Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) zezoka


zezoka
őstag

Tegnap érdekes dolgot művelt a teló: Fényképeztem vele egy fürdőszoba csempe boltban (vakuval), és két fényképezés között olyan hang volt, mintha szikrázna valami a telefonban a fényképező körül (olyan sercegő hang), majd nem reagált semmi érintésre, se a gombra, aztán újraindult... Aztán miután belépett, megint megpróbáltam, és két kép között megint ez volt, majd mikor utána újra elindult, nem sz@roztam, gyorsan csináltam egy képet, majd a főképernyő gombbal gyorsan kiléptem, mielőtt megint...

A hátulja is eléggé felmelegedett (=melegebb volt, mint kézmeleg), ott a kamera körül, még 5 perc múlva is éreztem, h langyos. Pár órára rá az aksi is hirtelen leugrott 25%ról egyszer csak azt vettem észre, h 4%. Kilőttem az alkalmazásváltóban a progikat (amiben a fényképező is benne volt), azóta nem volt hiba. Reggel 5kor töltőről levéve jelenleg 95%on áll (fiókban melóhelyen).

Eddig még sosem volt bajom a fényképezővel, bár általában vaku nélkül fényképezek, de vakuval lőve sem volt még gond.

[ Szerkesztve ]

(#44002) sch_a válasza Noys187 (#44000) üzenetére


sch_a
addikt

Grat hozzá! Szabad tudni mennyiért sikerült hozzájutni? :) Az enyém másfél hónapja vettem használtan, postával együtt 63-ért. De ahogy hallom külföldről jóval olcsóbban is be lehet szerezni, szóval nem csodálkoznék ha a tiéd újonnan se lett volna drágább.

(#44003) Noys187 válasza sch_a (#44002) üzenetére


Noys187
tag

60ezer, se posta se semmi, mivel egy haverom hozta nekem.

Huawei Mate 20 Pro/ Opel Signum 04' Z32SE

(#44004) C.Brigante


C.Brigante
veterán

quickoffice-ban, h lehet file-t torolni? en vagyok ennyire bena vagy tenyleg nem lehet?

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#44005) petipetya válasza C.Brigante (#44004) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én sem találom benne, de még sosem akartam abból fájlt törölni. Reflexből a fájlkezelőt használom erre a célra.

"nincs rá lezsóidő"

(#44006) joebacsi4


joebacsi4
tag

sziasztok!
ma reggel pint kert a telefon, az az erdekes benne, hogy miutan beutottem a pint ugy viselkedett mintha csak kepernyozarat oldottam volna fel. nem kapcsolt ki, nem indult ujara a futasi ido szamlalo. nektek ilyen szokott lenni ilyenkor?

(#44007) catroot válasza joebacsi4 (#44006) üzenetére


catroot
veterán

Persze, ismert bug. Elvileg az előző (4.2) radio-t kell flash - elni.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#44008) NTonee válasza catroot (#44007) üzenetére


NTonee
veterán

Én inkább egy másik telefonról származó, 2.3.5nél használt radiot keresnék és azt flashelném rá. ;] Az is legalább annyira kompatibilis lenne az aktuális szoftver verzióval.

(#44009) tomiii007


tomiii007
senior tag

n5 topicba írták:

DITECHES garipapirral gariztatott ;)

Aki eddig kételkedett volna :D

(#44010) petipetya válasza tomiii007 (#44009) üzenetére


petipetya
nagyúr

A kisebb tanakodásból látszik, hogy fogalmuk sem volt a szervizben arról, hogy foglalkozhatnak-e a dologgal, vagy sem. Valami miatt most megtették, de lehet legközelebb már nem lesz ilyen szerencsés az illető.

"nincs rá lezsóidő"

(#44011) pcnet


pcnet
addikt

Nálatok egyenletesen merül az akksi?
Tegnap este 35%os töltötséggel tettem le, ma reggelre 33%on állt. Örültem is neki, hogy 2% /éjszaka, milyen királyság! Aztán elolvastam 2 hozzászólást a fórumon és 25%ra esett. Nem hinném, hogy ez normális. 4.2 alatt is volt olyan, hogy Ingressel 130 m séta alatt 13%ot merült. Battery statban nincs semi gyanus, nincs beragadt app. Nap közben is ha nem piszkálom, sokáig áll egy x%on, ha elkezdem használni, akkor meg 2%onként kezd esni. Mivel 4.2 alatt és custom ROM alatt is jelen volt a probléma, akksi hibára gyanakszom. 8 hónapos a telefon. Érdemes lenne garanciális cserével próbálkozni?

Mire bepötyögtem a hozzászólást, már csak 19%on vagyok. Pedig nem pötyögök lassan. :(

Kijelző időm 4,5 óra wifis böngészéssel, 20 óra egy töltéssel, szóval az akksi bírja, csak ezek a nagy esések zavarnak.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#44012) C.Brigante válasza petipetya (#44005) üzenetére


C.Brigante
veterán

hat de agymenes, mi az, h nem torolhetek? gyujti a gugli a havi rezsim.doc-ot? lol

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#44013) NTonee válasza sch_a (#43999) üzenetére


NTonee
veterán

És úgy 2-3hete volt verzió frissítés? És mivel már 2x is változott egyébként, minden updatenél átírják, mert erre izgulnak? Ráadásul mindig más jelentésű szóra?
Oké, legyen! :U Egyébként sem volt egy marha fontos téma.

(#44014) tomiii007 válasza pcnet (#44011) üzenetére


tomiii007
senior tag

nálam se egyenletesen merül, főleg ha reggel felkelek pl 50 százalekon van a telo este max esett 1%ot utana hozzá nyúlok nekem is esik 5-6-7et is akar elég hamar..

(#44015) joebacsi4 válasza catroot (#44007) üzenetére


joebacsi4
tag

olvastam a hiba letezeserol, csak nem tudtam, hogy masnal is igy mukodik.
koszi

(#44016) pcnet válasza tomiii007 (#44014) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi, akkor ezek szerint ez ilyen és így kell elfogadni. :) Amúgy 20 óra töltés nélkül és 4.5 óra kijelző használat wifin böngészve. Szóval amúgy jól bírja, csak a hirtelen esések aggasztottak.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#44017) tomiii007 válasza pcnet (#44016) üzenetére


tomiii007
senior tag

Nekem is kb annyi
mobilnettel viszont kb a fele max 2 ora.

[ Szerkesztve ]

(#44018) Styleair válasza C.Brigante (#43997) üzenetére


Styleair
aktív tag

Ez milyen menüben, hol elérhető, amit a kép ábrázol?

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#44019) tomiii007 válasza Styleair (#44018) üzenetére


tomiii007
senior tag

Ezt írd be a tárcsázóba *#*#4636#*#* utana pedig akkumulátor használat és ott van.

(#44020) catroot válasza NTonee (#44008) üzenetére


catroot
veterán

Lehet gúnyolódni, de az egyik forumtárs ezt tette fel és működik.

[link]

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#44021) C.Brigante válasza Styleair (#44018) üzenetére


C.Brigante
veterán

*#*#4636#*#* ezt most csak fejből, lehet nem jó..

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#44022) pcnet válasza catroot (#44020) üzenetére


pcnet
addikt

Ha már radio: feltettem Slukkica MIUI 4.2 ROMját, majd vissza tértem 4.4re és tudtam telefonálni. Így nem is flasheltem 4.4hez való radiot. Ebből lehet valami hátrányom?

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#44023) atillaahun válasza petipetya (#44010) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem hinném hogy szerencse kérdése lenne a dolog. A gyártói garancia gondolom az egész EU-ra szól. Ezek szerint ez már inkább gyakorlat mintsem elméleti kérdés. Azért ez megnyugtató. Bár a 2. évben való gariztatás még lehet hogy szubjektív dolog.

(#44024) tomiii007
Valahol jogos, mert azért nem sok ilyen esetről olvasni. Köszi a megosztást, legközelebb már én is számításba veszem a külföldről rendelést is.

[ Szerkesztve ]

(#44024) tomiii007 válasza atillaahun (#44023) üzenetére


tomiii007
senior tag

Mindig lesznek kételkedők... :D

Nyilván nem mindennap mennek be oda oszták garipapirral gariztatni, és utánajárnak...

[ Szerkesztve ]

(#44025) petipetya válasza atillaahun (#44023) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem a garanciában és a jogszabályokban kételkedek, hanem az ott dolgozók tudásában és gyakorlatában.

"nincs rá lezsóidő"

(#44026) atillaahun válasza petipetya (#44025) üzenetére


atillaahun
veterán

Ez valószínűleg sok szervizről elmondható. Ezért érdemes tisztában lenni a szabályokkal, hogy ne lehessen 2 mondattal lekoptatni valakit.

[ Szerkesztve ]

(#44027) Styleair válasza atillaahun (#44023) üzenetére


Styleair
aktív tag

Szerencse volt, ha kintről vett telefont itt gariba javította neki az LG.
Március 15-től változik a Ptk. Utána már nem szerencse kérdése lesz, hanem a gyártónak javítania kell majd bárhol vetted az EU-ban.
Tehát a vásárlásokkal tessék megvárni március 16-át.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#44028) atillaahun válasza Styleair (#44027) üzenetére


atillaahun
veterán

Miért, eddig nem ez volt a jogszabályban?

(#44029) Styleair válasza atillaahun (#44028) üzenetére


Styleair
aktív tag

Nem.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#44030) z123456789


z123456789
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#44031) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Gondoltam megosztom a döntésem Veletek is. Ajánlottatok néhány oldallal ezelőtt egy "maszek" szervízt, aki 25 ropiért vállalná 2-3 hetes átfutási idővel az előlap/kijelző cserét. Ezzel szemben a hivatalos LG szervíz 2-3 napos átfutási idővel vállalja 30 ropperért. Ez utóbbi mellett döntöttem. Sajnálom, hogy az Oktogon-szervíz már nem vállal LG telefonokat, legutóbb hibátlan munkát végeztek, 4 nap alatt, 20 ezerért, elő ÉS hátlapot. :(

(#44032) tomiii007 válasza kevepapa (#44031) üzenetére


tomiii007
senior tag

pedig 20k egy kijelzőért nagyon jó ár, kár hogy akkor oktogon szervizbe mar nem foglakoznak vele

[ Szerkesztve ]

(#44033) loghn


loghn
csendes tag

Sziasztok,
Már rég tervezem ennek a telonak a megvételét,
bár már a Nexus 5-nek is kezd leesni az ára és
akkor már lehet, hogy az lenne, ha majd megéri az árát.
De kérdésem, hogyan tudnék felnézni az amerikai Google Store-ra
mert ott ugye lehet venni keszuleket is, de nem enged fel, mert itthon nincs még ez a szolgaltatas.
Koszi a segitseget.

(#44034) gipsztigris válasza kevepapa (#44031) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha nekem kellene csináltatnom, akkor a következőt tenném.

Vásárolnék az Ebay-en egy komplett kijelzőt 13.500.-forintért, majd elvinném a "maszek" szerelőhöz és még 2-3 ezerért kicseréltetném vele a kijelzőt, osztjónapot.

Vállal az illető "hozott anyagból" is javítást. Most fogok hozzá vinni egy Samsung i8150-et digitizer cserére. Már megvettem egy fél éve az érintőpanelt. 1500 forint körül mondott munkadíjat a cserére. Azért írtam a 3 ezret, mert szerintem annyiba belefér egy komplett kijelző csere.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#44035) C.Brigante válasza loghn (#44033) üzenetére


C.Brigante
veterán

keress egy proxy oldalt és linklet be yenki play store címét. amit linkeltem most neked, arra klikkelés után már errort ír. használd ezt

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#44036) mihione válasza kevepapa (#44031) üzenetére


mihione
őstag

Kerettel egyutt 30?nalam is esedekes lesz majd egy javitas,legalabb itt nagy valoszinuseggel gyari lg kijelzot es digitizert raknak bele.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#44037) mihione


mihione
őstag

Nem fertem bele,szoval az a baj az ebayel hogy nem tudni milyen cuccot kapsz,egy gagyibb kijelzot mondjuk szarabb fenyerovel es egy nem olyan jo karcallo gorilla glassos digitizer eleg szivas lenne,de ez meg az oemnek hirdetett cuccoknal is lehetseges szerintem.kinaba meg postazgatni meg varni hat nemtudom...:D akinek van ilyen kijelzocsereben tapasztalata azt sztem mindenki szivesen olvasna mert errol eddig nem sok szo esett.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#44038) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

tudnátok ajánlani valami progit, amivel root nélkül is le tudom menteni az apk-filokat?

előre is köszi
p.

#proudfather

(#44039) HZoli87 válasza papeti01 (#44038) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Pl.: Super Backup

(#44040) gipsztigris válasza mihione (#44037) üzenetére


gipsztigris
addikt

Konkrétan a Nexus4 kijelzőjéről még nincsenek tapasztalataim, de mondjuk úgy 15-20 féle-fajta készülékhez rendeltem már az ebayről kijelzőt is, és digitizert is. Egyikkel sem volt gond, mindegyik hozta a gyári minőséget.

Azért azt nem árt tudni, hogy kijelzőt nem sokan gyártanak. Nem akkora összeg hogy megérné valakinek gagyi, vagy gyengébb minőséget gyártani csak azért, hogy 2 dollár helyett három dollár haszna legyen egy kijelzőn. Szóval, nekem mindegy, hogy ki-hová teszi a pénzét, de ha nem garanciális a kütyü, akkor a leggazdaságosabb megoldást kell keresni.......legalábbis nekem. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#44041) mihione válasza gipsztigris (#44040) üzenetére


mihione
őstag

Hat en is probalom a leggazdasagosabb uton megoldani ezt a dolgot oem kijelzo+digitizer 15 ezerert van de az atlag ara 20 korul van ha ahhoz veszuk a beszerelest akk igy is sporolok 7ezret.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#44042) z123456789 válasza heidricha (#43991) üzenetére


z123456789
addikt

Kábel volt. Kösz a tippet! :) :R

(#44043) Bnorbu


Bnorbu
tag

Hello mindenki!

Új vagyok még itt és azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy tudnátok-e nekem linkelni magyar ROM-ot és kernelt amivel az akku a lehető legjobban takarékos.

Köszönöm előre is.

UI: Jöhet ide is és privátba is, köszönöm!

(#44044) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.
Csak érdeklődnék, hogy mi történik ha a telefon lefagy és a kikapcsoló gombra se reagál? Vagy ilyen nincs (pl főzőtt romnál)??

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#44045) gipsztigris válasza Dictator^ (#44044) üzenetére


gipsztigris
addikt

Hosszan nyomod a power gombot és ki fog kapcsolni.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#44046) #27813376 válasza papeti01 (#44038) üzenetére


#27813376
törölt tag

CleanMaster

(#44047) NTonee válasza Bnorbu (#44043) üzenetére


NTonee
veterán

rengeteg van, mind magyar. Igazából neked kellene kitapasztalni, hogy melyik a számodra legmegfelelőbb custom rom.
Népszerű romok: Mahdi, Omni, CM, Purity, Carbon, Slim, Cataclysm
Kernelek: Franco, Faux, Semaphore, HellsCore, HellsDoctor (aktuális kedvencem)
Helyi mesterünk (Slukkica) alkotásai: KitKat-TSM rom + Pure kernel

(#44020) catroot: Sorry! Először gondolkodtam, hogy a 4.2 hogyan jön ide, de mivel szerkesztetted is, így végül gondoltam, te is poénnak szántad. Ha a 4.4.2 alá beflasheled a 4.2ből származó radiot, annak ronda bootloop lenne a vége. Talán a 4.4ben érkezett előző radioval működne a dolog, de én abban sem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#44048) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Real racing 3 az utolsó frissítés óta nektek megy? Nem nem akar elindulni...art...

(#44049) NTonee válasza Cseri0058 (#44048) üzenetére


NTonee
veterán

nálam megy (dalvikon, nem tudom, hogy ez számít e)

(#44050) Bnorbu válasza NTonee (#44047) üzenetére


Bnorbu
tag

köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.