Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) FearTomi válasza rasky (#7448) üzenetére


FearTomi
őstag

Igaza van, kb. 2 naponta megkérdezi valaki és nagyon unalmas, ráadásul az sem kifogás, hogy nem volt kedve végigolvasni 7400 hozzászólást, ha kb. 30 hozzászólással ezelőtt ott van a válasz illetve az első hsz-ben feketén-fehéren le van írva a kérdés...ugyan olyan mint a Media Marktos kérdés, az is hetente egyszer előjön és ha jól látom ez nem a Media Markt ügyfélszolgálat, ráadásul mi az istenért foglalkoznánk azzal, hogy a MM árusít e nexus 4-et, ha már megvettük...egyszerűen csak az emberi lustaság miatt van teleszemetelve a topic, nem telne többe írni egy levelet a Media Marktnak, vagy beírni a keresőbe, hogy garancia...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#7452) sonique válasza milanmylo (#7450) üzenetére


sonique
őstag

maximum 5 ora körüli kijelzö idö hozhato össze
üzemidöben pedig ez cirka 1-2 nap

de ezt ugye elég sokminden befolyásolhatja
de nem lehetetlen

[ Szerkesztve ]

(#7453) FearTomi válasza milanmylo (#7450) üzenetére


FearTomi
őstag

Ezt is kb. 3-4 napja beszéltük át. 4 és fél óra kijelzőidővel + böngészés + whatsapp + viber + játék + zenehallgatás + telefonálás = 26 óra. Még egyszer sem merült le teljesen amióta használom, szóval nem szar az üzemidő ahhoz képest, hogy mit kell üzemeltetnie az aksinak.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#7454) BoB válasza rasky (#7448) üzenetére


BoB
veterán

Nem, nem kellene az LG-nek foglalkozni külföldön vett N4-el, kivéve ha erre a garancia külön kitér.

Javaslom felkereseni az európai fogyasztóvédelem honlapját, ott meg lehet találni ezeket az infókat.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7455) FőDudu válasza sonique (#7449) üzenetére


FőDudu
addikt

En egy hivatalos forgalmazot/szervizt kerdeztem meg: LG telefonokra nincs nemzetkozi garancia.
Igy ha netan a MM elfogadja a kulfoldi MM garancia levelet az csak gratisz - egyebkent ebben nem hiszek, hiszen a MM uzletek is kulon cegek es miert tenne szivesseget egy magyar ceg a nemetnek? Nem gyakori az ilyesmi...
Foleg magyarorszagon.

Szoval a kulfoldon vasarolt Nexus4 az abban az orszagban garis ahol vasaroltak.

XDA topik is ezt tamasztja ala:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1983591

A fentebb emlitett 100k-s Nexus4 16GB-os ajanlat tolem szarmazik.
2 maximum 3 darab lesz amit a jovo heten veszek at (2 eves gari onnan indul) - nem zsakbamacska.
A szolgaltato lepecseteli a garjegyet ami 24 honapos garancia.
Szolveniabol szarmazik a Simobil nevu Vodafone leanyvallalattol.

A garijegy igy nez ki:
http://www.sendspace.com/file/ls672e

A forgalmazo es szerviz pedig a www.vamatrade.com.

Mivel a garijegy is a lefoliazott dobozban van igy ki kell botani a lepecseteleshez.
A tobbi az ugy van ahogy a gyar belepakolja (nem kapcsolom be, nem probalom ki - original).
Persze ha valakinek nem kell a lepecsetelt garjegy az kaphat foliazott dobozos keszuleket is :)

Reszemrol ennyi. Jelenleg tobb keszulekre van vevo mint amennyit be tudok szerezni ilyen jo aron - igy az erdeklodest koszonom!

Egyebkent van par forumtars aki igen furcsa kerdeseket tes fel..
- milyen hosszu az adatkabel?
- mi van a dobozban?
- mi a facebook profilom?

Egy telefonrol van szo amit mindenhol egyforma konfiguracioban arulnak.

FőDudu

(#7456) MartOOn válasza FőDudu (#7455) üzenetére


MartOOn
addikt

en is rendelnek toled egyet... de tudnom kellene hanyas a labad... ;p

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#7457) FőDudu válasza MartOOn (#7456) üzenetére


FőDudu
addikt

Allitom barmelyik zug GSM atveszi oket - itt meg facebook profiltol kezdve nindenfele egyeb szamomra furcsanak tuno kerdes felmerult mar ami siman tudhato a telefon barmelyik forgalmazojanak a honlapjarol.

Lehet, hogy csak nekem furcsa - es otthon ez a fajta kerdezoskodes a divat...

En ha vasarolok valamit mondjuk ebay-en, akkor megnezem/leutom/fizetem/pa. Nem erdekel az elado maganelete...

FőDudu

(#7458) sonique válasza FőDudu (#7455) üzenetére


sonique
őstag

MM a metro csoport tagja
és ahogy a metro kartyam is jo külföldön és az ott vasarolt arura itthon is van garancia
a MM nál is igy van ez egy nagyon nagy cég csoport
nem kis kft üzemelteti itthon

(#7459) milanmylo válasza FearTomi (#7453) üzenetére


milanmylo
aktív tag

Rendben, ez esetben bocs a hülye kérdésért. De legalább meggyőztetek, hogy ezt vegyem. Már rendelem is play-en, mert van ismerős németországban :) Köszönöm szépen!

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#7460) hpeti3


hpeti3
tag

Sziasztok. Én is boldog Nexus 4 tulaj lettem, és a kérdésem az lenne, hogy amikor a notification bar-t lehúzom 2 ujjal, akkor a felhasználónál az jelenik meg, hogy owner, Hogyan tudom ezt átírni a nevemre, és esetleg egy képet beilleszteni ide? A segítséget előre is köszönöm.

(#7461) FearTomi válasza milanmylo (#7459) üzenetére


FearTomi
őstag

Szerintem a 4.2.2-óta a hasonló kaliberű telefonokat simán veri:) Az aksi időt tudod javítani, ha mondjuk nem pörög egész nap a 3G, hanem 2G-n használod, pl. Viberre, Whatsappra, és szinkronizálásra bőven elég és jó pár óra plusz aksi időt kapsz cserébe:)

Amúgy 5 órája vettem le a telefont a töltőről, játszottam vele 10 percet és most 97%-on van, szóval elég jó szerintem, ha nem nyúlsz hozzá például szinte nem is merül a telefon:)

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#7462) FearTomi válasza hpeti3 (#7460) üzenetére


FearTomi
őstag

Rákattintasz az Owner részre, majd ott megjelenik a kép, vagy az a kis bábu, ha nincs kép, majd azt megnyomod, utána jobb felső sarok és edit, ott átírhatod a neved. Amúgy érdekes, mert a google accodból be kellett volna húznia a neved és a képet.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#7463) hpeti3 válasza FearTomi (#7462) üzenetére


hpeti3
tag

Megpróbáltam, de azt írja ki amikor rákattintok, hogy a névjegy nem létezik, pedig be van állítva a google accountom, vagy lehet, hogy a google+ szolgáltatásba is be kell jelentkeznem?

(#7464) BoB válasza hpeti3 (#7463) üzenetére


BoB
veterán

Igen.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7465) hpeti3 válasza BoB (#7464) üzenetére


hpeti3
tag

Köszönöm, így már sikerült :))

(#7466) TomPack válasza sonique (#7452) üzenetére


TomPack
őstag

Milyen böngészőt hasznàlsz? Az android gyàri böngetőjét? Őt le tudom tölteni valahonnan? A Play-en nem talàlom.

(#7467) FőDudu válasza sonique (#7458) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig a szamlajukon valami olyan fajlec van hogy Elso Mediamarkt Kft...
Nem tipikus leanyvallalat nev...

FőDudu

(#7468) sonique válasza TomPack (#7466) üzenetére


sonique
őstag

én ugytudom hogy aosp browser nem létezik külön ...
apk file-t ki lehet venni cm vagy aokp rom alol de nem tudom müködik e igy bemásolva

(#7469) manokaki válasza sonique (#7468) üzenetére


manokaki
őstag

Én probáltam telepiteni a nem rootolt telefonra , és sajnos nem lehetcsak rootolt telefonra és a megfelelő Romra amiben eleve benne van , a googlechrome és a play-n találhato böngészők nyomába sem lépnek a gyárinak !!!

[ Szerkesztve ]

(#7470) FőDudu válasza sonique (#7458) üzenetére


FőDudu
addikt

A Metro-t illetoen igazad van:

Európa elsőszámú elektronikai cikkeket forgalmazó kiskereskedelmi áruházláncának, a müncheni Media Marktnak tagja. Az Árkád üzletközpontban levő áruházat 2001-ben nyitották. Többségi tulajdonos a Media Markt Saturn Holding Magyarország Kft. A Media Markt 1996 óta a Metro csoport tagja.
Az áruház filozófiája, hogy áruházanként legalább negyvenezer féle márkás terméket kínál a háztartási és szórakoztatóelektronika területén.

FőDudu

(#7471) The Baja97


The Baja97
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek ezzel a telefonnal is ossze lehet hogy valami hasonlót? http://m.youtube.com/#/watch?v=9nh2NSLgaII

(#7472) TomPack válasza sonique (#7468) üzenetére


TomPack
őstag

Lehet emiatt fogok màsik rom-ot feltenni, amit nagyon sajnàlnék. A Maxthon-t próbàljàtok ki, az összes közül szerintem ez a leghasznàlhatóbb. Tud magyarul, flash-t tudja, teljes képernyőt tudja, jól tördel, és vajsimàn görget.

(#7473) X DoZ3R


X DoZ3R
tag

Üdv. Pár napja vagyok N4 tulaj, bár ez sajnos mos nem nagy öröm, a teló kb 2 napot bírt, olyan 80%os akuutöltöttségnél egyszercsak bekattant és kiirta hogy -22%on van az aksi, mondom oké, műkösött tovább, telefonáltam is rajta, nem volt gond, ujra akartam inditani pár órával később hogy észhez térjen, kikapcsolt és azóta kampo, a töltést veszi, ha bedugom a töltő ikon előjön, ha be akarom kapcsolni akkor a google feliratig jut és kész, ha sokáig nyomom a powert akkor piros ledet kapok, bootloadebe be tudok lépni, recoverybe nem, tehát ad életjelet csak épp nem bootol sehogy sem, vkinek esetleg hasonlo tapasztalatok ? esetleg tipp? pl egy hard resetet hogyan vagy ilyenkor lehet e szoftvert ujrarakni rajta, amugy minden stock volt rajta,

köszönöm a segítséget

(#7474) Endless


Endless
aktív tag

Valaki aki vásárolt az usabazarból telefont, irjon PÜ-t

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#7475) manokaki válasza TomPack (#7472) üzenetére


manokaki
őstag

Én ezt használom :

(#7476) FearTomi


FearTomi
őstag

Szerintem a Dolphin browserrel semmi gond nincs. Aksit nem zabálja és gyors...CM browsert sajna nem lehet telepíteni külön...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#7477) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Magyarországon valahol lehet rendelni gyári bumpert?

(#7478) manokaki válasza FearTomi (#7476) üzenetére


manokaki
őstag

A dolphin browser, csak a régi támogatja a flash-t , teljes képernyőn pedig nem igazán tudsz uj oldalt nyitni, szerintem nagyon gyenge a gyári Android böngészöhőz képest .

Nem is értem miért nem rakták bele gyárilag a Nexus 4-be , vagy a Sony Xperia Z-be . :F

[ Szerkesztve ]

(#7479) sonique válasza X DoZ3R (#7473) üzenetére


sonique
őstag

sjanos ez egy régi széria hiba
gondolom r1.0 es készülék ??
sajnos ez csere , szerviz ,
nem tudom milyen garanciád van
xda-n ilyen hibánál van akinél segitett hogy hatlap leszed akku csati le és vissza és elindul

de a service leirás szerint
Two capacitors are changed to prevent no power caused by damaged PMIC.
no power on, booting current is 90mA ~ 100mA

sajnos hard reset csak akkor müködik ha elindul a készülék

[ Szerkesztve ]

(#7480) FearTomi válasza manokaki (#7478) üzenetére


FearTomi
őstag

Nem tudsz új oldalt nyitni??? Akkor nekem biztos valami csoda verzió van, mert amikor lefelé húzom az ujjam megjelenik a kereső sáv és olyan oldalt nyitok meg amilyet akarok:) Valóban nem támogatja a flash-t de gyengének nem mondanám a fapados gyári böngészőhöz képest...valóban nem játszik le flash-t, de mivel megpróbálják kiölni a flasht mindenből ezért egy idő után nem lesz ez gáz szerintem. Amúgy mihez kell flash? zavar, hogy nem látszanak a reklámok?:D

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#7481) X DoZ3R


X DoZ3R
tag

érdekes, mert idealertől lett rendelve kb 2 hete küldték ki uk-ból és tudtommal már azért nem 1.0ás készülékeket adnak ki....majd most jobban szétnézek xda-n hátha van vmi okosság, a hátlapot meg nem akarom leszedne mert félek hogy akkor tényleg ugrik a gari :\ most még próbálom tölteni meg hátha vmi de ez igy elég gázos... azért köszi a választ

(#7482) sonique válasza X DoZ3R (#7481) üzenetére


sonique
őstag

nem biztos hogy elindul
de ha el is indul ujra ezt fogja jatszani sajnos

(#7483) FearTomi válasza X DoZ3R (#7481) üzenetére


FearTomi
őstag

akkor viszont szerencsés helyzetben vagy és iDealerhez vissza kell vinni, amilyen hamar csak tudod...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#7484) Keeperv85 válasza X DoZ3R (#7481) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha elindult, ahogy van mindenestől tedd rá a legutóbbi elérhető frissítést (kernel, bootloader, RF-FW, rom, mindent..) és kezdj reménykedni, hogy olyan hibába ütköztél, amit megoldott már. Bár szerintem itt az akku elektronika lehet a ludas, amit a szoftver nem old meg... :(

Ha nem megy, vagy nem javul meg, akkor ahogy a többiek is írják: irány a szerviz... :(

[ Szerkesztve ]

(#7485) X DoZ3R


X DoZ3R
tag

tudsz vagy tud vki arról írni hogyan lehet lehet ujraflashelni a romot ha eljutok a bootloaderig? tudtommal olyat lehet

(#7486) FőDudu válasza X DoZ3R (#7473) üzenetére


FőDudu
addikt

Hard reset:
http://www.knowyourmobile.com/google/19049/how-hard-reset-your-nexus-4

FőDudu

(#7487) FearTomi válasza X DoZ3R (#7485) üzenetére


FearTomi
őstag

Megkockáztatod azt, hogy ugorjon a garancia? Végül is a te telefonod:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#7488) FőDudu válasza X DoZ3R (#7485) üzenetére


FőDudu
addikt

Valoszinuleg kell hozza fastboot. Es akkor lehet a geprol lekuldeni neki az image-et amirol felbootolva lehet flashelni...

Ezt most ipadrol irom, a notimon van egy ilyen batch file amivel a cwm image- et szoktam lekuldeni full backup elott ( mert nem preferalom a gyari recovery felulirasat).
Ha nem jutsz szemmire, dobj egy privit es el tudom kuldeni az egesz konyvtarat amiben adb/fastboot/recovery van. Win7 x64 alatt nekem szepen mukodik - nem kell hozza SDK- t telepiteni.

FőDudu

(#7489) Keeperv85 válasza FearTomi (#7487) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Miért ugrana a garancia, ha a hivatalosan kiadott romot teszi rá? :U

@FőDudu:

Bootloadert szerencsére (most inkább sajnos) nem lehet fastboot alól flashelni. :N Többnyire a system.img is túl nagy falat neki. Ahhoz már a recovery kell(ene).

[ Szerkesztve ]

(#7490) TomPack válasza manokaki (#7475) üzenetére


TomPack
őstag

Itt mit kell nézni pontosan? Nekem gyàri rom van fent, de ugyanazt írja.

(#7491) sonique válasza X DoZ3R (#7485) üzenetére


sonique
őstag

sztem ha iDealer elintézi neked a garit, gondolom külön pénzért
akkor ne piszkald már mert felesleges

de sztem neked is az lenne a jo ha kicserélnék és a google cseréli egyböl nem javitja ...

(#7492) FőDudu válasza Keeperv85 (#7489) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert irtam cwm betoltest onnan meg azt csinal amit akar... :)

Emlekem szerint annyi az egesz, hogy fastboot flash helyett fastboot boot van es akkor a lekuldott image nem beflashelve lesz, csak bebootol rola.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7493) Keeperv85 válasza FőDudu (#7492) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A gyári alól is, ha megfelelően szignált romot uszít rá. :K

(#7494) X DoZ3R


X DoZ3R
tag

most már mind1, végleg magadta magát töltés közben, csak piros led ha bevan dugva, seképsehang :S

(#7495) sonique válasza X DoZ3R (#7494) üzenetére


sonique
őstag

igen nagy valoszinüsége hogy a fent emlitet 2 kis kondenzátor halt meg benne a hiba leirása erre utal
szoval teljesen felesleges lett is volna barmivel kisérletezni

más :

tegnapi aokp ba végre teljesen atszabhato a zarképernyö
Whitehawkx féle

[ Szerkesztve ]

(#7496) TomPack válasza X DoZ3R (#7494) üzenetére


TomPack
őstag

Egyébként, ha màr itt tartunk sajnos... Hasznàltàl esetleg nem gyàri autóstöltőt, vagy töltötted egyéb eszközről? Mert nekem ma eljàtszotta, hogy 21%-nàl ràdugtam tölteni, és azonnal azt mutatta, hogy 'Feltöltve'. Tegnap a kocsiban töltöttem

(#7497) X DoZ3R


X DoZ3R
tag

nem töltöttem csak a gyári usbről, nem volt hekkelve sem, semmi, egyik pillanatról a másikra kampo, amugy most feléléedt, mármint veszi a töltést meg fastboot menu bejöon dde még mindig nem bootol.... amugy irt vissza idelaer gari ugybe és angliába kell visszapostáznom, levélként feladva kb 5e lenne :S

(#7498) sonique válasza X DoZ3R (#7497) üzenetére


sonique
őstag

akkor hajrá
elég olcson meguszod akkor szerencsére
és az gondolom megint vagy 2-3hét :(

(#7499) X DoZ3R


X DoZ3R
tag

hát ez az :D 4 hónapja várok rá és 2 napig működik...ilyet :D

(#7500) X DoZ3R


X DoZ3R
tag

amugy az normális hogy bootloaderben, a hw versionhoz azt irja hogy "reserved"? nem egy verzio számot kellene irnia ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.