Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Milestone2 válasza MolnarZolee (#9050) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hivatalosnak nevezzük azt, amit vagy a miui.eu vagy a miui.hu csapata készít.
Készítettek v5.öt is, készítenek v6-ot is.
V6 esetében eddig mindkét csapat a kínai-angol Unicom változatból dolgozott.
Hetente kap frissítést mindkét ROM...

Szóval, az alapkérdésedre visszatérve, már nagyon régen létezik Stabil v6 magyar nyelven is, csak eddig nem a Global ROM-ból készült (és ezután sem biztos, hogy abból fog készülni...)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9052) MolnarZolee válasza Milestone2 (#9051) üzenetére


MolnarZolee
tag

Ahha, értem, köszönöm!

(#9053) rick009


rick009
tag

nem gondoltam volna, hogy az üres képekre van igény :D
a fehéret úgy kell elképzelni, mintha a napba néznél, a feketénél meg sajna nem talált fókuszt a fényképezőm :D
otthon szerelés? youtube-ba beírod, hogy "xiaomi redmi note assembly" és van 2 videó, amikből juthatsz valamire, de ismét mondom: NEM AJÁNLOM!
ragasztásra kétoldalú tesa ragasztót használtam, de a jobb felső sarokban a digitizer flex kábelja kinyomja mindig, most kapott folyékony ragasztót is, a videóban is azt használnak...
a várva várt képek:
full fényerő, fehér
full fényerő, fekete

(#9054) Milestone2 válasza rick009 (#9053) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ügyes mesterember vagy. Én nem állnék neki, az biztos...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9055) Chaser válasza Milestone2 (#9054) üzenetére


Chaser
titán

nem szereted a kihívásokat? ;] első notebook szerelésnél mit összeizzadtam:D de még mindig sikerül néha:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9056) GoldhandRent válasza rick009 (#9053) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nekem is ugyan olyan szemcsék vannak feketénél, és sokkal-sokkal sárgább végig a keret mentén 1 centis sugárban... de nem fogom kicserélni, annyira nem zavaró (csak a tudat, hogy tulajdonképpen SELEJTES :@). várom az utódot, ez meg repül muternak :) :D

én a minap szedtem szét redmi 1S-t (beázott és megdöglött, szval elrontani nem tudtam), az alaplap leszedésig full egyszerű... tovább azért nem szedtem, mert ott már nem bíztam annyira magamban (kijelzőt nem bontottam le) :D habár már mindegy neki, de... a remény még megvan, hátha "felépül"

-

(#9057) rick009 válasza Milestone2 (#9054) üzenetére


rick009
tag

mesterember Te vagy, én csak próbálkozok, no de ha gondolod, nyitunk egy szervizt, Te a soft-, én a hardware résszel foglalkozok majd :D

(#9058) Milestone2 válasza rick009 (#9057) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:DD

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9059) McReay válasza rick009 (#9053) üzenetére


McReay
aktív tag

Nagyszerű eredmény! :C
Örülnék neki, ha újra ilyen lenne az enyém is.
A feketénél engem nagyon zavar a sok kis zöld pont, de még egy darabig elvagyok vele.

Stabil MIUI 6: Nem próbáltam, így nem tudom, hogy Global vagy Unicom de sokan mondják, hogy nagyon lassú a letöltés. Szerintem a kis "szenvedést" bőven megérné a váltás V5-ről. (ami igazából nem szenvedés, hanem egy pofon egyszerű telepítés)

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#9060) Milestone2 válasza McReay (#9059) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez most a Global stabil kiadása, azoknak akik Nem akarnak napi - heti bugfrissítést kapni, hanem egy stabil ROM-ot. Ez csak critical fixeket kap, ritkán ha szükséges.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9061) Csóró™ válasza Milestone2 (#9060) üzenetére


Csóró™
senior tag

Igen, nekem pont ez kell. Viszont stabil frissítéseket ehhez is adnak ki, csak pár havonta, szóval ez is tudni fogja, amit a heti frissítéses ROM, csak kicsit tovább kell várni a fícsörökre.

Jövő héten szabin leszek, szerintem feltolom végre én is.

(#9062) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Szevasztok.
Itt az első már-már napi alaphasználatra is alkalmas CM12 Redmi Note 3G-hez.
Akit érdekel, telepítés a szokásos módon twrp 2.8.6.0 és 2.8.7.0 biztosan jó, módosított 2.8.4.0 nem tudom, talán. GAPPS előtelepítve, nem kell külön telepíteni. Rootolni kell, akinek szüksége van rá, recovery-ből SuperSU.zippel működik.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9063) GoZoL válasza Milestone2 (#9062) üzenetére


GoZoL
senior tag

Magyar nyelv benne van vagy mókolt és ki van szedve? Bocs a kérdésért! :)

(#9064) ggeleven válasza Milestone2 (#9062) üzenetére


ggeleven
őstag

Mondjuk én nagyon meg vagyok elégedve a MIUI-val, de a kíváncsiság hajt. :D
Használtad ezt hosszabb ideig (nálad ezek napokban számolható ;] ), mennyire jó? :)
Miui ellenében ajánlanád?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#9065) Milestone2 válasza ggeleven (#9064) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Van benne magyar nyelv, de visszatértem a MIUI-hoz. Az igéretekkel ellentétben továbbra sincs WiFi! Kuka! Van még mit fejleszteni. Ha készen lesz nagyon erõs rendszer lesz!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9066) Milestone2 válasza Milestone2 (#9065) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem WiFi nincs, hanem GPS, de a lényeg ugyanaz. Még nem használható, tesztelni, játszogatni vele, próbálgatni jó...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9067) tami92


tami92
aktív tag

Ha a szinkronizálással nem lenne probléma akkor én már ezt használnám, bár a Rootoltságra nem bírtam rávenni

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#9068) axlfsi


axlfsi
veterán

Segitseget kernek! Erre mi a megoldas? (ezt az uzenetet dobja fel, amikor a frissites letoltese utan arra kernem, hogy induljon ujra es alkalmazza azt).

Koszonom elore is, ha valaki megtenne, hogy most valaszol :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#9069) tolvaj! válasza axlfsi (#9068) üzenetére


tolvaj!
őstag

Az amit odaír. Használd a MI phone manager programot.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#9070) axlfsi válasza tolvaj! (#9069) üzenetére


axlfsi
veterán

Na, hat erre nem gondoltam volna! Marmint, azt, hogy nincs eleg memoriaja, hogy ujrainditsa a telefont recoverybe, azt azert mindannyian tudjuk, hogy hulyeseg, ez nem lehet problema.
Gondoltam volna, ha mar OTA (on the air) letolt egy frissitest, akkor nem kell meg PC-re kotni es ott kinlodni vele. Ti is igy csinaljatok? Miota nem mukodik az OTA frissites telefonon? Ez a "magyaritas" miatt van vagy az official build is ilyen?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#9071) Milestone2 válasza axlfsi (#9070) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hiába On The Air jön, ha nem csak egy frissítés, hanem teljes ROM nézd meg a méretét. Majdnem 400MB.
Mivel nem írtad le, hogy melyik ROM, csak tippelem hogy a miui.hu vagy a miui.eu többnyelvű ROM-ja.
De lehet tévedek. Az sem írtad le most milyen ROM van a telódon.
Én pl. angol-kínai Unicom ROM-ot használok, ott nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9072) axlfsi válasza Milestone2 (#9071) üzenetére


axlfsi
veterán

Jogos, ezeket az informaciokat elfelejtettem leirni :F
Szoval, ezt a ROM-ot telepitettem:[ROM] NOTE 3G MIUIHU V6 5.7.26


Koszi!

UI.: igen, furcsalltam is, hogy ez eleg nagy meretu, nem hittem, hogy incremental, latszik, hogy teljes ROM, de attol meg nem volt furcsa (nem tudom MIUI-nal, ennel a ROM-nal ez, hogy megy akar azt is elkepzelhetonek tartottam, hogy heti build-ek ilyen formaban ertendok, mint frissitesek).

Tehat mit javasoltok? Vadasszam le a teljes ROM-ot a neten (a fentebb emlitett forumon meg nem talaltam) vagy ezt amit letoltott tallozzam be TWRP-bol (meg nem tudom hova tolti le oket, de majd meret alapjan megtalalom gondolom...).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#9073) ggeleven válasza axlfsi (#9072) üzenetére


ggeleven
őstag

Mennyi szabad hely van a telón amúgy?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#9074) axlfsi válasza ggeleven (#9073) üzenetére


axlfsi
veterán

Több mint 2GB, illetve az SD-n még ennél is több. Mielőtt elindítanám a frissítést, kilövök minden futó appot, kb. 1GB RAM is marad... Ez nyilván nem lehet az okozója, szóval az a hibaüzenet baromság...
Azért várom, hátha valaki találkozott már ilyennel, de egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy kivételes hibával állunk szemben.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#9075) Milestone2 válasza axlfsi (#9074) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Várd meg míg Vagyula vagy Rajen válaszol a másik fórumon.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9076) axlfsi válasza Milestone2 (#9075) üzenetére


axlfsi
veterán

Persze, türelmes vagyok, habár egyáltalán nem mondhatni, hogy pörögne az a topik ott :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#9077) addamka válasza axlfsi (#9076) üzenetére


addamka
őstag

Annyira ne akard felrakni a frissebb OTA-t:
"According to feedback from some users, upgrading to MIUI 5.7.31 might cause reboot. Developers are working on it right now. The OTA update has been suspended for now."

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9078) Milestone2 válasza axlfsi (#9076) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyet árulj el. Milyen recovery-d van?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9079) Milestone2 válasza addamka (#9077) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nálam sem Unicom-on, sem MIUI.hu verzióban nincs ilyen hibajelenség!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9080) McReay válasza addamka (#9077) üzenetére


McReay
aktív tag

Nekem még nem volt időm felrakni, de akkor inkább várok még!

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#9081) Milestone2 válasza McReay (#9080) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Semmi problémám az 5.7.31-vel. Nyugodtan felrakhatod!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9082) addamka válasza Milestone2 (#9079) üzenetére


addamka
őstag

Passzolom, az enyém erősen HW hiba gyanús már, így az hogy 1 hónapja véletlenszerűen újraindulgat, nem mérvadó :)
Bár ha nincs benne SIM kártya, akkor kevesebbszer csinálja, de pl. recoverybe is meg tud fagyni.
Egyszer lefordult az autós tartóról, lehet az megviselte :DDD

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9083) axlfsi válasza Milestone2 (#9078) üzenetére


axlfsi
veterán

2.8.6.0-s TWRP

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#9084) Milestone2 válasza axlfsi (#9083) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az jó, akkor nem kell cserélned. A többit meg leírtam már. Updete-ként telepíteni a teljes 5.7.31-es ROM-ot az jelenlegi 5.7.26-os rendszerre.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9085) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Rászántam magam a V6 telepítésre, mindek OK.
Csak van egy kis gondom az SD kártyára való progi telepítéssel.
Egy-két navigációs progit telepítenék sok offline térképpel, de sajna írási engedély hiányában nem megy.
Ez ellen van valami orvosság? Telepíti, de semmiféle változást nem tudok menteni. Pl. a progi beállításait....

Előre is köszi!

Üdv. Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#9086) axlfsi válasza Milestone2 (#9084) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszönöm! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#9087) Milestone2 válasza axlfsi (#9086) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha sikerült, akkor köszönd... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9088) Csóró™ válasza mszl (#9085) üzenetére


Csóró™
senior tag

Esetleg a [FolderMount] -t próbáld meg. Nekem telepíteni nem engedett az SD-re, ezzel gond nélkül megy minden.

(#9089) Milestone2


Milestone2
nagyúr

No, ahogy már valaki említette, úgy tűnik valóban érkezik a MIUI7...
(ki sem forrta magát még a v6)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9090) McReay válasza Milestone2 (#9089) üzenetére


McReay
aktív tag

Hát erre nagyon nagy szükség van! :(((

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#9091) Milestone2 válasza McReay (#9090) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az eladás-centrikus világunk már csak ilyen...nincs idő semmit megismerni felhasználni...már mikor megveszel valamit elavultnak mondhatod...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9092) addamka válasza Milestone2 (#9089) üzenetére


addamka
őstag

És gondolod a Note 3G-re is lesz még 7-es? Mert eddig sem kapkodták maguk, hogy a kitkat-ről feljebb lépjenek, a 7-esről meg az volt a pletyka, hogy 5.x alapú lesz belőle csak.

A CM12.1 amit néztél, valós 5.1 alapú, ugye? Ott vajon a 4.4-es kernelt tákolták át, vagy van olyan mt6592-eshez való ROM, amihez kijött a driver, és azt buherálták meg?

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9093) Milestone2 válasza addamka (#9092) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Sok kérdés, kevés válasz...

CM12.1 gyanús mert 5.x-hez való GAPPS nem ment fel rá, de állítólag valódi és egy másik mt6592-höz készültöt buheráltak meg.

Tartok tőle nem a Note3G lesz az elsődleges célpont a MIUI7 elkészítésekor...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9094) addamka válasza Milestone2 (#9093) üzenetére


addamka
őstag

Mondjuk ha jönne a Redmi Note 2 éppeszű áron, akkor kevésbé érdekelne, hogy erre nem lesz 7.
A 6 se rossz, de attól tartok, hogy az eddig sem acélos fejlesztési tempó a 7 megjelenésével még visszább lesz véve.
Reménykedek, hogy karácsonyra a MiNote ára már lemegy annyira, hogy megérje cserélni rá, bár nekem nincs bajom az MTK-s cuccokkal, de ez a kernel forráskód hiány erősen megöli a hosszú élettartamot.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9095) Milestone2 válasza addamka (#9094) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen, én is MiNote (vagy MiNotePro) beszerzésében gondolkozom...
(az előző telefonomnál azt mondtam soha többé LG, most a Note esetében az mondom soha többet MTK...)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9096) addamka válasza Milestone2 (#9095) üzenetére


addamka
őstag

Nekem kb. mindenre elég ez a telefon most, csak még egy árnyalatnyit él bennem a régi szép ROM próbálgatós emlék, meg hogy a hardveresen nyamvadt Moto Milestone1-ből egy darab srác mit ki nem hozott az életciklusa után bőven. Ezért akarok egy olyan telefont majd, amire egyszerűen lehet másik rendszer rakni, nem kell imádkozni, hogy a pár darab gyári fejlesztőnek meddig leszek fontos.

7.31-es ROM megint jól sikerült, benne maradt a színhőmérséklet és telítettség állítás, ami ugye semmit se csinál :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9097) kk831228


kk831228
addikt

Üdv.

Valamit elk.. tam a telón mert olyat csinál hogy h a be van kapcsolva a mobil net és a wifi együtt és tud kapcsolódni az otthoni wifire, akkor nem akar menni rajta a net... Kapcsolódik a wifire de kis is rak egy kis jelet a wifi jel mellé amit eddig még nem láttam... :F

Majd ha kikapcsolom a mobilnetet akkor marad a wifi jel, eltűnik a kis jel amit még nem láttam, de nem megy a net csak akkor ha kinyomom meg vissza a wifi bekapcsolást... Külön, külön megy mindkettő... :F

Itt van egy screenshot a wifi melletti jelről... :

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9098) addamka válasza kk831228 (#9097) üzenetére


addamka
őstag

Az a wifi hotspot mód jele.
Kapcsold ki, vagy az állapotsoron ha legörgetsz lesz egy ilyen ikon, vagy beállítások, továbbiak, internet megosztás, hordozható wi-fi hotspot.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9099) ggeleven válasza kk831228 (#9097) üzenetére


ggeleven
őstag

Hm, ilyet még nem is láttam! :F Akárhogy keresem nem is találok ilyesmit eredményező beállítást.
69 megnyitott fül chrome-ban? Wow! :DDD

Ez meg WTF? :Y :))
XIAOMI REDMI NOTE 2 Pro

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#9100) Milestone2 válasza ggeleven (#9099) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Előrendelhető utód....

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.