Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) vadkörte válasza Zen_Ronin (#4350) üzenetére


vadkörte
addikt

"A webes felületen / 192.168.1.70:9091 /hiába adok hozzá egy torrentet, nem indul el a letöltés."

Deluge, vagy Transmission?

Üdv. V. Körte

(#4352) devil-k válasza vadkörte (#4351) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez TS.

- mozi bolondéria -

(#4353) Zen_Ronin válasza vadkörte (#4351) üzenetére


Zen_Ronin
tag

Transmission

(#4354) Patice válasza Zen_Ronin (#4350) üzenetére


Patice
nagyúr

debian-transmission csoportnak adj írási jogot azokra a megosztásokra, amikre tölteni szeretnél.

(#4349) devil-k:

És még nem sikerült? Én még nem fektettem bele túl sok energiát, mert volt más dolgom, de asszony már nyaggat. Utánanézek kicsit jobban ennek, mert lehet hasznos lesz még. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4355) Primary92


Primary92
senior tag

Erasmus vs. Owncloud 9

Egyelőre tesztelgetek. Fenti linken szereplő manuális telepítési utasítás alapján elkezdtem feltelepíteni, de valamiért nem bírtam kitömöríteni a tar.bz2-t a tar xvf paranccsal, pedig az állomány tutira nem sérült. 7zippel sikerült végül. De mondom szenvedjen vele a fene: sudo apt-get install owncloud. Feltelepült. Be töltöttem a weboldalát, ahol kérte az adatbázis beállítást. Az omw-extras mysql modulját behergeltem, majd beállítottam az owncloudban, és működik.

OpenVPN beállításokhoz van valakinek valami segédlete? Szeretnék távolról úgy belépni a hálózatra, hogy más távoli felhasználók is elérjék egymást, plusz ki tudjanak menni a szerveren keresztül a netre. Összeszedtem pár infót már, de még nem próbáltam. Hátha van valami instant mindent megoldó manual.

(#4356) Zen_Ronin válasza Patice (#4354) üzenetére


Zen_Ronin
tag

Köszönöm! :R

Megprószálom! :)

(#4357) ptesza válasza devil-k (#4349) üzenetére


ptesza
senior tag

A plex megoldotta ezt. Csak kell hozzá plex pass és már megy is.
De szerintem azt is megoldotta hogy plex pass nélkül ne sikerüljön.

(#4358) Patice


Patice
nagyúr

Ha már így belemerült mindenki a Plex témába ( :)) ) szerintetek melyik a jobb módszer és miért: OMV repo-ból felrakni a Plexet, vagy OMV kívül, parancssorból (nálam Debian ment fel először és arra az OMV)?

Köszi előre is a válaszokat! :R

Plexet ki akarom próbálni közös adatbázis kezelés miatt, mert van otthon pár eszköz, amin fut a Kodi és létezik már a PlexKodiConnect, amivel a Plex adatbázisa másolódik át (és tartódik szinkronban) minden Kodis kliensre. És a hálószobában az LG TV-n is csak Plex-et tudok telepíteni, ha többre vágyom, mint a DLNA. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4359) lovi27 válasza Patice (#4358) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem mindegy, mind a kettő elég egyszerű. Azért én inkább az OMV-ből telepíteném. Csak egy katt a repo és a plugin telepítésbe minden beállítást beletettek a fejlesztők ami kell. De ha mégis inkább a terminált választod, itt egy kis segítség.

(#4360) pankotain válasza Primary92 (#4355) üzenetére


pankotain
tag

Szia!

Owncloud csak apache2 alatt működik, nginx alatt nehéz működésre bírni.
Vagyis pontosabban nekem nem sikerült.

VPN Access nem jó, az egyszerűbb.

Én használtam VPN még openwrt de ezen nem próbáltam, hiszen ez pofon egyszerű.

www.pankotainorbert.hu

(#4361) Primary92 válasza pankotain (#4360) üzenetére


Primary92
senior tag

Sikerült működésre bírnom az owncloud-ot. Most újra telepítettem az egészet egy másik lemezre, véeletlenül sem akar működni.
Nem tudom, hogy hogyan sikerült.

(#4362) Primary92


Primary92
senior tag

ownCloudot telepítek, és nem tud írni a kijelölt mappába:
Can't create or write into the data directory /media/ownCloud/ownCloud

Gondolom nincs jogosultsága hozzá. Azt olvastam, hogy a www-data usernek kell jogosultságot adni, de valahogy nem igazán sikerült. Hogyan kellene?

(#4363) pankotain válasza Primary92 (#4362) üzenetére


pankotain
tag

Megoszásba állítsd be a mappát, vagyis add hozzá. És ott megadhatod a jogot.ACL be A tulajdonos ne a root legyen hanem www-data

www.pankotainorbert.hu

(#4364) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Ha debian-ra pakolom rá az OMV-t akkor jól gondolom, hogy nem lesz particionálás problémám?

Van itt valami hátulütő, ha így oldom meg a dolgot?

(amúgy mind2 -előzőleg a NAS által hibásnak titulált/nemműködő- HDD átment a beépített checkdisk-en win alatt és a lassú formátozáson is.... nem tudom mit gondoljak...)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4365) lovi27 válasza sad_Vamp (#4364) üzenetére


lovi27
addikt

Mit gondolj? Ne az OMV-ben keresd a HDD hiba okát, mert az tévút. Ha biztos, hogy nem a HDD a hibás, akkor az egyéb hardver elemeket is jól nézd át, és teszteld. Lehet RAM, téves beállítás, alaplap, stb. Innen távolról nem lehet megmondani, de valami oka volt a "tömeges" meghibásodásnak.

Ha a Debiant telepíted először annak egy jól konfigurálható particionáló része van. Úgy osztod fel a HDD-t, ahogy te akarod, és ha van rajta már partíció nem bántja. De azonkívül, hogy a telepítéshez a teljes HDD-t particionálja magának az OMV, utólag annak sem nehéz a méretét megváltoztatni.

(#4366) zodes válasza sad_Vamp (#4364) üzenetére


zodes
aktív tag

Szia!
Ezt próbáltad már? Nekem ez segített, tökéletesen működik! :DD

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4367) sad_Vamp válasza lovi27 (#4365) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem az OMV-ben keresem, de azért mégis csk érdekes a dolog nem? :)) (ha más HW-vel van baj akkor is!)

zodes - ha nem boldogulok a debianos dologgal, akkor ez lesz a kövi amit kipróbálok.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4368) nemurea válasza sad_Vamp (#4367) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nekem is így van feltelepítve (Debian-->OMV), én nem tapasztalom a hátrányát. Elképzelhető (valószínű), hogy nekem lassabban tölt be, mint a csupasz OMV esetén, mivel felraktam a grafikus környezetet is, de bőven vállalható. Ha nem ikszelsz be mindent, hanem csak minimál Debian iso-t (netinstall-nak hívják, ha jól rémlik) telepítesz, akkor kb. ugyanolyan gyors is lesz a boot idő.

(#4369) lovi27 válasza zodes (#4366) üzenetére


lovi27
addikt

Mikor sikerült hibátlanul feltelepítened, utána már a "világ végéig" hibátlanul működik. Ez nem meglepő.

Ez telepítéskor az üzenet. Szerintem egyértelmű.
ISO vagy gz fájlról telepítettél?

(#4370) lovi27 válasza sad_Vamp (#4367) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, nem megnyugtató és konkrét okot kell keresni rá, ha nem akarod, hogy visszaköszönjön a probléma, de nem az OMV lesz az elsődleges ok.

(#4371) sad_Vamp válasza lovi27 (#4370) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Valami van az biztos.... mert a debian először nem találta a hálózatot... aztán valahogy mégis....
Most nem tudom, hogy router is össze van veszve mindennel vagy mi van.... eddig minden működött mint az óramű.... most meg szét esett minden :-/

Viszont indulásnál nem jelez "hülyeségeket" a HDD-re csak simán elindul...

Megpróbálom lehúzni a Hiren's Boot-ot aztán meglátom találok e esetleg RAM hibát vagy hasonlót...

Meg kéne találnom hogy mi okozza, mert már nagyon hiányzik a NAS is meg a nyugalom is :D

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4372) Primary92


Primary92
senior tag

Kezdem kicsit feladni.
OMW 3.0.58 + owncloud

A 2.1 telepítése után csak egy villogó kurzor fogad.

OWM 3-hoz van valami ownCloud alternatíva?

(#4373) vadkörte válasza sad_Vamp (#4371) üzenetére


vadkörte
addikt

Futtass egy teljes hosszú RAM tesztet. Mennyi idős az alaplap. Nem elképzelhetetlen, hogy Ő a gyenge láncszem...

Üdv. V. Körte

(#4374) lovi27 válasza sad_Vamp (#4371) üzenetére


lovi27
addikt

Nem tudok távolról többet segíteni, látni kéne. Ha valakinek van ötlete mondja el, csak azt kérem tegyétek off-ba a hozzászólást, mert ez nem az OMV-ről szól.

(#4375) sad_Vamp válasza vadkörte (#4373) üzenetére


sad_Vamp
őstag

RAM Teszt lefutott simán többször is 2 fajta.

zodes: mivel particionáltál? Mert nekem ez SEM működik valamiért... igyis az egész HDD-t ette meg.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4376) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Felraktam az új HDD-re is a cuccost (Ubuntuval előre particionálva - ez esetben rá sem kérdett a dolgokra)

most a kövi üzenetet kapom bootolás után az OMV-től:

Ata2: COMRESET fauled errno=-32
Ata2: SError: CommWake 10B8B Dev Exch
ata2: irq_stat 0x00000040, connection status changed

Tudja valaki értelmezni ezeket?

Bármiötlet tanács akármi?!?! (mondom ez már az új HDD.... és érdekes a régire is ezt irta ki)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4377) ht42 válasza sad_Vamp (#4376) üzenetére


ht42
senior tag

Ez ata vagy sata vinyó?

(#4378) sad_Vamp válasza ht42 (#4377) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Minden vinyó SATA a gépben. (p)ata csatlakozó nincs is az alaplapon (Asrock QC5000-ITX).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4379) vadkörte válasza sad_Vamp (#4378) üzenetére


vadkörte
addikt

"(p)ata csatlakozó nincs is az alaplapon"

Az az égvilágon nem jelent semmit

Üdv. V. Körte

(#4380) doberman válasza sad_Vamp (#4378) üzenetére


doberman
senior tag

átok ül azon a gépen..
hasonló hibát tárgyalnak a fórumon:
You may have 1 bad sata cable... or bad port. There could be an IDE, AHCI conflict. I would detach an IDE devices and then make sure you have all SATA ports setup as AHCI. Then see if you get error. rossz sata kábel, vagy rossz port. ide-ahci konfliktus.. stb
nyomj egy bios default-ot.. hátha..

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#4381) vadkörte válasza doberman (#4380) üzenetére


vadkörte
addikt

Reseteld a lapot, kapcsold ki az AHCI módot. A SATA lemezek működnek IDE módban is. Ha úgy is előjön, keress másik SATA kábelt, ha így is, akkor sanszos az alaplapcsere.

Üdv. V. Körte

(#4382) ht42 válasza sad_Vamp (#4378) üzenetére


ht42
senior tag

A BIOS-ban kéne csinálni egy Load default settings-t. Talán...

(#4383) doberman válasza vadkörte (#4381) üzenetére


doberman
senior tag

ki énnn??? :)) nálam jó minden... :C

8lnu

(#4384) vadkörte válasza doberman (#4383) üzenetére


vadkörte
addikt

:C
Bocs. sad_Vamp-nak ment

Üdv. V. Körte

(#4385) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Köszi fiúk, értékelem hogy még foglalkoztok velem :) ...az átok-témán már én is komolyan gondolkodom... :(((

Oké akkor egy default settings, ha nem jön be akkor AHCI ki, IDE be, ha az se minden SATAkábel kiszed és berak valami másik... ha az sem fogom az alaplapot és kidobom a francba (vagy inkább visszaküldöm az e-shopba, mert még garis :D )

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4386) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

A load default settings úgy néz ki, hogy segített, nem szórakozik mostmár.
Viszont, most tartok ott, hogy ríllok (sírok) :O :W :W :W

akár hogy particionálom előre a cuccot, az OMV mindig KÉRDÉS NÉLKÜL GYALULJA!

Debiannal felsültem, Ubuntu-ra szerintetek rá lehet erőszakolni az OMV-t? Vagy rakjam vissza a régi HDD-t és vagy megy, vagy nem? vagy nem tudom már...... miért kell egy rendszernek olyan butának lennie, hogy az egész HDD-t elfoglalja?!? (az usb kulcsokat meg ugye kinyírja) Hát 1 TB-t nem áldozok egy 1,5 gigás rendszerre...

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4387) Oldman2 válasza sad_Vamp (#4386) üzenetére


Oldman2
veterán

De mi gondod van az OMV feltelepítés utáni HDD átparticionálással?

Simán megy, semmi varázslat nem kell hozzá...

(#4388) sad_Vamp válasza Oldman2 (#4387) üzenetére


sad_Vamp
őstag

de mivel és hogy? én ha live ubuntut indítok a GParted nem engedi resize-olni :(

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4389) Oldman2 válasza sad_Vamp (#4388) üzenetére


Oldman2
veterán

Privátban segítek, ha szükségét érzed.

(#4390) sad_Vamp válasza Oldman2 (#4389) üzenetére


sad_Vamp
őstag

érzem bizony, írtam is. :C

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4391) nemurea válasza sad_Vamp (#4388) üzenetére


nemurea
aktív tag

Örülök, ha privát segítséggel megoldódik, csak erre egy komment: a gparted legtöbbször azért nem enged a lemezekhez nyúlni, mert mount-olva van. Ha jól emlékszem, jobb gomb és unmount.

(#4392) lovi27 válasza lovi27 (#4369) üzenetére


lovi27
addikt

Vettem a fáradságot és megnéztem azt is valós, nem virtuális HDD-én mit csinál az OMV ISO v3. Telepítés előtt 3 részre particionáltam egy 160 GB-os HDD-t. Csináltam egy 8 GB-os EXT4 és egy 2 GB-os Swap particiót az OMV-nek, a maradék részt pedig NTFS-re formatáltam.

Particionáláskor figyelmeztetett, hogy a lemezt törölni fogja. Telepítés után a végeredmény:

Tehát semmit nem változott ez a rész az első kiadás óta. Telepítéskor lefoglalja magának a teljes HDD-t.

(#4393) Patice válasza lovi27 (#4392) üzenetére


Patice
nagyúr

És ha NTFS helyett mondjuk Ext4 lenne a legnagyobb partíció?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4394) lovi27 válasza Patice (#4393) üzenetére


lovi27
addikt

Próbáltam EXT4-el is, de mindegy neki, gyalul. :DDD
Az NTFS-nél arra gondoltam, mivel ez rendszeridegen partíció nem bántja, vagy legalább figyelmeztet. De nem! A koncepció még akkor született, amikor egy 2 GB-os flash drive-ra volt szánva az OMV.

[ Szerkesztve ]

(#4395) lovi27 válasza nemurea (#4391) üzenetére


lovi27
addikt

Ezt úgy érted, hogy ha fut az OMV akkor is változtatható a partíció mérete? Eszembe nem jutott volna úgy csinálni.

(#4396) Primary92


Primary92
senior tag

Telepített már valaki Pydio-t Erasmus mellé?

(#4397) nemurea válasza lovi27 (#4395) üzenetére


nemurea
aktív tag

Dehogy, nem gondolnám! (Pontosabban biztosan nem, hiszen a rendszer partíciónak lecsatolva kell lennie, hogy változtatni lehessen a méretét, és akkor meg nem tud futni :N ) Sad_Vamp Ubuntu live CD-ről írt. De ettől még nincs kizárva, hogy előtte rákattintott az OMV-s lemezre, az Ubuntu meg felcsatolta.

Tapasztalatból mondom, én is nézegettem már egy darabig a lemezt, hogy ugyan mi baja van a gparted-nek :DDD

(#4398) lovi27 válasza nemurea (#4397) üzenetére


lovi27
addikt

Én meg már azt hittem lemaradtam valamiről... ;]

(#4399) doberman válasza nemurea (#4397) üzenetére


doberman
senior tag

mintha rémlene, hogy az ubi live használja az automount-ot...

8lnu

(#4400) Flowtation válasza doberman (#4399) üzenetére


Flowtation
őstag

Emlékeim szerint én simán megcsináltam a partícionálást live ubi alatt. Nem rémlik a csatolásos dolog. Igaz én a gparted grafikus felületén csináltam, bár ez nem hiszem, hogy számít.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.