Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) lordjancso válasza Gerzsi (#4798) üzenetére


lordjancso
senior tag

1.0.5 felment.
Bekapcsoltam a CPU hőmérséklet mérést, de arra nem jöttem rá, hogy hol tudnám valójában követni az értékét.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4802) Gerzsi válasza lordjancso (#4801) üzenetére


Gerzsi
tag

1.0.23-ast ki lehet tenni a dashboardra viszont adatokat nem fog mutatni. lépj be sshval és sensors-detect parancs, ha végigmentél a kérdésein utána a dashboardon megfognak jelenni a grafikonok.

[ Szerkesztve ]

(#4803) ptesza


ptesza
senior tag

Minden frissítésre ezt írja az OMV 3.

Reading package lists...
Building dependency tree...
>>> *************** Error ***************
Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive; apt-get --yes --force-yes --fix-missing --allow-unauthenticated --reinstall install openmediavault-flashmemory 2>&1': Reading package lists...

Building dependency tree...

Reading state information...

You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies:
openmediavault : Depends: tftpd-hpa but it is not going to be installed
openmediavault-flashmemory : Depends: folder2ram (>= 0.2.4) but it is not going to be installed
E
:
Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

<<< *************************************

>>> *************** Error ***************
Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive; apt-get --yes --force-yes --fix-missing --allow-unauthenticated --reinstall install openmediavault-flashmemory 2>&1': Reading package lists...

Building dependency tree...

Reading state information...

You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies:
openmediavault : Depends: tftpd-hpa but it is not going to be installed
openmediavault-flashmemory : Depends: folder2ram (>= 0.2.4) but it is not going to be installed
E
:
Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

<<< *************************************

>>> *************** Error ***************
Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive; apt-get --yes --force-yes --fix-missing --allow-unauthenticated --reinstall install openmediavault-flashmemory 2>&1': Reading package lists...

Building dependency tree...

Reading state information...

You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies:
openmediavault : Depends: tftpd-hpa but it is not going to be installed
openmediavault-flashmemory : Depends: folder2ram (>= 0.2.4) but it is not going to be installed
E
:
Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

<<< *************************************

>>> *************** Error ***************
Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive; apt-get --yes --force-yes --fix-missing --allow-unauthenticated --reinstall install openmediavault-flashmemory 2>&1': Reading package lists...

Building dependency tree...

Reading state information...

You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies:
openmediavault : Depends: tftpd-hpa but it is not going to be installed
openmediavault-flashmemory : Depends: folder2ram (>= 0.2.4) but it is not going to be installed
E
:
Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

<<< *************************************

>>> *************** Error ***************
Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive; apt-get --yes --force-yes --fix-missing --allow-unauthenticated --reinstall install openmediavault-flashmemory 2>&1': Reading package lists...

Building dependency tree...

Reading state information...

You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies:
openmediavault : Depends: tftpd-hpa but it is not going to be installed
openmediavault-flashmemory : Depends: folder2ram (>= 0.2.4) but it is not going to be installed
E
:
Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

<<< *************************************

>>> *************** Error ***************
Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive; apt-get --yes --force-yes --fix-missing --allow-unauthenticated --reinstall install openmediavault-flashmemory 2>&1': Reading package lists...

Building dependency tree...

Reading state information...

You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies:
openmediavault : Depends: tftpd-hpa but it is not going to be installed
openmediavault-flashmemory : Depends: folder2ram (>= 0.2.4) but it is not going to be installed
E
:
Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

<<< *************************************

>>> *************** Error ***************
Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive; apt-get --yes --force-yes --fix-missing --allow-unauthenticated --reinstall install openmediavault-flashmemory 2>&1': Reading package lists...

Building dependency tree...

Reading state information...

You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies:
openmediavault : Depends: tftpd-hpa but it is not going to be installed
openmediavault-flashmemory : Depends: folder2ram (>= 0.2.4) but it is not going to be installed
E
:
Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

<<< *************************************

>>> *************** Error ***************
Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive; apt-get --yes --force-yes --fix-missing --allow-unauthenticated --reinstall install openmediavault-flashmemory 2>&1': Reading package lists...

Building dependency tree...

Reading state information...

You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies:
openmediavault : Depends: tftpd-hpa but it is not going to be installed
openmediavault-flashmemory : Depends: folder2ram (>= 0.2.4) but it is not going to be installed
E
:
Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

<<< *************************************

>>> *************** Error ***************
Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive; apt-get --yes --force-yes --fix-missing --allow-unauthenticated --reinstall install openmediavault-flashmemory 2>&1': Reading package lists...

Building dependency tree...

Reading state information...

You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies:
openmediavault : Depends: tftpd-hpa but it is not going to be installed
openmediavault-flashmemory : Depends: folder2ram (>= 0.2.4) but it is not going to be installed
E
:
Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

<<< *************************************

>>> *************** Error ***************
Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive; apt-get --yes --force-yes --fix-missing --allow-unauthenticated --reinstall install openmediavault-flashmemory 2>&1': Reading package lists...

Building dependency tree...

Reading state information...

You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies:
openmediavault : Depends: tftpd-hpa but it is not going to be installed
openmediavault-flashmemory : Depends: folder2ram (>= 0.2.4) but it is not going to be installed
E
:
Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

<<< *************************************

(#4804) lordjancso válasza Gerzsi (#4802) üzenetére


lordjancso
senior tag

És az 1.0.5-öst nem lehet kitenni?
Lefuttattam a sensors-detect parancsot, sikeresen felderített mindent, ami szükséges. Már csak az a kérdés, hogy hogyan lehet megnézni az értékeket.
Valahogy biztos meg lehet 1.0.5 alatt is.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4805) h1ght3chzor válasza lovi27 (#4788) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Az a baj, ha kattintok a felületen a cpu-t látom, hogy a php5-fpm folyamat tekeri ezerrel, egyébként meg kb semmi... Ez ellen lehet vmit tenni?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4806) lovi27 válasza lordjancso (#4804) üzenetére


lovi27
addikt

A sensor plugin vagy más módon telepített társai a Rendszer információ menü Teljesítmény statisztikák fül alatt jelennek meg amikor jól működnek.

(#4807) lordjancso válasza lovi27 (#4806) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ohh, valóban, köszönöm szépen!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4808) lovi27 válasza h1ght3chzor (#4805) üzenetére


lovi27
addikt

Újratelepítés? Nem tart olyan túl soká.

(#4809) lovi27 válasza ptesza (#4803) üzenetére


lovi27
addikt

A flashmemory pluginnal van valami baj. Próbáld meg a frissítés előtt uninstallálni.

(#4810) Klusi86


Klusi86
tag

Van valakinek tapasztalata a dockerrel kapcsolatban? Teamspeak szervert szeretnék futatni rajta de nem igazán akar összejönni :(

(#4811) Oldman2 válasza ptesza (#4803) üzenetére


Oldman2
veterán

Azt a parancsot, amit az Installer is tanácsol, próbáltad már kiadni?

apt-get -f install

(#4812) lordjancso válasza Klusi86 (#4810) üzenetére


lordjancso
senior tag

Kicsit írd le bővebben, hogy hogyan próbálod, milyen hibaüzenetet kapsz, stb.

Én napi rendszerességgel használom a docker-t, de a teamspeak-et nem ismerem.
Ezt a repository-t találtam, amit érdemes lenne megnézned: [link]

Ezeket a portokat nyitja ki:
- 9987:9987/udp
- 30033:30033
- 10011:10011
- 41144:41144

Az, hogy melyik port mire való, gondolom teamspeak specifikus dolog. Ebben a teamspeak guruk fognak tudni segíteni.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4813) Pelican


Pelican
őstag

FTP modullal kapcsolatban lenne kérdésem, bár lehet nem is OMV gond.
Másik linuxos gépről tennék fel wputtal az OMV-s gépre file-okat,
Beállítottam az ftp-t, csináltam usert, megosztást, passive-ot bekapcsoltam, (ssl-t nem tudtam sehogy se működésre bírni, így az kikapcsolva)
Elindítom a wputot, a file-ok létrejönnek a szerveren 0 byte hosszal, aztán a wput hibaüzenetet ad:
Connecting to xxx.xxx.xxx.xxx:21... connected!
Logging in as xxxx ... Logged in!
Error: recv() timed out. Read '' so far.
Length: 632,878
Error: Error encountered during uploading (Broken pipe)
Windowsos gépről filezillával tudok rá file-t tölteni, csak a linuxról nem se wputtal, se ftp-vel.
Az ftp csak annyit mond a putra, hogy 500 Illegal PORT command
Ötlet?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#4814) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Adva van egy TP-Link WDR3600-as router "OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342" firmware-rel. Továbbá egy HP vékonykliens, 2.1-es omv-vel. Azt szeretném megoldani, hogy a WDR3600 routerre kötött mobil hdd tartalma rendszeres időközönként szinkronizálódjon át az omv-s gépre (erre is egy mobil hdd van dugva). Nézegettem, elvileg az rsync erre jó lenne, egy másik fórumon javasolták, hogy az omv-s gépen kellene futtatni az rsync-et. Szintén ott mondták, hogy elvileg elég csak az omv-s gépen beállítani az rsync-et, a WDR3600-oson nem kell telepíteni semmit.

Ami érdekes számomra, hogy miért van egy rsync-es daemon-ra való hivatkozás az rsync-es job beállításánál? Valamint az sem igazán értem, hogy a távoli szervert hogyan lehet elérni rsync-en elérni? (ezt hogyan lehet-kell beállítani). És sajnos az sem tiszta, hogy hogyan lehet azt beállítani, hogy a távoli szerveren mondjuk csak 1 mappát szinkronizálján át az omv-re?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Szabi

(#4815) lovi27 válasza tjsz (#4814) üzenetére


lovi27
addikt

Szia!

Még nem használtam az rsync szolgáltatást, ezért a véleményem nem biztos, de majd kijavítanak amiben tévedek.

"miért van egy rsync-es daemon-ra való hivatkozás..."
Mert ha például a szinkronizáció jelszóval védett, akkor a daemon fut a háttérben és a távoli szerverrel ő intézi a hitelesítést.

"a WDR3600-oson nem kell telepíteni semmit."
Szerintem se szükséges, így ebben az esetben távoli szerverről sem beszélhetünk. Az OMV-és gépen fut az rsync szolgáltatás, ami egy távoli mappát egy helyihez szinkronizál. Megadod az elérési utakat (távoli és helyi), a szinkronizálási módot és ennyi. A szintaxisnak és az esetleges opciók értelmezésének kell utánanézned.

[ Szerkesztve ]

(#4816) George30


George30
csendes tag

Sziasztok

2 hét kb 12 újratelepítés több 100 oldal elolvasása és legalább 2 Linux Guru közreműködésével sikerült működőképessé tenni az OMV-t úgy ahogy én szerettem volna. Itt szeretném megköszönni minden fórumtagnak a segítségét és hozzáállását egy kezdő Linux-os szárnypróbálgatásaihoz. Ígértem, hogy megírom mi volt a PLEX szerver hiba és mi volt a megoldás. A PLEX szerver a belső hálózaton kizárólag DHCP-n volt hajlandó kommunikálni 1 körben én viszont minden telepítés után azonnal statikus fix IP címet adtam meg neki amit nem szeretet. A megoldás mac cím konfigurálása volt a Routeren megadva neki a fix IP címet így tökéletesen működik.

Kérnék még egy kis segítséget is hol tudom megtekinteni a mappa útvonalát?

Pld: \adat\film
valami ilyesmit keresek
/media/e5f550e7-1567-4f59-b53b-b46ceb4c3b85/film ezt idáig a megosztott mappáknál megtaláltam most
viszont nem látom 2.2.13 OMV van fent.

(#4817) Flowtation válasza George30 (#4816) üzenetére


Flowtation
őstag

Hogy érted pontosan a kérdést?
Ha be tudsz lépni az omv-s gépre közvetlenül vagy ssh-n keresztül, ott a /media alatt lesz az összes felcsatolt kötet. Parancssorban (a gép előtt vagy sshn) az lsblk parancs kilistázza a gépben lévő meghajtókat. Ha van mellette olyan rész, hogy /media/soksok szám akkor fel is van csatolva.
Egyéb esetben a webes felületen, a fizikai lemezeknél illetve a fájlrendszereknél láthatóak a lemezek.

Hol nem látod? Ha win alatt, akkor ott hozzá kell adni (hálózati meghajtó hozzáadása), de ez csak akkor működik, ha a az adott meghajtón van már megosztott mappa.(win esetében samba, linuxnál nfs is jó)

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4818) zodes válasza lovi27 (#4800) üzenetére


zodes
aktív tag

Köszönöm!
Megtaláltam, de úgy látom a youtube videókból, hogy ez nem lesz egyszerű. Nem baj, mert nem hajt a tatár és bentről is elérem ssh-n a szervert.
Viszont láttam, hogy valaki PI-re dugja fel a webkameráját.
Szerintetek melyik a jobb megoldás?

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4819) George30 válasza Flowtation (#4817) üzenetére


George30
csendes tag

Szia

Megpróbálom elmagyarázni... a film mappába mentet adatot szeretném átmenteni egy másik mappába az áthelyezéshez szükséges megadnom az útvonalat (media/2874612874698897987/adat) azt szeretném valahol látni webes felületen hogy az adat mappát milyen csatoláson érem el.

(#4820) Klusi86 válasza lordjancso (#4812) üzenetére


Klusi86
tag

Hibaüzenetet nem kapok, feltettem fut. Mégsem érem el a kliens alól. A naplóban ezt találtam:

[ OK ] Starting ts3-server: TeamSpeak 3 Server
tail: cannot open '1491846642.2641776930 /config/serverfiles/logs/ts3server_2017-04-08__19_00_10.523889_0.log'$'\n''1491846642.2641776930 /config/serverfiles/logs/ts3server_2017-04-08__19_00_10.523889_1.log' for reading: No such file or directory

Továbbá láttam egy videót ahol konténerben freenas alól készít teamspeakservert a pali:
https://www.youtube.com/watch?v=GsxSou-0srs

Itt a PGID és PUID -t is be tudja állítani, mert freenasban létre tud hozni ID-vel csoportot és felhasználót is és van mit bemásolnia ahova kell. OMV alatt hiába hozok létre új felhasználót, pl TS néven, nem tudom megnézni az ID-t, mert nincs (vagy nem tudok róla) így azt hagytam alapon: 65534


A portokat kinyitottam routeren, továbbítottam a nas felé.

[ Szerkesztve ]

(#4821) Flowtation válasza George30 (#4819) üzenetére


Flowtation
őstag

webes felületen nem fogod tudni a megosztott mappa tartalmát megnézni, mozgatni, legalábbis szerintem. Hol fut most az omv? Ha hozzáférsz a géphez, vagy akár ssh-n keresztül tedd fel a midnight commandert, ez egy kétpaneles fájlkezelő (aka total commander), azzal már lehet másolni könnyen ide-oda.
De tisztázzuk azért. A film mappa meg van osztva, és szeretnéd átmásolni egy másik, az omv-s gépben lévő mappába? Vagy egy külső meghajtóra, usbre?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4822) George30 válasza Flowtation (#4821) üzenetére


George30
csendes tag

A deuge torrent kliensnél meg lehet adni hogy a letöltött adatot hova mentse át automatikusan letöltés útán pld film mappa ezt a mappát ellenőrzi automatikusan a Plex kliens és frissíti stb ehhez kell megadom a film mappa elérési utat media/736487634876386/film csak ezt fogadja el :( ezt az elérés szereném valahol webes felületen megtekinteni.

(#4823) ptesza válasza Oldman2 (#4811) üzenetére


ptesza
senior tag

Sajna ez is egy csomó hibát adott. A routert is visszaállítottam gyárira és mintha onnét kezdve...
Mindenesetre most jól fut, és már az az OMV3.

(#4824) Gerzsi


Gerzsi
tag

win10-en beállítottam hálózati meghajtónak egy megosztott omv mappát. Aztán elkezdtem másolni ment egy darabig aztán meghalt az egész omv.

OMV 2.2.13

Ilyet valaki tapasztalt már?

(#4825) lovi27 válasza Gerzsi (#4824) üzenetére


lovi27
addikt

A linuxra (OMV-re) soha nem volt jellemző a váratlan 'halál', de már a windowsra az XP SP3-óta sem mondható jellemzőnek a kék halál. Valami egyedi rendellenességről lehet szó.

(#4826) Flowtation válasza lovi27 (#4825) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Átálltam a laptopon linuxra, minden frankó, itt is be tudtam lőni, hogy az omv-n nfs megosztott mappákat felcsatolja induláskor. Viszont ha a laposról másolnék, törölnék ezeken a meghajtókon akkor azt kapom, hogy irásvédett fájlrendszer és nem engedi. Van valami tipped, hogy miért nem? Nekem jogosultsági problémának tűnik, de nem tudok rájönni, hogy miért. Anno win-en ugye hitelesíteni kellett a mappa felcsatolását, linux alatt ezt nem kell, csak mount és kész. Ezért gondolom, hogy jogosultsági probléma.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4827) George30 válasza Gerzsi (#4824) üzenetére


George30
csendes tag

Szia
Nálam is volt hasonló produkció de nálam a 3.0-nál másolásnál megakadt és semmire nem reagált újraindítás után hibaüzenet. Igaz a frissítések nem voltak telepítve. Én bug-ra gyanakodtam és mivel nem az első hibába futottam bele tértem vissza a 2. verzióra. Azóta nem volt ilyen gondom Mappa elérési útvonalra senkinek nincs ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#4828) Flowtation válasza George30 (#4827) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Én nem használok plex-et, sajnos nem tudom mi lehet a probléma. A webes felületen először nem kell hozzáadni a megfelelő meghajtót? Találtam egy lerírást, ha esetleg még nem nézted meg, olvasd át, hátha lesz benne érdemi információ. Ha megy az angol, akkor itt is van egy leírás.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4829) Patice válasza Flowtation (#4826) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem csak read only-ként lett felcsatolva az NFS megosztás... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4830) Flowtation válasza Patice (#4829) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Én is úgy gondolom, feltételezem, hogy az fstab-ban kellene még beírni valamit (user/pass :DDD ) de hogy, hogy azt nem tudom.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4831) lordjancso válasza Klusi86 (#4820) üzenetére


lordjancso
senior tag

Áhh, szóval OMV alatt van ilyen Docker "varázsló" felület. :) Tehát nem cli-ből indítod a konténereket.
Ebben az esetben, úgy tűnik a screenshotjaid alapján, hogy a commandot, amit előzőleg írtam, kell paraméterenként betáplálni a felületen.
Pl a portokat, amiket úgy látom, a "plusz" gombbal tudsz hozzadni.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4832) Gerzsi válasza George30 (#4827) üzenetére


Gerzsi
tag

Estére szerintem újrahúzom mert a statisztikák se frissülnek... -.-

(#4833) Patice válasza Flowtation (#4830) üzenetére


Patice
nagyúr

NFS esetén nem kell user/pass

fstab-ban csak az 'ro'-t kell átírni 'rw'-re. :D

Valami ilyesminek kellene lennie az fstab-ban:

192.168.xxx.xxx:/volume1/Zene /mnt/public nfs rw,noatime 0 0

De amúgy az OMV nem az fstab-ba ír bele, hanem lesz egy 'exports' nevű konfig fájl, ami tárolja a megadott engedélyeket az NFS megosztásra.

Az NFS-sel nekem is kellett kicsit dolgoznom, mire megtaláltam a megfelelő, kiegészítő kapcsolókat. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4834) Flowtation válasza Patice (#4833) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Kipróbáltam és sajnos nem működik. se rw, se defaults, se auto, semmi. Ilyenek most a sorok:

és ezt kapom törlésre:

Nem tudom mi lehet a baj. Kipróbáltam, hogy hátha a tipus ext4, nfs helyett, de akkor meg leállt hibával, be se jött a linux gui.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4835) ht42 válasza Flowtation (#4834) üzenetére


ht42
senior tag

Próbáld az OMV-ben az nfs megosztásoknál az extra opciókba ezt beírni:
insecure,all_squash,anonuid=0,anongid=0
a többi paraméter mellé.

(#4836) lovi27 válasza Flowtation (#4826) üzenetére


lovi27
addikt

Látom, már kapod a segítséget. Ebben kapásból úgyse tudnék segíteni, mert nekem az NFS-ben pont az a nyerő, hogy read only, így nem foglalkoztam az egyéb lehetőséggel.

(#4837) Flowtation válasza lovi27 (#4836) üzenetére


Flowtation
őstag

és (#4836) lovi27:

Köszi a segítséget. Megoldódott, de olyan banális a dolog, hogy félve írom le, akkora balf@sz vagyok. :B
Az nfs megosztásokat ugye úgy kell megadni, hogy kell egy ip, akinek megosztom. Ez nekem eddig csak a raspberry volt, hiszen az a médialejátszó, neki elég volt a read only. Viszont, a megosztásokat elérhetővé kellett tennem a laptop számára is, máskülönben nem tudtam volna felcsatolni. (az megint más kérdés, hogy az nfs megosztást úgy is meg lehet osztani, hogy ip/24, nem csak konkrét ip címnek, tehát az egész tartomány számára, de ettől most tekintsünk el :) ) Szóval én próbából megcsináltam a laptopnak is az nfs megosztást, a lapos ip-jére, viszont - és itt jön a csavar - a beállításnál meg lehet adni a privilégiumot,és ez maradt nekem read only.... Szóval mea culpa, újabb orbitális user error, de legalább - és remélem - én is tanultam belőle, hogy alaposan meg kell nézni mindent.
:R

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4838) lovi27 válasza Flowtation (#4837) üzenetére


lovi27
addikt

Itt vagyok a fórumon amióta elindult az OMV, de úgy emlékszem erről még nem volt szó. Szóval, ne ostorozd magad! Jó, hogy téma lett, az infó még hasznos lehet valakinek. :C

(#4839) Flowtation válasza lovi27 (#4838) üzenetére


Flowtation
őstag

akkor majd a leendő összefoglalóba jó lesz. :R :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4840) lovi27 válasza Flowtation (#4839) üzenetére


lovi27
addikt

...így legyen valaki megértő... :DDD

Jogos a célzás! :R

(#4841) Flowtation válasza lovi27 (#4840) üzenetére


Flowtation
őstag

Nem gondoltam célozni semmire, sőt, inkább örülök ha van valami amivel én is hozzá tudok járulni a topicban felmerülő kérdésekre, problémákra. Az összefoglaló meglesz amikor meglesz. Róma sem egy nap alatt épült. :D (csak majd jussanak eszünkbe ezek az alapvető problémák.)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4842) ptesza


ptesza
senior tag

Hali.

OMV3 alatt próbálom beállítani az IP-t fix-re. Az alaplap egy banana pro.

De valamiért mindig ezt a hibát kapom.

(#4843) Patice válasza ptesza (#4842) üzenetére


Patice
nagyúr

DNS-hez is beírtad a 192.168.1.1-et?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4844) lovi27 válasza ptesza (#4842) üzenetére


lovi27
addikt

Inkább a routerben állíts be fix IP címet az OMV-nek. Akkor nem kell minden telepítéskor újra megadni. Az ifconfig paranccsal tudod a banana HWaddr kiolvasni.

(#4845) Pelican válasza lovi27 (#4844) üzenetére


Pelican
őstag

Nem minden routerben lehet fix ip-t adni, pl. az enyémben sem.
Nekem az omv-ben nem sikerült fix ip-t állítani, igaz, még az első telepítéskor próbáltam, aztán azóta sem.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#4846) lovi27 válasza Pelican (#4845) üzenetére


lovi27
addikt

Érdekes! Melyik ez a router?

(#4847) ptesza válasza Patice (#4843) üzenetére


ptesza
senior tag

Most kipróbáltam de akkor is ugyanez. Csak statikus IP kiosztást enged.

(#4848) ptesza válasza lovi27 (#4844) üzenetére


ptesza
senior tag

Kb. csak ennyit tudtam tenni vele. Eléggé közlékeny routerem van, nem okoz gondot a fizikai cím megtalálása.

(#4849) doberman válasza ptesza (#4842) üzenetére


doberman
senior tag

mint nézem 3 v még nincs stable banánra. próbálj 2.x stable-t kontrollképpen. bár az ip cím beírási hiba még alfa verzióban sem elfogadott szerintem..

8lnu

(#4850) Patice válasza ptesza (#4847) üzenetére


Patice
nagyúr

Melyik enged csak statikust?
Az OMV, vagy a router? :F

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.