Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Hahó! Visszatértem a jó öreg Nexus 4-hez, ami a nálam megjárt romok legtöbbjét elviselte eddig!
Ma vettem a telefont, és leginkább próbálgatásra akarom használni.
Este repül rá a honfitársunk romja: [link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#62052) kiraly.andra válasza rum-cajsz (#62051) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Csak kíváncsiságból: mennyiért adnak manapság egy ilyen készüléket?

:a:

(#62053) rum-cajsz válasza kiraly.andra (#62052) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én 4ezer forintot fizettem érte. De a kijelző pixelhibás, szerintem cserére szorul. Meg is rendeltem már.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#62054) Head88 válasza kiraly.andra (#62052) üzenetére


Head88
addikt

Én egy hibátlanul működő de külsőre kicsit kopottasat vettem még nyáron 7000Ft-ért. (új gyári akkuval)

[ Szerkesztve ]

(#62055) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

2 éve adtam el Nexus 4-emet egy haveromnak. Kb fél év múlva digitalizer hibás lett. 1,5 évet állt a fiókba, most cseréltetett kijelzőt. Ma adta nekem, hogy nem bootol be. Elmondása szerint kijelző csere után a szaki még bekapcsolta, működött. Chroma ROM volt rajt. Nyomtam egy wipe cache-t, de semmi. Majd factory reset TWRP alól (format data és cache) de semmi. Felraktam fastboottal a legutolsó hivatalos ROMot factory imageből, de megint semmi. Bootlopol. Mi lehet a gond?

Köszi a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#62056) Head88 válasza pcnet (#62055) üzenetére


Head88
addikt

Ez volt a gondja az enyémnek is. Meghalt a flash chip az alaplapon. Szereztem egy kijelzőtörött telót 5ért és alaplapot cseréltem.

(#62057) pcnet válasza Head88 (#62056) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi szépen az infót! :R Ez nem jó hír! Elég kellemetlen, hogy havernak eladom a telefont, fél év múlva meghal a digitalizer, most kijelzőt cserél, még nem is használta, most meg alaplapot cserélhet. :(

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#62058) gborisz


gborisz
tag

Sziasztok, egy rosszul sikerült factory reset után most rakom újra a rendszert, eddig nitrogen-t használtam (7.1.2), van esetleg vmi más ajánlatotok? (használ még vki egyáltalán nexus4-et rajtam kívül? :))

(#62059) Bobby G. válasza gborisz (#62058) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Nekem nem sikerült a Nitrogen verziófrissítés, így visszaraktam a régit. Pedig már elég rég óta nem mókoltam vele, újra is kellett olvasni mindent hozzá. :) Néztem én is alternatív megoldást, de sajna a régiek már nem frissítik, az újak meg elég kiforratlanok még. Maradt a Nitrogen 7.1.2.
Ja.. Nem emlékszel, hogyan kell beállítani, hogy új üzenetnél megnyissa a képernyőt? Eddig jó volt, de most csak jelez, és nekem kell megnyitnom. :(

(#62060) gborisz válasza Bobby G. (#62059) üzenetére


gborisz
tag

Nem teljesen világos, mire gondolsz az alatt hogy megnyitja a képernyőt, de ha rájövök, megnézem, raktam fel 8ast, azt lakom be éppen.

(#62061) rum-cajsz válasza gborisz (#62060) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én is a 8-as használom, az unlegacy-t, amit linkeltem lenn.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#62062) Bobby G. válasza gborisz (#62060) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Mármint a Nitrogen 8-at? Hogyan sikerült? Arra gondoltam, hogy ha kapok egy üzenetet, akkor kirakja a zárolt képernyőre és nem kell hozzá megnyitnom a telefont, néhány másodpercig. Most jelez, hogy jött egy üzenet, de csak a led villog, illetve hangot ad. Ahhoz, hogy megnézzem, be kell nyomnom egy gombot.

(#62063) gborisz válasza Bobby G. (#62062) üzenetére


gborisz
tag

Ja értem mire gondolsz, nekem is így csinál, hogy csak hang+led, de őszintén már nem is emlékszem, hogy a 7es is ezt csinálta-e, pedig 3 napja még az volt :)) Némi guglizás után úgy tűnik, hogy ez szándékos, és külön app kell ha szeretnél wake up lock screent notoficationokra (istenem de szépen hangzik)

(#62064) Bobby G. válasza gborisz (#62063) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Asszondod? A viber amúgy megjelenik, mert ha le van téve az asztalra, nem kell hozzányúlnom, hogy lássam, ki zaklat. :)

(#62065) rum-cajsz válasza gborisz (#62063) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Hát, a Nitrogént nem ismerem, de Lineage-nél itt van.

(ez ébreszti fel a képernyőt értesítés érkezésekor:
Megjelenés -> Környezeti kijelző

Illetve a engedélyezni kell a zárképernyős értesítéseket, ha el is akarod olvasni:
Értesítések -> fogaskerék -> lezárási képernyő -> Összes értesíztés

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#62066) Bobby G. válasza rum-cajsz (#62065) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Lehet, hogy az lesz az. :) Köszi!

(#62067) Mathiassa


Mathiassa
tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom egy kis sztorimat. Van egy Nexus 4-em. Majdnem 4 évig ketyegett az eredeti akksival, a konstans szar üzemidőn kívül gondja nem volt, a végére már mutatkoztak jelei, hogy ennek az akksinak vége. Random kikapcsolás, 10-20 százalékos esés a visszakapcs után, stb.
Elvittem egy helyre, ahol kifejezetten írták, hogy Nexus 4-gyel is foglalkoznak. Az akksit kicserélték, a helyzet sokkal jobb lett. Még jó pár hónapig használtam, aztán ráuntam, hogy a középszarnál jobb üzemidőt és teljesítményt már nem lehet kicsikarni a telefonból, így váltottam. Viszont az elfekvőbe lerakott telefonomban a viszonylag új akksi egyik pillanatban felrobbant. Nem is nyúltam hozzá előtte napokig. Csatolok pár képet. Igazából már ennek is jó pár hónapja, csak nem volt még időm foglalkozni a problémával. Igazából kiváncsi vagyok, hogy szerintetek mennyiből lehetne kijavítani ezt a problémát. Érdemes-e? Eléggé sajnálom, mert póttelefonnak tökéletes lett volna még.


Nokia 3100 -> 6020 -> 6300 -> c5-03 -> Samsung Galaxy W -> LG Nexus 4 -> Xiaomi Redmi 4X -> Mi A2 -> Google Pixel 4a 5G

(#62068) randras_83 válasza Mathiassa (#62067) üzenetére


randras_83
addikt

gtk...engedd el. kiszolgálta a lelkét :( :O :O :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#62069) FüligJimmy


FüligJimmy
csendes tag

Kedves Nexus 4 kollégák. Elköszönök tőletek, átnyergeltem egy Redmi Note 4-re. Szegény Nexus elkezdett gyengélkedni: random nem lehetett felébreszteni, ha hívtam a benne lévő sim-et, a hívó telefonon kicsöngött, de a Nexus nem jelzett ki semmit, csak egy erőteljes reboot segített. Ez kellemetlen, ha az ember hívást vár. Kiszolgálta a lelkét, 6 évig hordta büszkén a Cyanogen-t/LineageOS-t. :) Köszönöm a segítéget, amit kaptam a fórumon.

Üdv,
Imi

(#62070) SyMbioTe

Üdv!

Múltkor tesómnak kicsit beázott az N4-ese, és nem tudom mennyire halálozott el. Sajnos nem sikerült hamar kivenni az akksit.
Ha megpróbálom bekapcsolni, akkor fehér képernyő, oldalán halványkék csíkokkal, utána pedig szép lassan elsötétül és ennyi. Nem tudom meddig jut el a rendszer.
[kép]
[kép2]

Kérdés van rá esély, hogy csak a kijelző halt be? Vagy valószínűleg teljes kuka?!

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#62071) gborisz


gborisz
tag

Sziasztok, nem vagyok kibékülve ezzel a 8-as nitrogénnel, pedig a 7-es nagyon flottul ment. Használ valaki valamilyen jó romot? (Használ még N4-et valaki egyáltalán? :D én is nézelődök már, hátha a pixel light jó lesz, de addig még bosszankodás nélkül kell kihúzni)

[ Szerkesztve ]

(#62072) daniele


daniele
aktív tag

Sziasztok!

Szereztem nem rég egy használt N4-et.
Szerelmes voltam bele konkrétan, annyira imádtam, ezért tartalékba, dísznek vettem egyet.

Az lenne a kérdésem, hogy ha egyáltalán nem használom - érdemes az aksiját kiszerelnem? Nem akarom, hogy felrobbanjon vagy a hátlapot szét törje.

(#62073) pcnet válasza daniele (#62072) üzenetére


pcnet
addikt

Szia!

Ha egyáltalán nem használod, célszerű kiszedni, igen. Haverom pár hónapja vette elő a régi Nokia N8-át a szekrényből és el volt deformálódva a ház. Akksi szépen felpúposodott.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#62074) daniele válasza pcnet (#62073) üzenetére


daniele
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#62075) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám a nexus 4 mobillal, hogy ha hívok valakit a kijelző nem mutat semit. A bekapcsoló gombra, ha mmegnyomomegy pillanatra megjelenik. Mit lehet ez? Valami ötlet?

(#62076) SyMbioTe válasza Mtomasz81 (#62075) üzenetére

Közelség érzékelő szenzor? :F Annak ez a dolga, ha pl. hívás közben fülhöz emeled a telefont, kinyomja a kijelzőt. Elemeled, akkor újra feloldja.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#62077) Mtomasz81 válasza SyMbioTe (#62076) üzenetére


Mtomasz81
tag

Szia! Ezt tudom, de mégsem oldja fel.

(#62078) NTonee válasza Mtomasz81 (#62077) üzenetére


NTonee
veterán

nincs rajta véletlenül fólia, vagy üvegfólia, ami beleér, esetleg ki is takarja a szenzort? Mert én is így jártam anno. Vagy csak nagyon koszos. :DDD

(#62079) Mtomasz81 válasza NTonee (#62078) üzenetére


Mtomasz81
tag

Szia! Üveg védő fólia van az lcd-n, meg 1x volt egy kijelző csere. Egy képet tudnál küldeni hogy hol a szenzor, mert lehet hogy tényleg rá takar. :DDD

(#62080) SyMbioTe válasza Mtomasz81 (#62079) üzenetére

Közelségszenzor a bal felső sarokban van. Ha fény fele fordítod a telefont, látszik két kis kör, valamelyik a kettőből :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#62081) NTonee válasza Mtomasz81 (#62079) üzenetére


NTonee
veterán

Ha van rajta, akkor szinte biztosan takarja. Nagyon kevés olyan üveg volt, aminél kivágták a szenzoroknál.

(#62082) Mtomasz81 válasza NTonee (#62081) üzenetére


Mtomasz81
tag

Köszi! Igen valóban rá takar a fólia.. Egy kérdésem lenne hogy lehet beállítani a Nexus4 -et akkumulátor kímélő (több időt bírjon az üzemidő) módban? Kicseréltem az eredeti 2100mha akksit egy új 3800mha akksira. Így már lébyegesen több időt bír, de még mindig alig 1napnál többet nem bír ki.

(#62083) hYpErKe válasza Mtomasz81 (#62082) üzenetére


hYpErKe
tag

Nem tudom gyári rom van-e fent vagy főzött?
Ha jól emlékszem a gyári 5.1en még nem lehetett bekapcsolni a battery saver funkciót. Ha főzött van akkor tuti újabb és a beállítások/akkumulátor alatt tudsz savert kapcsolni manuálisan is.

Pixel --> Pixel 7

(#62084) Mtomasz81 válasza hYpErKe (#62083) üzenetére


Mtomasz81
tag

Sajnos gyári 5.1.1, ami tényleg egy nagy rakás sz@r. Van egy nexus7 tábla gépem is, de azon már megszabadultam a gyáritól. Nincs rá mód nexus4 gyárinál azt beállítani, amit említettél vagy kell rá egy főzött rom?

(#62085) hYpErKe válasza Mtomasz81 (#62084) üzenetére


hYpErKe
tag

Tévedtem 5.1 alatt is be lehetett már kapcsolni manuálisan.
[link]

Pixel --> Pixel 7

(#62086) Mtomasz81 válasza hYpErKe (#62085) üzenetére


Mtomasz81
tag

Köszi a segítséget! Lehet, hogy ezen is majd lecserélem a gyári romot? Tudnál esetleg linkelni nexus4-hez való romot (linage, nasp...)?

(#62087) hYpErKe válasza Mtomasz81 (#62086) üzenetére


hYpErKe
tag

Így elsőre nitrogen os-t találtam 8.1: [link]

Pixel --> Pixel 7

(#62088) Mtomasz81 válasza hYpErKe (#62087) üzenetére


Mtomasz81
tag

Köszi! Ezt ext4-ről vagy f2fs-ről működik?

(#62089) gborisz


gborisz
tag

Sziasztok,

nem tudom, jár-e még valaki erre, lassan le kéne cserélni szegény N4-emet, de fogalmam sincs mire. Vagyonokat nem akarok rá költeni, 80k-ért vettem 5 éve, a stock droid bejött, meg hogy még most is van rá főzött ROM ennyi év után. Átlagos felhasználás, nem játszok. Xiaomi Mi A2 Lite amit néztem, hogy szóba jöhetne például, van vkinek más javaslata? (B20!)

[ Szerkesztve ]

(#62090) SyMbioTe válasza gborisz (#62089) üzenetére

Szerintem ha ez a stock droid bejön neked, és csak átlagos felhasználás, az Mi A2 Lite-al nem lősz mellé. Ha hosszú távra tervezel, szvsz a 4/64-es verziót vedd. Eustock-on 60k, de Pesten a Lurdyban van Xiaomi bolt (xiaomi.hu), ott 65k.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#62091) gborisz válasza SyMbioTe (#62090) üzenetére


gborisz
tag

Köszi, megfontolom. Sajnos közben olvasgattam még, és az Mi A2 meg a Note 5 is beesett a kalapba, a kicsit erősebb hardver miatt. Szegény N4-em már merül is gyakran, a bekapcsológombot is megint cserélni kéne, és mostanában random kikapcsol. Pedig megtartanám még 5 évig ha lehetne :))

(#62092) SyMbioTe válasza gborisz (#62091) üzenetére

Note 5 is jó válsztás. Kettő között még fontos különsbdég, hogy a Mi A2 Lite az Android One-os, a Note 5 meg MIUI-t futtat. :)
Mi A2 ami erősebb, és Android One-os, de annak szűkösebb az akksija, 3000mAh, 2 napot nehezebben bír ki, mint az előbb említettek.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#62093) gborisz


gborisz
tag

MI A2 lett végül, még ismerkedünk, de nyilván impresszív az N4 után mindenféle szempontból (hogy azzal mit csináljak, arról fogalmam sincs). Így most 5 év után csók a topicnak :R legyetek jók (akik még vagytok :DDD )

(#62094) gombasm válasza gborisz (#62093) üzenetére


gombasm
aktív tag

Sok szerencsét az A2 -vel, nem fogod megbánni!

Nekem is megvan még az N4, néha feltöltöm és frissítem a SW -t rajta (LineAge 15), ennyit megérdemel.
Kedvemcem, volt, de fantasztikusan gyorsan eljárt felette az idő... :(( :Y .

Amit újonnan vettem, azt eladtam, utána két évvel vettem kettőt bagóért, amikből tudtam egy hibátlant csinálni (az egyik beázott volt, de karcmentes, a másik használt és működőképes). Sokáig a dedikált netbank app volt rajta, mert ezen már nem cserélgettem romokat és így nem kellett hetente többször új kódot kérnem a banki ügyfélszolgálattól ;) . Ilyesmire még ma is jó lehet!

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#62095) gborisz válasza gombasm (#62094) üzenetére


gborisz
tag

Hát az az igazság, nem akarok 2 telefont magamnál tartani. Gondolkodtam rajta, hogy megtartom tartaléknak, hogy legyen cserének, ha ezt szervízbe kell vinni valamiért, de az akksija már most is köhög kicsit, ha másfél év polcon állás után elővenném... inkább odaadom vkinek bagóért, legalább akkor lesz haszna is, nem csak a port gyűjti haszontalanul. (én lehúztam vele 5 évet, így casual felhasználóként, szerintem átlagos böngészés/podcast/ilyesmi felhasználásra ma is elég még, ha nem is annyira villámgyors mint volt. Lehet 5.1-et vissza kellett volna rakni? :)))

(#62096) gombasm válasza gborisz (#62095) üzenetére


gombasm
aktív tag

Hát... te tudod.

Én mindenesetre két telefon eladását bántam meg, az N4 -et pótoltam egy használt darab megvásárlásával és adós vagyok még magamnak egy O+1 beszerzésével is, ez a kettő volt a kedvencem. (A harmadik meg a Xiaomi Mi3.)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#62097) Styleair


Styleair
aktív tag

Régi Nexus4-esemet (+ tokokat) alkatrésznek felkínálom. Ajánlatokat privátban várom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#62098) cd334 válasza Styleair (#62097) üzenetére


cd334
tag

Szia! Érintő működik?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#62099) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Eljött az idő, én is továbblépek. Igazából még most sem volt semmi bajom a kicsivel, de csak benne van a korban már, így útjaink különválnak. Még egy rövid ideig az asszony fogja használni (mivel az ő telefonja ment tönkre, így én vettem magamnak egy másikat, ezt meg megkapja ő...:) ), aztán eltesszük valamelyik fiók mélyére. Köszönöm, hogy tagja lehettem a topicnak! Viszlát! :R

(#62100) Mtomasz81 válasza Bobby G. (#62099) üzenetére


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Szeretnék feltelepíteni a régi nexus4-re custom romot. Milyen új androd létezik rá? Ennél még nincs megnyitva a bootloader. valaki leírná sorban hogy hogy kell ezt csinálni?

(#62101) gombasm válasza Mtomasz81 (#62100) üzenetére


gombasm
aktív tag

Esetleg az összefoglaló? A topik elején van, csak meg kell nyitni, minden ott van szépen sorban.

Custom romokat pedig itt találsz:

[link]

https://forum.xda-developers.com/nexus-4

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#62102) Mtomasz81 válasza gombasm (#62101) üzenetére


Mtomasz81
tag

Köszi! sikerült most a Nitrogen OS 8.1 telepítettem fel, de lehet kipróbálok másikat is. Van olyan rom a nexus 4-re ami tudja a dubla koppintásos ébresztést?

(#62103) gombasm válasza Mtomasz81 (#62102) üzenetére


gombasm
aktív tag

A dupla koppos ébresztés hw függő (ha jól emlékszem), szóval nem fogsz találni olyan romot, ami tudná :((( .

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#62104) pcnet válasza Mtomasz81 (#62102) üzenetére


pcnet
addikt

Régen AK kernel és Franco kernel tudta, de kellett hozzá kernel matató app is. Voltak romok amiben simításra ébredt a kijelző. Fogyasztás magasabb volt, mert folyamatosan aktív volt a digitalizer.

Szerk: Keress rá itt 'dt2w' kifejezésre.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.