Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Cyberpunk válasza drumnbreakz (#3499) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Froyo érkeztével simán jó lesz nettre flash végett, zenére elmegy kategória, irodai dolgokra is jó. 2.3-as android tuti hogy nem lesz hozzá, szerintem. De ne legyen igazam:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3502) drumnbreakz válasza Cyberpunk (#3501) üzenetére


drumnbreakz
csendes tag

Úgy tűnik ki tudja elégíteni egyelőre kezdetleges igényeimet, szóval marad a sima MIlestone.
Köszi az infókat srácok! :R

(#3503) petipetya válasza gretzky77 (#3500) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem ez a parancs kitörli az említett fájlt, de mivel ezt nem tudom biztosra, így marad a terminal-os megoldás (pedig jobban kedvelem a root explorerben való nyomogatást).

- Szóval ha fel van telepítve a terminál, akkor húzd ki a qwertyt és idézőjelek nélkül írd be ezt: su
- Nyomj egy entert
- Megjelenik egy rácsoslinzer #, de ne foglalkozz vele
- Írd be ezt: rm /data/system/batterystats.bin
betűzöm: er-em /data...
- Nyomj egy entert
- Készen is vagy a terminállal, elléphetsz belőle a home gombbal
- Indítsd újra a telót

- Mikor újraindult, tedd fel töltőre.
- A feltöltés bekapcsolt állapotban történjen meg, amíg el nem éri a 100%-ot.
- Ekkor hagyd bent a töltő kábelt, kapcsold ki a telefont és várd meg amíg megjelenik a 100%-os aksi ikon.
- Még mindig hagyd bent a töltő kábelt, de az aksit vedd ki. Megjelenik majd az aksi ikonja, benne egy kérdőjellel.
- Ekkor tedd be megint az aksit, és a töltöttség szintje leugrik kb. 60%-ra.
- A töltőkábel ugyebár bent van a telóban, töltsd addig, amíg eléri a 100%-ot.
- Ezt a játékot kb. 5-ször ismételtem meg, majd az aksit úgy hagytam éjjelre, hátha működött a csepptöltés.
- Reggel levettem a töltőről, az aksit ki-beraktam majd bekapcsoltam a telefont.

Ha valami nem világos, akkor kérdezz nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3504) gretzky77 válasza petipetya (#3503) üzenetére


gretzky77
veterán

köszi szépen ez igy tökéletes

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#3505) gretzky77


gretzky77
veterán

és mit gondolsz ér valamit?tapasztalat?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#3506) petipetya válasza gretzky77 (#3505) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hosszútávon fog eldőlni, kell hozzá a hétvége is, hogy meg tudjam mondani. Viszont ha az elvet és a logikáját nézzük, akkor mindenképpen érdemes elvégezni ezt a kalibrációt.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3507) Zoku válasza petipetya (#3506) üzenetére


Zoku
tag

Nekem is 60%ot mutat ;] Most tölti a második fázist. Utána meglesem vajon mennyit fog mutatni.

(#3508) gretzky77 válasza Zoku (#3507) üzenetére


gretzky77
veterán

megcsinàltam én is de jol megszivtam mert meghülyült töle a telo elvesztette a rootot és újra kellet csinàlnom a memkarira telepithetöséget is igy egy 1,5 óra plusz melot jelentett ezért remélem ér vmit!Köszi a segitséget

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#3509) petipetya


petipetya
nagyúr

Cyanogenmod 22.12.2010 0.04-10.12.22

"- 2.3 keyboard (with all the dictionaries as usual, plus 2.3 framework/ex included), but no prediction for hw keyboard yet
- media_profiles.xml adjustments (safer high camcorder profile h264 bitrate) + small camera fixes (sounds etc.)
- small agps fix (issue 295)
- multitouch.distinct defined (fix Google Maps 5.0 rotation gesture etc.)
- bluetooth discoverabilty timeout configurable (thanks H.Czedik)
- modversion change to easily distinguish current build
- etc."

"nincs rá lezsóidő"

(#3510) Rusi válasza wolruf (#3485) üzenetére


Rusi
senior tag

Nos, nem azért, de én már a Defy tesztének idején írtam és mondtam, hogy jövő év elején érkezik a Froyo a Milestone-ra, szóval nekem ez nem késés.
(Az egy dolog, hogy kb. 1-2 hónapja simán rajta lehetne a Froyo, de hát amcsiban kicsit lassan megy a munka...)

Mobilaréna (2010-2017)

(#3511) wolruf válasza Rusi (#3510) üzenetére


wolruf
őstag

Igen, te írtad, a fuckorola honlapján és minden hivatalos publikációjában pedig mást írtak. Egyelőre félek nem kicsit, hogy januárban sem jön update. Belső infód van erről? Esetleg szervizes? Nincs protekciód? A support magyarországi része több, mint katasztrofális :(

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3512) eami válasza wolruf (#3511) üzenetére


eami
addikt

Facebook:
"Motorola Magyarország
Január közepére várható a frissítés!"

(#3513) wolruf válasza eami (#3512) üzenetére


wolruf
őstag

Köszi, most láttam hogy van magyarországi aloldal is. Kár, hogy nem láttam korábban, a dec 6-os kérdésre válaszoltam volna. De most már inkább csak nem érdekel :)))

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3514) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

villám kérdés, ha frissíteni akarom a CM6-ot a 12.22-i Romra akkor a recovery-ben nandroid backup elvileg az összes létező adatot lementi ami most a telefonon van? telepített progik, hátterek, stb? a frissítésnél mit kell használni, hogy ezeket vissza is rakja? :U

előre is köszi

(#3515) Rickazoid válasza Rav3n02 (#3514) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nandroid mindent elment, ha azt a lehetőséget választod, visszaállítani pedig bármelyik részét lehetséges akár külön-külön is.
Visszaállításra azonban nincs szükség, amennyiben egy-két verzióval korábbi CM-ről frissítesz, csupán egy Dalvik Cache és egy Cache törlés kell.
Nem CM-ről viszont nem nagyon tudsz mindent visszaállítani, meg lehet próbálni, de valószínűleg százával kapnál Force Close üzeneteket az első indításkor, így oda egy friss telepítés javallott. Marketből minden visszatelepül, akár automatikusan is, ha bekapcsolod. Ilyenkor azonban nem szabad újraindítani vagy hálózatot váltani (3G vs WLAN), mert az megszakíthatja és nálam eddig olyankor mindig elfelejtette a Market a telepített programokat, telepíthettem vissza a rendszert Nandroidból.
Programadatok mentését elvileg külsős programokkal is meg lehet oldani, bár én nem szoktam szórakozni vele, a Nandroid mentésből ugyanis kiszedhető, minden programhoz tartozik egy mappa a /data/data mappában. Meg lehet próbálni ezt elmenteni egy mappába a microSD-re is, majd később visszamásolni. De mint mondtam pár programnál érdemes megpróbálni, ahol fontosak a mentett adatok és beállítások, az összesnél visszaállítani nem hinném, hogy lehetséges hibamentesen. És bár elvileg automatikusan mentődnek a programok adatai és beállításai is a Google rendszerében, ha ezt engedélyezed, sose találkoztam még semmilyen formában ezzel, eddig abszolút működésképtelen.
Persze meg lehet próbálni Nandroidból visszaállítani, legrosszabb esetben el sem indul a rendszer, de elrontani nem lehet, a teljes Nandroid mentés bármikor visszaállítható, vagy újratelepíthető a CM, de F.Reset is megoldja.
Annyit még hozzátennék, hogy a Factory Reset nem telepíti újra a ROM-ot és a ROM-újratelepítő kód se működik, tehát egy CM felrakása után csak egy újabb ROM flash után nyerhető vissza a módosítatlan Froyo. Természetesen a modok felülírják egymást, így modról modra gond nélkül át lehet állni flash nélkül is, akár teljesen különböző modok esetében is, a lényeg, hogy Froyo legyen az alap.
Jó késő van már, remélem érthetően fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3516) eami válasza petipetya (#3503) üzenetére


eami
addikt

megcsináltam ezt a dolgot, de ugyanúgy merül az akksi mint előtte :/

(#3517) BB64


BB64
csendes tag

Üdv.
Ma vettem egy Milestone-t, de van egy kis probléma vele. Nincsen rajta android market! Olvastam, hogy másnak is volt már ilyen problémája, aki Dubaiba vette a telefonját. Állítólag ott nem teszik rá a marketet. Megnéztem a dobozát, eléggé úgy néz ki, hogy Törökországból van a teló, tehát hasonló lehet a probléma, hogy ott se teszik rá.
Van valami ötletetek?

(#3518) Rickazoid válasza BB64 (#3517) üzenetére


Rickazoid
addikt

OpenRecovery-vel rootold a telefont (rögtön a főmenüből), majd csinálj egy teljes Nandroid mentést. Töltsd le ezt, másold a /sdcard/OpenRecovery/updates mappába, utána OpenRecovery-vel telepítsd az Apply Update (vagy valami hasonló) menü alatt.
Ez elvileg feltelepít minden Google alkalmazást.
Vagy: először megpróbálhatod kicsomagolni a .zip-et, majd onnan a /system/app/Vending.apk-t bemásolni a /system/app mappába. Azonban ennek sem garantált a működése. Ha újraindítás után sincs Market, töröld a Vending.apk-t a rendszerből.
Ha bármi gond lenne, mivel ezt a csomagot Froyo alapú CyanogenModhoz szánják, Nandroid mentésből visszaállítható az eredeti rendszer.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3519) BB64 válasza Rickazoid (#3518) üzenetére


BB64
csendes tag

Az a helyzet, hogy nem nagyon szeretném rootolni a telefont, úgyhogy nincsen valami "hivatalos" megoldás?

(#3520) eami válasza BB64 (#3519) üzenetére


eami
addikt

esetleg visszaküldöd oda ahol vetted és kérsz másikat :/
ha használtan vetted akkor meg megéri rákérdezni hogy mit tudnak erről... amúgy miért nem szeretnél rootolni?

(#3521) BB64 válasza eami (#3520) üzenetére


BB64
csendes tag

Azért, mert mindenhol azt írják, hogy csak saját felelősségre csináljuk meg és ez nekem épp elég ahhoz, hogy tönkre tehetem a telómat :)

(#3522) Cyberpunk válasza BB64 (#3521) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem kell berezelni. Nem lesz semmi baj csak rendszer szintű hozzáférésed lesz.
Teljesen hazavágni meg gyakorlatilag képtelenség.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3523) eami válasza BB64 (#3521) üzenetére


eami
addikt

mivel bootloadert/recoveryt nem tudsz cserélni, így elég kicsi az esélyes hogy hazavágod, mert ha mégis akkor még mindig működik a recovery (és a bootloader is) hogy visszaállítsd az eredetibe :)

nyilván én is mint mindenki más is csak azt mondhatom hogy csak saját felelősségre ;)

(#3524) petipetya válasza BB64 (#3521) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az csak egy sablonszöveg, mint a gyógyszer reklámoknál a "kockázatok és mellékhatások tekintetében..." :)

"nincs rá lezsóidő"

(#3525) Rav3n02 válasza Rickazoid (#3515) üzenetére


Rav3n02
senior tag

5 perc alatt frissítettem minden beállítás és progi megmaradt az utolsó kbyte-ig :C

(#3526) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

és míg el nem felejtem:

minden Milestone tulajnak BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK :C

(#3527) Zoku válasza BB64 (#3521) üzenetére


Zoku
tag

Jelenleg ezt a telefont nem lehet tönkretenni, talán kalapáccsal ;]
Boldog Karit!

(#3528) BB64


BB64
csendes tag

Akkor csak rootolással lehet orvosolni a problémát, semmi más ötlet?

(#3529) petipetya válasza BB64 (#3528) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csak rootolással lehet megoldani, hiszen a lentebb írt market telepítéséhez rendszergazdai jogosultságok szükségesek.

"nincs rá lezsóidő"

(#3530) Rickazoid válasza BB64 (#3528) üzenetére


Rickazoid
addikt

Megpróbálhatod rootolás nélkül az OpenRecovery termináljából bemásolni a korábban általam linkelt .zip-ből kitömörített Vending.apk-t, hátha az OR terminál hozzáfér a rendszerpartíciókhoz is, végül is OR alatt az Android nem fut.
Nem tudom rendelkezel-e Bash alapismeretekkel, mindenesetre leírom:
Még mielőtt bármit elkezdenél, másold a microSD-re a programot. Ezután indítsd el az OR-t, lépj be a terminálba, ott pedig add ki, hogy cp /sdcard/Vending.apk /system/app/, majd exit vagy egyből reboot. Ha kiírna valami jogosultságos hibát, add ki, hogy ls /system/app/Vending.apk. Erre ha kiírja a program nevét, akkor bemásolta a jogosultsági probléma ellenére, ha nem, akkor kiírja, hogy nincs ilyen.
Ha bemásolta, de újraindítás után nincs Market, akkor egyéb fájlok módosítása is szükséges lehet, amire csak a .zip telepítése lehet a megoldás, ha az se jó, akkor a firmware cseréje (vagy megpróbálsz találni az interneten valamit, hogy mit kell módosítani még, ha a szimpla másolás nem eredményes, sajnos nem tudom miért hiányzik a Market, illetve hogy csak a programja hiányzik-e, vagy teljesen töröltek mindent, ami a működéséhez még kell).
Google fiókot tudtál hozzáadni? Azokat is rendszerprogramok vezérlik, ha azok is hiányoznak... akkor a legjobb a ROM cseréje lenne.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3531) petipetya válasza eami (#3516) üzenetére


petipetya
nagyúr

Semmi sem garantálja azt, hogy az aksi élettartalma meghosszabbodjon, hiszen ahhoz fizikai beavatkozásra lenne szükség. Ez a módszer csak kalibrálja az aksi kijelzőt, hogy az pontosabban mutassa az értékeket, illetve ha a gugli fordítóból jól értem, akkor mondjuk egy 30%-ról ne zuhanjon le 0%-ra pár perc alatt a kijelzés hibája végett.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3532) nyirir


nyirir
csendes tag

hello van egy milestone-om s teljesen uj vagyok ebben az androidban. Tudnatok segíteni hogy mit kéne elsőre csinalni a teloval h gyorsabb legyen meg ilyenek? 2.1 es software van rajta udtate 1el. köszi elöre is!

(#3533) petipetya válasza nyirir (#3532) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szia!

Ez attól függ, hogy mit vállalsz be! :)
A legegyszerűbb az lenne, ha feltennél egy módosított rom-ot. Ebből többféle is van, amit itt kipróbáltunk az a got és a cyanogenmod (ha jól tudom). Szerintem ez utóbbit kellene feltenned manowarkill leírása alapján. Azért ezt javaslom, mert már végigcsináltuk páran, és ha elakadsz valahol, akkor tudunk benne segíteni; a telepítés utáni finomításokról a recovery menüben (memhack stb.) nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3534) eami válasza Rickazoid (#3530) üzenetére


eami
addikt

ehhez még annyit hozzátennék hogy ha jogosultsági hibát ír ki, akkor még mindig nagy esélye van hogy adb shellből meg lehet oldani, csak aktiv legyen az usb debug, + ne felejts el adb shellben rootot kérni ;)

(#3535) Rickazoid válasza eami (#3534) üzenetére


Rickazoid
addikt

Lehetséges, ADB-t én nem használok.
A jogosultsági hibával olyankor találkoztam, amikor a rendszerpartícióból a kártyára másoltam valamit. Kiírta egy hibát, már nem emlékszem pontosan, de valami gondja volt vele, viszont a másolást megcsinálta ettől függetlenül. És mivel nem volt szükség sem a partíció újracsatolására, se root-ként való belépésre, ebből következtettem, hogy talán visszafelé is működik és mivel az Android nem fut, lehet az OR úgy működik itt, mint egy Live CD rendszere a PC-n, annak sincs szüksége a PC-s rootra, elég a sajátja.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3536) manowarkill


manowarkill
tag

ez az akksis trükk működött valakinek? visszaolvastam, de úgy látom volt, akinek újra kellett emiatt flash-elni a telóját, mert nem ment

(#3537) petipetya válasza manowarkill (#3536) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, akinek nem cm volt fent a telóján. Csak cm alatt ajánlatos elvégezni.

"nincs rá lezsóidő"

(#3538) domedee válasza petipetya (#3537) üzenetére


domedee
senior tag

Nekem GOT 2.2.1 van fent és gond nélkül ment utána. Az akksiról nem tudok nyilatkozni, mert a karácsony miatt nem a normál módon használom, így nem tudom, hogy mennyire javult a dolog. Az biztos, hogy negatív változás eddig nem tűnt fel.

Sőt ez van fent amióta kijött és bug nélkül megy. Egyetlen hiba(?) van csak, néha a progikból kilépve várni kell, amíg kipakolja újra az ikonokat a főképernyőre (LauncherPro van fent). Mondjuk az is igaz, hogy szinte mindent átnyomtam az sd-re, meg a programok száma is több tucat.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3539) eami válasza domedee (#3538) üzenetére


eami
addikt

azért arra figyelj hogy olyat ne nagyon nyomj át SDre ami aktivan fut (akár a háttérbe) pl. launcher pro, mert akkor standbyban nem kapcsolja ki az sd kártyát és bizony elég sokat fogyaszthat.

amúgy laucher proban( menu /preferences / general settings / keep in memory) be tudod állítani hogy tartsa a memóriában és akkor nem kell többet várnod arra hogy kirakosgassa az ikonokat ;)

(#3540) petipetya válasza domedee (#3538) üzenetére


petipetya
nagyúr

Akkor ezek szerint GOT és Cyanogenmod alatt megy az aksi kalibráció, gyári rom-on pedig nem.

"nincs rá lezsóidő"

(#3541) klasszsrac válasza petipetya (#3540) üzenetére


klasszsrac
tag

Nálam ez a kalibrációs műsor nem hozott változást. 100%-on kivettem, vissza és 100%-t írt ki töltöttségnek.
Többet ezek szerint így sem bír :))

Oneplus 6

(#3542) petipetya válasza klasszsrac (#3541) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kicsit bonyolítsuk meg a helyzetet. :D Éppen 70%-on állt az aksim, amikor feltettem a Kalagas Mixed Theme for Cyanogen MOD-ot. Utána 80%-ot mutatott az aksi, ami azóta lement 70%-ra a nyomkodás végett.

"nincs rá lezsóidő"

(#3543) Rickazoid válasza petipetya (#3542) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem tudom mi van az akku kijelzéssel, de úgy ahogy van hibás.
Ma hajnalban vettem le töltőről, 100%-on volt. 2G-n, kikapcsolt adatkapcsolat mellett reggelre 60%-on állt. Felraktam töltődni kb. 20 perce, mivel erről van csak net most, és most áll 70%-on, tehát nem a 60% lehetett a hibás kijelzés, hanem a 100%. Az pedig nagyon rossz, mivel pár napja megcsináltam a kalibrációt, ergo nem tartós megoldásról van szó, ami komoly probléma. Ha csak nem a gyakori, csaknem állandó töltés rontja el, bár jó töltöttség kiolvasás mellett nem történhetne meg az sem. De a fura, hogy egyszer töltés közben is lemerült 60%-ra. 100-ról, alig fél óra alatt. Ami megint csak arra utal, hogy sokkal korábban látja feltöltöttnek az akkut és kapcsolja le a töltést, minthogy tényleg 100%-ra kerülne.
Nem tudom hogy oldották meg, de valós idejű töltöttség kiolvasásra lenne szükség, de ez egyértelműen nincs jelen ebben a modban.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3544) petipetya válasza Rickazoid (#3543) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mivel a telepített aksi kijelzők is ugyanazt mutatják, mint amit a panelen lévő, gondolom hogy mélyebben kellene belenyúlni a dolgokba.

"nincs rá lezsóidő"

(#3545) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Az akksi kijelzésen nálam is patetikus, de ami ennél sokkal jobban zavar az az,hogy ha egy programból kilépek akkor legalább 2-3 mp mire a kezdőképernyő összeáll és még legalább 5 mire lapozni is tudok...jelenleg 800MHZ-en fut a proci és a legfrissebb CM6 van fent....nálatok is előfordul vagy csak én szopok vele. Rohadt idegesítő :W

(#3546) Rickazoid válasza Rav3n02 (#3545) üzenetére


Rickazoid
addikt

Sajnos ez nem ritka. Meg lehet próbálni a LauncherPro-t és a Keep in memory beállítást a Preferences/General alatt, de mivel nem stabil a funkció, nincs garancia a működésére, illetve egyéb problémákat is okozhat, amiket nem tudok előrejelezni. Esetleg nézd meg az általad használt home screen beállításainál van-e hasonló, hátha.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3547) Rav3n02 válasza Rickazoid (#3546) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Az az érdekes, hogy a gyári home-screenel nem volt ilyen probléma. Az CM6 home screenjét nem lehet vhogy inaktiválni? :U

(#3548) eami válasza Rav3n02 (#3545) üzenetére


eami
addikt

mivel CMet használsz +1 tipp:
settings / CM settings / performance settings / és itt lock home in memory ;)

inaktiválás: felraksz egy launcher prot :P defaultra állítod és akkor idővel eltűnik az ADW a háttérben :P

[ Szerkesztve ]

(#3549) Rav3n02 válasza eami (#3548) üzenetére


Rav3n02
senior tag

köszi kipróbálom :C

(#3550) klasszsrac válasza petipetya (#3542) üzenetére


klasszsrac
tag

Ezt a Kalagast kipróbáltam én is, de 2-3 napnál többet nem bírtam. Számomra kicsit erőltetettek voltak az ikonok, meg a színes menü :( Pedig amúgy tetszett volna. Azóta volt fent FroyoMod és most Iceandfire mod van fent.Az utóbbi elég jó féle CM6 verzió.
Egyiknél sem vettem észre különösebb akksi problémát. 1 napig mindegyik bírja :DD

Oneplus 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.