Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) B-A-B válasza mrdavid (#6050) üzenetére


B-A-B
tag

Én simán toltam fel, és Bootloaderrel együtt PA ra gond nélkül.

(#6052) sonique válasza mrdavid (#6050) üzenetére


sonique
őstag

nem is értem miért nem raktad még fel a 4.2.2 es bootloader+modemet 4.2.2 romhoz ha azt hasznalod
sima TWRP/CWM böl felrakhato de ne csak a modemet rakd fel

nem kell wipe semmi csak felrakod és reeboot
és ne CWM et hasznaljatok hanem TWRP-t mert az is sok bonyodalom forrása
a twrp jobban müködik

[ Szerkesztve ]

(#6053) defy456 válasza B-A-B (#6021) üzenetére


defy456
aktív tag

3.00

(#6054) mrdavid válasza sonique (#6052) üzenetére


mrdavid
aktív tag

Köszönöm... Nyomatom is

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6055) B-A-B válasza sonique (#6052) üzenetére


B-A-B
tag

Help fastboot paranccsal sem ment fel. :F

(#6053) defy456 van 3.1 2013.03.02

[ Szerkesztve ]

(#6056) sonique válasza B-A-B (#6055) üzenetére


sonique
őstag

én még amikor megvettem root/bootloader nyitas / recovery installnal raktam fel toolkittel
azota nem foglalkoztam vele de probald meg toolkittel felrakni
vagy esetleg
Nexus Root Toolkit v1.6.3

[ Szerkesztve ]

(#6057) mrdavid válasza B-A-B (#6055) üzenetére


mrdavid
aktív tag

Szedj le toolkitet, mindenre jó, v azzal se ment?

u.i felment az új radio bootloader... Remélem oké lesz

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6058) ndlx válasza Pőze (#6028) üzenetére


ndlx
aktív tag

Ilyenem van, sztem a legjobb tok, remek fogás, igényes kinézet, YouTube - on találsz róla videót. Persze a matt fekete, a többit nem tudom milyen.
És ma landolt fül magasságból betonra, sarkára. Simán semmi baja, jó kis tok az :-)

(#6059) B-A-B válasza ndlx (#6058) üzenetére


B-A-B
tag

Volume / power gombnyomási nehézség ? Videó linket adnál ? :R

(#6056) sonique ez itt a gépemen. Akkor felrepítem ezzel. Thx :R

[ Szerkesztve ]

(#6060) mrdavid válasza B-A-B (#6059) üzenetére


mrdavid
aktív tag

toolkittel fel is raktam, szóval tuti jó

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#6061) zorromoto


zorromoto
senior tag

kedves nézőink szeretném bemutatni a következő grafikont.
nem ez nem a napi tőzsde hanem az aktuális Rom-om fogyasztása.
természetesen okulásul az utókornak.

ennyit a rossz akisiidőről.(aki fikázná) A maradék 7%-al elpötyögtem volna még reggelig standby-ba

jah wifi végig bekapcsolva meg egy kis 3G is

[ Szerkesztve ]

(#6062) B-A-B válasza zorromoto (#6061) üzenetére


B-A-B
tag

Tegnap nekem is 4.5 óra nyomkodás / tesztelés. Örültem is. :)

[ Szerkesztve ]

(#6063) Picco válasza zorromoto (#6061) üzenetére


Picco
addikt

ezt el sem tudom kepzelni hogy csinaljatok sracok, de gratula.
egesz nap wifi mellett, minimum fenyeron, sync ki be kapcsolgatva, 3g kilove stb?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6064) B-A-B válasza Picco (#6063) üzenetére


B-A-B
tag

Nem gyári Rom , nem gyári Kernel. Kipucolt, optimalizált rendszer .

Élő háttér full fényerő, 3 G, bekapcsolt GPS, BT, állandó szinkronon 10 app, stb-stb természetes nem eredményes és értelmes telefonhasználat.

[ Szerkesztve ]

(#6065) zorromoto válasza Picco (#6063) üzenetére


zorromoto
senior tag

pedig látod hogy van ilyen.

Akkor a fűszerezés: wifi on végig, fényerő nálam most nem autómata volt hanem olyan 35-40%-on ketyegett(nekem elég itthon). sync folyamatos, 1 gmail és 1 pop3 fiók 15 percenként, 2 db időjárás widget 15 és 30 percenként frissitve. 3G folyamatosan mellette ha a wifi elszálna.jah és kb 40 perc pofázás gsm-en.

hát ennyi

[ Szerkesztve ]

(#6066) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Pa rom-hoz:

a 4.2.2-höz fel KELL tenni az új baseband-et és a rádiót, különben szenzor hibákat kaphatsz, bár a leírás szerint biztosan lesznek gondok vele.

A pa rom 1 hsz-ban azt írja, hogy két forrásból tudod beszerezni, hivatalosan a google-től (fastboot-ból kell feltenni), vagy cwm-ben feltehető zipből.

Köszi a bumper ajánlást elég jól néz ki, én is, s még pár ember jelezte, hogy csatlakoznának, most akarok egy bumpert beszerezni. Eddig a poetic és egy hivatalos bumper hamisítvány van a beszerzési listámon, linkeltem is 100-150 hsz-al feljebb.

(#6067) DjTaRsY válasza ilyen_85 (#6066) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Mai napig a régi baseband és bootloaderrel használtam a PA-t probléma nélkül, csak ma frissítettem. 4.2.1-gyel lesz szenzor hiba, ha felrakják az új bl/modem kombót, nem a 4.2.2-vel.

(#6068) zorromoto


zorromoto
senior tag

kipróbálnám ezt a TeamWin Projects - TWRP 2.4-t

hogy kell cwm-t lecserélni erre?

letöltöttem a goomanager-t .Az kell hozzá?

(#6069) zorromoto válasza zorromoto (#6068) üzenetére


zorromoto
senior tag

Megoldottam :)

(#6070) #16820480 válasza Picco (#6063) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem olyan másfél-két napot megy mostanában. eredetileg megvolt a 2+nap (EDGE-en), de amióta HSPA hálózaton használom, azóta kicsit többet fogyaszt. fényerő 10%-on, mert beltérben még így is túl fényes, és kültéren is látható. most 23 órája megy, még van 38%-om.

más: ez a TWRP miért jobb a CWM-nél? eddig nem volt semmi bajom a CWM-mel sem.

(#6071) ilyen_85 válasza DjTaRsY (#6067) üzenetére


ilyen_85
senior tag

BUILDS STARTINGG FROM MARCH 2ND USE GOOGLES NEW 4.2.2 DRIVERS.
YOU MUST BE UP TO DATE REGARDING YOUR RADIO (AND BOOTLOADER)
OR ELSE NO 4.2.2 ROM WILL WORK FOR YOU.

A március 2.-i verziótól kezdve a Google új 4.2.2-es drivereket használja. A rádió és BOOTLOADER -nek napra lesznek kell lennie vagy egy 4.2.2-es rom sem fog neked működni.

Nekem elég egyértelműnek tűnik....

Sheratan: A TWRP csak annyiban más, hogy a menü pontokat meg tudod érinteni, s nem a hangerő gombokkal kell kiválasztanod amit szeretnél.

Ettől még nem biztos hogy jobb lesz (főleg nem bkv-n rizikózni hogy eltalálod a kívánt dolog menüjét vagy valami mást sikerül csinálni a cwm-ben)

[ Szerkesztve ]

(#6072) sonique válasza ilyen_85 (#6071) üzenetére


sonique
őstag

hasznaltad volna már a TWRP recovery-t nem irnál ilyen marhaságot :) :F

pl cwm okozhat bootlopot egy egy dolog felrakása utan
a backup része is sokkal jobb a twrp ben
nem csak 1zip et lehet installba rakni egymas utan megcsinalja az osszeset
stb stb ....

ha jol tudom go manager hez is twrp kell
azért mert mindenki magszokásbol cwm -t rak fel nem lesz jo :(

(#6073) Keeperv85 válasza sonique (#6072) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha írtál volna már CWM-et vagy ismernéd a kódot, te nem írnál ilyen marhaságot, ugyanis a TWRP kódja a CWM-re épül egy az egyben. Maga a CWM booloopot nem tud okozni, de user error annál több van. ;)

(#6074) sonique válasza Keeperv85 (#6073) üzenetére


sonique
őstag

jo sztem most fejezd be hogy mindenhez értessz
még csak nexus 4ed sincs :D és ugy irsz néha par dologrol hogy ki sem tudod probalni ...

masik pedig igen okozhat galibat a cwm nexus 4 en
szolj ha vettél egyet és kiprobaltad
és arrol hogy milyen kodra épül egy qrva szo sem esett
de te jössz mindig okoskodni

(#6075) Keeperv85 válasza sonique (#6074) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem kell hozzá Nexus 4, hogy ki tudd próbálni. A kódsor azonos mindegyiken. Ezért van az, hogy nincs szinte olyan telefon, amin ne menne, mivel a 3e recovery-ből írták őket. :D

Az okoskodást most pedig nem én kezdtem el attól tartok. Te voltál aki bele akarod magyarázni a tehénbe a borjút. A TWRP kód szempontjából nem több, mint egy touch felületbe átírt CWM. Se több, se kevesebb. A boot folyamatban egyikük sem vesz részt, szóval ha valaki bootloopba küldi a telóját, az user error. :))

(#6076) B-A-B válasza Keeperv85 (#6075) üzenetére


B-A-B
tag

Miért írják több custom romnál is, hogy telepítés cwm nem ajánlott, és felkiáltójellel, hogy a vitátok tárgya ( TWRP ) nagyon ajánlott a telepítéséhez ? Bár gondolom nem megfelelő személyt kérdek, mert mint olvasom Nexus 4 - ed sincsen. Én spec hiszek sonique kollégának, mert régóta olvasom a topikot, és mindig segítőkész, és ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#6077) Keeperv85 válasza B-A-B (#6076) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Muszáj mindig veszekedésnek felfogni, ha mondok valamit? Nem meghazudtolni akartam, csak felhívtam a figyelmét egy tévedésre. :U

Azért írják, mert a CWM alatt, lévén a kezelőfelület sokkal fapadosabb, nagyon sok user kifelejt bizonyos dolgokat. Pl. kötelező wipe, stb.. stb. Illetve az újabb recovery verziók számos könnyítést adnak a fejlesztőknek is, noha az alapjuk ugyan az maradt.

Az új törekvés elsődleges szempontja volt, hogy egyszerű és letisztult felületeken történjenek a beavatkozások, elkerülve ezzel a kilométer hosszú leírásokat, amik nem ritkán követhetetlenek a haladó felhasználók számára is. Innen jön az is, hogy keveri valaki a basebandet a rommal és bootloaderrel....

Nincsen sajnos Nexuson, mert igen körülményessé sikerült tenni a beszerzését, illetve pont a megjelenésekor volt olyan kedves a munkáltatóm csődöt jelenteni, de ez most nem ide tartozik. Ettől függetlenül én már építettem recovery-t, pár romot is összeraktam (nem, nem összeloptam, mint a korábban említett XDA-s modderek), van némi ismeretem a témában.

Ha belenézel akár a gyári, akár egy custom romba, elenyészően kevés kivétellel fordul elő, hogy nem Edify scriptes a telepítő. Ez viszont hozza magával, hogy a kódút feldolgozása lényegében ugyan az, bármivel is történik.

Direkt nem írtam az Aroma Instalerről, mert nem tudom ide használja-e már valaki. Az egy kicsit más világ.

(#6078) B-A-B válasza Keeperv85 (#6077) üzenetére


B-A-B
tag

Köszönöm válaszod. Aroma nagyon más dolog. Annak köze van belső rendszer fájlokhoz is. Updater script, aroma config ( ugye ezek alapok ) és további fájlok is. CWM és társa nem annyira"belső" alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#6079) B-A-B válasza B-A-B (#6078) üzenetére


B-A-B
tag

Ui : nexus 4 nél még nem jött meg az Aroma..

(#6080) Bilux


Bilux
veterán

Most mivan lesz frissítés OTA-n vagy csak vaklárma? :F

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#6081) Keeperv85 válasza B-A-B (#6078) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Annyira nem belső a CWM, hogy szerencsére nem is vesz részt a boot folyamatában, illetve jó elkülönített helyen, külön partíción biztonságban van. Ugyan ez érvényes ugye a bootloaderre is.

Az Aroma Installer is a recovery-re épít, csak behoz másik segéd binárisokat is a recovery mellé, amit külön-külön meg kell írni. Illetve bővített script kell hozzá, nyilván ezért. Cseppet sem egyszerű, de annál hatékonyabb megoldás. Majd alakul, nyilván kell egy kis idő a srácoknak. :K

Nem minden gyártó ilyen következetes, lásd a GXI-n egyetlen nem elszeparált tárhelyen foglal helyet a boot (kernel), a recovery és a bootloader is. Ha egyik miatt sérül a tárhely, egyből tégla lesz...

(#6082) ndlx válasza B-A-B (#6059) üzenetére


ndlx
aktív tag

Nincs nehézség. Nehezebb megnyomni mint anélkül, de nem nehéz :)
Videó itt.

(#6083) ndlx válasza B-A-B (#6059) üzenetére


ndlx
aktív tag

Ja és tök jó vékony a tok, alig növeli a teló méretét, az első pereme is csak akkora, hogy védjen, de nem túlságosan emelkedik ki.
Szóval sztem nagyon el van találva. Jobb, mint anno S2-n a mocsok drága case-mate meg SGP tokjaim, és fele annyiba került. Nem akar leesni a telefonról, stabilan lötyögés nélkül rajta van, pontosak a kivágások, stb. Faja.

(#6084) rasky válasza ndlx (#6083) üzenetére


rasky
senior tag

Valaki nem jár a német médiába? :) Lassan csatlakoznék, csak sajnos nincs ismerősöm az említett országban.

(#6085) metamo válasza rasky (#6084) üzenetére


metamo
csendes tag

Esetleg mailboxde.com-al(csomag továbbító)? Én ezen keresztül rendeltem és gond nélkül megjött.

(#6086) rasky válasza metamo (#6085) üzenetére


rasky
senior tag

Mennyiért hozták ki? illetve melyik szállítással, mert látom van pár darab.

[ Szerkesztve ]

(#6087) rasky válasza rasky (#6086) üzenetére


rasky
senior tag

Közbe nem tudtam újra szerkeszteni. OK megvan az ár, viszont elég körülményes. :)

(#6088) sonique válasza Keeperv85 (#6075) üzenetére


sonique
őstag

hadjuk mar ezt a userer error dolgot
amit a zte blade topicban annyira szeretnek mindenkibe bele magyarázni /és amin te is felnöttél/ :d

amikor egy filet felraksz egyszerüen nem lehet user error
/nincs mit elrontani ....azon hogy nyomsz egy install-t .... /
ahol hiba lehet az a script futatása amikor valaki elinditja az procedurat
itt pedig nincs USER error
hanem cwm error amennyiben bootlop lessz a vége és ami miatt nem ajánlott nexus 4 hez a CWM recovery
és ugyan ez a telepités érdekes modon nem szokott gondot okozni twrp alol ...

(#6089) Keeperv85 válasza sonique (#6088) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"hadjuk mar ezt a userer error dolgot
amit a zte blade topicban annyira szeretnek mindenkibe bele magyarázni /és amin te is felnöttél/ :d"

Mintha te nem ott lettél volna. ;] :C

"ahol hiba lehet az a script futatása amikor valaki elinditja az procedurat
itt pedig nincs USER error"

Dehogy is nem. Mondok rá egy rém egyszerű példát, ha már a Blade került szóba. A user nyomott egy format system-et a CWM alól, install nélkül, aztán reboot. Szerinted ez mi? :DD

Pont az ilyenek miatt lett az új reco egyszerűsítve annyira, hogy nem tudod ezt megcsinálni.

"amikor egy filet felraksz egyszerüen nem lehet user error"

Persze hogy nem. Ezért rakta alig egy hete valaki fel a Skate-jére a Libra framework-öt, utána meg meglepődött mitől nem indul a rendszer...

"hanem cwm error amennyiben bootlop lessz a vége és ami miatt nem ajánlott nexus 4 hez a CWM recovery"

Nem tudom miért nem lehet szépen leírt érvek után megérteni, hogy a két kódút azonos a script feldolgozó rutin részén, mivel mindkettő Edify-ra épül, amit másképp nem lehet kezelni. Tökéletesen ugyan azt csinálja, csak egy letisztult GUI-t kapott a CWM felülete helyett. Egymással 100%-ig kompatibilis mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#6090) B-A-B válasza Keeperv85 (#6089) üzenetére


B-A-B
tag

Nem értem miért csinálod ezt. Már olvastam pár napja is valakivel ugyanezt csináltad. Vita vita vita, folytonos veszekedés. Az embereknek elmegy a kedve idejönni. :(

[ Szerkesztve ]

(#6091) Keeperv85 válasza B-A-B (#6090) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Már megbocsáss, de ma sem én írtam csípőből valakinek, minden alapot és érvet nélkülözve, hogy "nem irnál ilyen marhaságot"...

A korábbi fő trollt meg hagyjuk. Az is csoda, hogy még megvan a profilja. ;)
Mégsem... tévedtem... :Y :))

Részemről már rég le lenne zárva ez a vita, de amíg valaki folyton újra kezdi, addig ez nem lesz túl egyszerű. :(

[ Szerkesztve ]

(#6092) sonique válasza Keeperv85 (#6091) üzenetére


sonique
őstag

""nem irnal marhaságot ""
ha hogy bkv-n nem lehet jol nyomkodni a twrp -t mint indok elég marhaság
:D

a masik pedig nem nem ugyan ugy kezeli a scripteket ...
pl goo manager miért nem müködik cwn el
yahh mert nem tamogatja a Open Recovery Script -t ami egy extended funkcio twrp ben és máris nem egyezik meg a cwm funkionalitásával .. és nem ez az egyetlen difi ...

én pont az ilyen stilus miatt hagytam ott a blade topicot is mint amit kelezsocaval és tarsaival müveltetek :(
egyszerüen nem lehetet rendesen beszélgetni és érdekldöni mert a vége mindig az volt "én" jobban tudom
és user error hülye vagy hozza :( vagy nem kell azt neked tudni mert ugyis elbaszod stb ..
nem én nem ott kezdtem csak ott is olvasgattam szerencsére nem kellett hasznalnom onnan semmit :(

részemröl tényleg lezárva és légy oly kedves akkor nyilatkozz olyan kérdésekben amit ki és kéne probalni ha lessz min .. mint pl bootloader frissités .... ami nem könnyü ezen a hw elrontani és nem kell a usereket feleslegesen rémisztgetni ... ez a hw nem zte rendesen megvan csinálva és az elözö telefonomban galaxy s/captivate ben is össze vissza lehetett bootloadert cserélni mert az sem halálozott el könyedén ... a többszörös biztositasnak köszönhetöen itt pedig még több secondary stb bootloader van ha valami hiba lépne fel

[ Szerkesztve ]

(#6093) rum-cajsz válasza Pompi (#5922) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nagyon jól tudod.
Én ugye feltettem ezt az Ubuntu Touch-ot, és még azt sem mondható, hogy napi használatra alkalmas.
A CM10 alapú fejlesztésnek nem tudom mennyi a valóságtartalma, de az biztos, hogy sikerült a Canonicalnak jó mélyre elásnia.
Jelenleg az UT csak kedvcsinálás, és hype szinten van. Szerény véleményem szerint még az Android 1.5 szintjét sem éri el. Nem tudom ez, hogy lesz októberben release...

"Max ubuntut tolok rá majd Más különösebben nem érdekel"

Ez jelenleg illozólikus álom... :)

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6094) Keeperv85 válasza rum-cajsz (#6093) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én személy szerint tökéletesen feleslegesnek érzem. Bár nagyon hamar mennek át alá a fixek és remek csapat van mögötte, nem igazán értem mi a célja annak a fejlesztésnek... :( Egy amúgy is erősen instabil Androidra most miért felépíteni valami mást? Szerintem max 2 héten belül belép a bétába, ha valami közbe nem jön, de bukás lesz a vége...

@sonique:

Igazad van, ott mindenki idióta volt,főleg én, most is az vagyok. Ezért is kapott már két csapattag Szakértő rangot időközben. Én persze nem, mert fogyatékosoknak nem jár... Szóval: igazad van, úgy van ahogy írtad, a TWRP-nek véletlen sem a CWM az alapja, csak kitaláltam (Nyilván nem ezért vettem ki onnan egy javítást a CWM-hez hogy elinduljon a GXI-n...). Cserélgesd nyugodtan a bootloadert, tőlem megtéglázhatod vele a telódat, engem nem zavar. Csak arra kérlek hagyj békén és ne köss belém ha nem muszáj... köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6095) #16820480 válasza rum-cajsz (#6093) üzenetére


#16820480
törölt tag

úgy tudom, hogy a grafikus driverek miatt használnak CM alapot, mert ugye X szervert nem futtathatnak a telefonon csak úgy, megfelelő hardveres támogatás nélkül. a jelenlegi kiadásban meg a legtöbb dolog csak placeholder, szóval még eléggé gyerekcipőben jár.
alapvetően szeretem az ilyesmit, de annyira elkeserítő volt már desktopon is az új Ubuntu irányvonal, hogy egyáltalán nem tud feldobni mobilon...

(#6096) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Lg Optimus G teszt

Szerintetek tényleg jobb kamerába? :)

Nexus 5

(#6097) edward2


edward2
addikt

Megjött Brando fólia Hongkongból N4re és N7re. Nem tudom mit csináltak az elmúlt 3 évben de kritikán aluli az egész egyszerűen 3ból 1et sem bírtam hibátlanul felrakni sőt nexus 4 elejére egyszerűen képtelenség volt normálisan felrakni.

Ez annak fényében elkeserítő,hogy a HTC desiremen 3 éve van fent ugyanaz a Brando fólia minden buborék és hiba nélkül... Azt hiszem rendelek valami mást...

(#6098) B-A-B válasza Kunsztler (#6096) üzenetére


B-A-B
tag

(#6099) Kunsztler válasza B-A-B (#6098) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Sajna nem nagyon megy nekem az Angol
Pontosan mit mond? :)

Nexus 5

(#6100) rum-cajsz válasza #16820480 (#6095) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Na, jó de akkor maradhattak volna AOSP alapon is, nem?
Én is használom az Ubuntut, de egyelőre nem lelkesít engem sem. De meglátjuk mit hoz az október, nem baj ha jön egy kis pezsgés a mobil OS életbe...

Keeperv85
Nem pontosan értem, hogy miről írsz.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.