Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) TOZ válasza dnelb (#11998) üzenetére


TOZ
addikt

Gyorsan felhuztam. Köszi. Nem néztem, hogy van test.

(#12002) cseppelcs


cseppelcs
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Kis segítséget szeretnék kérni. Fel szeretném rakni a Gravity box-t. Elolvastam az összefoglalót de még nem világos minden. Feltelepítettem a Wugfresh toolkitet, felraktam a megfelelő drivert. Ahhoz, hogy tudjam rootolni a készüléket unlokolni kell előtte mindenféleképpen? Ahogy írta akkor az unlocknál minden visszaáll a gyári állapotra ezért kell csinálni egy biztonsági mentést. A biztonsági mentés résznél mit válasszak ha a mostani állapotot szeretném visszaállítani csak legyen mellette rootolva? A "backup all app's" részt választom akkor legyen kipipálva a "system apps + data" és a "shared data"?

A régi telefonon használtam egy sms backup+ nevű programot ami 4.4 alatt nem megy. Van valakinek ötlete, hogy milyen programot érdemes használni sms és call history mentésére a gmail fiókba?

köszi
bye

(#12003) ( V ) válasza cseppelcs (#12002) üzenetére


( V )
veterán

Ahhoz, hogy tudjam rootolni a készüléket unlokolni kell előtte mindenféleképpen?

Igen.

A "backup all app's" részt választom akkor legyen kipipálva a "system apps + data" és a "shared data"?

Igen.

Van valakinek ötlete, hogy milyen programot érdemes használni sms és call history mentésére a gmail fiókba?

pl Helium tud google drive-ba menteni.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#12004) Lecs@ válasza lita66 (#12000) üzenetére


Lecs@
addikt

Ez nagyon egyéni ízlés kérdése. Nekem ami fontos, és több benne , az a sokkal több részletesebb beállítás, settings menü. Több dolog van , ami számomra fontos már, és slimkatban nincsen. Félre ne érts . Slim jó, de nekem ez jobb. Most kellett döntenem, mithasznákjak, mert sokat Romoltam. Purity volt, Trex, Slim, Mahdi, Aokp amik közül választani akartam. Mivel tegnap jött Mahdi frissítés, így örültem hogy eldöntődött. Újra pihi van Romolás nélkül :)

512 GB

(#12005) lita66 válasza Lecs@ (#12004) üzenetére


lita66
tag

És működésileg? Gyors, lag- és fagyásmentes?
energiával gazdaságosan bánik? Saját kernele van, vagy megy vele a franco is?
csak azért kérdezem, mert a beállítások mellett még ezek tűnnek fontosnak. Vagy ez már természetes ezeknél a romoknál?

(#12006) Nite


Nite
őstag

ma reggelre "hibernalta" magat a mobilnetem :F :F

az tunt fel, hogy nem volt adathalozat jezes a terero mellett... ahogy befejeztem az elso telefonhivast azonnal eletre kelt es elkezdtek jonni az ejszakai email-ek es hangouts uzenetek :F :F

ez mostmar vodafone de mar kezd tele lenni a ***m... :(((

Paid my dues!

(#12007) Fekka válasza Lecs@ (#11999) üzenetére


Fekka
tag

Én eddig DroidKangot használtam, aztán a napokban kipróbáltam a Slimet és a Mahdit is (bár Mahdiból még a márciusit). Nem maradt fent sokáig, mert nekem túl kicsik voltak pl az ikonok, betűk és a főképernyőn lévő menü sáv is. Hirtelen nem is találtam meg, hogy hol lehet állítani (csak a menüosztást), így visszaraktam a Kangot. ;]
Egyébként az a pár perc, amint rajta töltöttem, elég jónak tűnt!

Viszont most az jutott eszembe, hogy te milyen kernelt használsz alá? Felraktam az Experimentalt?

[ Szerkesztve ]

(#12008) zsirfecske válasza Nite (#12006) üzenetére


zsirfecske
addikt

vodás vagyok, nem szokott semmi gond lenni a mobilnettel nexus5-ön. hálózati probléma volt 1x eddig, amin csak airplane ki be segített. mindez lassan fél év alatt szerintem belefér.

(#12009) tariattila válasza zsirfecske (#12008) üzenetére


tariattila
veterán

párom F6-ján és nálam is többször csak airplane ki-be segített visszatalálni a hálóra... (telenor)
úgy lehet ez valami LG feature

[ Szerkesztve ]

(#12010) horvathkrisz válasza Lecs@ (#12004) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Azert ez a kemeny, unalmadban romolsz. Nezzetek be a csamcsung topikba, na ott kinjukban romolnak az emberek...

(#12011) Lecs@ válasza Fekka (#12007) üzenetére


Lecs@
addikt

Én így, ezzel a kombóval használom. Ikont, betűt, bármit úgy szabsz saját szájízre ahogy akarsz. Én amúgy KitKat primet használok Launchert. Novánál kevesebbet tud, de nekem simább. Meg nekem nincs is szükségem sok beállításra. De pl ikonméret ( is ) van.

[ Módosította: doc ]

512 GB

(#12013) MPite válasza Sztbeni (#11977) üzenetére


MPite
tag

Partnerotól vettem, 16 GB-os, fekete. Teljesen elégedett vagyok vele, kerek egy hónapja van meg, azóta egyszer emlékszem, hogy egy pillanatra megakadt, míg kikapcsolni csak ma reggel kapcsoltam ki azóta, mert eldobta a hálózatot valamiért. Ezektől eltekintve hibátlan :)

(#12014) ( V ) válasza horvathkrisz (#12010) üzenetére


( V )
veterán

:))

:C

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#12016) egy23


egy23
csendes tag

Telenorosok!

Kb 2 hónapja nincs 4G hálózatom. Emlékeim szerint még február közepéig volt 4G hálózatom. Nálatok mi a helyzet?

(#12017) dnelb válasza egy23 (#12016) üzenetére


dnelb
veterán

Mivel megszűnt az akció. :D Addig minden csomaghoz adták, most már csak a drágákhoz.

(#12018) doc válasza Lecs@ (#12011) üzenetére


doc
nagyúr

jo ez a hatterkep, honnan van? :B

(#12019) Davzone


Davzone
senior tag

Itt vannak a korlátozások a csomagokhoz:
A magyar ordalon ez a táblázat valahogy nincs megjelenítve.
Telenor

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#12020) egy23 válasza dnelb (#12017) üzenetére


egy23
csendes tag

Sejtettem hogy valami olyasmi hogy telenor a ludas és nem a telefonom hibásodott meg, de biztosra akartam menni.

(#12021) Nite válasza zsirfecske (#12008) üzenetére


Nite
őstag

en meg csak pentek ota vagyok vodas de nagyon remelem hogy csak egyszeri eset volt :(((

a telenor nem akart halozatot talalni az istennek se, de ha megtalalta akkor legalabb mukodott... :(((

Paid my dues!

(#12022) pepe091 válasza doc (#12018) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Google fordított képkeresés, és lám: [link] :)

(#12023) doc válasza pepe091 (#12022) üzenetére


doc
nagyúr

mikre nem kepes a teKKnika :DDD
(es hogy ez nekem nem jutott eszembe, pfff...)
koszi :R

(#12024) Lecs@ válasza doc (#12018) üzenetére


Lecs@
addikt

Amúgy innen kukáztam. :D

512 GB

(#12025) Algotis


Algotis
addikt

Sziasztok!
Valakivel már fordult elő, hogy nagyon sok üzemidő (300+ óra) a hangerő gombok nem reagáltak?
Akarnám halkítani, de nem megy.
Felhívtam magam másik telefonról, de ha megnyomtam a hangerőgombot csörgés közben, akkor reagált rá, screenshotot is tudtam csinálni, meg a kamerával fotózni, csak erősíteni meg halkítani nem tudtam.
Újraindítás után minden jó...
Ez szoftveres bug, vagy mi? :F

Androidos Outlookból küldve

(#12026) arkone


arkone
aktív tag

Lassított videófelvételre van valamilyen lehetőségünk?

(#12027) TOZ


TOZ
addikt

Erről azonban elementalX kernelrol írnátok bővebben.
Az az aroma dologra nékem zavaros. Sosem volt hozzá szerencsém.

(#12028) dozsabalint válasza TOZ (#12027) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Semmi különös nincs benne. Recoveryből ha flasheled, akkor közben megjelenik egy grafikus telepítő, amiben bizonyos dolgokat módosíthatsz ha akarsz (uv, órajelek, dt2w stb...). Persze default beállításokkal is teljesen jó.

(#12029) ( V ) válasza TOZ (#12027) üzenetére


( V )
veterán

egy sima grafikus install wizzard ha úgy tetszik, de akár ki is hagyhatod és az express verziót is felteheted, mert úgyis az /etc/elementalx.conf-ban utólag is tudsz állítani a beállításokon (OC,UV,DT2W stb.)

(jah közben megelőztek :D)

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#12030) bigrock válasza Algotis (#12025) üzenetére


bigrock
addikt

Idézet: "A hardver az, amibe bele tudsz rúgni..." Tuti szoftveres bug, hiszen fizikailag működik a gomb. Restart segít.

(#12031) Algotis válasza bigrock (#12030) üzenetére


Algotis
addikt

Az úgy jó hír :D

Mással nem fordult még elő?
Vagy Ti nem hagyjátok 300 óráig bekapcsolva a telót?
Már régebben is előfordult ez, akkor is hasonlóan sokáig ment a telefon...

Androidos Outlookból küldve

(#12032) csaby9 válasza Algotis (#12031) üzenetére


csaby9
tag

Nekem volt már 300 óra slim rommal de semmi problémát nem észleltem.
Amugy ez nem ide tartozik teljesen de nexus7-en most tartok 987 óránál, és kis mértékü lassuláson kívül semmi gond vele. Ugyancsak slim rommal.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#12033) MiZY válasza Algotis (#12031) üzenetére


MiZY
tag

Nekem THL W8 1074 orat ment. Az utolso par ora mar eleg erdekes volt, a belassulas nagyon erezheto volt rajta. Egyelore Nexus 5-nek nem adtam hosszabb uptimeot, mivel CM11et naponta frissitem. :)

Amugy masnal CM11 alatt nem jelentkezik video felvetel kozben, az iszonyatos alapzaj? Lehet azzal valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#12034) tybsen válasza Algotis (#12031) üzenetére


tybsen
addikt

Nekem N4-nel volt olyan, hogy nem tudtam kepernyomentest csinalni - ujrainditas megoldotta. Szerintem biztosan valami bug.

(#12035) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

(#12036) Draken


Draken
őstag

Van valami xposed modul, amivel tudom állítani a rezgés erősségét? Sajnos sokszor nem érzem/hallom, mikor hívnak

(#12037) csaby9 válasza MiZY (#12033) üzenetére


csaby9
tag

Mostanában én is sokat romolgatok, ezért én sem bírom sokáig újra indítás nélkül, bár szerencsére csak érdekességből csinálom mivel sok értelme nincs. Szerencsére minden rom szinte tökéletes, csak izlés dolga, hogy kinek melyik jön be, nem úgy mint ez előtti telómon 2x na ott lehetett szenvedni a romokkal.

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#12038) assemble válasza horvathkrisz (#12035) üzenetére


assemble
addikt

Ha valaha is lesz N6, akkor valszeg pontosan az lesz: egy 6" phablet. De eleg valoszinutlen, hogy lesz N6 a kozeljovoben, es a kovetkezo telefon neve valszeg N5 marad. :K

(#12039) nbarnabas válasza horvathkrisz (#12035) üzenetére


nbarnabas
tag

A Nexus 4 nem 4"-os volt :P

Ahogy a #12038-ban assemble mondja Nexus 7-ből is két évjárat van, így lesz ez a Nexus 5 utódjával is.

Méretben és névben meg csak akkor lesz 6"-os Nexus, ha be akar vonni egy újabb gyártót a Google.(Sony jöhetne végre a csapatba)
Bár ez is kérdéses, mert az 5-ösön kívűl a watch-ot is Lucky Goldstar-nak szánja, így már kettő nexust kapna egy cég.

De ahogy a vak is mondta, majd meglátjuk. Ne feledjük azt a pletykát sem, hogy megszűnnek a Nexus-ök, és csak GPE-ök lesznek. :(

[ Szerkesztve ]

(#12040) radicspeter1 válasza ( V ) (#12029) üzenetére


radicspeter1
őstag

A DT2W-val kb mennyit fogyaszt többet? Az jelent valamit ha pl csak fél képernyőre kapcsolom be?

[LG NEXUS 5]

(#12041) ( V ) válasza radicspeter1 (#12040) üzenetére


( V )
veterán

sokat, egy éjszaka lecuppanthat akár 16%-ot is, de én touchwake funkcióként használom (mint a jó öreg SGS-en) és 5 perc után lekapcsol.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#12042) pepe091 válasza Algotis (#12031) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nekem volt már 650+ óra uptime-om is, de nem jött elő semmi hiba. Akkor is csak azért indítottam újra, mert akkor indították el itt az LTE-t, meg akkor váltott a sim is T-mobile H-ról Telekom HU-ra.

(#12043) arkone válasza pepe091 (#12042) üzenetére


arkone
aktív tag

És tényleg Telekom HU. Ez jár valami más változással?

(#12044) csaby9 válasza arkone (#12043) üzenetére


csaby9
tag

Nekem még mindig T-Mobile H

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#12045) arkone válasza arkone (#12026) üzenetére


arkone
aktív tag

Lehet rosszul tettem fel a kérdést.

Olyat szeretnék, hogy felveszek egy akármilyen eseményt és azt szeretném, hogy a szoftver ezt lelassítva jelenítse meg nekem. Vagy gyorsítva. Erre tudtok valami alkalmazást? Vagy lesz ilyen fejlesztés a kamera alkalmazásban?

(#12046) nbarnabas válasza arkone (#12045) üzenetére


nbarnabas
tag

Google első oldala szerint még nem lehetséges.

(#12047) csaby9 válasza arkone (#12045) üzenetére


csaby9
tag

Ha nem értettem félre a kérdésed, akkor MX Player tud, már meglévő videót lassítva, illetve gyorsítva is lejátszani ha jól emlékszem.

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#12048) nbarnabas válasza csaby9 (#12047) üzenetére


nbarnabas
tag

A gyorsítás még oké, de a lassított felvételhez magasabb fps kell, legalább 120/240.

(#12049) csaby9 válasza nbarnabas (#12048) üzenetére


csaby9
tag

Nem tudom ehez nem értek. Én csak emlékszem, még valamikor videó klipekkel szórakoztam, talán MX Player-el ha jól emlékszem, simán be lehetett állítani %-ban, hogy milyen sebeségel játsza le.Az is lehet hogy Rock Player volt.Azt viszont nem tudom a videóklipp milyen fps-el készült.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#12050) pepe091 válasza arkone (#12043) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.