Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Pőze


Pőze
aktív tag

Swypeot hol tudom engedélyezni? Ki van pipálva a Kézmozdulatokkal való írás de mégse működik.

[ Szerkesztve ]

(#6452) ilyen_85 válasza Pőze (#6422) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Szerintem az új firmware oldhatta meg a dolgot, mert nálam 1-13-ig minden csatornára csatlakozik normálisan. Bár most én is vissza fogom tenni a router eredeti fw-jét, mert a házban senki nem használja a 14-es csatornát, de a gargoyle firmware nem támogatja a 14-es csatornát :)

Igaz stabilabb lett, tehát az egyik célom elértem vele, de így meg bekerültem én is a dzsungelba megnéztem wifi analyzerrel a környezetem ... látszik hogy mindenki csak úgy tett a routerére egy jelszót aztán kész kb 10-en használják a 6-os csatornát xD

Pőze:

A gyári billentyűzeten sajnos nem működik magyar nyelven a swype :S

[ Szerkesztve ]

(#6453) Pőze válasza ilyen_85 (#6452) üzenetére


Pőze
aktív tag

Ohh értem köszi!

(#6454) ilyen_85 válasza Pőze (#6453) üzenetére


ilyen_85
senior tag

használd helyette az "eredeti" swype-ot

A linkre a telefonod böngészőjéből kattints rá, s már tölti is lefelé, előtte érdemes az idegen források telepítésének engedélyezése a Biztonság menüben.

(#6455) FearTomi válasza Pőze (#6451) üzenetére


FearTomi
őstag

A swype csak angol billentyuzeten mukodik.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#6456) KillBorn válasza ilyen_85 (#6452) üzenetére


KillBorn
senior tag

bázz...akkor ezért nem megy...már azthittem valami hiba.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#6457) #16820480 válasza ilyen_85 (#6454) üzenetére


#16820480
törölt tag

én is mostanában tettem fel a Swype-ot, és nagyon jó magyarból meg angolból :K sajnos kínaiul kicsit buta a konkurenciához képest, de legalább tud, szeben a SlideIT meg Swiftkey megoldásával

(#6458) Keeperv85 válasza Darth_Revan (#6444) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A WiFi az egyetlen olyan dolog, aminek nem szokás a kernelbe semmi esetre sem beletenni a modulját, így a WiFi modult is ajánlott cserélni a legtöbb kernel mellett.

(#6459) Sanya


Sanya
nagyúr

A contactokat hogyan szerkeszthetem? A nokiaból átraktam mindent, de a névjegyzéket nem engedi szerkeszteni. Stock 4.2.2

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6460) ilyen_85 válasza #16820480 (#6457) üzenetére


ilyen_85
senior tag

ha már te is használod a swype-ot, megnéznél nekem valamit?

Most azért akarom lecserélni a swype beta-t, mert ha ide ph-ra akarok írni egy hosszabb hozzászólást, a telefonomon, 3-4 sor után elképesztően belassul az egész írás, a kurzor össze vissza ugrál írás közben random helyekre ugrik s arra leszek csak figyelmes, hogy épp az első sorba írok, miközben már a 4. sornál járok, s ehhez hasonlók.

Ez nálad is ilyen, vagy az én telefonommal van valami?

Jelenleg a swiftkey-t a slideIT billentyűzetet próbálgatom. Csak hamarosan lefog járni mind a kettő (hülye voltam s egyszerre tettem fel mind a kettőt) s az egyiket meg kéne vennem, csak elég drága ahhoz, hogy felelőtlenül döntsek :(

Sanya:

Ezt hogy érted? Ha a névjegyzékben a jobb felső sarokban található 3 pontra kattintasz majd nyomsz egy szerkesztést, akkor nem történik semmi?

Próbáltad esetleg a nokián exportálni a névjegyeket majd importálni a gmail-es fiókodban?

[ Szerkesztve ]

(#6461) mrdavid válasza ilyen_85 (#6450) üzenetére


mrdavid
aktív tag

Nekem gondom volt vele, tegnap be se tudtam hozni... Vissza kellett tennem a régi recoveryt...

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6462) mrdavid


mrdavid
aktív tag

Én is a swiftkeyt használom és nagyon jó rajta a Flow opció ( swipe), tud magyarul is, gyors, nekem semmi bajom nincs vele

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6463) #16820480 válasza ilyen_85 (#6460) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, sajnos nekem is ugrál a második sor után, ezt eddig ésre se vettem.

(#6464) ilyen_85 válasza mrdavid (#6461) üzenetére


ilyen_85
senior tag

én egy pár igen nehéz órára tettem fel, de most megint cwm van rajta 6.0.0.23

eddig ez tökéletesen működik, nálam meg is marad, ha nagyon sok időm lesz lehet adok neki még egy esélyt, de egyelőre marad a cwm

Sheratan:

akkor sajna ez valami swype hiba lehet, bár megjegyzem eddig csak a mobilaréna és a prohardveren tűnt fel, xda-n például nem volt vele gondom.

Olvastam a hsz-t, hogy valaki írjon a téma miatt a fejlesztőnek, de még én is csak 7 hsz-nál tartok :(

Írtam neked pü-t, remélem a 2 függőben lévő bumper rendelő eldönti, hogy kéri-e vagy sem s akkor mehet a rendelés :)

(#6465) ilyen_85 válasza Fromtropoja (#6449) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Üdv a táborban :)

Szerintem nem sokban befolyásolja, vagy inkább úgy érdemes mondani, hogy egy napot ez a telefon is elmegy csak ez tudja éppenséggel a multitaskingot is (tehát ahogy te is írtad ez nem lövi ki)

Viszont nekem az első napokban épp hogy meglett az egy nap, du-án felé már muszáj voltam tölteni, ha a megszokott módon használtam a telefont. Napról napra jobb lett egyébként, a 4.2.2-vel pedig egészen remek lett az üzemidő, már volt olyan napom, hogy 1 napot meghaladó üzemidőm lett, ha jól emlékszem 1 nap 4 óránál tartottam 40%os akksival, de így már nem kockáztattam meg, hogy elinduljak munkába. Feltettem hát töltőre.

Én használok egy progit is, Snapdragon Battery Guru -nak hívják. Hogy tényleg javítana az üzemidőn... nos erre nem mernék megesküdni, lehet csak placebo, de próbáld ki hátha nálad is javul valamennyit az üzemidő pár nap után.

Más:

Valaki nem akar rendelni nexus 4 bumper hamisítványt? Vagyunk már rá páran, de elég húzós a posta, eddig sajnos annyiba kerül mint maga a termék.

Ha páran rendeltek még, akkor viszont már elviselhető lenne, plusz dhl-el itt lenne 3 nap alatt :)

Nexus 4 Bumper másolat

Ár: 46,75 ¥ = 7,52 $ = 1.732 huf

a szállítás viszont 300 ¥ ( 11.115 huf )

Jó lenne még pár ember, hogy lejjebb nyomjuk a szállítást :)

(#6466) #16820480 válasza ilyen_85 (#6465) üzenetére


#16820480
törölt tag

rákérdezek még erre a szállításra hétfőn azért. illetve azt is lehet talán, hogy sima postai csomagként adom fel, csak akkor több hét a szállítási idő.
egyébként csak akkor 46rmb az ára, ha holnap estig megrendeljük, addig van akciózva, aztán visszamegy 55-re)

(#6467) ilyen_85 válasza #16820480 (#6466) üzenetére


ilyen_85
senior tag

igen, sajna tudom :)

de az 55 esetén is 8.5 dollár az ára, nem sok, a szállítás ami szíven üt :(

(#6468) mrdavid válasza ilyen_85 (#6465) üzenetére


mrdavid
aktív tag

Ha ezt hamarabb látom be szálltam volna én is:-( de én már meg rendeltem... 5800ft volt

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6469) dzs86


dzs86
csendes tag

Üdv!
Azt kérdezném, hogy hogyan és mit kell beállítanom a telefonon ahhoz, hogy ha a wifit a telefonon kikapcsolom és mondjuk megyek melózni (külföldre), és azt szeretném, h amíg én azt nem akarom, addig ne netezzen. Ne frissítsen semmit, nem szinkronizáljon leveleket (már ha ezekhez internet hozzáférés kell :$), semmit se. Remélem azért érhető a gondom, nem akarom h bármi miatt is adatforgalmat generáljon ami nekem nem életbevágó. Csak akkor, ha én azt akarom, akár gpshez, böngészéshez, videónézéshez, bármihez.
Elnézést az amatőr kérdésért, de első okostelefonom.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#6470) FőDudu válasza dzs86 (#6469) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha felraksz egy droidwall nevu progit es abban minden alkalmazast letiltasz a 3G oszlopban, akkor azok nem tudnak netezni.

FőDudu

(#6471) #16820480 válasza FőDudu (#6470) üzenetére


#16820480
törölt tag

igazából ezt sem kell. van a beállításokban olyan, hogy data roaming, és ha az nincs engedélyezve, akkor nem szabad a telefonnak külföldön mobilnetre mennie.

(#6472) jakitibi válasza ilyen_85 (#6465) üzenetére


jakitibi
csendes tag

Hali,

Egy sárga Bumperre beneveznék. :)

(#6473) dzs86 válasza #16820480 (#6471) üzenetére


dzs86
csendes tag

Értem, és köszönöm. És ha ugyanezt (hogy ne mobilnetezzen) szeretném itthon is mi a teendő?

FőDudu, köszönöm.

(#6474) #16820480 válasza dzs86 (#6473) üzenetére


#16820480
törölt tag

a Data Usage beállítás alatt a Mobile Data kapcsloló a te barátod :)

(#6475) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!
egyik ismerősöm németországban lakik/dolgozik és tudna nekem akkor rendelni play-ről egy 16GB-s nexus 4et :)
az lenne a kérdésem felétek, hogy a 349 euro-n kívúl kell számítani valami + költségre, ha megrendeli ő egy német címre, és ő ,ha jön haza, akkor adja oda nekem, szóval nem magyarországi címre lenne rendelve, mert gondolom szállítás vagy valami ilyesmi + költség akkor tuti lenne.

[ Szerkesztve ]

(#6476) sonique válasza ilyen_85 (#6450) üzenetére


sonique
őstag

:D :C

ilyet sem nagyon szoktam mondani de becsülendö hogy beirtad hogy te basztad el :)
ritka az "ilyen" :D :D

(#6477) crhis86 válasza tipuka (#6475) üzenetére


crhis86
tag

Számolj hozzá +10 eurót, mert ennyi a Google Play-ből a házhozszállítás német címre. Ezt nem tudod megúszni.

(#6478) Endless


Endless
aktív tag

Nem tudjátok véletlenül hogy ha egy bejövő hívás át van irányítva, hogy tudom beállítani, hogy mutassa nálam a kijelzőn? Régi Samsung telóm simán jelezte de itt nem tudom hogy lehetne beállítani...

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#6479) benco válasza crhis86 (#6477) üzenetére


benco
tag

USA címre mennyibe kerül a szállítás/+költség?

"nem az van, hogy ücsörgünk a tengerparton és kézzel fogunk halakat" -Bog. Nexus 4

(#6480) FearTomi válasza benco (#6479) üzenetére


FearTomi
őstag

első hozzászólás!

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#6481) tipuka válasza crhis86 (#6477) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm szépen a gyors választ! akkor 359 euróért enyém lehet a szépség, se több, se kevesebb, ugye?

(#6482) carbapenem válasza benco (#6479) üzenetére


carbapenem
tag

államonként változó adó valamint szállitás, nekem cc 40 dodo volt, most hogy gyengebb a font, consider uk

[ Szerkesztve ]

(#6483) Kunsztler válasza tipuka (#6481) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Igen se több se kevesebb :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#6484) vendingo


vendingo
veterán

Play-ről mennyi N4-et lehet venni, vagy nincs korlátozás?
Legutóbb csak 2-t engedett venni, de kellene még.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6485) FearTomi válasza vendingo (#6484) üzenetére


FearTomi
őstag

2 8GB-set és 2 16GB-set...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#6486) vendingo válasza FearTomi (#6485) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi az infót, ez esetben nekiugrasztom a dolognak a londoni ismerősöket is :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6487) mrdavid


mrdavid
aktív tag

azt tudja valaki h az aokp mr1 build 5 már tartalmazza az új radio bootloader cumot?
v ehhez is fel kell tennem?

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6488) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Itthoni garival hol érdemes megvenni?

"Csak úgy mondom"

(#6489) vendingo válasza Csapi007 (#6488) üzenetére


vendingo
veterán

Szerintem speedshop.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6490) sonique válasza mrdavid (#6487) üzenetére


sonique
őstag

a romok nem tartalmaznak sem modemet sem bootloadert

(#6491) rasky válasza vendingo (#6489) üzenetére


rasky
senior tag

Ott is EU garanciás. Egyébként ma kérdeztem meg a magyar Media Markt árait, a hét elején elvileg utánanéznek.

(#6492) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

TS kiterjesztésű video fájlokat mivel lehet lejátszani?
Két lejátszóm van a telón egyik sem jó!
MX Player J2
DICE Player

Kösssz

Még egy kérésem lenne egyenlőre :-)
GPS futtatásakor a status bar nem tünik el és kitakar a térképből!
Lehet ezen változtatni?
Kössz!

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#6493) sonique válasza pkaresz (#6492) üzenetére


sonique
őstag

szerintem csinalj belöle mkv filet
transport stream file direktbe rögzitett dvb-s/s2 vagy C adás ami elég sok infot tartalmazhat pluszba

(#6494) pkaresz válasza sonique (#6493) üzenetére


pkaresz
senior tag

MKVToolnix?

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#6495) sonique válasza pkaresz (#6494) üzenetére


sonique
őstag

én gdsmux al szoktam csinalni
ha van fenn a gépen hali splitter akkor megtalálod

(#6496) pkaresz válasza sonique (#6495) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszönöm! :-)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#6497) edward2


edward2
addikt

Megjött Spigentől a képernyővédő fólia. Szerencsére rosszat küldtek így a dual helyett a dupla előlapi fóliát küldték.... Úgy tűnik nem akar összejönni ez a fólia vásárlás hibátlanul.

(#6498) Keeperv85 válasza pkaresz (#6494) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem lesz az ennyire egyszerű. Elég semmirevaló hulladék formátum...

[link]

(#6499) sonique válasza Keeperv85 (#6498) üzenetére


sonique
őstag

hulladék formátum :D mokás ahogy beszélsz valamiröl ami egy szabvány és az összes digitalis TV ebben a formátumban jön kábelen és müholdon ...

egy transport stream több audio video felirat vagy epg stb informaciot tartalmazhat :)

@pkaresz
GDsmux pont elég hozza nem kell mas

(#6500) Keeperv85 válasza sonique (#6499) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Attól még mert elfogadták mint szabvány, mindjárt jó is lesz? :D Az adás oldali része még nem annyira necces, inkább a rögzítést kéne finomítani, de ebbe ne menjünk bele szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.