Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Pelican válasza iff (#4500) üzenetére


Pelican
őstag

Nálam üres a lista, hiába frissítem.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#4502) LeslieG Jr. válasza Pelican (#4501) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Nem mindenkinél ugyan az. A hardware konfigurációtól függ milyen csomagokat ajánl fel frissítésnél.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4503) lovi27 válasza iff (#4500) üzenetére


lovi27
addikt

Volt hasonló nálam is, amikkel nem tudott mit kezdeni. Kikerestem a szerintem főcsomag backport frissítést és csak azt frissítettem, nem az összeset és utána már eltűntek ezek a nem odavaló csomagok.

(#4504) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák nektek működik a sensors-t addon? Nekem nagyon nem szeretne.

(#4505) lovi27 válasza KaiotEch (#4504) üzenetére


lovi27
addikt

Szia!
Aki teszt repo plugint használ az inkább csak a fejlesztők fórumán remélhet szakmai segítséget, bár ott meg nagy eséllyel arra fognak hivatkozni, hogy csak a stabil változathoz van fejlesztői támogatás... :F

Most kipróbáltam és nálam látszatra működik. Az alaplapomon régebben is, amikor manuálisan telepítettem csak a cpu szenzort sikerült működésre bírni, a mb hőmérséklet ha működött is csak állandó értéket mutatott. Most ennél a pluginnál - gondolom, mint nálad - nem jelenik meg grafikon. A cpu hőmérséklet igen és mutat. Amelyik érzékelő nincs ott helyesen még a cimke sem jelent meg.

Ha csak görbülő száj van grafikon helyett olyankor nagy valószínűséggel valamilyen driver hiányzik a szenzorhoz.

[ Szerkesztve ]

(#4506) iff válasza KaiotEch (#4504) üzenetére


iff
senior tag

Szia!

Nálam ezek működnek:

..........""..........

(#4507) KaiotEch válasza iff (#4506) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Honnan telepítetted? :R

(#4508) iff válasza KaiotEch (#4507) üzenetére


iff
senior tag

Ezek a beállítások:

illetve parancssorból is fel szoktam rakni.

apt-get install lm-sensors
sensors-detect

reboot

lekérdezni a sensors paranccsal lehet.

Ami tetszik a shellinabox :)

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#4509) KaiotEch válasza iff (#4508) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Érdekes nálam is bent van a testing repo, de nincs sensors. :F Megnézem console-ból, köszi.

Update: Felraktam az általad írt parancsokkal, resiztem is, de nincs ott a pluginoknál. :F

[ Szerkesztve ]

(#4510) Oldman2 válasza KaiotEch (#4509) üzenetére


Oldman2
veterán

Melyikőtök, melyik OMV verziót használja?

2.x vs 3.x
?

(#4511) KaiotEch válasza Oldman2 (#4510) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

2.2.13. Előtte fent volt, csak nem működött így leszedtem, lehet bennemaradt valami maradvány? Nyomjak egy apt-get purge lm-sensors-t?

(#4512) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Üdv mindenkinek.
Kellene egy kis help
A progit szeretném feltelepíteni egy Raspberry Pi3 -ra.
Letölttem a omv_3.0.59_rpi2_rpi3.img.gz filet, feltettem egy SD ártyára, indítom a Pi-t, a cuccos eljut odáig, hogy kéri a kódokat. Szépen bekrampácsolom, hogy "admin" továbbá "openmediavault" Villan a egyet a szerkezet, írkál egy csomó szépet okosat, majd újra kéri a kódokat...
Most töltöm az új verziót: omv_rpi2_rpi3_3.0.63.img.gz
Esetleg addig is valami ötlet?
Netet dugtam a Pi-re, egy 500M külső vinyót, és egy billt.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4513) vadkörte válasza Sándor -P20- (#4512) üzenetére


vadkörte
addikt

A karakteres felületen beléptél?

Üdv. V. Körte

(#4514) Patice válasza Oldman2 (#4510) üzenetére


Patice
nagyúr

3.0.63

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#4515) Oldman2 válasza Patice (#4514) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem gondoltam, hogy elkezdi "mindenki" beírni melyik verziót használja...

Egy adott témára válaszoltam, hátha más verziót használ az, akinek megy (az lm-sensors) és az, akinek nem.
:DD

(#4516) Sándor -P20- válasza vadkörte (#4513) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Nos ez egy nagyon jó kérdés.
Formáztam az SD kártyát, feltettem a progit.
Kártyát betoltam a PI-be, villanyt toltam neki.
Írt, írt, írt, és még írt jópár sort, majd kérte a kódokat. Semmi mást nem enged.
Feltettem az új verziót, ugyanaz...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4517) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

HDD-t milyen formátumra kell formázni? Nem lehet hogy az nem tetszik neki?
A PI-be próbáltam közvetlenül belépni, nem a hálózat felől.
Pillanatnyilag még azt sem tudom melyik portot osztotta ki neki a router. Nem tudom milyen címen lehetne elérni... Szal gáz..
Egy TAR-os duálbandos csodám van...

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4518) lovi27 válasza Oldman2 (#4515) üzenetére


lovi27
addikt

Az lm-sensor nem függ az OMV verziótól. A kezdetektől (OMV) fogva telepíthető volt, ha valaki manuálisan feltette. Aki veszi a fáradságot és visszakeres itt a fórumon láthatja volt már téma (talán többször is).

Nem véletlenül nem része az OMV-nek, míg pl. a hdd-ék hőmérsékletét az első kiadástól fogva mutatja, amivel csak nagyon kevés terméknél van probléma. Míg az egyéb szenzorokkal (alaplapokkal) már nem ennyire jó a helyzet. De ez linux tulajdonság!

[ Szerkesztve ]

(#4519) lovi27 válasza Sándor -P20- (#4517) üzenetére


lovi27
addikt

Nem szükséges neki adat hdd, hogy be tudj lépni. Amúgy a linux az ext4-et szereti. Pi-vel még nem foglalkoztam. Hátha ez segít: link
Arra figyelj, hogy a linuxban számít, hogy kis- vagy nagybetűvel van írva valami.

(#4514) Patice

A 63-masban volt valami hiba, amire tegnap kiadtak javítást...

[ Szerkesztve ]

(#4520) Patice válasza lovi27 (#4519) üzenetére


Patice
nagyúr

OK. Köszi!

Amint "hozzáférek" a szerverhez olyan szinten, hogy újra is tudjam indítani, akkor rányomok (még aktívan mennek a műsorok róla).

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#4521) iff válasza KaiotEch (#4511) üzenetére


iff
senior tag

3.0.64 (per pillanat :D ) verzió. Régen a 0.5-1.x.x-ös szórakozni kellett vele, akkor Pali79 és Lovi27 segített, de elég hardver függő volt. Külön kellet az alaplapi érzékelőt is megadni (szerkeszteni). Azt a régi hozzászólást nem keresem meg. :D Akkoriban a háló kártyával szívtam meg Asrock AM1H-ITX lapon. Egy újabb kernel akkor megoldotta. :) Szerencsére azóta, már nem volt gondom vele.

(#4515) Oldman2 :D

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#4522) lovi27 válasza iff (#4521) üzenetére


lovi27
addikt

Ahogy néztem telepítéskor elég sok alaplap típus sorolódott fel, gondolom ellenőrizte vagy drivert töltött le hozzájuk. Így a népszerűekkel biztos nem lesz gond, de ha valaki valami elcseszett alaplapra próbálja telepíteni...

De ez az ő gondjuk, illet közben a független sensor utility is fejlődik. Régóta készül már a plugin (érthetően), de legalább eljutott a tesztfázisig. A Raspberry cuccokkal nem lesz ilyen gond... :DD

(#4523) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Naszóval siker! :DDD

A Pi saját be/kimenetei alapból nem működnek, tehát a Pi-re közvetlenül csatlakoztatott kijelzőre, és a pi-re rádugott billentyűzettel nem lehet semmit csinálni.
Nem fogadja el a kódokat, illetve ugyanaz az ablak nyílik meg?

Miután kimazsoláztam a routrből, hogy vajon milyen címet is kapott a kicsike, böngészőből nyitottam, beléptem, és siker.
Ha valahol elakadok, majd nyöszörgök...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4524) vadkörte válasza Sándor -P20- (#4523) üzenetére


vadkörte
addikt

"A Pi saját be/kimenetei alapból nem működnek, tehát a Pi-re közvetlenül csatlakoztatott kijelzőre, és a pi-re rádugott billentyűzettel nem lehet semmit csinálni."

Ott valami nagyon nem kerek. Amikor OMV-t próbáltam Pi2-vel (v2 és v3 is) monitor volt kötve a HDMI-re, egér és billentyűzet az USB-re és működött rendesen. A v3 még a boot folyamat után rádugott USB eszközöket - egér, billentyűzet - is felismerte, a v2 valamiért ezt nem szerette.

Üdv. V. Körte

(#4525) Pelican válasza Sándor -P20- (#4523) üzenetére


Pelican
őstag

Nálam is működött rendesen minden Pi3-ral...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#4526) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Amit csináltam.
Sd kártyára OMV felrak, kártya, billenytű, monitor, hdd feldug.
Táp rákapcsol, monitoron (tv-n) jönnek az infók.
User / pass beír, és ennyi. Visszadob parancssorba és kéri a kódokat. admin / openmediavault -ra nem reagál.
A hálózat másik gépéről meghívom a neki kiadott ip címet, szépen bejön a kezelő felület, be tudok lépni.
Most a beállításokal kínlódok.
Bocs az elírásokért, telóról pötyögök.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4527) vadkörte válasza Sándor -P20- (#4526) üzenetére


vadkörte
addikt

A karakteres felületnek root/openmediavault az alapértelmezett felhasználónév/jelszó párosa. A webgui-nak admin/openmediavault

Üdv. V. Körte

(#4528) Sándor -P20- válasza vadkörte (#4527) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Köszönöm az infót. :R :R
Így már biztos mőködne.
Van értelme a rootból belépni?
Gondolm némileg gyorsabb mint a webgui.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4529) nemurea válasza Sándor -P20- (#4528) üzenetére


nemurea
aktív tag

Még egy dolog, ami nem volt egyértelmű, legalábbis nekem a felismerés erejével hatott: a webgui-n használt admin az nem igazi user... Nincs létrehozva a linux-ban. Csak a webgui-s belépésre való.

Lehet, hogy belépni gyorsabb, de utána a konzolon változtatni bármit már tuti nem annyira gyors, mint párat klikkelni a webgui-n :) Meg elrontani is könnyebb szvsz. A szervert amúgy is jellemzően távolról kezelik, nem kell hozzá monitor.

(#4530) lovi27 válasza vadkörte (#4527) üzenetére


lovi27
addikt

A roothoz van default jelszó? :W Az a linux a biztonság megcsúfolása. Nem a felhasználónak kell megadni telepítéskor?

(#4531) vadkörte válasza lovi27 (#4530) üzenetére


vadkörte
addikt

Pi-nél van. Kuksiztam először én is erősen...

Ime:

Üdv. V. Körte

(#4532) doberman válasza lovi27 (#4530) üzenetére


doberman
senior tag

szerintem semmi gond: konzolon omv-firstaid

oszt ollálá...
(arra már rájöttem én is, hogy lehetőleg csak web-guin szabad matatni... fura dolgokat produkálhat ha az ember konzolon bűvészkedik...)

ja... mellénéztem... bazzz hétfőő.. a root pwd-t tárgyaljátok..

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#4533) lovi27 válasza vadkörte (#4531) üzenetére


lovi27
addikt

Ilyen erővel minek a felhasználói név és a jelszó is. El is hagyhatnák, csak felesleges gépelgetés... :W
Akkor miért kell egyáltalán megkülönböztetni, hogy root vagy admin? :O

Csak költői kérdés és pufogás volt... :DDD

(#4534) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Gondolom a pi-nél azért van így megkutyulva, mert nincs hagyományos értelemben vett telepítés, tehát a nemlétező telepítés során nem lehet a szükséges adatokat megadni.
Ehelyett, vannak megadva az előre generált accountok, és passwordok.
Őszintén szólva, részemre sokkal egyszerűbb volt az image filet kiírni a kártyára, és bedugni a PI-be, mint a telepítéssel szotyizni...
De ez az én véleményem. Lehet hogy öregszem? :F

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4535) Primary92


Primary92
senior tag

Ha át akarok másolni A meghajtóról B meghajtóra több tera fájlt, akkor azt hogyan tennétek meg. Tudom ott az mc, de megszakítom az ssh kapcsolatot, akkor honnan tudom, hogy végzett?
Ha megosztások között másolok (szamba), akkor a kliens gépen keresztül másol?
Fel lehet venni megosztott mappának komplett partíciót?

(#4536) lovi27 válasza Primary92 (#4535) üzenetére


lovi27
addikt

Rádugtam a NAS-ra monitort és billentyűzetet és házon belül MC-vel. Így is több órán át másolt. Kliens gépen keresztül lassú lesz, én nem ajánlom.

(#4537) Sándor -P20- válasza Primary92 (#4535) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Most lehet hogy hülyeség amit írok, de ha bekapcsolod a megajtó tükrözést a raid beállításoknál, akkor nem tuja automatice megcsinálni?
Mintha behalt volna az egyik raid meghajtó.
Átmásol mindent, a felesleget törlöd.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4538) Patice válasza Sándor -P20- (#4537) üzenetére


Patice
nagyúr

És a RAID1 létrehozása és adatmásolás után szétbontja a RAID kötetet, akkor nem hiszem, hogy a végén két külön kötetként fogja tudni kezelni. De az is lehet, hogy tévedek...

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#4539) Primary92


Primary92
senior tag

LXDE plugin + RDP + FreeFileSync lett a megoldás.

(#4540) devil-k


devil-k
nagyúr

Skacok!

Hogy tudom elérni, hogy távoli hálóról is SSL kapcsolatot használjon az OMV? Eddig okés a belső háló, de a külső nem.

- mozi bolondéria -

(#4541) lovi27 válasza devil-k (#4540) üzenetére


lovi27
addikt

Például VPN használatával, de az FTP-hez is bekapcsolható az SSL.

(#4542) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Az aktuális verziójú bittorrent beállításához van valahol valmi segédlet? (jó lenne magyarul)
A neten csak a régebbi verziókhoz találtam leírást.
Előre is köszi a segítséget.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4543) KaiotEch válasza Sándor -P20- (#4542) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ehhez minek bármilyen leírás? Olyan, mint a faék. :U

(#4544) szpeti40 válasza Sándor -P20- (#4542) üzenetére


szpeti40
addikt

Csak egy mappát kell neki adni és kész is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4545) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Addig ok hogy mappa, az megvan, de nem érem el a kezelő felületet.
Sehogy nem tudom megnyitni a web felületet.
Ezt az üzit kapom a böngészőből.

A webhely nem érhető el

A(z) 192.168.0.24 visszautasította a csatlakozást.

Valamit valószínűleg nem engedélyeztem....

Plex az megy. Igaz ott az *.mkv -at nem tudom lejátszani, de az egy másik történet, és perpill nem ez okoz álmatlan éjszakát... :F

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4546) lovi27 válasza Sándor -P20- (#4545) üzenetére


lovi27
addikt

Kapcsold be az RPC-t az azonos nevű fülön és ugyanott add meg a hitelesítési adatokat.

(#4547) Sándor -P20- válasza lovi27 (#4546) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Az megtörtént.
Amikor ott kattintok a show (megmutat) gombra, akkor írja ki hogy ''A webhely nem érhető el''.
Szerintem még valamit nem kapcsoltam be...
Most halakat takarítok, meg a majdnem fiam gépét takarítjuk, pasztázzuk...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4548) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Elindult....

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4549) lovi27 válasza Sándor -P20- (#4548) üzenetére


lovi27
addikt

Az a Show menü, a Transmission Web Interface elég szerény vezérlést biztosít, jobb ha a PC-re telepíthető Transmission Remote GUI-t használjátok helyette.

(#4550) Sándor -P20- válasza lovi27 (#4549) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

:R :R
Feltelepítve, működik, tetszik...

Mod:
Play-ről telóra / tabletre is felkerült.
Müxik, tetszik.... :C

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.