Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) horvathkrisz válasza MrPetya19 (#44995) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Ne irj ilyet, mert szétszednek az itteni programozók, meg a több ideje nexus tulajok. Csak jótanács. ;)

(#45002) MrPetya19 válasza Dottore (#44997) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az enyém se szerencsére.
Bár mint mindent, az NRT-t is tudni kell használni.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45003) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Két kérdésem lenne, lehet hogy van rájuk már válasz, de most nem nagyon tudok keresgélni.

Az első, hogy habár 4.4.4 alatt vagyok, de jelenleg a Play nem ajánl fel kamerafrissítést, vagyis elvileg a legutolsó hivatalos verziót használom ami erre elérhető, asszem. Gőzöm nincs az melyik. De az a verzió, amelyikben egy kör a fókuszjelző, és a beállítások korlátozottak, jobb felső sarokból hívhatók elő. Namost ha HDR-ben van, akkor mindent jól csinál, a képek is jók, 16:9-et is tud. Azonban ha kiveszem a HDR-t, és állítanék képkorrekciót, akkor arra nem reagál. Viszont így nem-HDR-ben nem csinál 16:9-es képet, csak 4:3-ast, nem állítható át, és a kép visszanézésnél belenagyításkor ugrál két nagyítási érték között. Vakut sem tudom ilyenkor használni, mert kikapcsolt vakunál használja azt, bekapcsoltnál meg nem. HDR-ben meg ugye nincs vaku... Az egyéb kameraappok nem nagyon jöttek be eddig, mind jelentősen szarabb képet csinált, mint a gyári HDR-ben.

A másik, hogy hónapok óta nem követem, ezért kérdem, hogy melyik a jelenleg elérhető, OTA-n 4.4.4-ből egymás után zökkenőmentesen elérhető és frissíthető legfrissebb, és legmegbízhatóbb rom? Nem buherálok, nem tesztelgetek, simán csak használom a telefont. Több mindenre ugyan, de nem cserélgetek naponta rajta mindent.
Mérjük mondjuk ahhoz, hogy 4.4.4-en az elmúlt 5 hónapban összesen 1 azaz 1 db. olyan rendszerfagyás volt, amiből csak teljes újraindulással tudott új életre kelni.
Az 5 hónappal ezelőtti 5.0, 5.01, 5.1 verziók és állapotok nem nagyon adtak okot, hogy váltsak, de ha van már olyan ami nyugodt szívvel vállalható, akkor lehet, hogy váltanék rá.

Köszi előre is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45004) Fkris válasza MrPetya19 (#44996) üzenetére


Fkris
őstag

Meg!
De remeljuk, nem is lesz!:)

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#45005) SybenX válasza BlacKSouL (#45003) üzenetére


SybenX
őstag

5.1.1 már nyugodtan használható.Teljesen stabil,gyors,memory leak ki van javítva.

(#45006) LógaGéza válasza BlacKSouL (#45003) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ennyivel az a baj, hogy most 4.4.4-en vagy ugyebár. Lehet OTA-n frissíteni 5-ös főverzióra, csak az a baj, hogy a tapasztalatok azt mutatják, hogy nem ajánlott a programok miatt. Elég sok változás volt a motorháztető alatt, amit nem szívlel pár régebbi program (Dalvik - ART cserére gondolok).
Én azt mondanám, ha nem félsz egy kis újrabelakástól, hogy frissíts 5.1.1-re, gyári, nem sok funkcióval, de a leírásod alapján neked meg fog felelni.

Kamerára meg max annyi tippem van, hogy próbálj egy adatok törlését, hátha valami beállítás ragadt benn.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#45007) vacs


vacs
Topikgazda

Múlt héten sikeresen eltörtem a kezemet, ezért a telefon feloldása is problémát okoz jelenleg. Ezért kipróbáltam a Wakeup Touch Nexus programot (TaylorPro ajánlotta, köszönet érte). Az akkumulátor fogyasztás picit megnő, de nem katasztrofális. Ha minden nap töltöm a telefont akkor nem probléma. Számomra ez most egy nagyon hasznos kis program.


(^)(>.<)(^)

(#45008) SybenX válasza vacs (#45007) üzenetére


SybenX
őstag

+1
Én inkább ezt használom mint,hogy tönkretegyem a bekapcsoló gombot.

[ Szerkesztve ]

(#45009) TOZ válasza Dottore (#44997) üzenetére


TOZ
addikt

Az NRT-vel az a "rossz" szerintem, hogy olyanok hasznaljak, akik nem igazan tudjak, hogy mi mit csinal pontosan.

Mi akik nem nrt-zunk siman lenyomjuk fastbootbol ugyanazt, de tudjuk, hogy mivel mi jar (jarhat).
Dev 2-t en is hirtelen oteltbol userdata nelkul flasheltem (nem nrt-vel) es tudtam, hogy beszophatom, be is szoptam. Sokan azonban azt gondoljak, hogy az nrt-vel vegrehajtott muveletek nem vezetnek problemahoz, pedig igazabol csak egy gui a fastboot flash kore.

Písz, láv, fláörpávör

(#45010) Dottore válasza TOZ (#45009) üzenetére


Dottore
addikt

Pontosan így van.

Azért userdata nélkül, hogy sikerült flashelni? :D

(#45011) BlacKSouL válasza LógaGéza (#45006) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi, a kamera bolondozásainak egy része megjavult az adattörléstől. Most elvileg már az anomáliák megszűntek, egyetlen dolog maradt meg, bár lehet, hogy ez eddig is így lehetett volna, hogy a manuális expozíció továbbra sem reagál, azonban ha beállítom sötétre, majd átállítom HDR-re, és onnan vissza, akkor eztán állítja be a -2 EV-t. Ha azután visszateszem +2 EV-re, akkor ismét nem történik semmi, ám újabb HDR be-ki kapcsolás után viszont átáll +2-re :)
A méret illetve a visszanézet most már működik.

A váltást pedig még átgondolom, jó lenne, de csak azért, hogy új legyen... meglátom mennyi dolgot kellene lementeni, újrarakni, és mérlegelek.

Köszi a segítségeket.
Még annyi, hogy ha eldöntöm, és frissítek, akkor jelenleg az 5.0.1-et írja hogy elérhető, és onnan tudok simán probléma nélkül tovább frissíteni 5.1.1-re?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45012) Dottore válasza BlacKSouL (#45011) üzenetére


Dottore
addikt

Tudsz, de Géza pont azt írja, hogy ne frissíts (OTA).

(#45013) TOZ válasza Dottore (#45010) üzenetére


TOZ
addikt

Kossel bele bae ;] Tudod, hogy mirol beszelek, csak most jojjek itt a szakszavakkal. :DDD

(#45014) SybenX válasza BlacKSouL (#45011) üzenetére


SybenX
őstag

Nyugodtan frissítsd OTA-n 5.1.1-ig,utána csinálj egy hard reset-et és minden jó lesz.

(#45015) slice14 válasza SybenX (#45014) üzenetére


slice14
veterán

Nyugodtan, ha van ideje vele b@szkódni. Ha azt nézzük hogy KK-ról frissítve négy OTA kb fél óra, a max 3 perces image flashel szemben.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#45016) CB válasza Dottore (#44999) üzenetére


CB
senior tag

Stock alatt meg lehet valahogy oldani az emelkedő csengőhangot?
(Ja, 4.4.4 alatt)

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#45017) Martinitius válasza Dottore (#44989) üzenetére


Martinitius
tag

Szívemből szóltál. Eleve nem értem mi értelme az NRTnek, mikor mindent el lehet intézni 1-2-3 szögegyszerű parancsból. Bootloadert nyitni 1db parancs, zárni (minek?) úgy szintén. Egy img flash sem több 2-nél, ha nem kézzel rakod fastbootba akk 3, de ennyi.
Ennél egyszerűbbé nehéz lenne tenni az ilyen műveleteket szvsz.

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#45018) MrPetya19 válasza Martinitius (#45017) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én pl azért használom, mert a parancssor nem igazán skálázódik, és nem tudom elolvasni, hogy mit írok.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45019) vacs válasza Martinitius (#45017) üzenetére


vacs
Topikgazda

Igen, és az egyszerű "jómunkásember" hol talál értelmes leírást a parancs sorból történő telepítéshez (sőt NRT-hez sincs normális)?? :U
Ez a kérdés nem csak neked, hanem mindenkinek szól!

(^)(>.<)(^)

(#45020) twine válasza vacs (#45019) üzenetére


twine
addikt

Indulásnak hátha segítség ;)
Rémlik, hogy valaki írt egy még részletesebb leírást a parancsokról, de most hirtelen ezt nem találom :B

(#45021) Martinitius


Martinitius
tag

Már amúgy is akartam, de ez volt a végső lökés: írok egyet. :D

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#45022) Dottore válasza vacs (#45019) üzenetére


Dottore
addikt

A jómunkásember olvas. A topik összefoglalót mindenképpen. Ott megtalálja amit keres. Mert olvasás nélkül valóban nehéz és ez nem csak neked, hanem mindenkihez szól.

(#45023) slice14 válasza Dottore (#45022) üzenetére


slice14
veterán

:)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#45024) TaylorPro válasza vacs (#45007) üzenetére


TaylorPro
addikt

Örülök hogy másoknak is bevált. Nagy mértékben kíméli a power gombot, még ha nem is mindig a programmal oldjuk fel. Szívesen! :)

Pixel 8 Hazel

(#45025) twine válasza Dottore (#45022) üzenetére


twine
addikt

:D

(#45026) thesound válasza vacs (#45019) üzenetére


thesound
őstag

mondjuk a gugli oldalán

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#45027) arni1 válasza Martinitius (#44986) üzenetére


arni1
aktív tag

Na felment az I vegu. Ugyanaz a helyzet, random restart..

(#45028) Martinitius


Martinitius
tag

Na közben összedobtam egy leírást parancssoros img flash-hez, aki ért hozzá, az olvassa már át, és ha hibát talál szóljon!
Elolvasni itt <-lehet!

Remélem tudtam segíteni, és kellően szájbarágós lett a teljesen kezdőknek is. :))

(#45027) arni1 : Hát akkor lehet tényleg bekapcsológomb lesz. Engem ma kellemes meglepetés ért, mert küldtek sms-t a szervízből, hogy kész a telefonom, cserélni se kellett, csak kitakarították, meg megforrasztották, és tökéletes. Összvissz 3000 Ft-ból megúsztam, és nem kellett 2 hetet várnom :D

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#45029) horvathkrisz válasza arni1 (#45027) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Voltál ma már arni?
;]

(#45030) slice14 válasza Martinitius (#45028) üzenetére


slice14
veterán

Ha ennyi leírás között nem tudják felflashelni, akkor el se kezdjék. ;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#45031) TOZ válasza Martinitius (#45028) üzenetére


TOZ
addikt

Basszus windowson ilyen durva elokszuletek kellenek?!

(#45032) Dottore válasza TOZ (#45031) üzenetére


Dottore
addikt

Bizony ám, a Windows az igazi férfiak operációs rendszere. :D

(#45033) arni1 válasza Martinitius (#45028) üzenetére


arni1
aktív tag

Gari mar nincs, lehet h szetkapom bar az lg nekem azt mondta h gari utan 1 evig 1x meg javitjak. Viszont 2 hetig nem akarok telo nelkul lenni/ pestre sem fogok menni mostansag.

(#45034) Martinitius válasza arni1 (#45033) üzenetére


Martinitius
tag

Én se Pesti vagyok, egy jól bejáratott debreceni gsm szervízbe vittem. Korrektek voltak, gyorsan megcsinálták. Garim nekem sem volt. De látod, olcsón meg lehet úszni :)

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#45035) TaylorPro válasza Martinitius (#45034) üzenetére


TaylorPro
addikt

Melyik ez a szerviz?

Pixel 8 Hazel

(#45036) zolka95


zolka95
őstag

Android M-et futtatva a készülék közel háromszor hosszabb ideig bírta a készenlétet
Ez igaz? :D

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#45037) twine


twine
addikt

urak...amatőr kérdést had tegyek fel...:
Mit kell tennem ezen a nyomorult nyalókán hogy blokkoljam a kbsztt reklámokat?
Xposed alatt eddig minminguard-ot használtam tökéletes elégedettséggel, de nyalóka alatt valamiért nem akar működni rendesen...(vannak reklámok) töröltem, felraktam az adblock plus-t, az sem zavar sok vizet, pont ugyanúgy vannak az alkalmazások alatt reklámok...wtf? :F valamit elkúrok?

(#45038) csipuka válasza twine (#45037) üzenetére


csipuka
senior tag

Mukodik az. A minmin az appon beluli reklamot blokkolja, az adaway meg a brozerben levot. Igy parban hasznalva en reklam mentes vagyok.

(#45039) MrPetya19 válasza zolka95 (#45036) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát nekem egyenlőre nagyon jól bírja a teló olyankor, amikor nem megy a kijelző m preview 3-al. Van olyan jó, mint a kitkates időkben.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45040) slice14 válasza twine (#45037) üzenetére


slice14
veterán

Próbáld meg az adaway-t. Bár azzal is van reklám angry birds alatt, de más appba még nem találkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#45041) metal01 válasza twine (#45037) üzenetére


metal01
őstag

Nálam az AdAway HU van fent. Root kell hozzá. Minden reklámot gyalul.

(#45042) Dottore válasza zolka95 (#45036) üzenetére


Dottore
addikt

Ilyen az mikor egy hibajavítást fícsörként adnak el. :D

(#45043) horvathkrisz válasza twine (#45037) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Nekem a multkor ugyan ez volt a problemam, tobbet is kiprobaltam, de valami system mappaba nem engedett irni, dobott is valami hibauzit.
Regen volt a play store-on egy adfree, amit aztan a kugli eltavolitott, utanna csak webrol lehetett leszedni. Szal legutobb (par hete) kerestem ra gugliban: adfree bigtincan -most be akartam linkelni neked, de nem talalom az oldalt. Wtf?! :F

Szerk.: probald meg ezt: [link]

Amugy adfree.bigtincan.com volt az oldaluk, most valamiert nem megy. Ez blokkol minden reklamot!

[ Szerkesztve ]

(#45044) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, van valakinek gondja a LUX fényerő app-pal az 5.1.1 security frissítés óta ? ? ? ?

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#45045) twine válasza csipuka (#45038) üzenetére


twine
addikt

köszönöm mindenkinek...

Csipuka...
Elmondod hogyan működik a minmin?
4.4.4 alatt tökéletesen tette a dolgát, használtam jó ideig..
Most nem...
Segítenél?

Szerk:
Csak hogy egyértelmű legyen...:
Minmin telepít, xposed modulok között pipa be az engedélyezéshez, majd reboot...
ezek után látnom kellene minmin alatt az "adon"-os alkalmazásokat, de nem mutatja ugy mint eddig melyik ilyen...ettől függetlenül berakom a pipát azon alkalmazás mellé, amit tudom hogy reklámos,mégsem csinál semmit...

Szerk 2.0:
Na most ,hog felraktam a 2.0 "kisérleti" verziót minmin-ből úgy tűnik blokkol...alkalmazások indításánál rákérdez akarom e blokkolni minminel a reklámokat...nyomok egy yest-és teszi a dolgát... :R

[ Szerkesztve ]

(#45046) twine


twine
addikt

Még egy kérdés gravitybox-hoz, ami a kezdetektől kiidegel:

Ha bekapcsolom a navigációs sáv módosításait, (álló módban 40%os méret, és másik szín használata) előbb utóbb megjelenik az a kbsztt menügomb az alkalmazás váltó gomb mellet, hiába nincs berakva a pipa a GB navbar beállításain belül...találtatok már erre megoldást? vagy ez csak engem idegel ki a világból?
Csak a reboot segít egy rövid ideig...aztán elindítok egy két alkalmazást, és megint előjön a navbar-on az a kbsztt 3 pötty :((( :((( :(((
ötlet hozzászólás javaslat? :R

(#45047) zolka95 válasza metal01 (#45041) üzenetére


zolka95
őstag

A böngészőből sajnos nem.
Firefox-ba lehet kiegészítőt telepíteni az megoldja, de én a chrome-ot szeretem :D
Onnan kéne valahogy kiszűrni.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#45048) metal01 válasza zolka95 (#45047) üzenetére


metal01
őstag

Operát használok évek óta mobilon is. Ott nincs reklám. ;)

(#45049) zolka95 válasza metal01 (#45048) üzenetére


zolka95
őstag

Mégis csak blokkolja chrome-ban :C

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#45050) zolka95 válasza zolka95 (#45049) üzenetére


zolka95
őstag

Host fájlok letöltése után adaway-ben és újraindítás után megint ott voltak a reklámok a menetrendek.hu-n. Aztán 3-4 oldal frissítés után tűntek csak el. :F

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.