Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Sebaj Fóbiás válasza g0dl (#5798) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Az jó, hogy neked így működik, és valószínűleg nekem is menne, ha csak én akarnék VPN-nel csatlakozgatni, de nekem azért aggályosnak tűnik ez a megoldás. Mert pl mi van, ha belép valaki VPN-nel, és neki is van otthon egy LAN-ja, és pl nála is 192.168.1-es tartományból osztja az IP-ket a saját routere? Így elég könnyen futhatnánk IP ütközésbe. Azt meg ugye nem várhatom el, hogy mindenki, aki bejönne, válasszon és konfigoljon be egy saját, egyedi tartományt.. Jó, persze, a gyakorlatban ez nem annyira komoly gond, max pár emberről lenne szó, ennyinél még éppen meg is lehetne csinálni, csak nem érzem túl elegánsnak. Mindenesetre köszi a választ! Asszem olvasgatok még a témában, vagy leinformálom a LAN-os topik agyait. :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#5802) g0dl válasza Sebaj Fóbiás (#5801) üzenetére


g0dl
addikt

Így van, sőt ennél rosszabb a helyzet. Ha valahol idegen helyen ( havernál, rokonnál, szállodában) wifi-t használsz, és te akarsz otthonra vpn kapcsolatot építeni, akkor is előjön, ezért nem használok otthon 192.168.0 192.168.1 192.168.2 címeket.
Egy pl 10.249.253.x lan feltehetőleg kevesebb hellyel kerül ilyen konfliktusba. Vagy ott van ugye az ipv6

(#5803) Patice válasza zso79 (#5800) üzenetére


Patice
nagyúr

A Kodi virtuális gépben sem lesz az igazi. --> Külön eszköz.

Javaslatom (kb. amit én is összelegóztam):

Ház: Fractal Design Node 304
Táp: Be Quiet! System Power 7 vagy 8 300W
Alaplap: Használtpiacról Z270-es chipszettel
Proci: Kaby Lake i5, akár "T"-s verzió.
RAM: DDR4 2133 MHz 4 GB vagy több

Plex esetén asszem a hardveres átkódolás akkor fog menni, ha megveszed a fizetős csomagot.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5804) zso79 válasza Patice (#5803) üzenetére


zso79
őstag

Köszönöm! Nem a Kodit szeretném virtuális gépben futtatni, hanem időnként egy windows-t, linux-ot.

H270 + G4600 mennyivel lenne rosszabb választás? 120W-os paneltápegységgel és 96W-os adapterrel. VGA nem kell, 8Gb ram igen.

(#5805) Patice válasza zso79 (#5804) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem sokkal rosszabb választás, csak akkor fullra terhelve nem fogsz 30W alatt maradni, pláne nem 4 lemezzel.

120W paneltáp az OK, a 96W-os adapter meg még épp elegendő lehet ehhez. Induláskor 4 lemez + minden együtt azért simán felugorhat 100W közelébe pár pillanatra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5806) zso79 válasza Patice (#5805) üzenetére


zso79
őstag

Ezt kifejtenéd bővebben? G4600 is Kaby Lake széria.

(#5807) Patice válasza zso79 (#5806) üzenetére


Patice
nagyúr

G4600 51W TDP-s. A T-s procik meg 35W TDP-sek.
Vagy most mi a kérdés?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5808) zso79 válasza Patice (#5807) üzenetére


zso79
őstag

Bocsánat, a "T" elkerülte a figyelmemet, mivel mindenhol drágábban láttam csak mint a non-"T"-ket. Esetleg i3 6100T vagy 7100T -ről mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#5809) Patice válasza zso79 (#5808) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha kell a virtualizációs képesség, akkor a 2 vs. 4 fizikai mag miatt inkább i5, mint i3.
Bár ha nem lesz csak alkalmanként használva a virtualizáció, akkor a gyorsabb i3.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5810) nemurea válasza zso79 (#5808) üzenetére


nemurea
aktív tag

Azért tegyél egy próbát a Kodival ezen a gépen, nem lenne illendő neki taccsra vágni az OMV-s installt. (A fejlesztők eleve azt sem javasolják, hogy rendes, telepített Debianra tedd az OMV-t, de szerintem is vétek egy izmos gépet parlagon heverni hagyni :N .) Előtte egy Clonezillás mentés persze nem fog ártani, főleg, ha már belaktad az OMV-t.

Ami nagy valószínűleg nehézséget fog okozni, és ha nincs ezen a téren naprakész linux tudásod, akkor annyit el fogsz vele szöszölni, mint magával az OMV-s setuppal: a hang és a kép :D HDMI hang output és folyamatos, hardveres támogatású kép. Lehet persze, hogy csak nekem volt ezekkel pechem, bár a Debian 8-as próbálkozásom már sokkal jobban ment, mint a 7-es. Ja, és én csak a FullHD-t céloztam meg, nem a 4K-t... Meg még az is problémás, hogy egy régebbi, talán 16-os Kodi van a tárolókban. (Néztem is nagyokat, mikor külön partícióra felraktam a 17-es LibreELEC-et, és teljesen új UI fogadott. Btw, külön boot-tal is meg lehet oldani, bár nem feltétlen kényelmes átváltani rá, ha folyamatosan mennie kellene a szervernek.)

A Plex transzkódolás szerintem megy a standard Plex szerverrel, legalábbis nálam bekapcsol, ha pl. az egyik tévén külső feliratot teszek az mkv-ra. Diavetítéssé is válik a film. Nem tudja valaki, hogy ezt hogy lehet letiltani, hogy ne partizánkodjon nekem...?

(#5811) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Találtam egy hibát a minidlna plugin-nál. Az egyik beállító fájl rossz néven szerepel a rendszerben, így be sem töltődik.

A hibás fájl: /etc/sysctl.d/90openmediavault-minidlna, hiányzik a végéről a .conf kiterjesztés.
Az már csak "szépség hiba", hogy a "90"-es szám után kellene egy "-" jel, az összes többi beállító fájl így szerepel a könyvtárban.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5812) Patice válasza ztsoft (#5811) üzenetére


Patice
nagyúr

És ez milyen hatással van a MiniDLNA-ra?

Nálam pl. hibátlanul működik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5813) ztsoft válasza ztsoft (#5811) üzenetére


ztsoft
őstag

Meg is van a hiba oka. megnyitva az "openmediavault-minidlna_3.3.10_all.deb" fájlt mc-vel, a "/DEBIAN" könyvtárban két fájl is tartalmazza a hibát (postinst, postrm).

postinst:
# set max user watches for inotify
echo "fs.inotify.max_user_watches=100000" > /etc/sysctl.d/90openmediavault-minidlna
if [ $(cat /proc/sys/fs/inotify/max_user_watches) -lt 100000 ]; then
sysctl -p /etc/sysctl.d/90openmediavault-minidlna
fi

postrm:
# Remove the configuration data
rm -f /etc/sysctl.d/90openmediavault-minidlna

A hiányzó angol tudásom nem teszi lehetővé, hogy jelentsem a hibát, de ha valaki megtenné az jó lenne. Köszönöm.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5814) ztsoft válasza Patice (#5812) üzenetére


ztsoft
őstag

A log-ban ez szerepel róla: "inotify.c:199: warn: WARNING: Inotify max_user_watches [8192] is low or close to the number of used watches [120] and I do not have permission to increase this limit. Please do so manually by writing a higher value into /proc/sys/fs/inotify/max_user_watches.".

Ez hatással van a megadott könyvtárakban történt változások nyomon követésére, és az adatbázis frissítésére.
A nem éppen bő beszédű Debian wiki is jelzi a megoldást.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5815) lovi27 válasza ztsoft (#5814) üzenetére


lovi27
addikt

Ez nem hiba, egy figyelmeztetés (warning), hogy ha a 8192 lehetséges felhasználónál (max_user_watches) többre lenne szükség, akkor a limitet manuálisan kell a megadott helyen megnövelni. Nem valós veszélynek tűnik (used watches 120).

Ha leírod hogy lehet előidézni, én is megnézem. Ha tényleg hiba nálam is jelentkeznie kell.

(#5816) ztsoft válasza lovi27 (#5815) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem a logban szereplő bejegyzés a hiba! Ez már csak a hatása a hibának! Ez nem egy veszély, inkább kellemetlenség.

Mint írtam is, a MiniDLNA-val figyelt könyvtárakra van kihatással, azaz nem mindig frissül az adatbázis, amikor módosul a figyelt könyvtár (fájlt törlünk, hozzá adunk).

pl.: egy videó bemásolása a figyelt könyvtárba, ilyenkor automatikusan frissülnie kellene az adatbázisnak, meg a MiniDLNA által megosztott listának. Ez nem mindig sikerül a fent említett hiba miatt.

hogy lehet előidézni
Egyszerűen, csak engedélyezni kell a plugin-t, meg hozzá adni egy könyvtárat, és már bent is van a logban a bejegyzés.

Ellenőrizni is lehet egy egyszerű paranccsal, konzolon ki kell adni root-ként a sysctl --system parancsot, és már listázza is a betöltött konfig fájlokat, meg azok parancsait. A 90openmediavault-minidlna konfig fájl nem szerepel a listában, így be sem töltődik.
Az itt szereplő fájloknak .conf kiterjesztése kell, hogy legyen, különben nem töltődnek be.

A loban szereplő figyelmeztetés a fs.inotify.max_user_watches alapértelmezett értékére figyelmeztet, a fent említett konfig fájl pont ennek az értékét változtatná meg, 8192-ről 100000-re.

Nos, a két hozzászólásban leírtam a logban szereplő figyelmeztetés pontos okát. Kiderítettem, hogy miért szerepel hibásan a konfig fájl a rendszerben.
Amint látom még ez sem elég, lehet én nem fogalmazok érthetően. Remélem a mostani hozzászólásommal már sikerült érthetően leírni, hogy mi a hiba.

ui.: Idézet a "/etc/sysctl.d/README.sysctl" fájlból:
The filename isn't important, but don't make it a package name as it may clash
with something the package builder needs later. It must end with .conf though.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5817) lovi27 válasza ztsoft (#5816) üzenetére


lovi27
addikt

Egy kis türelmet kérek, mert a mai napomat az Őszi Alkotói Frissítés vitte el... :DDD

(#5818) ztsoft válasza lovi27 (#5817) üzenetére


ztsoft
őstag

Türelem az van, nem sürgős. :D

Időközben találtam még egy hibát, most a fail2ban plugin-ban. A /etc/fail2ban/jail.conf fájlban van kettő elgépelés, findtime helyett fintime van, a másik bantime helyett banime van. Meg innen hiányzik az usedns bejegyzés.
A jail.conf man oldala szerint is hibás a két elgépelt név.

Tudom, ezek "csak" figyelmeztetések, de engem zavar, hogy a log tele van velük (több éves Linux tapasztalattal a hátam mögött, megtanultam, hogy ezek nem hiába kerülnek a log-ba, felhívják a figyelmet egy hibára. Ezek lehetnek teljesen ártalmatlan szépség hibák, de akár lehetnek egy hibásan konfigurált védelmi szoftver beállításai is).

Az ide vonatkozó log:

Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'findtime' not defined in 'ssh'. Using default one: 600
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'usedns' not defined in 'ssh'. Using default one: 'warn'
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'findtime' not defined in 'ssh-ddos'. Using default one: 600
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'usedns' not defined in 'ssh-ddos'. Using default one: 'warn'
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'findtime' not defined in 'apache-noscript'. Using default one: 600
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'usedns' not defined in 'apache-noscript'. Using default one: 'warn'
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'findtime' not defined in 'apache-404'. Using default one: 600
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'usedns' not defined in 'apache-404'. Using default one: 'warn'
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'findtime' not defined in 'proftp'. Using default one: 600
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'usedns' not defined in 'proftp'. Using default one: 'warn'
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'findtime' not defined in 'owncloud'. Using default one: 600
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'usedns' not defined in 'owncloud'. Using default one: 'warn'
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'findtime' not defined in 'nginx-404'. Using default one: 600
Oct 22 14:04:46 mynas fail2ban[14654]: WARNING 'usedns' not defined in 'nginx-404'. Using default one: 'warn'

Mivel ez egy dinamikusan létrejövő konfig fájl, így a létrehozásáért felelős script forrása itt található, az említett elgépelés pedig a 44. sortól kezdődik (a rendszerben az /usr/share/openmediavault/mkconf/fail2ban útvonalon található).

Én kijavítottam a két elgépelt nevet, plusz beszúrtam a "usedns = warn" sort, majd újraindítottam a fail2ban szolgáltatást. Így már hiba nélkül indult. Tudom, ez nem végleges megoldás, amint a webes felületen állítok valamit a fail2ban-ban már kezdhetem előröl az egészet.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5819) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!

A webes felülethez szükséges jelszavamat elfelejtettem.
Kérlek segítsetek abban, hogyan tudnám a parancssoron keresztül visszaállítani /vagy újat megadni/

A root jelszavat tudom, oda be tudok lépni.

Örök hála .... :-)

(#5820) Adamo_sx válasza Zen_Ronin (#5819) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

(#5821) Zen_Ronin válasza Adamo_sx (#5820) üzenetére


Zen_Ronin
tag

Közben megtaláltam ..... :))

Hálás köszönet ... :R

[ Szerkesztve ]

(#5822) lovi27 válasza ztsoft (#5818) üzenetére


lovi27
addikt

A fail2ban plugin teszt állapotú. Napi használatra nem ajánlott. Ha valaki mégis használja tudomásul veszi, hogy lehetnek benne hibák és vállalja az azzal járó kellemetlenségeket.

Feltelepítettem a miniDLNA plugint. Teszteltem a működését. Amit írtál róla azok úgy vannak, de a működésében nem találtam hibát. Ha a könyvtárba másoltam egy média fájlt a státusz lapon azonnal jelezte, ha kitöröltem akkor is. Az etc könyvtárban van minidlna.conf fájl is. A leírás szerint manuálisan kell konfigurálni, de ezt a fájlt hiába szerkesztem valahonnan mindig visszaírja. Viszont az nem tetszik, hogy az 1.1.6 verzió van telepítve, mikor már van 1.2.1 is. Persze lehet, hogy az újabbak csak a Debian 9 alatt működnek. De sebaj, már tesztelik az OMV 4-et.

Gondolom a megtévesztő név (max_user_watches) a média állomány számát jelentheti, mivel pici szerverekről beszélünk. Nem sok felhasználónak lesz kevés a 8192, de ha valakinek mégis, akkor a következő sor /etc/sysctl.conf fájlba történő írásával növelheti meg:
fs.inotify.max_user_watches=16384
ahol a 16384 helyére értelemszerűen a kívánt értéket írja.
Tévedés joga fenntartva... :D :DDD

(#5823) lovi27


lovi27
addikt

Keresés közben találtam egy leírást az OMV fórumon, ami média fájlokat megosztó felhasználóknak hasznos lehet:

How to make a good Media share for Emby and PlexMediaServer

A képek csak bejelentkezés után láthatók!

[ Szerkesztve ]

(#5824) ztsoft válasza lovi27 (#5822) üzenetére


ztsoft
őstag

Lehet, hogy félre értettél. Én nem panaszkodás, vagy felháborodás miatt írtam a hibákról. Csak azért írtam ide a fórumra, mert, mint fentebb írtam is, nem tudok angolul, így nem tudom jelezni a fejlesztő felé a hibát.

Egyetlen egy dolog vezérelt, jobbá, biztonságosabbá tenni az OMV-t, ehhez elengedhetetlen a visszajelzés a fejlesztő felé, főleg ha teszt állapotú szoftverről beszélünk.

A leírás szerint manuálisan kell konfigurálni, de ezt a fájlt hiába szerkesztem valahonnan mindig visszaírja.
Mivel ez egy dinamikusan generált fájl (mint az OMV konfig fájlok nagy része), így nincs értelme módosítani. Van belőle egy másolat, amit a webes felület használ, ez alapján fogja visszaírni.

Ha valaki akar tesz hiba jelentés. Én részemről befejeztem, nem fogok felesleges munkát végezni a semmiért (természetesen a saját rendszeremen továbbra is javítani fogom a hibákat. Lehet még egy merész lépést is teszek, a Google barátom segítségével jelentem a hibákat, hogy ebből mi sül ki, azt nem tudom :DDD ).

Nem akarlak megbántani, de ha ismernéd a Linux hozzáállást, akkor nem írnál felesleges elkerülő megoldásokat ahelyett, hogy a fejlesztő felé lenne jelentve a hiba, hogy javítani tudja, ezzel is jobbá téve a rendszert. A Linux-ok nagy része ezen elv alapján működik. Ez nem Windows, itt számít a felhasználók véleménye, javaslata, hiba jelentése.

Még egyszer bocsánat, ha megbántottalak, de ezt tudomásul kell venni, ez így működik.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5825) Adamo_sx válasza ztsoft (#5824) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Megírtam mindkettőt. Meglátjuk, mit szólnak hozzá...

(#5826) jedie82


jedie82
csendes tag

Üdv Mindenkinek.
Van egy HP n40l gen7 8GB RAM mikroszerverem.
Az alábbiakra használom:
- iptv szerver itthoni hálón, 4 eszköz kiszolgálására egy időben TBS6984 karival
- oscam
- tvheadend
- deluge
- 6 db ip hikvision kamera (smb-n hdd-re ment)
- plex
- owncloud
- nut
- calibre-server
- samba server
- minidlna
- virualbox
Ezeket a feladatokat többé-kevésbé tökéletesen el is látja.
Első körben (tavaly) kipróbáltam az XPenology-t, ami sajnos nem vált be, a dvb kártyámhoz nem sikerült tökéletes drivereket találni, emiatt gyakran le-lefagyott az iptv stream.
Sok utánaolvasgatás után úgy döntöttem, hogy egy alap debian 8-at teszek fel, és ezt konfigurálom, ahogy nekem kell. Sajna nincsen sok szabadidőm, ezért ez nekem hetekig is eltartott, de sikerült. Működött is fél évig.
Sajna közben a régi 160-as vinyóm, amin a rendszer volt megadta magát. Vettem egy SSD-t, amire feltettem újra a debian 8-at, majd gondoltam egyet, és rá az omv-t. Meg is kedveltem.
Leírás szerint telepítettem a debian 8 alá, de így csak az omv3.x verziót telepíti. Nekem az omv2.x valamelyik stabil verziója kellene, mivel a hármasból elég sok plugin hiányzik.
(tudom hogy külön is lehet ezeket a pluginokat telepíteni terminálból, de nem akarok mókolni vele)
Fel lehet valamelyik omv2.x verziót 8-as debianra tenni? Ha igen, tud e valaki valami okosságot rá?
Előre is köszönöm...

(#5827) lovi27 válasza ztsoft (#5824) üzenetére


lovi27
addikt

Nem értettelek félre és ez nem személyesen rólunk szól! Én is, mint ahogy te is csak segíteni szeretném az OMV használatát. A szándékot nem vonta senki kétségbe, nem kell bizonyítani.

Tesztelni nincs időm, nem vagyok része a csapatnak és sajnos én se tudok annyira angolul, hogy bizonytalan kimenetelű esetekben szópárbajban bizonyítsam vélt igazamat. Ha leírtad volna, hogy tesztről van szó nem is foglalkoztam volna vele. Viszont ha te "ismered a Linux hozzáállást" és tesztelő szeretnél lenni, vagy csak akár kívülről segíteni a fejlesztést tudnod kéne, hogy van kifejezetten web oldal arra, ahol különösebb duma nélkül lehet jelenteni a hibákat. Pláne egyszerű, ha szintaktikairól van szó. Talán tud valaki konkrétan segíteni neked, hogy hol és hogyan kell megtenni.

A miniDLNA működésében mint írtam nem találtam hibát. Tudom egy-két órás teszt nem ugyanaz, mint nap mint nap használni, de nem jött elő. Ezért tartom jobbnak, ha előbb a hibát pontosítjuk és csak utána beszélünk javításról.

"nem írnál felesleges elkerülő megoldásokat" Ezek szerint nem néztél utána, hogy a minidlna-ban hol kell az inotify max_user értékét változtatni. Mindenhol azt írják manuálisan kell. A minidlna.conf fájl logikus választás volt, de helyette ugyanott a néhány fájllal lejjebb lévő sysctl.conf-ban kell megtenni. Biztos van oka, hogy miért 8192 a default érték és nem 100 ezer, de feleslegesnek tartom ebbe belebonyolódnunk. Viszont ha kipróbálod látni fogod megszűnik a warning. :D
Csak még mindig nem tudni mi a baj a miniDLNA-val... :DDD

(#5828) lovi27 válasza jedie82 (#5826) üzenetére


lovi27
addikt

A Debian 7 nem jó?

(#5829) jedie82 válasza lovi27 (#5828) üzenetére


jedie82
csendes tag

Nem. Elfelejtettem a hosszú leírásba belevésni, hogy a dvb kari driver, az oscam, és a tvheadend csak csak debian 8 alatt stabil. Már próbálgattam 7-es, és 9-es debiannal is. :(

(#5830) ztsoft válasza Adamo_sx (#5825) üzenetére


ztsoft
őstag

Köszönöm szépen. :R

(#5827) lovi27 Most már végképp elvesztettem a fonalat. Ennyire érthetetlenül fogalmazok?

Ha leírtad volna, hogy tesztről van szó nem is foglalkoztam volna vele.
Többször átolvastam a hozzászólásaimat, de tesztről egy szót sem írtam. Nem is vagyok tesztelő, nem is lehetnék angol tudás nélkül. Én magam is, mint itt többen, csak felhasználó vagyok (talán egy kicsit jobban ismerem a felszín alatti réteget :) ).

Viszont ha te "ismered a Linux hozzáállást" és tesztelő szeretnél lenni, vagy csak akár kívülről segíteni a fejlesztést tudnod kéne, hogy van kifejezetten web oldal arra, ahol különösebb duma nélkül lehet jelenteni a hibákat.
Ismerem a hiba bejelentés menetét, ismerem a github-os oldalt, láttam mások által jelentett hibákat, a fent említett hiányosság miatt ez nem lehetséges.

Ezért tartom jobbnak, ha előbb a hibát pontosítjuk és csak utána beszélünk javításról.
Melyik hibát akarod pontosítani? Amiket én jeleztem, azokat pontosan leírtam. Mielőtt ide írtam volna, ki is próbáltam a saját rendszeremen, hogy a hiba javításra tett kísérletem jól működik-e.

Ezek szerint nem néztél utána, hogy a minidlna-ban hol kell az inotify max_user értékét változtatni. Mindenhol azt írják manuálisan kell. A minidlna.conf fájl logikus választás volt, de helyette ugyanott a néhány fájllal lejjebb lévő sysctl.conf-ban kell megtenni.
Erre írtam, hogy "nem írnál felesleges elkerülő megoldásokat". Amit én írtam hibát, az pontosan ezt csinálta volna (az "/etc/sysctl.d/90-openmediavault-minidlna.conf" pontosan 8192-ről 100000-re változtatná az fs.inotify.max_user_watches értékét), ha nem lenne hibás a fájl neve. Akkor miért kellene szerkeszteni a "sysctl.conf" fájlt ahelyett, hogy a meglévőt javítsuk? Maga az "openmediavault-minidlna" csomag tartalmazza a hibás konfig fájlt, ami az OMV része, így nem a Debian rendszer fájljait kellene szerkeszteni.
Mellékesen a "sysctl.conf" fájl pont az általam említett könyvtárba van linkelve (valószínű a Debian fejlesztői jobbnak látták, hogy szétszedjék több különálló konfig fájlra, jobban áttekinthető).
Én nem írtam a "minidlna.conf" fájlról, semmi köze a problémához.

Viszont ha kipróbálod látni fogod megszűnik a warning.
Igaz, nem írtam le, hogy ezeket már javítottam a saját rendszeremben, így tudom pontosan, hogy mi a hiba megoldása. :R Nem hasra ütés szerűen találgatok. :))

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5831) justice84 válasza TheProb (#5776) üzenetére


justice84
tag

A Deluge nem játszik nálad?
Nálam Sickrage+Jackett+Deluge felállásba van. A Sickrage post processing hagyagoltam.
Helyette a Deluge LabelPlus addonjával pakolgatom a sorozatokat. Letölti egy mappába majd ha kész áthelyezi a megadott mappába.
Sickrage post processing-nél a Move,Hardlink-et nem próbáltad, akkor mit lép a TM?

(#5832) lovi27 válasza ztsoft (#5830) üzenetére


lovi27
addikt

Hát, akkor így ezt nagyon túlbeszéltük! Neked csak egy postás kellett, én meg feleslegesen teszteltem. De, használjátok nyugodtan, mert jól működik! ;] Te elérted a célod, mert továbbították az elemzésed és reménykedhetsz rövidesen jön a frissítés (esetleg a magyarázat).

(#5833) lovi27 válasza jedie82 (#5829) üzenetére


lovi27
addikt

Nem csak az OwnCloud hiányzik? Azt vagy hasonlót telepítették manuálisan és nem volt túl bonyolult.

(#5834) jedie82 válasza lovi27 (#5833) üzenetére


jedie82
csendes tag

Az owncloud, és a calibre hiányzik. A calibre-t fel tudtam rakni, de az ebook olvasóm (kobo auraH2O), nem tudta letölteni a könyveket róla (xpenology alatt ment), erre nem találtam megoldást.Ezért próbálnám ki omv2 alatt.
Az owncloud-ot nem sikerült feltenni, pedig rengeteg leírást kipróbáltam, portot állítgattam, stb...
A többi cucc tökéletesen működött.
Ha minden igaz, közben találtam egy leírást, ami megoldás lehet az omv2 telepítésére debian8-ra.
Délután kipróbálom, ha sikerül hazaérnem a gyerekek előtt, ha nem csak este :)
Ha valakit érdekel az eredmény, szívesen megosztom itt.

(#5835) g0dl válasza justice84 (#5831) üzenetére


g0dl
addikt

Azt jól sejtem, hogy ez csak fizetős usenet előfizetéssel működik igazán?

(#5836) Adamo_sx válasza ztsoft (#5830) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

No, kis félreértések után a minidlna-t javította a srác, a GitHub-on már látszik a módosítás, de azt nem tudom, hogy mikor kerül be az installba is. A kötőjelet nem sikerült átvernem rajta :)) , de a .conf kiterjesztést megcsinálta és ez elvileg elég is jelenleg. Azt írta egyébként, hogy amikor csinálta, akkor a .conf nem volt követelmény a sysctl-nál.
Viszont a fail2ban-nal ráfaragtam, mert azt írja, hogy jelenleg nincs karbantartója, ha gondolom, akkor nyugodtan csináljak egy pull-t rá, ha tudom tesztelni a működést :). Ezt már lehet, hogy nem vállalom...

(#5837) ztsoft válasza jedie82 (#5834) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ha már felajánlottad, én szívesen venném az eredményt.

Elméletileg elkezdték migrálni a calibre plugin-t OMV 3 alá, de még a teszt csomagok közt nem jelent meg, GitHub-os link.

Esetleg tehetsz egy próbát az OMV3-on az OwnCloud helyett a NextCloud-dal, igaz nincs hozzá plugin, de van saját webes felülete, én ezt használom, ez alapján tettem fel (Apache, MariaDB and PHP7 jobbnak láttam a külön webszervert az OMV miatt).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5838) ztsoft válasza Adamo_sx (#5836) üzenetére


ztsoft
őstag

Köszönöm a visszajelzést! :R Igen, megtaláltam amit írtál, meg a fejlesztő válaszát is.

A kötőjelet nem sikerült átvernem rajta
Az nem hiba, működik nélküle is, egyedül a jobb átláthatóságot javítja (lehet csúnya kódot is írni, ami tökéletesen működik, csak nem kell mutogatni :DDD ).

Viszont a fail2ban-nal ráfaragtam
Nem gond, a hiba jelentésnek nyoma van. Esetleg, ha gondolod, a hibás konfig fájl (ezt a fájlt generálja az általad jelentett hibás script) eredeti hibás részét, meg az általam javított részét megadom. Javítás után nincs figyelmeztetés a logban. Ezt lehetne még jelenteni, bár nem tudom, hogy ez kell-e, mert egy dinamikus fájlról beszélünk (webes felület alapján készül).

/etc/fail2ban/jail.conf részlet (plusz egy, egy sor alul, felül):

eredeti:
ignoreip = 127.0.0.1 192.168.0.10
fintime = 604800
banime = 604800
maxretry = 3

javított:
ignoreip = 127.0.0.1 192.168.0.10
findtime = 604800
bantime = 604800
usedns = warn
maxretry = 3

Még egyszer köszönöm a fáradozásodat! :R

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5839) Keksz válasza TheProb (#5776) üzenetére


Keksz
senior tag

Nekem Sonarr bepakolja Transmission-be, az letölti és ha kész Sonarr átrakja a
/media/TV/Series/Season.XX/ mappába
2 opció van, átlinkeli / hardlink vagy átmásolja (2x foglalja a helyet)

Settings / Download Client alatt:
Completed Download Handling (YES)

és
Settings / Media Management
Use Hardlinks instead of Copy (YES) - ha nem akarod hogy 2x foglalja a helyet

(#5840) Dadan01 válasza Keksz (#5839) üzenetére


Dadan01
senior tag

A Sonarrt docker alá telepítetted? (OMV 3.0 van fent) Felraktam, letöltöttem és elindítottam, de nem sikerült a default porton kapcsolódni a sonarr webes felületéhez. Pedig nem lenne rossz, ha nem kellene minden reggel megnézni melyik sorozatomat kell leszedni :D

(#5841) Keksz válasza Dadan01 (#5840) üzenetére


Keksz
senior tag

Nekem docker alatt fut, de nem OMV-n, az az otthon gépemen van.
A docker meg Ubuntu-n van.

így szoktam megcsinálni a docker-t :

sudo docker create --name=sonarr \
--restart=always \
-p 8989:8989 \
-e PUID=1000 -e PGID=1000 \
-v /dev/rtc:/dev/rtc:ro \
-v /home/plex/docker/containers/sonarr/config:/config \
-v /home/plex/docker/TV:/tv \
-v /home/plex/docker/downloads/incomplete:/downloads \
linuxserver/sonarr

és docker féle IP-localhoston simán elérem, a többi pedig helyi tűzfal/router portnyitás után

nginx van fent, így "https://domain.cc/sonarr" -ként is megy.
de simán IP:port is működik, tűzfalon kinyitottam

[ Szerkesztve ]

(#5842) justice84 válasza g0dl (#5835) üzenetére


justice84
tag

Nem kell hozzá semmi fizetős usenet szolgáltatás.
Sima Sickrage+Jackett a Deluge-hez meg lekel szedni a LabelPlus plugint, telepíteni.Ilyenkor a Deluge pakolja a sorozatokat a név egyezéseket figyelve,megkapja a címkét,ha kész akkor meg átmásolja a megadott helyre.

(#5843) jedie82


jedie82
csendes tag

Sikerült feltenni debian 8 alá az omv2-t. Sajnos ez így elég instabil. Egy csomó hibája van.
Nem lehet felcsatolni meghajtót csak terminálból, megosztott mappát nem enged létrehozni, az extrasorgot nem lehet telepíteni, stb...
Nem ajánlom senkinek. Gondolom nem hiába jött a deb8-ra az omv3.
Na mindegy, egy próbát megért.
Nálam marad az OMV3.

(#5844) lovi27 válasza jedie82 (#5843) üzenetére


lovi27
addikt

Melyik Calibre verzióval volt gondod a 3-as alatt?

(#5845) jedie82 válasza lovi27 (#5844) üzenetére


jedie82
csendes tag

Calibre 2.5.0

(#5846) lovi27 válasza jedie82 (#5845) üzenetére


lovi27
addikt

Már van v3.10 is, nem próbáltad? Hátha azzal nem lenne gond.

[ Szerkesztve ]

(#5847) jedie82 válasza lovi27 (#5846) üzenetére


jedie82
csendes tag

Köszi az ötletet, tesztelem ma.

(#5848) jedie82 válasza lovi27 (#5846) üzenetére


jedie82
csendes tag

Lovi27:
Kipróbáltam a nextcloud progit, az általad ajánlott link szerinti telepítéssel. Tökéletesen műxik.
Feltettem a calibre 3.10-et is, de a probléma ugyanaz volt. Nem töltötte le az olvasóra a könyveket. Mivel ma szabin voltam, ezért ráértem bűvölgetni, és végül kiderült, hogy egy régebbi firmware-t kellett feltennem az olvasóra. Az autoupdate opciót meg kilőttem.
Szóval köszi a segítséget, és az ötleteket. Jó a fórum, sokat lehet tanulni belőle...

(#5849) lovi27 válasza jedie82 (#5848) üzenetére


lovi27
addikt

Nem gondoltam, hogy ilyen problémamentesen fog menni. :C
Valószínűleg neked nem csak az alap Debian van telepítve, ugye?

(#5850) jedie82 válasza lovi27 (#5849) üzenetére


jedie82
csendes tag

Debian 8.7 standard iso-t telepítettem frissen-ropogósan. Erre ment az omv3, és a többi fentebb felsorolt progi.
Volt pár függőség amit telepíteni kellett hozzá, de hát a google a barátunk...
Még most van időm befejezni (megosztott mappák, jogosultságok, epg, stb) X-faktorra kész leszek :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.