Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) Cyberpunk válasza wolruf (#3594) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én már döntöttem eladom s átnyergelek iOS-re. :K De persze ha addig lesz rá hivatalos Froyo azt is meglessem :DDD

Viszont érdekles dologra lettem figyelmes gyakorlatilag minden tesztben veri a Blade. Hol ott elméletileg gyengébb a hardver :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3602) Zoku válasza Rickazoid (#3595) üzenetére


Zoku
tag

A hozzászólásod "időjárásos" részére reagálnék. Ahogy olvastam a kommentedet eszembe jutott, hogy mostanában jobban merül az akkum mint korábban és nemrég használok egy óra + időjárás widgetet. Azt hiszem az szívogatja le szépen az akkut. Eddig úgy 3napig bírta éjjel-nappal.. mostmár csak 2 :D

[ Szerkesztve ]

(#3603) addamka válasza Cyberpunk (#3601) üzenetére


addamka
őstag

Jó a Blade, de azért 3 ismerősömből háromnak van meg a kékes árnyalatú TFT hiba, vagy inkább feature :) Gyorsabbnak meg nem tűnt, igaz lassabbnak se, meg azért mióta CM 900-on tolja CPU-t, eléggé megfordult a dolog.

Nézegettem ajándéknak, de a tré mobilos kiejtve, külföldről meg a garancia para miatt nem lett Orange-os San Francisco. Páromnak jó lenne, csak ő szokott fotózni gyakrabban, így azért egy 5mp kamera + legalább nyamvadt LED kéne. Ilyen CPU-RAM stb. kétlem, hogy érdekelné, meg quadrant pontok, ezért a bestbuy droid neki még nem létezik :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#3604) petipetya


petipetya
nagyúr

Ha már időjárás, akkor mi is a neve az alap news and wheather alkalmazásnak? Szükségem lenne rá az időjárás miatt.

"nincs rá lezsóidő"

(#3605) klasszsrac


klasszsrac
tag

Valaki talákozott OR-ben "status 4" hibával? Ezt a romot, HO!NO! akartam felrakni, de állandóan ezt csinálja :( Esetleg, ha már valaki felrakta, megdobhatna egy megoldással :)

Oneplus 6

(#3606) petipetya válasza klasszsrac (#3605) üzenetére


petipetya
nagyúr

Dettó, hagytam is a fenébe.

"nincs rá lezsóidő"

(#3607) eami válasza klasszsrac (#3605) üzenetére


eami
addikt

hanyas OR van? nekem régebbi OR tolt ilyet GOTra is :P

(#3608) klasszsrac válasza eami (#3607) üzenetére


klasszsrac
tag

A legfrissebb Androidiani van fent, de a GOT OR 2.01-je is ezt csinálta.

Oneplus 6

(#3609) Rickazoid válasza klasszsrac (#3605) üzenetére


Rickazoid
addikt

A linkelt oldalról:
"This New nandroid backup is for last cm6 release (0.05-10.12.27)"
Vagyis ezt a Nandroid restore-on keresztül kell alkalmazni, mint régebben a CyanogenModokat.

Egyébként könnyű megkülönböztetni őket, amelyikben boot.img, cache.img, system.img, data.img, stb. és mindegyikhez egy .md5 vannak, azok a nandroid mentések, amelyikben META-INF és system mappák, valamint boot.img van, azokat kell update-en keresztül alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3610) Rickazoid válasza Rickazoid (#3609) üzenetére


Rickazoid
addikt

Áh, lejárt az öt perc. Ebben is META-INF és system van... akkor viszont nem tudok segíteni, az a mondat elvitt az erdőbe.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3611) klasszsrac válasza Rickazoid (#3610) üzenetére


klasszsrac
tag

Uram nagyon szépen köszönöm a segítséget :R Ez volt a megoldás. Már fel is dobtam és pazar kis cucc :C

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6

(#3612) petipetya válasza klasszsrac (#3611) üzenetére


petipetya
nagyúr

Le tudnád írni parasztnyelven? Mert én még mindig nem tudom, hogyan lehet feltenni.

"nincs rá lezsóidő"

(#3613) Rickazoid válasza klasszsrac (#3611) üzenetére


Rickazoid
addikt

Hm... figyelmetlen voltam a második hsz-emnél. A HO!NO!_CM6_Removed.zip tartalmát néztem meg, nem olvastam el a többit, mégis igazam volt elsőre.
Örülök, hogy sikerült feltenned.

(#3612) petipetya: kicsomagolod a HO!NO!_CM6_mod_0.05-10.12.27.zip fájlt, bemásolod a benne lévő mappát a /sdcard/nandroid/openrecovery mappába, majd belépsz az OR-be, ott a nandroidba, majd rányomsz a HO!NO!_CM6_mod_0.05-10.12.27-re és restore all.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3614) petipetya válasza Rickazoid (#3613) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi! :C

"nincs rá lezsóidő"

(#3615) petipetya válasza klasszsrac (#3611) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mesélj, mitől olyan pazar?

"nincs rá lezsóidő"

(#3616) klasszsrac válasza petipetya (#3615) üzenetére


klasszsrac
tag

Tetszik a megjelenése. Az iceandfire után bejön a fekete stílus. Hívásnál végre nem a sima háttér van, hanem egy kellemes kép. Töltés jelző ikon is bejön. A szokásos CM6 mellé a finom változások amik megfognak benne. Ja és fekete még a market is :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6

(#3617) eami válasza klasszsrac (#3616) üzenetére


eami
addikt

ezek mondjuk csak theme-től függ szerintem amiket alap CM portra is fel tudsz rakni :)

(#3618) klasszsrac válasza eami (#3617) üzenetére


klasszsrac
tag

De az legalább ebben egy helyen van és jól néz ki. Persze az is számít, hogy a legfrissebb CM6-ra épül. Ezek az apróságok nekem bejönnek :) Idáig a használata során még gyors is.

Oneplus 6

(#3619) petipetya válasza klasszsrac (#3616) üzenetére


petipetya
nagyúr

Feltettem, de két dolog miatt visszaraktam a cronos-t:
- A market elindult az új kinézettel és funkciókkal, aztán pár másodperc múlva elkezdett force close-ozni. Pedig dalvik cache, cache partició és factory data reset is megvolt.
- A betűk túl vékonyak és olvashatatlanok. A menüben még elmegy, de a gmailben és a böngészőben már eléggé ki kellett gúvasztanom a szemeimet.

"nincs rá lezsóidő"

(#3620) petipetya válasza petipetya (#3619) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az apk topicban linkeltek egy betűtípus változtató alkalmazást, egyszerűbb mint a mappákkal kínlódni: Font Changer Lite (root only)

Már csak erre a market dologra kellene megoldást találni. :F

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3621) klasszsrac válasza petipetya (#3619) üzenetére


klasszsrac
tag

Első indításnál a market nekem is FC volt pár mp-ként. Aztán végig csináltam amit a srác írt az oldalán. 2 market file letölt és instalgatás.
A betűtípus tényleg érdekes választás, de nekem bejön :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6

(#3622) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Kipróbáltam én is a HO!NO!-t, nincs vele gond, gyors és stabil. A felület nekem különösen tetszik, már csak emiatt is megérte. Kár, hogy az Android nem rendelkezik skinezhetőséggel és hackereknek kell ezzel szórakozni. A MIUI Buuf-féle skin pedig nagyon tetszett.

Más:
Korábban már kérdeztem, de elsiklott a topik felette. Tapasztalt más is olyat, hogy a kijelző lekapcsolása után eltűnik a következő ébresztés jelzése gyakorlatilag mindenhonnan, még a kevés ezt kijelezni képes widgetekről is? Egyetlen kivétel az óra ikon a tálcán, az marad. És ahogy tapasztaltam, ez nem CM6 probléma, más ROM-oknál is előjött már, amennyire emlékszem még a 2.1update1 alatt is ugyan ez volt, csak ritkábban.
Másokat nem láttam erre panaszkodni, most nem tudom nem feltűnő-e úgy általában, vagy csak én vagyok ennyire peches, esetleg csak Milestone ROM specifikus...

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3623) petipetya válasza klasszsrac (#3621) üzenetére


petipetya
nagyúr

Afelett elsiklottam, köszi. Így már megfelelően üzemel a market is. A betűket pedig majd megoldom, mert pár hónapja leszedtem valahonnan az alap Milestone betűket, amikor valami GOT témánál elvesztek az ékezetek.

"nincs rá lezsóidő"

(#3624) petipetya válasza Rickazoid (#3622) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azért azt az 1000-re felhúzott procit visszatornáztam 800-ra, úgy is bőven elegendő.

Furcsa ez az ébresztés, mert nekem nem sosem vele gondom. :U
Egyedül a cm6 alatt nem rezeg a gyári ébresztő, melyről olvastam a dev fórumon, így megnyugtat hogy nem egyedi hiba. Ezért az Alarm Clock PlusV2-t használom, lehet hogy nálad is megoldaná a gondodat.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3625) gretzky77


gretzky77
veterán

Minden kedves Milestone tulajdonosnak sikerekben és froyo-ban gazdag új évet kivànok! Boldog új évet Mobilarena!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#3626) addamka válasza Rickazoid (#3622) üzenetére


addamka
őstag

Nem volt még ilyen gondom, fancy widget is mindig kiírja a next alarmot.

Olyat már csinált, hogy feldobta ébresztést, de le is nyomta saját magának, mókás volt. Újabb CM-ekkel nem jött elő már ez a hiba sem.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#3627) Phami


Phami
tag

2.1-es gyári romon rootolt, hogyan tudok sd-re telepíteni, mert amit találtam apps 2 sd az 2.2 androidra van. 2.1-es megoldás valaki?:(

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#3628) petipetya


petipetya
nagyúr

Valaki segítsen légyszi és fordítsa le angolra, amit a dev fórumon a hono topicjában szeretnék megkérdezni: "Az eredeti Milestone betűtípust be tudná hozzá linkelni valaki? Köszi!"

Más: HO!NO!_CM6_mod_0.05-10.12.27-v2.zip (100.34 MB)
"Change log for 0.05-10.12.27-v2
Updated Google Quick Search Box
Forgot to change some icon in phone.apk
Remove animation (the shuffle one that was in setting and browsing)
Updated build.prop with the last build version"

Az a build.prop mit jelent?

"nincs rá lezsóidő"

(#3629) petipetya válasza petipetya (#3628) üzenetére


petipetya
nagyúr

englis megoldva

"nincs rá lezsóidő"

(#3630) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Hogyan tudom a Milestone-on a corporate calendart és az email klienst szinkronizálni a munkahelyi Outlookkal, ami Exchange alapú?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3631) Scaty válasza z0d1AK (#3630) üzenetére


Scaty
tag

A beépített mail kliens kapásból tud Exchange fiókot szinkronizálni, csak a foldereket nem tudod szabályozni rendesen szinkronizálásilag. Javaslom a Roadsyncet.

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#3632) z0d1AK válasza Scaty (#3631) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azt tudom, hogy tud kapcsolódni Exchange-hez, csak azt nem, hogy. :W
Akárhogy próbálom beállítani, nem megy. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3633) Scaty válasza z0d1AK (#3632) üzenetére


Scaty
tag

Nekem elsőre kapcsolódott... Ráadásul Exchange 2010-hez... Próbáld ki a Touchdown for Android2.0-t vagy a Roadsync-et, hogy azokkal tudsz-e kapcsolódni.

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#3634) z0d1AK válasza Scaty (#3633) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Roadsync kapcsolódott.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3635) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Frissítettem a CM6-ot 12.27-re. Az akksim már nem csak háromnegyed napig bírja. Így sem túl bika, de az egy nap már röhögve meg van :D

(#3636) Benarivo


Benarivo
csendes tag

Hi, vhol mar lattam itt a valaszt de nem talalom:(. ma vettem egy milestone-t 2.1androiddal, a kerdesem h ezis megprobal magatol csatlakozni a mobilnetre? mert itthon wifin megy de ha elmegyek akkor nem szeretnem h elkezdene szamlazni nekem adatforgalmat. eleg ha a mobile connections letiltom? vagy van erre vmi app? a masik, h az ebresztos problemara van vmi fix v a 2.1esben mar jo? Koszi elore is

(#3637) z0d1AK válasza Benarivo (#3636) üzenetére


z0d1AK
veterán

mobilnet csatlakozásának tiltására: APN droid

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3638) Zoku válasza Benarivo (#3636) üzenetére


Zoku
tag

az ébresztő jó ha nem kapcsolod ki a telót...
Én már jártam úgy, h be volt állítva az ébresztés, és utána volt egy restart. Másnap nem ébresztett..

(#3639) Benarivo


Benarivo
csendes tag

Koszonom

(#3640) eami válasza Benarivo (#3636) üzenetére


eami
addikt

a legtutibb, ha a szolgáltatódnál letiltasz mindenféle gagyi netet.... hidd el tökre nem éri meg...

de azért inkább azt javaslom hogy fizess elő vmi "korlátlan" de sebességkorlátos netre, mert bizony ezek az okos telefonok (főleg az android) úgy teljesek ;)

(#3641) petipetya válasza Zoku (#3638) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezt gondolom még valami régi 2.1-es kernellel tapasztaltad. Most sem a gyári clock, sem az alarm clock plus-al nem tapasztaltam ilyet, miután mindkettővel kipróbáltam.

"nincs rá lezsóidő"

(#3642) fromage


fromage
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek mi a fő különbség az amerikai Motorola Droid és az európai Milestone között?

Olyan információkat sikerült kiderítenem, hogy más az antennájuk, a Droid CDMA, a Milestone pedig GSM és W-CDMA hálózatokon működik.
Ebből adódik a másik különbség, hogy a Droid verziónak jóval nagyobb a SAR értéke (1.49, 1.50 W/kg), mint a Milestone-nak (0.64, 0.72 W/kg).

Érdekes a phonearena.com oldalán a két verzió SAR értéket összehasonlítani, szintén nagy eltérések vannak. (Ezeket vajon mi okozza?)

http://www.phonearena.com/phones/Motorola-DROID_id3853/fullspecs

http://www.phonearena.com/phones/Motorola-MILESTONE_id4173/

(a másik, hogy a phonearena.com-on a Milestone-nak miért van alacsonyabb SAR érték megadva (0.34, 0.45 W/kg), mint a telefon hivatalos user manual-jában? (az FCC link másnak se működik?)

(#3643) Benarivo


Benarivo
csendes tag

a jobb felso sarokban a zold led, az mit jelez?

(#3644) petipetya válasza Benarivo (#3643) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elmulasztott és/vagy aktuális eseményt, pl. nem fogadott hívás, naptárbejegyzés, sms, email stb. - megfelelő rom-al vagy alkalmazással testre lehet szabni.

"nincs rá lezsóidő"

(#3645) eami válasza fromage (#3642) üzenetére


eami
addikt

ha jól sejtem azokban a droidokban pl nincs is sim kártya slot :)

(#3646) Zoku válasza petipetya (#3641) üzenetére


Zoku
tag

Az jó.. Én viszont kipróbáltam az akksis trükköt terminál emulátor nélkül:D
Bekapcsolva feltölt, majd kikapcsolom és kiveszem az akkut. Miután megkelenik a kérdőjel visszateszem az akkut és 60%-on van. Tölti is egy jó darabig utána.. elképesztő
SZóval szerintem felesleges irkálni a terminálba

(#3647) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Még kb 3 hónapja eladtam a GT540 optimat munkatársamnak. Azóta agyon hackelte különböző romokat, kerneleket, rakott fel és ami roppant dühítő, hogy 806MHZen gyorsabb a telefonja mint az enyém 800-on. Neki a Live Wallpapereknél meg sem akad a masina, az enyém meg könnyezik akadozik...a 3D tulajdonságokat nem lehet valamivel izmosítani :F

(#3648) addamka válasza Rav3n02 (#3647) üzenetére


addamka
őstag

Talán mert az LGnek fele akkora felbontáson kell futtatnia a live wallpappert :)
Nálam is akadnak amúgy 900MHz-en, 1-2 van ami elfogadható.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#3649) Rav3n02 válasza addamka (#3648) üzenetére


Rav3n02
senior tag

mondjuk ez a pillanatnyi idegállapotomban pont nem jutott eszembe :DD Megmondod melyik az az 1-2 ami neked bejött és nem zavaróan lassú?

(#3650) domedee


domedee
senior tag

Üdv,

egy kis anyázás: (nem tőlem)

nem is tudom, hogy mennyire pozitív a hír...

2.2.1 és a magyar moto

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.