Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) KaiotEch válasza nemurea (#5500) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem nem működik jól, egy csomó filmnél csinálja, hogy nem indul el, már nem emlékszem mi volt a log-ba, de senki nem tudott benne segíteni.

(#5502) lovi27 válasza KaiotEch (#5499) üzenetére


lovi27
addikt

Rövid ideig használtam a Plexet, de nekem mindig be kellett jelentkeznem. Így nyittatott velem egy ingyenes fiókot, amit pl. ilyenkor is használok.

Írt valaki egy jópofa auto plexupdate szkript fájlt, ami szépen működik is. De ez is csak a 1.7.5.4035 verziót találja és a telepítés vége is ugyanaz, mint a manuálisnál. Úgy gondolom a Debian 7-tel van gondja. Ugye az OMV3 már a 8-asra épül. Alapból a 4035-ös PMS települ és nincs is semmi gond.

Most vagy nem frissíted és használod a v1.5 szervert (automatikusan úgyse frissül) vagy telepíted az OMV3-mat. Amennyi időt elbajlódtál már ezzel, a 3-as is rég kész lenne. De, ha mégse akarod és csak mint DLNA szervert használod a Plexet, próbáld ki a miniDLNA plugint. Hátha az is elég amire használod.

[ Szerkesztve ]

(#5503) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

A házi szerverem "frissítésére" készülök, és tervbe van itt alaplap cserétől kezdve HDD csere is nagyobb példányokra.

Nem kerestem még rá itt a fórumban, csak érdeklődöm, hogy Debian Jessie-re telepített OMV mellé vagy az OMV-n belül van-e lehetőség valamilyen fájlkezelő telepítésére. Midnight Commander elméletileg jó lesz, de még sosem használtam. Most viszont szükségem lenne rá, mert nem akarok több, mint 10 TB adatot átkergetni harmadik gép közbeiktatáaával hálózaton, hanem szeretném ezt letudni gépen belül.
Előre is köszi! :R

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#5504) lovi27 válasza Patice (#5503) üzenetére


lovi27
addikt

A Midnight mindegyikre felmegy. Hasonlóan működik mint a Total Commander.

apt-get install mc a telepítése és utána bárhonnan az
mc paranccsal indul.

Ha Windowson terminál ablakban futtatod az mc-t, akkor az adatok nem keringenek a hálón, belül másolódik. Persze egy picit lassítja, hogy a folyamatjelző állapotát folyamatosan küldi át.

[ Szerkesztve ]

(#5505) vadkörte válasza Patice (#5503) üzenetére


vadkörte
addikt

+1 az MC-re.

SSH-n keresztül is fajákosan működik. Újabban telefonról, vagy tabletről tologatom az állományokat a NAS-on, az asztalit ezért el sem indítom.

Üdv. V. Körte

(#5506) Patice válasza lovi27 (#5504) üzenetére


Patice
nagyúr

+ vadkörte
Köszi! :R

Ha MC-vel elindítom a másolást/áthelyezést, akkor bezárhatom a konzolt, vagy végig aktívnak kell maradnia?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#5507) KaiotEch válasza lovi27 (#5502) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen szerintem 3.0 lesz nekem is. Csak nem akartam bajlódni a share-kkel újra.

(#5508) ht42 válasza Patice (#5506) üzenetére


ht42
senior tag

Nem zárhatod be.

(#5509) nemurea válasza ht42 (#5508) üzenetére


nemurea
aktív tag

Olyan szinten, hogy annak a gépnek is aktívnak kell maradnia, amelyik a putty-t futtatja, tehát nemcsak Te nem zárhatod be, hanem "magától" sem szakadhat meg a kapcsolat (pl. lemegy alvóba, engem ez többször megszívatott).

De ha már úgyis ott van a rendes Jessie (van rajta normál grafikus környezet? de az sem baj, ha nincs), akkor egyszerűbb, ha magán a NAS-on belépsz, ott indítod az mc-t, és fusson, ameddig akar.

(#5510) Patice válasza nemurea (#5509) üzenetére


Patice
nagyúr

+ ht42

Köszi!

Lehet, hogy tényleg ez a legjobb megoldás, hogy monitorra kötöm a gépet. Úgyis elő kell vennem a vinyók beszerelése miatt + itt az ideje egy belső portalanításnak is.

Debian Jessie-n nincs semmilyen grafikus felület, max. parancssor, de az szerintem pont elég lesz.

Majd jövök a részletekkel. :K

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#5512) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Végig csináltam a szűz OMV-n az összefoglalóban leírtakat. :R
Nagyjából. Ha valami el..ügyeskedtem, majd sírok.
A kedvencem a midnight commander...
Mintha a jóöreg 486-osomat láttam volna....
Ha valahol jól utánatúrnék, még megtalálnám amit 6.22-es DOS-on használtam...

Mára azt hiszem ennyi. Ha elakadok ígérem jelentkezni fogok.
Ha siker, akkor is... :K

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#5513) lovi27 válasza Sándor -P20- (#5512) üzenetére


lovi27
addikt

Hát, persze. Ezek mindegyikének őse a Norton Commander.

(#5514) Patice válasza Patice (#5511) üzenetére


Patice
nagyúr

Job done. :DDD

Gép összerakva, egyelőre csak az egyikkel:

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#5515) nemurea válasza Patice (#5514) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nem aggódtál, hogy a végére elfogynak a betűk? :DD

Hát ez a háziszerver haladó változata. :C

(#5516) lovi27 válasza Patice (#5514) üzenetére


lovi27
addikt

Látom, megtaláltad a jó helyet a képeknek. :C
Így az előzőt nyugodt szívvel töröltem innen.
Ha valaki kíváncsi rá, csak katt a linkedre.

(#5517) Patice válasza nemurea (#5515) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem. :DDD

Pont azon vagyok, hogy ne 6 HDD pörögjön a gépben, hanem csak kettő.

(#5516) lovi27:

Köszi! :R

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#5518) lovi27 válasza Patice (#5517) üzenetére


lovi27
addikt

Én is köszönöm a fórum nevében az illő megoldást! :R

[ Szerkesztve ]

(#5519) KaiotEch válasza Patice (#5514) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez már a 3.0? Van benne alapból sensors plugin, vagy ezt is hekkelni kell rá? :R

(#5520) Patice válasza KaiotEch (#5519) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, ez már a 3.0.
Nem tettem fel semmilyen extra monitorozó plugint. Az alap felületet láthatod.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#5521) lovi27 válasza KaiotEch (#5519) üzenetére


lovi27
addikt

Lesz, de csak még a Testing repo-ban van.

Lásd a szöveget!

[ Szerkesztve ]

(#5522) footy válasza Patice (#5506) üzenetére


footy
addikt

Futtatsd screen-ben es akkor bezarhatod.

(#5523) KaiotEch válasza lovi27 (#5521) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Newbie kérdés: No akkor, ha még most kimentem a TM beállításokat, meg a share megosztást, majd 3.0-val felhúzom a rendszert és ugyan úgy visszamásolom a cuccokat, illetve ugyan azokat a share-ket beállítom akkor frankó lesz és nem vesztek el semmit?!

(#5524) lovi27 válasza KaiotEch (#5523) üzenetére


lovi27
addikt

Nem csináltam így soha. nem tudom. De gondolom a probléma az, hogy a félig kész letöltés vagy a már kész seedelése folytatódjon és ne kelljen újra előröl kezdeni. Ehhez elég csak a letöltési mappa tartalmát elmenteni, valamint a hozzájuk tartozó torrent fájlokat.
Amikor kész az új TM telepítése, a mappák beállítva, az új letöltési mappába be kell másolni változatlan állapotban a réginek a tartalmát. Majd a torrenteket hozzá kell adni úgy, mintha új lenne. Ekkor a TM ellenőrzi a letöltési mappát és ha talál megkezdett letöltést, akkor először végignézi sérült-e a fájl, és ha nem onnan folytatja a letöltést, ahol abba lett hagyva. Ha pedig azt látja ez már a teljes, akkor letöltés nélkül elkezdi seedelni.

Remélem, erre gondoltál, mert így lényegtelen, ha megváltozik a beállítás, az elérési út vagy a mappák neve. Nincs kockázat, hogy elfogadja-e a régi beállításokat. Maga a TM beállítása pedig nem sok idő, egy-két perc.

(#5525) Oldman2 válasza lovi27 (#5524) üzenetére


Oldman2
veterán

A "visszamásolás" után a mappák és fájlok jogosultságait is illendő beállítani. Nehogy újabb, rejtélyes szo...ások kezdődjenek!

(#5526) vadkörte válasza lovi27 (#5524) üzenetére


vadkörte
addikt

Két alkalommal csináltam hasonlót. Egyszer sikerült, a második alkalommal, pedig ugyanúgy végeztem mindent, nem jött össze.
Azóta inkább a nulláról kezdem, ha nagyon muszáj.

Üdv. V. Körte

(#5527) lovi27 válasza Oldman2 (#5525) üzenetére


lovi27
addikt

Ez így igaz, de mint már volt róla szó az v3-ban már csak akkor engedélyezhető a TM, ha a letöltési mappához van írási jogosultsága. Persze, ha mégis újra kezdene egy letöltést, mert nem fér a megkezdetthez, nem árt erre gondolni.

(#5526) vadkörte
Persze, az fontos, hogy pontos legyen és ne sérüljön a mentés, mert akkor újrakezdi. Mivel nem vagyok nagy letöltő én inkább megvárom, ha van befejezze és ne legyen letöltés telepítés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#5528) nemurea válasza vadkörte (#5505) üzenetére


nemurea
aktív tag

Pár napja írtál a telefonról SSH-n keresztüli OMV-be belépésre. Ezen már régen agyalok, most gyorsan rákerestem, de nem jött szembe elsőre a megoldás. Le tudod írni pár szóban, hogy mi a módszere? Gondolom, egy terminált kell telepíteni a telefonra, és onnan egy adott paranccsal login az OMV IP címére, ugye? Vagy van valami csavar benne?

Köszi előre is!

(#5529) szpeti40 válasza nemurea (#5528) üzenetére


szpeti40
addikt

Google play: mobile ssh alkalmazás. Kitünően működik.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5530) vadkörte válasza nemurea (#5528) üzenetére


vadkörte
addikt

Nincs benne csavar, jól gondolod. Nekem nem volt humorom terminál app-okkal szívni, így dedikált programot használok. Neke ez a JuiceSSH nevű app vált be.
A "+" jellre tapicskolva előjön egy beállítópanel, ezt értelem szerűen kitöltöd. A meglévő kapcsolatokat a "Connection" pontban tudod managelni, ha kirakod a "kedvencek" közé a legtöbbet használt gépet, egy lépést megspórolsz. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#5531) nemurea válasza vadkörte (#5530) üzenetére


nemurea
aktív tag

Koszi mindkettotoknek! Jogos, SSH program kell, reggel letoltottem egy sima terminalt, valszeg onnan is lehet kapcsolodni, de egyszerubb, ha rogton megmondjuk, mi a celgep. Ezek a terminalemulatorok a sajat telefon kezelesere lettek kitalalva, ha jol latom.

Este megnezem mindkettot, koszi!

(#5532) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

A jelenlegi usereket ki tudom menteni valahogy? Fogalmam sincs mi a jelszó és nem akarok újat beállítani a gépen, ha lehet. :R

(#5533) Sándor -P20- válasza KaiotEch (#5532) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ez engem is érdekelne.
Nem lenne rossz dolog, ha a PI-ből ki tudnám szedni az adatokat, és áttölteni az Asusra...
Rá a mobil vinyó, és ennyi...
Jelenleg a lelkierőt gyűjtöm, hogy nekiálljak...
Nem kellene minden telót, számítógépet újra állítgatni, bár azzal is gyakorolnám a dolgot... :F

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#5534) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok az létezik, hogy nem minden Pendrive-ra lehet rendszert telepíteni? EXT4 fájlrendszer létrehozásánál elszállt. :F

(#5535) lovi27 válasza KaiotEch (#5534) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem is vannak gondjaim az indító pendrive készítésekor, de azzal magyaráztam magamnak, hogy már lestrapáltak a pendrive-jaim. ;]
Veszek is egy újat.

(#5536) lovi27 válasza Sándor -P20- (#5533) üzenetére


lovi27
addikt

Nem tudok ilyen mentési lehetőségről. A teljes rendszert, partíciót mentheted, de akkor visszaállításkor nem változik semmi. Esetleg megpróbálhatod az upgrade-det.

Ha engedélyezve van a felhasználóknak a saját mappa, akkor az azokban lévőket az új verzió tudja használni, de szerintem jelszó nincs bennük.

(#5537) Oldman2 válasza lovi27 (#5536) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha viszont a kódolt jelszót tartalmazó fájlokat is elmented, abból visszaállítható a kérdéses adat is.

/etc/passwd
/etc/shadow

(#5538) lovi27 válasza Oldman2 (#5537) üzenetére


lovi27
addikt

Ezt jó tudni, hasznos lehet valakinek! :C

(#5539) KaiotEch válasza lovi27 (#5535) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Zsír új, most bontottam ki. Nem akartam megint HDD-re rakni a rendszert, mert az pluszba melegszik, többet fogyaszt stb.

(#5540) lovi27 válasza KaiotEch (#5539) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor mi a gond? Mivel csinálod? Esetleg próbáld ezzel: UNetbootin

(#5541) KaiotEch válasza lovi27 (#5540) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Rufusszal toltam fel az ISO-t, de nem is az a gond, hanem hogy OMV telepítésénél kiválasztom hogy arra a penre menjen a rendszer, de lehal, mert nem tudja megcsinálni az EXT4-et.

(#5542) lovi27 válasza KaiotEch (#5541) üzenetére


lovi27
addikt

És a Rufus megtudja csinálni? Ellenőrizted a pent?

(#5543) KaiotEch válasza lovi27 (#5542) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Meg az ISO-t jól felrakta, legalábbis hiba nélkül.

(#5544) lovi27 válasza KaiotEch (#5543) üzenetére


lovi27
addikt

Amire telepíteni akarsz, azt ellenőrizted?

(#5545) ht42 válasza KaiotEch (#5543) üzenetére


ht42
senior tag

Jól értem, hogy ugyanarra a penre akarod tenni a rendszert, amiről bootolsz?

(#5546) KaiotEch válasza ht42 (#5545) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem dehogy, 1 pendrive a telepítő egy másik a meg a cél.

(#5547) Pete55555 válasza lovi27 (#5492) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem biztos, hogy az OMV-ben van a hiba, találgatok...
Win nem látja...

Hátköznap nincs idóm vele szórakozni, hétvégén talán lesz egy kis időm most rá...

...Szeretem leracsniztatni...

(#5548) KaiotEch válasza Pete55555 (#5547) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Win tűzfal?

(#5549) Kiratheonly válasza lovi27 (#5385) üzenetére


Kiratheonly
tag

Meg lett a random újraindulások oka. Antivírus plugin az omv-extrából. Ne rakjátok fel, mert leterheli a gépet és random fagyásokkal és rebootokkal hálálja meg.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#5550) lovi27 válasza Kiratheonly (#5549) üzenetére


lovi27
addikt

Abban tévedsz, ha kategorikusan elutasítod az Antivirus plugint és használhatatlannak minősíted. Kiöntöd a fürdővízzel együtt a gyereket is. Például el tudom képzelni, hogy bizonyos teljesítményszint alatt problémákat okozhat. Vagy túl sok feladat egyidejű végzésekor, de ez más rendszereken, pl a Windowsnál is így van.

Én használom és semmilyen problémát nem okoz. Azt sem veszem észre, hogy van. De annak nem sok értelmét láttam, hogy a már tárolt adatokat folyamatosan újra ellenőrizze, ezért csak a Download mappát szkenneltetem vele. Ha meg a nagy gépemről másolok valamit, az már úgyis többszörösen ellenőrzött, így felesleges neki is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.