Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27751) Steve1207


Steve1207
veterán

Cyanogen CM 10.1 RC2 teszt: nagyon gyors! lassan eljutok oda, hogy megéri nélkülözni a Sense felületet hosszútávon is.
Olyan 60% volt az akksiban, beállításoktól kezdve mindent csináltam, amit csak lehetett, elvégre újra bekellett lakni. Market telepítések, sok hülyeség szinkronizálása, zene, böngészés, youtube, carmageddon :D stb. Az eredmény 2 óra 40 perc és még maradt kicsi az akkuban. Most reggel 30 percet nyomkodtam és 90%-on áll.
El se merem képzelni, mire képesek IceColdJelly és társai.

.

(#27752) enginev3.0 válasza Steve1207 (#27751) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ne is idegesíts ilyenekkel...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27753) Bulitt válasza enginev3.0 (#27752) üzenetére


Bulitt
őstag

Ezzel a telefonommal is eljutottam arra a pontra, mint mindegyik okos telefonnal eddig. Ha otthon vagyok, leteszem az asztalra és ha csak nem hívnak, nem is foglalkozok vele. Bőven meg van a 2,5 nap :DDD

És aki a kijelző időre gerjed annak: 2 nap alatt 1,5 óra :DDD

(#27754) CrAck69 válasza Bulitt (#27753) üzenetére


CrAck69
senior tag

Ezzel én is így vagyok.
De akkor meg, nem nagyon érdemes ennyiért telefont venni.
Nem igaz?
De azért néha jól jön a tudása. :B

Egyszer fenn....

(#27755) batai15 válasza Bulitt (#27753) üzenetére


batai15
félisten

Hallod,tegnap regeltől estig szénát gyűjtöttem. Utána disznót is levágtam. Azt mivolt ? Lemerült,pedig max 30 percet volt használva. Gsm mennyit ír nektek beszélgetésre ?nekem280perc. szal vagy akku csere ,vagy custom rom lesz vagy egy szifon,de így nem begyere.

(#27756) Bulitt válasza batai15 (#27755) üzenetére


Bulitt
őstag

Egyedi hibajelenség. kikapcsolt kijelzővel szerintem ha 2-3 óránként 1%-t esik az aksi, akkor sokat mondtam. Nálam!

3 órája vettem le a töltőről. Mikor felébredtem. Folyamatosan wifin van, és 100%-t mutat a beépített töltés jelző. GSam-t rég letöröltem, és szerintem a GSam sem valami aksi barát. Valahogy GSam alatt jobban merült kikapcsolt kijelző mellett is.

CrAck69: Ennyi. Ha kell akkor van :K Ezért vettem én is. Tudtam, hogy rá fogok unni, és azt is, hogy nem fogok minden részét kihasználni. De ha kell, legyen!

(#27757) batai15 válasza Bulitt (#27756) üzenetére


batai15
félisten

Hát. Nálam 10 perc 10% . Aztán mindent elkövetek yes another stb hogy kibirja a napot pedig spórolok. Mi értelme a szép kijelzőnek ha a yes another miatt nem lehet semmit látni a napon ? Én csak használni szeretném a telefont,úgy hogy kibirja a napot,de ez nem akar össze jönni.

(#27758) Bulitt válasza batai15 (#27757) üzenetére


Bulitt
őstag

Azt vettem észre, hogy nálad teljesen egyedi jelenségek jelentkeznek. Olvastam itt, már nem tudom kitől, hogy használj ilyen alkalmazást a fényerőre meg mit tudom én még mit. Semmi ilyet nem használok. Autó fényerő, nincs szinkronizálás mert ha e-mailt akarok olvasni fel megyek webre. Ki-be kapcsolgatom a 3G-t, ami elméletileg jobban meríti a telefont. Nincs fent semmi ilyen analizálós über settings alkalmazás.

Egyszerűen a tényleges felhasználásom a némi facebook, telefonálás, sms és a Skype. Munka napokon némi játék, de ez is kimerül lassan napi fél órában. Minden nap utazás közben legalább 1 óra zene hallgatás. Ha nagyon intenzíven használom (facebook és/vagy skype folyamatosan), akkor estére olyan 20-25%-n állok. Ha itthon vagyok, és nem használom, csak némi telefonálás akkor bőven két nap is (folyamatos wifi kapcsolattal).

Nem nézegetem, hogy mennyi a kijelző időm. Nem akarok világ rekordot elérni benne. A 4-5 óra kijelző idő is abszurd. Örülünk, hogy van akinek van ennyi ideje 12 órából (munka), hogy nyomogassa a telefonját. Ha ez lenne a legnagyobb bajom, hogy nem megy 4-5 órát a kijelző örülnék.

Most kíváncsiságból felraktam megint a GSam-t, hogy tudjak válaszolni a kérdésedre. 3óra alatt 1%-t eset az aksi GSam szerint.

[ Szerkesztve ]

(#27759) Davzone válasza batai15 (#27757) üzenetére


Davzone
senior tag

Tuti hogy van olyan programot ami eszi az aksit kikapcsolt kihelzovel is. Nekem wifin 1%/ora 3g-n 2-3 % /ora. Kikapcsolt kihelzovel igy biztos kibírja a napot. Nálad van valami szoftveres probléma. Ha gyenge a terero akk tobbet eszik ezt se felejtsd el, nem tudom hol jártál de ezt is vedd figyelembe.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#27760) batai15 válasza Bulitt (#27758) üzenetére


batai15
félisten

Nálam napi 20 perc telefonálás, netezés 3gn kb 60 perc,20 perc zene halgatás. Szerintem ez nem sok. Pénteken ha megyek bnőmhöz akkor 2 óra a busz, akkor végig netezek zenét halgatok. De az átlagos felhasználás szerintem nem sok. Annyi hogy be van kapcsolva az időjárás lockscreen és 3g mindíg be van kapcsolva. Meg a wifi .
Davzone : hogy lehetne kideríteni ?

[ Szerkesztve ]

(#27761) Bulitt válasza batai15 (#27760) üzenetére


Bulitt
őstag

GSam fent van és a következő a tapasztalat. 10perc alatt 1% :Y És még azt se számolta ki ennyi idő alatt, hogy mennyi a max telefonálási időm :W Megjegyzem kikapcsolt kijelzővel!

[ Szerkesztve ]

(#27762) batai15 válasza Bulitt (#27761) üzenetére


batai15
félisten

Na nálam is ez van néha appok meg 90% . Most leszedtem csinálok egy endurance tesztet haza fele.

(#27763) enginev3.0 válasza Bulitt (#27753) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem is lassan megvan a másfél nap akksiról, és még 68%, pedig wifi van, és már 1 óra kijelzőidőnél járok mellette, tuti hogy a holnapi napot is végig bírja, bár holnap lehet használom rendesen, és akkor töltenem kell

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27764) Steve1207 válasza Bulitt (#27761) üzenetére


Steve1207
veterán

Egyetértek, én is leszedtem, mert a gsam azért leeszi az akksi tizedét, jobb nélküle.

Nem akartam ennyire felkavarni az állóvizet, inkább mint rendszert említettem, az akksi már ki volt vesézve, csak így látni, mégis mit tud egy alappal a készülék. Kb ez lehet a samuknál is, hogy jobban bírják kicsit üzemidőben, szóval vagy külcsín vagy akksi.

batai15 kollégának pedig üzenem, hogy nekem is olyan volt sense mellett általánosságban, fölös vele foglalkozni (nekem is kellett fél év, mert többet vártam ugye...)

.

(#27765) enginev3.0 válasza Bulitt (#27761) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezzel nem értek egyet, nekem fent van a gsam, egész nap fut, és nem eszi az akksit, ennyire nem

(#27764) Steve1207@ ne is mond, tennék fel egy miui-t, de még mindig nem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27766) LouiS22 válasza batai15 (#27760) üzenetére


LouiS22
veterán

Már bocs, de ha 2 órát zötyögsz a buszon és mobilnetezel, közben meg zenét hallgatsz, akkor teljesen normális, hogy lemerül a telefon. 2 órán keresztül folyamatosan megy a net, és ébren van a készülék, plusz világít a kijelző. Ez a három egyben nyilvánvalóan szépen leszívja a kijelzőt.

Bónusz kérdés: mire van állítva az időjárás frissítése? Be van pipálva a saját helyemet gyakrabban frissítse? Fogadjunk, hogy igen.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#27767) enginev3.0 válasza LouiS22 (#27766) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem értek egyet
2óra kevés, még 3G-vel is (persze ha automata fényerőn van, és nem yaab-al, akkor oké)

Nekem mikor pestre jártam, 3 óra zenehallgatás (fülhallgatóval), és 3 óra kijelző idő megvolt folyamatos 3G mellett!

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27768) batai15 válasza LouiS22 (#27766) üzenetére


batai15
félisten

Igen azzal nincs is gond. Akkor viszont fel van töltve. Amugy igen be van pipálva

(#27769) Nigér


Nigér
őstag

Azt hiszem széttöröm ezt a szart...
Eddig a világon semmi bajom nem volt vele, de most szerettem volna zenét hallgatni telóról fülhallgatóval.
És a 3-ból, amikkel eddig gond nélkül működött, egyikkel sem megy.
Nincs kint a fülhallgató ikon, és a teló külső hangszórójáról szól a zene.
Rohadt idegesítő, hogy soha semmi gondom nem volt a készülékkel.
Ötletek...?
Ha ezért hard resetet kell nyomnom...

(#27770) CrAck69 válasza Nigér (#27769) üzenetére


CrAck69
senior tag

Sima újraindítás? (persze a gyorsboot legyen kikapcsolva)
Vagy tartsd addig nyomva a bekapcsoló gombot amíg magától újra nem indul.
Hátha segít.

Egyszer fenn....

(#27771) Nigér válasza CrAck69 (#27770) üzenetére


Nigér
őstag

Sima újraindítás többször meg volt, gyors boot kikapcsolva ( eddig is így volt ), ezt is kipróbáltam amit javasoltál hogy addig nyomom amíg újraindul de semmi eredmény...

Rohadjak meg ha értem...
Van egy ipod classicom, annak a fülhallgatójával frankón műxik. :F

[ Szerkesztve ]

(#27772) sprinter24 válasza Steve1207 (#27751) üzenetére


sprinter24
aktív tag

Nekem volt fenn az IceColdJelly, de az official CM ver mindent! Én az RC1-en vagyok még, de ez is nagyon rendben van üzemidő ügyileg, eset fel is tolom az RC2-őt! Na meg ugye a gyorsaság...:)

(#27773) batai15 válasza sprinter24 (#27772) üzenetére


batai15
félisten

És a viper romokról mi a véleményetek ?

(#27774) _q válasza batai15 (#27749) üzenetére


_q
addikt

Aksi kímélő alkalmazás van? Olyanra gondolok ami valahogy optimalizálja a programokat, hogy kevesebbet fogyasszon a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#27775) sprinter24 válasza batai15 (#27773) üzenetére


sprinter24
aktív tag

Még nem használtam viper romot One X-en... :R

(#27776) batai15 válasza _q (#27774) üzenetére


batai15
félisten

Nem hiszem. Ha lenne használnám. Máskülönben nem tépném a hajam a borzalmas akku időn.
Vannak ilyen battery saver programok,de nem sok mindent érnek.
Sprinter :köszi.

(#27777) LouiS22 válasza _q (#27774) üzenetére


LouiS22
veterán

Azt ugye tudod, hogy ezek placebók? :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#27778) Tyer


Tyer
őstag

Én csak azt nem értem miért nem lehet ezt a Sense-et ugy megirni, hgoy kevesebbet fogyasszon...
Ennyi kéne...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#27779) Steve1207 válasza sprinter24 (#27772) üzenetére


Steve1207
veterán

Akkor elvagyok ezzel most, nem próbálgatom azt is. MIUI-t várom stabilan, de az Sense base egyelőre, így ott max a külcsín különbözik majd a sensetől, gyorsaság, merülés minimálisan plusz csak. Elméletileg lesz CM10.1 port is, na ezek után arra leszek kíváncsi :)

Sense részről jött egy hír, hogy Blinkfeed és Zoe is jön majd a Sense 5 update által HOX-ra. Na ez is érdekel, nem tudok majd dönteni :D

.

(#27780) enginev3.0 válasza Tyer (#27778) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sense 5 talán elhozza nekünk, bár nem... kétlem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27781) CrAck69 válasza Steve1207 (#27779) üzenetére


CrAck69
senior tag

Ezt hol ki mondta? :)
Érdekelne, hogy tényleg van e valóság alapja.
Mert akkor marad a HOX.

Egyszer fenn....

(#27782) enginev3.0 válasza CrAck69 (#27781) üzenetére


enginev3.0
félisten

Már régóta nyílt titok hogy kapunk sense 5-t
Kérdés hogy mikor, és hogy TÉNYLEG kapunk-e, mert ugye hiszem ha látom
Valami úgy rémlik hogy Június vagy Júliusra kell megkapnunk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27783) Steve1207 válasza enginev3.0 (#27780) üzenetére


Steve1207
veterán

Ahogy nézegettem a One-osokat max minimális javulás lesz, ha nem használod az újdonságokat. Ha használod akkor, majd jobban meríti. De pont ezért van a sense, valamit valamiért. Azért nem mellesleg a jobb kamerakezeléstől, névjegykezeléstől és a felülettől élménydúsabb a használat. Ez mindig is hiányozni fog a többiből, de lehet nélkülük élni.

(#27781) CrAck69: Football kollégától származik a hír :)

[ Szerkesztve ]

.

(#27784) batai15 válasza enginev3.0 (#27782) üzenetére


batai15
félisten

Ezt lehet meg várom , bár fájó a skinnezhetőség elvesztése. Remélem jobb lesz vele csak a telefon.

(#27785) enginev3.0 válasza Steve1207 (#27783) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én simán ellenék egy miui-val :)
Szeretem a sense-t, de feláldoznám. Bár ha nyitom a bl-t akkor elég sűrűn cserélgetném a romokat, mindig próbálgatnám

(#27784) batai15 @ ki mondta hogy elveszik a skinezhetőség? Semmi nem fog elveszni szerintem, a blinkfeed csak egy widget féle

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27786) Steve1207 válasza enginev3.0 (#27785) üzenetére


Steve1207
veterán

Igen, ha nyitod akkor kíváncsi vagy mindenre, 3 hete nyitottam, de legtovább egy hétig bírom egy rendszeren :) MIUI most még bugos, dekkyy kiesett majd egy hónapra a fejlesztésből és kb ő csinál mindent HOX-ra. Szóval alapjaiban kellene a rendszert helyretenni, utána már klassz lesz, mert foltozgatják hétről-hétre.

(Azért a gyári sense nem annyira skinekről szól, nekem nem nagy dolog, hogy az óra háttere meg két ikon más színű... :D Ettől független tuti marad, ez is egy kis pluszt ad, nem válnak meg tőle)

.

(#27787) enginev3.0 válasza Steve1207 (#27786) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez a miui sem jó?
http://miuiandroid.com/community/

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27788) ferob


ferob
őstag

Már annyira lovagoltok páran ezen az üzemidő dolgon, hogy elhiszitek, hogy egy másik ROM majd csodákat hoz ugyanazzal a telefonnal, de ez nincs így, sőt attól egyikőtök se lesz boldogabb, mert talán egy órával tovább bírja a telefon.
A drasztikus merülések kapcsán meg jobb, ha mindenki az alkalmazásai és azok beállításai között keresgél, de le merem fogadni, hogy ezeknek a felét nem is használja és csak meríti a telefont.
Senkinek se raktak kiszúrásból gyengébb akkumulátort vagy bármi mást a telefonba és az, hogy folyamatosan mutatjátok a képernyőképeket, semmit nem fog megoldani.
Tetszik vagy sem, de az, hogy 10 perc alatt 10%-ot merül, az nem a telefon hibája, hanem a tulajdonosé és sajnos már rengeteg ideje a szakmai topik azzal van tele, hogy egyeseknek mennyire merül és még a végén lecseréli egy másik telefonra, ami már engem is kezd zavarni, mert átláthatatlan az egész és másnak a valós problémája felett a legtöbb embernek így átsiklik a figyelme, holott szívesen segítenének vagy megbeszélnék.
Megkérek mindenkit, hogy erre a hozzászólásomra ne válaszoljon, de gondolom legalább annyira hiábavaló ez, mintha a helyesírásra való odafigyelést kérné valaki, viszont legalább engem utána nyugtat a tény, hogy tudom ki az értetlen, aki mégis ezzel a lehetőségével élt.

(#27789) Steve1207 válasza enginev3.0 (#27787) üzenetére


Steve1207
veterán

Csak ez van még v5-ből :) A 3.14-es base nem volt a Sense erőssége sem, amikor kijött.

.

(#27790) Nigér válasza Nigér (#27769) üzenetére


Nigér
őstag

Üdv, erre lenne esetleg ötlete valakinek...?

(#27791) ferob válasza Nigér (#27790) üzenetére


ferob
őstag

Arra gondolsz, hogy bedugod az aljzatba és nem érzékeli a telefon?
Mert ebben az esetben érdemes lenne jól kifújni, mert lehet hogy tele van kosszal.
Ha így sem javul és a fülhallgató működik másik eszközzel, akkor elképzelhető, hogy megadta magát az aljzat.

[ Szerkesztve ]

(#27792) blakey


blakey
titán

Szerintem sincs semmi baj a telefon üzemidejével, csak 2. napja van nálam a telefon, előtte egy DSX-et használtam, gyakorlatilag ua. a rendszer és ha mindent figyelembe veszünk akkor nem rosszabb a fogyasztása a HOX-nak, kb. 1 óra 1 százalék, de ez lesz jobb is csak az első napok ilyenek egy új telefon esetében. :) DSX-nél 1h25 perc volt az 1%. Teljesen felesleges az üzemidővel foglalkozni, mert nem telefon függő hanem leginkább felhasználó és azon belül a felhasznált programoktól függ. Ki kell ismerni az android-ot, még nem ismerem teljesen, de nagyon sok olyan dolgot kikapcsolok amit nem feltétlenül használok nap mint nap esetleg soha, ilyen pl. a dropbox (mindig kilépak ha nem használom), térkép folyamatos helyközlése, felesleges egyéb szinkronizáció, időjárást csak 3 óránként frissítem, gmail folyamatos ill. max 5 perc késéssel kapom meg (3 cím) és még 2 egyéb fiók amit óránként szinkronizálok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27793) Nigér válasza ferob (#27791) üzenetére


Nigér
őstag

A fülhallgató működik más eszközzel, és ahogy írtam, az ipodom fülhallgatójával teljesen jól működik.
Van egy "oldschool" psp fülhallgatóm, azzal is műxik, egy ps vita in-ear headset, azzal nem(ezt írtam az elején hogy más eszközzel viszont tökéletesen), de ezt használom. Ez vajon hardweres hiba lehet, és ha igen akkor a telóé...? :F

(#27794) batai15 válasza Nigér (#27793) üzenetére


batai15
félisten

Előtte működött vele? ha nem akkor szerintem a fülessel lesz valami.

(#27795) Nigér válasza batai15 (#27794) üzenetére


Nigér
őstag

Kb. 1 hete használtam és működött, és ugyanez a fülhallgató működik az ipoddal és a másik telómmal is (Nokia N900)
Van egy ipadom is, azzal is műxik a HOX-al nem működő fülhallgató

Persze le lehetne tudni annyival hogy akkor használjak olyan fülhallgatót ami műxik a HOX-al, de ez... sztem nem megoldás és félek hogy a telóval lesz valami, annak ellenére hogy mainstream garis, telenortól vásárolt motyó.

[ Szerkesztve ]

(#27796) ferob válasza Nigér (#27795) üzenetére


ferob
őstag

A telefon részéről olyan hardveres probléma nem létezik, ami csak egy bizonyos típusú eszközzel produkálja a hibát, mert azt inkább úgy hívják, hogy nem kompatibilis.
De ez eléggé meglepő, mert egy kopasz jack csatlakozót is bedugva, a telefonon megjelenik a fülhallgató ikon.
Ha van lehetőséged, akkor próbáld ki egy másik HOX készülékkel és akkor megnyugodhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#27797) Nigér válasza ferob (#27796) üzenetére


Nigér
őstag

Sajnos nincs az ismeretségemben másik HOX...
Akkor ezt be kell tudjam valami paranormális jelenségnek.
Köszi a válaszokat neked is és mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#27798) CrAck69 válasza enginev3.0 (#27782) üzenetére


CrAck69
senior tag

Azt tudom, hogy lesz sense 5.
Én erre gondoltam....

Sense részről jött egy hír, hogy Blinkfeed és Zoe is jön majd a Sense 5 update által HOX-ra.

Egyszer fenn....

(#27799) ferob válasza CrAck69 (#27798) üzenetére


ferob
őstag

Pl. itt olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

(#27800) CrAck69 válasza ferob (#27799) üzenetére


CrAck69
senior tag

Köszi, nem vagyok képben a hírekben ;)

Egyszer fenn....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.