Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Gyors kérdés a topic lakóktól. Ismerős adna nekem ingyen egy Milestone-t, állítólag kijelzőt kell csak cserélni. Mibe fáj egy ilyen művelet?

Live-Die-Respawn

(#9002) addamka válasza oriic (#9001) üzenetére


addamka
őstag

LCD Kínából háromezeöccá', szerelési díjért 5ezernél többet nem adnék egy ilyen tudású készülékért :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9003) oriic válasza addamka (#9002) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi köszi köszi.

Live-Die-Respawn

(#9004) addamka válasza oriic (#9003) üzenetére


addamka
őstag

Amúgy kijelző, vagy digitizer (érintőpanel)? Mert ha csak az előlapja tört be, akkor utóbbi :)
A sajátom azért nem szedtem szét még, mert a hátulján két rész is ragasztva van, az szép tuti nem lesz ha lefeszegetem, meg visszarakom. Van komplett ház ebayen, de akkor már ott vagy, hogy kijön belőle egy jobb telefon :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9005) nokiaguru16 válasza addamka (#9004) üzenetére


nokiaguru16
csendes tag

Sziasztok

1 évnyi szekrényben pihenés után elővettem a telefont hogy végre nekiessek és szétszedjem mert már nem hagy nyugodni hogy rossz! A probléma az volt mikor hozzám került hogy nem volt jó a mikrofon(Illetve csak néha néha) ,"telefonálásnál" nem lehetett hallani egyáltalán a másik felet(mikor próbáltunk telefonálni),a hangszórója se szólt, a kamera gomb nem érzékelte a nyomást de minden más működött ...aztán egyik napról a másikra megjelent az a probléma amiről itt már sokat olvastam , Azhiszem "Ghost Hand " ha jól emlékszem.Nálam ez most úgy néz ki hogy a középső sávban semmit nem érzékel, a széleken meg néha néha érzékeli az érintést de akkor is össze vissza. Mikor elvittem szervízbe azt mondták hogy nem lehet megcsinálni mert hogy teljesen össze van törve benne minden..alaplap stb...Nem hittem a fülemnek,hisz gondoltam akkor a telefonnak se kéne működnie,de szétszedi nem tudtam hogy megnézzem mert nem volt megfelelő csavarhúzóm...Egyébként akitől vettem ő szentül esküdött rá hogy csak a szalagkábellel van a baj...Na szóval most szétszedtem és a szalagkábelen tényleg van 1-2 kopás. EZ okozhatja a fent említett problémákat?

(#9006) oriic válasza addamka (#9004) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kozben nalam van mar telefon. Hibajelenseg: magatol eletre kel a kijelzo. Vagyis mintha egy szellem kezelne, magatol lapoz folyamatosan, meg progikat indit el, kattingat.

Live-Die-Respawn

(#9007) addamka válasza oriic (#9006) üzenetére


addamka
őstag

Szalagkábel (a két részt köti össze) vagy digitizer szerintem.
Néha az enyém is csinálta, most mondjuk lett helyette egy Razr-em, de lehet majd felújítom ezt és úgy rakom el :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9008) oriic válasza addamka (#9007) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem szenvedek vele, feltoltam aprora inkabb, 7k-ert csak elviszik.

Live-Die-Respawn

(#9009) addamka válasza oriic (#9008) üzenetére


addamka
őstag

Nekem annyi a bajom vele, hogy a burkolat eltávolításához ragasztott részeket is fel kell szaggatni, amit ugyan vissza lehet tenni akár, de úgy is fog kinézni utána :) tehát lehet venni hozzá hátlapot is esélyesen.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9010) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Beadtam a derekamat egy T-s akció alkalmával egy Galaxy S3 LTE-re. Igazán kellemes 256 MB RAM-ról 2 GB RAM-ra váltani. Viszont hiányolom a stabil fogását a készüléknek.

Napokban majd pakolok fel hirdetést, kb. 20.000 Ft-ért.

(#9011) addamka válasza Shrike7973 (#9010) üzenetére


addamka
őstag

Mielőtt cseréltem a telefont, vodánál megnéztem az akciókat, 5 ezret engednek ha nevemre veszem, ha cégesre akkor lókukit, csak ha új előfizetést kötök a mostani 2 mellé :)

Na mindegy, végül Razr lett. Nem bántam meg, Motorolás összeszerelési minőség. Galaxy Tab 2 után khm, ég és föld. Nyilván nem egy S3 sebességben, de az nálam tuti nem bírna ki 3 évet, mint a Milestone ;]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9012) oriic válasza addamka (#9009) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, nem vallalja senki a cseret, mert nagyon necces. Akkor megse lesz ebbol javitas...

Live-Die-Respawn

(#9013) Zavo válasza oriic (#9012) üzenetére


Zavo
tag

http://www.youtube.com/watch?v=Rmm92ffM308

Sok sikert...

[ Szerkesztve ]

(#9014) oriic válasza Zavo (#9013) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi, de én ezt nem merem bevállalni. :(

Live-Die-Respawn

(#9015) tzol


tzol
tag

Sziasztok!

Már szinte csak GPS-nek használom a miletone-omat és emiatt ki szeretném menteni belőle a 16GB-s SD-kártyát, hogy azt áttegyem a másik telefonomba.

Hogyan tudom átmásolni ennek a kártyának a tartalmát egy másik kártyára, úgy, hogy minden program, beállítás megmaradjon?

Sajnos az nem elég, hogy átmásolom a régi kártya tartalmát az újra. CM 7.2.4 van a telón, gondolom ez is az SD kártyán lakozik.

(#9016) Grapet válasza tzol (#9015) üzenetére


Grapet
csendes tag

Hello!

Szerintem csinálj egy backupot, másold át az új kártyára, tedd át az OpenRec-et is, és állítsd vissza. Lehet, hogy előtte meg kell csinálni a 2ndBoot partícionálását, de addig, amíg nem áll fel az új, ne töröld a régit.

[ Szerkesztve ]

(#9017) tzol válasza Grapet (#9016) üzenetére


tzol
tag

Köszi a tipped, de elég csak simán átmásolni a fájlokat :)
Az volt a probléma, hogy időközben elfelejtettem, hogy készült egy ext2-es partíció is a kártyán, amit persze windows alól nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#9018) tomee007007


tomee007007
őstag

Sziasztok!

Tervezek a gyűjteményembe egy Milestone-t érdekelne, hogy a belső tárhelyről lehet-e átpakolni az alkalmazásokat microSd-kártyára?

(#9019) eami válasza tomee007007 (#9018) üzenetére


eami
addikt

megfelelő custom OSel átlehet.

(#9020) tomee007007 válasza eami (#9019) üzenetére


tomee007007
őstag

Köszi!

Mai játékok közül mik azok, amiket még visz?

(#9021) addamka válasza tomee007007 (#9020) üzenetére


addamka
őstag

Mielőtt leparkoltam, CM7-tel a régebbi Angry Birds részek eldöcögtek, Cut the rope már neccesen, de elment. Újabbakban a 256mega RAM miatt nem reménykednék nagyon, max valami nagyon egyszerű 2D logikai cucc talán.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9022) tomee007007 válasza addamka (#9021) üzenetére


tomee007007
őstag

Köszi!

Idő közben sikerült beszereznem a készüléket, nagyon jó, még ma próbálgatom a játékokat:)
A motonav nálatok egyébként hogyan működik?

(#9023) addamka válasza tomee007007 (#9022) üzenetére


addamka
őstag

Hogy érted, hogy hogyan?
Aránylag precíz, mivel egy iGO átskinezve.
Mondjuk a kevés RAM miatt azért mellette necces a multitasking :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9024) tomee007007 válasza addamka (#9023) üzenetére


tomee007007
őstag

Nálam kér valamilyen aktivációt....elvileg meg van adva egy weebcím, amibe a motonav kódját be kell írni, és az adja meg az aktiváló kódot, de az a honlap már nem létezik:(

(#9025) addamka válasza tomee007007 (#9024) üzenetére


addamka
őstag

Az esélyes, hogy már nem lehet megvenni, én kb. 3 éve vettem meg, amikor a készüléket. Le is járt a licenc ha jól rémlik :)
Már jó ideje nem használtam, CM alatt hivatalosan nincs is ugyebár.
Én mondjuk nagyrészt Waze-t használok, de 256MB RAM-mal nem tudom megy-e, meg ugye ahhoz folyamatos netkapcsolat ajánlott.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9026) tomee007007 válasza addamka (#9025) üzenetére


tomee007007
őstag

Köszi!
Túlélem, ha nem működik, csak "hobbitelefonnak" használom :)

(#9027) Uthenger válasza oriic (#9014) üzenetére


Uthenger
aktív tag

ment privi a javítás módjáról

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#9028) tomee007007


tomee007007
őstag

A fényérzékelő ahogy eddig észrevettem nem folyamatosan érzékel automata állapotban, hanem mindig a kijelző bekapcsolásánál mér, és azt tartja konstans....ez nálatok is így van?

(#9029) GGMPC


GGMPC
őstag

Nem kell valakinek egy Milestone gyari autos tarto?

Van hozza Milestone2 betet is!

Ha valakit erdekel - privatban eler!?

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#9030) DVlad válasza tomee007007 (#9028) üzenetére


DVlad
őstag

Nem.

(#9031) tomee007007 válasza DVlad (#9030) üzenetére


tomee007007
őstag

Köszi:)

(#9032) rep3at


rep3at
őstag

Valaki használ köztetek Telus ROM-ot? Jelenleg a legfrissebb hivatalos MIUI (nem a Developer változat) van a telefonon, nem mondom hogy rossz de elég sokszor idegesítően belassul, néha le is fagyott. Más: Valakinek megvan a legfrissebb gyári ROM?

Köszi előre is!

Forward thinking. كرر

(#9033) Zavo válasza rep3at (#9032) üzenetére


Zavo
tag

Szia!

http://data.hu/get/7401597/MotorolaMilestone-LastOriginalROM.rar
Benne van a legutolsó 2.2-es Central Europe rom (full, azaz nem update), magyar nyelv nincs benne, Motorola driver, RDSlite, vulnerable recovery, és egy openrecovery.
Telepítés az 1. hozzászólás szerint.

Zavo

[ Szerkesztve ]

(#9034) rep3at válasza Zavo (#9033) üzenetére


rep3at
őstag

Köszi, sajnos már tárgytalan, lecseréltem, de azért köszi, lehet hogy még másnak hasznos lesz a link.

Forward thinking. كرر

(#9035) Mr.Pear


Mr.Pear
tag

Sziasztok!

Honnan tudnám letölteni a G.O.T. Shouls-t? Csak mert a multiupload.com-ot bárhogy próbálom, mindig átirányít valami kamu letöltő oldalra... :(

Remélem tud valaki segíteni.

(Előre is köszönöm)

Termékeimmel kapcsolatos kérdéseket, és esetleges ár ajánlatokat PÜ-ben kérem, mert azt hamarabb látom!!!

(#9036) rep3at válasza Mr.Pear (#9035) üzenetére


rep3at
őstag

Ha csak a Recovery miatt kell, próbáld meg a Vulnerable Recoveryt (#9033 HSZ), nekem sem sikerült leszednem.

Forward thinking. كرر

(#9037) Vikunya válasza Mr.Pear (#9035) üzenetére


Vikunya
tag

Innen

Romanes Eunt Domus

(#9038) Mr.Pear válasza Vikunya (#9037) üzenetére


Mr.Pear
tag

Köszönöm a válaszokat!
Közben sikerült megoldani a dolgot, már vígan "dübörög" rajta a 4.0.4 :)

Termékeimmel kapcsolatos kérdéseket, és esetleges ár ajánlatokat PÜ-ben kérem, mert azt hamarabb látom!!!

(#9039) Zavo válasza Mr.Pear (#9038) üzenetére


Zavo
tag

Gondolom, hasíthat... :C

(#9040) xsjado93


xsjado93
senior tag

Sziasztok. Lehet már volt ez a kérdés, ha igen bocsi. Van egy Milestone-om aminek hiányzik a bekapcsoló gombja. Esetleg van valami trükk, amivel át lehet állítani a hiányzó gomb funkcióját egy másik gombra, pl kamera gombra? A készülék rootolt, de már nem tudom milyen custom rom van rajta. A válaszokat előre is köszönöm! :)

Your life is a lie.

(#9041) Vikunya válasza xsjado93 (#9040) üzenetére


Vikunya
tag

Cyanogen romoknál át lehet rakni a hangerő gombra,ha jól emlékszem.

Romanes Eunt Domus

(#9042) addamka válasza xsjado93 (#9040) üzenetére


addamka
őstag

Fejből írom, remélem jól emlékszek... :)

Kell hozzá: custom recovery, custom rom.
Ha nem gyári ROM van fent, akkor a recovery sem gyári lesz.

Bekapcsolás:
akksi le, akksi vissza, billentyűzet lenyit, töltőre rádug, közben X gombot nyomod. Bejön a recovery, töltőről lehúz, reboot system.
Lehet van egyszerűbb mód, én így használtam :)

Power gomb átállítása másik billentyűre Cyanogenmod 7 alatt (bekapcsolni ettől még nem lehet vele, csak ha elindult a telefon, utána váltja ki):
- letöltöd a CM7-et
- belemászol a zip fájlba, system\usr\keylayout\qwerty.kl szerkeszted, pl. notepad++szal.
key 212 CAMERA sort módosítod:
key 212 POWER WAKE

Elvileg így ha elindult a ROM, a kamera gomb lesz a power gomb.
De itt vagyok a leginkább bizonytalan, van ott több kl fájl, így csak tipp, hogy ebben kell átírni.
Mondjuk nagyon elcseszni nem lehet vele... :)

Amúgy CM7 gyárilag tud ébredni hangerő gombokra, az is félmegoldás, ha a beállításokba bekapcsolod.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9043) xsjado93


xsjado93
senior tag

Köszönöm szépen a tippeket, tanácsokat na meg persze a leírást! :R

Your life is a lie.

(#9044) Zavo válasza xsjado93 (#9043) üzenetére


Zavo
tag

A felső bekapcsoló gombot védendő, én is engedélyeztem CM7-ben a hangerő gombokra történő felébresztést. Így, kb. két év alatt sikerült leamortizálnom mindkét hangerő gombot.
Most, az Auto Screen On-t használom főleg a teló felébresztésére. Ez a progi felébreszti a képernyőt rázásra vagy a közelség érzékelőre. A rázós (g-sensor) nekem nem vált be, a közelség érzékelő (proximity sensor) viszont tetszik (a twice touch opcióval)... Jó, főleg ha nem esik ki a memóriából, ami azért néha megesik. Akkor jön a még ép bekapcs. gomb.

(#9045) eami válasza Zavo (#9044) üzenetére


eami
addikt

én a kamera fókusz gombot használtam, az bírta rendesen :-)

(#9046) eami


eami
addikt

szerintetek el lehet még ezt adni? vajon érdekelne még valamit? és ha igen kb mennyiért? Az utóbbi időben csak a polcon áll :|

(#9047) szenka


szenka
csendes tag

sziasztok!
Van egy Droid4 nagyszerű telefonom, mostanában eléggé hamar merül, legfrissebb cm11-et felraktam rá, telje akku mellett is: android OS 35% android rendszer 15%..... miért van kettő android?????????,
ezt nem értem!!!! :W :W :W :W :W :W

Ja amúgy 2db droid 4 telóm van, az egyik eladó, ha esetleg érdekli valakit, nagyon szuper teló!!! :DD :DD

(#9048) Zavo válasza szenka (#9047) üzenetére


Zavo
tag

Szia!

Az OS szerintem maga az oprendszer, az android rendszer a rendszer "segédprogramjai", pl. Beállítások, Beállítástároló, Dev Tools, Beviteli eszközök, stb. Legalábbis az én SlimKAT-omon...
Mennyi?

(#9049) Zavo válasza eami (#9046) üzenetére


Zavo
tag

Az enyém a kocsiban van, sim nélkül, minden letiltva, GPS helyett. Ennyiért biztos nem kapok semmilyen GPS-t...

(#9050) Zavo válasza szenka (#9047) üzenetére


Zavo
tag

Ja, ha új ROM-ot tettél fel, akkor elveszítetted az akku kalibrálási adatait, azaz lehet hogy lemerültnek látod holott nem az, vagy éppen fordítva, esetleg hirtelen nagyot esik a töltöttség, ilyesmi. Gugliban keress rá "battery calibration apk"-ra, root kell hozzá, értelemszerűen használni. Új ROM után párszor elindítom, be szokott állni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.