Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) vadkörte válasza zodes (#4149) üzenetére


vadkörte
addikt

Az intarziás faháztól nem lesz hangtalan a hűtés, "csak" jól fog kinézi. Igan inkább autentikusabb környezetben, egy intarziás faház valami modenrn indusztriális környezetben elég bután nézne ki. :DDD

A leghangtalanabb konfigurációm eddig egy RPi2 + USB HDD kombó volt (teszt jelleggel próbáltam ki rajt az OMV-t egy 8GB-os Samu mSD-ről simán ment)

Milyen a konfig? Ha bármilyen/bármekkora ventillátor (mozgó alkatrész, pl. pupma) van benne, az tökéletesen hangtalan nem lesz, max, ha telibepakolod a házat zajcsillapítóval. Ha nem külön helyiségben van, éjjel zavarni fog. :K

Üdv. V. Körte

(#4152) zodes válasza vadkörte (#4151) üzenetére


zodes
aktív tag

Egyedi saját tervezésű és kivitelezésű "csinálmány" :D
Ha érdekel dobok fel képeket. Inkább linket.
Egy db ház venti lesz/van benne, mert az Asrock E350M1 lap hűtését passzív oldom meg. Kénytelen vagyok azt is egyedileg. De szerencsémre eddig az OMV alatt a proci 36-38 C fok körül mozog a HDD-k pedig 32-37 között. 9 cm-es ház venti gumibakon, alap fordulaton. A faházba van zajcsillapító szivacs és úgy az egyedileg gyártott fémház. Nincs kontakt a faházzal. :D
Természetesen egy fa komódban. Az intarzia vicc vót. :DD

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4153) vadkörte válasza zodes (#4152) üzenetére


vadkörte
addikt

Naná, hogy érdekel! Ja, hogy egy fém kalitkában van az egész, a fa "csak" egy héj. Azt hittem echte fa :DDD
Akár egy blogbejegyzést is írhatnál róla. :) Amúgyis NAS építés előtt állok. :DD

Srácok, mennyire lenne értelme egy általános file-kiszolgálónak szánt NAS mellé "építeni" egy RPi(x) alapú "NAS"ocskát (RPi2+500GB/1TB 2,5" HDD) only torrent? (mindkettő-re OMV-t tennék, utóbbira "lepucolva") A kis gép ütemezetten töltene - 00:00-06:00 között - majd felmásolná a letöltött anyagot a "nagy" NAS-ra. Utóbbit még a net közeléből is elszeparálnám (valahogy) csak a frissítések idejére adnék neki netet.
Leginkább ötletelek csak...

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#4154) Chris Kiki válasza vadkörte (#4153) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Szvsz. teljesen felesleges. Két kiszolgáló = két fogyasztó + dupla macera. Én úgy oldottam meg, hogy az adataim egy Raid tömbben vannak, a torrent meghajtó egy különálló egységet képez. Ha nincs az adatok körül babrálás (márpedig azért rendszerint nincs), akkor 2 óra elteltével a Raid tömb szépen elmegy csicsikálni. A torrent meghajtó érthető okokból állandóan pörög, de így csak egy HDD zabálja az áramot folyamatosan. Későbbiekben erre a torrent HDD első partíciójára akarom tenni a pendrájv helyett az OMV rendszert.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#4155) lovi27 válasza zodes (#4149) üzenetére


lovi27
addikt

Ez érdekes. Eddig particionált a telepítő, csak a diszket lehetett kiválasztani. Végre megcsinálták volna, hogy elfogadja az előre szétparticionált diszket? Ezt azért még körbe kell járni. De ha neked most jól működik, hozzá ne nyúlj... :( Csak nem fejlesztésen dolgozol?

(#4153) vadkörte

Szerintem se éri meg letöltésekhez plusz "nasocskával" bíbelődni. Ott a rendszer diszk, ami úgyis állandóan megy. A csak OMV-nek én 5 GB partíciót szoktam hagyni, míg ha a komplett Debianra telepítem 10 GB-tot. A HDD maradék része nyugodtan használható a letöltésekhez, vagy egyébi átmeneti tárolónak. És ha már tényleg nem particionál a telepítő (?), akkor nem csak átmeneti dolgokra használható.

(#4156) envagyok válasza vadkörte (#4153) üzenetére


envagyok
veterán

Ha van pi-d, 2s médialejátszónak is szeretnéd használni, akkor rakd fel a libreelecet, azzal menni fog a torrentezés is.
Ráadásul alig fogyaszt.
Hdd-t belül keverni a fontos adatokat, és a torrentezést szerintem is veszélyes.
Nekem már 2 hdd-m döglött meg emiatt, egyik se bírta másfél évnél tovább (Asus rt-ac56u router és wd passport hdd 2.5')

(#4157) zodes válasza lovi27 (#4155) üzenetére


zodes
aktív tag

Most ezt látom:

Én nem mondtam, hogy nem particionál. De megkérdezi, hogy mit. Kiválasztottam a 15GB-os sda0-t és azt babrálta, a többihez nem nyúlt hozzá.
Mondjuk most jöttem rá Én is, hogy most az omv-ben nincs sd0-m valamiért :F

Ezek a fizikai lemezek V2 van fent.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4158) zodes válasza lovi27 (#4155) üzenetére


zodes
aktív tag

Egy gond azért van. Sajnos nem kicsi. A Te megoldásod sem jött be és nem értem miért nem tudok win7 alól hozzáférni a lemezekhez.
Ott vannak, csatlakoztatva vannak az intézőben, de amint mondjuk új könyvtárat akarok létrehozni ezt dobja:

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4159) vadkörte válasza zodes (#4158) üzenetére


vadkörte
addikt

Nézted az adott felhasználónak kiosztott jogosultságokat?

Üdv. V. Körte

(#4160) zodes válasza vadkörte (#4159) üzenetére


zodes
aktív tag

Igen. Van 1db felhasználom: zodes. Mindent adtam már neki, users, admin, ssh, sync, stb
Még egy rendszergazda csoportot is létrehoztam elég sok jogosultsággal. Oda is betettem zodest.
az ACL-ben is engedélyeztem mindent.
A winben is beállítottam egy új hitelesítő adatot. :F

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4161) doberman válasza zodes (#4158) üzenetére


doberman
senior tag

a felhasználónak nincs jogosultsága az adott művelethez.
(egyébként pedig bontsd a kapcsolatot, és csatold újra.)

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#4162) Flowtation válasza zodes (#4160) üzenetére


Flowtation
őstag

Eddig ment?
A megosztott meghajtóra, mappára is lehet adni a usernek jogot. Ez megvan?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4163) lovi27 válasza zodes (#4158) üzenetére


lovi27
addikt

"A Te megoldásod sem jött be" Melyik? Miről beszélsz?

(#4164) nemurea


nemurea
aktív tag

Csak próbaképp, mielőtt nagyon belemerülnél a problémamegoldásba: hozz létre egy külön felhasználót csak a sambára, adj neki r/w jogot a megosztott könyvtáradra, és ezzel a felhasználóval csatlakozz Win-ből. Ha nem működik, akkor érdemes tovább kutakodni, de én hasonló cipőben jártam és óráim mentek erre rá. Új felhasználóval azonnal működött.

(#4165) zodes válasza lovi27 (#4163) üzenetére


zodes
aktív tag

A windows "hitelesítő adat kezelős" megoldásra :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4166) zodes válasza nemurea (#4164) üzenetére


zodes
aktív tag

Igaz, ki is próbálom, ha hazaértem, de most a setét Hajdú Biharban vagyok :DDD

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4167) szpeti40


szpeti40
addikt

A plex install után, tárhely választás után ezt írja ki:

mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4168) noorbertt


noorbertt
őstag

Aki ismeri a Sonarr-t annak nagyon tudom ajánlani a Radarr-t (Kreativ tudom )
http://www.htpcguides.com/install-radarr-on-debian-8-jessie/
Telejsen hasonlo felepites es remelem hasonloan is meg lehet majd bizni benne :)

(#4169) Chris Kiki válasza noorbertt (#4168) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Elmondanád mi is ez?!

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#4170) noorbertt válasza Chris Kiki (#4169) üzenetére


noorbertt
őstag

Sonarr sorozat letolto, automatizalo. Radarr a kisteso csak filmekre, uj meg csak most keszul. -CouchPotato helyett-

(#4171) lovi27 válasza szpeti40 (#4167) üzenetére


lovi27
addikt

"Nincs ilyen fájl vagy könyvtár"

(#4172) szpeti40


szpeti40
addikt

(#4171) lovi27
Sajnos nem vagyok nagy linuxos, meg lehet oldani? Ha igen tudnál, vagy valaki tudna benne segíteni?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4173) lovi27 válasza szpeti40 (#4172) üzenetére


lovi27
addikt

Segítenék szívesen, de nem tudom mit. Felraktam egy OMV 3-mat. Csatoltam egy üres, formatált vincsit. Nincs user, nincs megosztás, semmi. Telepítettem a Plex plugint. Engedélyeztem és megadtam neki ezt az üres vincsit, ahova elhelyezheti az adatbázis fájljait, ahol létrehozhatja a plexmediaserver könyvtárat magának. Ennyi. Megcsinálta minden megosztás és felhasználó nélkül.

(#4174) pankotain


pankotain
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem raid eseten, hogy lehet növelni a tömböt.
Mondjuk van 4hdd és hozzá akarok rakni még 1hdd-t.
Ha simán web felületen hozzá adom, akkor nem füzi hozzá.

Köszönöm!

www.pankotainorbert.hu

(#4175) lovi27 válasza szpeti40 (#4172) üzenetére


lovi27
addikt

Un-installáld a plugint és minden olyat, amit csak kíváncsiságból telepítettél, az OMV-Extrák-nál csinálj egy apt törlést, majd indítsd újra a rendszert.

Amúgy nem kell tudni "linuxul", csak figyelmesen kell értelmezni az utasításokat.

(#4176) szpeti40 válasza lovi27 (#4175) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszönöm :R
Megpróbálom, viszont most nem tudom, eltávolítani a plex plugint, mutatom:

ssh-n keresztül lehet törölni a plex-et?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4177) szpeti40 válasza szpeti40 (#4176) üzenetére


szpeti40
addikt

sikerült, elvileg töröltem minden plexes cuccot, neki futok mégegyszer.

csak nem akar jó lenni :( :W

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4178) lovi27 válasza szpeti40 (#4177) üzenetére


lovi27
addikt

Lehet nem távolította el teljesen, maradt valami szemét, vagy lehet még más gond is az OMV telepítéssel.

Próbáld meg parancssorból eltávolítani és újratelepíteni:

apt-get remove --purge plexmediaser

apt-get install openmediavault-plexmediaserver

(#4179) szpeti40 válasza lovi27 (#4178) üzenetére


szpeti40
addikt

szerintem itt már csak a reinstall segít

root@PetiNas:/# apt-get remove --purge plexmediaserver
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
plexmediaserver*
0 frissített, 0 újonnan telepített, 1 eltávolítandó és 0 nem frissített.
A művelet után 0 B lemezterület kerül felhasználásra.
Folytatni akarja [I/n]? i
(Adatbázis olvasása ... 47466 files and directories currently installed.)
Eltávolítás: plexmediaserver ...
plexmediaserver beállító fájlok törlése ...
/usr/sbin/deluser: `plex' felhasználó nem létezik.
dpkg: error processing plexmediaserver (--purge):
installed post-removal script alfolyamat 2 hibakóddal kilépett
Hibák történtek a feldolgozáskor:
plexmediaserver
Traceback (most recent call last):
File "/usr/sbin/omv-mkaptidx", line 68, in <module>
cache = apt.cache.Cache()
File "/usr/lib/python3/dist-packages/apt/cache.py", line 102, in __init__
self.open(progress)
File "/usr/lib/python3/dist-packages/apt/cache.py", line 149, in open
self._list.read_main_list()
SystemError: E:Type '“deb' is not known on line 16 in source list /etc/apt/sourc es.list
W: Can not find PkgVer for 'plexmediaserver'
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
root@PetiNas:/# apt-get install openmediavault-plexmediaserver
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
openmediavault-plexmediaserver csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el

E: „openmediavault-plexmediaserver” csomagnak nincs telepítésre jelölt verziója

mindegy, hétvégén neki ülök és megcsinálom a reinstallt.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4180) nemurea válasza szpeti40 (#4177) üzenetére


nemurea
aktív tag

Figyufigyufigyu, a linuxnál egy karakter, ami rossz helyen van, tud ilyen meglepetéseket okozni - nem néznéd meg közelebbről azt a sources.list fájlt, mármint a tartalmát? Nem nekem nagyon úgy tűnik, hogy a deb szó előtt van egy felesleges idézőjel ("). Nem másoltál be valamit oda a netről, ami dupla idézőjelet tartalmazott?

Ha jól emlékszem (már rég láttam), a deb szócskával kezdődnek a Debianon a szoftverforrások definíciója.

(#4181) zodes válasza nemurea (#4164) üzenetére


zodes
aktív tag

Közben rájöttem, hogyha az alsó képen az ACL-nél a "mindenkinek" nem adom meg az írás,olvasás,végrehajtást, akkor mintha meg se lenne osztva a mappa. Csak ha megadom a jogosultságot, akkor tudok írni olvasni. Nem értem zodes felhasználóval ezt miért nem tudom megtenni?

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4182) szpeti40 válasza nemurea (#4180) üzenetére


szpeti40
addikt

Ez alapján próbáltam megoldani de nem sikerült és most itt (#4179) tartok

a sources.list-et hogy tudom megnézni? így? :
root@PetiNas:/# /etc/apt/sources.list
bash: /etc/apt/sources.list: Engedély megtagadva

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4183) szpeti40 válasza nemurea (#4180) üzenetére


szpeti40
addikt

root@PetiNas:/# cat /etc/apt/sources.list
#

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 7.0.0 _Wheezy_ - Official Snapshot i386 LIVE/INSTA LL Binary 20150629-09:31]/ wheezy contrib main non-free

#deb cdrom:[Debian GNU/Linux 7.0.0 _Wheezy_ - Official Snapshot i386 LIVE/INSTAL L Binary 20150629-09:31]/ wheezy contrib main non-free

deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ wheezy main
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ wheezy main

deb http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free

# wheezy-updates, previously known as 'volatile'
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ wheezy-updates main contrib non-free
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ wheezy-updates main contrib non-free
“deb http://shell.ninthgate.se/packages/debian squeeze main”
“deb http://shell.ninthgate.se/packages/debian squeeze main”

nem látok semmi lényegeset :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4184) nemurea válasza szpeti40 (#4183) üzenetére


nemurea
aktív tag

A 16-17. sor:

“deb

míg előtte

deb

-bel kezdődnek. Ezek szerint a sorokat nem kell dupla idézőjelek közé tenni, mert a linux nem szereti - mondom, háklis egy fajta.

Szerk: tegyél fel mc-t, ha túl gyakran kell a shell-ben nézelődnöd, abban van szövegfájl szerkesztő is.

[ Szerkesztve ]

(#4185) nemurea válasza zodes (#4181) üzenetére


nemurea
aktív tag

Csak a kedvemért, meg azért, hogy biztos legyek benne, másnál is így van-e vagy sem: látom, még csak egy 'rendes' felhasználód van, a 'zodes'. Készíts egy másikat OMV-n belül, mondjuk 'sambazodes', adj neki normál r/w jogosultságot ahhoz a mappához, amit megosztasz. Ne adj mindenkinek r/w-t erre az időre. Lépj be ezzel a felhasználóval a Win-ről (meghajtócsatolással vagy csak simán, linkkel).

Kíváncsi vagyok, működik-e normálisan vagy sem.

(#4186) szpeti40 válasza nemurea (#4184) üzenetére


szpeti40
addikt

Ezt az idézőjelet, hogy tudom kivenni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4187) pankotain válasza pankotain (#4174) üzenetére


pankotain
tag

Raid növelésre nem kaptam választ, ezért megírom:

mdadm --grow /dev/mdx --raid-devices=4

Az x helyére a saját raid száma, alap esetbe 0 devices hdd-k száma

Utána fájl rendszernél növelés.

www.pankotainorbert.hu

(#4188) lovi27 válasza szpeti40 (#4179) üzenetére


lovi27
addikt

Figyeled is az üzeneteket? Amíg nem sikerült az eltávolítás miért várod hogy sikeres lesz a telepítés!? Miért telepíted addig egyáltalán...

Szerintem is jobban jársz, ha újratelepíted az OMV-t és ezek után csak azokat állítod el, amiben biztos vagy! Talán a legfonosabb szabály, hogy

amiről nem tudjuk mit állít, azt nem állítjuk e!l

Nem kell mindent találomra állítgatni. A fejlesztők csináltak jó alapbeállítást.
Csak felteszed az Extras plugint, bekapcsolod a Plexmediaserver repo-t és telepíted a Plexmediaserver plugint. Az engedélyezéséhez egy drive-ot kell megadni, ahol létrehozhatja a plexmediaserver könyvtárat az adatbázisának.

[ Szerkesztve ]

(#4189) lovi27 válasza pankotain (#4187) üzenetére


lovi27
addikt

Nem vagyunk sokan, előfordul, hogy várni kell míg jön hozzáértő...

(#4190) aicon


aicon
senior tag

telepítettem az nginx szervert amely létrehoz egy www-data felhasználót és csoportot
azt szeretném beállítani, hogy a www-data csak a neki beállított könyvtárat érje el, pl:
/home/id/public_html - (0755 www-data:www-data paraméterekkel van beállítva)
semmi mást ne!
megköszönöm ha valaki tudja a megoldást

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#4191) nemurea válasza szpeti40 (#4186) üzenetére


nemurea
aktív tag

A TG-nek igaza van, de ha már úgyis újratelepíted, előtte még gyakorolhatsz egy sort :DDD

mc-t (midnight commander) telepítsd fel a shell-ben (SSH-n, Ubuntun sudo apt-get install mc lenne, Debianon nem tudom fejből), indítsd el, menj oda a sources.list fájlhoz, nyomd meg az Edit gombot (F4, ha jól gondolom), és úgy tudod szerkeszteni a fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#4192) vadkörte válasza nemurea (#4191) üzenetére


vadkörte
addikt

"...Ubuntun sudo apt-get install mc lenne, Debianon nem tudom fejből..."
Mivel az Ubuntu Debian alapú, így azon is az, meg OMV-n is.
Lényeg, hogy az MC a GUI-n keresztül NEM érhető el, távolról SSH-n, vagy helyből a szerverről a karakteres felületről. (ettől sem kell megijedni, de azért az alapvető parancsokkal illik tisztában lenni)

(#4186) szpeti40:
Amíg nem kerek az OMV, javaslom, hogy inkább virtuális gépen bűvészkedj. Ez is tud szerverként működni (persze, csak, ha a fizikai gép is működik :) )

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#4193) Patice válasza aicon (#4190) üzenetére


Patice
nagyúr

A felhasználónak én létrehoznék egy külön megosztást - nem almappát - és mint megosztás már állítható lesz a jogosultság.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#4194) aicon válasza Patice (#4193) üzenetére


aicon
senior tag

így van beállítva, de php-ból simán ki tudom listázni, törölni a többi könytárat akár a gyökérből is, mindent ami nem 700, vagy 600 és nem a root-é.
azt nem éri el ahonnan acl-lel kititottam (pl. megosztások)

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#4195) Patice válasza aicon (#4194) üzenetére


Patice
nagyúr

nginx-et root-ként raktad föl? Vagy másként nem is engedi?
Lehet megpróbálnám más userrel.

Vagy másik ötletem: docker?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#4196) zodes válasza nemurea (#4185) üzenetére


zodes
aktív tag

Szia!
Ez is megtörtént, már amikor előszőr irtad. Csináltam egy Gabcsi felhasználót adtam neki jogokat, jelszót.
Majd a windowsban a "Hitelesitőadat kezelőnél" megadtam a nas nevét: \\zodesfelho, majd a felhasználót: Gabcsi, és a jelszavát: 1234. A felhasználó és a jelszó ugyanaz az OMV-ben is.
Mégsem müködik. Hol rontom el??? :W

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4197) zodes válasza nemurea (#4191) üzenetére


zodes
aktív tag

Még gondoltam, esetleg, hogy nincs a két gép egy tartományban. Az lehet?
Nem is értem, hogy otthoni környezetben erre mi szükség? Vagy, ha kivülröl, távolról akarom elérni a nasomat, akkor erre szükség van?

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4198) nemurea válasza zodes (#4197) üzenetére


nemurea
aktív tag

Hát innentől kezdve kevés tippem marad, de pár dolgot érdemes megnézni:

\\zodesfelho helyett konkrét IP cím megadása (ez már kiszűr egy hibalehetőséget)

A tartomány szerintem sem játszik otthoni hálón, de a munkacsoport 'nem azonossága' már lehet probléma.

A felhasználónak, amit külön kreálsz, szintén érdemes lecsekkelni a hozzáféréseit.

Esetleg kezdd a legalapvetőbbel: pingeld meg a szervered IP címét (DOS-ban ping parancs)

(#4199) zodes válasza nemurea (#4198) üzenetére


zodes
aktív tag

Irtam, konkrét ip cimet is. A pingelésnek nem látom értelmét mert nem hálózati hibáról van szó, hanem jogosulsági gond van. Ha a "mindekinek" adok minden jogosultságot, akkor minden ok. Tudok irni/olvasni, törölni, bármit. De nem akarom, hogy mindenki hozzáférjen, csak zodes a megfelelő jelszóval. Ez nem megy most. sejtésem szerint a windowsban nem állitok be valamit jól, csak nem tudom mit.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4200) vadkörte válasza zodes (#4197) üzenetére


vadkörte
addikt

"Még gondoltam, esetleg, hogy nincs a két gép egy tartományban."
Inkább munkacsoport, mint tartomány, de SMB-nél elképzelhető.

(#4199) zodes:
Nem értem a problémád. Amikor teszként külön felhasználókat hoztam létre eltérő jogosultságokkal, a "korlátozott" jogú felhasználó a neki "tiltott" mappákba bár látta - SMB - de nem tudott belépni. A Win-ben semmit nem állogattam. Lehet ráférne arra a telepítésre egy "reset".

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.