Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) gipsztigris válasza aizen92 (#53000) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem adom el! A fiam használja. :)
Érdekesek a fanatikusok! Szívből útálják ha a kedvencüket nem akarják pajzsra emelni. Pedig sokkal jobb lenne ha a helyükön kezelné mindenki a dolgokat és akkor, akár még vitatkozni is lehetne. :R

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#53002) aizen92 válasza gipsztigris (#53001) üzenetére


aizen92
addikt

kérlek ez egy nexus topic. Nem értem mit vársz.
Menj be akkor vitázni egy iphone topicba...
-.-'

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#53003) gipsztigris válasza aizen92 (#53002) üzenetére


gipsztigris
addikt

Debasszamegakutya! Hiszen nekem is olyan van…. Meg még pár egyéb, ezért azt hiszem jogom van ElFOGULATLAN véleményt alkotni és mondani. Ha neked nem tetszik, hogy itt van olyan aki a helyén kezeli a Nexus4 képességeit akkor jelents fel a modiknál! :(((

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#53004) adabra válasza gipsztigris (#52999) üzenetére


adabra
senior tag

Szerintem mindkettő a maga kategóriájában jó ár-érték aránnyal bír(t).
Valószínűleg a G2 sem tökéletes, ahogy a N4 sem az. Én pl. máig értetlenül állok az előtt, hogy a Google hogyan vehette át az LG-től a N4-et úgy, hogy a telefon nem ismeri a foglalt jelzést. Nem hiszem, hogy eredetileg szándékosan így rendelték meg... :(

(#53005) Integra válasza adabra (#53004) üzenetére


Integra
titán

ez az amikor hívsz valakit és ha az illető mással beszél, akkor egyszerűen bontja a vonalat, mintha nem tudott volna kapcsolódni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#53006) gipsztigris válasza adabra (#53004) üzenetére


gipsztigris
addikt

Erről beszéltem, hogy a dolgokat a helyükön kell kezelni. Persze, hogy jó a Nexus4, de vannak hibái (nem is kevés) és vannak nála sokkal jobbak is, de ez is természetes, hiszen az evolúció következménye.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#53008) jakec


jakec
tag

Valaki próbálta ki az említett Romot? :)

Nincs oly kiválóság, melynél nagyobb ne volna.

(#53009) gyuri2008 válasza Grande Ale (#52994) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nem tudom letölteni.

(#53010) adabra válasza Integra (#53005) üzenetére


adabra
senior tag

Igen.
Issue #53448 Status: new :(

(#53011) Integra válasza adabra (#53010) üzenetére


Integra
titán

hallod... az egy agyrém, de komolyan, gyűlölöm... :(((
ha a másik nem kapcsolja be a hívásvárakoztatást az olalán, akkor mindig ez a buzi vonal bontás van, iszonyat....
nexus 5 is ilyen? vagy az tudja már a foglalt jelzést??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#53012) szentkuti11 válasza gipsztigris (#53001) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem tudom mennyiben szólt ez nekem (a többes szám miatt), de ha valamennyire igen, akkor elmondanám, hogy minimum 10 jobb telefont tudok felsorolni az N4-nél, de ebbe a listába nem tartozik bele a G2. Az LG-k közül csak a Nexus 5-öt tartom jobbnak...

(#53013) mihione válasza mcsabi84 (#52981) üzenetére


mihione
őstag

Nekem a zsir uj akksira is goodot irt szoval nemtudom mi alapjan dont...

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#53014) NTonee válasza mihione (#53013) üzenetére


NTonee
veterán

semmi jelentősége nincs szerintem annak, hogy ott mit ír az akkura. Nálam olyan gondok vannak, hogy pl 36%-on újraindítom a telefont, mire visszatér, már csak 18%-ot ír és onnan merül szépen. De ha ismét csinálok egy rebootot, akkor képes már 44%-ot írni és úgy merül tovább. Hogy ez miért van, nem tudom, én tippre akku hibára gondolnék annak ellenére is, hogy nekem is good-ot ír az akkura.

(#53015) aizen92 válasza NTonee (#53014) üzenetére


aizen92
addikt

ezek mellett nem csinál olyat hogy hirtelen zuhan 10-15%-ot?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#53016) NTonee válasza aizen92 (#53015) üzenetére


NTonee
veterán

de, az is előfordul. Sőt, az elmúlt hetekben többször találtam kikapcsolt állapotban is a telefont. Pedig ilyen problémám sem volt soha.

[ Szerkesztve ]

(#53017) Bambalazs válasza NTonee (#53014) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Csereérett az akksi.

(#53018) Diamond500


Diamond500
senior tag

Nekem meg nyáron volt alaplap/főpanel csere, (akik követik a fórumot tudják miről van szó) Erre most meg elkezdett a bekapcsoló gomb vacakolni! Nem mindig ébred elsőre.. Pedig gondolom az a panelon van, és az is "új". Hócipőm tele van már! Értem én hogy 2500 ft a csere, - amúgy is gyári garis-, de mire felviszem szervizbe, meg visszajövök 80km.. nem beszélve az utazás költségeiről.

[ Szerkesztve ]

(#53019) NTonee válasza Bambalazs (#53017) üzenetére


NTonee
veterán

én is így gondolom. :R 1év 2hónapos akku :(

(#53020) aizen92 válasza NTonee (#53016) üzenetére


aizen92
addikt

Ezek alapján akkor kijelenthető, hogy bőven mielőbbi cserére szorul. Nehogy egyszer valami halaszthatatlan dolog közben mondja fel a szolgálatot a kezed alatt.
:R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#53021) hYpErKe válasza NTonee (#53014) üzenetére


hYpErKe
tag

Nekem egyszer fordult olyan elő, hogy reggel kelek akksi 90% körüli megnézek rajta valamit, majd hagyom fél órát magára azt nyomkodom kicsit megint erre már csak 7x%, néztem is bután mi a szar van itt, mondom megbolondult ez?! Csináltam egy restartot vissza ugrott 96%-ra és szép folyamatosan merült utána egész nap semmi rendellenesség nélkül. :U

Amúgy nekem mióta március körül kicserélték a belét meg az akksit is szerencsére semmi gondom a teloval. kopp-kopp :))

Azon gondolkoztam veszek magamnak egy tabletet a n4 mellé de most ez a n6 kicsit elgondolkodtat mert nagyon szép és nagy is csak félek telefonként túl nagy lenne már zsebben hordani.

Amúgy N4 telómat nem cserélném el semmire! :R

Pixel --> Pixel 7

(#53022) fokukac válasza Integra (#53011) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez emiatt van?
Nem tudtam mire vélni. Mindig a telenort szidtam...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#53023) petipetya válasza hYpErKe (#53021) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jó kis dilemma. Magam is nagynak találom a Nexus 6-ot. Ám emellett pár élménnyel is gazdagabb lettem:
- Egyik havernak van egy Iocean X8-a, amelynek mérete hasonló a Nexus 6-hoz. Zsebben elfér, netezni és videózni remek élmény rajta, ám a napi használathoz túl nagy.
- Van most nálam egy 8.9-es tablet, amely remekül helyettesíti az otthoni laptopot. Mindkettőt arra használom, hogy a letöltött filmeket és feliratokat összepárosítsam aztán ezeket megnézzem. Amíg a gépet hdmi kábelen keresztül ki kell vezetni a tévére, addig a tablet önmagában is élvezhető minőségű képet biztosít.
- Úton van egy EZCast nevű cucc, amely révén elvileg ki tudom majd küldeni a telefon tartalmát a tévére. Ha a youtube és az MX Player tartalma átküldhető, akkor a laptop nem fog kelleni a filmekhez.

Egyszóval szerintem felesleges egy batár nagy készüléket venni a Nexus 6 személyében. Másrészt 1,5 éve a 3.7-es képernyőre esküdtem, ám azóta volt 4.3-as és most a 4.7-es is. Plusz másfél hétig használtam egy 5 colos eszközt, az volt az optimális. Szóval lehet, hogy a Nexus 6 is megfelelő lenne a számomra. A fene tudja.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#53024) NTonee válasza hYpErKe (#53021) üzenetére


NTonee
veterán

ha 1-2x előfordul, azzal nem is foglalkozok, de nálam mostanra túl gyakori lett, így akkucsere jön. A telóval egyébként semmi gondom a mai napig, nagyon szeretem és bár a N6 is nagyon tetszik, a méretével nem tudok mit kezdeni. Ha a pletykált 5,2" jött volna, akkor már vakarnám a fejem, hogy az új laptop témát tegyem félre, vagy telót.

(#53025) petipetya válasza petipetya (#53023) üzenetére


petipetya
nagyúr

Plusz a Nexus 4 óta (tavaly nyár) utálom a laptopot, mivel a telón megoldható a legtöbb dolog: pl. doksik szerkesztése, munkahelyi pdf-ek megnézése, privát levelezés/csevegés, ebook olvasása stb. Mindezek a telón sokkal jobban kézreállnak, és ez egy phablet mellett szól. De akkor is nagy...

kevés az 5 perc

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#53026) hYpErKe válasza NTonee (#53024) üzenetére


hYpErKe
tag

Igen nálam egy szoftveres bibi volt, nálad szarakszik az akksi minden bizonnyal.

Pixel --> Pixel 7

(#53027) hYpErKe válasza petipetya (#53025) üzenetére


hYpErKe
tag

Igen én is így gondolom, nekem is noti már csak buligépnek ( zenegép ) van kinevezve, nagy ritkán pokerezek még ágyból rajta. Melóhelyen pc-t használok itthon is ha gépezek az is pc 99%ban ezért lenne jó egy tablet kiegészítőnek mert azért mégis nagyobban jobb olvasni a híreket ágyból mint telón. De n6 nekem is telónak túl nagy, ezért lehet marad a tablet verzió.

Pixel --> Pixel 7

(#53028) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, Win 8.1-em van, rootolt a Nexus, gyári ROM-mal.

Eddig remekül csatlakozott a géphez, most rádugtam az USB-re, s nem hajlandó megjelenni a gépemen csak kamera kapcsolatban, MTP kapcsolatban nem látszik semmi belőle. (Fejlesztő módban az USB-hibakeresés természetesen be van kapcsolva.) Pedig a PC látja valahogy, mert a Nexus kikapcsolása lehetőség meg van a képernyő jobb sarkában... csak épp nem találom a gépen sehol... Mit csináljak? Plíz!

(#53029) petipetya válasza hYpErKe (#53027) üzenetére


petipetya
nagyúr

A tablet viszont kényelmetlen az agyban fekve, emellett az írás sem egyszerű rajta. Ilyen szempontból kényelmesebb lehet ég phablet.

"nincs rá lezsóidő"

(#53030) András.


András.
tag

Ha már az akkuról van szó, ez mennyire normális? Vagy itt is érett a csere?
Kép1 Kép2 Kép3 Kép4

[ Szerkesztve ]

(#53031) waccamár válasza waccamár (#52908) üzenetére


waccamár
senior tag

Valaki esetleg? :(

(#53032) aizen92 válasza waccamár (#53031) üzenetére


aizen92
addikt

[link]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#53033) bodoraudio válasza waccamár (#52908) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

Én már cseréltem a leányom teloján,de nagyon macerás.
Csak felkészült szaki vágjon bele.

(#53034) Eclips21 válasza bodoraudio (#53033) üzenetére


Eclips21
őstag

Na azért nem kell túlozni elég hozzá egy youtubos videó, de még anélkül is csak csavarozás meg egy kis küzdelem a ragasztóval.

(#53035) waccamár


waccamár
senior tag

Köszönöm mindhármatoknak a válaszokat! Utánanézek, és ha úgy ítélem meg, akkor megpróbálkozok egyedül :)

(#53036) bodoraudio válasza Eclips21 (#53034) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

Nem tudom milyen videót néztél, de egy rémálom a csere.
Lehet hogy te egy zseni vagy? :Y

(#53037) niof válasza bodoraudio (#53036) üzenetére


niof
addikt

Ugyan már...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#53038) hYpErKe válasza András. (#53030) üzenetére


hYpErKe
tag

Szerintem ezek teljesen normális idők. Nincs itt semmi gond.

Pixel --> Pixel 7

(#53039) Eclips21 válasza bodoraudio (#53036) üzenetére


Eclips21
őstag

Én szétszedtem már párszor :D konkrétan kijelzőt cseréltem, de azon kívül is szét lett szedve. Nem emlékszem semmi extrára. Szerintem csak neked volt újdonság azért tűnhetett bonyolultnak.

[ Szerkesztve ]

(#53040) bodoraudio válasza Eclips21 (#53039) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

Én magát az usb csatit forrasztottam le, majd az ujjat vissza a panelre.
Többet nem szeretném.

(#53041) fatal` válasza bodoraudio (#53040) üzenetére


fatal`
titán

Hát az ujjad nem csodálom, hogy nem szeretnéd ráforrasztani többet az USB-re. :DDD

(#53042) NTonee válasza fatal` (#53041) üzenetére


NTonee
veterán

:DDD :C azért az fájhatott. :)

[ Szerkesztve ]

(#53043) bodoraudio válasza NTonee (#53042) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

Kösz :-)

(#53044) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok!

Valaki más is járt már úgy mint én hogy a töltő csatlakozónál "nyekereg" ? :U ha a két csavart kilazítom aztán vissza húzom akkor megszűnhet ez a gond? A másik pedig a bekapcsoló gomb. Néha érzékel néha nem :( valamikor úgy be kell nyomni mintha átakarnék nyúlni a telefon oldalán ( és akkor sem mindig érzékeli ) valamikor pedig épp hogy csak hozzá érek már érzékel is :( ez a kisebbik gond mert az Unleashed Ultimate kernellel kiküszöböltem a bekapcs gombot ( kikapcsolt kijelzőnél kétszer koppintok felébred , ha pedig elhúzom a kezem a nav bar-on akkor pedig bill zárba rakja magát ) ha valakinek van van valami ötlete a szivesen fogadom , köszönöm előre is :)

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#53045) pcnet válasza Pr3ciSioN (#53044) üzenetére


pcnet
addikt

Power gomb sajnos szériahiba N4-nél. eBayről 1.000-2.000 ft, fagyallo kollégánál 2500 ft (megvárható), LG szervizben ~3.100 ft a csere. USBnél nekem is nyikorog, csavar lazítás majd meghúzás nem hiszem, hogy segítene rajt, mert a két csavar közt kb. középen nyikorog, ahol már nem feszítik a két elemet a csavarok.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#53046) Pr3ciSioN válasza pcnet (#53045) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

köszönöm a választ :) akkor a bekapcsoló gombra marad a kerneles megoldás :D a nyikorgással meg megpróbálok együtt élni :(((

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#53047) hotibi


hotibi
aktív tag

üdv hol tudom kiválasztani hogy az uj telefonszámok a simen vagy a telefon memóriába kerüljenek? köszi.

(#53048) szentkuti11 válasza pcnet (#53045) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ahaa, jó is lenne. Munkadíjjal együtt 6084.- forintért vállalja a hivatalos LG szerviz.

(#53049) pcnet válasza hotibi (#53047) üzenetére


pcnet
addikt

Telefon memóriába úgy tudod, hogy bepötyöd tárcsázóba a számot, majd hozzá adás névjegyhez, utána lent új névjegy létrehozása és fent a google accod mellett lenyitod a menüt és kiválasztod a csak a telefonra opciót. SIMre passz, szerintem csak 3rd party app játszik, vagy SIM kezelő app Playről

Szentkuti: Akkor bocs, úgy emlékeztem itt valaki 3.085 ft-ot írt.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#53050) adamfriday válasza hotibi (#53047) üzenetére


adamfriday
senior tag

Én azt javasolnám, hogy ismerkedj meg az Android alapjaival és a Google fiókoddal szinkronizáld a kontaktokat. Egyébként nem is találok olyan lehetőséget, hogy SIM-re vagy telefonra mentsen, csak Google fiókot tudok választani.
szerk. megelőztek, de továbbra is a google fiókot ajánlom a retro megoldások helyett :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.