Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21601) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21600) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem meg bélszín, szívesen adom. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21602) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21601) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ezen bizony én is gondolkodtam, de úgy voltam vele, hogy ne kezdjek már megint hússal.

Viszont, akkor jöhet egy kis vörösbor! (Természetesen egy testes, száraz fajta.)

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21603) geprombolo válasza Geri Bátyó (#21600) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hű, hogy ez milyen finom tud lenni! Székelyföldön hiripnek nevezik, nagyon szeretem a gombatokányt hiripből, meg rókagombából. :C :C :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21604) Geri Bátyó válasza geprombolo (#21603) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én amikor először ettem vargányát, apám csinálta. Betekerte a gombát szalonnába és nyársra fűzte hagymával, kolbásszal és paprikával. Lehettem talán 7 éves, de azóta sem ettem ennél finomabbat! :N

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21605) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, hogy cifrázzuk, legyen a mai vacsiban tarkabab is. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21606) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21605) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!

Ez hogyan jutott az eszedbe???? Szívassuk a szakácsot? :P

Na, de megoldom ezt is, hacsak nem főz valaki más! :)

Minden esetre itt van egy kis rukkola! (Tudom, hogy úgy néz ki, mint a gyermekláncfű, alias pitypang, de ez nem az!)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21607) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21606) üzenetére


Vakegérke
veterán

A (tarka)bab minden eddigi összetevővel harmonizál, legalábbis szerintem.
Nem az a poén, hogy bebiflázott recept alapján főzünk, hanem ha alkotunk valami fincsit, ha fura is elsőre.
Na, szerintem itt az ideje, hogy vöröshagyma is legyen az asztalon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21608) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21607) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ki mondta, hogy bebiflázott receptek alapján főzök? (Igaz, volt már rá példa, de az véletlen volt, nem tudom befolyásolni az hozzávalókat.)

Az összetevőkből volt egy elképzelésem, de a bab nem passzolt hozzá (azóta már kitaláltam, hogy mit kellene vele kezdeni), de pont azt mondtam, hogy nem probléma!

A hagyma viszont nagyon is kell! Talán még tejszín.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21609) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Na, ez a hír teljesen ide passzol! Zseniális! :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21610) geprombolo válasza Geri Bátyó (#21608) üzenetére


geprombolo
senior tag

Mindjárt megtudjuk, hogy mit eszünk. Én adom hozzá a kenyeret, amit mindjárt sütök! :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21611) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21608) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egy szóval se mondtam, hogy maflás... ja, nem is, biflás kajáid vannak. :N

Amúgy ha valamit szeretek, a top tízes listán van a bab. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21612) Geri Bátyó válasza geprombolo (#21610) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Na, akkor itt a vacsi! Tulajdonképpen kenyér is jöhet mellé, ha valakinek ingerenciája van rá!

A bélszínt bepácolom, olaj, só, bors, borókabogyó és fokhagyma segítségével. Mivel én nem szeretem a véresre sült húst, így 2 napig hagyom a pácban (természetesen hűtőben).
Kiveszem a pácból és egy serpenyőben jól megpirítom mindkét oldalát, majd átrakom egy tepsibe és beteszem egy jó forró sütőbe, úgy 15 percre. Mivel kérget sütöttem rá, így a sütőben a saját levében meg fog párolódni és bár szaftos marad, nem lesz nyers!

A pirítás után fennmaradó olajba beleszórok egy jó adag gyöngyhagymát és a hasonló méretűre vágott vargányát. Kissé megpirítom és felöntöm vörösborral, majd amikor ez kissé összepárolódott, sózom - ha szükséges - és borsozom, valamint beleteszem a tejszínt. Jól összeforralom és kész is!

Köretként krumplit gyufaszál vékonyságúra vágok és egy serpenyőben, kevés olajon megsütöm úgy, hogy nem kevergetem. Így összesül egy darabba és kívül ropogós, belül puha lesz. Ezt teszem a tányér aljára. Erre kerül a hús, mit meglocsolok a gombás, hagymás, vörösboros, tejszínes szósszal.

Mellé egy hideg salátát tálalok. A tarkababot egyszerű sós vízben (persze áztatás után) puhára főzöm. Még melegen meglocsolom olivaolajjal és kevés balzsamecettel, valamint sózóm és borsozom. Hozzárakom a vékonyra szeletelt hagymát és hagyom így kihűlni. Ezzel a bab és a hagyma is magába szívja az ízeket. Miután kihűlt, hozzá keverem a kockára vágott paradicsomot és a rukkolát.

Jó étvágyat!

Egérke: Remélem, hogy megelégedésedre szolgál a bab ilyetén felhasználása! :)

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21613) geprombolo válasza Geri Bátyó (#21612) üzenetére


geprombolo
senior tag

Na mindegy, akkor a kenyérkét majd megeszem reggelire. Finomat főztél-sütöttél, ismételten sikerült jóllakatnod a Népet! :C :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21614) Geri Bátyó válasza geprombolo (#21613) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Jó ehhez a kenyér is! Az a krumpli inkább csak mutatóban van, a fő köret a saláta és ebben a formában a kenyér teljesen passzol (ahogy írtam is), hogyha valakinek a zőccség kevés! :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21615) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21612) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tökéletes! Bár én inkább a zsírt szeretem, mint az olajat.
De tényleg. :K

A pác külön meglepetés volt, méghozzá pozitív. Egyébként én sem szeretem, sőt, nem is enném meg a véres semmitsenem. ;)

Babsaláta stipi-stopi! Bár ha kér belőle valaki, szívesen megosztom. :)

Ami a kenyérkét illeti, kötelező tétel a terített asztalon. Én még a tésztához is eszem kenyeret, akkor ehhez a mámoros kajához hogyne ennék?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21616) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21615) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én is jobban szeretek zsírban sütni, de mivel pácolni csak olajban lehet, így kényszerhelyzet volt. Illetve az ilyen jelegű (gyakorlatilag grillezett) húsokat csak olajjal lehet elkészíteni.

Nem véletlenül írtam, hogy a kenyér ott van a asztalon! :N

A babsalátából pedig én is kérek! Nehogymá kisajátítsd! Van belőle elég! :P (Örülök, hogy elnyerte a tetszésed!)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21617) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21616) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már most töröm a buksim, hogy holnap milyen alapanyaggal hozzalak zavarba. :P

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21618) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21617) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Emlékezz vissza a disznósajtra.
Van egy olyan érzésem, hogy nem tudsz zavarba hozni, de próbálkozni lehet! :D

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21619) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21618) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jól van, ingereld csak az alvó oroszlánt... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21620) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21619) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A kihívástól csak még kreatívabb leszek! Jöhet bármi! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21621) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21620) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jól van, holnap kapaszkodj. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21622) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21621) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A kapaszkodásról mindig az a mondás jut az eszembe, hogy: Nem lehetsz elég részeg, ha hason fekve, kapaszkodás nélkül tudsz hányni! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21623) geprombolo válasza Geri Bátyó (#21622) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ez jó, tetszik! :C
Ez viszont siralmas és röhejes egyszerre. És az ilyeneket sztárolják! :W

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21624) geprombolo válasza Vakegérke (#21621) üzenetére


geprombolo
senior tag

Na, tolod azt a kapaszkodós cuccot, vagy adjak én hozzá valamit? :U

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21625) Vakegérke válasza geprombolo (#21624) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én adjam az elsőt? Jól van, legyen méz. Főtt kajához ideális. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21626) föccer válasza Vakegérke (#21625) üzenetére


föccer
nagyúr

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21627) Vakegérke válasza föccer (#21626) üzenetére


Vakegérke
veterán

Te gonoszabb vagy, mint én. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21628) föccer válasza Vakegérke (#21627) üzenetére


föccer
nagyúr

Most miért mondod? Tök jó kajákat lehet csinálni mézes mustáros pácolással...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21629) Vakegérke válasza föccer (#21628) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem ám megsértődni, csak poénkodtam. :K
Egyébként én is hasonló dologra gondoltam. Majd ha lesz még cucc az asztalon, kitalálok valami huncut alapanyagot a vacsihoz. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21630) föccer válasza Vakegérke (#21629) üzenetére


föccer
nagyúr

És még hogy én vagyok a gonosz ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21631) Vakegérke válasza föccer (#21630) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó, én vagyok a főgonosz. Lennél a segédem mára? :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21632) Geri Bátyó válasza föccer (#21628) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Jól mondod! :K

Egy ilyen páchoz a legjobb a csirkemell!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21633) föccer válasza Geri Bátyó (#21632) üzenetére


föccer
nagyúr

Én a mustárt inkább valami vörös hússal tudom elképzelni, de meglátjuk, hogy mi fog belőle kisülni :D

Vakegér: a gonosz kukta? ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21634) Geri Bátyó válasza föccer (#21633) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Hogyha csak mustár lenne, akkor egy jó marha hátszín, vagy sertés tarja lenne, de a mézzel együtt, jobban passzol a szárnyasokhoz. Lehetett volna kacsa is, vagy pulyka. Talán libához nem tudnám egyedül elképzelni.

Gonoszkodjatok csak! :P

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21635) Vakegérke válasza föccer (#21633) üzenetére


Vakegérke
veterán

Inkább oda nem illő kajabecsempész. :DDD

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21636) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem túl nagy gonoszságom terméke az édeskáposzta.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21637) föccer válasza Vakegérke (#21636) üzenetére


föccer
nagyúr

Köretbe megpárolva simán. Jó kis könnyed vacsi lesz ebből már látom előre :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21638) Vakegérke válasza föccer (#21637) üzenetére


Vakegérke
veterán

Látod, én még a gonoszságban is jóságos vagyok. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21639) föccer válasza Vakegérke (#21638) üzenetére


föccer
nagyúr

Áldott vaj szíved. ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21640) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Második gonoszságom: mandula. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21641) föccer válasza Vakegérke (#21640) üzenetére


föccer
nagyúr

Adok lisztet, és akkor csinálhatunk palacsintát. A mandulából és a vajból meg isteni mandulakrémet lehet csinálni tölteléknek. Sőt! lehet palacsintatortát is csinálni, ha véletlenül eszedbe jutna baracklekvárt is feltenni az asztalra :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21642) Vakegérke válasza föccer (#21641) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nesúgjá! :N Baracklekvár, még mit nem? Sáfrány az utolsó gonoszságom. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21643) föccer válasza Vakegérke (#21642) üzenetére


föccer
nagyúr

:Y

És utána meg csodálkozik a banda, hogy nincs vacsora :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21644) talmida


talmida
Közösségépítő

Legyen benne zöldbab is.

Geri, ismét gratulálok! Nagyon élvezem minden főztödet!! :C
1 komoly kérdés: Hogy vágod a krumplit gyufaszál vékonyságúra? :Y

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#21645) Geri Bátyó válasza talmida (#21644) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Létezik erre többféle eszköz is, ami különböző vékonyságú hasábokat képes vágni a zöldségeket, de mivel nekem ilyen nincs, marad a kés. Kissé macerás, de megoldható.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21646) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21645) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondjuk ráraksz egy gyufaszálat, és körbevágod? :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21647) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21646) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

:DDD Nem igazán!

Viszont most várnotok kell a vacsorára (már amennyiben rám bízzátok a főzést), mert még melózok (a megrendelőim hibáztak, én javítok) és ma be kell fejeznem, mert holnap már a másik munkát kell csinálnom.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21648) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21647) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én ma nem főzök, az tuti. Igyekezz, éhesek vagyunk. Hacsak meg nem előz valaki... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21649) föccer válasza Vakegérke (#21648) üzenetére


föccer
nagyúr

:N

Nem vállalom :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21650) Vakegérke válasza föccer (#21649) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor már ketten várjuk a sáfrányos káposztával dúsított mandulás mézet. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.