Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) Fkris válasza LógaGéza (#52400) üzenetére


Fkris
őstag

Ma a megoldások embere vagy, köszönöm! :R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52402) Dottore


Dottore
addikt

Mikor clean install van, mindig egy rövid időre eszméletlen jó az akkumulátor idő. Aztán felteszem a programokat amiket használok (mindent hagyok ahogy kell, semmit nem lövök ki a memóriából) és határozottan rosszabb lesz.

Letiltottam a telepített alkalmazások automatikus indulását és azokat amiket csak naponta egyszer (pl. reggel, gReader, stb.) nézek meg, a használatuk után teljesen leállítottam. Illetve minden töltésnél újraindítottam a telefont, az összes felhasználói program leállítása után, amik a letiltott autostart miatt nem töltődtek újra. Az készenléti idő nem csak, hogy úgy érzem jobb lett, hanem határozottan sokkal jobb.

Gondolom hiába van háttérben, attól még egy darabig aktív egy alkalmazás és mondjuk adatot forgalmaz, egyszóval a memóriakezelést értem, hogy nem kell piszkálni, de ha valaki okosan piszkálja az inkább jó sem mint rossz.

[ Szerkesztve ]

(#52403) bl4ze válasza Dottore (#52402) üzenetére


bl4ze
veterán

Mivel tiltottad le az auto start-ot, root nélkül is lehet ezzel valamit kezdeni ? Stock 6.0.1, no root :)

.:. bl4ze .:.

(#52404) Dottore válasza bl4ze (#52403) üzenetére


Dottore
addikt

SDMaid. Root nélkül semmit nem tehetsz.

De csak azokhoz nyúltam amik a saját feltelepített alkalmazásaim. Azokhoz is ésszel. Ha valamiről tudtam, hogy naponta csak egyszer kell, azt állítottam le, a többit pedig akkor mikor újraindítottam a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#52405) bl4ze válasza Dottore (#52404) üzenetére


bl4ze
veterán

Értem, köszönöm!

.:. bl4ze .:.

(#52406) ( V )


( V )
veterán

ha valakit érdekel:

Pure Nexus update végre megérkezett, rebase - tehát clean install kell majd:

Rom

gapps

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52407) LógaGéza válasza ( V ) (#52406) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi, én szerintem rápróbálok :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52408) SteveJobs válasza ( V ) (#52406) üzenetére


SteveJobs
őstag

Tegnap óta nyúzom!

(#52409) metal01 válasza ( V ) (#52406) üzenetére


metal01
őstag

Mit érdemes tudni erről a ROM-ról?

(#52410) SteveJobs válasza metal01 (#52409) üzenetére


SteveJobs
őstag

Tudom nem én vagyok a V de ez jó!

(#52411) ( V ) válasza metal01 (#52409) üzenetére


( V )
veterán

nagyon baráti, hasonló mint a cata, csak aosp alapokkal, kiváló hangolással és sok sok extra beállítással (persze nem feleslegesen túltömve). én a cata vége óta ezt használom, pontosabban a, Slim csapat változatát (van még benne 1-2 nyalánkság pl slim pie control). ;)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52412) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
valakinek elkezdett mar elvalni a kijelzo a kerettol? nekem jobb sarokba kezdte, es mar belatni a szepen, backlight kivilagit szepen :)

emag gari vajon mit szol ehhez?

(#52413) metal01 válasza ( V ) (#52411) üzenetére


metal01
őstag

Kipróbáltam a Chroma ROM-ot EX-el és hát... Igencsak gagyi volt. Kb. 4-5 óra alatt húzta le az akkut 10%-ra. Visszatettem a januári stabil Catat és minden OK. De ha ez a ROM tényleg jó, akkor megér egy próbát :)

(#52410) SteveJobs: Ha többen mondjátok akkor tényleg nem lehet gond :)

(#52414) Frenky89 válasza eastsider (#52412) üzenetére


Frenky89
őstag

Nálam még jó, tesómén már kezdi - szintén a jobb also saroknál - de még nem világít ki.

(#52415) stanli


stanli
csendes tag

Sziasztok!

Többször írtam már ebbe a fórumba és eddig mindig volt megoldás a problémámra, bízom benne most is sikerül a dolog végére járni.

Van egy majdnem 2 éves Nexus5-öm és az vele a gondom, hogy a bekapcsoló gombja olykor többszörözi a lenyomást. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha felébresztem a telefont, bejön a kamera (ami a dupla lenyomásra kéne, hogy bejöjjön), vagy egyőbl elalszik, vagy bejön a kamera és egyből elallszik. Roppant idegesítő, mikor csak meg szeretném nézni hány óra van és percekig kell küzdenem a telefonnal, hogy normálisan viselkedjen. Párszor úgy érzékeli mintha beragadt volna a gomb és a 10 mp elteltével újraindul. Másnak volt már ilyen problémája? Nem lehet, hogy ez inkább szoftveres gond mint hardveres? A sok próbálgatás alapján ha fennáll a probléma mind1, hogy milyen irányból erősséggel nyomom a gombot többszörözi az egy lenyomást, és ha épp rendesen működik is ugyan ez a helyzet (ebből gondoltam arra, hogy szoftveres a gond).

Új telefont nem szeretnék egyelőre venni, azonban a szervízzel járó költségeket is szeretném megspórolni ameddig nem biztos, hogy mi a baja a készüléknek. Minden ötlet/tipp jöhet ami közelebbvihet egy esetleges megoldás felé. Ha nem írtam le elég érthetően, akkor szóljatok és megpróbálom újra leírni mi a gond.

Köszönöm a segítséget.

(#52416) Sajtqukac válasza stanli (#52415) üzenetére


Sajtqukac
tag

Mostanában kb. minden oldalon le van írva a megoldás erre a problémára. Bekapcsoló gomb csere után meg fog javulni. Típus hiba hogy hamar elhasználódik és tönkre megy. Fagyalllo-t (direkt a 3 l) keresd itt a fórumon Ő biztos tud segíteni.

(#52417) assemble válasza stanli (#52415) üzenetére


assemble
addikt

Eleg tipikus hiba ennel a telefonnal a bekapcsologomb meghibasodasa (altalaban be szokott ragadni), nekem ez is eleg egyertelmuen annak hangzik. Ha jol tudom viszonylag kis osszegbol is megoldhato a dolog, asszem Fagyalllo kolleganal.

[ Szerkesztve ]

(#52418) ( V ) válasza metal01 (#52413) üzenetére


( V )
veterán

a Chroma nekem se jött be 2 hétig volt csak fent, viszont a Pure-t már azóta is nyúzom, szerintem megüti a cata szintjét :K

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52419) Fkris válasza stanli (#52415) üzenetére


Fkris
őstag

Bekapcs gomb csere!

Ugylátszik 2 évet bírtak, sokaknál most jön elő ez a betegség

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52420) ( V )


( V )
veterán

hmmm lehet mégis érdemes lesz várni az új 5 colos Nexusra? :))

Exclusive: specs for "Sailfish" - the smaller of two upcoming HTC-built Nexus devices

- Manufactured by HTC
- 5" 1080p display (~440PPI)
- Quad-core 2.0GHz 64-bit processor (model unknown)
- 4GB RAM
- 2770mAh battery
- 32GB storage (unknown if multiple models will be available, or even if this is the base storage level)
- 12MP rear camera, 8MP front
- Rear-mounted fingerprint scanner
- USB-C port (bottom)
- Bottom-firing speaker or speakers (unknown if dual)
- Top-mounted headphone jack
- Bluetooth 4.2

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52421) thesound válasza Fkris (#52419) üzenetére


thesound
őstag

Nekem sem az igazi a gomb, elég kicsi az útja már, lehet írnom kellene nekem is a kollégának, nehogy hiánycikk legyen a gomb :D

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#52422) Fkris válasza ( V ) (#52420) üzenetére


Fkris
őstag

Nem hiszem el, hogy nem képesek valami normális teljesítményű akkumulátort belepréselni, 2 éve is ekkora aksikat tettek a telefonokba....

Konkrétan 3 év után, 2300mah s N5 után rádobtak ~400 maht, köszi, ülj a hátadra...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52423) ( V ) válasza Fkris (#52422) üzenetére


( V )
veterán

szerintem ez már a Nexus védjegyévé vált :DDD

amúgy meg -> problem solved ;)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52424) thesound válasza ( V ) (#52423) üzenetére


thesound
őstag

Meg duct tape amivel ráfixálod a telefonra. :D

Amúgy még jó is lehet, bár én nem tervezek cserét egyelőre. "Nincs kedvem" telóra kiadni ~100-150k-t. Öregszem :)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#52425) ( V ) válasza thesound (#52424) üzenetére


( V )
veterán

no need kacsa kazetta :D nekem még ő van [link] és viszonylag hamar (fél óra) feltölti a telót, a tatyóban meg könnyel elfér ;)

hát igen, a telefeon csere sajnos nem olyan jól kifizetődő mint az autó flotta :P

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52426) eastsider válasza Frenky89 (#52414) üzenetére


eastsider
nagyúr

Valaki gariztatott mar N5-ot / mas telot emagnal?

(#52427) Fkris válasza ( V ) (#52423) üzenetére


Fkris
őstag

Van power bank, anélkül rég váltottam volna, botrányos.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52428) metal01 válasza ( V ) (#52418) üzenetére


metal01
őstag

Hétvégén tolom is fel a Pure-t :) :R

Ez az 5 colos Nexus jónak ígérkezik. De a f@szér' nem tudnak már egy >=3500mAh akkut belehegeszteni egy referencia telefonba?! És az ára lesz ami még érdekes. Ha olyan horror árú lesz mint tavaly az 5X és 6P, akkor rendelem a OP3-at.

(#52429) eisento


eisento
addikt

sziasztok. aki esetleg hasznal autoban mirrorlinket, annak sikerult mar osszehozni a nexus 5-ot a kocsi kijelzojevel? elkepzelheto hogy a nexus 5 nem tamogatja ezt a funkciot? mert ma atvettunk egy vw passatot par honapos felismeri a telot de nem tudom oszehozni az autoval nem parosodik ossze :S fonok htc one m9+ as telojaval mukszik :(

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#52430) Dottore válasza metal01 (#52428) üzenetére


Dottore
addikt

Nem lesz horror ár, legalábbis ez lenne logikus. HTC nem kicsit szarban van, ha most a Nexust drágán adják az sokkal inkább ront a helyzeten, sem mint egy okos árazással kiadni agy jó készüléket ami ismét növelni tudja a presztízsüket.

(#52431) metal01 válasza Dottore (#52430) üzenetére


metal01
őstag

Úgy legyen :)

(#52432) Dottore válasza metal01 (#52431) üzenetére


Dottore
addikt

Ha meg nem úgy lesz, akkor OP3. :)

(#52433) metal01 válasza Dottore (#52432) üzenetére


metal01
őstag

Pontosan :)

(#52434) assemble válasza Dottore (#52432) üzenetére


assemble
addikt

Nekem is kb ez lesz az algoritmus valszeg. Megvarom a Nexus-t, ha valamilyen okbol nem jo megse, ott az OP3 :)

(#52435) ( V ) válasza assemble (#52434) üzenetére


( V )
veterán

és addigra talán az OP3 is kinövi a gyermek betegségeit :))

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52436) metal01 válasza ( V ) (#52435) üzenetére


metal01
őstag

Már kapja is az első frissítést amiben a memóriakezelést és a kijelző kalibrációját javítják.

(#52437) palesz53 válasza eisento (#52429) üzenetére


palesz53
senior tag

Az n5 nem támogatja a mirrorlinket (sőt, még a 6p sem).

Majd 1x elér ide is az android auto (vagy esetleg kitrükközve).

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#52438) eisento válasza palesz53 (#52437) üzenetére


eisento
addikt

kozben en is utananeztem jobban. kenytelen lezek lenyulni a fonok htc telojat :D ugyis most akarja megvenni a htc 10-est :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#52439) snorbi5


snorbi5
csendes tag

Miért ragad be valamikor az akksijelző? Random meg szokott állni 70% körül. Újra kell indítani a telefont és akkor működik,de akkor is idegesítő.. Valaki help!

(#52440) Fkris válasza palesz53 (#52437) üzenetére


Fkris
őstag

Nem tudom elhinni, hogy ehhez külön HW kell, nem pedig API...

Miért nem támogatja?
Így semmi értelme nincs az egész egységesitésnek, ha csak a csúcskészülékek privilégiuma...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52441) Fkris


Fkris
őstag

LógaGéza

Illetve akit érint, -30% dbrand skinekböl

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52442) LógaGéza válasza Fkris (#52441) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ohh, köszi, hogy emlékeztél rám, teljesen meghatódtam :B

Ez a CONCRETE nem is néz ki rosszul!

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52443) Fkris válasza LógaGéza (#52442) üzenetére


Fkris
őstag

az a piros nexusos látványterved valami istenkirály, énis olyat akarok!

nameg nagyjából megvan, hogy ki mire háklis innen

nemhiába voltam TG :O

:)) :DDD

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52444) Crestol válasza Fkris (#52443) üzenetére


Crestol
tag

Piros Nexusos látványterv?:o

(#52445) LógaGéza válasza Crestol (#52444) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerintem erre gondolt: [link]

Fkris
Nézegettem most is, de nem akarok már 7-10k-t megint kiadni rá... Az a baj, hogy nagyon lebeg a feje felett a csere szelleme...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52446) Sifre válasza eisento (#52438) üzenetére


Sifre
senior tag

Tedd fel az Android Auto apk-t innen: [link]

Sokkal jobb, mint a mirrorlink.

(#52447) dkovizoli válasza LógaGéza (#52445) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ez tényleg nagyon jól néz ki. De sajna itt az alap teló piros.

(#52448) Fkris válasza dkovizoli (#52447) üzenetére


Fkris
őstag

Csak a hangszóróban különbözik, a hátuljára is rendelhetsz matricát

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52449) LógaGéza válasza dkovizoli (#52447) üzenetére


LógaGéza
addikt

Meg szerintem még jobban is néz ki, ha oldalt a gombok feketék.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52450) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Sziasztok!

Folyamatosan újraindul a telefonom, gondolom meghalt a bekapcs gomb. Itthon házilag meg tudom oldani a cserét vagy nagyon szar forrasztani?
Békés megyei vagyok, esetleg ajánlhattok szakit a közelbe.

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.