Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30201) g0n21 válasza SG3rg0 (#30200) üzenetére


g0n21
senior tag

valami nagyon aktívan pörgete a procid, vagy nem jó a töltőd (vagy mindkettő). Újraindítás után próbáld u.azzal a töltővel. Ha ilyen marad, akkor a töltő is rossz. (plusz valami szívta)

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#30202) SG3rg0 válasza g0n21 (#30201) üzenetére


SG3rg0
őstag

Aznap reggeltől estig újra töltőre raktam és 100% ra feltöltötte. Tehát most jó!

(#30203) reggi válasza Bulitt (#30197) üzenetére


reggi
aktív tag

Ez a SIM kártya előkészítés gond nálam is jelentkezett, elég sűrűn.A kártya hatoldalara ragasztottam egy vékony réteg szigeteki szalagot, azóta megszűnt teljesen.Előtte én is pucolgattam, de nem hozott eredményt.Érintkezés gond volt...

(#30204) Tyer válasza reggi (#30203) üzenetére


Tyer
őstag

Mm vékony a kártya?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#30205) Tyer válasza SG3rg0 (#30200) üzenetére


Tyer
őstag

Valszeg nem volt rendesen bedugva, vagy kificcent a lukbol...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#30206) LouiS22 válasza reggi (#30203) üzenetére


LouiS22
veterán

Én azt hittem, hogy az az üzenet feature, nem pedig bug :DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#30207) SG3rg0 válasza Tyer (#30205) üzenetére


SG3rg0
őstag

A piros led töltéskor folyamatosan világított.

(#30208) Szecsibácsi válasza dkovizoli (#30164) üzenetére


Szecsibácsi
csendes tag

Sziasztok. Új vagyok itt a fórumon... :D

Hangerő gomb kérdésre: pont ma szívtam meg ugyanezzel a problémával. Minden tökéletesen működik, csak épp hangerőt nem lehet lefelé állítani.
A hangerőgomb csatija mellett 2 pici smd alkatrész( ahogy kirkri is írta feljebb) , és nagyon könnyű őket letörni a helyükről. Hát nálam is pont ez hiányzik. Beazonosítani még nem tudtam hogy pontosan mi lehet(kondenzátorra tippelek), de roncs alaplapról vállalkozó szelleműek megpróbálkozhatnak a javításával.
Én is a hétfőt várom, hogy profi cuccokkal, mikroszkóp alatt megpróbáljam kicserélni(a munkahelyen:) )

Ha érdekel valakit, képet tudok küldeni róla, hogy pontosan mi is ez, és hol található.

Bocs, első szűz hozzászólásom kicsit hosszúra sikerült...

(#30209) kirkri válasza Szecsibácsi (#30208) üzenetére


kirkri
addikt

Ha sikerül, akkor vinnék hozzád pár darabot javításra. ;) (donort is viszek)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#30210) Töpi válasza Szecsibácsi (#30208) üzenetére


Töpi
tag

Szerintem ha ide teszel fel képet sokan fogunk neki örülni:) :R

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#30211) Szecsibácsi válasza kirkri (#30209) üzenetére


Szecsibácsi
csendes tag

Jó, remélem összejön...:) Kicsit félek tőle, mert közvetlenül mellette van a csatlakozó, ami ugye műanyag, és forró levegővel nem lesz egyszerű a műtét. De mindenképp beszámolok az eredményről.
Elhozni nem tudod, mert németországban lakok, de postán megoldhatjuk.

(#30212) kirkri


kirkri
addikt

Két fekete SMD alkatrésznek kell lennie a képen jelölt helyen.

[OK]

A másik képen már csak egy van, és ennek a készüléknek nem megy a hangerő gombja.

[hibás]

Bocsi a gyenge képért, nem akaródzott előkeresni a fényképezőt, telefonnal pedig én soha nem tudok normális képet készíteni. :B

(#30211) Szecsibácsi: Valóban nagyon húzós a dolog.
Ejj, de kár, hogy olyan messze vagy.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#30213) Szecsibácsi válasza Töpi (#30210) üzenetére


Szecsibácsi
csendes tag

Íme.(remélem sikerült beilleszteni)

Próbáltam ezzel a piros Móricka nyíllal mutatni.
Látható, hogy a mellette jobbra levő alkatrész megvan( ez a hangerő fel), a hiányzónak meg a jobb oldalából egy darab, ami letört( hangerő le).
A bal oldala lesz nehezebb, mert onnan a panelról szakadt fel( bár a helyén látni a rézfóliát a nyákon, tehát van esély)

(#30214) Töpi válasza Szecsibácsi (#30211) üzenetére


Töpi
tag

Nem semmi műtét. Remélem sikerrel jársz, mert ha eltekintünk attól, hogy pici, akkor is borzalmas helyen van. Am szerintetek HTC-nél garban ezt hogy javítják?

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#30215) Szecsibácsi válasza kirkri (#30212) üzenetére


Szecsibácsi
csendes tag

Na, nálad pont a másik hiányzik:) A kettőből össze lehet szögelni egy jót.

Annyira nem vészes, 1000-1500 forint körüli áron elhozza a posta. Ha nyersz vele egy működő alaplapot, szerintem nem nagy ár érte:)

(#30216) Szecsibácsi válasza Töpi (#30214) üzenetére


Szecsibácsi
csendes tag

Szerintem sehogy, alaplapot cserélnek.
Meg náluk tudják, hogy erre vigyázni kell, és nem tördelik le róla:)

Ez is egy ebay-es telefonról van, az eladó touch-üveg hibával árulta, mert leejtette... Ez igaz is, mert a kijező be van törve. Én balek ráharaptam, és ott tartok, hogy talán a kamera menthető az egész telefonból:D
Valaki előttem szétszedte, és szétbarmolta az egész belsejét :F

(#30217) Töpi válasza Szecsibácsi (#30216) üzenetére


Töpi
tag

Akkor ugy erzem lemaradtam az elejerol a tortenetnek. Ezek szerelesnel esnek le akkor ha nem vigyazunk?

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#30218) Szecsibácsi válasza Töpi (#30217) üzenetére


Szecsibácsi
csendes tag

Igen. Ezek alapból forrasztott SMD alkatrészek, tehát attól nem eshetnek le a panelról, hogy leejtik a telefont.

Ha pl. szerelésnél a mellettük-fölöttük levő csatlakozót az alkatrész felől bedugott csavarhúzóval pattintja le valaki, meg is van a baj. Ráadásul amíg a csatlakozó a helyén van a szalagkábellel, teljesen eltakarja ezt a 2 mütyűrt.

(#30219) kirkri


kirkri
addikt

Van új a nap alatt! [HOX DUAL SIM]:DD

21 éve a Prohardveren! ™

(#30220) Nigér válasza kirkri (#30219) üzenetére


Nigér
őstag

"A telefon hibás!" vs. "minden müködik rajta ."

:DD

(#30221) LouiS22 válasza Nigér (#30220) üzenetére


LouiS22
veterán

Hány pálcás lehetett a céllövöldében? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#30222) kirkri válasza LouiS22 (#30221) üzenetére


kirkri
addikt

Képet rakhatott volna be, hogy meglássuk hogy néz ki. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#30223) Szecsibácsi válasza Szecsibácsi (#30218) üzenetére


Szecsibácsi
csendes tag

Azért van itt minden viszonylag normális áron:)

http://www.parts4repair.com/htc-one-x/?sort=featured&page=1

(#30224) LouiS22


LouiS22
veterán

Valami véget ért.

Eljött a búcsú ideje, megválom szeretett HOX-omtól és így tőletek is. Remélem még találkozunk, kedvenc sorozatom kedvenc karakterének mondásával köszönök el: see ya in anotha life, brada.

A Sense messze a legjobb UI, ez vitathatatlan.

Egy dolgot gondoljon meg minden HTC-s, akit a jövőben érdekelne a Mobiltárca nevű csoda (ha minden igaz, akkor jövőre vezetik be), de mondhatnám a meglebegtetett BKK-s elektronikus jegyfizetést is.

A HTC keretrendszere NEM tartalmazza azt az API-t, ami képes kommunikálni a sim kártya secure elementjével, és mivel ez az API hivatalosan nem az AOSP része, így ezek a szolgáltatások egészen biztosan nem fognak HTC-s telefonnal működni (csak akkor, ha a Google az AOSP részévé teszi, amire egyébként 2011 óta nem hajlandó). Ez a jövőbeni HTC-s telcsikre is áll. Sajnos.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#30225) lcee79 válasza LouiS22 (#30224) üzenetére


lcee79
őstag

És mi lesz az utód?

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30226) xrvman válasza LouiS22 (#30224) üzenetére


xrvman
őstag

Nem NFC megléte a feltétele annak, hogy lehessen mobiltárcát használni?

(#30227) martinkeet válasza LouiS22 (#30224) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Mi lesz a következő?
Én is szeretnék egy cserét eszközölni,bár igen csak bizonytalan vagyok...
Bots...látom már kérdezték... :B

[ Szerkesztve ]

(#30228) LouiS22 válasza xrvman (#30226) üzenetére


LouiS22
veterán

Még egy kicsit leszek.

Szóval: nem, nem csak az NFC a feltétel. Nemsokára az egyik nagy portálon megjelenik majd egy cikk a tesztről, abban le fogjuk írni, hogy mi miért van.

A megoldás kulcsa egyébként az az openmobile api, ami kommunikál a sim kártyán lévő secure elementtel. A Sony, Samsung és az LG hozzácsapta a saját rendszeréhez, a többi gyártó meg nem. A Google érthető módon a Walletet tolná, az meg hardverre kérdez rá (az alaplapon van a "secure element") - plusz ne feledjük, hogy az USA jórészt sim nélküli, CDMA-s rendszer, így talán nem is kell hosszan feszegetnem, hogy mi a valódi ok...

Ami biztos: vagy a Google, vagy a gyártók kénytelenek lesznek lépni, vagy pedig az európai szolgálatók követelik majd ki ezt az api-t. A jelek szerint ugyanis az európai modell az lesz, hogy a simre tett elementhez kötik az ilyen NFC-s fejlesztéseket.

Nem pánikkeltés, ez a jelenlegi állapot, simán lehet, hogy a HTC jövendő készülékeiben ott lesz ez az api (A ONE-ban nincs ott, sőt, arról már a hardveres element is hiányzik, ezért a google wallet sem működik vele...). Szóval ezért ne adja el senki a szeretett HOX-ot, az is lehet, hiszen még csak zárt teszt alatt van a Mobiltárca is. Januárig rengeteg minden történhet Android fronton, amiről mi még nem tudunk. A legmegnyugtatóbb az lenne, ha az AOSP része lenne ez a cucc, és onnantól nincs probléma, meg akkor az aftermarket romokban is ott lehetne a támogatás. Az is fix, hogy a Google Wallet nem átütő siker, a területért felelős alelnök is lelépett pár hónapja. Vagyis a Google-nak lépnie kell valamit az ügyben.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#30229) Szecsibácsi


Szecsibácsi
csendes tag

Sziasztok.

Egy technikai kérdés: most pakoltam össze egy HOX-ot, és produkál egy érdekes hibát. Minden szépen működik, de miután működés közben tesztelgetem, a sokadik képernyő zárás-nyitás után a power gombot lenyomva nem indul be a kijelző. A power gomb tutira kapcsol, hiszen alul a 3 kezelőgomb világítása beindul.
A kijelző képe tökéletes, a touch rész is hibátlan. Szoftveresen nem hiszem, hogy baj lenne, minden frissen van rá pakolva(minden gyári), és már az újrapakolás előtt is ezt csinálta. Találkozott már valaki hasonlóval?

(#30230) Valkűr válasza Szecsibácsi (#30229) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem csak, hogy hasonlóval, de az elmúlt egy év alatt semmiféle hibával nem találkoztam a Hoxom esetében....Sőt olyan szinten jól optimalizált készülék, hogy a Benchmark tesztben 6800 alá nemigen ment még soha, már amennyiben valakinek ez számít valamit...A legtöbb tesztben 4700-at írnak a Hox esetében, bár sztem az nem igaz.. Nálam akkor lett alacsonyabb a Bench , ha az energiatakarékos funkció működésbe lett hozva, de még akkor sem ment le 4700-ra..Itt egy kép a tesztemről, amiben ott van alatt egy másik mért teszt 4700 körüli értékkel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#30231) lcee79 válasza Valkűr (#30230) üzenetére


lcee79
őstag

A legelső firmware-el amivel megjelent 2012 április-május környékén azzal csinálta ezt az eredményt
Ezt az értéket a Quadrantban bent is hagyták, hiába csinál azóta már 6800 körüli értékeket...
Így legalább, aki csinál 4800 pontot azt hiheti (és örülhet mint majom a farkának), hogy gyorsabb a telefonja mint egy ONE X :) holott a közelében sincs :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30232) kirkri válasza Szecsibácsi (#30229) üzenetére


kirkri
addikt

Nagyon gyanús, hogy elhalálozott a háttérvilágítás, vagy a kijelzés vezérlése. (Nekem a múlt héten volt hasonló)
Nem lehetséges, hogy a kijelző csatlakozónál nem ragasztottad le a kis méretű fekete szigetelő csíkkal? Nekem ott testelt le a telefon, és azóta nincs kép azzal az alaplappal.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30233) Szecsibácsi válasza kirkri (#30232) üzenetére


Szecsibácsi
csendes tag

Megnézem, lehet hogy lemaradt a ragasztószalag.

Viszont még 1 adalék: most próbálgatom újra szétszedett állapotban, és ha töltőn van a teló, akkor nem csinálja. Amint kihúzom a töltőkábelt, és csak akkuról megy, újból elkezdi produkálni a hibát.
Egy hibás, esetleg cellazárlatos akku tud ilyen huncutságot?

(#30234) kirkri válasza Szecsibácsi (#30233) üzenetére


kirkri
addikt

Érdekes a jelenség.
Elvileg a kijelzőhöz nem szabadna köze lennie az aksinak, de láttunk már érdekes dolgokat. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#30235) gabe8719


gabe8719
senior tag

Sziasztok!

Egy elég szokatlan, de annál fontosabb kérdésem lenne hozzátok.

A tesóm barátnője elhozott Angliából egy 'free' nevű szolgáltatós One X-et részletre, előfizetéssel. Fizette rendesen amit kell, viszont haza kellett jönnie, meló viszont egyelőre nincs, de a tartalékából még egy kis ideig tudja fizetni a részleteket. (használni viszont nem tudja itthon, csak játszik vele max.)

A kérdésem az lenne, hogy mire számíthat, ha abbahagyja a fizetést itthonról? Gondolom letiltani nem tudják onnan, lehet esetleg egyéb gond vele?

Köszi előre is, elnézést az offért.

(#30237) Xaels válasza gabe8719 (#30235) üzenetére


Xaels
félisten

IMEI-t simán nemzetközi tiltólistára dobják.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#30238) Jamesch válasza LouiS22 (#30228) üzenetére


Jamesch
tag

Engem is érdekel ez a telefonos fizetés téma, de mondjuk egyelőre emiatt nem fogom eladni a HOX-ot, odébb van ez még itthon.

Azt jól értem, ha nem gyári hanem más pl Viper firmware-t használ vki akkor abban benne lehet ez az API és így lehet majd ahogy kell hazsnálni mobiltárcára?
Úgy emlékszem volt itt aki meghekkelte vhogy hogy használhassa a Google Walletet, csak utántölteni nem tudta de fizetett vele.

És akkor most a secure element az lehet SIMben is meg az alaplapon is?

Egyébként NFC smartcard stb klónozással mi a helyzet? Lesz rá lehetőség?

Lehet tudni melyik portálon lesz a cikk?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#30239) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok!
Csatlakoztam a klubhoz egy fehér One X személyében amit ezúton is köszönök Kirkri felhasználónak.

Egy lumia 800-ról váltok erre mivel meguntam a Windows Phone-t mindazonáltal úgy érzem egy jó rendszer lesz csak még gyerekcipőben jár.
Jó régen volt, mikor még androidot használtam egy jó kis Galaxy S I9010 személyében, közbe belekóstoltam az IOS-be is kicsit, most legutóbb pedig a WP-be.Nem vagyok egyik rendszernek se fanja de már vágytam egy kicsit rá hogy szabad legyek megint és ledobjam a WP és IOS kötöttségeket.

Sokat gondolkodtam mire váltsak Iphone 4S, LG 4X, Galaxy S III, One X.Végül a HTC mellett döntöttem, az anyagminőség,a kijelző minőség,és a Sense miatt.

Hogy jól döntöttem e az majd elválik, de igazából egyenlőre elvagyok ájulva a készüléktől minden téren.
Úgy látom még mindig képben vagyok az android rendszerben de ha valami mégse mennek jelezni fogok :)

Üdv
Uraim

We are here for a good time, not a long time.

(#30240) Nigér válasza szika87 (#30239) üzenetére


Nigér
őstag

Üdv, és igen, jól választottál, ez egy kiváló készülék!
És van itt még egy segítőkész csapat is, ha valami gondod lenne.
Üdv a klubban.
:)

(#30241) Lexus sc


Lexus sc
tag

Hali.
Találkozott már valaki azzal,hogy mikor csatlakozok wifire tökéletesen fut a böngészés, aztán lezárom a képernyőt a wifi marad.képernyő kinyit és nem megy a net csak ha újra csatlakozik.közben a jelerősség kiváló...

[ Szerkesztve ]

(#30242) enginev3.0 válasza Lexus sc (#30241) üzenetére


enginev3.0
félisten

Wifi beállításoknál speciálison belül kapcsold be hogy ne kapcsoljon ki a wifi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#30243) Tyer válasza enginev3.0 (#30242) üzenetére


Tyer
őstag

Nekem akkor is csinálja ezt, ha nem zárom le a kijelzöt, ugy fél perc uán

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#30244) Tyer válasza Tyer (#30243) üzenetére


Tyer
őstag

Lehet, hogy a Wi-fi-töl vagyok tul messze, mert közvetlen mellette jol mükszik de akkor nem értem miért jelzi, hgoy max-on van a jel??? Valahogy erösebbre lehet venni a Wi-fi-t? A laptop pl simán veszi a jelet jol...
Ki érti ezt...???

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#30245) blt.62


blt.62
őstag

Szoftver probléma lehet az,hogy nem játsza le az Mp3-as hangokat a jelzőhangoknál? Pedig ott vannak mert kiírja a nevüket. Csengőhangnak beállítva nincs probléma,csak a jelzőhangoknál.

MegtorloXp

(#30246) lcee79 válasza blt.62 (#30245) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem minden jelzőhangom csengőhangom ébresztőm mp3 formátum és nem a gyári, és viszi mindet...

Most már így 30.-án egyre kevesebb az esély, hogy még júliusban legyen új firmware :)
Első hírek még júniusról szóltak, aztán lett július, ebben a hónapban augusztusra váltottak...
Remélem már nem tolják tovább...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30247) blakey válasza blt.62 (#30245) üzenetére


blakey
titán

Nem szoftveres, mert akkor másoknál is jelentkezne, nálam is saját hangok vannak és hibátlanul kezeli.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30248) Jamesch válasza enginev3.0 (#30242) üzenetére


Jamesch
tag

Nekem is mindig kikapcsol otthon a wifi, egy idő után mikor alszik a telefon pedig be van állítva hogy "Keep wifi on during sleep - Always"
Vagyis lehet nem le de szét biztosan kapcsol.

Ez másnál is így van?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#30249) Bulitt válasza Jamesch (#30248) üzenetére


Bulitt
őstag

Nekem csak akkor csinálja, ha be van kapcsolva az energiatakarékos mód. Ilyenkor X idő után lekacsolja

(#30250) lcee79 válasza Jamesch (#30248) üzenetére


lcee79
őstag

Szerintem is az energiatakarékos mód miatt van és szerintem mindenkinél csinálja
de én örülök neki hogy nem kell ki-be kapcsolgatni, és nem fogyaszt feleslegesen

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.