Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) sad_Vamp válasza doberman (#4399) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ubi live most azt csinálja, hogy bemountol mindent automatikusan, ha elindítod a GParted-et akkor viszont unmountol mindent. Amúgy egy kattintás hiányzott a boldogsághoz, mert én a HDD-t kiválasztottam csak a particiót nem (ott alul ahol irva vagyon) hanem a képen próbáltam a resizet nyomkálni és akkor szürke maradt.

Végre beindult a rendszer, dualbootban pakoltam mellé egy UBI-t is ha netán vlmi gondok akadnának, és úgy adta a dolgo, hogy végül mégis a régi HDD-re került a rendszer és nem kiabál, egy amit észervettem, hogy kicsit melegebb a többi HDD-nál: 33'C fok

1- Van lehetőség arra, hogy ha indítom az MC-t OMV alól, akkor normális HDDlabelokat/neveket lássak a media könyvtár alatt és nem "120 karakteres 16os számrendszerbeli" szám sorokat?

2- A meghajtóknál ezeket a spindown, smart meg mittomén miket érdemes állígatni, vagy inkább nem?

3- Van még itt olyan ember akinek a grafikus rész kicsit össze van csúszva? (keret nagyobb mint kéne, a betűk belelógnak pl vonalba ilyesmikre gondolok) Lehet ezzel valamit csinálni?

4- lehet valahol leírást (lehet angolt is) hogy kell használni pl az OwnCloudot? Vagy hogy némely extra mit is csinál?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4402) ht42 válasza sad_Vamp (#4401) üzenetére


ht42
senior tag

1. pont
Lehet bindelni. Az a hosszú biszbasz az UUID. Gyakorlatilag egy egyedi azonosító a vinyóhoz. Az etc/fstab file-ba betehetsz egy ilyen sort pl.
/media/cd4b6336-8d22-46b2-a921-394234e4303d /media/cuccok none bind 0 0

ahol a te vinyód UUID-jét, meg a "cuccok" helyett valami értelmes nevet adsz. Aztán parancssorból

mount -a

Innentől a /media könyvtárban lesz egy cuccok nevű könyvtárad a cd4b6336-8d22-46b2-a921-394234e4303d-vel megegyező tartalommal.
Arra vigyázz, hogy az fstab-ban a
# <<< [openmediavault]
sor UTÁNra tedd a bindelést.

[ Szerkesztve ]

(#4403) lovi27 válasza ht42 (#4402) üzenetére


lovi27
addikt

Egy bindelés lesz az fstab-ban amikor NFS megosztást csinál valaki. A többszörös bindelés nem zavarja meg a működést?

(#4404) lovi27 válasza sad_Vamp (#4401) üzenetére


lovi27
addikt

Örülök, hogy sikerült életre keltened. Ugye ez nem új, előzőleg már működő rendszer volt, ami HDD meghibásodással adta meg magát?

(#4405) nemurea válasza ht42 (#4402) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ez nekem is kellett, köszi! :R

Tudom, hogy nagyon offtocip itt, de miben más a bind-elés és a symlink? Csak címszavakban... Köszi!

(#4406) ht42 válasza nemurea (#4405) üzenetére


ht42
senior tag

Asszem valami biztonsági dolog van a háttérben, symlinket bárki létrehozhat a home-on kívül is, bindet meg csak a root. Ezért szervereken le szokták tiltani a symlink követést.

(#4407) sad_Vamp válasza lovi27 (#4404) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Igen, ez működött bizony.... érdekes, ugyanaz a HDD egy lassú formatálás és checkdisk után szépen muzsikál (majd ha beinditok rajta pár torrentet meglátjuk mi lesz). (bár igen, kiderült a 2(!) darab badsector léte.

Erről a bindelésről nem lehet bővebb vagy step-by-step leírást találni angolul, nagyjából értem amit irtatok, csk nem akarom elcseszni és előről kezdeni :D mert már rohadtul unalmas egyil linuxból a másikba bootolni.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4408) ht42 válasza sad_Vamp (#4407) üzenetére


ht42
senior tag

Nem tudom szájbarágósabban mondani, de megpróbálhatom.

Belépsz ssh-val rootként.
mc (indítod a Midnight Commandert)

Ha nem lehet ssh-ban rootként belépni, akkor
sudo mc

Megkeresed a /etc/fstab file-t.
F4-gyel megnyitod szerkesztésre. (Itt leizzadsz, mert ez az egyik legfontosabb file :DDD )
UTOLSÓ sornak beteszed:
/media/cd4b6336-8d22-46b2-a921-394234e4303d /media/cuccok none bind 0 0

Értelemszerűen a te vinyód UUID-jét és a "cuccok" helyett olyan könyvtárnevet írsz be, amin majd el akarod érni a vinyódat.

Mented a file-t. Kilépsz.
Abszolválod az fstab változást:
mount -a
Ha nem root vagy akkor
sudo mount -a
Ha nem üzen semmit akkor OK, izzadtság felszárad.

Ha igen, akkor én itt se vótam :DD

(#4409) lovi27 válasza sad_Vamp (#4407) üzenetére


lovi27
addikt

Csak azért kérdeztem, mert a BIOS beállítások nem állítódnak el maguktól és ha neked a gyári visszaállítás oldotta meg a működésképtelenséget, akkor valami határra volt állítva az alaplapon, nem?

Én nem találkozok ezekkel a hosszú ID számokkal, csak könyvtárnevekkel. Amúgy ha csak hozzáadod ezeket a sorokat és nem írsz át mást az fstab fájlban, akkor nem lesz gond. legfeljebb kitörlöd amit te szúrtál be.

(#4410) Chris Kiki válasza sad_Vamp (#4401) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A 2-es pontra: Igen, én állítottam a spindown time-ot. Ha nincs használva a Raid tömb, x idő múlva lekapcsolja, ne fogyassza feleslegesen az áramot.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#4411) Flowtation válasza ht42 (#4408) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Én meg szerettem volna csinálni ezt, mert nekem is uuid nevek vannak a /media alatt, viszont azt vettem észre, hogy az fstab fájlban vannak ilyen sorok:
/media/906881cd-2bfe-4712-b232-b3f074bb574f/FILMEK /export/FILMEK none bind 0 0
Ez mit jelent pontosan?
három vinyóm van, amin a megosztások vannak, nfs és samba is. Ettől még lehet "mégegyszer" ezt a bindet megcsinálni?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4412) ht42 válasza Flowtation (#4411) üzenetére


ht42
senior tag

Az az NFS megosztás.
Nekem ennél bonyolultabb szisztéma van az aufs miatt és működik.

(#4413) Flowtation válasza ht42 (#4412) üzenetére


Flowtation
őstag

Akkor ettől függetlenül megcsinálhatom ezt bind dolgot? Nem kavar össze semmit? Vagy próba szerencse?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4414) ht42 válasza Flowtation (#4413) üzenetére


ht42
senior tag

Meg hát.
Sok jelentősége nincs, a hálózat másik végéről úgysem a bindelt név látszik, hanem amit adtál a megosztásoknak... Belül a NASon az MC-ben érdekes esetleg.

(#4415) lovi27 válasza ht42 (#4414) üzenetére


lovi27
addikt

Ez a lényeg. Normál használatban nem találkozunk vele.

(#4416) sad_Vamp válasza ht42 (#4408) üzenetére


sad_Vamp
őstag

próbálkoztam, valami nem jó.

a kövi hibaüzit kapom:

mount: mount point /media/3TB does not exist

a "cd" kell az uuid elé minthogy "change directory" parancs? - más színnel írtad azért kérdezem
(amúgy se vele se nélküle nem megy)

a 2 út(path) közé TAB kell vagy szóköz, a "none" előtt tab vagy szóköz kell hogy legyen?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4417) ht42 válasza sad_Vamp (#4416) üzenetére


ht42
senior tag

A cd az az UUID része, csak a hülye szinező színezi ki.
A 3TB könyvtárat szerintem létre kell hozni először, már nem emléxem. De vigyázz, a linuxban kis-nagybetű nem mindegy.
Szóköz az elválasztó.

(#4418) zodes válasza sad_Vamp (#4375) üzenetére


zodes
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4419) zodes válasza lovi27 (#4392) üzenetére


zodes
aktív tag

Tudom, hogy ez nekem szól. Ezért inkább megcsinálom mégegyszer és felveszem videóra, hogy miként csináltam. :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4420) sad_Vamp válasza ht42 (#4417) üzenetére


sad_Vamp
őstag

és akkor mindent a 3TB könyvtár alá fog rakni az adott HDD-n?

amúgy megfigyeltem még induláskor kapok valami ilyet:
"Failed to load file microcode_amd.bin" első update upgrade után eltünt, azóta volt 2, és megint előjött, kell ezt oldani? vagy nem fontos?

tudom hogy lehet hülye kérdés, de egeret (mint annó DOS alatt) lehet valahogy gyógyitani a shellbe? mert SSH-n keresztül van, ha natívan jelentkezek be nincs.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4421) ht42 válasza sad_Vamp (#4420) üzenetére


ht42
senior tag

Nem fog az átrakni semmit, csak becsatolja alá. Az alatt is fogod látni, meg az UUID-s könyvtár alatt is. Mintha egy link lenne, vagy alias név az UUID-s könyvtárra.
Egeret lehet konzolon használni, de sokat kell vele küszködni, nem érdemes. Úgyis mindig ssh-val éred el közvetlenül a NASt. A puttyban xterm terminált kell beállítani, úgy MC alatt is lesz egér. De karakteres képernyőn minek az egér?

(#4422) sad_Vamp válasza ht42 (#4421) üzenetére


sad_Vamp
őstag

mc-nél néha könyebb lenne kattintani mint TAB-ozni.... de ha annyira körülményes akkor mind1.

nem mindig SSH-zom, gyakran van olyan, hogy külső USB-re kell raknom nagyobb adat mennyiséget, és az SSH-n kereszült az úgy nagyon lassú lenne, olyankor egyszerűbb egyből a nasra szúrni a HDD-t és ott rámásolni.

Oké akkor még próbálkozom ezzel a bindeléssel, meglátjuk mi lesz belőle. :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4423) ht42 válasza sad_Vamp (#4422) üzenetére


ht42
senior tag

Berakod a pendrive-ot a NASba, ssh-n elindítod aí MC-t. Bemásolod a cuccot és kész. Az MC a NASon fut, a távoli gépnek a másoláshoz semmi köze nincs. Nem lesz lassabb.

(#4424) sad_Vamp válasza ht42 (#4423) üzenetére


sad_Vamp
őstag

igen, igazad van! Nem fogalmaztam pontosan, az OSX csinál olyan hülyeséget, hogy hajlamos elaludni miközben az SSH másol át, és akkor leáll az átszedés, majd ha felébred akkor meg folytatja.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4425) lovi27 válasza zodes (#4419) üzenetére


lovi27
addikt

Nem csak neked, de te kategorikusan cáfoltad (...a komplett merevlemezt/pendrive-ot/SD kártyát szöveg szerencsére nem igaz...) Én csak annyit szeretnék, hogy pontos információk legyenek a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#4426) zodes


zodes
aktív tag

Egy kis szenvedés árán sikerült beállítani az openvpnt. Most már távolról is elérni a nasom :C
Van egy chrome kiegészítő, a Transmission easy client. Nagyon jó! Beállítás után torrent fájlt le se kell tölteni, hanem bal egérgomb és már tőtti a szerver ezerrel.
Olvastam itt olyan problémákról, hogy transmission nem pörög fel rendesen illetve sokáig tart, míg felpörög.
Mióta így indítom a letöltést ez is megoldódott, bár lehet nincs köze hozzá, nem tudom.

Mindent egybe vetve, nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Szinte ingyen egy olyan szervert sikerült összekalapálni, ami többet tud, mint a kollégám 100ezres Qnapja.(igaz hetekig ezen dolgoztunk!) :R
Mellesleg az tönkrement....

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4427) lovi27 válasza zodes (#4426) üzenetére


lovi27
addikt

Továbbítjuk Volkernek... ;]

(#4428) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok!
Feltelepítettem a Openmediavault-ot egy kis AEG6810 pc-re. USB-ről, a benne lévő 120GB-os lemezre. A telepítés sikeres volt. Viszont nem indul el. Bootolás közben a "Kiinduló ramdisk betöltése" üzenet után mindig újraindul.
Biosban más minden beállítást megpróbáltam, de semmi. A gépben 512MB ram van, gondolom ennyivel menni kellene neki. Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#4429) szpeti40


szpeti40
addikt

OMV-n a plex-en kívül, van más módja, hogy filmeket kirakjam a tv-re (chromecast)?
Próbáltam különböző dlna lejátszókkal, telefonról, de sose volt hang :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4430) lovi27 válasza Panhard (#4428) üzenetére


lovi27
addikt

Szia!

Csinálj egy BIOS gyári ajánlott beállítást. Ne legyen túlhúzva semmi! Úgy emlékszem 128 MB a minimum RAM. Biztos, hogy elég az 512 MB. Persze ha van több, az jobb.

(#4431) lovi27 válasza szpeti40 (#4429) üzenetére


lovi27
addikt

DLNA-ból még van a MiniDLNA, vagy vannak a különböző protokollok, attól függően mit ismer a lejátszód. Nekem a mobilon a VLC player a miniDLNA-val szépen játszik mindent (film, zene). De a samba-val is látja a teljes megosztást.

[ Szerkesztve ]

(#4432) szpeti40 válasza lovi27 (#4431) üzenetére


szpeti40
addikt

A vlc, nekem is fent van mobilon, lejátszik mindent, de ha kirakom chromecast-re, akkor nincs hang, se a localcast, se az allcast appal nincs hang, próbáltam több appot is, de nem volt hang, csak kép, se mkv, se avi, se mp4 alatt

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4433) lovi27 válasza szpeti40 (#4432) üzenetére


lovi27
addikt

Nem gondolom, hogy az OMV-nél van a gond. Hátha valaki mond valami mást, esetleg chromecast fúrom?

(#4434) szpeti40 válasza lovi27 (#4433) üzenetére


szpeti40
addikt

ott még nem kérdeztem, gondoltam hátha tudja innen valaki.

BubbleUPNP-t találtam, ezt valaki próbálta már?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4435) Patice válasza szpeti40 (#4434) üzenetére


Patice
nagyúr

Én próbáltam, de csak zenére MinimServerrel.

Videóval is állítólag működik (ezt a Chromecast topikban olvastam tomp fórumtárs hsz.-eiben).

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#4436) Pelican


Pelican
őstag

Egy hónap kikapcsolás után beindítottam az OMV servert (HP Gen8), és nem látszik a hálózaton semmilyen IP címen (meg persze a megosztások sem). Az ILO porton rá tudok nézni, ott az ifconfig se mutat IP-t az eth0--ra.
A leállítás előtt működött minden.
Kezdjem előlről telepítgetni?

A kb 5. újraindításra megjavult.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#4437) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Attól tartok valami láma dologba futottam, de a helyzet az, hogy hiába próbálok kívülről passzívan belépni FTP-re SSL-lel, Illegal PORT command-ot hajigál vissza a szerver. LAN-on, OpenVPN-en keresztül meg megy. Sőt, hiába kapcsolom ki az SSL-t akkor is azt küldi vissza, hogy kötelező. Újraindítás után is.

Az OpenVPN mennyit ront a sebességen? Nem biztos, hogy miatta van, de úgy 45%-on megy így.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#4438) noorbertt válasza Sebaj Fóbiás (#4437) üzenetére


noorbertt
őstag

Kivulrol passzivan belepni FTP-re SSL-el? nem ertem.
sftp-re gondolsz?

vpn ha van beallitva titkositas akkor lassit valamennyire

(#4439) Primary92


Primary92
senior tag

Mitől lehet az, hogy a megosztott mappa létrahozó ablakmocskában a path mező túl nagy a device, meg alig látszódik?

(#4440) Sebaj Fóbiás válasza noorbertt (#4438) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Passzív módban, tehát elvileg nem kéne, hogy a PORT paranccsal más portokat akarjon nyitni. Total Comanderrel nyomom, lehet, hogy ott van valami bibi, és nem szerver oldalon. Bár a kikapcsolt SSL melletti "kötelező az SSL" üzenetet nehezen tudnám erre ráhúzni, de végül is nem kizárt. TC-hez valami 3rd party dll-eket kellett elszedni az SSL-hez, lehet, hogy azok a dzsunkák. Ti milyen FTP klienst használtok?

Ja, és mappaszinkronizálásra tudtok valami egyszerű de nagyszerű programot? Azt kéne tudnia, hogy asszony gépén folyamatosan futva szinkronizál egy (vagy több) lokál mappát a szerveren lévővel (lévőkkel) (ha van kapcsolat, ha nincs akkor meg vár, hogy legyen).

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#4441) noorbertt válasza Sebaj Fóbiás (#4440) üzenetére


noorbertt
őstag

Syncthing.
Ha kívülről akarod elérni sftp-vel akkor kell nyitni Portot a routeren. Ha valamit el akarsz érni kívülről akkor kell nyitni. Ezt a passzív ftp ssl dolgot nem értem de ok

(#4442) Flowtation válasza Sebaj Fóbiás (#4440) üzenetére


Flowtation
őstag

Én a freefilesync-et ajánlom. Igaz ez nem folyamatos, bár lehet, hogy tudja. Viszont csinálhatsz vele időzített feladatot is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4443) Primary92


Primary92
senior tag

A VirtualBox plugint használja valaki?

Pydio-ra vagy más Erasmus alatt működő felhővel van valakinek tapasztalata? (ownCloud kiesett)

(#4444) Primary92


Primary92
senior tag

Telepítettem a Syncthing plugint, hozzá is adtam egy felhasználót, de nem tudom elérni az adott címen.

szerverIP:8384

(#4445) Primary92 válasza Primary92 (#4444) üzenetére


Primary92
senior tag

Megoldódott, sikerült beállítani, hogy kívülről is elfogadjon kapcsolatokat.

(#4446) szpeti40


szpeti40
addikt

Azt valaki tudja, hogy hogyan lehet visszaállítani ez a "szétcsúszást"?

Egy talált hdd-t dugtam rá a nas-ra, de sajnos az a hdd rossz volt, és akadt tőle a rendszer (utána kipróbáltam pc-n linux és windows alatt is, de ugyan úgy megakadt mindkettő) azóta így "szétcsúsztak" a sorok.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4447) lovi27 válasza szpeti40 (#4446) üzenetére


lovi27
addikt

Töröld a böngésző cache-t. Firefoxnál - F5.

(#4448) szpeti40 válasza lovi27 (#4447) üzenetére


szpeti40
addikt

Chrome-ot használok, töröltem, de nem segített :(
A webGUI-t is visszaállítottam, az se.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4449) iff


iff
senior tag

Sziasztok!

VirtualBox-ban telepítettem az OMV-t (próbaként) és érdekes módon az Install Backports kernel 4.7.0-0 nem tudja feltenni,

kipróbáltam az Install Proxmox kernelt és az meg egyből a 4.9.0-0 tette fel ill. 4.4.40.


Megnéztem az éles rendszeremen, hogy áll a kernel és ott a 4.8.0-0 van, ami fura, hogy hiányzik

az Install Backports kernel. (ha jól emlékszek, ezzel frissítettem) Kipróbáltam a Proxmox kernelt és csak ezt a 4.4.40-1-pve rakta fel (ezt törölni nem tudtam). A 4.9.0.0-re sem frissítette.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#4450) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Hi All!

Egy kérdésem lenne az értőbbekhez.
Szeretném a progit feltenni egy Rasőberry PI3 -ra. Viszont még nem jött meg a 16G-s kártya amit erre a célra szántam.
Letöltöttem a Pi-re írt progit, kemény 500M...
Az lenne a kérdésem, hogy elegendő -e a proginak a futáshoz egy 2Gigás sd kártya?
Előre is köszi a válaszokat.
Szerintem ha elindult a kicsike, még jelentkezni fogok... :U

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.