Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) tahepa válasza Mr X (#8746) üzenetére


tahepa
senior tag

Nem a Lolliról van szó hanem arról hogy Csangék magasról letojnak minket. Egy stabil Miui V6-ot igérgetnek már december óta...most is csak egy bétát tudtak(akartak) kisajtolni magukból. Ugyan ez ment a kistesónál is ( Redmi 1S).
Hol van a legendás Miui support? Megsúgom sehol. A szemembe lejáratták magukat meg a márkát is.
Eddig etalon volt a Xiaomi-Miui márka a szememben és ezt terjesztettem is...de ez a múlt.Beálltak a nagy szürke dzsunka gyártók közé.
Részemről ennyi.

(#8752) McReay válasza tahepa (#8749) üzenetére


McReay
aktív tag

Átsiklottam azon, hogy V5-öt használsz, bocsánat!
Természetesen V6-ra értettem a supportot. Ha a support neked fontos akkor váltani kell V6-ra, ami való igaz, hogy nem stabil, de napi használatra még így is tökéletesen megfelelő vagy, amit tervezel, váltani kell másik telefonra!

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#8753) Mr X válasza tahepa (#8751) üzenetére


Mr X
veterán

Mennyivel jobb egy másik gyártó, aki kiad egy darab frissítést, rányomja a végleges bélyegzőt, közben tele van buggal?

A V6-ra nem mondták, hogy stabil, de sokan használjuk probléma nélkül minden nap, plusz folyamatosan frissítik. Tényleg ennyire fontos, hogy a nevében benne legyen, hogy stable?

(#8754) tahepa válasza Mr X (#8753) üzenetére


tahepa
senior tag

A "stable" kifejezéssel jelzik hogy megfelelő minőségű az általuk készített rom.
Ergo nem adják a "nevüket" a bétához.
Én amúgy egy felhasználó vagyok nem egy 0-24 órában romoló bitvadász tehát elvárható lenne a fejlesztőktől olyat adjanak ki a kezükből hogy ha megbízhatóan használni szeretném a készüléket ne kelljen naponta romolgatnom. Tudom...minek veszek akkor ilyen "okostelefont"? Azért mert használni szeretném amire kitalálták és nem állandóan bütykölni. Ez azért emberpróbáló kívánság.
...és most már tényleg vége részemről....de miért is kezdtem hozzá...

(#8755) Csóró™ válasza Mr X (#8753) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szerintem nagyon zsír a heti frissítés, de komolyan poén nélkül! Remélem marad is, mert akkor folyamatos hibajavítást/fejlesztést jelent. DE van 2 dolog,és ezeket nem tudom eléggé hangsúlyozni:

1, Stabil vs development (heti frissítésű béta):

- The stable version have little bugs, and that's why it's recommened.
- The developer version is updated each week, but it has more bugs.
Magyarul: hetente kapom a frissítéseket, de egy bugosabb rendszerrel élek... Nektek guruknak jó, nekem is, de vannak felhasználók, akik a stabilitást és megbízhatóságot tartják szem előtt, és valljuk attól, hogy mindennapos használatra jó(nak tűnik), mégiscsak egy development (fejlesztői) ROM.

2, Ha megfigyelitek a hozzászólásokat, szinte senkinek se azzal van a baja, hogy ez a ROM még béta, hanem azzal, hogy hányszor ígérték már, hogy.... Inkább ne ígérjenek semmit, az is jobb, mint a folyamatos parasztvakítás, és azért valljuk be, ha valaki sokszor nem tartja a szavát, legyen akármilyen nagy neve, elébb utóbb elveszíti az emberek bizalmát.

(#8756) Mr X válasza Csóró™ (#8755) üzenetére


Mr X
veterán

Oké, hogy ez a hivatalos meghatározása, szerencsére Xiaomi-éknál a devwlopment rom-ban sem találtam használatot akadályozó bug-ot.

(#8757) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Megint sok a felesleges Duma.
Aki JB-t akar az használja tovább a v37, v40, v42 valamelyikét.
Akinek valamiért kell a 4.4, az meg a v6-ot.

És várjuk együtt az 5.1-et.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8758) Csóró™ válasza Mr X (#8756) üzenetére


Csóró™
senior tag

Sokan használjátok, így nem lehet olyan rossz, de... mind1, késő van a vitához.
Én személy szerint Október végén vettem a telefont, és nagyon boldog voltam, mikor olvastam, hogy Decemberben (aztán újévkor, aztán január 13 :DDD ) kiadják rá az új MIUI V6-ot. Vártam mint a messiást, azóta is várom, minden héten nézem a heti frissítéseket, túrom a changelogot, mik lettek javítva, hozzáadva...

Nekem kicsit csalódás, hisz lassan fél éve várom, de azt biztosan tudom, hogy, ha egyszer el is adom a telefont, az nem emiatt lesz. Sőt a kiszemelt utód is Xiaomi termék, konkrétan egy [Mi Note Pro]. És azon már 5.0-ás Android van :K

(#8759) Flexy90


Flexy90
senior tag

Beszéljünk már tényekről..

Ki milyen hibával találkozott v6 alatt? Mert én hónapok óta használom és kb semmivel! A heti frissítésekkel meg sokszor jön új funkció is!

Számomra stabil a rendszer, tök mindegy minek hívjuk.. Pedig használom rendesen, nincs olyan nap, hogy ne tölteném a telefont!

Uff

Xiaomi Fan

(#8760) tolvaj! válasza tahepa (#8754) üzenetére


tolvaj!
őstag

Én is beleszólok, de ne vedd sértésnek! Azthiszem eleget foglalkoztam én is ezzel a készülékkel ahhoz, hogy véleményt nyilvánítsak. Bár lehet hihetetlen, de nem romolok és nem vagyok "bitvadász" sem. Két-három hetente frissítem a készülékem V6 beta alapú miuihu rommal. Már egy ideje nem használom ki sok tulajdonságát a készüléknek, csak a következőket: fénykép, rádió, zene, böngésző, facebook, candy crush, sms, telefon. Pont azokat, amikre hivatkozni szokott egy átlag felhasználó. Ezeknek semmi gondja! Ellenben pont tegnap hallottunk panaszt vipviform FT tollából arra, hogy az általad preferált stable jelzővel ellátott rom szépen leépült neki, mint egy demens öregember... Igaz az sem azonnal ment gallyra, de megtette. Ezzel bizonyítva, hogy az a bizonyos "pecsét" semmit nem jelent! A windows xp mellé is ki kellett adni service packeket, pedig az is "stable" volt! Én inkább bevallom, hogy megunok egy készüléket, de nem fogok újjal mutogatni, mikor igenis gőzerővel dolgoznak a cégnél. Egyetlen hibájuk, hogy rossz socot választottak anno, aminek a szoftveres támogatása bajos. Köszönöm, hogy elolvastad eme kis "regényt" és bocs ha túl hosszú lett.

(#8758) Murphy(O.o)

Nyugtasson a gondolat, hogy anno a samsung csak 9 hónapig halasztotta az sga2 frissítését és miután megjött el adtam a telefont, mert használhatatlan lett tőle...

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8761) Mr X válasza Csóró™ (#8758) üzenetére


Mr X
veterán

Nézz be az Alcatel Idol 2 S topicba, ott szokott menni a buli. :D Megjelenéskor ígérték a 4.4-et, még mindig 4.3 van rá, összvissz 1 db javítás jött rá, ami nem javított semmit. Ahhoz képest sziamiauék maga az Apple minőség. :D

(#8762) axlfsi válasza tahepa (#8741) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem követem naprakészen a topikot, de tudom, hogy meglehetősen jellemző hiba sajnos a Note-nál a sárga kijelző. Volt itt már olyan, hogy "kié a nagyobb?!" :)
Asszony telefonja és őt különösebben nem zavarja, de én már falra másztam volna:

Utána járnék kicsit, hogy mennyibe kerül a cseréje. Tudnátok esetleg ajánlani külföldi beszerzési forrást egy korrekt panelhez? Volt rá példa, hogy valaki innen a fórumról végigzongorázta a témát? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#8763) Csóró™ válasza Mr X (#8761) üzenetére


Csóró™
senior tag

Sőt talán még jobb is mint az ájfóné, legalábbis itt még nem olvastam olyat egy frissítésre se, mint mondjuk az IOS-nél, hogy "Senki ne rakja fel a frissítést, mert így meg úgy megxopat" :K

Csak pár példa:
[IOS 6.1] , [IOS 6.1.3] , [IOS 7] , [IOS 8.0.1] , [lIOS 8.3.1]

(#8764) Weeman1 válasza tahepa (#8751) üzenetére


Weeman1
veterán

Én is ìgy vagyok vele. :(((

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro

(#8765) Chaser válasza Csóró™ (#8758) üzenetére


Chaser
titán

Redmi2-vel szemezek, 2GB-os verzióval, na nem pont vodával gebaszos?:D szóval még mindig note v5-tel:) kopp-kopp, nálam kijelző vagy egyéb hiba nincs. Várok még 1-2 hetet és fellövöm a v6-ot kíváncsiságból.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8766) Csóró™ válasza Chaser (#8765) üzenetére


Csóró™
senior tag

:DD Pedig jó kis készüléknek tűnik Ő is. Nekem "sajnos" meg van kötve a kezem, mert van céges, meg magán SIM-em, így muszáj a Dual-Simes telefon.
Augusztusban szabin leszek pát hétre, akkor szerintem én is feltolom, szabi alatt nem gond, ha nem tud elérni a főnök :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8767) Chaser válasza Csóró™ (#8766) üzenetére


Chaser
titán

Redmi2 is dual. Már az "új" 4g-s noteból is van dual.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8768) Csóró™ válasza Chaser (#8767) üzenetére


Csóró™
senior tag

Tudom, úgy általánosságban írtam ezt. Nekem a Mi Note Pro lesz az utód, ha majd tetszeni fog az ára ;]

(#8769) tahepa válasza tahepa (#8741) üzenetére


tahepa
senior tag

(#8770) tahepa válasza tahepa (#8769) üzenetére


tahepa
senior tag

Kérhetnék egy szájbarágós leírást linkekkel megtámogatva a V6 felrakásához onnantól kezdve hogy leveszem a töltőről a készüléket a v5 40-es rendszerrel.
Előre is köszönöm . Az utolsó esély gyanánt....

(#8771) Milestone2 válasza tahepa (#8770) üzenetére


Milestone2
nagyúr

PÜ.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8772) piglet76 válasza Milestone2 (#8771) üzenetére


piglet76
tag

Milestone mester, nekem is elküldenéd azt a bizonyos szájbarágós leírást, amit tahepának?
:R :R :R

(#8773) Milestone2 válasza piglet76 (#8772) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ment.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8774) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Sokan kéritek én meg nem győzök gépelni privátban.

CLEAN INSTALL ÁTTÉRÉS V5-RŐL V6-RA TWRP-VEL (remélem eléggé) szájbarágós leírás.

Csóközön

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8775) Csóró™ válasza Milestone2 (#8774) üzenetére


Csóró™
senior tag

Köszönjük, ment a kedvencek közé! :R

[ Szerkesztve ]

(#8776) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Ha bárkinek van hozzáfűzése, ha nem jól írtam valamit, várom a visszajelzéseket.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8777) tahepa válasza Milestone2 (#8774) üzenetére


tahepa
senior tag

A nép nevében köszönjük.
Délután update V6.
Az előkészületek elkezdődtek.

(#8778) Csóró™ válasza tahepa (#8777) üzenetére


Csóró™
senior tag

"Az előkészületek elkezdődtek." -- mondtál 10 miatyánkot? :))

(#8779) Milestone2 válasza Csóró™ (#8778) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem....a twrp-t már felrakta...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8780) tahepa válasza Milestone2 (#8779) üzenetére


tahepa
senior tag

Sőt már felmásoltam az sd-re a kellő fájlokat , csináltam full mentést ( hármat is és másolom is ki majd a pc-re) persze szintén az sd kártyára és látja a restore menüpontban a recovery is. Jut eszembe.. a restore alkalmával ( ha vissza menne a v40) wipe stb kell majd vagy csak restore...mentés betallózása és tűz?

...a tíz miatyánk majd ezután jön... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8781) Milestone2 válasza tahepa (#8780) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én szoktam full wipe...de úgy tudom a restore először formáz.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8782) Mr X válasza Milestone2 (#8776) üzenetére


Mr X
veterán

Kis kiegészítés. A rom zip-jét bárhova teheti, a twrp almappából is rendesen telepít. A másik, hogy zeljesen felesleges az internal storage-et wipe-oltatni, elég a cache, dalvik, system, data partíciókat.

(#8783) Milestone2 válasza Mr X (#8782) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R Beleírtam. :R

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8784) Mr X válasza Milestone2 (#8783) üzenetére


Mr X
veterán

Ja és még egy, bár gondolom ez nem általános. Nálam sokszor előfordul, hogy a wipe-ok után installnál hibát dob. Ilyenkor nem kell bepánikolni, reboot recoveryhbe, aztán már hiba nélkül lefut az install.

Ha valaki beleszalad ebbe, jól jöhet. :)

(#8785) Milestone2 válasza Mr X (#8784) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez benne volt/van, hogy wipe után célszerű reboot recovery.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8786) Milestone2


Milestone2
nagyúr

A spanyol srác POCARROPA ráfeküdt a CM12-re...hát még erősen köhög, de hátha lesz belőle valami...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8787) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

kicsit lemaradtam, de szeretném én is leírni, hogy mennyire sárgul a kijelzőm:

nekem végig a kijelző peremén sárga, felül narancssárga... szobatárs fényképezte kb 0,2 sec alatt, szóval nem figyelt az expozícióra, így kicsit szürkés az amúgy fehér, de remélem azért látszik...

[ Szerkesztve ]

-

(#8788) Csóró™ válasza GoldhandRent (#8787) üzenetére


Csóró™
senior tag

Eléggé látszik. Ezek szerint terjed a sárgaláz, remélem az enyém nem kapja el.

(#8789) tahepa


tahepa
senior tag

Kész.
A rendszer működik.
Köszönöm Milestone2 fórumtársnak a tökéletes , kellően részletes és mindenre kiterjedő leírását - útmutatását.
Most következik a "belakás".
Egy kérdés.
A régi rendszerben volt a középső gomb hosszan nyomásával a műveleti mem. takarítás. Ebben ha van ilyen az hogyan hívható elő?

(#8790) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

A sárgaláz engem is érint, kissé zavaró, de együtt lehet vele még élni, ha nem terjed el nagyon.
Viszont ha esetleg a későbbiekben egy kijelzőcserére szánnám rá magam, azt hogyan, kinél, mennyiért tehetném meg?

OnePlus 12

(#8791) GoldhandRent válasza tahepa (#8789) üzenetére


GoldhandRent
őstag

vacakolni kell vele, hogy nagyjából vissza tudd hozni az előzőekben megszokott funkciókat
most meg nem mondom hol, de valahol meg fogod találni :D

(#8790) sharkypeti

ez engem is érdekelne

nekem már nagyon rég óta sárgul...nem akarok hülyeséget mondani, de talán szeptember-október környékén kezdte (augusztusban jött meg, NINCS EGY ÉVES)

[ Szerkesztve ]

-

(#8792) sharkypeti válasza tahepa (#8789) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Gratula! Akkor most tesztidőszak indul, mármint amíg el nem kél a telefon?

OnePlus 12

(#8793) tahepa válasza sharkypeti (#8792) üzenetére


tahepa
senior tag

Majd möglássuk... :)

(#8794) sharkypeti válasza GoldhandRent (#8791) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Én használtan (3 hónapos volt akkor) vettem, bodrik11 fórumtárstól. Már akkor is sárga volt, tehát kezdettől fogva. Annak már több mint egy éve. A sárgulás terjedése azóta minimális, leginkább nyáron, fokozott igénybevétel mellett jellemző. Hő hatására a ragasztó feloldódik, és az sárga. Legalábbis tudomásom szerint. Az UV-s meg szoláriumos orvoslás pedig valószínűleg csak urban legend, de hátha van itt valaki aki tapasztalatból tud erről nyilatkozni.

OnePlus 12

(#8795) axlfsi válasza tahepa (#8769) üzenetére


axlfsi
veterán

Az itt eddig lathato sargulos kijelzok mind bakfitty, ahhoz kepest, amilyen az asszonye, amit tegnap mutattam...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#8796) tolvaj! válasza axlfsi (#8795) üzenetére


tolvaj!
őstag

A többiek képét összehasonlítva a tieddel, az nem sárgulás, hanem sérülés. Pont az egyik gombnál van és egy nagyon erős nyomásra megsérülhetett a panel. VAGY csak a kép csal és nem szivárvány szerű az a rész, hanem túlexponált és tényleg csak sárga.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8797) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Ez a sárgulás amúgy a típus egyik gyermekbetegsége? Van-e tudomás arról, hogy a Xiaomi Redmi Note 2 4G DualSIM modell esetében is tapasztalható-e ez a bosszantó hiba?

OnePlus 12

(#8798) Csóró™


Csóró™
senior tag

A "sárgáktól" kérdezném: Mekkora fényerőn használtátok a telefont? Ha melegedés okozza a problémát, megelőzésként alacsonyabb fényerő nem játszik?
Nekem 9 hónapja van meg, eddig semmi sárgulás, bár én 40% körüli fényerővel használom.

(#8799) Chaser válasza Csóró™ (#8798) üzenetére


Chaser
titán

Én maxon használom mindig, lassan egy éve van nálam a teló. Nincs sárgulás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8800) sharkypeti válasza Csóró™ (#8798) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Mindvégig 50% körüli fényerővel volt (van) használva.

OnePlus 12

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.