Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) Tomace91 válasza Uzi74 (#52700) üzenetére


Tomace91
senior tag

Én vidéken lakom (Békéscsaba) és max térerős 4G-m van mindenhol, pedig az állítólagos mobilarenas dokumentum alapján itt csak 800 MHz-es LTE van.

[ Szerkesztve ]

(#52702) Dottore


Dottore
addikt

Az LTE800 az egy probléma. Méghozzá nagy.
Addig amíg mondjuk ez csak elhagyott kisebb településeknél jelentkezik addig talán el lehet bagatellizálni. Veszprémi vagyok és itt természetesen nincs gond, de a vonzáskörzetében igen és ezek elég frekventált helyek, ideértve a Balaton környékét is, ami turisztikai szempontból is jelentős.

[ Szerkesztve ]

(#52703) 1Laci válasza Fkris (#52685) üzenetére


1Laci
tag

És miért nem ér többet? Elvileg jobb az akkuja, ujjlenyomatolvasó, jóval jobb kamera.

Xiaomi-t vennék egyébként, de én félek a attól a xiaomi androidtól. Ha már android akkor nem kell bele nekem semmi, csúcskategóriás meg fölösleges nekem, nem használnám ki.

@SP!T "A juliusi update ota halkabban hallom az embereket akikkel telefonalok, pedig maxon a hangero."
--> ezt remélem nem mondod komolyan :O ez az egyik ok ami miatt kell egy új telefon, mert a N5 ugyanezt csinálja :/

@Tomace91: köszi a választ! sajnos úgy néz ki, hogy az lesz a vége.. majdnemhogy ugyanazok a hibái a N5X-nek mint a N5-nek ahogy olvasom. szomorú.
Hogy éri megvenni a Xiaomit? Rendelni kínából, vagy európából/esetleg MO ? :)

(#52704) Tomace91 válasza Dottore (#52702) üzenetére


Tomace91
senior tag

Több kolléga is a Mi5 topikbol Balaton környékén járkálnak és írták hogy minden rendben.

1Laci: van a leirasomban egy link, ott a legérdemesebb, de tudsz Magyarországról is a Xiaomishop.hu-ról

[ Szerkesztve ]

(#52705) 1Laci válasza Tomace91 (#52704) üzenetére


1Laci
tag

Most nézem, hogy azért ez jóval drágább itthon/európában. Ennyit sajnos nekem egy telefon nem ér, esetleg más alternatíva N5X árban, ami jobb esetleg és max 5.2"-os?
Mi5 egyébként nagyon szép, kár h drága.

(#52706) Dottore válasza Tomace91 (#52704) üzenetére


Dottore
addikt

Ott sok helyen LTE1800 és LTE800 is található. Szóval igen, járkálhattak de teljesen felesleges hitvitába belemenni.
Ott az internet ha érdekel a téma, találsz ezzel kapcsolatban infót.

[ Szerkesztve ]

(#52707) LógaGéza válasza Tomace91 (#52701) üzenetére


LógaGéza
addikt

Békéscsabán nem csak B20 van, hanem B3 is talán. Nemrég én is nézegettem, amikor ott laktam :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52708) Tomace91 válasza LógaGéza (#52707) üzenetére


Tomace91
senior tag

Van igen, csak példát akartam mondani, hogy én is elég messze vagyok a nagyfalutól mégis van LTE b20 nélkül is és amúgy is sokkal jobban fel van fújva ez a téma mint kéne.

(#52709) Uzi74 válasza Tomace91 (#52708) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ha valaki nem bolygó hollandi típusú és ahol tartózkodik ott pont van olyan LTE ami neki kell, akkor nem érdekes persze. De aki sokat mozog, utazik, esetleg olyan szolgáltatója van, aki csak a 800-as sávval rendelkezik vagy főleg azt építi, akkor a 2g minden áldását élvezheti.
Nálam az N5 előtti telefonommal az utóbbi volt a helyzet az irodaházban ahol napközben vagyok, merült is a telefon mint a kő a sok hálózatkereséstől, megváltásnak éltem meg, amikor végre lett LTE800.

[ Szerkesztve ]

(#52710) Fkris válasza 1Laci (#52703) üzenetére


Fkris
őstag

Nüansznyi különbségek vannak, nekem nem érne meg ennyit a kicsivel jobb kamera meg az ujjlenyomat, akksi idő meg fél órával jobb, köszi, úgy is kell a külső akksi.

Szóval SZVSZ nem vennék 5x et 5 után, más telefonról váltásnál más a leányzó fekvése...

Slice:

Én dehogy, nem tennék ilyet veled! :D

Khmbatár5x ;] ;] :R

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52711) dnelb válasza Fkris (#52710) üzenetére


dnelb
veterán

Végülis a piac legjobb kamerája van benne, nem tudtam hogy az n5 is ennyire jó volt ha csak kicsivel rosszabb :D Nem éri meg már venni ez igaz, de azért ilyet hogy egy forintot se ér még én se írok, pedig én aztán gyűlölöm amióta megvettem... :D

[ Szerkesztve ]

(#52712) 1Laci válasza Fkris (#52710) üzenetére


1Laci
tag

Egész nap erről keresgélek... és én se fogok venni.
Nexus 5x-ben ugyanúgy rossz a hang, mint az 5-ben. Ugyanúgy csendes, ugyanúgy hamar merül, ahogy mondod kell a külső akksi. És a lényeg, az antennája ugyanúgy sz.r, gyenge a vétel, kiesik stb.
Szóval nincs nagy előrelépés, 500 eurót meg nem adok egy Mi5-ért, ennyiért már iPhone.

Redmi 3 Pro-t néztem még, de az meg szintén semmi előrelépés.. csak olcsó. Nexus 5-nek meg nincs értéke ahogy nézem, 100 euró körül ha eladom szerintem örülhete :/ Pedig ettől többet ér szerintem... vagyis 100-ért nem hiszem h találsz jobb telót.

Csalódott vagyok, mert megérett a váltásra a N5, már idegesítő amit csinál néha. Várok kicsit és iPhone lesz ebből úgy néz ki, vagy ez a Mi5. De ahogy néztem annak a rendszere is elég fura, marmint tele van csomó kinai app-al, amiket soha nem fogok használni.. ez nem kell nekem :/

@Krisztián: Piac legjobb kamerája?
Miért gyűlölöd? Azok a hibák vannak, amiket felsoroltam?

*ja és még annyival kiegészíteném, hogy az már kényelmetlenül nagyobb is a N5-től... de ha csak ez lenne a baja, megvenném még ma.

[ Szerkesztve ]

(#52713) dnelb válasza 1Laci (#52712) üzenetére


dnelb
veterán

jah, ugyanaz a kamera mint 6pben ami meg kb mindent ver. amiket felsoroltal hibákat egyiket se tapasztaltam :D nekem a ram nem tetszik, valamint a 808as proci thermal kezelése egy csőd, 45 fok felett gyakorlatilag nincs csak 4 gyenge magod. most nyáron árnyékban használva elég 15p es marad 4db 960mhzes a53as magod, a telefon meg atalakul egy galaxy s2ve sebességben :) g4ben ez 60 fokra van állítva, szóval katasztrófa az 5x.akku idő kb 1 órával jobb mint n5on, az 3at bírt ez 4et.
xda ha érdekel

[ Szerkesztve ]

(#52714) 1Laci válasza dnelb (#52713) üzenetére


1Laci
tag

Értem, szóval a benchmarkok lényegében semmit nem érnek, ha rosszul van megoldva a hűtés. Köszi az infót, nem veszek 5X-et, várok még egy új nexusra vagy egy iphonera úgy néz ki, addig el leszek a lassan 3 éves N5-tel még remélem :DDD

(#52715) w333 válasza randras_83 (#52695) üzenetére


w333
félisten

:DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#52716) lafaty80 válasza Tomace91 (#52704) üzenetére


lafaty80
őstag

Én Siófok mellett lakom, ott már gond. Illetve ma csak emiatt kicsit kerülőbb úton haladtam át Siófokon, hát... Keleti oldal gázos, nyugati oldal rendben van, középen még éppen melyiket jelet fogja... Azért ez gáz :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#52717) Tomace91 válasza 1Laci (#52712) üzenetére


Tomace91
senior tag

Az az 500€ kicsit sok azért, mert nekem pl postával 2 év eu garival volt összesen 119k HUF a Mi5 fekete 3/64. :U

[ Szerkesztve ]

(#52718) zolka95


zolka95
őstag

Haldoklik a bekapcsoló gombom?
Ha lezárom vele a telefont néha újra bekapcsolja a kijelzőt, mintha kétszer nyomtam volna meg.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#52719) Tomace91 válasza zolka95 (#52718) üzenetére


Tomace91
senior tag

Eléggé valószínű akkor sajnos.

(#52720) tabletgenius


tabletgenius
tag

Tudja valaki, hogy pure nexus alatt mikent lehet kikapcsolni egy adott app vibralos ertesiteset?
(tudom, vannak alkalmazasok, melyekben ez az opcio elerheto, lasg gmail apk, de pl a blablacar telekocsis appban ilyen beallitas nincs. Ha jol emlekszem a cataclysmnel ez alkalmazasonkent nagyon finoman allithato volt (feny, hang, vibr.), de a purenexusnal - konkretan enne az appnal az ertesiteseket illetoen max. csak a teljes ki/be kapcsolast kinalja fel, valamint a LED szine allitgathato meg)

(#52721) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok! Haver Nexus 5 mobilján a kamera ilyet produkál:

Hátlapot és a műa. takarót, ami a kamerát is fedi, leszedtük, próbáltuk pucolni, de annyira mini, hogy szabad szemmel felismerni, ami ott folyik, nem lehet. Egyértelműen szennyeződés, vagy más oka is lehet ennek? Honnan érdemes kameramodult rendelni, Ebay-en, Aliexpressen? Elég vegyes értékeléseket olvastam mindkét helyen a megkapott kamerával kapcsolatban.

Segítsetek, légyszi! Köszönöm!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#52722) vacs


vacs
Topikgazda

(#52723) slice14 válasza vacs (#52722) üzenetére


slice14
veterán

Ez a hátlap valami főrtelem. Meg 2016-ban már kiadhatna a HTC egy boomsound-os Nexus-t, ha már felkérték. Bár így nem lesz kisértés. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#52724) metal01 válasza vacs (#52722) üzenetére


metal01
őstag

Hol a dátum és árcédula? :)

(#52725) Dottore


Dottore
addikt

Ronda, de legalább érdekesen ronda. :)

(#52726) metal01 válasza Dottore (#52725) üzenetére


metal01
őstag

Lehet, hogy tényleg a OP3 lesz az utódja az N5-nek. Ár-érték arányban, valamint küllemre is rendben van. Ahogy olvasom elkezdődött a CM13 fejlesztése is rá.

Van némi fenntartásom az új Nexusokkal szemben. Bár sokat még nem lehet tudni róluk. Tűkön ülök. :)

Erről mi a vélemény?

(#52727) vacs


vacs
Topikgazda

Bűn ronda a videón szereplő telefon, remélem nem ilyen lesz az idei Nexus! :U

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#52728) szpali válasza vacs (#52727) üzenetére


szpali
addikt

Ízlések és pofonok...
Én 5X-re váltottam volna, de várok még 1 picit, mert ez tetszik :K

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#52729) Dottore válasza metal01 (#52726) üzenetére


Dottore
addikt

Ha ez igaz, akkor alátámasztja némiképp azt a hírt, hogy önálló készülékkel lépnek a piacra. Amúgy bekaphatják, már az szar, hogy aki rootol annak nincs OTA.

(#52730) metal01 válasza Dottore (#52729) üzenetére


metal01
őstag

Gondolom a saját telóiknak is brutál ára lesz. Valahol a szifon vetélytársai lesznek szvsz. A HTC Nexus sem lesz occsó valószínű. Elszaladt a ló eléggé a Google-lel. :/

(#52731) Dottore válasza metal01 (#52730) üzenetére


Dottore
addikt

Az árról én valójában semmit nem gondolnék, okoztak már meglepetést. Negatívat is, pozitívat is.

[ Szerkesztve ]

(#52732) metal01 válasza Dottore (#52731) üzenetére


metal01
őstag

Úgy legyen! Szívesebben váltanék az N5-ről szintén Nexusra, mint valami másra. De a 120-130k a határ egy telefonnál. Legalábbis nálam. Többet nem ér...

(#52733) Dottore válasza metal01 (#52732) üzenetére


Dottore
addikt

Ezzel én is így vagyok. Mármint az árral. Nem ér többet. Valójában ennyit sem.

Haver egyik nap pánikszerűen hív, hogy menjek és nézzem meg mert ezt látnom kell. Egy Vernee Thor 40 ezres telefon volt nála, nemtom valakinek vette.
Az a telefon rendben van. Az én Nexusom elbújhat az összeszerelés minősége mellett. anyagok jók, stock android, működik ahogy kell. Nem azt mondom, hogy ilyet veszek, vagy annyira fasza, hanem azt, hogy ez nagyon jól rávilágít arra, mekkora árréssel dolgoznak a nagyok és, hogy Kína nem kicsit itt van.

[ Szerkesztve ]

(#52734) radicspeter1


radicspeter1
őstag

Most vettem 2 db OnePlus3-at ismerősnek, úgy vélem most ez a legjobb ár/érték győztes a piacon...

[ Szerkesztve ]

[LG NEXUS 5]

(#52735) metal01 válasza radicspeter1 (#52734) üzenetére


metal01
őstag

Nagyon szemezek vele én is. Egyelőre az Oxygen OS tart vissza. Hiányozna a sok spéci opció a customokból.

(#52736) radicspeter1 válasza metal01 (#52735) üzenetére


radicspeter1
őstag

Viszont bootloadert lehet nyitni gari megvonás nélkül ...innentől... 😅 Semmi problémám vele

[LG NEXUS 5]

(#52737) Dottore válasza metal01 (#52735) üzenetére


Dottore
addikt

Root van, minden van. Exposed és sok kicsi spéci opció is van. Ennyi. ;)

(#52738) metal01 válasza Dottore (#52737) üzenetére


metal01
őstag

Igen azt tudom, hogy a root és a bootloader nyitás a Nexushoz hasonlóan "megengedett".

Dottore: az Exposed nekem még kínai (mint a OP3). Van valami jó tutorial hozzá?

(#52739) metal01


metal01
őstag

radicspeter1, Dottore sorry, rossz helyre nyomtam a válaszkor :)

(#52740) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, a legutóbbi havi frissítés nem lett orvosolva ? Azt végül én fel sem tettem, letiltottam a frissítését a sok hiba miatt. (halkulás stb.)

.:. bl4ze .:.

(#52741) Dottore válasza metal01 (#52738) üzenetére


Dottore
addikt

Nem kell hozzá. Az Xposed csak a keretrendszer ehhez teszel fel modulokat. Leginkább kedvelt a GravityBox, de magyar nyelvű, szóval nem lehet gond.

bl4ze
Napokban próbáltam, nem lett. Szerintem a jövőhónapiban.

[ Szerkesztve ]

(#52742) bl4ze válasza Dottore (#52741) üzenetére


bl4ze
veterán

Thx, Dottore. Akkor várok, és figyelmesen olvaslak Titeket. Ezt a mostanit kihagytam, egy bug halmaz nem kell a Google-től. Szégyen egyébként !!! :W

.:. bl4ze .:.

(#52743) Dottore válasza bl4ze (#52742) üzenetére


Dottore
addikt

Próbáld máshogy nézni.
Mindez azért történhet meg, mert kapsz havonta frissítést, amit régen ugye nem kaptál és most is dönthetsz úgy, hogy nem kell. Ez minéden hibáival együtt is nagy előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#52744) metal01 válasza Dottore (#52741) üzenetére


metal01
őstag

Utána fogok nézni. Vajon működik ez már problémamentesen OP3-on?

(#52745) Dottore válasza metal01 (#52744) üzenetére


Dottore
addikt

(#52746) Dottore


Dottore
addikt

Most nézegetem, hogy a OP3 csak kályhaezüstben van. Akkor sajnos kizárt részemről. Arra gondoltam feketében csak nem látszanak azok az antenna csíkok. de az meg nincs.

Isten veled OP3. :)

[ Szerkesztve ]

(#52747) metal01 válasza Dottore (#52746) üzenetére


metal01
őstag

Van hozzá jópár hátlap. Nekem a sandstone tetszik. Full fekete.

Pure Nexus használóknak jó hír, hogy kijött az új release. Vannak új feature-ök és egy pár fix is. Pl. a Google update-ben elb@szott hang hibát javították.

(#52748) Dottore válasza metal01 (#52747) üzenetére


Dottore
addikt

Bumper nem játszik nálam.
Mozog a telefonon egy idő után és a kis porszemcsék nagyon frankón tönkreteszik a készüléket amit épp megóvni szeretnél. Másrészt furcsa dolog valamire amit megvettél egy másik dolgot rátenni, hogy szebb, jobb legyen. Lehet, hogy szebb és jobb lesz, de miért nem lehetett rögtön így csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#52749) metal01 válasza Dottore (#52748) üzenetére


metal01
őstag

Az N5-öm egy Spigen Neo Hybrid tokban van. Ebben nem mozog, lötyög az tuti. Ha leveszem róla akkor olyan, mintha új lenne a telefon. Tok nélkül szerintem pedig minden telefon karcolódik, kopik, stb. Tény, hogy a OP3 kapósabb lenne, ha lenne sötét színben is. Amit nem értek, hogy csináltak belőle egy arany színűt is, ami nem kicsit rajos :/

(#52750) mcgeri1


mcgeri1
tag

Lassan jön a javítás a hangerő hibára! :) Cikk itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.