Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) lovi27 válasza Flowtation (#4694) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem nem szabad már az újaknak a régebbi verziókban gondolkodni. Hacsak valaki nem azt mondja, van elfekvő régebbi hardverem, nekem elég 2 funkció, azt tudta a régebbi is, az összes többi új számomra felesleges. Az feltelepíti, majd többet nem frissít, csak évekig használja. De ez a megoldás új hardverrel problémákat okozhat!

(#4702) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#4699) üzenetére


lovi27
addikt

Tudtommal az omv-update parancs nem arra való amire használod, amire a neve alapján következtetsz. Szerintem feleslegesen használod.

(#4703) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#4702) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Az lehet. De eddig nem volt bajom vele. Így tuti minden update-elődik. ;)

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4704) Flowtation válasza vadkörte (#4700) üzenetére


Flowtation
őstag

+1 :K

(#4699) LeslieG Jr.:

Annyit tennék hozzá kiegészítésként, hogy ugye ezt lehet pl. puttyal csinálni. Persze ha ha fent van az is. Én egyébként először update, aztán upgrade, autoremove és clean sorrendben csinálom.

(#4701) lovi27:

Lehetséges. Nekem százezer éves gépem van. :) Csak próbaképp javasoltam neki, hogy hátha...

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4705) lovi27 válasza vadkörte (#4700) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, amit elmondasz azért szoktunk frissíteni. De most, hogy a fejlesztők erőltetik a backport kernelt, szerintem ez a régebbi kiadású hardvereseknek semmi előnyt nem nyújt, csak galbát okozhat. Legalább is én nem találom az előnyét...

(#4706) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#4703) üzenetére


lovi27
addikt

Ha a GUI-n csinálod akkor is. És ott is ott van a clean parancs.

(#4707) LeslieG Jr. válasza Flowtation (#4704) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Igen lehet putty-al is csinálni. Én jobban szeretem bőngészőből. Ezt egy tabról, vagy okostelefonról is meg lehet csinálni. Csak tudni kell a NAS fix IP-címét. A legobb ha az ember az otthoni router-ébe a NAS MAC címéhez hozzárendeli a kívánt IP címet és mindig az lesz az IP címe a NAS-nak amit beállítottunk. Onnantól kezdve bármit lehet vele csinálni. :R

(#4706) lovi27: Tudom hogy ott van a GUI felületen is a CLEAN parancs. Én már csak azért is consol-ból csinálom mert eddig ez volt eddig a leg célravezetőbb. GUI felületen néha error-ozik az update. Ezért tértem át a consol világába. Meg adjuk meg a módját hamár Debian fut alatta. :B Ebbe a néhány parancsba nem hal bele senki. :DD

De ha nagyon kukacoskodni akarnék (pesze nem akarok) akkor ezt az egészet be lehet állítani a RENDSZER->ÜTEMEZETT FELADATOK-hoz is. Megadom hogy mikor update-eljen és teljesen automatikusan updatel mindent az adott időben. És még csak nem is kell nézegetnem az update-eket.

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4708) lovi27 válasza Flowtation (#4704) üzenetére


lovi27
addikt

Persze, mindannyian csak segíteni akarunk. Azért tettem csak szóvá, mert azt a látszatot kelti, mintha gond lenne a v3-mal.

(#4709) vadkörte válasza lovi27 (#4705) üzenetére


vadkörte
addikt

Ennyire nem mentem bele és nem is vagyok otthon a dologban. Nem néztem után a különböző kernelek közötti funkcionális és támogatásbeli különbözőségeknek.

Tegnap este lefrissítettem a Pi-s NAS-t. - nem tipikus NAS-ként működik, mert "csak" letölt, meg az asztali gép felé kiszolgál, és este elindítom, reggel leállítom, de mivel NAS OP rendszer fut rajt és állománykiszolgáló is, szóval NAS :) - Belenéztem a leírásba, hogy mégis mit frisssít. Nem olvastam végig a novellát, de tele volt olyan szakaszokkal, ami szerint meglévő modulokból a bennmaradt előző verziók "szemetét" távolították el.
Én frissítéspárti vagyok, bár azt aláírom, hogy ha van egy gépünk, amit elszeparáltan üzemeltetünk valahol minimális feladattal, de nem lényeges a teljes naprakészség és szánt szándékkal nincs netközelbe sem engedve, akkor nem létkérdés az állandó frissítgetés.

Amúgy meg nem árt a telepített és belakott OMV-t, néhanapján lementeni. :) Még beépülő is van hozzá...

(#4704) Flowtation:
Persze. Lehet putty-val is. Ha távol van a gép (= másik szoba, pince, a lakás távoli része, másik épület, stb...) sokkal kényelmesebb, mint a gépre monitort meg billentyűzetet dugni.

(#4707) LeslieG Jr.:
Az omv-firstaid-et futtatva is tudsz staikus IP-t adni. (nem kötekedéskép jegyeztem meg. :) )

(#4708) lovi27:
Eleinte voltak vele elég komoly problémák, nálam, volt, hogy a puszta létéezésétől is meghalt. A jelenlegi verzióval azonban semmi problémám sincs. Hülyebiztos és stabil.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#4710) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#4707) üzenetére


lovi27
addikt

Természetesen úgy csinálod, ahogy neked tetszik, de ne keltsd azt a látszatot, mintha a GUI update-tel baj lenne. Nálam pont fordítva történt. A terminál jelezte van 5 frissítés, amit nem tud megcsinálni. Csináltam a szokásos auto clean, auto remove parancsokat, semmi. Kipróbáltam a GUI mit szól ehhez, megnyomtam a frissítés gombot, matatott, majd teljesen rendbe jött mind a terminálon, mind a GUI-n.

(#4711) Chris Kiki válasza vadkörte (#4695) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Elvileg az OMV tud(na) UPS-t is vezérelni.
Nem elvileg és nem tudna. Nekem UPS van mögötte és kezeli.

#4699 LeslieG Jr.
openmediavault-shellinbox fent van nekem is, konzolos telepítésre még nem volt szükségem, de megjegyzem a módszered!

#4698 Flowtation
Frissíteni kell. Hetente csinálok biztonsági mentést a "torrentezős" meghajtómra. Az a 2GB igazán elfér, és csak 3 kattintás.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#4712) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#4710) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Jaj dehogy is. Ezt csak alternatívának akartam felhozzni. Természetesen csak azt akartam kifejezni, hogy van más módja is a dolgoknak. Ezt a leendő még nem jártas OMV használókra értettem. Mert egy laikus szemével(még én is az vagyok csak én a érdeklődős és akkor is megcsinálom fajta vagyok) nem biztos hogy jól jön ki ha teszem azt a GUI felületen belerohan egy update error-ba. Ezt csak példa. Erre írtam egy javaslatot hogy nem kell elkeseredni mert van rá másik megoldás erre a problémára.

Nekem nagyon bevált ez az OMV. Megy rajta a Plex, megy rajta a torrent, megy még sok minden és eddig lekopogom nagyon jól megy minden amit eddig beállítottam. :R

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4713) lovi27 válasza vadkörte (#4709) üzenetére


lovi27
addikt

Most nálam is rendesen működik, de pont ez zavar, hogy maximum annak örülhetek, ha nincs gond vele, de előnyt az én 5-6 éves hardveremnek nem nyújt. Gondolom a fejlesztők így akarnak elébe menne a miért nem működik ez, miért nem működik az kérdéseknek. A backport eddig is lehetőség volt, csak a nagy átlag nem tudott vele mit kezdeni.

(#4714) Flowtation válasza LeslieG Jr. (#4707) üzenetére


Flowtation
őstag

Ó persze, nekem is a kezdetektől fix ip van a laptop-omv-rpi triumvirátusnak. Egyszer megjegyzem és kész.

(#4709) vadkörte:
Pontosan, nekem a garázsban van, igaz még van rajta monitor, de nem használom.

Nekem is nagyon bevált az OMV, tökéletesen teszi a dolgát, legalábbis amire nekem kell. Mondjuk még egy fogyasztást akarok mérni, mert desktop gépem van, de szerintem nem lehet olyan egetverő.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4715) Patice válasza lovi27 (#4708) üzenetére


Patice
nagyúr

Nálam az OMV 3 teljesen stabil Intel vason Debian Jessie-re rakva, alap kernellel. :K

(#4709) vadkörte:

Az OMV webes felületén is be lehet állítani az OMV-s gépnek statikus IP-t, nem kell hozzá a first aid. :K
Múltkor router csere és egy áramkimaradás sorozat után próbáltam ki. :D

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#4716) vadkörte válasza Patice (#4715) üzenetére


vadkörte
addikt

Bersze, hogy be lehet. Egyszer kipróbáltam - igaz virtuális gép volt - a következő indításkor már nem indult. A vége egy reinstall lett. :D Mondjuk akkor nem kacarásztam örömömben.

Eddig a router-ben foglaltam le neki a MAC címhez a statikus IP-t, de nemrég átkonfiguráltam a hálózatomat, a router "ledegradálódott" AP-nak. Átvette a Vodás LTE kockám DHCP-jét, (a router x.x.0.x a kocka x.x.8.x) így a PI-t levágta a hálózatról. A kockában nem lehet statikus IP-t kiosztani, a router-en már nem lehet. Végülis first-aid-del, meg egy USB-s billentyűzettel megoldódott. :)

Ha a majdan megépítendő NAS-on is olyan stabil lesz a rendszer, mint a PI-n, nagy gondok nem lehetnek. Mondjuk az kicsit komolyabb rendszer lesz és több dologra lesz befogva.

Üdv. V. Körte

(#4717) lovi27 válasza Patice (#4715) üzenetére


lovi27
addikt

Tudom, hogy műszakilag nem probléma, működik. Csak arra keresem a választ, hogy több év után most miért fordították meg a fejlesztők, mi az oka? Valószínűleg a Raspberry Pí és társai az ok. Mint ahogy az is miattuk valószínűsíthető és nem a műszaki állapot, hogy a PC-és szoftver ennyi ideig béta állapotú.

Röviden, szívesebben foglalkoznak azokkal... :D

[ Szerkesztve ]

(#4718) George30


George30
csendes tag

Sziasztok

A 9. siker :) minden fent van minden szuper csak nem működik. A Deluge-t nem tudom beállítani gondolom valami engedély hiba van de pasz
A másik a Plex szerver elindul fut megnyitja a webes felületet de a telepített szervert nem leli.. Gondolom itt is valamit engedélyeznem kellene de nem tudom mit.

(#4719) Chris Kiki válasza George30 (#4718) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A mappához megadtad a Deluge-nek a szükséges hozzáférési engedélyt?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#4720) vadkörte válasza George30 (#4718) üzenetére


vadkörte
addikt

Transmission-t próbáltad?

Üdv. V. Körte

(#4721) George30 válasza Chris Kiki (#4719) üzenetére


George30
csendes tag

Szia

Erre gondolsz?

Vagy ere?

(#4722) George30 válasza vadkörte (#4720) üzenetére


George30
csendes tag

Igen voltak vele gondjaim főleg a feltöltésnél... A Deluge-ről idáig csak jót hallottam.

(#4723) Chris Kiki válasza George30 (#4721) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Utóbbira. Az alsó két kapcsoló állapotát nem kellene felcserélni?
Amúgy nekem voltak problémáim a Deluge-gal, így maradtam a Transmissionnél.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#4724) lovi27 válasza George30 (#4718) üzenetére


lovi27
addikt

"a Plex szerver elindul fut megnyitja a webes felületet de a telepített szervert nem leli.."
Ezt nem értem, mondd el másképpen.

A Deluge-t nem ismerem, én is a Transmission-t javasolnám, de ha nem szereted... :F

(#4725) George30 válasza lovi27 (#4724) üzenetére


George30
csendes tag

Szia

A Plex szervert sikerült telepítenem legjobb tudásom szerint beállítottam a jogosultságokat megjelenik az ikon csatlakozik a Plex webes felületére be tudok lépni a saját fiókomba itt kellene tudnom megadni a szervert de nem látja...

A Transmmision is jó de sokkal kisebb a feltöltési arány mint mondjuk a utorentnél.. ezért kerestem alternatívát.

(#4726) lovi27 válasza George30 (#4725) üzenetére


lovi27
addikt

Mint olvashattad, ha kívülről akarod elérni ahhoz a routeren nyitni kell a TCP 32400 portot. Nem vagyok nagy Plexes, de úgy tudom ekkor már a fizetős részt kell használni, ami nekem nincs.

A lokális hálózaton pedig a http://192.168.0.110:32400/web/index.html helyi címen érem el. Most akkor te meddig jutsz el?

(#4727) George30 válasza lovi27 (#4726) üzenetére


George30
csendes tag

Port megnyitva fizetős Plexem van :) Elérem a Plexet hálózaton a Plex web szervere nem látja a szervert. Inkább valami jogosultság problémára tippelek mintha nem lenne joga a plexnek megtekinteni a telepített könyvtárat..

[ Szerkesztve ]

(#4728) lovi27 válasza George30 (#4727) üzenetére


lovi27
addikt

Ez már olyan terület, amit soha nem próbáltam. Gondolom megadtad a Plexnek a média könyvtárakat, nem ez a gond. Távolról azért illik valami biztonság is, ezért lehet kell még SSL tanúsítvány vagy más is. De nincs értelme a találgatásnak, olyan valaki kell aki már csinált ilyet.

(#4729) Gerzsi


Gerzsi
tag

mit használtok a rendszerhez? kis méretű ssd?

(#4730) sad_Vamp válasza Gerzsi (#4729) üzenetére


sad_Vamp
őstag

HDD, utána boot egy live linuxról és szépen átrendezni a HDD-t GPARTED-el.
(volt vele 1 kis gondom nekem is először, de aztán sikerült, olvass vissza esetleg)

Vagy Aliexpressről valami 8-16GB-os SSD is megteszi. USB nem jó, mert hamar tönkre vágja.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4731) LeslieG Jr. válasza Gerzsi (#4729) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Én egy 120GB-os SSD használok. Persze GPARTED-el csináltam egy 25GB-os rendszert(OMV) és a fennmaradó részt pedig adatnak.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4732) Patice válasza Gerzsi (#4729) üzenetére


Patice
nagyúr

Én egy PCI-E csatolójú mSATA kártyát raktam a gépbe, így az alaplap natív SATA csatijai szabadon maradtak a vinyóknak. Az mSATA foglalatba pedig egy 30GB-os Kingston SSD-t vettem, erről fut a rendszer.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#4733) vadkörte válasza Gerzsi (#4729) üzenetére


vadkörte
addikt

Jelenleg egy 8GB-os mSD kártyáról fut (Raspberry Pi2) a még csak terveken létező NAS-omon vagy egy "lefingott" 160GB-os 2,5"-es HDD-re kerül, vagy valami kicsi - 16-30GB - SSD-re. Ez függ a megvásárolandó alaplaptól is.

Üdv. V. Körte

(#4734) Chris Kiki válasza Gerzsi (#4729) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A torrentezős HDD-m elejéből van lecsippentve egy darabka a rendszernek, az úgy is 7/24-ben pörög.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#4735) Flowtation válasza vadkörte (#4733) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
A hddket hogyan tervezed rákötni a pire? Valami aktiv usb hubbal, külső hdd házzal? Én is gondolkodom, hogy le kellene cserélni az öreg nagy gépet egy pi-re, de félek az usb megoldás nem lesz a legjobb. Pl. ha jól tudom usb-n nincsenek smart funkciók sem.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4736) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Hogyan érdemes backupot készíteni az OMV-ről?
Elég lenne csak valahogy az összes konfigurációt exportálni, vagy célszerű az egész rendszer diszkről backupot csinálni?

Ti hogyan oldjátok meg?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4737) lovi27 válasza lordjancso (#4736) üzenetére


lovi27
addikt

OMV-Extrák / Kernel fül - ott találod amit a rendszer kínál.

(#4738) lordjancso válasza lovi27 (#4737) üzenetére


lordjancso
senior tag

Köszi szépen, megnézem!

És egyébként ti melyik OMV-t használjátok inkább? Még a 2.x-et vagy már mindenki áttért a 3.x-re?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4739) ht42 válasza lordjancso (#4738) üzenetére


ht42
senior tag

Részemről 2-es
A backupot pedig a clonezillaval csináld az egész vinyóról. Jobb a békesség.

(#4740) lordjancso válasza ht42 (#4739) üzenetére


lordjancso
senior tag

Clonezilla-t még nem használtam, de gondolom van hozzá cli tool és be tudom állítani, hogy ütemezve csinálja, ugye? Mindjárt rákeresek.

És miért a 2-es verziót használod? A 3-ast nem találod eléggé jónak, nincs elkészítve a legtöbb plugin, amit fontos neked, vagy csak még nem volt időd upgradelni?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4741) vadkörte válasza Flowtation (#4735) üzenetére


vadkörte
addikt

Jelenleg a Pi-n 1 db 160 GB-os HDD lóg egy külső USB-s házban. Miután kapott normális tápot már nem kéri az aktív HUB-ot. Pi-n működik USB-n a SMART.
Az épített NAS-ba passzív mini ITX lapot szeretnék amin legalább 5 SATA port van. Vagy 4, de akkor kell mSATA.
Ha Pi méretű gépet szeretnél NAS-nak befogni, inkább az OrangePi-t, vagy BananaPi-t javaslom (ez utóbbiból az M3-ast, 8GB eMMC, 1,8 GHz-es négymagos SoC 2GB RAM, 10/100/1000-es LAN) SATA mindegyiken van és OMV is van rájuk.

(#4736) lordjancso:
CloneZilla. De vigyázz, a CZ az egész partíciót menti! (klónozza) Ha 8GB, akkor ammyit, ha 1TB akkor annyit. Legalábbis én nem tudtam vele úgy menteni, hogy csak az adattartalmat mentse le.

Üdv. V. Körte

(#4742) lordjancso válasza vadkörte (#4741) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hmm... Ez viszont probléma. Mindenkinek így működik? Csak mert a rendszer partícióm most 20 gigás, de nincs rajta 3 giga adat sem.
A többieknek is hasonlóan működik ez?
Mi lenne alternatíva a CloneZilla helyett? Fontos a cli és az ütemezhetőség.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4743) ht42 válasza lordjancso (#4742) üzenetére


ht42
senior tag

A clonezilla tömörítve ment, nem kell beszarni :)
Különben meg 20 GB az túró...

[ Szerkesztve ]

(#4744) ht42 válasza lordjancso (#4740) üzenetére


ht42
senior tag

2 éve van fent a 2-es, működik, minek kockáztassak?

(#4745) lordjancso válasza ht42 (#4744) üzenetére


lordjancso
senior tag

Szoftverfejlesztőként én azt tapasztalom, hogy nem frissíteni kockázatos. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4746) ht42 válasza lordjancso (#4745) üzenetére


ht42
senior tag

Én is szoftverfejlesztő vagyok, és azt tapasztalom, fogy feleslegesen frissíteni kockázatos.
Fontos tétel: hibátlan rendszer nincs, ha működik ne basztasd :)

A biztonsági frissítéseket megcsinálom...

[ Szerkesztve ]

(#4747) TeGez


TeGez
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy mit nem csináltam jól?
A torrentek nem mennek, a következő infó: ETA nem elérhető. Mit jelent ez?
RT-465-U HPProLiant microserver gen8 , Openmediavault-Bittorrent
uppnp engedélyezve a routeren,

[ Szerkesztve ]

RT-N65-U HPProLiant microserver gen8 , Openmediavault

(#4748) TeGez


TeGez
csendes tag

Bocsi a kép lemaradt.

RT-N65-U HPProLiant microserver gen8 , Openmediavault

(#4749) nemurea válasza TeGez (#4748) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nem az ETA a probléma, az már az okozat :K ETA = Estimated Time of Arrival, mikor lesz kész.

De hogy mitől nem megy, arról fogalmam sincs. :F

(#4750) Patice válasza TeGez (#4748) üzenetére


Patice
nagyúr

Próbáld meg úgy, hogy az 51413-at tedd be csak a port tartományba, helyi porthoz ne írj semmit + protocoll: ALL.

OMV-ben meg kapcsold ki a NAT-PMP... kapcsolót.

Aztán indítsd el a torrentet.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.