Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) maathe válasza Rickazoid (#2398) üzenetére


maathe
senior tag

Ha Memory card access-be rakom akkor mindegyik látszik. Eddig ez eszembe se jutott. Kössz :)

(#2402) maathe


maathe
senior tag

Amúgy szerintetek melyik a legjobb offline GPS?

(#2403) petipetya válasza drzsoo1 (#2396) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én úgy vagyok vele, hogy vagy használom a telefont és töltöm amikor kell, vagy nem használom. Az előbbit választottam.

"nincs rá lezsóidő"

(#2405) Toobee válasza maathe (#2402) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem a Motonav, mert felmennek rá az igo térképek, meg poi-k.

https://barbieripnk.hu/

(#2406) petipetya válasza petipetya (#2403) üzenetére


petipetya
nagyúr

A másik meg az, hogy bármikor beeshet egy hosszabb hívás, ezért pláne nem számítom ki az aksi élettartalmát a nap végéig.

"nincs rá lezsóidő"

(#2407) maathe válasza Toobee (#2405) üzenetére


maathe
senior tag

Csak kár hogy már formáztam az SD-t...

(#2408) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali lenne egy kérdésem már viszonylag régi téma. OC-ról lenne szó.
Leszedtem a MilestoneOverclocking programot és a SetCPU-t. Megy is a tuning de hogy tudnám a vselt beállítani hogy ne automatikusan emelje azt is az órajellel együtt. Mert azért 1200-hoz a 80 az kissé sok szerintem ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2409) petipetya válasza Cyberpunk (#2408) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mi az a vsel?

"nincs rá lezsóidő"

(#2410) Cyberpunk válasza petipetya (#2409) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A CPU fesz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2411) petipetya válasza Cyberpunk (#2410) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. Közben feltettem én is ezt a párosítást, így most 125-800 között pörög a proci.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2412) Cyberpunk válasza petipetya (#2411) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is megrántottam 800-ra érezhető is hogy gyorsabb a kicsike. Viszont lehet hogy menne az 56 vsel-el is a 66 helyett :U Csak túl láma vagyok beállítani.
Na mindegy megyek éjszakázni időm az lesz próbálgatni:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2413) petipetya válasza Cyberpunk (#2412) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha jól értem, akkor minél kevesebb a cpu feszültség, annál kevésbé melegszik fel a proci, vagyis annál jobban bírja a gyűrődést.

"nincs rá lezsóidő"

(#2414) Toobee válasza petipetya (#2413) üzenetére


Toobee
veterán

Minél kevesebb a feszültség, annál kevesebbet használ az akksiból.

Egyébként kedd reggel vettem le a töltőről a telefont és ma hajnalban 5 óra körül raktam fel, de még 15%-on volt a töltöttség. Wifizgettem főleg (400 mega adatforgalom), szinkronizálás csak naponta 4-5x pár percre volt bekapcsolva, meg a wifi se végig. Játszottam vele kb 25-30 percet (Assasin's Creed). Egyik nap nagyon unatkoztam a WC-n és kipróbáltam a TV-zős programot is 10 perc elejéig :DDD Meg telefonáltam olyan 20 percet, pár SMS, meg 2 e-mail. Ha mindig kibír ennyit az nekem már bőven elég.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#2415) bejmuller


bejmuller
aktív tag

hello
telefon vásárlasara keszülök, és a milestone is benne van a pakliban :)
találtam egy használtat, nagyon jó árban, csak van egy olyan gondja, hogy a kameragomb el van ba**odva. annyira jó árban van, hogy ez engem egyáltalán nem zavarna, ha lehetne helyetesíteni más gombbal.

szal, a kérdésem az lenne, hogy fényképezésnél tapicskolással, esetleg más gombbal lehet-e fényképezni, videózni?

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#2416) petipetya válasza bejmuller (#2415) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szia!

Jó hírem van - a kameragombot teljes egészében ki lehet váltani, most próbáltam ki:
- Egyrészt a főképernyőre is ki lehet tenni a kamera/videó indítót, illetve a menüben is megtalálhatod.
- Másrészt a fotó és a videó készítésekor csak ki kell húzni a fizikai billentyűzetet, és a navi gombbal lehet ellőni a képet és elindítani/leállítani a videót.

"nincs rá lezsóidő"

(#2417) bejmuller válasza petipetya (#2416) üzenetére


bejmuller
aktív tag

hűha :)
köszi szépen, így lehetséges, hogy hamarosan csatlakozok a milestone tulajok közé :D

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#2418) petipetya


petipetya
nagyúr

ChrystalTalk kérdés ->

A képen látható fokozatok közül a clear gondolom az, hogy kiszűri a háttérzajokat.
Na és mit jelent a crisp és a bright?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2419) Rickazoid válasza petipetya (#2418) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én egyiknél se tapasztaltam eddig semmi különbséget a többihez képest, egyébként engem is érdekelne, hogy mit jelentenek és van-e tényleges értelme.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2420) bejmuller


bejmuller
aktív tag

no, kedden, ha minden igaz, milestone tulaj leszek :D
és még a kameragomb is működik, csak le van kopva, de az szériahiba ahogy hallom

kb 65.000 FTért 2 hónapos, az jó ár, nem? (erdélyi vagyok, azért a kb)

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#2421) Toobee válasza bejmuller (#2420) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem az nagyon jó ár, ha van rá gyári garancia. Én az 1 hónapost vettem 75-ért, olyan, mint az új. Brando fólia első perctől meg szilikon tok :DD

https://barbieripnk.hu/

(#2422) petipetya


petipetya
nagyúr

Ha már fólia.

Az újonnan vásárolton tuti nincs fólia? Mert a Spicánál is azt hittem, és mégis rajta volt a gyári fólia, csak nem látszott, mivel olyan tökéletesen volt rávasalva... A Milestoneon szintén ez a helyzet, újonnan vásároltam gsm boltban.

"nincs rá lezsóidő"

(#2423) Mályki


Mályki
aktív tag

Sorry nincs időm visszakeresni!Van már valami hir a Froyorol?Köszi

K.M.

(#2424) Phoenix0523 válasza Mályki (#2423) üzenetére


Phoenix0523
tag

Persze majd jön. :)

Több(német) honlapon arról írtak pénteken, hogy a milestone-on és legend-en nem lesz(mert nem lehet) flash player mivel min. 800Mhz-es processzor kell hozzá.
Ez hülyeség mivel a Milestone-on is lesz flash és egyébként DROID-on már most is van pedig uyanaz a processzor. Szóval ha valaki azt megtalálja ne higgye el!!!

A crystalTalk-nál egyébként a crisp-nek elvileg recsegnie kéne...(nem próbáltam, de elvileg...) :DDD

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#2425) Rickazoid válasza petipetya (#2422) üzenetére


Rickazoid
addikt

Van rajta fólia, de kis fehér piktogramok vannak rajta. Ebből következik, hogy amire te gondolsz, olyan nincs rajta.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2426) petipetya válasza Rickazoid (#2425) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi.

"nincs rá lezsóidő"

(#2427) eami válasza Toobee (#2421) üzenetére


eami
addikt

OMG! 75 :Y ejjj, mennyiért fogom tudni eladni ha jön a milestone2?:D

(#2428) bwoay válasza eami (#2427) üzenetére


bwoay
nagyúr

akár meg is tarthatod :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2429) Toobee


Toobee
veterán

Voltam délelőtt az autós tartóért. Ki is próbáltam, nagyon király. Egyből elindítja a motocar-t, tetszik :DD

https://barbieripnk.hu/

(#2430) Cyberpunk válasza bwoay (#2428) üzenetére


Cyberpunk
félisten

+1 a megtartáshoz ;] Én tutira nem cserélem le rá. Egyedül a jobban átgondolt bill. ami vonzana benne, de már ezt is megszoktam.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2431) Phoenix0523


Phoenix0523
tag

DROID 2 eladások :( :( :( :( :( :( :( :( :((

[ Szerkesztve ]

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#2432) bwoay válasza Phoenix0523 (#2431) üzenetére


bwoay
nagyúr

korábban már akartam írni, de végül nem mertem: nekem is a RAZR jelenség jutott eszembe, mint ahogy itt is említik. nem mindenki geek. aki qwerty-s Android készüléket akart, már megvette a korábbi Droidot, amit meg nem fog most mindenki lecserélni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2433) Phoenix0523 válasza bwoay (#2432) üzenetére


Phoenix0523
tag

Ha meg nem QWERTY-(s)et akar az meg akkor már megvette a Galaxy S-t vagy a DROID X-et... Sok a telefon a felsőkategóriába, mert aki megvett egy olyan drága telefont az nem valószínű, hogy fél éven belül leakarja cserélni(kivétel, akik mindent megvehetnek :) ).
szerk.: ...de ez se igazán igaz, mert lehet, hogy valakinek most van annyi pénze, hogy ilyen telefont vegyen vagy valaki direkt inkább várt még egy picit.
Ha ugyanannyi okostelefont vesznek most, mint tavaly ilyenkor akkor elvileg lehetne sikeres a DROID 2.(de nem tudom az adatokat) Azért itt több volt az újítás, mint a v3>v3i esetében, mert ott az volt inkább a baj, hogy nem igazán újítottak semmit, hanem ugyanaz a tudás volt mindegyikben. Amúgy nem sok lehetőség van, hogy milyen telefont készítsenek...(QWERTY vagy nem QWERTY :DDD :DDD )
iPhone 4 is milyen sikeres...
Végtelenségig tudnám folytatni, azt se tudom már miket írok.
A lényeg, hogy ha az okostelefon eladások nem csökkentek akkor ennek szerintem egy nagyon sikeres telefonnak kellene lennie.(vagy a droid x-nek)

[ Szerkesztve ]

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#2434) bwoay válasza Phoenix0523 (#2433) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem kizárólag a V3-V3i különbségekre céloztam, hiszen a Motorola a rendkívül sikeres V3 stílusát még vagy 20x próbálta elsütni. Ami pedig a droidot illeti: a megjelenésekor nem volt ilyen tudású qwerty készülék, amin Android futott volna, pláne nem 2.0. Most meg majdnem ugyanabban a házban kihozzák a módosított változatot, miközben az utóbbi időben csupa egyedülálló, innovatív telefonnal bombázták a piacot. Szerintem ez a képlet. Jó a Droid 2, aki most vesz telefont, annak értelemszerűen már ezt érdemes, de kevés embernek éri meg váltani.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2435) petipetya


petipetya
nagyúr

Én sem cserélném le a droid2-re a telót. Talán ha egyből amoleddel és sokkal erősebb hardverrel meg belső memóriával jönne ki, akkor elgondolkodnék. Ám a jelenlegi paraméterekkel még csak a gondolat csírája sem merült fel bennem.

Ha a Milestone-ról elváltok valaha, akkor az is csak qwerty-s lesz, az nem kérdés.

"nincs rá lezsóidő"

(#2436) bwoay válasza petipetya (#2435) üzenetére


bwoay
nagyúr

fene tudja, én képes vagyok elviselni, hogy van a piacon az általam használt készüléknél jóval erősebb, újabb, szebb... (Milestone-ra V8-ról váltottam :D) viszont a gyártók elsősorban azokból élnek, akik nem ;) Fogalmam sincs, mit kellene tudnia egy újabb típusnak, a jelenlegi is bőven sok nekem. Talán 2 hét üzemidő? ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2437) Phoenix0523 válasza bwoay (#2436) üzenetére


Phoenix0523
tag

"Talán 2 hét üzemidő? "Igen az jó lenne.
Igen az volt a v3 után a baj, hogy kb. ugyanolyan tudású volt az összes késülékük utána, de a DROID 2-nél azért több van.(megduplázták a RAM-ot, a processzor is 1Ghz, 8GB a belső memória,képstabilizátor,HD video, új bill. meg volt még valami... :) )
...de az tény, hogy nekem is bőven elég az 1(a MILESTONE 1), majd 3 év múlva megveszem a MILESTONE 4-et 4 magos 2,8Ghz-s processzorral...talán, majd. :DDD [Ki tudja milyen telefonok lesznek akkor.]

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#2438) bwoay válasza Phoenix0523 (#2437) üzenetére


bwoay
nagyúr

sőt, már maga a V3 is elavult volt a megjelenésekor, mert ugyanazt tudta, mint a korábbi Motorolák (V600 és tsai).

tök más: valaki árulja már el nekem, hogy milyen logika szerint teszik az power/lock gombot a telefon tetejére? az ott nagyon ergonómikus helyen van valakinek? mert a bekapcsológomb az ok, tök mindegy, hol van, nade a lock? HTC Heron pl az maga a hívásmegszakító gomb (ki/bekapcsolásra is ez szolgál, de ez most mindegy), és 100x kényelmesebb ott megnyomni, és utána elhúzni a csúszkát, mint a telefon tetejét basztatni minden egyes alkalommal. Viszont a Legenden persze már nem így van! Mi a logikája a dolognak?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2439) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Lehetséges hogy a Froyo hozza magával a HD 720p-s videofelvételt mint a Desire
esetében :F Az jó lenne.

Én sem cserélem le megtehetném, de jó nekem ez. 5800 után megváltás ;] Nekem jobban tetszik a Droid/Milestone2 qwerty-je, de pusztán ezért nem cserélem le. A CPU is gyorsabb de tudjuk hogy ez is elég jól húzható. Egyébként még mindig nem jöttem rá hogy hogy kell manuálisan belőni a vsel-t tuning esetén. Jó lenne ha segítene valaki :DDD
A duplázott memória az jó dolog eddig még nem fogytam ki a RAM-ból sosem igaz task killerezek sűrűn. De a memória kártyára való télépítgetés esetén a ez is megoldódik. Csak ne kéne év végéig várni arra a 2.2-re :O

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2440) bwoay válasza Cyberpunk (#2439) üzenetére


bwoay
nagyúr

miért olyan sürgős ez mindenkinek? :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2441) bejmuller válasza bwoay (#2438) üzenetére


bejmuller
aktív tag

iPod touchomon imadtam hogy a fenti gombbal egyszeruen lehetett lockolni

bar itt masik felol van, szerintem itt is szeretni fogom (holnap jon:DD)

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#2442) bwoay válasza bejmuller (#2441) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, lezárni! de feloldani? Touchon nekem sem volt gondom, mert ott elég volt a home gombot megnyomni, és utána elhúzni a csúszkát, nem? csak a záráshoz kellett felül kotorászni, de amúgy is lezárta magát egy idő után.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2443) Rickazoid válasza bwoay (#2438) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nekem elég kényelmes ott, ha a kezembe veszem a telefont, csak a mutatóujjamat kell felfelé mozdítanom egy centit és már be is nyomhatom, illetve nem kapcsolom be véletlenül se a kijelzőt, ha csak megfogom a telefont és arrébb rakom, a hangerő szabályozó gombokat és a kameragombot viszont meg szoktam néha nyomni véletlenül.
Ráadásul álló tokban hordom, ami miatt ott megint nem nyomódik be véletlenül. Igaz a szoftveres zártól így se csinálna semmit, de attól még számomra ez a legkényelmesebb. Szerintem, nekem.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2444) petipetya válasza bwoay (#2442) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem csak jelszóval lehet feloldani, mivel be van állítva egy exchange postafiók.

Korábban próbálgattam a különféle lock alkalmazásokat, de a gyárit egyik sem tudta felülbírálni. Azóta megszoktam.

Sőt, kaján vigyorral figyelem azt, hogy mikor elkérik megnyomkodni a telefont, akkor nem jutnak tovább a kódnál, amit nekem kell beírni. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#2445) petipetya válasza bwoay (#2438) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha ezt tekintjük az egyik végletnek, hogy a telefon tetején van a lock gomb, akkor másiknak tekintsük a Spicát (tapasztalat alapján). Ott sokan panaszkodtak, hogy a szűk zseb miatt a piros telefon gomb benyomódhat lockolt képernyő alatt is, és előjön a kikapcsolás menü, melyre látatlanban ráböknek, mikor kiveszik a telót a zsebből. Nekem nem volt szűk zsebem, így ez a dolog szerencsére elkerült.

Kérdés, hogy melyik a jobb?

De hogy a Milestonenál maradjunk, például a no lock szóra megtalált alkalmazások használata során akármelyik gombra feloldódik a billentyűzet, és még a csúszkát sem kéri. Ez jó akkor, ha például a plakátkiállításon fotózok vele, mint ahogy azt tettem a hétvégén. De alapállapotban már nem annyira kényelmes, mikor a zsebbe nyúlva már oldódik is fel a telefon képernyőzárja.

Részemről inkább a túlzott biztonság, mint a mindenre feloldás.

"nincs rá lezsóidő"

(#2446) eami


eami
addikt

nekem kifejezetten tetszik ez a forma, és nem is igazán szeretném ha ettől eltérnének, tehát csak a belbecs ami miatt megérheti áttérni. Jelenleg a proci, belső 8gb memória ami húzó ennél. Azt sem árt elfelejteni hogy ha minden igaz akkor a 2re lesze 3.0,3.5 is. Mienkre meg kb. tuti nem :( mondjuk az egészen biztos hogy 3.0 előtt nem frissítek. Meg kell nézni mivel tud majd többet és a szerint mérlegelni, mert mindezek ellenére nagyon meg vagyok elégedve a milestonenal :D

[ Szerkesztve ]

(#2447) bwoay


bwoay
nagyúr

köszönöm a véleményeket, Urak! nekem elég nagy tenyerem van, de ezidáig még nemigen sikerült megoldanom a lock gomb megnyomását, majd utána a csúszka eltolását anélkül, hogy ne kelljen fogást váltanom a telefonon. Számomra elég biztonságosnak tűnik a csúszka önmagában is, szvsz kicsi az esélye, hogy valaki zsebben kotorászva feloldja. A Hero megoldása nagyon tetszik, ráadásul a készülék formai kialakítása miatt (alsó törés) a lock gomb szerintem nemigen nyomódik be magától. Megnéztem ezt a No lock appot, marha népszerű, bár ez meg pont a másik véglet, nem is értem, kinek jó ez. Én inkább egy olyat képzelek el, ahol akár a kamera gombjával is be lehetne hozni a lock screent. Mindenesetre ha ez senkinek nem probléma, akkor csak én vagyok hülye egyedül, márpedig ez kimondottan megnyugató!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2448) eami válasza bwoay (#2447) üzenetére


eami
addikt

én special a kamera gombjával (felső állás) hozom be a lock screent. erre a LockBot nevű alkalmazást használom ;)

(#2449) bwoay válasza eami (#2448) üzenetére


bwoay
nagyúr

hmmm, na ez érdekes, thx.
érdekes, de inkább szar :B marad a régi módszer, most már örülök is neki :DDD

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2450) Phoenix0523 válasza bwoay (#2449) üzenetére


Phoenix0523
tag

Mutatóujjal lenyomod a lock gombot, majd hüvelykujjal elhúzod a csúszkát. Ehhez mit szólsz? :DD
[szerk.:és ezt azzal a kézzel, amelyikkel fogod a telefont.]

[ Szerkesztve ]

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.