Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) lovi27 válasza devil-k (#5050) üzenetére


lovi27
addikt

Szia! Nincs rendben, mert itt kéne lennie a Plex repónak is és miután engedélyezted jelenne meg a Plex a Bővítmények között. De hogy segítsen valaki, ha semmilyen infót, előzményt nem adsz meg?

(#5052) devil-k válasza lovi27 (#5051) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mire vagy kíváncsi? Régebben fel volt telepítve a Plex, majd töröltem. Gondoltam, most újra felteszem, de nem tudom, mert nem találom sehol. Ennyi a nagy story.

- mozi bolondéria -

(#5053) ptesza válasza devil-k (#5052) üzenetére


ptesza
senior tag

Nekem ma is frissült a plex.

(#5054) devil-k válasza ptesza (#5053) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem értem, hogy nekem miért nem jelenik meg a Bővítmények között?! :(

- mozi bolondéria -

(#5055) nemurea válasza devil-k (#5054) üzenetére


nemurea
aktív tag

A plex újratelepítésével más is szívott, korábban, ahogy rákerestem, ez év január 29 környékén volt téma itt ezen a fórumon. Ott nézz körül, kérlek.

(#5056) devil-k válasza nemurea (#5055) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem találtam meg a konkrét megoldást sajnos. :(

- mozi bolondéria -

(#5057) LeslieG Jr. válasza devil-k (#5056) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia!

A Bővitmények között csak akkor jelenik meg ha be van kapcsolva az OMV-Extráknál a Plexmediaserver repo.

Amúgy érdemes elötte ezt végigcsinálni ha újra akarod telepíteni. consolba írd be a kövezkezőket. Természetesen root jogod legyen:

apt-get purge plexmediaserver
rm -rf /var/lib/plexmediaserver
userdel plex
rm /etc/init/plexmediaserver.conf
rm /etc/default/plexmediaserver

Ezzel a módszerrel eltávolítottál minde plex-el kapcsolatos fájlt. Ha fel akarod rakni akkor majd azt is leírom mert van egy módszer ami nekem bevál és működik. :DD

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#5058) LeslieG Jr. válasza LeslieG Jr. (#5057) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Lejárt a szerk időm.

Ami után ezt megcsináltad az elöző hsz-ben a dolgokat a consolba írd be a következőket természetesen root joggal:

apt-get clean
apt-get update
apt-get upgrade
omv-update

Ezzel napra kész lesz a rendszered. Mert most láttam meg néhány hsz-el elörébb, hogy belinkelted a képet hogy nincs a OMV-Extrák között a Plexmediaserver repo. Annak ott kell lennie ha frissíted a rendszered.

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#5059) Pelican


Pelican
őstag

3.0.77-re frissítés után nem megy 50% alá a CPU terhelés.
A process listában ez van az első sorban:

PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
2572 root 20 0 679072 2828 1628 S 97.9 0.1 102:23.49 rrdcached

ps -ef:
root 2572 1 1 May24 ? 01:55:29 /usr/bin/rrdcached -l unix:/var/run/rrdcached.sock -j /var/lib/rrdcached/journal/ -F -b /var/lib/rrdcached/db/ -B -w 900 -f 3600 -p /var/run/rrdcached.pid

Ez normális? Másnál is ilyen?
Eddig huszonvalahány százalék volt ha nem csináltam semmi különöset.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#5060) LeslieG Jr. válasza Pelican (#5059) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Nekem nem tekeri. Bár nem néztem mikor frissítettem hogy tekerné e ez az rrdcached nevű folyamat. Sem a Virtuális OMV-n, sem pedig az otthoni NAS-on nem vettem észre hogy tekerné ez a folyamat. Várj vele hátha csak valamit rendezget a frissítés után. ;)

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#5061) Pelican válasza LeslieG Jr. (#5060) üzenetére


Pelican
őstag

Nem győztem várni, egy reboot megoldotta.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#5062) vadkörte válasza Pelican (#5059) üzenetére


vadkörte
addikt

Érdekes. A múlt héten frissítettem, vasárnap villanyszerelés miatt le kellett állítani a NAS-t, akkor néztem rá, a CPU terhelésre, igaz tableten, nem a WebGUI-ban. A pillanatnyi 0-5% között mocorgott és amíg néztem pár perc, nem is nagyon változott... (seed-elt épp)

Üdv. V. Körte

(#5063) devil-k válasza LeslieG Jr. (#5057) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! Megcsináltam! Mi az a tuti módszer? :R

- mozi bolondéria -

(#5064) LeslieG Jr. válasza devil-k (#5063) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! ;)

Az a lényeg hogy a OMV-Extrák között ne legyen egyenlőre bekapcsolva a Plexmediaserver repo. A következő parancsokat a consol-ba kell beirni root joggal. Nekem így műkdött egyből a Plex.

1. apt-get install mc / Telepítsük fel a Debian-os Total Commander-t / :DDD
2. mcedit /etc/apt/sources.list
3. Írjuk be a sources.list fájlba új sorba a következőket:
deb https://downloads.plex.tv/repo/deb/ public main
Mentsük el az állomány /F2/ majd lépjünk ki a szerkesztőből /F10/

4. apt-get update
5. apt-get install plexmediaserver / ez le fog tölteni egy 105 megás fájlt amit a Plex oldaláról fog leszedni/
6. wget https://downloads.plex.tv/plex-keys/PlexSign.key
7. apt-key add PlexSign.key

Ezután menjünk be az OMV GUI felületére és az OMV-Extráknál kapcsoljuk be a Plexmediaserver repo kapcsolót és mentsük el a változásokat. Ez után meg kell jelenie a Bővítmények között az Openmediavault-Plexmediaserver 3.8.x verziónak. Ezt jelöljük ki és telepítsük fel. Amint ez megvan a consolba írjuk be a következőket.

8. apt-get update / Itt warning-olni fog mert ütkötő disztribucióra fog hivatkozni. /

Ha minden jól csináltál akkor a szolgáltatások között /OMV GUI felületén/ a Plex Media Server-nek. Ezt engedélyezd és nézd meg hogy elérhető e az oldal /Plex Web Client/. Ha minden oké akkor feljön a Plex bejelentkező oldala.

Kb. ennyi. Még valami. az ütközö disztibuciót úgy tudod eltüntetni hogy a Plexmediaserver repo-t kikapcsolod az OMV-Extrák közül. Ez után már nem fog sípítozni. :DD

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#5065) devil-k


devil-k
nagyúr

Nem tudom, mi van ezzel a fos OMV-vel, de eddig minden klappolt...

A következő a problémám... A Windowson nem tudom elérni a Samba megosztást... Semmit sem változtattam a beállításokon, elvileg mennie kellene... hogy lehet életre kelteni?

- mozi bolondéria -

(#5066) Patice válasza devil-k (#5065) üzenetére


Patice
nagyúr

Restart volt?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5067) devil-k válasza Patice (#5066) üzenetére


devil-k
nagyúr

Volt, igen... de semmi...

- mozi bolondéria -

(#5068) lovi27 válasza devil-k (#5067) üzenetére


lovi27
addikt

A Windowst kellett volna... ;]

(#5069) devil-k válasza lovi27 (#5068) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt is ;]

- mozi bolondéria -

(#5070) doberman válasza devil-k (#5069) üzenetére


doberman
senior tag

win:
cmd
net view \\nas.ip.címe

mit ad vissza?

8lnu

(#5071) devil-k válasza doberman (#5070) üzenetére


devil-k
nagyúr

A hozzáférés megtagadva

- mozi bolondéria -

(#5072) doberman válasza devil-k (#5071) üzenetére


doberman
senior tag

ha elhisszük a win hibaüzenetét, akkor valószínűleg nincs valószínűleg tényleg nincs megosztás a nas-on.
gondolom a webes felület megvan - tehát látszik a hálózaton.
akkor marad az ellenőrzés:
-látszik-e a fizikai lemezek között?
-látszik-e a filerendszerek között?
-vannak-e megosztott mappák?
-SMB engedélyezve van-e?
-szolgáltatásokban szerepel-e?
-szolgáltatásokban be van-e kapcsolva?
szolgáltatásokban fut-e?

elsőre ezeket nézd át.

8lnu

(#5073) devil-k válasza doberman (#5072) üzenetére


devil-k
nagyúr

-látszik-e a fizikai lemezek között?
Igen.

-látszik-e a filerendszerek között?
Igen.

-vannak-e megosztott mappák?
Igen.

-SMB engedélyezve van-e?
Igen.

-szolgáltatásokban szerepel-e?
Igen.

-szolgáltatásokban be van-e kapcsolva?
Igen.

szolgáltatásokban fut-e?

- mozi bolondéria -

(#5074) doberman válasza devil-k (#5073) üzenetére


doberman
senior tag

ez zöld?

egyébként érdekes, hogy minden jó és mégsem jó... valami rossz.
( win alól szoktam használni a Netscan programot, kíváncsi vagyok mit mutat a nas-ra. ha mutat megosztást csak csatlakozni nem lehet hozzá, az már jó kiindulási alap lenne.. )

8lnu

(#5075) devil-k válasza doberman (#5074) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen zöld volt.

De újraraktam ezt a rettenetet. Most már minden fasza... bár, hogy mi lehetett a gond...

Más
Tudja valaki, hogy a Remote Desktopot hogy kell életre kelteni?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5076) mandriva11


mandriva11
tag

Van valakinek, egy jó sources.list file-a ? Nekem valamiért nem akar frissíteni :(

(#5077) LeslieG Jr. válasza mandriva11 (#5076) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! ;)

A default openmediavault 3.x verzió(erasmus) sources.list fájl tartalma:

deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie main
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie main

deb http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free

# jessie-updates, previously known as 'volatile'
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie-updates main contrib non-free
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie-updates main contrib non-free

#repository for installing php7
deb http://packages.dotdeb.org jessie all

A félkövér szöveget már én adtam hozzá a php7 telepítése miatt. Az nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#5078) mandriva11 válasza LeslieG Jr. (#5077) üzenetére


mandriva11
tag

Nagyon köszönöm a segítséget !

(#5079) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

A nasba raktam egy gigabites TP Link TG3269 gigabites kártyát, megy szépen, de valamiért a wol nem akar menni, pedig biosban engedélyezve van, meg az omv-ben is. Valaki tud megoldást?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5080) ptesza válasza szpeti40 (#5079) üzenetére


ptesza
senior tag

A WOL hoz nem kell valami plusz kábel is?

(#5081) szpeti40 válasza ptesza (#5080) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem kell, az alaplapi ethernettel ment szépen.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5082) lovi27 válasza ptesza (#5080) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem nem kell. Mint a neve is mutatja (Wake On Lan) hálózaton keresztül lehet segítségével rendszert felébreszteni.

(#5083) nemurea válasza szpeti40 (#5079) üzenetére


nemurea
aktív tag

A WoL-lal korábban nagyon sokat szórakoztam, a mostani setup-ba be sem lőttem. Amit érdemes megnézni:

- amikor a WoL package-ot elküldöd, akkor már az új MAC címet célozza?
- amikor az OMV-t lekapcsolod, akkor ez az új kártya továbbra is aktív marad? van erre valamilyen linux parancs, de nem nyomom fejből.

(#5084) szpeti40 válasza nemurea (#5083) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen az új mac címre megy a wol.
Most néztem és kikapcsolt állapotban nem megy a kártya, azért nem megy :(((

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5085) nemurea válasza szpeti40 (#5084) üzenetére


nemurea
aktív tag

Hm, oké, oké, de ez nem kötelező érvényű, hogy le kell kapcsolnia. A Windosban pl. egyenként tudod szabályozni, hogy melyik eszköz milyen alvó szintre lépjen be lekapcsoláskor. Szerintem érdemes körülnézni, hogy ugyanez kivitelezhető-e Debianon (valszeg igen, csak nem kattintgatós, hanem parancssoros lesz a megoldás).

Külön nehezítés lehet, hogy ez most ugye PCI vagy PCI-e csatlakozóban van, ugye? Szóval nem tudom, hogy ilyenkor az eszközt kapcsolja le a rendszer vagy magát a csatlakozót.

Hát nem out-of-the-box :N

(#5086) szpeti40 válasza nemurea (#5085) üzenetére


szpeti40
addikt

Értem, majd akkor körülnézegetek.
Igen PCI csatis a nic.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5087) Flowtation


Flowtation
őstag

Hello!
A webgui alatt, a műszerfal résznél a system information-ben lehet állítani a frissítési gyakoriságot? Vagy ez hálózat (sebesség) függő?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5088) lovi27 válasza Flowtation (#5087) üzenetére


lovi27
addikt

Ezt a webgui alatt dolgot nem értem, de a frissítés gyakoriságát jobb, ha a rendszerre bízod.

(#5089) Flowtation válasza lovi27 (#5088) üzenetére


Flowtation
őstag

ööö, arra a részre gondoltam, ahol kiírja a proci és memória terhelést. :B Annak a frissítési gyakoriságát kérdeztem, elnézést ha hülyén fogalmaztam.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5090) lovi27 válasza Flowtation (#5089) üzenetére


lovi27
addikt

Ha jól értelek akkor a Diagnosztika / Rendszer információ / Áttekintés oldal megjelenési gyakoriságára gondolsz. Biztos, hogy nem csináltak rá opciót. Az OMV-ben ahol összeállítják az oldalt kap egy alap időzítést, amit ha tudjuk hol van meg lehet változtatni (amíg egy frissítés vissza nem írja), de nem sok érelme van. A mostani 5 mp gondolom egy átgondolt kompromisszum eredménye. Például a túl gyakori lehet nagyon leterhelné az OMV-t. És biztos van még jó pár szempont amit figyelembe kellett venniük.

(#5091) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a transmission klienst használom a szerveren. Szerda este vihar volt és kihúztam a gépet. Pár dolog tönkre is ment a lakásban így nem foglalkoztam vele, de ma újra indítottam a gépet és a torrentek pirosak, nem tölt se fel se le a kliens. Mi lehet a baj?

Köszönöm a segítséget.

(#5092) cekkk válasza cekkk (#5091) üzenetére


cekkk
veterán

Közben megoldódott a gondom, mert újra telepítettem a gépet.
Ami problémám lenne, hogy hiába osztom meg a mappáimat smbvel nem látszik a gép a hálózaton. Ez miért van? Mit nem kapcsolok be?

(#5093) lovi27 válasza cekkk (#5092) üzenetére


lovi27
addikt

Azonos munkacsoportban legyen a Windowszal.

(#5094) cekkk válasza lovi27 (#5093) üzenetére


cekkk
veterán

Abban van, valami félre siklott a telepítés közben, mert most reggel újra raktam és működik hibátlanul. :R

(#5095) nemurea válasza cekkk (#5094) üzenetére


nemurea
aktív tag

Lehet, lehet, de most szokatlanul sok probléma van a sambával, elképzelhető, hogy a WannaCry kavarta meg az állóvizet Debian+SMB fronton.

(#5096) lovi27


lovi27
addikt

Ha valakit zavart, már nem béta a v3 OMV. 3.0.79 - Info (Latest News)

Nem fordítottak csak 64 bitest!

[ Szerkesztve ]

(#5097) devil-k válasza lovi27 (#5096) üzenetére


devil-k
nagyúr

Érdekes, nekem 3.0.80-ra frissített már. :)

- mozi bolondéria -

(#5098) lovi27 válasza devil-k (#5097) üzenetére


lovi27
addikt

Azért mert stabil kiadás lett a fejlesztés folytatódik.
És még szabadságra se mentek... :D

(#5099) oliblood88


oliblood88
csendes tag

Ma frissítettem 2-ről 3-ra. Tranmissionbt pluginnal volt egy kissebb probléma, de eltávolítás és újra telepítés után működik. Viszont a 2 alatt volt egy Torrents fül, ahol láttam a futó fel/letöltéseket. Ez a 3 alatt eltűnt. Hogyan tudom visszacsalni, vagy valami kerülő út van rá?

(#5100) lovi27 válasza oliblood88 (#5099) üzenetére


lovi27
addikt

Külső programmal, a Remote GUI-val. Sokkal többet tud.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.