Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) HREH


HREH
senior tag

Xposed Framework now available for Android 7.0/7.1 Nougat
Itt az ideje Nugátra váltanom :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#55002) gabro0 válasza HREH (#55001) üzenetére


gabro0
őstag

:C XDA Link

[ Szerkesztve ]

(#55003) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Az apk-t letoltottem, de meg nem tettem fel a keretrendszert. Aki ismeri mondana par szot mire használja?

(#55004) zolka95 válasza HREH (#55001) üzenetére


zolka95
őstag

Na, akkor váltok is :C
Melyik custom rom az amelyik leginkább hasonlít a stockra?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55005) Watt25 válasza BM1968 (#54997) üzenetére


Watt25
veterán

Sajnos nekem is pontosan ugyanez a tapasztalatom. Illetve annyiban más, hogy nem ennyire egyértelmű, hogy első csatlakozás után nem csatlakozik újra. Nem jöttem még rá a pontos okra, hogy mikor romlik el.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55006) vacs


vacs
Topikgazda

HREH & gabro0: én még az éjjel feltoltam az Xposed-ot, faszán működik Screw'd romon is, de még semmilyen modul nem támogatja a nougat-ot, kell pár hét mire a fejlesztők aktualizálnak.

kekigyu: a topik összefoglalóban van egy komoly leírás a Xposed-ról, ajánlom figyelmedbe!

zolka95: a topik összefoglalóban jelenleg 12 custom rom-ról találsz saját bemutató videót, nézd meg őket!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#55007) ( V )


( V )
veterán

VÉGRE!

Exposed Nougat official

Letöltő link a cikk alján

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55008) ( V ) válasza ( V ) (#55007) üzenetére


( V )
veterán

hozzá:

GravityBox nougat

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55009) mm89


mm89
őstag

sziasztok, ötleteket kérnék:
Nexus 5, már nem emlékszem milyen rom van rajta. Nem használtam mostanában, de úgy adódott, hogy most az lesz majd a hotspot. Raktam rá képernyőfeloldáshoz pint. A gond az hogy be volt pipálva az a lehetőség hogy "gyors feloldás", ami azt jelenti, hogy nem kell megnyomni a pipa gombot, hanem a pin megadása után egyből felold. A másik gond, hogy 6 jegyű pin-t adtam meg. Így nem tudok bejutni a telóba, mert amint eléri a 4 számjegyet, ugye megpróbál feloldani, de nyilván nem megy neki, mert a jelszó 6 jegyű...
Mit lehet tenni?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#55010) vacs válasza mm89 (#55009) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szerintem adatvesztés nélkül semmit! :U

TWRP-ben csinálsz egy wipe-ot > a System és Internal Storage kivételével a többit kipipálod és hajrá (ez egyenlő egy gyári állapotba történő visszaállítással), tehát így!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#55011) mm89 válasza vacs (#55010) üzenetére


mm89
őstag

Köszönöm, elfelejtettem később írni, hogy kb két óra szenvedés után megadtam neki a wipe-ot (próbáltam rohadt gyorsan beírni a kódot, de 5 karakternél többet nem tudtam bevinni :D, próbáltam a google device managerben távolról zárolni, hátha felajánlja hogy google azonosítóval lépjek be, de ez sem történt meg).
Azért elég bosszantó, hogy nem lehet máshogy megoldani. Főleg, hogy miután az ember egy új eszközön jelentkezik be a google fiókkal, az összes többi eszközön megjelenik egy értesítés, meg email is érkezik, szóval simán lehetne távolról kérni a telefonra egy zár törlést valamilyen többlépcsős azonosítást követően.
Na mindegy :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#55012) HREH


HREH
senior tag

Melyik most a stockhoz legközelebb álló (kb. mint anno a Cataclysm), Nugát-alapú ROM?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#55013) vacs válasza HREH (#55012) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nekem nagyon tetszett pl az NX Rom, de a Pure Nexus, a Dirty Unicorns és a többi is nagyon jó!
Bár nem értem, hogy miért baj az, ha egy custom romban rengeteg testre szabási lehetőség van! :U

Nézd meg a videókat és döntsd el magad:

- aicp, (bemutató videó by vacs)
- crDroid, (bemutató videó by vacs)
- Dark rom, (bemutató videó by vacs)
- Dirty Unicorns, (bemutató videó by vacs)
- LineageOS (ex CyanogenMod, bemutató videó by vacs)
- Nitrogen OS (rövid bemutató videó by 33as)
- NX Rom, (bemutató videó by vacs)
- Paranoid Android, (bemutató videó by vacs)
- Pure Nexus, (bemutató videó by vacs)
- Pzoley (magyar rom, regisztráció után hozzászólásban kell letöltési jogot kérni)
- Resurrection Remix, (bemutató videó by vacs)
- Screw'd, (bemutató videó by vacs)

(^)(>.<)(^)

(#55014) HREH válasza vacs (#55013) üzenetére


HREH
senior tag

Bajnak nem baj, csak jobban szeretem Xposed segítségével beállítgatni magamnak, hogy mi kell és mi nem.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#55015) gabro0 válasza HREH (#55014) üzenetére


gabro0
őstag

Én is így vagyok ezzel. A ROM fejlesztők koncentráljanak csak a stabilitásra, ne a funkciókra. Aki ROM-ot cserél, az tudja azt is mi kell neki és mi nem.

Több, mint egy hónapja megelégedéssel használom a Lineage OS-t. Ebben is van minimális számú saját funkció, nem zavaró egyáltalán. Minden kedd este frissül, így lehet az is, hogy a napokban nyilvánosságra hozott WPA2 sebezhetőséget is javították már.

(#55016) vacs válasza gabro0 (#55015) üzenetére


vacs
Topikgazda

HREH: Az Xposed Nougat több mint egy évvel később jelent meg, mint maga a Nougat rendszer (2016.08 vs 2017.10)
Tehát az elmúlt egy évben nem lehetett használni az Xposed + GravitiyBox-ot, én ezért örültem a jól testre szabható custom rom-nak! Most hogy van Xposed Nougat már nincs akkora jelentősége a millió beállításnak! :K

gabro0: én azt olvastam, hogy a wifi sebezhetőséget a router szoftverében kell javítani és nem a telefon stb szoftverében!

(^)(>.<)(^)

(#55017) gabro0 válasza vacs (#55016) üzenetére


gabro0
őstag

Összekeverhetted, mert a kliensoldalon kell, míg az adón nem feltétlenül szükséges. Bár ebben nem vagyok teljesen biztos, időm még nem nagyon volt átolvasni az anyagokat.

A hivatalos oldal ezt írja:
...an unpatched client can still connect to a patched AP, and vice versa, both the client and AP must be patched to defend against all attacks! forrás: [link]

(#55018) vacs


vacs
Topikgazda

A Pixel 2 telefonok már 3 évig kapnak teljes terméktámogatást, az eddigi 2 év + 1 év biztonsági javítások helyett!

És tényleg írják, hogy:

" Pixel 2 (2017) phones get Android version updates for at least 3 years from when the device first became available on the Google Store. After 3 years, we can't guarantee more updates
Pixel (2016) phones get Android version updates for at least 2 years from when the device first became available on the Google Store. After 2 years, we can't guarantee more updates. "

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#55019) ( V ) válasza vacs (#55018) üzenetére


( V )
veterán

hát annyi pénzért ez legalább a minimum...

én bízom benne hogy a Linux kernel LTS (6 év támogatást a kerlenre az eddigi 2 helyett) ill. a Project treble (moduláris Android frissítés) általánossá teszi majd a hosszabb távú szoftveres supportot minden androidos telefonra.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55020) Fkris


Fkris
őstag

Köszönöm srácok a sok segítséget, váltottam OnePlus 5re.

További jó romolast!

:R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#55021) radicspeter1 válasza Fkris (#55020) üzenetére


radicspeter1
őstag

Akkor találkozunk majd még a jövőben ;)
Remélem "V" kartárs is ilyen telefonra vált majd.

ON:
Valakinek van tapasztalata 8.0 ügyben, hogy muzsikál a kalapácsfej telónkon?

[LG NEXUS 5]

(#55022) ( V ) válasza radicspeter1 (#55021) üzenetére


( V )
veterán

szemezek vele rendesen, de ha jól tudom most fog jönni az újított kiadás (5T/6) azt még lehet megvárom ;)
ill elég sok gyermek betegsége volt anno, ezek már ki lettek javítva?
esetleg Mi A1? ;)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55023) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Tempered glass-ra lenne szükségem Pesti, minél gyorsabb beszerzessel. Néztem emagon 3500-ért, ezt sokallom érte. Van olcsóbb de jo alternatíva?

(#55024) LógaGéza válasza ( V ) (#55022) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem tudom milyen betegségről beszélsz. Nekem a kamera is tök jó, fotós kollegám is elismerően nyilatkozott róla, a jellyt meg vagy látja valaki, vagy nem - egy felfújt lufi volt az is...
Az 5T/6 hivatalosan még nincs megerősítve, viszont nekem dealbreaker, hogy elöl legyen az ujjlenyomat-olvasó.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#55025) ( V ) válasza LógaGéza (#55024) üzenetére


( V )
veterán

kezdeti problémák: pl & pl , fordított felvett hang lejátszás stb.
engem nem zavar ha hátul van, lényeg a stock droid és a megfelelő support ;)

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55026) Fkris válasza ( V ) (#55025) üzenetére


Fkris
őstag

Én se találkoztam ezekkel a problémákkal.
Jelly van, de ennyi baj legyen, én is elégedett vagyok a kamerával. Mind a 3al!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#55027) ( V )


( V )
veterán

egy kecskeméti nő összes pénzét leemelték a számlájáról az OTP Bank Simple alkalmazásának segítségével, de mindezt úgy, hogy a sértett az applikációt sosem telepítette és használta korábban

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55028) bwoay válasza ( V ) (#55027) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem ez a cikk kicsit olyan, mintha azt írnák, hogy kiraboltak egy nőt Szombathelyen úgy, hogy sosem járt ott :DDD

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#55029) thesound válasza ( V ) (#55027) üzenetére


thesound
őstag

Valaki hozzáfért a kártyájához. Behúzta az appba, valamint a kártya hátulján ott a cvc kód.
Ha ezek megvannak, akkor már 5e ft felett sem kell pin a telefonos fizetésnél, ugyanis a telefon feloldása számít pinnek.

Gyerek? Boltban trükközött az alkalmazott?

Nem mondom, hogy nincs rés a pajzson, de kicsit hihetetlen story elsőre.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#55030) zolka95


zolka95
őstag

Ez a 7.1.2 alapú Pure Nexus kegyetlen fürge :Y :Y
Minek új telefon? :DD

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55031) biega válasza zolka95 (#55030) üzenetére


biega
aktív tag

Gyorsabb, mint az 5X a stock Androiddal :C

(#55032) zolka95 válasza biega (#55031) üzenetére


zolka95
őstag

LOL
Ezt tapasztalatból mondod?
Mi van ebben a rom-ban? :D
btw jöhetne oreo is belőle xposeddel együtt :D

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55033) biega válasza zolka95 (#55032) üzenetére


biega
aktív tag

Igen, Nexus 5 és Nexus 5X telefonokat használok.

(#55034) SteveJobs válasza zolka95 (#55032) üzenetére


SteveJobs
őstag

btw jöhetne oreo is belőle xposeddel együtt
Ezt várom én is :O

(#55035) vacs válasza SteveJobs (#55034) üzenetére


vacs
Topikgazda

Az Oreo Xposed-ot várhatjátok ... a Nougat Xposed is kicsit több mint egy évvel később készült el, mint maga az android nougat! :))

(^)(>.<)(^)

(#55036) ( V ) válasza vacs (#55035) üzenetére


( V )
veterán

Hát ha abból indulnunk ki hogy az MM gyorsan kijött mivel maga a rendszer inkább csak kozmetikai update volt az LP hez képest még akár lehet hogy most is ez lesz. ;)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55037) Sifre válasza zolka95 (#55030) üzenetére


Sifre
senior tag

Nekem is pure nexus van és belakva elég darabosnak érzem. Gondolom már gyenge a hardver.

(#55038) zolka95 válasza vacs (#55035) üzenetére


zolka95
őstag

Várjuk is, mert hamarabb elkészül. A fejlesztő írta ezt. :D

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55039) ( V ) válasza HREH (#55014) üzenetére


( V )
veterán

AOSP Nougat 7.1.2 for Nexus 5 + Xposed nougat teljesen jól működik ;)

most kapta meg az utolsó frissítést is uh a WiFi sérülékenység is javítva lett.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55040) ( V )


( V )
veterán

Akit érdekel:

PA 7.3.1 - utolsó Nougat frissítés

Letöltés [link]

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55041) radicspeter1 válasza ( V ) (#55040) üzenetére


radicspeter1
őstag

Köszönöm!

[LG NEXUS 5]

(#55042) radicspeter1 válasza radicspeter1 (#55041) üzenetére


radicspeter1
őstag

Közben már a javított verzió is kicsurrant belőle.

[LG NEXUS 5]

(#55043) ( V ) válasza radicspeter1 (#55042) üzenetére


( V )
veterán

:K

Ez meg egy hasznos link a Nougat GPS problémákra [link]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55044) rover45 válasza ( V ) (#55039) üzenetére


rover45
senior tag

A hét elején feltettem ezt amit ajánlottál. Tökéletesen működik! Köszönöm :R
Az esetleges frissítéseket, hogy kapja meg? OTA vagy nekem kell letöltenem?

(#55045) ( V ) válasza rover45 (#55044) üzenetére


( V )
veterán

Sajnos erre már nem valószínű hogy fog jönni frissítés, lévén hogy a Nougat vonal befejeződött és az Oreo fejlesztés ami átvette a helyét.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55046) rover45 válasza ( V ) (#55045) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm :)

(#55047) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok! Tudtok ajánlani megbízható Oreo ROM-ot? :R

[ Szerkesztve ]

(#55048) vacs válasza Superhun (#55047) üzenetére


vacs
Topikgazda

Én még nem láttam sehol Oreo romot! Se xda-n, se devs-base-en!

(^)(>.<)(^)

(#55049) Superhun válasza vacs (#55048) üzenetére


Superhun
addikt

Én csak ezt találtam:
https://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/orig-development/aosp-oreo-8-0-0-nexus-5-t3664033

Sajnos még eléggé alpha verzió...

[ Szerkesztve ]

(#55050) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

karácsonyig bezárólag gondolkodom egy Mi A1 vételén. Egyrészt, a 16-os tárhely már nagyon szűkös nekem (sok képet csinálok, plusz sokféle alkalmazást használok és próbálok ki). Másrészt néha már kommótosan tölt be applikációkat, vagy van, hogy ki is lép belőlük. Immáron 2 éve nyúzom a Nexust, ugyanaz az okostelefonom ilyen sokáig még sosem volt egyhuzamban. :B (Pedig iPhone-ról jövök, haha.)
Mind árban, mind tudásban, mint kivitelezésben korrektnek tartom az A1-et. Innen hányan váltottatok arra?

[ Szerkesztve ]

meg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.