Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) emvy


emvy
nagyúr

Elkezdett kopni (!) az elolapi uveg. Eleg meglepo. (Kb. 2 mm-es kor alaku kopasfolt a kepernyo kozepen.)

while (!sleep) sheep++;

(#3002) knyitogato válasza emvy (#3001) üzenetére


knyitogato
őstag

Kopik? Furán hangzik. Valamilyen tokot, fóliát használsz?

[ Szerkesztve ]

(#3003) leslien válasza z0d1AK (#3000) üzenetére


leslien
nagyúr

Sajna, akkor már fizetve van minden? Kèrdeznèm de alszik :)
Thx az infot

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3004) z0d1AK válasza leslien (#3003) üzenetére


z0d1AK
veterán

Gondolom ha megrendelte, akkor igen. De kérdezd meg az ismerősödet, aki intézi, ő csak megtudja mondani, hogy a Google lehúzta-e a pénzt a kártyájáról, vagy sem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3005) Pompi válasza leslien (#2997) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A pénzt ténylegesen akkor fogják levonni a számláról amikor postázzák. A rendelés után egy ideig zárolják összeget csak.

Feel Good Inc.

(#3006) FragMaster válasza emvy (#3001) üzenetére


FragMaster
addikt

Kérdés ugye milyen használat mellett. Ha pl. pofára rakod szegényt a telepi beton pingpongasztalra akkor ne csodálkozz :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#3007) djgeg válasza emvy (#3001) üzenetére


djgeg
őstag

És ez csak úgy magától? Persze :D :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3008) emvy válasza djgeg (#3007) üzenetére


emvy
nagyúr

Senki nem mondta, hogy magatol, csak meglepodtem, mert az egyetlen dolog, ami okozhatta, hogy kulcsok voltak mellette (fejjel lefele sosem rakom le).

Nem zavar, csak meglepett. Meg mindig sokkal jobb igy, mintha foliat tennek ra :)

while (!sleep) sheep++;

(#3009) knyitogato válasza emvy (#3008) üzenetére


knyitogato
őstag

"az egyetlen dolog, ami okozhatta, hogy kulcsok voltak mellette"

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..... :P

(#3010) djgeg válasza emvy (#3008) üzenetére


djgeg
őstag

Háát azért a csoda majom üveg témának nem kéne egy kulcstól "kopnia" : /

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3011) z0d1AK válasza djgeg (#3010) üzenetére


z0d1AK
veterán

Erre azt mondom, hogy nem kéne egy marketing rizsától azt hinni, hogy a telefon kibírja a maják által megjósolt világ végét is, inkább kellene tartani, hogy figyelembe veszi a gazdája, hogy 1xx ezer forintba került és sérülékeny is tud lenni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3012) emvy válasza z0d1AK (#3011) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondom, hogy nem izgat, hasznalati targy. Nem hasznal Nexus4-et eladasabol akarom egyenesbe hozni a csaladi koltsegvetest.

while (!sleep) sheep++;

(#3013) z0d1AK válasza emvy (#3012) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egyértelmű, hogy használati tárgy és így meglátszanak rajta az idő nyomai.
Bár érdekes, hogy esetemben egyik készülék sem szokott karcolódni tok és fólia nélkül sem, igaz, nem is hordom a kulcs mellett sem a tabletet, sem a telefont.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3014) emvy válasza z0d1AK (#3013) üzenetére


emvy
nagyúr

En is azon vagyok meglepodve, hogy a Nexus One-omon (nem is GG) sosem latszott ilyen tipusu kopas.

while (!sleep) sheep++;

(#3015) z0d1AK válasza emvy (#3014) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez egyébként akár véletlen is lehet. Mind az, hogy a Nexus One makulátlan, mind az, hogy a Nexus 4 foltos.
Mondjuk az engem zavarna, ha a kijelző láthatósága romolna egy folttól (nem csak egy karctól). Nem azért, mert karcállónak van kikiáltva, hanem mert tényleg vizuálisan rontja az élményt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3016) FearTomi válasza Hitch (#2996) üzenetére


FearTomi
őstag

Jaaa:) Amugy szerintem ez emberfuggo:) En pl megorulok a Samsungok kamu szineitol, kb. kiegetik a szemem, szoval nekem megfelel ez:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#3017) knyitogato


knyitogato
őstag

Beszéltem telefonon a Media Markttal. Nagyon kedves volt a nő, mondta, hogy ők szívesen átveszik, és intézik. de a magyarországi LG-n múlik, hogy javítják-e. Amíg nem forgalmazzák itthon,addig (a MM-s hölgy szerint) erre kicsi az esély.

(#3018) zorromoto


zorromoto
senior tag

Akkor kicsit összefoglalva: Itthon lelenleg semmilyen formában nem lehet garanciális javítást kérni míg nem lesz itthon is kapható a készülék ?

store-s garancia meg az adott országban gariztatható ahol véve lett a készülék?

A MM-ost is csak akkor lehet itthon ha majd itthon is kapható ,de akkor is az LG-n múlik ?

Ezeket jól értelmezem ?

(#3019) leslien válasza z0d1AK (#3004) üzenetére


leslien
nagyúr

èrdekes h mèg midig a playen; in stock! Nèmet,Usa .lehet h belehúzott Lg barántunk a gyártásba? talán nekem is lesz telom ?!

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3020) djgeg válasza zorromoto (#3018) üzenetére


djgeg
őstag

Szia

Én már félig meddig végére jártam ezeknek a kérdéseknek.
[link]

Összefoglalva LG hivatalos álláspontja az hogy ha Google Play Store-ból vetted akkor fordulj a Google hoz, ha szolgáltatónál akkor hozzá. Ő maga még nem forgalmazza itthon... Közvetlen az LG csak a saját maga általit garizza... Ha külföldön lett véve Saturnba vagy MM be... Akkor meg Oda kell vinni... Saturn itthon már nincs! MM meg az LG-vel gariztat, illetve tőle szerzi... Amíg itthon nincs LG által forgalmazva így nem valószínű, hogy a külföldön MM emben vásárolt N4 edet itthon gariztatni tudják...
Google álláspontja az, hogy a garancia az adott országban érvényes illetve még érvényesíteni lehet olyan országban ahol van Google Play Store és árusítják a Nexus 4-et

Szóval gyerekek... Jelenleg K mindegy, hogy hova van garid így se úgy se érvényes... : /
Jelenleg.

Miután az LG elkezdi forgalmazni Itthon úgy már valószínű, hogy a Saturnban illetve MM-ben vásárolt N4 eket lehet majd gariztatni... LG garancialevéllel.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3021) Sn00k


Sn00k
veterán

A feladat kezelő szerepét mi tölti be, mert az eltünt az alkalmazásoknál, és nem tudok rájönni, mivel lehet bezárni a futó alkalmazásokat, illetve üriteni a RAM-ot... :U

3njoy the Lif3

(#3022) twine válasza Sn00k (#3021) üzenetére


twine
addikt

"illetve üriteni a RAM-ot... " :C :C

taskváltó gomb, és elhúzod jobbra vagy balra az adott alkalmazást,,,,
Ha ennél drasztikusabb dolgokra gondolsz 2 giga RAM mellet :Y
Akkor külső alkalmazás....
Ennél perverzebb kérdést el sem tudok képzelni ebben a topicban :D

[ Szerkesztve ]

(#3023) z0d1AK válasza twine (#3022) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az, hogy az Acer Iconia B1-en zárnom kell gyakrabban az alkalmazásokat az 512 MB RAM-mal, az nem meglepő, de remélem azért 2 GB RAM mellett már nem feltétlenül nagy létszükség ez. ;]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3024) mrdavid válasza djgeg (#3020) üzenetére


mrdavid
aktív tag

A magyar MM ügyfélszolgálat álláspontja a tegnapi nap eredményeként
Német MMbe vásárolt garis telefont itthon javítják cserélik, még akkor is ha itthon nem forgalmazzák!

de ah látom valakinek mást mondtak....
én bemásoltam a tegnapi levelezést... ezek szerint senkinek nem lehet hinni?
Nekem elég egyértelműen azt válaszolták h megoldják a garanciáztatást

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#3025) Sn00k válasza twine (#3022) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi:)

Figy valahogy be lehet azt állítani, ha a power gombot megnyomom , akkor legyen újraindítás menüpontom ?

3njoy the Lif3

(#3026) djgeg válasza mrdavid (#3024) üzenetére


djgeg
őstag

Igen és ki javítja cseréli? Az LG.... Itthon nincs forgalmazva... Az LG meg Elküldött a picsbe már párszor...
Szerinted az MM Magyarországnak fognak garizni egy küldödön vásárolt terméket ami nincs is Forgalomban Magyarországon?
LG NEM gariz még Nexus 4 et....
Max akkor fogod tudni gariztatni MM ben itthon ha LG elkezdi forgalmazni...

Vagy szerinted az ügyfélszolgálatos csajszi volt olyan jófej és hivatalosan felvette a kapcsolatot az LG vel, hogy figy tudom ti nem áruljátok Magyarországon... meg semmi de amit mi külföldön árulunk azt garizzad már le...
Totál reális... Főleg itthon.

Ügyfélszolgálatosnak meg ne higyjél... Volt már rá példa pl Samsung terméknél ami még itthon nem volt forgalomban, hogy elküldtek a picsába( EU Samsung garival) , hogy huzzak vissza oda ahol vettem... ( MM-ben ) Samsung meg MM-hez irányított... Mivel ők forgalmazták azt a terméket csak...

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3027) mrdavid válasza djgeg (#3026) üzenetére


mrdavid
aktív tag

nyilván én is kétkedve fogadtam a választ, ezért még egyszer rákérdeztem
illetve a német MM-t is megkérdeztem s ők azt mondták h ha náluk vásároltam itthon is érvényes a garancia

aztán ha meg nem így van, akkor kapják be...
nincsenek ezek szerint a helyzet magaslatán

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#3028) djgeg válasza mrdavid (#3027) üzenetére


djgeg
őstag

Az a baj, hogy a Német MM es-nek fogalma nem lehet, hogy mik érvényesek itthon... Lehetnek egyforma üzletpolitikai szabályaik... De ha az LG meg elküldi őket a picsába akkor mit csinál?
Küldözgeti majd max külföldre... azok meg hetek-hónapok. Ugyan az mintha én visszapostáznám a forrásnak...

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3029) Sn00k


Sn00k
veterán

Miért nem vesztek itthon nexus 4-et? Én a B-telnél vettem kettőt. Reggel felhívtam őket és du 4re már mehettem is értük.. Tök normálisak voltak és 2 év gari van rá , ha jól emléxem...(európai modellek)

3njoy the Lif3

(#3030) zorromoto válasza djgeg (#3020) üzenetére


zorromoto
senior tag

Értem.
Köszönöm. Akkor lehet mégis csak Jelenleg az USA forrás a legjobb ha a gari ugyis kuka.Mivel onnan valószínű ingyé hoznák nekem haza. Az meg akárhogy is nézzük 390 dollár ami jelen esetben 85 ezer csengő bongó forint. Kérdés hogy bevállalom brother vagy nem. A 400 EURÓ-hoz képest ez kb 35 ezerrel olcsobb.Na mármost mi lehet ebben a legdrágább és mennyi ha cserélni kell .Gondolom az alaplap.

Hmm most csak hangosan gondolkodom.

(#3031) knyitogato válasza Sn00k (#3029) üzenetére


knyitogato
őstag

Egy év bolti garancia van rá. (+ egy év szoftvergarancia, ami LOL) Szóval nekik kell visszavinni, ők meg valahogy, valahol megpróbálják megjavíttatni. Úgy vettél kettőt, hogy ezeket nem is tudtad pontosan? :)

(#3032) szponzor válasza knyitogato (#3031) üzenetére


szponzor
senior tag

Ugyanaz, mintha Play-ből veszed és Magyarországon laksz...futkoshatsz, hogy valaki foglalkozzon a garis problémáddal. Lehetett szidni a Samsung-ot, de én már inkább afelé hajlok, hogy megint egy Samsung-ot veszek, 26 hónap garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#3033) djgeg válasza knyitogato (#3031) üzenetére


djgeg
őstag

A B-TEL tudtommal egy szolgáltató nem ?
[link] Van náluk mobil? xDD
Vagy ez valami sufni GSM neve is? xD

(#3032) szponzor
Én is most visszaevezek a Samu hoz... a 2 év gari az 2 év gari....

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3034) Sn00k válasza knyitogato (#3031) üzenetére


Sn00k
veterán

Igazából az egyik a cimborámé, én csak egyet vettem, de különösebben nem izgat a gari, 1 év legyen rá azt kész, 1 évnél tovább nem nagyon használok telefont:)

djgeg: NEM! Itt vettem: [link]

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#3035) djgeg válasza Sn00k (#3034) üzenetére


djgeg
őstag

Aham ...
Akkor csak névrokonok :D

139 000 Ft (27% ÁFA-t tartalmaz) Ha tényleg így van az nem rosz én pl le tudnám írni az Áfát xD
Csak nem valószínü...
Egyébként Bolti gari így vagy úgy de én hivatalos Google forrásból cseszhetem a garimat... Ezek után jobban jártam volna egy boltival...
1 héten belül Nexus 4 16gb Angol Play Store os eladó! :C

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3036) mrdavid válasza djgeg (#3035) üzenetére


mrdavid
aktív tag

most én meg maradok a DiTechnél
lefoglaltam, szombaton megyek érte,
kint él bécsbe barátom, havonta jár haza
a DiTech két év gyári garit ad rá, bár azt is kintre
szóval így belemegyek, kint kipróbálom,

ha ezzel is beszívom, mint a másikkal, aminek recseg a hangszorója ,akkor utána én is s3
azt szeva nexus 4

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#3037) campi


campi
csendes tag

Sziasztok! hétfő óta van tulajdonomban a nexus 4 fiam révén a UK-ban rendelte dec.4-n és jan.20-án szállitota le a TNT 279 font a 16 gigás.Most kezdem belakni sztem egész jó teló! Szombaton egy barátom segitségével némi takaritást kap és már most állitom normál használat mellett garantálom a min 2 napos üzemidőt! Barátomnak s3 -asa van esztétikailag egyenlő. 4.2.1 fut rajta az antutuba egymás után háromszor verte az s3-at átlagban 17500 körül.ár érték arányban kiváló készülék./az árra természetesen a Play árat értettem/

(#3038) FragMaster válasza leslien (#3019) üzenetére


FragMaster
addikt

Február közepére ígérték a hiány felszívódását, lehet ennek az előszele.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#3039) metamo123


metamo123
csendes tag

Sziasztok, ugye itthon ha jól tudom minden saturn-ból már MM-lett, ez azt jelenti, hogy a német saturn-ban vássárolt nexust itthoni MM-ben gariztatják,mintha MM-ben vettem volna?(ha majd végre itthon is lehet kapni)

(#3040) djgeg válasza metamo123 (#3039) üzenetére


djgeg
őstag

A régi Saturnos garik érvényesíthetőek az MM ben, de szerinted külföldön Saturnban vett cuccodat legarizza az MM Magyarország?.... :DDD

"Az üzletlánc szerint a Saturn áruházakban korábban vásárolt, de a jövőben esetlegesen garanciális javításra, vagy cserére szoruló műszaki eszközökkel a jövőben a Media Markt áruházak foglalkoznak."

Itthon már nincs Külön Saturn... Egy az anyacég már.... Ettől függetlenül viszont két külön működő ág ha jól tudom így szerintem elég fura lenne kint is ha egymás cuccait gariznák, de nem elképzelhetetlen... Azonban egy Külföldi Saturnban vásárolt Terméket legariztatni egy totál másik ország MM-jénél ahol nincs Saturn...pfff Ezen nagyot néznék ha működne. Főleg itthon xD

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3041) szponzor válasza campi (#3037) üzenetére


szponzor
senior tag

Ez nem túl meglepő, modernebb és gyorsabb SoC van benne. Az viszont meglepő, hogy ugyanezzel a SoC-cal az Xperia Z 600 MFLOPS körül teljesít a Linpack-ben, míg a Nexus "csak" kb. 190. Persze a benchmark-nak nem mindig jó hinni.

(#3042) X DoZ3R


X DoZ3R
tag

Na most már UK playstoreban is lehet kapni, kíváncsi leszek meddig lesz készlet :)

(#3043) crhis86


crhis86
tag

Újra van UK playstore-ban N4!

(#3044) djgeg válasza szponzor (#3041) üzenetére


djgeg
őstag

Benchmark-okban 3Dmark csalás óta nem hiszek... Nevetséges pénisz méregetés... Ki tudja milyen csalásokkal tűzdelve :D

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3045) Peddy789 válasza djgeg (#3040) üzenetére


Peddy789
őstag

ugyse tudja senkisem biztosra megmodnani, nyilván ha nem biztos azt mondják legtöbbször hogy nem, hárítják a felelősséget, itt már valaki írta hogy belsős lg info szerint lesz szerviz, én ebben hiszek

DE amíg nem próbálta senki szervizeltetni, úgy hogy itthon már forgalmazva van, addig ez úgyse fog kiderülni 100%osan úgyhogy full felesleges ötödszörre leírni ugyanazt 40 hozzászoláson belül, főleg hogy mindenki kb találgatja, hiába van mindenféle ilyen olyan balfasz supportosokkal levelezés

a "szaar inkább veszek S3at" hozzászolások meg szerintem nemtartoznak a topichoz, ha az jobb döntés akkor hajrá, de már eztis minimum 3szor láttam, nemértem minek írsz még a topicba hamár eldöntötted hogy nemlesz nexus 4ed csak eladásra arra a hardverapró valami
valóban meggondolandó hiszen ott 2év+2hónap garancia van tutira, a nexus 4re meg 1év és nem biztos, ezzel mindenki tisztában van
no offense amugy

(#3046) sompetike


sompetike
aktív tag

ezt a garis dolgot már tényleg jegelhetnétek....

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#3047) Peddy789 válasza crhis86 (#3043) üzenetére


Peddy789
őstag

idealertől kapott már valaki infót hogy rendelik ? énmár egy jó ideje küldtem az utalást de még nemjött azóta semmi üzenet

(#3048) KillBorn válasza Peddy789 (#3047) üzenetére


KillBorn
senior tag

Nincs egy napja, hogy elérhető. Nekik is kel idő míg 1X vagy kitudja mennyi darabot megrendelnek. Ráadásul csak 1 accountról 1 db rendelhető asszem. Ők is csak mostantól tudják rendelni. Azért 96 papír elég jó ár érte, bár novembertől várok rá szal...

Egyszer kaptam tőlük még 2-3 hete, hogy még nincs,de amint lesz rendelik.
Ma már viszon 2x írtam nekik:D egyszer hogy DE + US van, meg 1 perce kb. hogy UK is van:D Csak, hogy tutira értesüljenek a dolog állásról! :D Remélem nem veszik rossznéven.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#3049) oceanrush


oceanrush
senior tag

Ma vettem egy ilyet az O2-tol az UK-ban, kulsore nagyon szep, jobban tetszik mint eddig barmim ami volt. Sebessegben kb. egy szinten van a Note 2-vel, habar benchmarkokban elegge alulmarad, de ez annyira talan nem fontos, ha a gep folyamatosan mukodik. A kijelzoje viszont Note2/SGS3/Lumia820 utan erdekes/fura, legalabb is nekem, persze ez valoszinuleg azert van mert az AMOLED-hez vagyok szokva, viszont ennek ellenere nagyon tetszik. Ezen kivul a hatlapja is nagyon szuper, jol nez ki rajta az a minta.

Benchmark eredmenyek:

Antutu:
Note 2: 17379/Nexus 4: 17012
Quadrant Standard:
Note 2: 7348/Nexus 4: 4964
Sunspider(Chrome):
Note 2: 1023ms/Nexus 4: 2103
CFBench:
Note 2: 25135/Nexus 4: 19384

(#3050) djgeg válasza Peddy789 (#3045) üzenetére


djgeg
őstag

Szerviz lesz :)
Amint LG papa hajlandó behozni... Saturn ténában akkor se nagyon hiszek. MM ben vett is MM es garizás nem pedig LG. Amig LG nem fogja behozni. 1-2-3 hónap... Vagy ki tudja... Addig NINCS mód magyar Garanciáztatásra... Még nincs ,slusz pasz :D

Egyébként meg ki a fene mondta neked, hogy szar a Nexus? xD S3 mamat adtam el a Nexus ért... Aztán beszivadtak November óta nem tudok szerezni egyet... Nevetséges.
Most meg, hogy zötyög felém valamelyik EU-s országban. Kiderül, hogy cseszhetem a garanciámat. 3 Hónap alatt nem tudtam szerezni... Amúgy meg a Supporthoz az első kérdésem a garanciáról szólt... Most nem rég voltak hajlandók válaszolni. No meg szivat a Suport ott ahol ért !

Ezek után K ra jogosan gyújtanám fel azt a nyomoronc N4 et ha megérkezik....
Szeretnék egy N4 et... De úgy, hogy 3 hónap alatt nem tudok szerezni, max 16 GB NINCS GARIM.... Ez így nevetséges öngól nekem.

Ezért marad az S3.
Google-t meg a jövőben elfelejtem mert ennyit nem szívtam még egy termékért, hogy megszerezzem... Kicsit nevetséges xD

Ezek mellet, hogy itt voltam vagyok leszek a topikban neked mivel lesz rosszabb ? xD Semmivel. Akkor meg? :U

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.