Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) bl4ze válasza LógaGéza (#52046) üzenetére


bl4ze
veterán

Ment PÜ!

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#52052) Crestol


Crestol
tag

Sziasztok! Így hogy elvileg nem jön több frissités a Nexus5-re érdemes még beruházni rá?

(#52053) Fkris válasza Crestol (#52052) üzenetére


Fkris
őstag

Semmi nem hivatalos, főzött frissítés meg 99,9% hogy lesz rá. biztonsági meg főleg.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52054) dkovizoli válasza Crestol (#52052) üzenetére


dkovizoli
addikt

Attól függ mit akarsz. Nekem most két éves és még mindig igen korrekt sebességet tud stb. Sőt. Nekem 2/16 van. Nagyon szeretem, biztos nem válok meg tőle, pedig van más is ami jóval újabb.

(#52055) bl4ze válasza Crestol (#52052) üzenetére


bl4ze
veterán

Szerintem simán. Nehezen találnék utódot neki , nagyon jó telefon.

.:. bl4ze .:.

(#52056) Dottore válasza bl4ze (#52055) üzenetére


Dottore
addikt

Máris sikerült az image flash? :D

(#52057) twine válasza Dottore (#52056) üzenetére


twine
addikt

:C

(#52058) bl4ze válasza Dottore (#52056) üzenetére


bl4ze
veterán

LógaGéza segítségével volt egy full wipe, clean install majd feltettünk egy KK modem-radio-t.
Meglátjuk.
Holnap tesztelés. Most megy a belakás újból.

Lóga úrnak hatalmas köszönet még1x :R

.:. bl4ze .:.

(#52059) randras_83 válasza bl4ze (#52058) üzenetére


randras_83
addikt

Pedig már pont írni akartam, hogy megcsinálom. De miért a KK-s radio-t tettétek fel, ha clean install volt?
Hol vagy Géza? :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#52060) LógaGéza válasza randras_83 (#52059) üzenetére


LógaGéza
addikt

Felment a legújabb factory image, rá pár percre megint eldobta a hálózatot. Egyel régebbi modemmel is.
Csináltunk egy EFS mentést, majd felraktuk a KRT16M-es modemet, több teszt alapján annak volt a legjobb a jelerőssége, és azzal nem dobta el - majd ma kiderül, hogy jó lett-e.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52061) Martinitius válasza bl4ze (#52043) üzenetére


Martinitius
tag

Egyébként nekem van egy tényleg nagyon szájbarágós leírásom Factory Image felrakásához :)) :DD

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#52062) LógaGéza válasza Martinitius (#52061) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tényleg jó, de sajnos a flash-all.bat nem működik egy ideje úgy, ahogy kellene, ki kell csomagolni az image-hammerhead*.zip fájlt is, és egyenként felrakosgatni a tartalmát...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52063) mihione


mihione
őstag

Hali!ugy erzem lassan eljott a csere ideje,foleg a gyenge akku miatt.Ki mire cserelte,cserelne a nexus 5-ot?Eddig amik szoba jottek,nexus 5x,G4 esetleg Htc one M8 de ez csak a kulso miatt bejovos.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#52064) HREH válasza mihione (#52063) üzenetére


HREH
senior tag

Lassan én is gondolkodnék a cserén, csak tök hülyeség szerintem, amíg tökéletesen ellátja a feladatát, ráadásul az én felhasználásommal az átlag SOT is 3-3,5 óra, ami bőven jónak mondható.
Egyébként Sony-kat nézegettem, haver Z3C-je nagyon megtetszett (bitang üzemidőt tud, viszont abban is csak 2GB RAM van), illetve a tabletem is ilyen és az is remekül szuperál.

Várok még őszig, és az új Nexusokig, remélem jók lesznek.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#52065) Dottore válasza mihione (#52063) üzenetére


Dottore
addikt

Hát szerintem a nyarat bírd még ki és ősszel itt lesz az új.

(#52066) GrooveHero válasza mihione (#52063) üzenetére


GrooveHero
addikt

Jelenleg egy kék 32 gigás same s6-ot nyúzok, de már úton a xiaomi mi5 pro white.
Nexus 5 a fiókban pihen.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#52067) Dottore válasza GrooveHero (#52066) üzenetére


Dottore
addikt

Nekem a Xiaomi még szimpatikus is lenne, de az a giccses iPhone utánérzésű UI, az valami olyan borzalom, hogy szavakat is nehezen találok rá.

Most ezzel nem akarlak megbántani, nem személyes, ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#52068) twine válasza Dottore (#52067) üzenetére


twine
addikt

Úgy emlékszem, te valamilyen grafikai vonalon mozogsz, így véletlenül sem akarlak az állításod ellenkezőjéről meggyőzni ;)

Ellenben pont az (is)a csodás a MIUI-ban, hogy egy pillanat alatt tudod szinte az egész felületet cserélni! Izlésed szerint...
Ráadásul amiért nem hagyom szó nélkül ezt a MIUI-ALMA párhuzam dolgot álltalában, az az, hogy a MIUI nagyon kis százalákát teszi ez ki....ezen túllépve, egy valóban okos, kezes rendszert kapsz....
A MIUI sokkal-sokkal több, mint egy alma utánérzés :U :B

Ez is csak egy vélemény, és nem "győzködés" ;) :R

(#52069) twine válasza twine (#52068) üzenetére


twine
addikt

Lejárt a szerk. Idő :B
Am.meg szerintem ezt te is mind tudtad, de muszáj volt kiírnom magamból :DDD

Ja, és +1 az mi5-re, vagy az mi4s-re :B

[ Szerkesztve ]

(#52070) Dottore válasza twine (#52068) üzenetére


Dottore
addikt

Ott mozgok, de értékelem a hozzáállásod. Néha nem kell egyetérteni az embereknek, ettől még el lehet fogadni más véleményt is. :R

(#52071) bl4ze válasza LógaGéza (#52060) üzenetére


bl4ze
veterán

Sajnos nincsen javulás, sőt. Ma megint eldobálta a hálózatot, alig volt mobilnet, 4G-ről hirtelen Edge meg E!, H! és no internet.
Szerintem próbálok egy SIM cserét, más ötletem nincsen.

Egy Budapest-Varsó alatt csak nem megy tönkre a telefon a repülőn, vagy a szkennerben a reptéren!!:!:!:!: :Y

.:. bl4ze .:.

(#52072) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, valaki Szolnokon csinál nekem egy akksi cserét?

(#52073) mcgeri1 válasza Dottore (#52070) üzenetére


mcgeri1
tag

barátnőm most vett egy xiaomi me note-ot a teló gyors meg szép. De a miui-val én sem békülök meg :) nem azért mert alma kinézet, mert a kinézettel nincs bajom. Inkább ami felhúzott hogy alig találtam meg csomó dolgot a beállításokba :D mert azt nagyon átvariálták :) a másik meg ami gáz, hogy 4.4 a 3 gb memóriás új telón... amúgy jó cucc :)

(#52074) gabro0


gabro0
őstag

Milyen fóliát használtok/ajánlotok? Eljött az idő a cserére, a mostani 2014. március óta van meg (telóval egy idős :DDD ) és már elég karcos.
Olyat szeretnék, amin felül kivágás van az érzékelőknek és Ebayen vagy Szegeden valahol beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

(#52075) Izzé válasza gabro0 (#52074) üzenetére


Izzé
őstag

Üveg kell vagy fólia?

(#52076) gabro0 válasza Izzé (#52075) üzenetére


gabro0
őstag

Inkább a sima fényes, hajlékony fólia.

Az üveg lenne a legjobb persze, de nem tudom, hogy akkor rámenne-e a mostani tokom, ami egyébként eléggé rálóg a peremekre (kb. 2,5mm). Fotót tudok lőni róla, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#52079) gabro0


gabro0
őstag

Egyelőre nem hivatalos, de systemless Xposed.

(#52080) Draken válasza gabro0 (#52079) üzenetére


Draken
őstag

Jól hangzik, köszi!

más: mostanság nem hallottam GPE-s verziókról, ezt teljesen eltörölték?

(#52081) Fkris válasza Draken (#52080) üzenetére


Fkris
őstag

Igen, sajnos.asszem a One X volt az egyik utosó? Vagy volt még egy Xperia z2?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52082) bl4ze válasza bl4ze (#52071) üzenetére


bl4ze
veterán

Ma megpróbálok egy SIM cserét kérni a Telenornál, a folyamatos mobilnet gondok miatt, hálózat eldobálás stb.

Nem olyan vicces a mobilnet használhatatlansága, meg sokszor látni a "nincsen szolgáltatás" "csak segélyhívások" meg az E! , H!, 4G! jeleket, hogy nincsen net. Ahol eddig fixen 4G-vel hasított ott a net ott most sokszor E!, H! meg ilyenek jönnek.

Remélem SIM kártya hiba lesz és nem a szeretett N5 makkant meg a BUD-WARSAW úttól :(
Onnantól datálódik a hiba amikor hálózatot váltottam a Lengyel carrierre.

.:. bl4ze .:.

(#52083) Martinitius


Martinitius
tag

Xposed felrakásban tud valaki segíteni? Felraktam ugyan TWRP alól ahogy a leírás írja, de a System UI azonnal FC-zett ahogy bebootolt a rendszer, így kénytelen voltam az uninstall zipet is flashelni.
6.0.1 Cataclysm-n vagyok, és 3.0.0.0 twrp van fent.
Előre is köszi! :R

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#52084) ( V ) válasza Martinitius (#52083) üzenetére


( V )
veterán

a Cata-val kompatibilis?

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52085) Martinitius válasza ( V ) (#52084) üzenetére


Martinitius
tag

Én reménykedtem benne, hogy igen, de most, hogy mondod, elbizonytalanítottál. Mindenesetre én hajlandó vagyok emiatt visszatérni stockra, a kérdés csak az, hogy xposeddal meg lehet-e oldani, hogy a hangerőszabályzó-gombra ébredjen a telefon?

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#52086) HREH válasza Martinitius (#52085) üzenetére


HREH
senior tag

Megnéztem, Gravityboxban van ilyen funkció.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#52087) vacs válasza Martinitius (#52083) üzenetére


vacs
Topikgazda

Így kell feltenni az Xposed-ot N5-re, [link]. :K

(^)(>.<)(^)

(#52088) Izzé válasza gabro0 (#52076) üzenetére


Izzé
őstag

Azt passzolom. Üveg volt már pár, de fóliát nem teszek rá.

(#52089) Martinitius válasza vacs (#52087) üzenetére


Martinitius
tag

Na, akkor ha feltöltött a kicsike, nekiesek. Vagy fél éve nem mókoltam vele semmit, amúgy is ideje volna újrahúzni imageből.

(#52086) HREH Ennek roppantul örülök, kb csak emiatt nem nyugdíjaztam még a Cata-t :C Köszi szépen, hogy megnézted! :R

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#52090) bl4ze válasza bl4ze (#52082) üzenetére


bl4ze
veterán

Telenor, Törökbálint központbna SIM csere megvolt : ingyen, szó nélkül cserélték miután elmondtam a gondokat, tüneteket.

Ott helyben azonnal 4G, minden szuper, jó. Ment is vagy 20 percet, a diósdi Interspar-ban már láttam, hogy "Viber disconnected" nem volt net, a kijelzőn ott virított a 4G pedig. Net nem volt, emailt sem tudtam SYNC-elni stb...
Utcára kiérve volt H, és E is , néha E!, H! net sehol. Hazafelé az autóban H és 4G között ingadozott.

Volt már "Szolgáltatás nem elérhető" szóval full térerő nélküliség, minden.

SIM kártya hiba kilőve.

LógaGéza, és a többi ember : mi lehet a gond még ? Szoftveresen bármi lehet még? Full wipe, új rendszer felhúzva a sokak által legerősebbnek tartott KK radio-val.

Hardveresen mi mehet tönkre egy N5-ben , hogy dobálja el a netet+szolgáltatást ? "Telenor HU" megint duplán van a hálózatok között....

Tököm kezdem elhagyni, és agyam robban fel. Mi lehet az oka ennek? :W :(((

Előre is köszi, ha bárki agyal esetleg ezen, vagy segíteni próbál. Gézának még1x köszönet az eddigiekért is.... :R :R

.:. bl4ze .:.

(#52091) Martinitius válasza bl4ze (#52090) üzenetére


Martinitius
tag

Nem akarlak elszomorítani, de lehet el kellene gondolkodnod, hogy nyugdíjazd szegény N5-t...
Szerintem kb mindent megpróbáltál már amit lehet, ha FI-ből való újrahúzás (ami tényleg MINDENT gyalul, és full gyári állapotba kerül a telefon), ill. sim csere sem segített, akkor valami hardveres hiba lesz ott, azt meg levadászni, hogy mi lehet az, valamint meg is csináltatni, hosszadalmas tortúra lenne.

Racionálisan végiggondolva én biztosan feladnám ezt a szélmalomharcot. Ahogy Butters mondta: "Lassan annyit oboázol ezzel az N5-tel, hogy masszázsszalonban is dolgozhatnál." Vagy vegyél egy összetört, de belül ép N5-t gombokért, aztán rakj össze a kettőből egyet. Bár ez megint olyan, hogy lehet felszállsz vele a sz*pórollerre.
(Szigorúan saját vélemény!!!)

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#52092) Dottore válasza Martinitius (#52091) üzenetére


Dottore
addikt

Az új infók tükrében csatlakozom Martinitius véleményéhez.
N5 RIP.

[ Szerkesztve ]

(#52093) LógaGéza válasza bl4ze (#52090) üzenetére


LógaGéza
addikt

Sajnos erre már én is csak azt tudom mondani, hogy tuti hardveres baj. Nem feltétlen azért, mert külföldön voltál, hanem csak lehet pl a rázkódástól valami elmászott.
Esetleg még annyit megtennék, hogy ráírnék fagyallo-ra, hogy meg-e nézné az antennacsatlakozókat, ugyanis olvastam egy pár esetről, ahol azoknak a megtakarítása és újrapozícionálása megoldotta a problémát.
Ha az se, akkor nekem sajna nincs több tippem... Túrom még a netet, hátha találok azért valamit...

Nem tudja véletlen valaki, hogy a ro.ril.fast.dormancy.rule=0 használatban van még egyáltalán?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52094) twine válasza bl4ze (#52090) üzenetére


twine
addikt

Én az sztorid elején akartam mondani, de most már a minden mindegy alapon bedobom,,; próbáld ki egy másik szolgáltató zsugájával is kérlek...már csak kíváncsiságból...egy napig amikor mozogsz rendesen tornyok között...
Értem, hogy kicserélteted a zsugát,, de én mégis kipróbálnám... :B
Tudom, ez nem megoldás a jövőre nézve,, inkább csak mint mondtam, kísérletezgetős kíváncsiság (részemről)

[ Szerkesztve ]

(#52095) ( V ) válasza bl4ze (#52090) üzenetére


( V )
veterán

öööö nem lenne egyszerűbb elvinni szervizbe? :U

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#52096) LógaGéza válasza twine (#52094) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezt én is ajánlottam neki, akkor abban maradtunk, hogy nem megoldható.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52097) X_C válasza LógaGéza (#52093) üzenetére


X_C
tag

Fagyallot hol lehet elérni? Már kétszer is írtam neki hardveraprón, egyszer hónapokkal ezelőtt, másodszor meg nerégiben, de semmi választ nem kaptam tőle.

(#52098) tabletgenius válasza bl4ze (#52090) üzenetére


tabletgenius
tag

Kidobás előtt egy próbát megér:
[link] ok, tudom, itt wifiről regél, nálad meg a rádió vacakol, de esetedben is lehet a gond egy bizonytalan forrasztás. Persze a legjobb ha szervizbe viszed. (Feltéve hogy hw-es a bibi)

[ Szerkesztve ]

(#52099) twine válasza X_C (#52097) üzenetére


twine
addikt

Meg mernék esküdni, hogy régebben volt neki egy leírása, milyen "formában" várja az üzeneteket, és milyenben semmiképp...ezt vagy törölte, vagy én nem találom sehol most...
Elnézést a feltételezésért, de ismervén a mester urat, nehéz elképzelnem, hogy nem válaszol, már második alkalommal...(persze ettől még bármi lehet)
Nem kérdeztél tőle olyat, hogy "csak 3 pálcika van a wifi piktogramon a fürdő szobában, mitől lehet, mennyibe kerül?"
Tényleg bocs a túlzásért...:R

[ Szerkesztve ]

(#52100) LógaGéza válasza X_C (#52097) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én ma is kaptam tőle pl egy csomagot. Ha írok neki, akkor nagyrészt aznap, de legkésőbb másnap válaszol. Ha nem, akkor írni kell neki megint, mert lehet csak elmaradt a válasz.

Szerk.: most nézem, elírtam én is, helyesen fagyalllo.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.