Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) smisa válasza miroon (#52800) üzenetére


smisa
őstag

Ha egy nagymellű csaj vitte volna biztos megnézték volna a kamera modult és a fotókat ;]

(#52802) thesound válasza smisa (#52801) üzenetére


thesound
őstag

[link] ;]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#52803) tabletgenius


tabletgenius
tag

Amiota catarol atnyergeltem pure nexusra nem sikerul teamviewer quicksupportal "remote control" modban csatlakoznom a pcrol a telefonhoz. Csak statusokat mutat, kepernyokepet-menthetek, appokat szedhetek le, faljkuldes stb. szoval minden mas mukodik, csak epp az LCDt nem latom valos idoben, s nem tudom buheralni a telefont a pc periferiakkal. Ez cataclys rendszeren tokeletesen mukodott.
Ki pure nexust hasznal, nem irja vissa, hogy nela megy e?
probaltam w7 es w10 es pcken, utolso sw verziokkal. hiaba.
koszi

(#52804) Zsotti824 válasza miroon (#52800) üzenetére


Zsotti824
tag

Hát bonyolultabb a sztori kicsit.Ez a szervizes egy munkatársam ismerőse.Meló után este vállalt el hogy oda viszem a lakásához a telot.fél óra múlva mehetek érte.Na most hogy tuti azonnal megcsinálja és ne húzza másnapra,én szét szedtem a telót és a panelt nyomtam a kezébe meg az új gombot.Össze megint én raktam.Este mikor észre vettem hogy a kamera nem jó szét szedtem megint de a szalagkábel csatija rendesen csatlakozott.Amúgy nem csak a kamera hanem a vaku sem megy,hiába próbálok kapcsolni egy zseblámpát.Műszaki ember vagyok.Telót is már nem egyet szedtem szét,nem hiszem hogy azzal lesz vaj hogy nem "szakember" szedte szét és rakta össze,de majd kiderül,ma viszem neki vissza.Majd írok ha van új infó,csak hogy legyen tanulság másnak is :)

(#52805) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Lehet, hogy nem a legjobb helyen kérdezem, csak azért teszem itt fel, hátha valaki ugyanolyan kombót használ, mint én (N5 stock + MiBand2) és tudja a választ. Tehát:
Elképzelhető, hogy Xiaomiék appja miatt, amit a karpánthoz tettem fel (MiFit) a doze nem lövi le soha a rendszert, ezáltal meg merül a telefon, mint állat?
Ha van valami tuti konfiguráció rá a törlésen kívül, kérlek segítsetek!
Előre is köszi!

(#52806) Just486 válasza Zsotti824 (#52804) üzenetére


Just486
senior tag

Nem túl szerencsés dolog ilyen formában telefont szállítan, rosszabb esetben lehet hogy levált valami kis kocka a lapról vagy a kameráról.

That unconquered country we call the future.

(#52807) gigaherz


gigaherz
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a gyári Phone alkalmazással telefonálva nem tudom állítani a fül- és sima hangszóró hangerejét. A hangerő gombokat nyomkodva, a képernyőn a csúszkát állítva nem változik a hangerő. Ha lenémítom, akkor is ugyanolyan hangerőn szól tovább. Más alkalmazásokon belül normálisan tudom állítani a hangerőt (Viber, Skype).

Hozzátartozik, hogy onnantól kezdve csinálja, hogy kijelzőt cseréltem benne. Azóta újra szétszedtem, összeraktam, de nincs változás. De mivel más alkalmazásokon belül jól működik, így szerintem nem hardver hiba okozhatja.

Cache-t wipe-oltam, letöröltem a Phone-t, újra felraktam, gyári verzióval próbáltam, de semmi változás.

Bárkinek bármi ötlet?

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#52808) ( V ) válasza gyulavezir (#52805) üzenetére


( V )
veterán

hát nekem, 1s van, nem gyári rom és nem gyári app [link] , de teljesen normális a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52809) Zsotti824 válasza Just486 (#52806) üzenetére


Zsotti824
tag

Kocsiban vittem de amúgy ott szedtem szét a telot csak amikor oda értem hogy még a kocsiba se a csupasz panelt szallitsam. Aztán ahogy kész lett meg a helyszínen össze is raktam de a kamerát nem próbáltam ki csak este.

(#52810) bl4ze válasza gigaherz (#52807) üzenetére


bl4ze
veterán

Legutolsó havi frissítés bug, volt szó róla már, keress vissza.

.:. bl4ze .:.

(#52811) X_C válasza Zsotti824 (#52804) üzenetére


X_C
tag

Nekem is ugyanez volt, a kamera nem műküdütt és a vaku sem akart világítani, viszont nekem a csatlakozó megigazítása megoldotta, azért írtam hogy az lehet a baj.

(#52812) Zsotti824 válasza X_C (#52811) üzenetére


Zsotti824
tag

Van a családban meg egy nexus 5.at raktam abba a házba az én alaplapom. Ugyanez a hiba. Kamera nem jó. Vaku is vagy nem jó vagy ha megy a zseblámpa bekapcsolaskor nem tudom utána meg kikapcsolni csak világít amíg le nem tiltja magát.

(#52814) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Az enyém megtáltosodott minden bizonnyal. Másfél nap és több mint 4 és fél óra sot után még mindig van benne szufla. Két éves volt júniusban, stock +root. Fb + messengert +chrome . Meg vagyok lepve.

(#52815) assemble válasza dkovizoli (#52814) üzenetére


assemble
addikt

Mit csinaltal vele? :)

Pokemon Go-tol az enyem laza 2 oran belul lemerul nullara. (persze hasznal folyamatos kijelzot, 3d megjelenitest, lte-t, es gps-t is, de azert ez igy akkor is nagyon karcsu..)

(#52816) HREH


HREH
senior tag

Vélemény? :O
Nem baj, remélem majd főznek fincsi Nugátot a telóra :D

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#52817) ( V ) válasza HREH (#52816) üzenetére


( V )
veterán

hát ha tényleg olyan macera lesz rootolni akkor nem is baj, ha majd csak lefőzve kapjuk meg...

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52818) LógaGéza válasza HREH (#52816) üzenetére


LógaGéza
addikt

Várható volt, de biztos lesz rá főzött...

( V )
Én nem aggódnék annyira, MM-nél is elég nagyot lépett előre Chainfire és társai a root metódus megoldásában (elég belegondolni a systemless rootba), szerintem itt se lesz probléma.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52819) vacs válasza HREH (#52816) üzenetére


vacs
Topikgazda

"azt is elárulta a híres kiszivárogtató, hogy a Nexus 5 már nem kapja meg hivatalosan az új verziót"

Részben érthető, hogy nem lesz hivataloson 7.0, de azért mégis csak a legnagyobb mennyiségben eladott Nexus-ról van szó, sokan használják még, jöhetett volna. Így marad a főzött rom.

Szóval (elvileg), akkor augusztusban jönnek az új Nexus-ok is!? :C

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#52820) Buster17 válasza vacs (#52819) üzenetére


Buster17
addikt

De a legutóbbi frissitésre jön még valami patch vagy direkt rontották ezzel a frissítéssel a telefon használatát hogy rákényszerítsenek az újabb modell megvételére?

(#52821) slice14 válasza Buster17 (#52820) üzenetére


slice14
veterán

Elvileg szeptemberig kap biztonsági frissítést, így van esély h javítják.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#52822) vacs válasza Buster17 (#52820) üzenetére


vacs
Topikgazda

Az N5 2013 október 31-én jelent meg a play store-ban és 2015 Március 11-én tűnt el onnét.

A Nexus terméktámogatás oldalon azt írják hogy:

1. Android-verziófrissítés:
- Legalább két évig attól számítva, hogy az adott eszköz kaphatóvá vált a Google Store-ban.

2. Biztonsági javítások:
- Amelyik tovább tart: a forgalomba hozatalt követő 3 évig, illetve 18 hónapig azt követően, hogy a Google Store az eszközt utoljára forgalmazta.

Tehát ha jól értelmezem, akkor főverziót már nem, csak biztonsági frissítést kapunk.
Itt azt írják amelyik tovább tart, tehát (ha jól számoltam) idén Októberig kapunk frissítést.
(A 18 hónap az szeptemberben jár le, de mivel a 3 év tovább tart, ezért az Október a valószínűbb, de nem kizárt, hogy slice14-nek lesz igaza)

:K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#52823) metal01


metal01
őstag

Augusztusban jön a végleges Android Nougat. Na, ezt már mi nem kapjuk meg. Viszont jöhetne már valami infó az új telókról. :U

(#52824) slice14 válasza vacs (#52822) üzenetére


slice14
veterán

Én is csak tippeltem a megjelenési dátumból. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#52825) thesound válasza vacs (#52822) üzenetére


thesound
őstag

A hangerő bugot csúnya volna, ha nem javítanák, de majd megyünk a főzött csokira. bár egy ideje élveztem a stock romot, semmi mókolás, nekem kiszámítható volt minden, nincs anomália, just works :) A teló meg még marad egy darabig nálam.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#52826) assemble válasza vacs (#52819) üzenetére


assemble
addikt

Minden jel arra utal, hogy valoban meg ebben a honapban megjelenik a 7.0, es jo esellyel vele egyutt, vagy max 1-2 honapra ra lesznek uj Nexus-ok is sztem.

(#52827) dkovizoli válasza assemble (#52815) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nálam szörnyecskék nincsenek. Azonkívül nemrég kapott egy full tiszta telepítést. Mást nem.

(#52828) ( V ) válasza LógaGéza (#52818) üzenetére


( V )
veterán

mondjuk én is abban bízom hogy a systemless root-é lesz a jövő és nem fog okozni problémát a nugát esetében sem. :K

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52829) Deion Branch válasza Buster17 (#52820) üzenetére


Deion Branch
tag

Megkérdezhetem hogy áll most az android Nexus 5-re, illetve mit rontottak el? Kb fél éve nem frissítem a telefonom, várva hogy úgyis belassítják mint a szemetet, miért ne tartsam meg jó állapotban? :D (nálam 6.0.1 fut, olyan november óta :D )

(#52830) thesound válasza Deion Branch (#52829) üzenetére


thesound
őstag

Nem érzek lassulást. 6.0.1 van még most is, csak havonta jöttek security patch-ek. A legutóbbiban van egy olyan bug, ami a telefon minden hangerejét csökkentette (média, csengőzang..stb.), azaz az 50%-os hangosságú csengőhang most halkabban csörög, mint korábban. Ismert bug, elvileg javítani fogják.

amúgy szvsz, nem az új verzióktól lassul az android, hanem a háttér-szolgáltatások -amik amúgy is frissülnek maguktól- kérnek egyre többet (pl. play services)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#52831) csipuka válasza thesound (#52830) üzenetére


csipuka
senior tag

Itt az uj update, remelem javitottak a hangero bug-ot

(#52832) mcgeri1 válasza csipuka (#52831) üzenetére


mcgeri1
tag

végre! megy is fel gyorsan. nemsoká írom a tapasztalatokat.

(#52833) mcgeri1 válasza mcgeri1 (#52832) üzenetére


mcgeri1
tag

Első tapasztalatra jónak tűnik. Hangerő is állítható. Többi kiderül holnap, mennyire panaszkodik a visszhangra az akivel telefonálok :)

szerk:
még annyi a telepítéshez, hogy NRT-vel raktam fél és az MD5 checket nem akarta elfogadni, de az image jó volt. Skippeltem a lépést és szépen felment.

[ Szerkesztve ]

(#52834) csipuka válasza mcgeri1 (#52833) üzenetére


csipuka
senior tag

Hu, ez nekem is feltunk, de beleneztem a tgz-be es a zipbe, es jonak tunt, meg tudta nyitni a rendszer igy en is feltettem batran.

(#52835) vacs válasza csipuka (#52831) üzenetére


vacs
Topikgazda

Még tegnap éjjel meló után feltettem a mob30y frissítést Flashfire-el.
Tapasztalatok:
- zene hangszóró megjavult
- bejövő híváskor is normálisan csörög
- híváskor a hangerő állítható, jól hallanak engem és én is tisztán hallom

Szerintem megcsinálták, olyan mint volt, frissítsetek! :K

De a poén, hogy a beállítások > telefonról résznél a frissítés dátumánál augusztus 5 szerepel, pedig elsején adták ki! :DDD

(^)(>.<)(^)

(#52836) slice14 válasza vacs (#52835) üzenetére


slice14
veterán

Azért mert most már külön vonalon megy a hardver specifikus és az aosp frissítés. Nekünk a hardver specifikus szokott jönni, ami 5-én jönne elvileg. Az aosp meg megy a gyártóknak hogy átszabás után adják ki a többi vacakra.

Amúgy már mult hónapban is így volt. Kép

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#52837) Dottore


Dottore
addikt

Sokszor téma, hogy ki milyen telefont fog, vagy venne N5 után és meg fogtok kövezni, de újabban egy Vernee Apollo Lite nevű készülékkel szimpatizálok. Nehéz ennek fényében egy másik telefonért 120 ezret vagy akár jóval többet is kiadni. Nem találok fogást rajta miért ne ezt vegyem. A kisebb testvérét már láttam, fogtam kézben, az patent volt.

[ Szerkesztve ]

(#52838) metal01 válasza Dottore (#52837) üzenetére


metal01
őstag

Nem rossz. Még hasonlít is kicsit az N5-re :) Milyen telefon ez? Még csak nem is hallottam róla.

(#52839) Just_Reboot válasza Dottore (#52837) üzenetére


Just_Reboot
addikt

10 magos mtk proci...LOL

[ Szerkesztve ]

(#52840) Dottore válasza metal01 (#52838) üzenetére


Dottore
addikt

Nem is nagyon hallhattál, mert 2016 februárjában alakultak. A kisebbnek volt tesztje a Mobilarénán. Egyenlőre mindenki csak pislog.

Justreboot
Most tekints el a számmágiától mert máshol is ez van, ez erős proci. Meg 4 GB RAM, ujjlenyomat olvasó és sorolhatnám. Mindez 80 ezer. Mekkora LOL nem?

[ Szerkesztve ]

(#52841) metal01 válasza Dottore (#52840) üzenetére


metal01
őstag

Ennyi pénzért ez tényleg kurva jó. Kérdés, hogy szoftveres támogatása milyen és meddig lesz? Milyen a garancia? Stb.

(#52842) Dottore válasza metal01 (#52841) üzenetére


Dottore
addikt

Igen, ez lesz a kérdés.

(#52843) LógaGéza válasza Dottore (#52837) üzenetére


LógaGéza
addikt

MTK proci nekem elég fogás rajta - nekem valahogy mindig valahogy csak bajom volt az MTK-s jószágokkal... Nekem marad a Snapdragon :) Ráadásul megnézem erre hol kapsz 2 év múlva frissítést :N

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52844) Dottore válasza LógaGéza (#52843) üzenetére


Dottore
addikt

Nekem is ez volt a véleményem, de én hajlandó vagyok megváltoztatni ha szükséges. Márpedig az MTK platformmal egyre inkább úgy néz ki, hogy szükséges lesz. Ha a kínaiak ráfekszenek valamire akkor jobb lesz komolyan venni, lenézni (senkit) nagyon nem nézném le őket. Előbb utóbb a nagy gyártók is használni fogják

Frissítést megadom, ez továbbra is egy kérdőjel.

[ Szerkesztve ]

(#52845) bwoay válasza Dottore (#52844) üzenetére


bwoay
nagyúr

banger ez a telefon, de tényleg. ami számomra némileg negatívum, az az NFC hiánya, meg a 3.5-ös jack aljzaté, de lehet, hogy utóbbi csak megszokás. a Thorról a LED-et is hiányoltam, nem tudom, hogy ezen van-e, mert hasznos dolog - de ne kelljen már kényszeresen, 20 percenként felélesztgetni a kijelzőt, hogy történt-e valami. mindezekkel együtt az ára "RÖHÖGCSÉGES" :D pláne, hogy ott az oldalon az opció a céges beszerzésre is EU-s adószámmal.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#52846) ( V ) válasza LógaGéza (#52843) üzenetére


( V )
veterán

az MTK-s jószágokkal nekem is, inkább a VASAS felé hajlok :D

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52847) Dottore válasza bwoay (#52845) üzenetére


Dottore
addikt

A 3.5-ös jacket nem is figyeltem. NFC lehetne igen, viszont az értesítési led amennyire nem hatékony annyira szeretik ahogy látom. :) Ehhez elő kell venni a telefont különben soha nem látod meg, hogy villog. Ellenben egy diszkrét azonos időközönként hallható hangjelzéshez, amihez rá sem kell nézni, lehet bárhol.

(#52848) bwoay válasza Dottore (#52847) üzenetére


bwoay
nagyúr

zsebben rezeg, zseben kívül meg villog. nálam így működik, úgyhogy totál jó a LED. pont egy fokkal diszkrétebb amúgy az ismétlődő hangjelzésnél. ráadásul utóbbi pont azt nem tudja, hogy egy pillantásból meg lehessen állapítani, hogy volt-e valami elmulasztott esemény. ja és tök mindegy, mert az Apollokon van :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#52849) twine válasza LógaGéza (#52843) üzenetére


twine
addikt

+1...1111.11111 :DDD
De annyira, hogy szégyen szemre még saját tapasztalatot sem szereztem az mtk chipjeivel...lehet engem ezért elítélni, vállalom :B
De valahogy úgy vagyok ezzel, mint a homosexualitással...nem kell ahhoz kipróbálnom, hogy tudjam, nekem ez nem kell! :B :DDD
Ok ,hogy gyors meg erős etc..etc...manapság ,de mindig olvasok valami apró kis b@sz problémát, ami épp furán, vagy nem működik az mtk-s csodákkal, ha kis "hackelgetésre" adja az ember a fejét valamilyen segédprogrammal
...demagóg amit írok, mert konkrét példát nem tudok most mondani, de az évek alatt, valahogy ez a kép állt össze a fejemben :B
Szeretem a Xiaomi telefonokat is, nagyon...de mtk-s chippel szerelt gépet az életben nem vennék tőlük...pedig tartom, hogy minőségi jó készülékeket gyártanak, megfelelő szoftveres támogatással...

(#52846) ( V ): :C

[ Szerkesztve ]

(#52850) Dottore válasza twine (#52849) üzenetére


Dottore
addikt

A valódi korlátaink maguk az előítéletek. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.