Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21701) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21700) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csókolom, én csak nem tudtam, hogy ilyen alakú cső is van. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21702) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21701) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Valójában fogalmam sincs, hogy az ilyen jellegű dolgokat miért hívják csőbensültnek, de így hívják. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21703) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21702) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán az első csőbensült kaja valami részeg, elfuserált iparos által készített kukorék csőben sült. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21704) geprombolo válasza Geri Bátyó (#21694) üzenetére


geprombolo
senior tag

Életemben nem ettem spárgát. Milyen íze van? Mert asszony nem mer venni, nehogy iszonyúan mellényúljon. Mihez hasonlít az íze? :F :F :F Mellékesen a recept ehetőnek hangzik, a spárga ellenére. Az almáspite viszont nagy kedvencem, rengeteg almával! Harapós pite :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21705) Vakegérke válasza geprombolo (#21704) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van ugye a sima spárga, meg a kötözős spárga, meg a cukorspárga... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21706) talmida válasza Geri Bátyó (#21697) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Mesterszakács úr! Jajjjjjjjj, de finomnak néz ki!!!!! :C :R Holnapra pedig egy kis csirke lesz. :B

Geri, gratulálok, hogy már 7 évesen is ügyes voltál! :R

Vakegérke, igen benevezek én is. :K Ha időm engedi, jövök. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#21707) geprombolo válasza Vakegérke (#21705) üzenetére


geprombolo
senior tag

Tudooom! :D

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21708) geprombolo


geprombolo
senior tag

Frissült a játék oldala, Geri nagyon elhúzott. :C
föccer: fáradt vigyori

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21709) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy kis gomba is kell a kajához.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21710) Geri Bátyó válasza geprombolo (#21708) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem gondoltam, hogy ekkora az előnyöm. Néhány pontra számítottam.
Így nem lesz izgalmas a vége. Nem akar ma valaki más főzni? :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21711) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21710) üzenetére


Vakegérke
veterán

Izgalomra vágysz? Kilestem, hogy hova dugják az oroszlán ketrecének a kulcsát. Megsúgjam? :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21712) geprombolo válasza Vakegérke (#21711) üzenetére


geprombolo
senior tag

Csak nem oroszlánpecsenyét akarsz enni? :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21713) Vakegérke válasza geprombolo (#21712) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem ilyen reakciót vártam, de nagyon tetszik. :DD :C

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21714) föccer válasza Vakegérke (#21711) üzenetére


föccer
nagyúr

A jegesmedve talp után nem hinném, hogy lenne nehezebb feladat :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21715) Vakegérke válasza föccer (#21714) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem nem mérhető össze egy krokodil, vagy egy kalmár konyhakészre hozatalával. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21716) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Az összetevőket tekintve ezt nem főzheti senki, mert az plágium lenne! :DDD

Tegyünk is hozzá gyorsan, mondjuk kókusztejet!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21717) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Nah, megint lemaradtam, bár most nem is szívesen gondolok kajára! Most jöttem a fogdokitól...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#21718) Vakegérke válasza PhoenixK (#21717) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívószállal is ehetsz csirkemellet. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21719) PhoenixK válasza Vakegérke (#21718) üzenetére


PhoenixK
őstag

Akkor már inkább hagyom a francba, és csináltatok egy protkót! Igaz, akkor egy finom marhasülthöz pillanatragasztó kell, de megéri!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#21720) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Látom, megint rám marad a főzés, pedig most tényleg nem igazán érek rá.

Lesz egy kis indiai beütés, ha nem baj.

Egy serpenyőben olajon megpirítok néhány fűszert: babér, római kömény, koriandermag, fahéj. Erre szórom a felkockázott csirkemellet és jól megpirítom. Jöhet egy nagy adag felaprított hagyma, valamint gyömbér, fokhagyma és chili. Amikor ezek is egy kicsit megpirultak, jöhet a felkockázott paradicsom és a felaprított gomba. Ezzel is összeforgatom kicsit és felöntöm kókusztejjel. Addig főzőm, míg minden meg nem puhul. Párolt rizzsel tálálom és durvára vágott korianderlevéllel szórom meg.

Jó étvágyat!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21721) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21720) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na végre, nem maradtunk vacsi nélkül. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21722) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, kezdjük a mai vacsit. Petrezselyem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21723) geprombolo válasza Vakegérke (#21722) üzenetére


geprombolo
senior tag

Akkor a zöldre pirosat!

Ha most valaki ráteszi a tök ászt, az biztosan nyer! :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21724) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Részemről ma egy szép füstölt sonka a nyerő (esetlegesen helyettesíthető jegesmaci-sonkával is):

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#21725) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21722) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Érdekes kezdés! :)

Folytatom is hasonlóképpen. Legyen dió!

Romboló: Csak a te kedvedért! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21726) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21725) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mi lesz itt pénteken? :DDD

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21727) föccer válasza Vakegérke (#21726) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondanám, hogy ultiparti, de ahhoz (remélem) sokan leszünk :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21728) geprombolo válasza Geri Bátyó (#21725) üzenetére


geprombolo
senior tag

Győztél! :C :C :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21729) Vakegérke válasza geprombolo (#21728) üzenetére


Vakegérke
veterán

Biztos? A petrezselyem zöld, és van is hozzá illő ütőlapom. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21730) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21726) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szívász! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21731) föccer válasza Geri Bátyó (#21730) üzenetére


föccer
nagyúr

Az nem kör ász véletlenül? :P :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21732) Geri Bátyó válasza föccer (#21731) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szóvicc?

kőr ász -> szív ász -> szívász -> szívás

Ez utóbbi szót nem akartam leírni és pont jól jött a kártya ehhez.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21733) Vakegérke válasza föccer (#21731) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mielőtt beigazolódna, gyorsan lecsapom a makk ászt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21734) talmida


talmida
Közösségépítő

Jó volt a tegnapi vacsi. :K ;)

Next: hagyma

IN GOD WE TRUST!

(#21735) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Mindig én etessem a birodalmat? Pedig van jónéhány tehetséges szakács rajtam kívül is! :K

Így kénytelenek lesztek megint az én főztömet enni! ;]

A sonkából lekanyarítok egy jókora darabot és felrakom főni, mégpedig hagymával, fokhagymával, borssal és babérlevéllel. Amikor megpuhult, kiveszem a főzőléből és berakom egy elektromos grillbe, vagy grillfunkciós sütőbe, hogy a külseje kissé megpiruljon (valószínűleg egy grillezős mikró is megfelel).
Köretnek pirított burgonya lesz. A felkockázott krumplit félig megfőzöm, majd egy kevés olajon jól megpirítom. Kívül ropogós, belül puha, pont, mint a sonka.
A petrezselyemből egy pestót készítek. Jókora adag petrezselymet fokhagymával, sóval, borssal, szárazon pirított dióval, parmezánnal és olivaolajjal összeturmixolok, hogy jó sűrű szószt kapjak.
A paradicsomból egy egyszerű (és szintén olaszos beütésű) saláta lesz. Felkarikázom a paradicsomot, sózom, borsozom, valamint szórok rá egy kevés zúzott fokhagymát és meglocsolom ezt is olivaolajjal.

Tálaláskor egy jókora kupac pirított burgonyát teszek a tányérra, erre kerül egy vastag szelet főtt, pirított sonka, amit meglocsolok egy jó adag pestoval és mellé külön tányérban oda kerül a paradicsomsaláta.

Jó étvágyat!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21736) Zolinho1026 válasza Geri Bátyó (#21735) üzenetére


Zolinho1026
tag

Azthiszem ezt szakácstanulóként egyszer kifogom próbálni. :Y

Loxone and Loxberry superuser

(#21737) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21735) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már megszoktuk, és várjuk a főztödet. Lehet annál nagyobb dicséret, hogy ez is fincsi volt? ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21738) talmida válasza Geri Bátyó (#21735) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez igen! :Y :R Geri, nem cserélünk le! Te vagy a főszakács!!! :K :C

IN GOD WE TRUST!

(#21739) Vakegérke válasza talmida (#21738) üzenetére


Vakegérke
veterán

És Birodalmi Költő, bár nem fogadta el még a titulust.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21740) geprombolo válasza Vakegérke (#21739) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ahogy elnézem, megkapja a Birodalmi Főszakács címet is! :C :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21741) Vakegérke válasza geprombolo (#21740) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vastagon megérdemli. :K

Ami pedig a kaját illeti, zöldborsó talán még nem is volt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21742) geprombolo válasza Vakegérke (#21741) üzenetére


geprombolo
senior tag

Megy hozzá a répa!

Sokszínű, mert úgy szebb! :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21743) geprombolo


geprombolo
senior tag

Már tudom, hogy mit játszunk októberben, aki ügyes, megtalálja! ;] Remélem, jókat fogunk nevetni. :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21744) talmida válasza Vakegérke (#21739) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Birodalmi Költő És Főszakács. :C :D

geprombi, mi lesz a következő játék? Ez a mostani annyira tetszett, hogy azt kívánnám, hogy bárcsak sose lenne vége. :B

IN GOD WE TRUST!

(#21745) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21741) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Volt már, de nem baj! Szeressük a borsót! [link] [link]

Talmida, Egérke, Romboló: Még a végén rábeszéltek a mindenféle kinevezésekre. Viszont költő helyett inkább poéta (asszociálva a fűzfapoétára). Korábban poén szinten szóba került, hogy a szakállam miatt lehetnék SzŐr Geri. Ezek alapján azt szeretném, ha a titulusom a következő lenne: SzŐr Geri, Birodalmi poéta és főszakács, de csak abban az esetben, ha megnyerem az e havi játékot és végre írok egy verset az :L topicról!

A mai összetevőket pedig nem rontom el hússal. ;] Legyen ma vega kaja! Adok méd egy kis padlizsánt!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21746) föccer válasza Geri Bátyó (#21745) üzenetére


föccer
nagyúr

Legyen ma vega kaja!

:Y :O

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21747) Geri Bátyó válasza föccer (#21746) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem kötelező! Rakjál ide valami jó kis husit, ha azt szeretnél! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21748) föccer válasza Geri Bátyó (#21747) üzenetére


föccer
nagyúr

Na, ez így máris jobban hangzik :)

Mondjuk ha a borsó és a répa marad, akkor még egy fincsi borsóleves bőven jóllakat, de a padlizsán nem igazán illik ebbe a képbe :)

De, hogy akkor legyen egy pici husi, akkor egy kis csirkemell filét teszek az asztalra.

Ez nem nehéz, és illik bármiféle zöldséges kajához :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21749) Geri Bátyó válasza föccer (#21748) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"a padlizsán nem igazán illik ebbe a képbe"

Nem tudod, hogy mi volt az elképzelésem! :) Jó lett volna, hidd el! (Illetve még most sem elképzelhetetlen)

Nade, hamár csirkemell, legyem még egy kis tökmag mellé!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21750) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21745) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szőr Geri, Birodalmi Poéta és Főszakács

Így pontos. Már csak pár nap, és szerintem birtokosa leszel az általad meghatározott titulusnak. :K
Itt olvashatsz történelmünkről, a már létező titulusokról.

Már csak hármat vacsizunk, és ne feledd, péntek A Nagy Erőpróba Napja. Kösd föl a gatyót, és kezdheted írni a verset. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.