Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) Depression válasza Depression (#9750) üzenetére


Depression
veterán

Gondoltam vissza rakom a régebbit: hang fel+bekapcsológomb: a jó öreg v17-ből ismert kínai recovery köszöntött. Le is izzadtam egy pillanat alatt.
Hang le+bekapcs itt lehetett választani a recovery-t, el is indult a twrp. Itt is 1%-os akksi fogadott. 5.10.valami ment is fel.
Sajna hiába raktam vissza a régebbit, az akksi probléma nem jött helyre. Ez egy céges telefonnál azért nem vicces.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9752) Milestone2 válasza Depression (#9748) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Miu7 betegség. Random módon jön elõ. Sajnos nem kezelték még.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9753) Csóró™ válasza Depression (#9751) üzenetére


Csóró™
senior tag

2 hónapja nem merek váltani az 5.8.27-es V7-ről, mert én is céges kártyával használom a telefont, és félek, hogy így járok, ahogy te... nagyon nem vicces, pláne, hogy a 4G-sek meg már STABIL rommal nyomulhatnak.

(#9754) Milestone2 válasza Csóró™ (#9753) üzenetére


Milestone2
nagyúr

És a legtöbbjük szitkozódik, mert a Stabil nem vagy csak nagyon nehezen rootolható...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9755) Csóró™ válasza Milestone2 (#9754) üzenetére


Csóró™
senior tag

Mert? A Stabilból kiveszik a root-ot? Vagy az csak a vagyula féle ROM-okbakban van alapból?

Az én V7-em (meg a régen használt V5/V37) alapból root-os.

(#9756) Milestone2 válasza Csóró™ (#9755) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A Stabilból tudtommal ki...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9757) Csóró™ válasza Milestone2 (#9756) üzenetére


Csóró™
senior tag

Pfff. de minek... na mind1, kösz az infót.

(#9758) numera007


numera007
tag

Érdeklődöm, hogy más is tapasztalta-e, hogy a telefon a frissítés óta nem veszi azonnal a Viber és a MailDroid üzeneteit. 2 frissítéssel ez előtt ahogy üzenetem jött abban a minutumban jelzett és megkaptam. Most meg egyik program sem hajlandó jelezni, üzenetet venni, csak nagyon nagy késéssel, vagy csak többszöri megnyitás után. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#9759) tahepa


tahepa
senior tag

MIUIHU 5.6.4 fejlesztői ROM van a telefonon. Van-e értelme újabbat felraknom ?
Telefonálásra , netezésre (DIGI mobilnet külön kártyával) , email fogadása , néha FB...VIBER , SKYPE nem játszik. Szóval tegyek fel újabbat? Esetleg link és telepítési leírás ? Előre is köszönöm.

(#9760) Milestone2 válasza tahepa (#9759) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A frissítéseket azért készítik, hogy használjuk õket...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9761) tahepa válasza Milestone2 (#9760) üzenetére


tahepa
senior tag

Kösz az infót.
...de azért volt már félresikerült frissítés is ha jól olvastam visszafelé...

(#9762) Milestone2 válasza tahepa (#9761) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor másképp fogalmazom: igen, van.
Leírás itt. Magyar ROM a miui.hu-n.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9763) tahepa válasza Milestone2 (#9762) üzenetére


tahepa
senior tag

Köszönöm az információt.
Ezek után nyugodtan fogom nyugovóra hajtani a fejem.
További szép estét.

(#9764) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Pocarropa mester készített egy remek Recovery Installer programot.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9765) Csóró™ válasza Milestone2 (#9762) üzenetére


Csóró™
senior tag

Én kicsit átfogalmaznám:
- Van értelme, ha mázlia van, és nem fut bele valamilyen nagyobb hibába, mint pl. Depression kicsivel fentebb.

Amúgy a leírás linkre kattintva nekem 404-es hibát dob, bár lehet mire olvasod megjavul, csak FYI.

(#9766) tahepa válasza Csóró™ (#9765) üzenetére


tahepa
senior tag

Szerintem ez lett volna az "itt" alatt...és köszönöm is gyorsan :K

(#9767) Csóró™ válasza tahepa (#9766) üzenetére


Csóró™
senior tag

Az bizony. Amúgy a leírás hibátlan, én is azzal váltottam V5-ről V7-re. Csak javaslom, hogy ne egyből egy ROM megjelenése után tedd fel, érdemes várni 1-2 napot, néha kiderül, hogy xar ROM-ot adtak ki, és csinálnak hozzá gyorsba egy hotfixet (na persze addigra már egy csomó ember beszívta, mert egyből frissített ;] )

(#9768) tahepa válasza Csóró™ (#9767) üzenetére


tahepa
senior tag

Én nem tettem volna fel a mostanit sem csak a fiamhoz került ( most vissza hozzám mert ő kapott egy REDMI Note2-t az öregnek meg jó lesz a "régi" ) a telefon és ő nyüstölt a frissítésre.Előtte v40-es rom volt a telefonon. Szívem szerint vissza tenném azt vagy a v37-est de sehol sem találok egy magyar nyelvű verziót.Addig talán az is megfelelne amíg ki nem jönne egy valódi ,stabil ,kipróbált ,tesztelt MIUI v7

(#9769) tolvaj! válasza tahepa (#9768) üzenetére


tolvaj!
őstag

V5-34

V5- 37

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#9770) Milestone2 válasza tolvaj! (#9769) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R Nekem már nem volt meg... :R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9771) tahepa válasza tolvaj! (#9769) üzenetére


tahepa
senior tag

Köszönöm !
Akkor megy vissza a 37-es .
:R

(#9772) Csóró™ válasza tahepa (#9771) üzenetére


Csóró™
senior tag

Az atom stabil lesz! Csak jól böngészd át a leírásokat, mert downgrade-nél is vannak buktatók.

Sok sikert!

(#9773) tahepa válasza Csóró™ (#9772) üzenetére


tahepa
senior tag

Közben változott a műsor. Airdroiddal másoltam a pc-ről a telefonra a romokat és alapból a készülék memóriájába menti a program a fájlokat. Onnan kell átmásolnom fájlkezelővel az sd kártyára. Na ez nem történt meg :(( . Még szerencse hogy előzőleg a MIUI 7-et már átmásoltam a kártyára ...így amikor legyalultam mindent a telefon memóriából még volt mit telepítenem ( MIUI 7). Most ez figyel a telefonon. Nézegetem , próbálgatom majd meglátom marad-e. Biztos ami biztos első dolgom volt most már a kártyára másolni a 37-est és a 34-est....majd meglátom mi lesz a vége. Egyelőre minden működik. Mobilnet egyik slotban telefonálás a másikban stb... :P

[ Szerkesztve ]

(#9774) dzsidzsas válasza Depression (#9748) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Nekem az előző frissítésnél csinálta ezt, fennhagytam estére a töltőn és reggelre 100% volt és nem merülget azóta se. Szerintem újra tanulja a rendszer az aksit, ennyi

https://rollerezz.blogspot.com/

(#9775) Csóró™ válasza tahepa (#9773) üzenetére


Csóró™
senior tag

Még szerencse. De amúgy 500 Ft-ért veszel egy USB / MicroSD átalakítót, és máris bármikor másolhatsz a kártyára gépről. Jó lesz a V7, vannak kisebb betegségei, de már egész szerethető, én már biztos nem váltanék vissza V5-re.

(#9776) numera007


numera007
tag

Sziasztok, mit kell törölni/formázni a TWRP-ben, hogy kicsit frissüljön a rendszerem, de az alapbeállításaim/személyes ne vesszen el? (Wipes Data, Cashe, Dalvik???)

(#9777) tahepa válasza Csóró™ (#9775) üzenetére


tahepa
senior tag

Van egy pendrive-m ami USB és microusb is egyben. Használtam már többször is ilyen dolgokra..és most.otthon hagytam természetesen.
A rom cserét most a melóhelyen követtem el..

(#9778) Depression


Depression
veterán

Nem fogjátok elhinni, működik a kocsis kihangosító. Több romot ki nem próbálok, nehogy ez elússzon. :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9779) Milestone2 válasza Depression (#9778) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Váljék egészségedre!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9780) Csóró™ válasza Depression (#9778) üzenetére


Csóró™
senior tag

Hogy mekkora örömet tud okozni, ha valami úgy működik, ahogy régen kéne neki ;]

(#9782) tahepa


tahepa
senior tag

28%-nál feltettem töltőre és semmi jel hogy töltene. Miui7 telepítése előtt működött a töltés most meg semmi.
A belinkelt leírás szerint csináltam mindent lépésről - lépésre.Próbáltam újra indítani majd recoveryben cache törlés de semmi.Megvárom a reggelt...ha semmi változás beleteszek egy másik akksit és v37-re csere.
Próbáltam a saját töltőjével + kábeljével majd másik töltővel , kábellel mindenféle variációban.
Igen olvastam hogy más is küzdött az akksival...ezért várok reggelig.

[ Szerkesztve ]

(#9783) Csóró™ válasza tahepa (#9782) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na ja, ezért is írtam feljebb, hogy van értelme felteni, HA nem futsz bele valamilyen hülye bugba...

Amúgy a leírásnak nincs köze az aksis őrülethez, hisz az csak abban segít, hogy a rendszer felmenjen, az esetleges (és biztosan előforduló) bugokért már a fejlesztők a felelősek.

Esküszöm, mire kijön a Note 3G-re a Stabil ROM, már nem lesz aki feltegye, mert vagy szétverte a telefonját, vagy újabbra váltott.

(#9784) tolvaj! válasza Csóró™ (#9783) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ha egy éven belül kijön én felteszem, nem vagyok idegbeteg fajta ( a régi nyomtatóm ezt cáfolná, ha még "élne" ;] ). De komolyan, nem tervezem a cserét legalább augusztusig, szóval addig van idejük!

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#9785) tahepa válasza Csóró™ (#9783) üzenetére


tahepa
senior tag

...még szerencse hogy van pót akksim és a v37 az sd kártyán figyel...reggel éhgyomorra romcsere. :W :(((

(#9786) Milestone2 válasza tahepa (#9785) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyszer MIUI7 elején nekem is volt ilyen.
Nem is tudtam csak twrp-ből feltölteni...
Nekem nem volt 2 akksim...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9787) tahepa válasza Milestone2 (#9786) üzenetére


tahepa
senior tag

3 akksim van. ;]
A romcserén és imák mormolásán kívül tudok még valamit tenni hogy feléledjen a töltés funkció?
(twrp-ben megy a töltés tehát a töltőm , kábelem , micro usb aljzatom ezek szerint működnek)

[ Szerkesztve ]

(#9788) Milestone2 válasza tahepa (#9787) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Melyik ROM-ot raktad fel?
Én tutti most feltennék egy másik ROM-ot.
Nekem az rakta rendbe.
Igaz én amúgy is naponta cserélek ROM-ot a tesztek miatt.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9789) tahepa válasza Milestone2 (#9788) üzenetére


tahepa
senior tag

Ezt amit belinkeltél nekem. Full wipe és ugyanezt még egyszer feltenni van értelme? Egyel több telepítés nem fog a földhöz vágni...legfeljebb gyakorlom.. :D

(#9790) addamka válasza tahepa (#9789) üzenetére


addamka
őstag

Próbáld meg, hogy kitörlöd a /data/system/batterystats.bin fájlt. Ebben tárolja a töltés adatait. Twrpben van file kezelő szerű, azzal ki tudod nyesni, vagy miui alól root joggal, aztán reboot mielőtt töltöd.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9791) Mr X válasza addamka (#9790) üzenetére


Mr X
veterán

Mi köze a batterystats.bin-nek a töltési problémájához? Az a fájl csak az akkustatisztikákat tárolja, amit a beállításokban is látsz az akkuhasználatnál?

(#9792) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Hol állunk most MIUI 7 verziószámoknál? Mert az enyémen 5.10.22 van, tegnap volt frissítés, nem emlékszem hányas, de nem tettem fel mert alacsony volt az akku, gondoltam ma reggel felteszem, de ma már nem talál frissítést - visszavonták? vagy feltette titokban magától?

https://rollerezz.blogspot.com/

(#9793) Csóró™ válasza dzsidzsas (#9792) üzenetére


Csóró™
senior tag

Helló,

beállítások/A telefonról menü. Ott kiírja melyik van fönt nálad.
A frissítéseknél meg be tudod állítani, hogy automatikusan frissítse-e a ROM-okat (asszem alapból be van kapcsolva az auto frissítés. Szerintem, ha pár sorral feljebb olvasol, te is úgy fogod látni, hogy érdemes kikapcsolni, mert lassan olyanok a ROM frissítések, mint az orosz rulett, csak idő kérdése mikor "lövik fejbe" a telefonod ;]

tolvaj!: +1, én se cserélem, eddig ez a legjobb telefon, ami a kezem alatt járt, nameg csak azért nem szokásom újat venni, mert "az trendibb".

tahepa:: Sok sikert a ROM cseréhez.
Csak annyit mondj még: kikapcsolt állapotban se jelzi, ha rádugod a töltőre? Olyat nem hallottam még, hogy egy ROM blokkolja az áram felvételt ;] (valószínűleg csak bugos a töltés mutató...)

(#9794) Milestone2 válasza dzsidzsas (#9792) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A verziószám a dátumot takarja.
Tehát most az 5.11.5-én járunk (5=2015 / 11=Nov / 5=5)
Azt nem írtad meg hogy kínai Rom, multi Rom vagy magyar ROM?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9795) tahepa válasza Csóró™ (#9793) üzenetére


tahepa
senior tag

Kikapcsolt állapotban jelzi a töltést és ha minden igaz tölt is. Bekapcsolt állapotban rádugva a töltőt még az értesítő led sem világított jelezve hogy töltőn van...most kikapcsolva az is világít a töltés közben.Érdekes...de most már tényleg bizonytalan vagyok ..várjak még a romolgatással és bizzak benne hogy ez a probléma így vagy úgy megszűnik vagy hagyjam a fenébe ezt a romot és lépjek vissza...vagy hajítsam ki a kilencedikről az egész hóbelefrancot és térjek vissza a jó öreg Ericson 1018-as telóhoz ? ;] :DD

(#9796) addamka válasza Mr X (#9791) üzenetére


addamka
őstag

Nekem még a jó pár éves Motorola Milestone töltési hiba ugrik be ilyenkor. Ott a telefon a batterystats.bin fájl alapján kalkulálta a töltés kijelzését. Ha sérült a fájl, érdekes dolgokat csinált. Persze lehet, hogy a mostani modern telefonok már csak az akku statisztikát tárolják benne :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9797) Csóró™ válasza tahepa (#9795) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szerintem dobd ki, csak előtte szólj nekem, hogy elkaphassam! :K

Viccet félretéve: abba nem bíznék, hogy csak úgy magától megjavul, bár kitudja. Szerintem már hagyd a V5-öt, jó ez a V7, csak lehet újra kell raknod párszor, hogy működjön ;]

Viszont csak érdekességként feltehetnél mondjuk egy [GSAM Battery monitor] -t, hogy az mit mond...

Én a MIUI.HU-s 5.8.27-es ROM-ot tettem fel anno, azóta se mertem frissíteni, de lekopogom, azóta is szépen megy (na jó, nekem valamiért a wifi kapcsolatot időnként eldobja, de kb ennyi)

[ Szerkesztve ]

(#9798) tahepa válasza Csóró™ (#9797) üzenetére


tahepa
senior tag

Már késő.....no nem dobtam ki. :DD
V37 van most a gépen. Minden működik , töltés is.
Egyedül ezzel a frissítési jelzéssel van bajom , állandóan ott lebeg a szemem előtt.
Nem lehet valahogy letiltani a frissítést az üzeneteivel együtt?
Frissítem én majd akkor amikor nekem tetszik .

..jut eszembe..A V37 előtt még egyszer próbálkoztam a MIUI7-el. twrp-ben duplán wipéztem mindent (hátha)
és úgy tettem fel ismét..de a hiba megmaradt...utána jött szintén duplán formázva minden és V37.

A 5.8.27-t lehet hogy kipróbálnám majd ha meglenne..a wifi engem nem érdekel mert a 2 GB-os mobilnetem nekem bőven elég egy hónapra..és nem kell wifi..

[ Szerkesztve ]

(#9799) ggeleven válasza tahepa (#9798) üzenetére


ggeleven
őstag

7ben itt lehet tiltani: Beállítások/Alkalmazásokban megkeresed a Frissítés nevű appot és kikapcsolod az értesítés engedélyezését.:)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#9800) Csóró™ válasza tahepa (#9798) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na, gratulálok! V5 alatt nem emlékszem hol lehet kikapcsolni, valószínűleg ott is lehet tiltani a notification résznél.

Ha jól emlékszem az 5.8.27-es ROM fent volt a [miui.hu] -n az archiv romok listájában, de most valamiért ez a lista nem működik.

Ha esetleg rászánnád magad, írj, és felrakom valahova az enyémet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.