Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) ZoleeWolf válasza tolvaj! (#8350) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Köszi a választ, megint tanultam valamit :)

Ez a TWRP egyébként jobb a V6-hoz, mert én mint laikus a kinézetén kívül nem sok változást vélek felfedezni.

(#8352) tolvaj! válasza ZoleeWolf (#8351) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nem tudom. Naprakészség miatt van fent csak nálam is.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8353) Milestone2


Milestone2
nagyúr

http://bigota.d.miui.com/V6.5.0.1.KHDCNCD/miui_HMNoteW_V6.5.0.1.KHDCNCD_f58c2f0ae5_4.4.zip

Ez vajon mi Srácok? Látszólag Note ROM, de mi az az 5.0.1 benne, a pénteki fejlesztőinek nem ez volt a linkje.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8354) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Telepítettem.
Azt írja:

Stabil ROM.
v6 5.0.1
Hmm...
Még nem hallottam róla.
:C

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8355) Csóró™ válasza Milestone2 (#8354) üzenetére


Csóró™
senior tag

Jól hangzik, csak furcsállom, hogy 1 nappal a pénteki után adták ki :U

(#8356) Csóró™


Csóró™
senior tag

Hmmm. egyenlőre egy helyen találtam hasonló paraméterekkel rendelkező ROM-ot, de az [Redmi Note 4G] -hez van. :F

(#8357) Milestone2 válasza Csóró™ (#8355) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem, 24-én jelent meg ez is, csak én ma jutottam hozzá.
Vagyula (kérdõjellel) azt írta ez stabil ROM. Én még gondolkozom, nem-e valaki szórakozik (build.prop módosítás, egy-két program kiszedésével méretmódosítás pl.)

A bulid.propban Április 15-i a ROM...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8358) Milestone2 válasza Csóró™ (#8356) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen, de ez 3G-hez készült.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8359) Milestone2 válasza Csóró™ (#8356) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Újjabb kiszivárgott érdekesség. Egy GLOBAL ROM, Ami hivatalosan még nincs...

http://bigota.d.miui.com/5.4.17/miui_HMNoteWGlobal_5.4.17_91118d53fb_4.4.zip

aztán a frissítés

http://bigota.d.miui.com/5.4.22/miui-ota-lcsh92_wet_jb9_global-5.4.17-5.4.22-83ea8e0582-4.4.zip

Több frissítés sajnos nincs hozzá...és nem tudom a linkek meddig élnek.

Nagy munka folyik a háttérben.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8360) GoldhandRent válasza Milestone2 (#8359) üzenetére


GoldhandRent
őstag

most állítólag szabadon portolható a v6 minden készülékre...csak a redmi note-al nem haladnak :@
mi4i-nek lollis v6-van :)))

-

(#8361) terra052 válasza Varesz_86 (#8340) üzenetére


terra052
őstag

A legtobb olcso adapter 4.4 alatt mar lutri, hogy megy-e, a korrektebb eladok erre figyelmeztetnek is.

werkmania.hu

(#8362) Flexy90


Flexy90
senior tag

Jött valakinek multi romon OTA frissítés 4.24-re?
Nekem nem ajánlja fel.

Xiaomi Fan

(#8363) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Most fedeztem fel, a 4.24-be belekerült a "villanó vakus jelzés csörgéskor", viszont nekem nem működik :(

(#8364) tahepa


tahepa
senior tag

Kellemetlen meglepetésben volt ma részem.Este kikapcsoltam a telefont kb.80 % akksival és ma reggel nem tudtam bekapcsolni. Töltőre (gyári) dugtam..semmi reakció. Levettem a töltőről , próbáltam többször is bekapcsolni..nagy sokára , többszöri nyomogatásra sikerült. Az akksi töltöttségét 23%-ra mutatta.Most töltőn van és tölt. Eddig ha kikapcsoltam akkor is tudtam tölteni.Vagyula 40-es rom van rajta.Most leszedtem minden utólag telepített alkalmazást és megnézem mi lesz...netán a v40 rommal van problema?
Tegyem fel az új MIUI v6 romot? Ha igen akkor melyiket? Szájbarágósan le ís írná valaki , pontokba szedve?
...tudom ott a kereső..de...
Előre is köszönöm.
( szeretném majd a későbbiekben OTA frissíteni is majd ha jönnek ki az új verziók és az angol tudásom kissé hézagos ezért a magyar nyelvet preferálnám..)

[ Szerkesztve ]

(#8365) addamka válasza tahepa (#8364) üzenetére


addamka
őstag

V6 alatt is előjött nálunk töltéshiba, éjszaka csutkára merülő telefon kikapcsolt állapotban, vagy épp bekapcsolt állapotban töltést fel nem vevő formában.
Pár napja csinálta, hogy kikapcsoltam 36%-os töltöttséggel éjjelre, bekapcsoláskor 1%-on vonyított :)
Bár eddig egy-egy újraindítás megoldotta ezt, így együtt lehet élni vele, csak elsőre kaptam agybajt, hogy vajon a töltő rossz, vagy az usb port szakadt ki a helyéről :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#8366) Csóró™


Csóró™
senior tag

Nekem aksi hiba még nem jelentkezett, viszont mindenkinek tudom javasolni, hogy ne kapcsolja ki estére a telefont, mert tök fölösleges. Tegyétek repülő módba, akkor hívni/zargatni nem tudnak este, és nekem van, hogy 1%-ot se merül egy éjszaka alatt.

Ha amúgy bekapcsolt állapotban nem szoktátok tapasztalni a gyors merülést, lehet valami procesz befagy leállításkor, ami miatt leszívódik az aksi.

[ Szerkesztve ]

(#8367) tahepa


tahepa
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor még várjak a V6-tal?

(#8368) McReay válasza ZoleeWolf (#8363) üzenetére


McReay
aktív tag

Nálam tökéletes! ;)

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#8369) molnardenes válasza molnardenes (#8338) üzenetére


molnardenes
tag

Sziasztok!
Hátha valakinek hasznos lehet. Miután írtam, pár napig nem produkálta újra a kikapcsolós jelenséget, ám nemsokára elkezdett a gmail szinkronizálás vacakolni - konkrétan nem működni, csak manuálisan. Újraindítás nem segített, ahogy a fiók törlése, majd újra hozzáadása sem - ezek korábban, más telefonon beváltak. Így kénytelen-kelletlen csak megcsináltam a gyári adatok visszaállítását. A probléma megoldódott ezzel, ráadásul - bár nem vettem észre, hogy az elmúlt hónapokban szépen lelassult a teló - érezhetően gyorsabb lett a készülék.

(#8370) ZoleeWolf válasza McReay (#8368) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Hm, akkor nálam van a baj, csak tudnám mi a gond? :F

(#8371) tolvaj! válasza ZoleeWolf (#8370) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nálam is jó.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8372) ZoleeWolf válasza tolvaj! (#8371) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Kezdek ideges lenni, :(( nekem a miuihu v5.4.24 van fent és nem megy hiába kapcsolom be.
Esetleg még valahol engedélyezni kellene?

(#8373) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

Nekem 5.4.17-es nél nem ajánl fel újabbat, eddig nem volt gond...

(#8374) McReay válasza ZoleeWolf (#8372) üzenetére


McReay
aktív tag

Settings - Call settings - Incoming call settings - Flash when ringing

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#8375) ZoleeWolf válasza McReay (#8374) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Itt állítottam be, csak nekem a hu verzió van.
Most már csak az a kérdés, hogy az én telóm nyűgös, vagy a miuihu romban van esetleg evvel kapcsolatos hiba...

(#8376) Marcikutya válasza tahepa (#8328) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

De legalább örülhetsz, hogy tökéletes a rendszer. Nekem is az van.

SZERK.: a régebbi készülékemen (HTC Desire) folyamatosan próbáltam a ROM-okat. Hihetetlen sikertörténet volt a Desire a ROM-olás szempontjából.

A Redmi Note nem tűnik annak, de csak azért, mert eleve tökéletes rendszerrel jött ki. Nem véletlen, hogy a HTC-men is sok kísérletezés után a MIUI ragadt meg véglegesen.

[ Szerkesztve ]

(#8377) GoZoL


GoZoL
senior tag

A hívás fogadási módot témával lehet állítani? A jelenlegi felhúzás helyett szeretnék mást beállítani. V6 óta más. Valaki tapasztalja, hogy hívás közben a közelség érzékelő lekapcsolja a kijelzőt de alul a a kis szimbólumok pislognak?

(#8378) Depression


Depression
veterán

17-es romról most próbálkozom először frissíteni. szurkoljatok.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8379) Depression válasza Depression (#8378) üzenetére


Depression
veterán

Nem jutottam semeddig :(

Driver csomag telepítése nem sikerül. Azt mondja, hogy kapcsoljam be az USB debuggingot. Ez megtörtént, de nem ismeri fel a driver telepítő, sem a gép a telefont.
Win 7 64 bit. Note dual sim-es.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8380) Flexy90


Flexy90
senior tag

V6 multihoz csak ma ajánlotta fel a frissítést 5.4.24-re!
Most frissítem :)

Xiaomi Fan

(#8381) Csóró™ válasza Depression (#8379) üzenetére


Csóró™
senior tag

És mire frissítesz? Milyen Recovery-t használsz? Kicsit több infó hasznos lenne.

Amúgy a fórum elején az összefoglalóban 2 kolléga módszere is le van írva 17-es rom frissítésre. Azokat próbáltad már?

Sok sikert, csak vigyázz a "téglákkal".

(#8382) Depression válasza Csóró™ (#8381) üzenetére


Depression
veterán

Nincs meg semmi. 17-es rom van, de a gepre dugva nem ismeri fel, így drivert sem tudok telepíteni rá. Az sd kártyát sem látja, azaz arra sem tudok felmásolni semmit.

Az a rosszul működő kínai recovery van rajta, ahol nimcs enter.

4.4 lenne a végcél, mert vettem egy mibandot.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8383) Csóró™ válasza Depression (#8382) üzenetére


Csóró™
senior tag

A telefon gondolom látja az SD kártyát. WIFI-vel töltsd le a TWPR 2.8.5.0-át mondjuk [innen] , és a V6 BÉTA ROM-ot mondjuk [innen]

Ezekkel már tudsz valamit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#8384) tolvaj! válasza Csóró™ (#8383) üzenetére


tolvaj!
őstag

Root nélkül semmit, az pedig nincs neki. Régen is ez volt a problémája főképp. Úgy cirka tavaly augusztusig olvass vissza, ott megtalálod szegény kálváriáját.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8385) Csóró™ válasza tolvaj! (#8384) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na igen. Ezért is ajánlottam neki az összefoglalót, ott foglalkoznak ezzel a kérdéssel. Én már V36-al vettem a telefont így nagy tapasztalatom nincs a korábbi ROM-okban.

(#8386) Depression


Depression
veterán

Egy órája telepítgetek drivereket a céges gépre (win XP), de egyik sem ismeri fel, az eszközkezelő hibát ír.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8387) Depression válasza Depression (#8386) üzenetére


Depression
veterán

Az létezik, hogy a rootolás 20 perce megy, 45%-nál jár, és 20x indul újra a telefon?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8388) Csóró™ válasza Depression (#8387) üzenetére


Csóró™
senior tag

Kicsit bővebb infókat írhatnál,mert így nehéz válaszolni. Persze minden létezhet, ha növekszik a százalék, legyél türelmes, és dugd fel töltőre, nehogy lemerüljön, ha megáll 45%-on, akkor lehet bootloopba került a telefonod.

(#8389) Depression válasza Csóró™ (#8388) üzenetére


Depression
veterán

Root sikerült. Meg ne kérdezd hogyan. 100. nekifutás, 6 millió driverrel. :U
vroot alkotott, de nem csak egy gomb, azt kész, hanem engedélyeztetni kellett mindent kínai nyelven, és most van kinguser, meg 2 kínai krix-krax progi a telefonon. egy seprű és egy lófej az ikonja.

hogy kell biztonsági mentést csinálni?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8390) Csóró™ válasza Depression (#8389) üzenetére


Csóró™
senior tag

2.8.5.0-ás TWRP-t tedd fel, vele biztosan lehet menteni/vissza állítani, és a V6-ot is vele javasolják feltenni.

Rengeteget írtak már erről a fórumon, keress rá, biztos megtalálod a jó válaszokat.

(#8391) Depression válasza Csóró™ (#8390) üzenetére


Depression
veterán

feltettem, de így is a hibás töltődik be (nincs ok gomb), csak most már angolul.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8392) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Néhány hónapja kikapcsoltam, hogy ha ismeretlen szám hív akkor tegye tiltólistára. A napokban megint elkezdtek zaklatni a névtelen biztosítók, ezért vissza akartam kapcsolni. De a biztonság-blocklist-tiltólista beállításra lépve összeomlik az alkalmazás. Másnál? Javítás? v40. Köszönöm

https://rollerezz.blogspot.com/

(#8393) tolvaj! válasza Depression (#8391) üzenetére


tolvaj!
őstag

Mert romot nem cseréltél és a jelenleginek hibás a uboot szekció. Most, hogy van root, telepítsd a MUT-ot, adj neki jogosultságot, cseréld le a recoveryt, MUT-ból bootoltasd recovery módban és mehet a mentés, csere, stb. Amúgy ami neked kellene mentés az a cappa72 féle teljes mentés, aminek több fajtája is van. Szvsz előbb cseréld le a romot, a kritikus részek nem sérülnek és utána csinálj mentést, egy már működő romról.

dzsidzsas

V40 alatt bugzik, javítás nincs, vagy downgrade vagy up V6.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8394) Depression válasza tolvaj! (#8393) üzenetére


Depression
veterán

köszi, összejött, végre v6 :D

de soha többet bele nem kezdenék. Össze sem tudnám szedni azt a rengeteg mindent, amit telepítettem, és amikkel próbálkoztam.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8395) dzsidzsas válasza tolvaj! (#8393) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Köszi. Nem merem upgradelni V6-ra, mert 17-ről se volt egyszerű értelmes romot rávarázsolni.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#8396) Depression válasza dzsidzsas (#8395) üzenetére


Depression
veterán

Úgy rémlik, hogy csak a v17-tel volt gond, utána már gyerekjáték lehet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8397) Csóró™ válasza Depression (#8396) üzenetére


Csóró™
senior tag

Az. Ha van ROOT, onnantól mehet a MUT + TWRP, és tiéd a világ ;]

(#8398) xhege


xhege
addikt

Üdv! Jó ideje nem piszkáltam már a telót csak használtam. V30 futott rajta, ezt most V41-re frissítettem. A V6 Miui-t megéri feltenni? Miben jobb/rosszabb, mint a V5? Mikorra lehet ebből is stable verzió?

(#8399) Csóró™ válasza xhege (#8398) üzenetére


Csóró™
senior tag

Hogy megéri-e az csakis attól függ, mire használod(nád) a telefont. Ha nem fontos a 4.4-es Android, akkor még maradj, mert kicsit bugos a V6.

Hogy mikorra lesz Stabil V6? Na ez az a kérdés, amin lassan 1 éva agyalnak a Note tulajok ;]

Én azt mondom 1-2 hónap.

[ Szerkesztve ]

(#8400) xhege válasza Csóró™ (#8399) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm a választ! Mik a legszívatósabb bugok?
(Közben már elindult a csere, max. ha nagyon nem tetszik downgrade lesz :D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.