Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) dkovizoli válasza #Dániel (#39999) üzenetére


dkovizoli
addikt

http://pzoley.matraszele.hu/index.php le van írva minden az oldalán , érdemes elolvasni és megfogadni a tanácsait. Épp tegnap adta ki a legfrissebbet, én is most azt nyúzom és jó szerintem.

(#40002) Nite válasza LógaGéza (#39998) üzenetére


Nite
őstag

persze megvan, de mintha ugy emlekeznek a gyari n5 romok-ban sincs benne, csak a hangouts :(((

bongeszo is eleg felesleges, chrome-nal jobbat nehezen tudok elkepzelni altalanos hasznalatra :K

Paid my dues!

(#40003) #Dániel válasza dkovizoli (#40001) üzenetére


#Dániel
tag

Regisztráció hogyan történik?

(#40004) TTTotya válasza Nite (#40002) üzenetére


TTTotya
senior tag

Kár, hogy nem tudsz jobbat elképzelni a Chrome-nál, mert van. :) Próbáld ki pl. az UC browser-t, nálam sebességben, testreszabhatóságban, kezelhetőségben is össze-vissza veri a Chrome-ot. Még akkor kezdtem el használni, mikor az N5-ön elkezdett a Chrome akadni meg megállni a görgetéseknél, meg összefosni magát. Nekem bejött azóta is maradt, már nem is tudom akad-e még a Chrome, mert azóta nem is nagyon használtam.

[ Szerkesztve ]

(#40005) Fkris válasza #Dániel (#40003) üzenetére


Fkris
őstag

Nala kell kerni, utana a letoltesi jogot is.
Irsz egy PM et neki itt a forumon, masnap legkesobb mar szedheted is, ha minden jol megy

Nite

A gyari tele van fosva mindennel, marcsak ezert is megeri romolni, feltenni egy minimal gappsot, playbol meg leszeded ami tenyleg kell.
Az uzenetkuldo sokkal, sokkal kezelhetobb mint a hangouts, talkback meg a szovegfelolvaso meg kell a raknak, de legalabb torolni sem lehet oket....

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#40006) Scooter74


Scooter74
őstag

Na fent az Optipop, telefon belakva teszt indul!
Saját kernelével. Amúgy maga a rom így elsőre nagyon baráti, de kiváncsi vagyok mit produkál.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#40007) EnterR válasza Scooter74 (#40006) üzenetére


EnterR
veterán

Akksiidőre majd kíváncsi lennék.

PSN ID: marquuard

(#40008) TTTotya válasza LógaGéza (#39998) üzenetére


TTTotya
senior tag

Én mondjuk, pont örültem, hogy a Chroma teljesen szűz volt. :)) De persze, ha nem vagy felkészülve rá, akkor kellemetlenül érinthet a dolog.... :)

(#40009) scream válasza EnterR (#40007) üzenetére


scream
veterán

Arra én is. :K

(#40010) Scooter74 válasza EnterR (#40007) üzenetére


Scooter74
őstag

Lte-n laktam be a telefont 85%-l 66%-ig ment le az akku úgy, hogy hirtelen csináltam 1 óra 15 perc SOT-t, és pörgött a proci mint atom. Mind a 4 mag fullon ment.
Alapon 1 mag eszik 3-4%-t 300MHz-n.
De a SOT-ra én is kíváncsi vagyok.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#40011) EnterR válasza Scooter74 (#40010) üzenetére


EnterR
veterán

CPU kihasználtság nem mérvadó, elég gyorsan és sok apróság miatt fel-leskálázódik.

PSN ID: marquuard

(#40012) TTTotya


TTTotya
senior tag

Lehet, hogy csak beképzelem, de az új Chroma veszettül gyors.

(#40013) Nite válasza Scooter74 (#40006) üzenetére


Nite
őstag

talaltam egyebkent egy nagyon franko "bloatware removal" zip-et xda-n :)

sideload-oltam es kiszedett minden feleslegeset :K

Paid my dues!

(#40014) agressor12


agressor12
senior tag

Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni ,kb 1 hete elkezdett rohamosan merülni a telefon,már 1 napos sem bír ki,az az érdekes eddig éjjel mindig 2-3% merült csak,most meg reggelre 50%-on van.Csináltam már azóta egy gyári visszaállítást de ez sem oldotta meg.Valakinek valami ötlet?

(#40015) bl4ze válasza agressor12 (#40014) üzenetére


bl4ze
veterán

Tegnap este én is 30%-kal tettem le a telefont - repcsi mód és a szokásos 1-2% helyett reggelre 25%-ot esett : 5%-on volt a teló

.:. bl4ze .:.

(#40016) Dzsuri89 válasza agressor12 (#40014) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Újraindítás szokott azért lenni 3-4 naponként?
Azt megfigyeltem, hogy ennyi időn belül kezd el nálam a launcher újra töltögetni.
Lehet nálad beakadt valami app, aztán azért merül, de az se kitárt, hogy jön lassan az új android verzió.
Szóval újra indítás mindenképp javasolt.

(#40017) agressor12 válasza Dzsuri89 (#40016) üzenetére


agressor12
senior tag

Nem szoktam gyakran újra inditani,de eddig nem is kelett.
Gyári visszaállításkor ugye újra indult,annak segíteni kelett volna,de nem történt változás.
Nem írja ki melyik app használja az akksit nagyon ?

(#40018) Dzsuri89 válasza agressor12 (#40017) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Akkor nem csodálkozom, hogy merül, mint a Titanic. Sajnos pedig újra kell indítani bizonyos időközönként a készüléket. Csodákat művel pár naponta az a pár perces művelet. Mikor csináltál gyári visszaállítást?

Wake-clock detectort tedd fel, hátha segít kideríteni a merülés okát.

(#40019) agressor12 válasza Dzsuri89 (#40018) üzenetére


agressor12
senior tag

Megvan már lassan másfél éve,és eddig nem kelett újra inditgatni...

(#40020) EnterR válasza TTTotya (#40012) üzenetére


EnterR
veterán

Nagyon jól van optimalizálva. :K

PSN ID: marquuard

(#40021) EnterR válasza agressor12 (#40014) üzenetére


EnterR
veterán

Wakelock Detector, Gsam Battery Monitor. Szedd le Playről ezt a kettőt, hátha kiderül, hogy beragadt-e valamelyik alkalmazás/szolgáltatás. Jellemzően a kamera, GPS vagy a Play szolgáltatás szokta okozni. Legrosszabb esetben mindhárom. :DDD

PSN ID: marquuard

(#40022) bl4ze válasza EnterR (#40021) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem hétvégén a SolMail ragadt be, 15%-ot mutatott - az volt a top fogyasztó az akku stat-nál.

.:. bl4ze .:.

(#40023) noorbertt válasza EnterR (#40021) üzenetére


noorbertt
őstag

Vicces, mert nekem is volt ilyen és mióta letoroltem a Gsam Battery Monitor programot azóta nem volt még.

(#40024) _q válasza noorbertt (#40023) üzenetére


_q
addikt

Nekem ES Task Manager szívta le az aksit, fagyasztotta le a kamerát egyfolytába.

(#40025) gery2123 válasza Dzsuri89 (#40018) üzenetére


gery2123
őstag

Nekem is ugyanúgy 20% merült az éjjel, pedig tegnap volt újrahúzva a gyári rom. És én minden 3. Nap újra szoktam indítani, mert elkezd a rom fogyni. Nem értem mi ez a nagy merülés az elmúlt egy hétben........
Lehet feltolok egy CM vagy más romot és ha azzal is merül akkor kap egy új akkut. Csak még egy éves sincs a készülék!
Este 23:00 tól most vagyok 45 %-on és van benne összesen 49 perc kijelző! Kicsit vicces, pláne úgy, hogy egész éjjel hozzá se volt nyulva!

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#40026) Dzsuri89 válasza gery2123 (#40025) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nálam minden okés, pedig anno voltak hasonló merülések. Én az App Ops-nak tudom be a csodát, mióta azt használom kamera hozzáférés letiltásra, azóta semmi tré.

Simán lehet amúgy valamelyik programot frissítetted a PLAY-ben, aztán azt elcseszerintették nem kicsit... vagy készül a Google a frissítéssel.

(#40027) Dottore válasza Nite (#40013) üzenetére


Dottore
addikt

Dobj egy linket erről nekem légyszi!

(#40028) agressor12


agressor12
senior tag

Másfél éves a telefonom és most elkezdődtek vele a problémák,gyorsan merül az akku.
A keret mind a két oldalon a gomboknál elrepedt(pedig soha nem eset le).
Még egy negatív dolog az LG-vel kapcsolatban,múlt héten voltam a márkaszervízben a keret repedéssel kapcsolatban,felvilágosítottak,hogy a telefonomra a garancia lejárt,mert Mo.-n csak 1 évet válal az LG.
Kint vettem osztrákoknál,2 év van a garipapíron, hivatalosan az LG kint 2 évet vállal ugyan arra telefonra,Mo.-n csak 1 évet.... korrekt üzleti hozzá állás.Szeretem ezt az országot.
Nagyon szerettem ezt a telefont ,de egyre jobban erősödik bennem a dolog ,hogy mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#40029) Dzsuri89 válasza agressor12 (#40028) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Semelyik gyártó nem vállal nem magyarországi telefonokra teljes időtartamra szóló garanciális javítást. Samsung is csak 1 évet ad ugyan ilyen vásárlásra, ahogy a Nexus 5-öt vetted.

Nekem is osztrák beszerzésű a telefonom, de hála isten semmi repedés vagy ilyesmi nincs rajta.

(Hamarosan amúgy eladóvá válik a készülékem, úgyhogy aki konkrétan hibátlan állapotú Nexus 5-öt szeretne venni, az majd tartsa fejében a lehetőséget. Tegnap megláttam a Nexus 6-ot és nagyon beleszerettem, meg vágyok a nagyobb kijelzőre.)

(#40030) focvis válasza agressor12 (#40014) üzenetére


focvis
veterán

Nekem egy hete van meg az N5, másfél éves, az első nap még egész emberi akkuidőt hozott, viszont azóta kb. fél napot bír aránylag kevés csesztetés mellett. Lehúzom a töltőről és mint a kő, úgy zuhan az akkutöltöttség. Aztán egy idő után beáll.

A Wakelock Detector szerint a Google Play-szolgáltatások szívja legjobban, de hogy ezen belül mi, arra nem bírtam még rájönni.
A hétvégén már letiltottam a Google kártyákat is, pedig azt egy éve használom már és szeretem -> ez sem segített, így újra használom. Tegnap letiltottam a a location hozzáférést a következőknek: Play-szolgáltatások, Google tárcsázó, címtár -> úgy tűnik nem ez okozza, mert változatlanul zuhan az akksi.

Ma reggelre elegem lett belőle és rendeltem egy új - eredeti(?) - akksit, gyanítom, hogy az sem áll már a helyzet magaslatán. Pedig minden akksifigyelő alkalmazás azt írja rá, hogy "good".

Amúgy nagyon jó, könnyű telefon, számomra az akksit leszámítva tökéletesen megfelel. Csak sajnos akksiidő-fetisiszta vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#40031) agressor12


agressor12
senior tag

Csak most ,hogy érvényeíteni szeretném a garanciát vigyem vissza osztrák LG-hez.
Mikor ugyan az a cég....

(#40032) bl4ze válasza focvis (#40030) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam is 1.5+ éves a telefon, nekem is érkezik az új akku.

.:. bl4ze .:.

(#40033) focvis válasza bl4ze (#40032) üzenetére


focvis
veterán

Csak győzzem kivárni hogy megérkezzen... mert a végén még visszamegyek Motorolára.

Reggel 7:30-kor húztam le a töltőről:

Ezt meg pont egy hete töltöttem és azóta folyamatosan megy :DDD :

[ Szerkesztve ]

(#40034) bl4ze válasza focvis (#40033) üzenetére


bl4ze
veterán

Én EU-ból rendeltem direkt, nem akartam kínai-HK hamisítványt.

.:. bl4ze .:.

(#40035) EnterR válasza focvis (#40030) üzenetére


EnterR
veterán

Próbáld meg, hogy mit produkál, ha letiltod a lokációról. Én letiltottam, mert úgy sem használom és nem ragad be.

PSN ID: marquuard

(#40036) Fkris


Fkris
őstag

Vegyetek almat, arra 1 ev vilaggarancia van, masfel ev mulva meg szethullik! ;]

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#40037) bl4ze válasza EnterR (#40035) üzenetére


bl4ze
veterán

Lokáció = Hely ? :)

.:. bl4ze .:.

(#40038) focvis válasza bl4ze (#40034) üzenetére


focvis
veterán

Aliról jön, vannak bennem kételyek :D , 8$ [link], ugyanakkor elég sok mindent rendeltem már onnét, ami tényleg gyári cuccnak tűnt élőben is (VW-hez, Motorolához).

EU-ból mennyi?

@(#40035) EnterR: én használom a lokációt, de most próbaképp letiltom egy időre. Köszi!

(#40039) bl4ze


bl4ze
veterán

Péntek délután fizetve - ma kézben ! (4500 Forint volt postával)

$8-ért meglepne ha eredeti lenne :)

Ez eredeti.

.:. bl4ze .:.

(#40040) Nite válasza Dottore (#40027) üzenetére


Nite
őstag

parancsolj [link] :)

Paid my dues!

(#40041) lord.lakli válasza gery2123 (#40025) üzenetére


lord.lakli
őstag

NSA nagyon gyűjti az adatokat :D

(#40042) gery2123 válasza lord.lakli (#40041) üzenetére


gery2123
őstag

Ne gyűjtse nekem, mert akkor egy nap 2x tölteni. :)
Szerencse, hogy a melóban is van 220v. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#40043) slice14 válasza gery2123 (#40042) üzenetére


slice14
veterán

Csak volt? Most mennyi? ;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#40044) Dottore válasza Nite (#40040) üzenetére


Dottore
addikt

Köszi!

(#40045) gery2123 válasza slice14 (#40043) üzenetére


gery2123
őstag

:)

Na de akkor, ki használ CM12.1? Ajánlott? Vagy inkább más rom után nézzek!
Esetleg purity rom?

-- PSN_ID: GerY2123

(#40046) EnterR válasza bl4ze (#40037) üzenetére


EnterR
veterán

:K

PSN ID: marquuard

(#40047) slice14 válasza gery2123 (#40045) üzenetére


slice14
veterán

Én utoljára cm11-et használtam, azt is GNex-en. Az euphoria-t próbálgattam N5-ön, de végül a cataclysm mellett tettem le a voksomat.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#40048) metal01 válasza slice14 (#40047) üzenetére


metal01
őstag

Cataclysm nálad mennyire meríti a telefont? Az utóbbi időben eléggé hamar merül nálam. Nem tudom, hogy szoftveres-e a hiba, vagy az akku kezdi már magát megadni.

(#40049) slice14 válasza metal01 (#40048) üzenetére


slice14
veterán

Ez a mai termés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#40050) metal01 válasza slice14 (#40049) üzenetére


metal01
őstag

Valami hasonló nálam is. Sokkal jobb volt ez KK-en. Ezek szerint az 5.x Android eszi ennyire az akksit :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.