Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) helixP


helixP
nagyúr

Máris? :Y
Nagyon gyorsak vagytok, srácok, le a kalappal!

[ Szerkesztve ]

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Quadrant Standard 8967 pont wat?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) sanyijedi


sanyijedi
őstag

külsőre tetszik, belsőre se rossz.. de a kamera minősége zavaró számomra..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#4) leslien


leslien
nagyúr

na végre itthon :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#5) bigmasterg


bigmasterg
addikt

A kiírt 140 ezres árat kicsit soknak tartom. [link]
DE vagy UK playstore-ból, postával együtt is sokkal barátibb ár jön ki.

(Tudom-tudom, xxl-nél ennyi, aki a teszt készüléket adta.)
De rendes gari arra sincs.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kyller válasza sanyijedi (#3) üzenetére


Kyller
senior tag

Szerintem egyáltalában nem rosszak a képek...
Ahhoz képest, hogy Nexus, a 140k az nagyon sok érte. 90-100 között kéne hogy legyen. :U

[ Szerkesztve ]

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#7) Endr00 válasza Kyller (#6) üzenetére


Endr00
aktív tag

90-100 között??? Egy full hardveres mobil??

Samsung Galaxy S23

(#8) djgeg


djgeg
őstag

"még jó", hogy megkapta az ajánlott plecsnit.... Pfff...

(#7) Endr00

Külföldön annyi is... Csak magyarisztánig mire eljön (és mivel nincs Playstore).... Addigra rámegy 40 e. ( 16 os playstore on kívül 400 eur playben láthatod mennyi)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#9) G.Zs. válasza Kyller (#6) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Annyi is lesz, ha véget ér a karácsonyi vásárlás szezon. ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Magyarázza már el nekem valaki, aki érti, hogy mi a jó fene van ezekkel a nexusokkal?
Nem kifejezetten érdekelnekek a benchmarkok, de ez már tényleg szemet szúr, hogy szinte mindent tesztben pocsékul teljesítenek, és ez már a n4-gyel is így volt. Ezek szerint valami orbitális optimalizációs probléma van? Így közel sincs kiaknázva a s800 ereje.

[ Szerkesztve ]

(#11) Cseri0058 válasza Zoli0726 (#10) üzenetére


Cseri0058
őstag

Semmit sem érnek ezek a tesztek...
például a nexus 4 agyon veri felhasználói élményben az s4-t.... :U

(#12) Giorgio1313


Giorgio1313
aktív tag

Ahhoz képest hogy a verge 10/5öt adott a kamerára szerintem egyáltalán nem vészesek ezek a képek!Ettől féltem a legjobban hogy nagyon gagyi lesz,de egyik másik kifejezetten szép szerintem:)

(#13) leslien


leslien
nagyúr

Osztrák Ditech ból vásároltam 399 ejró volt a 16gb os ,és elvileg u.a. lesz garancia mint a n4 esetében javítani fogják,de csérlni kint fogják ha gond van mindezt 2 évig...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#14) Zoli0726 válasza Cseri0058 (#11) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Figyelj, tisztában vagyok vele, hogy nagyon jó a felhasználói élmény a nexusoknál, és ez a lényeg, de!

A processzor megfelelő működésének hiányában, míg az lg g2-ben lévő s800 2x akkora teljesítményre képes, azaz ugyanazt a feladatot fele akkora teljesítményfelvétellel elvégzi(mivel a fogyasztásuk ugyanakkora), addig a nexus5-nek tovább kell magas órajelen lennie, hogy megoldja ugyanazt. Nyilván mindkettő megteszi, de az üzemidőre nem kicsit lesz rossz hatással a dolog.

(#15) panpeter92 válasza Zoli0726 (#10) üzenetére


panpeter92
tag

Az összes többi gyártó manipulálja a tesztek eredményeit(Samsunggal az élen). A google nem csinál ilyet, nem is érdeke, hogy kelendőbb legyen a Nexus a többi flagship készüléknél. Valós használatban szerintem minden csúcs készüléket aláznak a Nexusok, pont azért mert ezek rendesen optimalizálva vannak. Ezért lehet, hogy ugyanannyit megy a készülék 2300-as akksival, mint az Xperia Z1 a 3000-el.

[ Szerkesztve ]

(#16) wozzy válasza Cseri0058 (#11) üzenetére


wozzy
tag

azért azt így nem mondanám :D

[ Szerkesztve ]

(#17) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Szerintem ezek remek képek egy ekkora szenzorhoz mérten. A utolsó előtti hidas például kiváló! :K Nem a 1020-hoz kell hasonlítani... Ki merem jelenteni, hogy az Androidos piacon az egyik legjobb! Kicsit mosoda, de ennek ellenére remek a vonalélesség és sztem a dinamika is jó átlagos fényviszonyok között. Nekem bejön! :)

Köszi a tesztet!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Már olvasom is :R

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#19) zenefan


zenefan
aktív tag

Osztrák boltból egész korrekt áron lehet behozni. Ha van ismerős aki pl. Bécsbe sokat jár Pestről, akkor 18 000 Ft-tal olcsóbban megszerezhető a 16-os fekete. Itthon pedig hamarosan érvényesíthető lesz rá a garancia is. (Ahogy leslien is írta fentebb).

Az árak (itthoni és külf.) alakulását, teszteket, videókat egy helyen megtaláltok az aláírásomban lévő linken.

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#20) Peterson_


Peterson_
addikt

Valóban nagyon gyorsak voltatok srácok.:R
Szerintem kicsit túlzottan betömörìtett lett a teszt, persze érthető is valahol, hogy a szoftveres rész nem lett újra végigtaglalva.
Összességében nagyon jó készülék ez, de kb ennyi.Ha nem lennék túl a készülékváltáson, akkor sem keltene bennem must-have érzést.Viszont a kamera szerintem most igencsak meggyőző produkciót nyújt, én simán ellennék vele.
Az ART, ahogy írtam már a KitKat bemutatóhoz is,számomra a leginkább érdekesnek tűnő újítás az új verzióban, de most kicsit csalódott vagyok, mert valami látványosabb előrelépésre számítottam.
A tesztből pedig úgy jön le, hogy kb semmi észrevehető hatása nincs.

-A táblázatba hogyhogy az S4 került Samuból, nem Note 3?

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#21) satz18


satz18
őstag

Hozta a papírformát a készülék, de akkor lesz majd érdekes, ha realizálódik az ára. Engem a nexusoktól a bővíthetetlenség eléggé taszít, de ehhez hozzá kell szokni, mert nem valószínű hogy változni fog a helyzet. Viszont azt furcsállom, hogy a micro USB 3.0-t kihagyták belőle.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#22) Semm1


Semm1
tag

Az ART-ról nem lesz egy rövid bemutató? Pl. a legrégebbi Nexus-al ami kap frissítést, ott már elvileg látszania kell a különbségnek... Engem nagyon érdekelne. :)

(#23) oszi666


oszi666
őstag

Nem hinnem, hogy azok az infok veletlenul szivarogtak ki :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#24) djgeg válasza Zoli0726 (#14) üzenetére


djgeg
őstag

Ember... Te még hiszel ezekben? MINDENKI manipulálja őket... Mindegyik gyártó... Kezdve az Nvidiával még anno PC fronton... Ne legyél benchmatyi... szart sem ér.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#25) #01696768


#01696768
törölt tag

Furcsa, de valahol érthető is az értékelés, és az is, hogy az ilyen tpikok eleinte tele vannak "miért ezt vegyem és ne azt", "tényleg annyira jó ez", "és mi van azzal a problémával, hogy..." típusú kérdésekkel. Nyilván az ember mérlegel, próbálja a legjobbat választani, objektív lenni... De szerintem ez utóbbi lehetetlen. Minden telefonnak van hiányossága, a kérdés az (mint a párkapcsolatokban ;) ), hogy mennyire zavarják ezek az embert, illetve mennyire értékeli az előnyeit. Ez a döntő szerintem.

Sajnos különböző okokból nálam nem aktuális a váltás, a páromnak fogunk ilyet venni, de a (majdnem) vanilla 4.4 megléte, és a csúcskategóriás HW abszolút meggyőztek minket. Nem is értem, miért sírnak egyesek a kamerán, az akksin vagy a garancián, ha ezek problémát jelentenek, akkor egyértelműen nem kell nekik ez a telefon. És a kérdés ez, hogy kell, vagy nem. Senki nem fogja meggyőzni a sírókat, hogy ez jobb, mint bármelyik másik telefon. Úgyhogy talán ezt nem is kellene éáthozni a másik topikból... :R

(#26) pepe091 válasza Zoli0726 (#10) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ne röhögtess már. Ki a francot érdekelnek a pontok? Többször kiderült már, hogy a sok nagy gyártó: Samsung, Sony stb.. direkt ezekre a *** programokra optimalizál, hogy magasabb pont legyen. Közben pl az S4 is meg meg röccen, szemben a Nexusokkal amik nem az ilyen szutyok benchmarkokra vannak optimalizálva, hanem a felhasználói élményre.. A Googlenek nem érdeke manipulálni ezeket, mert olyasmit tudnak nyújtani a mit senki más: a legjobb felhasználói élmény, rendkívül jó támogatás, és nagyon alacsony ár. (Itt nem a hazai árakat kell nézni.)

Nagyon jó kis gép lett ez a Nexus is. Kivárok vele egy kicsit, talán nyáron lecserélem a N4-et rá.

[ Szerkesztve ]

(#27) Straw válasza Zoli0726 (#14) üzenetére


Straw
senior tag

(#28) Kari1 válasza Zoli0726 (#14) üzenetére


Kari1
aktív tag

Légy szíves mutass már 1-2 olyan valós helyzetet ahol ez előjön amit írtál: "lg g2-ben lévő s800 2x akkora teljesítményre képes, azaz ugyanazt a feladatot fele akkora teljesítményfelvétellel elvégzi"
Ugyanis tesztek alapján az N5 sokkal "smooth-abb" és az appok is gyorsabban indulnak mint ezeken a telefonokon.

Pont az olyanok miatt is, mint te, csalnak a gyártók a tesztekben, mivel csak a szintetikus teszteket nézitek.

Mellékesek ezekre a telefonokra ha az ART-t beválik sem lesz elérhető (valószínűleg), ami még mostani tesztek alapján plusz gyorsulást fog hozni...

(#29) batai15


batai15
félisten

Gratula a cikk írónak ezért a pár oldalért. Legközelebb legyenek specifikációk többit meg képzelje oda mindenki.egyre többször olvasni itt ilyen össze csapott,hibáktól nem mentes cikket. Példát lehetne venni innen akár a logoutról is.

[ Szerkesztve ]

(#30) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

De érthetetlenek vagytok... :(((
Mondtam, hogy nem érdekelnek a benchmarkok, és azt is tudom, hogy csalnak, megemelik az órajelet.
De 2x nagyobb sebességeltérés már igazán szemet szúr, ha pont ugyanarról a hardverről van szó, erről megy a diskurzus, erre kerestem a választ, a kutyát se érdekli melyik telefon hány pontot kap, csak ez a nagy különbség érdekelt.

(#31) kromatika


kromatika
veterán

köszi a gyors bemutatót.

(#32) Peterson_


Peterson_
addikt

Látom közben, hogy hányan irjátok a benchmark eredményeket.
Ehhez mindössze annyit fűznék hozzá, hogy azért túl nagy hangsúlyt nem szabad fektetni ezekre az eredményekre.
Nagyjábóli viszonyítási alapot nyújtanak és körülbelül ennyiben ki is merül a dolog.
Mind a mostani Note 3-mam, mind az előző telóm(Xperia Play), mind az asszonykám telefonja átesett nem egy mérésen és ugyanazon körülmények között is drabális eltérések voltak az eredmények között.
Pl a Note-nál is ötszöri tesztben ötféle eredmény, összességében nézve 7-8 ezer pontos különbségek.:U
De ez mindegyik készülékre egyaránt elmondható...
Nem egy olyan 3D teszt volt, amiben pl annyit kopott, mint egy alsó-középkategóriás modell.
A működési sebesség, a programok/ játékok közbeni teljesítmény pedig makulátlan.
Szerintem innentől kezdve kb tök mindegy, hogy mit dob ki Az AnTuTu vagy a Quadrant.
Akkor van értelme használni, ha valaki romolgat,meg játszik a CPU vezérléssel, előtte-utána teljesítményt, stabilitást nézni.
Ezen kívül tényleg csak E-pénisz méregetés.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#33) zola-


zola-
őstag

Na vegre. Egy ki csures csavaras utan en is hozzajutottam a telefonhoz. Mit kene beallitani, hogy az elmulasztott hivas utan villogjon az ertesito feny? Csak akkor villog amikor hivnak.

(#34) callmeakos válasza Zoli0726 (#30) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nem érdekelnek a bencmark eredmények, mért pörögsz rajta. :)
Amint ez produkál bencmarkokban, az a hardver tényleges tudása (ebből a szempontból), minden más, már a trükközések miatt több. És lényegében semmin nem változtat. Nem lesz gyorsabb a készülék, nem lesz jobb semmiben (kivéve hogy pár ponttal kevesebb lesz, de ez legyen az E-Penis huszárok baja)

All→M8

(#35) Ali G. válasza pepe091 (#26) üzenetére


Ali G.
senior tag

mikor volt itt egy cikk a benchmark csalásról a sony épp nem volt benne hanem samsung, asus,htc, lg [link]

(#36) helixP válasza Zoli0726 (#30) üzenetére


helixP
nagyúr

Érthetetlenek? Akkor olvasd el újra :))

Btw Kamera szerintem sem olyan drámai. 5/10...? Ne nevettessetek már...

(#37) pepe091 válasza helixP (#36) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Megszokhattad volna, hogy a MA tesztekben mindig lehúzzák a kamerákat.

(#38) Zoli0726 válasza callmeakos (#34) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Nem pörgök, csak nem szeretem ha hülyének néznek, köszönöm a választ, tehát akkor ezek a különbségek abból erednek, hogy a többi telefon nem csak órajelben(mivel az azért kevés lenne hozzá), hanem szoftveresen is meg van mókolva a jobb eredmény érdekében, és ezek a reális adatok.
komolyan mondom, nem értem miért esik mindenkinek nehezére 2 mondatban összefoglalni, anélkül, hogy jönne a bencharkhuszár, matyi és hasonló szövegekkel..

(#39) dr. Kind válasza batai15 (#29) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Kérlek írd le, hogy milyen hibákat találtál, és ha valóban azok, javítjuk is a cikket. Köszi!

(#40) #13110016 válasza pepe091 (#26) üzenetére


#13110016
törölt tag

Értelmes hsz. volt... kb kár volt bejelentkezned.

Magadnak mondasz ellent...

"Ki a francot érdekelnek a pontok? Többször kiderült már, hogy a sok nagy gyártó: Samsung, Sony stb.. direkt ezekre a *** programokra optimalizál, hogy magasabb pont legyen. "

A világ összes telefontesztjében benne vannak ezek a pontszámok, meg minden nagy gyártó próbál magasabb számot elérni, mindezt azért, mert senkit nem érdekelnek. Oké bátyja :C :W

(#41) dr. Kind válasza pepe091 (#37) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

A kamera 8 pontot kapott, ami szerintem nem lehúzás.

(#42) Ali G. válasza #13110016 (#40) üzenetére


Ali G.
senior tag

ha tényleg senkit sem érdekelne nem csalnának a benchmarkon egyikőjük sem :D

(#43) batai15 válasza dr. Kind (#39) üzenetére


batai15
félisten

Most konkrétan nincs olyan nagy hiba. rövidséggel van bajom most, nem méltó a telefonhoz. Meg lehetnézni régebbben sokkal jobban oda tette magát a csapat. Mind minőségileg mind hosszát is illetően. Gyakorlatilag már a cikkek ténylegesen csak munkából készülnek.

(#44) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Hát kövezzetek meg, de nekem a teszt meg az adás alapján erről a telefonról a "fapados csúcsmasina" ugrik be. Ja, szép FHD kijelző, gyors Snapdragon 800 éééés - ennyi. Ezt tudja az elmúlt hónapokban kiadott összes csúcsmodell, de azok mind kínálnak még sok extrát, kinek mi a fontos, ha fém kell meg jó hang, akkor HTC One, ha vízállóság meg kamera, akkor Z1, ha cserélhető akku meg sok extra szenzor és app, akkor S4, és akkor olyanokról még szó se volt, mint a micro SD, a rádió vagy a távirányítós infra port.

Ez meg annyit tud felmutatni, hogy másfél évig gyorsan megkapja a frissítéseket. Persze, korrekt gép, de egyszerűen nem értem, mi ebben az a plusz, amitől ajánlott lesz.

Nem a lényeg a fontos.

(#45) arn


arn
félisten

Remek telo, majd ugy tavasszal-nyaron lecserelem a n4et, addig biztos javitanak rajta eztazt. Azt is inkabb a gar es a support miatt, mert hasznalati ertekben szvsz egykutya.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) leslien válasza zola- (#33) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem egyből ez van fent gratula a telohoz ,és milyen a telo?

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#47) oszi666 válasza Zoli0726 (#30) üzenetére


oszi666
őstag

mondjuk ebben igazad van, ez azert tenyleg fura... ennyire atveri az lg az ilyen tesztprogramokat?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#48) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Az a csúnya matrica (?) leszedhető a hátuljáról?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#49) Damage401


Damage401
senior tag

Nekem tetszik. :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#50) arn válasza dreamdancer (#44) üzenetére


arn
félisten

Mongy az aratol, meg attol, hogy nincs telitomve minden sz*rral. En egy galaxy s utan megfogadtam, hogy androidbol csak nexus. Akkor is is lenne, ha gyengebb hw lenne benne. En spec jobban orulnek fele ekkora teljesitmenynek ketszer ekkora akkuidovel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.