Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) vacs válasza miroon (#54000) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nekem kb 1,5 hónapja van fent a Nitrogen OS + blu spark kernel + gapps (pico) , de én semmilyen hibát nem tapasztaltam.
Nekem ugyan olyan stabil, mint bármelyik stock rom.
Soha nem fagyott le, nem indult újra, nem lassult be, stb !!

kárátékutyá: bármilyen rom feltehető, hiszen csak a belső tárhely fájlrendszerét változtattad meg (én is F2FS-en használom)!

lita66: beállítások > fiókok > google > alkalmazás adatok és személyi adatok pipa be (de nekem a Fitness-en kívül minden be van pipálva).

Ha ez nem segít, akkor szerintem a frissen telepített rom első indulásakor kell beállítani, hogy adatok biztonsági mentése a google drive-ba (van ilyen lehetőség, csak figyelmesnek kell lenni)!

(^)(>.<)(^)

(#54002) radicspeter1 válasza miroon (#54000) üzenetére


radicspeter1
őstag

+1 ✌️ nálam is hasonló szitu volt egy napja, csak itt reggelre nem akarta betölteni a youtube, tapatalk, és chrome alkalmazásokat sem!! Úgy kezdődött, hogy egyszerűen stabil wifi mellett nem volt az egyik alkalmazásban net, a böngészőben meg volt. Aztán itt sem ott sem, aztán már maga az alkalmazás sem indult el... Megoldás ilyen esetre: sima wipe cache & dalvik
💪Nem kell egyből romolni már a nagy ijedtségben.

[LG NEXUS 5]

(#54003) lita66 válasza vacs (#54001) üzenetére


lita66
tag

Köszönöm, megnéztem, nekem is úgy van beállítva, mint neked. Akkor marad a romolás utáni figyelmesség... :(

(#54004) Crestol


Crestol
tag

Sziasztok! Miui8-at futtatok, de MultiRom-ot szeretnék haszálni (Vonzó az Ubuntu Touch), melyik kernelek teszik lehetővé hogy MultiRomot tudjak használni?

Ugye a Miui-hoz mellékelnek egyet ez bár támogatja a kexec-et, de annyira nem gyere be. Viszont itt többen írjátok a blu_sparkot.
Gondolkodtam Nitrogen OS Kernelen is, meg Franco-n de az utóbbi annyira nem vonz!

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#54005) mihione


mihione
őstag

Srácok aki le akarja cserélni esetleg a telefont ne tegye!Váltottam LG G4-re vasárnap,ma már nem hozta be a play áruházat többszöri restart után sem,továbbá a youtube is csak töltött és a fórum hozzászülás küldése is,ezek utána jók lettek de a play hiba maradt,továbbá sokszor megakad a rendszer és közelébe se ér a nexus 5 folyékonyságának teljesen alap dolgoknál pl egy értesítési sáv lehúzásánál is akad.Nekem ennyi élmény pont elég volt ahhoz hogy,ezentúl a leendő telefonom is csak nexus legyen úgyhogy most gyűjtögetek egy 6P-re ez pedig megy vissza az előző tulajhoz.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#54006) kislaci


kislaci
senior tag

Hol lehet azt beállítani, hogy lezárt képernyőnél kiirjon valamit a telefon? Hogy kitt kell hívni vagy ilyesmi ha elhagynám a telefont, vagy baleset érne?

(#54007) Just_Reboot válasza vacs (#54001) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ezt annyival kiegészíteném hogy csak olyan romot ami támogatja az f2fs fájlrendszert.

(#54008) barmar


barmar
aktív tag

Sziasztok
Nektek nincs olyan hogy toltorol lehuzva gyorsabban merül készenlétben? Töltés utáni restart segít, utána következő töltő lehuzasig rendben van. Stock 6.0.1

(#54009) LógaGéza válasza mihione (#54005) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én egy ideje G3-at használok, először DirtyUnicorns ROM ment fel, utánna visszaraktam egy gyárin alapulót (Fulmics), természetesen Launchert cseréltem, de ilyen bajom egyikkel se volt. Nem azt mondom, hogy tökéletes, (pl a 2K-s kijelző szép meg minden, de felesleges), de pozitív csalódás volt.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54010) tabletgenius válasza kislaci (#54006) üzenetére


tabletgenius
tag

Nitrogénnél 7.1nél itt;
beállítások/biztonság /eszközbiztonság/képernyő zárolása (fogaskerék ikon)/képernyőzár üzenete

(#54011) kislaci válasza tabletgenius (#54010) üzenetére


kislaci
senior tag

köszi

(#54012) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Vissza akartam térni a pure nexus-ra. Mindent flasheltem, restart és már 25 perce a 4 kis ikon animálódása látható. Mit kellene csinálnom?

(#54013) kárátékutyá válasza kárátékutyá (#54012) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Meglett a gond. Visszaterttem EXT4-re és máris minden okés.

(#54014) radicspeter1 válasza kárátékutyá (#54012) üzenetére


radicspeter1
őstag

Ez azért volt mert az alap kernelek nem támogatját azt a fájlrendszert. Blue-t is kellett volna flashelni és indul is...

Itt is látszik, hogy ez a kernelen nem pedig a romon múlik, hogy indul-e vagy támogatást nyer-e ✌️

[LG NEXUS 5]

(#54015) kárátékutyá válasza radicspeter1 (#54014) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Az az igazság, semmiféle érdemi előnyét nem látta az f2fs-nek a saját szempontomból. Így legalább ilyen galiba legközelebb nem lesz :)

(#54016) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, két kérdésem lenne, egyik Smartlockkal kapcsolatban: Akárhányszor ébresztem a telefont mindig meg kell adni a mintát, pedig a smartlockban be van állítva a biztonságos hely, ahol tartózkodom. Azt irja ki, hogy: Az eszközadminisztrátor lezárta az eszközt.

Másik, azt be lehet, hogy valahol állítani, hogy a play áruházban ne mutassa nekem a google fényképezőt? Nem akarom véletlenül sem lefrissíteni, most 3.2 verzio van belőle, ez az uccsó ami alatt jó a hdr. (Nitrogen OS). Automatikus frissítést kivettem, egyszer ha rámegyek, hogy összes frissítése azt is frissíteni fogja.

(#54017) tboy93 válasza kislaci (#54016) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem nem tudod kivenni a play listabol :( annyit megtehetsz, hogy ha rootolva van a telo, akkor az egyik system mappabol ahol tarolva van a camera apk, fogod es kimented a telod sd kartyajara, igy ha veletlen lefrissited akkor sincs para, mert vissza tudod rakni a regebbit.

[ Szerkesztve ]

(#54018) vacs válasza kislaci (#54016) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nekem a Face Messenger-nél van letiltva az autó frissítés (mert katasztrófa a jelenlegi verzió), és ha ha rányomok, hogy összes app frissítése, akkor kidob egy ablakot, amiben megkérdezi, hogy akarom-e frissíteni a messengert is, és itt a Kihagyás gombra kell nyomni, kép!
Ha te is így csinálsz, akkor nem fogja neked se frissíteni.

Ha valamiért mégis, akkor apkmirror a barátod, itt megtalálod bármelyik play app telepítőjének a régebbi verzióját is, esetedben a Google Camera 3.2.045.

:K ;)

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#54019) HREH válasza kislaci (#54016) üzenetére


HREH
senior tag

Vagy kiszeded az apk-t, ZipSignerrel aláírod, és akkor fel sem dobja a frissítést.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#54020) kislaci


kislaci
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, valaki meg tudja erősíteni, hogy pico gappsal nem megy a smartlock?

(#54021) radicspeter1 válasza kislaci (#54020) üzenetére


radicspeter1
őstag

De megy! Nekem legalább is, Nitron igen. Kékfogon teszteltem.

[LG NEXUS 5]

(#54022) kislaci válasza radicspeter1 (#54021) üzenetére


kislaci
senior tag

És Google now van neked? Nekem mi lehet az oka hogy nem megy? Vagyis megy, de állandóan fel kell oldanom.

[ Szerkesztve ]

(#54023) kislaci


kislaci
senior tag

Na megoldódott, Nova launchernek root jogot kellett adni? A pico gappsban nincs naptár meg óra alkalmazás?

(#54024) dkovizoli válasza mihione (#54005) üzenetére


dkovizoli
addikt

Azért ennyire ne húzd le szerintem. Volt bőven probléma n5-tel is. Nálam hiba nélkül megy pl. Szerencsére az n5 is.

(#54025) Rothaus


Rothaus
újonc

Sziasztok!

Nemrég kizártam magam a telefonomról (nem röhög), factory reset után viszont mocskosul merül az akku. Eddig a nyolc órás munkaidőt minimális használat mellett végigbírta, most viszont - ha nincs wifi - két óra alatt nullára merül. Itthon, bekapcsolt wifi mellett 10-12 órát röhögve elvan. Mi lehet az oka? Szolgáltató appja szerint nincs semmi extra adatforgalmam, nem is beszélek/netezek/játszok vele, és két óra alatt teljesen nullán van.

(#54026) ( V ) válasza Rothaus (#54025) üzenetére


( V )
veterán

factory reset után a kezdeti beállításoknál, benyomva hagytad azt az opciót hogy a wifi-t kikapcsolt állapotban is keresse?

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#54027) Rothaus válasza ( V ) (#54026) üzenetére


Rothaus
újonc

"Értesítsen, ha rendelkezésre áll nyilvános hálózat" - erre gondolsz? Ez ki van kapcsolva.

(#54028) HREH válasza Rothaus (#54027) üzenetére


HREH
senior tag

Szerintem nem.
Tartózkodási hely / Beolvasás / Wi-Fi alapú keresés be van kapcsolva?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#54029) Rothaus válasza HREH (#54028) üzenetére


Rothaus
újonc

Be volt. Ki van. Meglátjuk, köszönöm.

(#54030) metal01


metal01
őstag

Egy kicsit szeretnék offolni. Kerestem megoldást, de nem találtam. Hátha itt a kemény mag tud választ adni :) Adott egy Lenovo telefon. Kábelen kellene átmásolni pl. képeket. Fel is ismeri a gép meg minden, le is másolom a képeket, de csak a fele látszik a képeknek. Olyan, mintha crc hibás lenne a fájl. De a telefonon és drivera feltöltve teljesen ok. Van ötlet? :F

(#54031) LógaGéza válasza metal01 (#54030) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szedd le akkor Driveról :P
Lehet, hogy a telón csak a cache-elt miniatürt látod, a drive-ra meg korábban feltöltötte, és azért jók.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54032) metal01 válasza LógaGéza (#54031) üzenetére


metal01
őstag

Hát de miért nem lehet letölteni kábelen? A kollégám telefonjáról van szó. Van rajta vagy 1000 kép. Nem akar mindent drivera feltenni. Egyszerűen csak le akarja másolni. De a fele kép hiányzik minden esetben. Csak akkor láttam ilyet amikor crc hibásak a fájlok. De itt sztem nem erről van szó.

(#54033) Just486 válasza metal01 (#54032) üzenetére


Just486
senior tag

Próbáljátok meg harmincasával vagy ötvenesével (vagy százasával, stb) kijelölve átmásolni. Nekem a Nexus állandóan lehalt, amikor sok kis fájlt akartam másolni róla.

That unconquered country we call the future.

(#54034) metal01 válasza Just486 (#54033) üzenetére


metal01
őstag

Egy kép esetében is ez van, nem csak tömegesen. :/

(#54035) slice14 válasza metal01 (#54034) üzenetére


slice14
veterán

Esetleg airdroid vagy ftp-n keresztül, ha adott a wifi kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#54036) metal01 válasza slice14 (#54035) üzenetére


metal01
őstag

Az OK, de mi lehet a gond a kábeles dologgal? Ez valami bug?

(#54037) LógaGéza válasza metal01 (#54036) üzenetére


LógaGéza
addikt

Gondolom MTP-n másolod, ott meg elvileg eléggé kötöttek a szabályok. Esetleg Total Commander + ADB plugin még lehet egy opció.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54038) metal01 válasza LógaGéza (#54037) üzenetére


metal01
őstag

Na, ezt megnézem. THX!

(#54039) Rothaus válasza HREH (#54028) üzenetére


Rothaus
újonc

Sajnos semmi nem változott... :(

(#54040) vacs válasza Rothaus (#54039) üzenetére


vacs
Topikgazda

Akkor Nexus Root Toolkit-el (vagy parancssorból) tedd fel újra a stock romot, összefoglalóban mindent megtalálsz.
Ha be volt állítva az adataid gdrive-ba mentése, akkor minimális munkával vissza tudsz állítani szinte mindent.

(^)(>.<)(^)

(#54041) tabletgenius válasza LógaGéza (#54037) üzenetére


tabletgenius
tag

Esetleg próbáld zippelni a sok jpgt s az egy, bazinagy állományt átmásolni pcre.

(#54042) gabro0 válasza metal01 (#54030) üzenetére


gabro0
őstag

Próbáld meg Irfannal vagy valami más képnézegetővel.

(#54043) kárátékutyá válasza vacs (#54040) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Ha parancssorból flashelem a stock romot, akkor megmarad a TWRP?

(#54044) G4bi89 válasza kárátékutyá (#54043) üzenetére


G4bi89
senior tag

Visszateszi a gyárit, de utána ha már úgy is "ott vagy" nem nehéz feltenni a twrp-t. Vagy ha egyesével flasheled akkor a fastboot flash recovery recovery.img sort hagyd ki.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#54045) kárátékutyá válasza G4bi89 (#54044) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi!

(#54046) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!
Gombcsere volt a telefonon. Az már így jó, viszont a telefon elég sokszor újraindul magától. Régebb ilyet sose csinált. Factory reset megvolt. Mi lehet a baja?

(#54047) metal01 válasza gabro0 (#54042) üzenetére


metal01
őstag

Ezt is megpróbálom, thx!

(#54048) kárátékutyá válasza G4bi89 (#54044) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Megpróbáltam a leírásban található módon egyesével és flash all-al is feltenni a stock-ot, de nem sikerült. Nem talált benne pld rendszert. System-et keresett, de olyan nem volt ugyebár mert már más a file kiterjesztés mint anno. Van ötlet mit ronthattam el?

(#54049) Just486 válasza kárátékutyá (#54048) üzenetére


Just486
senior tag

Ha nem megy a flash-all.sh (ami jellemző) akkor ki kell bontani az image-hammerhed zipből a fájlokat és a megfelelő parancsokkal, a hozzájuk tartozó pontos fájlnevekkel egyesével felrakni őket. Talán valami sorrendiséget is követni kell.

pld.: fastboot flash recovery recovery.img

nyilván amelyik mappából használod a fastbootot, abban a mappában kell lennie a fájloknak is, különben nem fogja megtalálni. (hacsak nem gépeled a fájlnév elé az elérési utat is, de minek)

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#54050) kárátékutyá válasza Just486 (#54049) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi, itt volt a probléma akkor! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.