Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26552) Davzone válasza Bulitt (#26545) üzenetére


Davzone
senior tag

A gyors piros zold villogas az a tulmelegedes, akkor egyaltalan nem tolt.

------------------------------
Ha mondjuk napokig lenne a telo tolton akkor lehet merulne annyit hogy egyszercsak elkezd tolteni, az elozo tabletem volt ilyen hogy dokkoloban volt es amikor lekapcsolt a toltes az akku elkezdett merulni aztan ilyen 95%korul elkezdte tolteni, es ez ment igy a vegtelensegig. Valszeg ott mas fajta toltesi IC volt, HOX nem csinal ilyet, es mellesleg ha a tolton van, es a tolto elektronika adja a stabil 4.2V-ot a cellara amig lenem huzod akk vegig 100on lesz es nem is art a cellanak.
Egy mai atlagos lipo/lion cella 300 ciklus utan kezd veszteni a kapacitasbol, es ez csak a teljes ciklusokra ertendo, ha ratoltesz az nem szamit teljes ciklusnak.A legkonyebben ugy lehet kinyirni egy ilyen cellat ha tulmerited, azaz lemerult allapotban tarolod.2.8-3V alatt mar karosodik a cella minosegtol fuggoen.HOX 3.3Vnal tilt,utana meg van annyi a cuccban hogy kikapcsolva napokig birja ha nem kerul toltore serules nelkul.Egy jo toltoelektronikaval akarmeddig tarthatyod tolton a telot nem lesz baja, de ha lemerulve tarolod es nem toltod akkor mar 1 ilyen alkalommal is total megolheted ak aksit.(DesireHD-nal sikerult is nekem mert lemerult kikapcsolasig az aksim,kicsereltem majd egy 3 napos hetveget elfelejtettem tolteni, utana 10 perc alatt feltoltott es be sem kapcsolt rola a telo meg ugy sem ha bevolt dugva.Gariba kaptam uj aksit.)

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.