Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) metal01 válasza randras_83 (#52950) üzenetére


metal01
őstag

Én most akartam rendelni. :) Beszopódtam rendesen. De nem baj, így legalább (talán) tudok majd dönteni az új Nexusok és a OP3 között.

(#52952) randras_83 válasza metal01 (#52951) üzenetére


randras_83
addikt

én augusztus 4-én rendeltem, de még semmi, csak egy ticket a logisztikai központnak.

https://www.flickr.com/randras83/

(#52953) metal01 válasza randras_83 (#52952) üzenetére


metal01
őstag

Azért elég gáz ez az "elfogyott a raktárkészlet" dolog... Nem is értem. :/

(#52954) randras_83 válasza metal01 (#52953) üzenetére


randras_83
addikt

na igen...nem egy áldott állapot az biztos, egyelőre az EU-s piac off, bár azt nem értem, hogy a 08.09-ig leadott rendeléseket miért nem szórják ki hamar....nem ártana

https://www.flickr.com/randras83/

(#52955) tothpeter20


tothpeter20
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Habár nem ide szántam volna, bocsánat! :) De nagyon kedvesek voltatok!
:R

(#52956) metal01 válasza randras_83 (#52954) üzenetére


metal01
őstag

Nagyon remélem, hogy a kapkodva utángyártás nem fog a minőség rovására menni (anyaghasználat, összeszerelés). Amúgy olvasom, hogy az OOS updatejei rendesen hazavágják a telót. Ez nem jó hír.

(#52957) randras_83 válasza metal01 (#52956) üzenetére


randras_83
addikt

google-nél is vannak bajok, nincs akkora vész. :N

https://www.flickr.com/randras83/

(#52958) ( V ) válasza assemble (#52946) üzenetére


( V )
veterán

akkor itt egy csokor onnét az új nexus csengő és üzenet hangokkal ;)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52959) Fkris


Fkris
őstag

Erre az új 5 colos nexusra még váltanék is!
Szerintem jól néz ki.

Bár lehet inkább egy thinkpad re kéne gyűjteni... :P

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52960) metal01 válasza Fkris (#52959) üzenetére


metal01
őstag

"Bár lehet inkább egy thinkpad re kéne gyűjteni..."

Mármint laptopra? :)

(#52961) metal01 válasza randras_83 (#52957) üzenetére


metal01
őstag

Úgy legyen. Már viszket a tenyerem egy új telóra :) Leginkább az új Nexus Marlin jönne be. Az 5,5 col még nem olyan vészes. Pont mint a OP3. De mégiscsak Nexus. Csak valószínű brutál ára lesz.

(#52962) assemble válasza ( V ) (#52958) üzenetére


assemble
addikt

Jah az mar regebbi. :)
Ez meg ropogos: [link]

(#52963) Fkris válasza metal01 (#52960) üzenetére


Fkris
őstag

Igen, lehet lesz egy ilyen projektem lassan...

A cuccaim között lévő konfigot váltaná, mert játékra már nem használnám (nagyon max néha Diablo3), arra ott a PS4, csak egy strapabíró és megbízható gép kéne, normális kápernyövel

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52964) metal01 válasza Fkris (#52963) üzenetére


metal01
őstag

Én egy kimaxolt T420-at nyúzok :) Előtte T400 és T60 volt. Nagyon fasza gépek ezek. 20-as széria felett ne nagyon akarj TP-et szerintem. Ott már komoly gondok vannak. A 20-as széria még patent. :)

(#52965) Dottore válasza metal01 (#52964) üzenetére


Dottore
addikt

Most T400. Előtte, T61, T60, T42, T40.

[ Szerkesztve ]

(#52966) metal01 válasza Dottore (#52965) üzenetére


metal01
őstag

+1 :) ThinkPad és Nexus. Kiváló páros :D

(#52967) Fkris válasza metal01 (#52964) üzenetére


Fkris
őstag

Ha ilyen projektbe kezednék, mennyiért és hol nézelődjek?
Nyilván ezek használt gépek, ezzel tisztában vagyok.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52968) randras_83 válasza Fkris (#52967) üzenetére


randras_83
addikt

Nekem is adjatok tippet, kell egy gép a lapos kezd megfingani - bár ezt inkább az offban kéne

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#52969) metal01 válasza Fkris (#52967) üzenetére


metal01
őstag

Újonnan már nem kapod meg a 20-as szériát, csak használtan. Kishazánkban őt ajánlom. Kifejezetten üzleti gépekkel foglalkozik, többek között természetesen ThinkPadekkel is. Van boltja is Pesten, ahol személyesen meg tudod nézni a gépeket. Szép állapotúak a gépei és kapsz rá gart is. :)

Az árai is rendben vannak. Amit tudok javasolni, hogy minimum HD+ kijelzővel szerelt lapost vegyél. A HD elég gyatra. Amit ThinkPadekkel kapcsolatban szokás még emlegetni az a Panasonic cellás akku és az LG-Philips gyártmányú panel. A Pana akku jóval tovább bítja, az LG panel pedig szebb képet ad. (Már amennyire egy TP-nek lehet "szép" a képe :) ) (Persze TN panelről beszélek) Van IPS is az X szériában. Az fasza.

Fontos lehet a méret is. Az X ugye 12 col, a T-ből van 14 és 15 col. Ha workstation kellene akkor a W széria. Minőségben ezek mind jók. Talán még a 30-as széria belefér a ThinkPad kritériumokba, de ott már a silányabb anyaghasználat jellemző, megjelent a szigetes billzet. A kiosztást elbarrmolták, stb. Nem szeretik a fanok :) A 40-es széria katasztrófa. A többiről ne is beszéljünk felfelé... Az Edge-et meg felejtsd el. Az nem TP :)

Ezt azért olvasd el. És a ThinkPad topicban is kérdezhetsz bátran. Ott én is aktív vagyok :)

Ha tudok segíteni írj nyugodtan :)

randras_83: Ugyanezt tudom neked is mondani mint Fkris kollégának :)

[ Szerkesztve ]

(#52970) Dottore válasza metal01 (#52969) üzenetére


Dottore
addikt

+1 :)

(#52971) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy vannak képek a telón amik át lettek pakolva külön könyvtárba de a telón kívül semmi nem látja. Képnézegetőbe ott van de már magát a file-s sem látja a telefon csak a total commander (telón). Géphez csatlakoztatva se file átvitel sem fotó átvitel módban nem látszanak csak azok a képek amik DCIM mappában vannak azok már nem láthatóak amik külön mappában. (gépen commander sem) Láthatatlan faile-ok is láthatóvá vannak téve de semmi. Ha képnél megnézem az info-ba a kép helyét akkor ide mutat: storage/emulated/0/pictures/mappa az sem segített a win-ben akartam importálni. Azt a helyet egyszerűen semmi nem látja csak a telón lévő commander. Van rá valami mód, hogy egyszerre azt a több mappányi sok száz file-t át tudjam mozgatni PC-re?

Segítségetek előre is köszönöm!

(#52972) csaby9 válasza tankraid (#52971) üzenetére


csaby9
tag

Esetleg próbálj csinálni egy új mappát és abba másold át a képeket, utána talán az új mappát már látja a számgép.
Ha így sem megy akkor képnézőből elküldeni messengerbe vagy más forrásba onnét pedig lementeni.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#52973) bl4ze


bl4ze
veterán

fagyálllóról tudni valamit ?
küldtem neki emailt 2 napja, se kép se hang :( :F

.:. bl4ze .:.

(#52974) Frenky89 válasza bl4ze (#52973) üzenetére


Frenky89
őstag

Tegnap beszéltem vele privátban.

(#52975) bl4ze válasza Frenky89 (#52974) üzenetére


bl4ze
veterán

Az jó, én küldtem neki emailt, nem válaszol.

.:. bl4ze .:.

(#52976) metal01


metal01
őstag

(#52977) assemble válasza metal01 (#52976) üzenetére


assemble
addikt

Eleg hatasvadasz cikk. De, Nexus-ok jonnek, max a branding lesz mas bizonyos orszagokban vagy szolgaltatoknal. Az igaz, hogy a hatoldalukra nem Nexus lesz irva, hanem egy Google logo lesz, de ez igy volt tobb korabbi Nexus-nal is, lasd legutoljara: Galaxy Nexus.

Ertelmes hirekert az androidpolice-t ajanlom, ott nem olvasni ilyen hatasvadasz hulyesegeket. :)

(#52978) metal01 válasza assemble (#52977) üzenetére


metal01
őstag

A Google akar saját készülékeket. Ez tény. Ezt be is jelentették. A rootolást és bootloader nyitást is offolni szeretné (vagy legalábbis megnehezíteni) a Google az új főverzióban. Ez azért alátámaszthatja a cikket. Egyébként a cikkek 98%-át az androidpoliceról szedi a PCWorld is...

(#52979) assemble válasza metal01 (#52978) üzenetére


assemble
addikt

Mi az, hogy "sajat keszuleket"? Az eddigi Nexus-ok szerinted mik? Ha ugy erted, hogy olyat, ami teljesen sajat gyartas is (mint a Pixel szeria): ezek nem olyanok lesznek, mert tudva levo, hogy a HTC gyartja mindkettot. A Google resztvesz a telefonok hardveres tervezeseben is - ahogy azt az elozo evi Nexus-oknal is tettek, de attol meg nem ok gyartjak. Arra valoban utalnak jelek, hogy az uj telefonok branding-jeben erosebben ki lesz hangsulyozva a Google (a hatlapon google branding lesz nexus helyett, es az FCC-s tipusszam is utal erre, ahogy az androidpolice megirta), de ez csak branding, lenyegi kulonbseget nem jelent.

Azt ertem (ahogy a tobbi android-os oldal forrasa is nagyreszt az androidpolice, mivel altalaban ott jelenik meg eloszor minden hiteles uj info), de miert nem lehet akkor onnan linkelni, es inkabb ilyen masodosztalyu oldalakrol ahol a cikk cime is felrevezeto es hatasvadasz (amit jol mutat a reakciod is amivel belinkelted, a legtobb masodosztalyu szenzaciohajhasz "hir"oldal pont erre utaz), es max annyit tesznek hozza az eredeti hirhez, hogy azt eltorzitjak?

[ Szerkesztve ]

(#52980) metal01 válasza assemble (#52979) üzenetére


metal01
őstag

Majd meglátjuk. Megy a találgatás. Biztosat akkor tudunk, ha hivatalosan is megjelennek a telefonok.

(#52981) Dottore válasza metal01 (#52976) üzenetére


Dottore
addikt

Indiában fog Google néven menni, a HTC két telefonja marad. Valószínűleg ezt az infót keverték meg jól a cikkben.

(#52982) metal01 válasza Dottore (#52981) üzenetére


metal01
őstag

Igen. Utólag nekem is leesett. Csak jelenjen már meg... :)

(#52983) assemble válasza metal01 (#52980) üzenetére


assemble
addikt

Nem csak talalgatas, ezek amik androidpolice-rol jonnek, kozel biztos infok/szivargasok - ahol nem biztosak benne, ott odairjak. Meg persze mindig van ra egy minimalis esely, hogy az utolso pillanatban valtoztatnak valamin, de nagy valtozasok mar biztosan nem lesznek tekintve, hogy valszeg heteken belul bejelentik a telefonokat.

[ Szerkesztve ]

(#52984) metal01 válasza assemble (#52983) üzenetére


metal01
őstag

Nagyon várom már. Esedékes az N5 cseréje. Illetve el nem adom, megy az asszonynak :) Csak az előző évek startoló árait nézve plusz az a tény,hogy HTC eléggé elkeserítő árazást vetít elő.

(#52985) Dottore válasza metal01 (#52984) üzenetére


Dottore
addikt

Egy Nexus árazásánál nem a gyártóé az utolsó szó, azt gondolom. :)

(#52986) metal01 válasza Dottore (#52985) üzenetére


metal01
őstag

Ámen! :)

(#52987) assemble válasza metal01 (#52984) üzenetére


assemble
addikt

Az arazasra en is kivancsi leszek, azon sok fog mulni nalam is :)

(#52988) metal01 válasza assemble (#52987) üzenetére


metal01
őstag

Nálam konkrétan a OP3 és az új Nexusok valamelyike lesz a befutó. Leginkább a Marlin érdekelne.

(#52989) randras_83 válasza metal01 (#52988) üzenetére


randras_83
addikt

úgyis OP3 lesz belőle ;] ;]

https://www.flickr.com/randras83/

(#52990) Madoc válasza randras_83 (#52989) üzenetére


Madoc
veterán

2 Oneplus-al a hátam mögött én azt mondanám a Nexus-ok megérik a felárat. Valami kis pici nyűgje mindig volt az oneplusoknak. Visszasírom a nexus 5-öm.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#52991) randras_83 válasza Madoc (#52990) üzenetére


randras_83
addikt

Igen a 4 meg az 5 jó cucc volt. spec nekem az OPO-val se volt bajom.

Tegnap előtt leheltem életet egy makulátlan fehér N4-be, egyszerűen qvamutatós az a telefon

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#52992) partyface86


partyface86
csendes tag

sziasztok!

Gondolt egyet a nexusom és ezt produkálta:
https://youtu.be/IVSKljshNp0

Azóta be sem tudom kapcsolni, se belépni a szervíz menübe. Ha be akarom kapcsolni akkor ez a kép fogad mindössze!

Le kell kukázzam a telót?

(#52993) metal01 válasza randras_83 (#52989) üzenetére


metal01
őstag

Az ár döntő lesz. Nem vagyok hajlandó 200k-t kiadni egy telefonért. A lélektani hátár (de csakis egy kurva jó Nexus esetében) max. 150k. De sejtésem szerint annál jóval drágábbak lesznek.

(#52990) madoc: A jelenlegi OP3 esetében is így gondolod?

(#52994) Madoc válasza metal01 (#52993) üzenetére


Madoc
veterán

Amikor az augusztusi frissítésbe a juliusi hibajavítást teszik... Pedig az augusztusi is kint volt már. Op3-am nincs, pedig most nincs okostelóm (mert eladtam az OPX-et amig jó pénzt adtak érte),de a rávalóm az megvan, és a kellnekem érzés is, DE...A gondok azok leginkább szoftveresek,hiába a kb. pure android,akkor is egy tákolt érzésem volt mindig,valami mindig szarakodott míg a nexusnál nem volt ilyen.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#52995) Dottore válasza Madoc (#52994) üzenetére


Dottore
addikt

Kérdezd meg erről itt a fórumban az embereket mennyire voltak vagy sem a Nexusnak idegesítő szoftveres hibái. Csak a kamera miatt fogsz találni több öldalnyi sírást. Szóval az, hogy veled nem történik meg valami, az néha még van.

Nem basztatni akarlak, csak segítségképp rámutatni a következtetésedben a logikai hibákra.

(#52996) Madoc válasza Dottore (#52995) üzenetére


Madoc
veterán

Bocsi de el vagy tévedve volt nexusom 2-is N4-és N5 is. Tapasztalatból beszélek nem a levegőbe.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#52997) metal01 válasza Madoc (#52994) üzenetére


metal01
őstag

Tény, hogy a full stock Android a legjobb és a leginkább "hibamentes" (tudjuk, hogy nem az), de nálam egy telefon árának lélektani határa nagyon-nagyon maximum 150k. De még annyit sem szívesen adok érte. Ha ennél drágább lesz az új Nexus (márpedig gyanús, hogy igen), akkor OP3. Az OOS is elég stock-közeli, vannak még hibái ahogy olvasom, de ~2 hónapja jelent meg az a telefon és javítgatnak szorgosan. Ami elég pozitív dolog.

(#52998) Madoc válasza metal01 (#52997) üzenetére


Madoc
veterán

Igazad van az ár a legnagyobb érv. Lehet aztán hogy találkozunk az OP3 topicban. Bár ott sosem lesz olyan közösség mint itt. Ott 2 topikban is ha leírtam hogy mivel vagyok elégedetlen akkor rögtön ment a fika,míg itt a legtöbben elismerik-ismerik a készülékeik hibáját. Nálam 165k-ra tettem most a maximumot,az dönt majd.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#52999) Dottore válasza Madoc (#52996) üzenetére


Dottore
addikt

Nem azt mondom, hogy a tapasztalataid nem helyesek. Azt mondom a konzekvencia amit levonsz belőle nem az. Attól mert nekem nem volt kamerahibám Nexuson, nem azt jelenti, hogy nem szenvedett ettől mindenki más (mert de) és legfőképp nem azt, hogy a Nexus amiatt, hogy nálam hibamentes, tökéletes, szemben mondjuk egy másik készülékkel ahol pont én is belefutotta.... áhhhh, qrvára mindegy.

(#53000) metal01 válasza Madoc (#52998) üzenetére


metal01
őstag

A OP3 topic egyébként rettenetes. Olvasom folyamatosan, mert valószínű nekem is OP3 lesz a vége, de csak pislogok. Hát van egy színvonal ott :U Tisztelet a kivételeknek!

Igen, lehet, hogy szeptember közepén ott folytatjuk :) Illetve ott is, mert az N5 marad a családban :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.