Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Pőze


Pőze
aktív tag

A króm keret nektek is ilyen sérülékeny? Egy hetes a telefon TPU tokban használom és látszódnak rajta már használati nyomok csak azt nem értem hogy hogy.

(#6752) MartOOn válasza gilfoyle (#6740) üzenetére


MartOOn
addikt

gondolom az elolapi folia szinten nem er ki a szeleig a hajlitas miatt. ugye? en olyat keresnek ami teljesen kier. (aztan lehet hulye otlet)
:B

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#6753) madoxx válasza #16820480 (#6742) üzenetére


madoxx
aktív tag

Teljes töltés/merítésre gondoltam :)

(#6754) #16820480 válasza Pőze (#6751) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem már lassan három hónapos, és nem látszik egyáltalán rajta semmi. nem lehet, hogy a tok dörzsöli le valahogy? bár már vagy két hete tokban tartom én is, és most néztem, nincs rajta semmi sérülés.

egyébként meg most, hogy viszonylag sok idő után először levettem a tokot, ismét rájöttem, hogy mennyire szép ez a telefon és mennyire vékony. pont ideális méret a kezemhez. örülök, hogy nem 4,3-as vagy még kisebb cuccot vettem.

madoxx: szerintem nem kell ilyesmi. ahogy első használatkor sem igazán lényeges. nem jellemző már ezekre a modern akksikra a memória hatás.

[ Szerkesztve ]

(#6755) sonique válasza MartOOn (#6752) üzenetére


sonique
őstag

olyan folia ami kér a széléig csak ebben a puha xtreme guard féle tipusban van
ami rendes folia és kiérne a széléig az lejön ..mert nem tapad fel

@zorromoto
tessék
Aokp marc 12

[ Szerkesztve ]

(#6756) noorbertt válasza noorbertt (#6541) üzenetére


noorbertt
őstag

Ezekre valami?:))
Hsz1
Hsz2

(#6757) sonique válasza noorbertt (#6756) üzenetére


sonique
őstag

nem lehet mobilon rootolni
bootloader kell nyitni roothoz

Universal Nexus Linux Toolkit v2.1.0

[ Szerkesztve ]

(#6758) arn válasza FearTomi (#6736) üzenetére


arn
félisten

egynek sem, de karcolas sem volt rajtuk...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6759) noorbertt válasza sonique (#6757) üzenetére


noorbertt
őstag

Mindenképpen nyitni kell? Ezzel amit linkeltél simán rootolni nem lehet?

(#6760) KillBorn


KillBorn
senior tag

Ez egy nexus telefon az isten szerelmére! Nehogymár programot használjatok a rootoláshoz, meg bootloader nyitáshoz és romoláshoz:D Egy adb mappával parancssorból mindent meg lehet csinálni! Linuxon meg még driver sem kell.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#6761) sonique válasza KillBorn (#6760) üzenetére


sonique
őstag

bocs de ha az is sok neki hogy nem tudja hogy mit kell csinalni
akkor egyszerübb szted ha fastboot parancsokkal irom le
sztem igy egyzserübb egy mezei usernek

de ugynezem a konkrét parancsokat lépséröl lépésre nem irtad le neki ...

[ Szerkesztve ]

(#6762) zorromoto válasza sonique (#6755) üzenetére


zorromoto
senior tag

köszi már megtaláltam xda-n csak nem tudom érdemes-e feltenni.

de akkor te faux-al nyomulsz továbra is ?

(#6763) sonique válasza zorromoto (#6762) üzenetére


sonique
őstag

igen maradt a kernel
nekem nincs semmi gondom vele

miért ne lenne érdemes folyamatosan kerülnek bele a bugfixek és ujdonságok

(#6764) mumk1 válasza KillBorn (#6760) üzenetére


mumk1
addikt

Már az is ciki, hogy egyáltalán nyitni kell a bootloadert. egy Nexus készüléken. :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#6765) gilfoyle válasza MartOOn (#6752) üzenetére


gilfoyle
őstag

Így van, ahogy sonique is írta, nem ér ki a széléig.

(#6766) madoxx válasza #16820480 (#6754) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nem a memória hatás miatt, hanem hogy az os tudja mettől meddig tart az akksi.
Több helyen is írták hogy egy teljes merítés kell. Csak azt nem tudom hogy ha wipe nélkül frissítek romot vagy kernelt, akkor is kell-e?

(#6767) mrdavid


mrdavid
aktív tag

[link]
nem tudom ezeket néztétek e
vann itt pár fajta back skin

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6768) KillBorn válasza sonique (#6761) üzenetére


KillBorn
senior tag

ITT a legjobb írás a készülék használatáról, minden probléma és megoldás benne van amivel a használat során találozhatunk, és ha követjük az éppen nekünk kellő részt még el sem ronthatjuk. Jó nem linuxra van, ott ./adb-linux:D

Nem ide tartozik egészen, és nem akarok senkit sem megbántani, de azért mert "az userek nem tudják mit kell csinálni" - vagy nem is akarják tudni, mert minden instant kell, gombnyomásra. Autómatikusan kérdeznek sokan ahelyett, hogy körlünéznek. Na ezért egyszerüsödnek, butulnak már évek óta a játékok is, (morrowind vs. skyrim) és a hardcore rétegnek (Dark Souls) egyre kevesebb fán terem a ritka gyümölcs. Magyarul el"casual"osodunk, lassan már mindenhol csak X-et kell nyomni. Elfelejünk küzdeni, ellustulunk.
Mellesleg kismillió helyen (XDA) le van írva lépésről lépésre minden. Még annyit, hogy ha valami automatizált program kell ehhez a géphez, vagy nem tudunk követni lépésről lépésre egy leírást, akkor ez nem nekünk való vidék.
Lehet, hogy a program használata könnyebb, de legalább tudom mit csinálok.
Pl. a programban csak "Flash Google Factory Image" van, de ha csak pl. kernelt (ez inkább gyakoribb) akarok visszatenni gyárira? Akkor aztán nyomkodhatom az (5)-ös gombot.
Sztem akinek ilyen készüléke van igen is tanulja meg a parancssor használatát, mert csak elsőre tűnik bonyolultnak, utána még élvezni is lehet a megszerzett tudást:D Ha pedig tényleg teljes a homály, akkor jönnek az olyan aranyos kérdések mint az "Universal Nexus Linux Toolkit" XDA topic jelenleg utolsó oldalán feltettek. Mert csak gombokat nyomkodnak, és várják a jót. Na ekkor kell feltenni a telefonunkat a hardverapróra, és megszabadulni mihamarabb a további kellemetlenségektől :DD

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#6769) mrdavid válasza KillBorn (#6768) üzenetére


mrdavid
aktív tag

tudnál adni nekem egy linket ahol le van írva a menete parancsorral végezhető feladatokkal?

köszi

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6770) sonique válasza mrdavid (#6769) üzenetére


sonique
őstag

beirodm cmd ben hogy fastboot és kiirja milyen lehetöségek vannak nekem ez elég szokot lenni :)

(#6771) KillBorn válasza mrdavid (#6769) üzenetére


KillBorn
senior tag

beleszerkesztettem az előzőbe.
Ha a bootloadert akarod nyitni csak azt a részt kell megcsinálni, ha rootolni, akkor meg csak azt a részt. A custom .zip-es dolgok meg mennek CWM-ből, akár flasheltből, akár csak bebootoltból.

"There are other methods that are abbreviated and/or faster, but I wanted to spell out each step in the process for the purposes of learning. I'm a big believer in doing things manually before using a "toolkit", much the same way that, in school, we are taught to do math first, before being allowed to use a calculator." - én is így gondolom.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#6772) mcsabi84 válasza KillBorn (#6760) üzenetére


mcsabi84
senior tag

Ne haragudj, én is szeretek utána nézni dolgoknak, de erre nem mindenkinek van ideje, és ha csak az előnyeit szeretné élvezni, akkor beszerez egy ilyen programot. Nekik meg azt írni, hogy adják el a telefonjukat, ha nem tudják használni kicsit durva. Mindenki arra használja a telefonját, amire neki kell és úgy ahogy számára a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#6773) mrdavid válasza KillBorn (#6771) üzenetére


mrdavid
aktív tag

köszönöm,

sonique: neked is,

eddig toolkittel csináltam, de ezt is ki fogom próbálni.

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6774) twine válasza mrdavid (#6769) üzenetére


twine
addikt

Itt van némi help hozzá azt hiszem ;)

KillBorn-al ugyancsak nem értek egyet....
Én pld teganp nyitottam, kipróbáltam valamit majd visszazártam, mert rájöttem hogy tök felesleges...
Nem mellesleg meg rájöttem, (és itt tisztelet a kivételnek), hogy sokan nagyon szeretik verni magukat hogy mennyre okosak,viszont ha valaki segítséget kér, akkor hallgatnak mint sz@r a fűben,,,
Én két napon keresztül próbáltam megtudni valamit, itt a topicban, de érdekes módon senki nem reagált....
Amit ezúton is köszönök :(((
tizen x éve használok PDA-t, Androidot Romoltam már párat, és tetszett is, de ahogy halad előre a technika, látom, hogy egyre kevésbé érdekel a dolog,,,Azt is bánom mint a kutya, hogy tegnap nyitottam a készülékem, mert három hónap munkája("betűről betűre" belakott készülék, amit használok ) ment kárba....
De legalább legalább rájöttem hogy számomra tökéletesen elegendő a gyári cucc, úgy ahogy van...
Akkor most adjam el kedves Kill mert nem Rommerkedek? :U
Hol voltál tegnap amikor kétszer is feltettem egy "szakmai" kérdést? :))
Szerk:
Nem mellesleg ezek a topicok azért vannak, hogy segítsünk egymásnak...Valszeg a te tudásod is véges épp úgy, mint másoké...csak erről van aki szeret megfeledkezni :U

[ Szerkesztve ]

(#6775) sonique válasza twine (#6774) üzenetére


sonique
őstag

@hallgatnak mint sz@r a fűben,,,

érdekes hozza állásod van az emebrekhez
mert ahogy vissza neztem azért nem szartak le és valaszoltak jo páran
de mindig mindenre nem lehet válaszolni és mindenkinek állandoan
erre van a keresö és hogy vissza is kell olvasni és esetleg még1x feltenni a kérdést hatha az az illetö aki tudja is valaszast épp akkor nem de legközelebb olvassa .. stb ...

de ugy latom te pont az a user vagy akiröl itt elözöl leg is szo volt ha nem tudod miért is jo ha masik rom vagy modositas rakhato fel egy nexus telefonra ... ami valjuk be gyarilag elég fapados és pont azért mert fejlesztöi készülék és aki nexus léte miatt vette meg ugysem gyari ""nulla"" funkciokkal biro verzioval fogja hasznalni

[ Szerkesztve ]

(#6776) twine válasza sonique (#6775) üzenetére


twine
addikt

Valamit keversz,,,
Itt nem arról van szó hogy nem tudom,,hanem arról hogy nincs rá szükségem :U
És ha figyelmesen olvastad,,írtam: tisztelet a kivételnek...
üdv ;)
Még valami,,,10 éve vagyok fórumtag ;) nagyjából tudom mennyi időt kell várni egy válaszra ;) :R

Illetve az hogy fapad valami alapból szvsz, nem egyenlő azzal hogy kötelező Romolni,,,főleg nem két giga ram mellet,,,részemről el vagyok a root-ot nem igénylő applikációkkal is...És rendkívül okos a telefonom zárt loaderrel is ;) Nem kezdem el felsorolni mire használom napközben ;)
És ha már arról beszélünk ki milyen érdekes ember:
Én megértem a másik oldalt is,,,amiért billentyüzetet ragadtam az azért volt, mert úgy tűnt van aki csak egy oldalban gondolkodik,,, ;)

(#6777) zorromoto: :R Köszönöm,,örülök ,hogy van aki érti ,miről beszélek ;)

[ Szerkesztve ]

(#6777) zorromoto válasza twine (#6774) üzenetére


zorromoto
senior tag

+1

ezer éve asus pda-val kezdtem a pályafutásom ,de oly annyira halad a technika és vele együtt a programok hogy nagyon nehéz követni.sokmindent értek ,de néha azon kapom magam hogy szimpla egyszerű dolgokat nem értek.Persze a kíváncsiság hajt és megpróbálom kihozni a telefonból a legjobbat.Hozzá kell tennem hogy 1-2 évvel ezelött azért kellett küzdeni ,hogy laggmentes telefont tudjak összekukázni.Ma ez már tényleg a múlté. Ami most van számomra egy játék. Amig ebben örömömet lelem addig csinálom ha már nem akkor stock marad minden mert az is jó vagy veszek egy iphone-t azt csókolom amit kétlek mert eddig se tudtam magam rávenni.

[ Szerkesztve ]

(#6778) KillBorn válasza twine (#6774) üzenetére


KillBorn
senior tag

Véges hát a tudásom! Végesebb mint szeretném. Tegnap meg lego:D boltban voltam, ebédet főztem,később délután meg edzőterem. Nem lógok itt már annyit mint a Nexus S korszakban, mindent tudok ami kell. "a topicok azért vannak, hogy segítsünk egymásnak"--->egyetértek. Én is stock romot használok, alap kernellel, de hogy kigyomlálhassam a rendszert nyitottam a bootloadert, és rootoltam. Számos, olyan app volt benne amiket nem használtam. Most 250 megát fogyaszt a rendszer, nap végére elérheti a 300-at. Szabad erőforrásból sosem lehet elég, tartja az ősi androidos közmondás:D
Sztem azért felesleges visszazárni, mert ha esetleg hozzányúlnál megint, ki kell nyitni és akkor megint jön a full wipe:D

Ja és csak úgy a nagyvilágba: Kérdezzetek! Jobb egy jó kérdés, mint egy bricked phone! Kedvesek az itten srácok, csak néha vannak kisebb egyet nem értések!
(De azt legalább tanuljátok meg, hogyan kell visszatenni a stock romot(toolkit nélkül), bármikor jól jöhet!:D)

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#6779) zorromoto válasza KillBorn (#6778) üzenetére


zorromoto
senior tag

"(De azt legalább tanuljátok meg, hogyan kell visszatenni a stock romot(toolkit nélkül), bármikor jól jöhet!)"

Ezt talán nem ártana beleheggeszteni az első hozzászólásba a megfelelő emberek segítségével.

hatalmas segítség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#6780) madoxx válasza KillBorn (#6778) üzenetére


madoxx
aktív tag

Full wipe? Engem ijesztgetett a toolkit hogy gyalulja az sd-t nyitás alatt, de nem tette meg :)

(#6781) BoB válasza madoxx (#6766) üzenetére


BoB
veterán

Senkinek sem ajanlom a teljes meritest leven karositja az akkumulatort.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6782) defy456 válasza BoB (#6781) üzenetére


defy456
aktív tag

Félre tesz magának annyit, hogy ne károsodjon.

(#6783) mrdavid válasza zorromoto (#6779) üzenetére


mrdavid
aktív tag

Én is szeretném ezt

Más.:
A fényképező még mindig rosszalkodik, csinálok egy képet, el kezd kattogó hangot kiadni, kifagy, majd reboot
Hiába raktam fel az új radioboatloadert...
És nem mindig csinálja, így, nem tudom, hogy most ez szoftveres v hardveres lehet...
Elfogadnék javaslatokat :-P

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6784) zorromoto válasza mrdavid (#6783) üzenetére


zorromoto
senior tag

első körben azt mondanám hogy softos a dolog ,de ha jól látom te is aokp-s rom-ot használsz.Nekem is az van de semmi ilyen jellegű bajom nincs.
milyen kernel-t használsz ? lehet kellene egy full wipe stb...

(#6785) mrdavid válasza zorromoto (#6784) üzenetére


mrdavid
aktív tag

Gyárival is fenn állt ez, PAval is, Aokpval is...
Lehet h az lesz, egy full wipe...

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6786) mrdavid válasza zorromoto (#6784) üzenetére


mrdavid
aktív tag

Alap kernel ami az aokp benne van.
Azt nem értem, hogy mi töl jön elő ez... Van h semmi máskor meg ez:-)

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6787) noorbertt válasza KillBorn (#6768) üzenetére


noorbertt
őstag

Igazából egy konkrét parancs sor is eleg lett volna. Annyira ertek hozzá.
Sajnos időm nem engedi azt a kismillio oldalbol kiszurni azt ami nekem kell. És mivel ez egy forum /vagy mi a szar:)) / sose ertettem miert kell elronditani linkelgetessel pld "itt a valasz" klikk rá.. Mert elöbb utobb az a link nem lesz jo es akkor ott a hasznosnak tunő valasz csak epphogy seggtorlesre sem jo. És ezt ne vedd magadra, ezt altalanossagban ertem. :)

(#6788) FearTomi válasza sonique (#6775) üzenetére


FearTomi
őstag

Ne haragudj, de én azért vettem ezt a telefont, mert a Nexus-ok megbízhatóak és tökéletesen működnek a gyári rommal is és személy szerint rühellem a Touchwiz, meg a MotoBlur nevű baromságot, sőt még a HTC Sensetől is kiráz a hideg. Az előző telefonomon csak főzött rom volt, nem is egy féle mert jobban működött mint a gyári és igen voltak előnyei, mégis a te szemszögedből nézve én is az a user vagyok aki nem tudja miért jó az, ha custom Rom van a telóján. De képzeld tudom, de eszemben sincs lecserélni, mert működik és nincs kedvem vele szarozni. Aki nem akar romolni az nem is vehet Nexus-t vagy mire gondolsz? Amelyik pillanatban látok egy olyan funkciót egy custom romban amitől eláll a szavam, azonnal fel fog menni a telóra, viszont amíg nincs rá szükség, mert app-okkal is meg lehet oldani mi a fenéért szarakodnék vele?
Bocs, de nekem ez ilyen kocka "verem a pöcsöm arra, hogy tudok custom romot rakni a telefonomra" hozzászólásnak tűnt...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#6789) Picco válasza FearTomi (#6788) üzenetére


Picco
addikt

+1

En pont ezert vettem a nexust, Sgs2-t szetromoltam, cm10 tetszett de mindig volt vele galiba. Tehat vettem egyet es eszem agaban sincs romolni, pedig tudom hogy kell.

mrdavid ez hardware hiba lesz :(

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6790) mrdavid válasza Picco (#6789) üzenetére


mrdavid
aktív tag

azt mondod ?
akkor szerviz mi?
reméltem h ezt megúszom, igaz h gariztat az MM, de mire ezek megoldják... meg ugye nem állandó probléma ezért szerintem vernem kell majd az asztalt...
most fel tettem egy másik camera appot, kiváncsi vagyok, azt fogom használni, ha azzal egy hétig nem jön elő a nyüstölés alatt, akkor lehet h nem hardveres nem?:D:S

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6791) FőDudu válasza Pőze (#6751) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem pont hogy nem. Fej magassagbol esett le a taplam alatt levo acel trepnire. Sehol semmi nyoma...

FőDudu

(#6792) Picco válasza mrdavid (#6790) üzenetére


Picco
addikt

Masik kamera app jo otlet, kivancsian varom a fejlemenyeket :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6793) mrdavid válasza Picco (#6792) üzenetére


mrdavid
aktív tag

ok:)

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6794) Pőze


Pőze
aktív tag

Valaki használ valami szín kalibráló appot? Kipróbáltam most egyet de valahogy nem sikerült belőni rendesen.

(#6795) arn


arn
félisten

en is azert vettem nexust, mert a tokom volt teli vele, hogy mindig vadaszgatni kellett a hasznalhato romokat. megfogadtam, hogyha maradok az andoridos vonalon, akkor csak nexust, mas nem kell. azota van egy n7 meg egy n4.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6796) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Most értem haza a MA által meghírdetett Okostelefon akadémiáról ahol ki tudtam próbálni a DT-900 indukciós tőltőt. Jelenthetem, hogy mindenki nyugodtan megveheti mert teljesen jól működik a Nexus 4-el. Hoonap meg is rendelem a sajátom. 12eFt-ért már lehet kapni és nem kell várni májusig a LG féle túlárazott tőltőre.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6797) turika86 válasza jacis (#6796) üzenetére


turika86
aktív tag

Én úgy tudtam az nem jó! (Megszakítja a töltést sokszor) akadozik kb...

"Time is the fire in which we burn"

(#6798) Picco válasza arn (#6795) üzenetére


Picco
addikt

hehe, en n7-el kezdtem, akkor dontottem el h a kovetkezo telom csakis nexus lehet, aztan n7-re radobtam 60gbp-t es hüpp, igy lett a nexus4 :)
nexus 7 is marhajo cucc, de az utobbi idoben nagyon keveset hasznaltam sajna ezert lett a csere.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6799) jacis válasza turika86 (#6797) üzenetére


jacis
nagyúr

Ugyanazt a QI szabványt használja mint az LG tőltő. Nem lehet vele baj sztem. Nekem rajta volt kb. 3 percig és tőltött szépen. Párszor levettem meg visszaraktam hogy minden esetben érzékeli-e tőltőt és minden oks volt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6800) Endless


Endless
aktív tag

Rendeltem egy Rock tokot a telefonomra mert elég minőségi cuccnak nézett ki és a második felrakás után berepedt a tok sarka :( úgyhogy ilyet ne vegyetek szerintem.

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.