Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) paizinho válasza jedie82 (#5848) üzenetére


paizinho
tag

Szia jedie82!
A fórumot nextcloud-ra keresve sajnos nem találtam az általad említett telepítési leírást. Én is tervezem a nextcloud telepítését, így segítséget jelentene, ha megosztanád a lovi27 által javasolt leírás linkjét.
Segítségedet előre is köszönöm.
Paizinho

(#5852) ztsoft válasza paizinho (#5851) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ha az enyém is megfelel, akkor itt megtalálod [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5853) paizinho válasza ztsoft (#5852) üzenetére


paizinho
tag

Szia ZtSoft!
Köszönöm, de a Te linked a Calibre-re mutat. Nekem a nextcloud telepítési utasítás segítene.
Köszönöm:
Paizinho

(#5854) lovi27 válasza paizinho (#5853) üzenetére


lovi27
addikt

A halvány szövegrészben a link, de hogy könnyebben megtalálható legyen:

How To Install Nextcloud on Debian 8

[ Szerkesztve ]

(#5855) jedie82 válasza lovi27 (#5854) üzenetére


jedie82
csendes tag

Pontosan. Ez egy jól érthető leírás. Bár ha másik könyvtárba akarod menteni (esetleg másik meghajtóra) az adatokat, akkor kicsit guglizni kell.

(#5856) lovi27 válasza jedie82 (#5855) üzenetére


lovi27
addikt

És, nem akarod megosztani a módot a fórummal, ha már szóba hoztad? ;]
Ez nem az én linkem volt. Én még a v2-ben az OwnCloudot próbáltam ki, de lassú volt. Valószínűleg a mySQL nem volt rendesen felkonfigurálva. Azóta nálam nem volt felhős az ég....

[ Szerkesztve ]

(#5857) jedie82 válasza lovi27 (#5856) üzenetére


jedie82
csendes tag

Nextcloud telepítése debian8.7 alá, omv3 mellé.
Az alábbiakban leírt telepítést a googliról ollóztam össze, nálam működik.
Mindezt root felhasználóval követtem el, ezért nem sudóztam sehol :) Remélem a fórmátum jó lesz, nem nagyon fórumoztam még...

Íme:

apt-get update
apt-get upgrade
apt-get install apache2
nano /etc/apache2/ports.conf

A ports.conf fájlban írjuk át a portot 90-re, mivel az omv használja a 80-ast.
systemctl enable apache2
systemctl start apache2
systemctl status apache2
apt-get install mariadb-server

a mariadb-t jelszavak nélkül telepítsük.
systemctl start mysql
systemctl status mysql.service
wget https://download.nextcloud.com/server/releases/nextcloud-12.0.3.zip
apt-get install zip unzip bzip2
unzip nextcloud-12.0.3.zip
mv nextcloud /var/www/html
chown -R www-data:www-data /var/www/html/nextcloud

A következő lépésnél mindenhova "igen"-t nyomjunk (Y/Y/Y/Y/Y)
mysql_secure_installation
mysql -u root –p az előbb megadott root jelszóval lépjünk be.
Itt tetszőleges nevű databázis, felhasználót, és hozzájuk jelszavat hozzunk letre (én: nextcloud/nextcloud/passwd) a következő utasításokat írjuk be:
CREATE DATABASE nextcloud;
GRANT ALL PRIVILEGES ON nextcloud.* TO nextcloud@localhost IDENTIFIED BY 'passwd';
FLUSH PRIVILEGES;
quit

majd:
nano /etc/mysql/my.cnf
Ezeket a sorokat adjuk hozzá a [mysqld] részhez:
log-bin = /var/log/mysql/mariadb-bin
log-bin-index = /var/log/mysql/mariadb-bin.index
binlog_format = mixed

majd:
apt-get install sudo
sudo a2enmod rewrite
touch /etc/apache2/sites-available/nextcloud.conf
ln -s /etc/apache2/sites-available/nextcloud.conf /etc/apache2/sites-enabled/nextcloud.conf
nano /etc/apache2/sites-available/nextcloud.conf

Ezeket a sorokat add hozzá:
<VirtualHost *:90>
ServerAdmin admin@yourdomain.com
DocumentRoot "/var/www/html/nextcloud/"
ServerName your-domain.com #nekem 192.168.0.55
ServerAlias www.your-domain.com #nekem 192.168.0.55
<Directory "/var/www/html/nextcloud/">
Options FollowSymLinks
AllowOverride All
Order allow,deny
allow from all
</Directory>
ErrorLog /var/log/apache2/your-domain.com-error_log
CustomLog /var/log/apache2/your-domain.com-access_log common
</VirtualHost>

Ha ez megvan, még ezeket tedd meg:
systemctl restart apache2.service
apt-get install python-software-properties software-properties-common
apt-get install libapache2-mod-php5 php5-json php5-gd php5-mysql php5-curl php5-intl php5-mcrypt php5-imagick
apt-get install mariadb-client
a2enmod rewrite
a2enmod headers
a2enmod env
a2enmod dir
a2enmod mime
a2ensite nextcloud
systemctl restart mysql
service apache2 restart

És kész, ha minden igaz működik. Böngészőbe írd be: http://szerverIP:90 (nekem http://192.168.0.55:90)
Amennyiben másik mappába/meghajtóra szeretnénk hogy mentse az adatainkat (data mappa):

systemctl apache2 stop
a kiválasztott, felcsatolt meghajtó könyvtárában (pl: mnt/safe) hozzuk létre a „nextcloud_data” könyvtárat. Ezután ott hozzuk létre ezt az üres fájlt (.ocdata), majd adjuk ki a jogosultságokat.
cd mnt/safe
mkdit nextcloud_data
touch /mnt/safe/nextcloud/.ocdata
chown -R www-data:www-data /mnt/safe/nextcloud_data/
chmod 777 –R /mnt/safe/nextcloud_data/

majd a "nextcloud.conf" fájlban(lentebb) A hatodik sorban a directory elérési útját írjuk át /mnt/safe/nextcloud_data/
nano /etc/apache2/sites-available/nextcloud.conf
Ezután a /var/www/html/nextcloud/config/config.php fájlban a „datadirectory” elérési útját írjuk át arra ahová akarjuk /mnt/safe/nextcloud_data
nano /var/www/html/nextcloud/config/config.php
Ha megvagyunk, indítsuk el az apache2 szervert. Akár egy gép újraindítást is csinálhatunk.
systemctl start apache2
shutdown -r now

Nekem így tökéletesen működik. Elég sokat kínlódtam mire összehoztam. Remélem egy-két embernek tudtam segíteni. Használjátok egészséggel.

(#5858) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki megbolondult a gépem, vagy az omv. Ma reggelre olyan instabil lett mint egy nő piros betűs ünnep alatt... :W A webgui bejön, de folyamatosan communication failure-t dobál, a lemezeket pl. nem tudom smart alatt megnézni. A többi rész működik, viszont szinte folyamatos a proci 100%-os használata. Ezek mellett a trans remote gui nem csatlakozik a daemonhoz, egyébként elvileg megy a letöltés. Win alatt elérem a megosztásokat, igaz kicsit gondolkodik, viszont vlc alatt már nagyon akadozik a lejátszás, sőt inkább nem működik. Tegnap a vihar miatt volt áramingadozás, sőt egyszer áramszünet is, mert ki volt kapcsolva gép. Négy lemez van a gépben, 3 belső sata-n, egy pedig usb- kábelen, ami egyébként egy freecom egylemezes nas, de most csak külső usb meghajtóként funkcionál (mivel nem szétszedhető, nem tudom kivenni belőle a lemezt). Először azt hittem ezzel van baj, de a másik két belső lemezről se mindig indul el a lejátszás. Sőt épp most kaptam egy érvénytelen könyvtárnév hibát win alatt. Egy perce rá meg megy simán....szóval marha ingatag.
Az nfs megosztást még nem néztem, de valszeg az se lesz jó. Egy szó mint száz, valami elromlott.

Szeretném kérdezni, hogy van valami diagnosztika amit esetleg putty alatt tudok futtatni, hogy ellenőrizzem a gépet? Lemezek állapota, folyamatok, stb. A top parancsnál nem tudom mit kell nézni, ami esetleg pörgeti a procit. Egyébként fontolgatom, hogy újratelepítem, mert még a v2 van fent, bár a gép nem valami erős: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+, 1 Gb ram. egyébként semmi különleges funkció, torrent daemon, samba és nfs megosztás, ennyi.

Szerintetek?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5859) ztsoft válasza paizinho (#5853) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ott van a Nextcloud link is, csak egy kicsit tovább kellett volna olvasni (mivel nem tartozik az OMV-hez, így off-ba tettem). A képen ki is emeltem egy piros kerettel.

(#5857) jedie82
Jó a leírásod! De egy pár észrevételt tennék, ha nem bánod.
Én az OMV-t tettem át másik portra (8080), így kisebb hibalehetőség lesz a szinkronizálásnál, meg esetleg ha még kintről is el szeretnénk érni (akkor viszont komolyabb biztonsági intézkedések kellenek).

majd a "nextcloud.conf" fájlban(lentebb) A hatodik sorban a directory elérési útját írjuk át /mnt/safe/nextcloud_data/
nano /etc/apache2/sites-available/nextcloud.conf

Ennek semmi köze hozzá! Itt csak az Apache2 számára mondjuk meg a /var/www/html/nextcloud/ könyvtár engedélyeit, opcióit.

Amennyiben másik mappába/meghajtóra szeretnénk hogy mentse az adatainkat (data mappa):
Itt jobban utána kellene nézni, mert nem biztos, hogy a php-nek lesz hozzáférése (nem a jogosultságokról beszélek) az útvonalhoz, akkor viszont semmit nem fog menteni.

Még annyit, hogy ha valamilyen gond lenne a Nextcloud elérésével, akkor az /var/log/apache2/your-domain.com-error_log (ahogy a konf fájlban megadtuk) fájlban találunk infót a hibáról. Érdemes mindig egyedi, beszédes nevet megadni, így nem fognak össze akadni, meg könnyebb megtalálni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5860) ztsoft válasza Flowtation (#5858) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Szeretném kérdezni, hogy van valami diagnosztika amit esetleg putty alatt tudok futtatni, hogy ellenőrizzem a gépet?
Ennél sokkal jobb megoldás a log-ok ellenőrzése, ha megy a "webgui"-n is ellenőrizheted, ha nem akkor a Putty alatt mc-vel, vagy a jó öreg parancsokkal (cd, ls, cat, grep), a /var/log könyvtárban találod, amit érdemes keresni, warning, error (pl.: dmesg | grep "(warning|error)" -Ei ).

A top parancsnál nem tudom mit kell nézni, ami esetleg pörgeti a procit.
Nálam alapból CPU % szerint vannak rendezve, így az első sorban lévő pörgeti a legjobban a CPU-t.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5861) jedie82 válasza ztsoft (#5859) üzenetére


jedie82
csendes tag

Az észrevételeket, főleg ha építő jellegű, nem bánom, sőt... Köszönet érte.
Átolvasva amiket leírtál, be kell látnom hogy igazad van. Ezért átírom itthon is a portot, és beállításokat (bár így is műxik, de a tied jobbnak hangzik)
Szóval eme javítások tudatában vágjatok bele a nextcloud telepítésébe.

Még egyszer thx!

(#5862) Flowtation válasza ztsoft (#5860) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Amit irtál parancsot, EZ lett az eredménye, jó hosszú, nekem sajnos nem sokat mond, csak annyit, hogy az sdc-vel van baj.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5863) lovi27 válasza jedie82 (#5857) üzenetére


lovi27
addikt

Csak a kiegészítésre gondoltam, mert az linkelt leírás korrektnek tűnik. De így még jobb! Kiegészíteni tudták.

(#5862) Flowtation

Próbáltad az adatdiszkek nélkül?

(#5864) Flowtation válasza lovi27 (#5863) üzenetére


Flowtation
őstag

Még nem, de erős a gyanúm, hogy a külső usb-s nas lesz a ludas, mert a többi lezemről megy a lejátszás. Bár legutóbb éppen meg tudtam nézni egy epizódot, az elején megakadt párszor, aztán jó lett, de a málnával pl. nem megy. Most meg másolok róla, kiirta, hogy nem elérhető a fájl, aztán harmadik próbálkozásra folytatta a másolást, szóval döglődik. Valszeg leszedem róla az adatokat, aztán ráeresztek egy ellenőrzést, formázást.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5865) nemurea válasza ztsoft (#5859) üzenetére


nemurea
aktív tag

Megtennéd, hogy csak pár pontban összefoglalod, kb. mik lennének azok az óvintézkedések, amiket érdemes megtenni, mielőtt az OMV-t kiengedjük az internet felé (pontosabban, magunkat beengedjük oda kívülről)?

Köszönöm! :R

(#5866) Flowtation válasza Flowtation (#5864) üzenetére


Flowtation
őstag

Update: Ráraktam a desktop gépre, és onnan indítottam egy másolást egy másik vinyóra. Másolás közben azt vettem észre, hogy azokat az állományokat nem tudja, tudta másolni amik az utóbbi két napban kerültek rá. Ekkor kattog, aztán hibát ír a double commander. Gparted partíció ellenőrzés lemegy simán, hibát nem jelez. :F

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5867) lovi27 válasza Flowtation (#5866) üzenetére


lovi27
addikt

Mekkora, mikori ez a HDD? Megéri a bizonytalanságot?
A S.M.A.R.T. se mutat semmi rendelleneset?

(#5868) Flowtation válasza Flowtation (#5866) üzenetére


Flowtation
őstag

Bocs a dupláért!
HDsentinel-el íme az eredmény: :((
HDD Device 1: /dev/sdb
HDD Model ID : SAMSUNG HD501LJ
HDD Serial No: S0MUJ1EP902496
HDD Revision : CR100-11
HDD Size : 516064 MB
Interface : JMicron USB/ATA
Temperature : 45 °C
Highest Temp.: 61 °C
Health : 0 %
Performance : 100 %
Power on time: 751 days, 8 hours
Est. lifetime: 0 days
Failure Predicted - Attribute: 5 Reallocated Sectors Count, Count of sectors moved to the spare area. Indicate problem with the disk surface or the read/write heads.
There are 1024 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.
Based on the number of remapping operations, the health of the disk was decreased in different steps.
1931 errors occured during data transfer.
In case of sudden system crash, reboot, blue-screen-of-death, inaccessible file(s)/folder(s), it is recommended to verify data and power cables, connections - and if possible try different cables to prevent further problems.
More information: http://www.hdsentinel.com/hard_disk_case_communication_error.php
Replace hard disk immediately.
It is recommended to backup immediately to prevent data loss.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5869) lovi27 válasza Flowtation (#5868) üzenetére


lovi27
addikt

Replace hard disk immediately.
It is recommended to backup immediately to prevent data loss.

Azonnal cserélje ki! Azonnal mentse az adatait!

(#5870) doberman válasza Flowtation (#5868) üzenetére


doberman
senior tag

adat katasztrófa előtti állapot... (újra allokált szektorok, hibás szektorok, átviteli hibák)
azonnali cserésnek tűnik, be sem kapcsolnám míg nincs másik vinyó amire menteni kellene...

8lnu

(#5871) Flowtation válasza doberman (#5870) üzenetére


Flowtation
őstag

és (#5869) lovi27

Igen, ezeket értem, beigazolódott a gyanú. Mint írtam, ez a sorozatok lemez, szóval nem életveszély, nem pótolhatatlan, inkább csak sok adat. Ja és a java részét átmásoltam, csak az utóbbi két nap dolgait nem sikerüt, az meg elenyésző. Itt fut most egyébként mellettem, a desktopon rajta van, lehet,h elszórakozok vele. Mivel ez egy NAS és nem szerelhető, szóval már mindegy.

Köszi srácok az infokat!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5872) ztsoft válasza Flowtation (#5862) üzenetére


ztsoft
őstag

Igen az sdc-n valószínűleg hardver hiba van. Próbáld meg lementeni róla az adatokat, majd formázni, mert a log szerint az sdc1-es partícióra írja a hibát.
Szerintem az a lemez megérett a cserére.

(#5865) nemurea
Ez a hozzászólásom az alap telepítésű Apache2-re vonatkozik, ami a Nextcloud-ot szolgálja ki (egy rosszul beállított webszervert könnyen fel lehet törni).

Maga az OMV biztonságos, de a https nem árt neki sem (én az OMV-t nem engedném ki a netre, minek, a beállítások otthon elvégezhetők). Az OMV által konfigurált programoknál már más a helyzet (némi informatikai ismeretet megkövetel).

Az ssh-nál csak kulcsos beléptetés (én ez alapján csináltam [link]), root login tiltása, esetleg másik port használata (az utóbbi a többinél is hatásos lehet).
Samba-t kizárólag a belső hálózatra korlátozni.
Ahol csak lehet titkosított kapcsolatot alkalmazni.
Csak a nélkülözhetetlen programokat (portokat) engedni ki a netre.

Ami kezdésnek jó, az a port szkennelés tiltása (legjobb lenne egyből a router-ben, de az OMV-s gép is jó lehet, Debian 8-ra egy lehetséges megoldás [link]).
Még jó lehet a fail2ban, de itt is a megfelelő konfiguráció elengedhetetlen (a net tele van vele, hogy az adott programra, hogy kell beállítani).

Elég sok helyen olvastam, hogy csak a VPN-t engedik ki, azon belül az egész belső háló elérhető (mivel nem értek hozzá, így ebben már nem tudok segíteni).

ui.: Mivel nem vagyok informatikus, így az itt leírtakat kérem a helyén kezelni. A tudásomat több éves Linux használattal, netes leírásokkal, Linux Akadémia ingyenes képzéseivel szereztem.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5873) Flowtation válasza ztsoft (#5872) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Csak egy partíció van, és ez egy nem szétszedhető nas, amit kényszerből használok az omv-ra kötve, nemsokára jönnek a "rendes" lemezek. Mentettem amit tudtam.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5874) lazydog válasza Flowtation (#5873) üzenetére


lazydog
addikt

Mi az hogy nem szétszedhető?
Én olyat nem ismerek. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#5875) Flowtation válasza lazydog (#5874) üzenetére


Flowtation
őstag

jaja, úgy értettem, hogy egyszer biztosan szétszedhető. :K

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5876) ztsoft válasza lazydog (#5874) üzenetére


ztsoft
őstag

Én is furcsálltam egy kicsit. Igaz, egy kalapács mindenre megoldás lehet. ;]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5877) ztsoft válasza Adamo_sx (#5836) üzenetére


ztsoft
őstag

Meg is jött a MiniDLNA plugin javított verziója! :C Még egyszer köszönöm a közreműködésedet! :R

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5878) paizinho válasza ztsoft (#5859) üzenetére


paizinho
tag

Szia ZtSoft!
Köszi :K , ez valóban elerülte a figyelmemet. A telepítési eredmény sajnos várat magára, mert egyenlőre a gyűjtögetés szakaszában vagyok, a gépet a közeljövőben kapom meg, időm azonban nagyon kevés. Köszönöm a türelmedet, segítségedet.

@Lovi : köszi a kiemelést.

Üdv.:
Pazinho

[ Szerkesztve ]

(#5879) doberman válasza Flowtation (#5875) üzenetére


doberman
senior tag

mi ez a vas amit nem lehet szétszedni??? tipus,fénykép...
egyébkéntis - mint feljebb írták, olyan nincs... :DD

8lnu

(#5880) Flowtation válasza doberman (#5879) üzenetére


Flowtation
őstag

Csak a kedvetekért:

kép ;]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5881) doberman válasza Flowtation (#5880) üzenetére


doberman
senior tag

hmmm ha nincs látható csavar akkor vagy elfedték, vagy pattintós... nézd ha rossz akkor már mindegy alapon meg kellene nézni a talpak alatt vagy az előlap van ragasztva és mögötte.. najó ez csak fejben sakkozás.. :DD

8lnu

(#5882) Flowtation válasza doberman (#5881) üzenetére


Flowtation
őstag

Van négy csavar alul, de mintha disz lenne, semmi nem mozdul. Az előlapot próbáltam leszedni, de ragasztva van, nagyon nem akartam feszegetni. Ezért inkább így volt rákötve a nagy gépre. Ha lesz időm, meg kedvem lehet, hogy nekiesek. Nyilván valahogy összerakták, szóval... :K

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5883) nemurea válasza ztsoft (#5872) üzenetére


nemurea
aktív tag

@ztSoft: köszönöm, ezeken a pontokon végigmegyek, ha rászánom magam, hogy kiengedjem a külvilág felé az adatokat. :R

(#5884) vadkörte válasza Flowtation (#5882) üzenetére


vadkörte
addikt

(#5885) Flowtation válasza vadkörte (#5884) üzenetére


Flowtation
őstag

:B Na eddig még nem volt érkezésem...

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5886) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo estet!
Az osszefoglalo alapjan beallitottam a szoftvert egy Raspberry Pi 3-on ami eddig csak Kodi lejatszokent funkcionalt, de az megszunt. Egyelore csak egy pendrive van radugva, mert nincs kulon tapos HDD hazam.
Megosztast mar elerem. Erdekelne, hogy a deluge, a downloader vagy a transmission lenne alkalmasabb kliens? Illetve egy LG TV-re mivel tudnam streamelni majd a videoim? Plex? Na meg lesz meg egy halom kerdesem, de egyelore haladnek sorban.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5887) soldi3r válasza soldi3r (#5886) üzenetére


soldi3r
veterán

Meg 3 gyors kerdes az elozoekhez.
A lemezt levalasztva es pl egy windowsos gepre dugva elerheto a tartalma?
A rendszer driverrel sem tud kezelni NTFS-t?
Mi lenne a legalkalmasabb hardware? Gondolkoztam egy regebbi laptopon, amin van SATA2 es gigabit, vagy esetleg Banana Pi-re is elerheto? Mar ha a RasPi visszakerulne medialejatszonak, ahogy latom pl egy HD film nem nagyon erolteti meg ezt a vasat sem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5888) vadkörte válasza soldi3r (#5887) üzenetére


vadkörte
addikt

(#5886) soldi3r:
"Az osszefoglalo alapjan beallitottam a szoftvert egy Raspberry Pi 3-on..."
Mondtam, hogy nem lesz nagy kihívás. :)

"Egyelore csak egy pendrive van radugva, mert nincs kulon tapos HDD hazam."
Ha maradsz 2,5"-en, akkor elég egy aktív HUB, de megfelelően erős táp - 2,5A - esetén az sem feltétlenül kell.

"Erdekelne, hogy a deluge, a downloader vagy a transmission lenne alkalmasabb kliens?"
Deluge <> Transmission. Kinek ez jön be, kinek az. Próbáltam a Deluge-ot, nekem nem jött be a logikája, maradtam a Transmission-nél. Egyszer kell jól belőni, utána csak használod.

"Illetve egy LG TV-re mivel tudnam streamelni majd a videoim? Plex?"
Ha már használtál eddig is Plex-et, akkor én nem dobnám ki, ha nem használtál, elég a mini DLNA is. Ha a Pi visszamegy médiakliensnek Kodival, jó az NFS megosztás is.

"A lemezt levalasztva es pl egy windowsos gepre dugva elerheto a tartalma?"
Ha nem linux filerendszert használsz - pl. EXT4, BTRFS - hanem FAT32, exFAT, NTFS akkor igen.

"A rendszer driverrel sem tud kezelni NTFS-t?"
Elvileg telepíteni kell NTFS kiegészítőt, én emlékeim szerint SSH-n keresztül apt-get módszerrel tárolóból telepítettem, nem a plug-in-ek közül. Bizonyos esetekben lassabb file-műveleteket eredményezhet az NTFS file-rendszer használata. (vannak nálam nagyobb OMV okosok, ők majd bővebben kifejtik, ha kellene)
Én egy ideig NTFS-en használtam a gépben lévő adatlemezt, (a rendszer egy SSD-n van) mert bizonytalan volt a HDD sorsa. Amikor rendeződött - vettem helyette másik lemezt a külső HDD házba :) - akkor az OMV-vel átformáztam EXT4-re.

"Mi lenne a legalkalmasabb hardware? Gondolkoztam egy regebbi laptopon, amin van SATA2 es gigabit, vagy esetleg Banana Pi-re is elerheto? Mar ha a RasPi visszakerulne medialejatszonak, ahogy latom pl egy HD film nem nagyon erolteti meg ezt a vasat sem."

Napelemes számológépen kívül lényegében bármi megfelel. Ha sok HDD-t akarsz használni és kell a RAID + több oprendszert virtualizálsz, akár ||-n is majd, akkor egy komoly legalább Core i3-i5 alapú gépet kell építeni sok RAM-mal (16-32GB, vagy több). Esetleg egy HP microservert venni.
Pi-n maradva a LAN/USB lesz a gyenge keresztmetszet, mivel a Pi-nél a kettő eszköz egy buszon osztozik.
A BananaPi mellett szól, hogy bizonyos verziói rendelkeznek SATA porttal és gigabites LAN-nal, egyes verziók eMMC háttértárral is, pl. BPI-M2 Ultra. Így pl a mSD-t nem kell rendszerlemeznek használni, azon a 8GB-on az OMV több, mint kényelmesen elfér. Feltéve, hogy a belső eMMC tárhelyre lehet operációs rendszert telepíteni. A BPi-ket nem ismerem.
Én EZ alapján egy Dell Optiplex 160 őskori dual Atom-os vékonyklienst üzemeltem be OMV-s NAS-nak. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve, ettől függetlenül látom a hiányosságait.
Átlag mezei pár lemezes NAS-nak egy négymagos passzív hűtős integrált Celeronos miniITX lap 2-4GB-RAM-mal bőven elég lehet, valami pofás kis miniITX kuckóban. Bár a lemezek elé nem árthat egy alacsony zajú venti.

Az RPi2-m 1080p-s fHD tartalmakkal "röhögve" megbírkózik. Nem véeltlen, hogy nem fogom lecserélni a nagyon lasssan épülési fázisba kerülő médiacenteremben sem, pedig a Rock64 nagyon könyörgött, hogy vegyem meg. :DDD

Bocs, a hosszú léért.

Üdv. V. Körte

(#5889) ztsoft válasza soldi3r (#5887) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

A lemezt levalasztva es pl egy windowsos gepre dugva elerheto a tartalma?
Igen, léteznek Windows-ra olyan programok, amik olvasni tudják az ext4 partíciót.

A rendszer driverrel sem tud kezelni NTFS-t?
Ugye nem az adat lemezt akarod NTFS-re formázni? Ezt nem ajánlom, így nincs jogosultság kezelés (ez egyben biztonsági kérdést is felvet egy NAS esetén)! Tessék Linux fájlrendszert használni.

Másik oldalról megközelítve, igen, tudja kezelni az NTFS-t, mint ahogy (#5888) vadkörte is leírta.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5890) soldi3r válasza vadkörte (#5888) üzenetére


soldi3r
veterán

Meg nem tudom, szerintem veszek egy olyan 3.5"-os hazat, amibe rakhato mindket meret.
Transmission hasznaltam, Debianon sot, talan meg windowson is. Akkora azt hiszem azt probalom.
Nem Plexeltem sosem, akkor megprobalom a DLNA-t, PC-rol is igy osztottam meg a tartalmat, igaz, ott volt ra gyari software.
Van LinuxCNC-s gepem, azon Debian van, szoval az sem gond, de ha lehet maradnek valami univerzalisabb fajlrendszernel. Mondjuk mintha nem is ajanlott volna FAT-ot, ugyhogy ez most EXT4-es.
Nem lesz sok HDD, szerintem 2, de az egyikre csak nehany dolgot szinkronizalnek, az mondjuk mehetne USB-n.
Igen, en is hasonlo a banant neztem, 1.5GHz-es processzorral, 2GB memoriaval, gigabites halozatta es SATA csatival, de mondjuk lenne Lenovo X200 is, hasonlo aron.

(#5889) ztsoft, Nem hiszem, hogy szuksegem lesz ra, de akkor nem is foglalkozom vele.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#5891) Dadan01


Dadan01
senior tag

Most hogy van javított minidlna, gondoltam frissítenék. De hogyan? A plugin verziószáma megegyezik azzal, amiben már a frissebb dlna van. Ötlet?

(#5892) ztsoft válasza Dadan01 (#5891) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

A javított plugin verziószáma 3.3.11 (openmediavault-minidlna_3.3.11_all.deb). Ha Neked is ez van, akkor már frissítetted.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5893) Dadan01 válasza ztsoft (#5892) üzenetére


Dadan01
senior tag

Akkor automatikusan történt, mert a verziószám azonos. A minidlna verziója viszont 1.1.6, ez nem frissult 1.2-re nálad?

(#5894) ztsoft válasza Dadan01 (#5893) üzenetére


ztsoft
őstag

Akkor automatikusan történt, mert a verziószám azonos.
Nem tudok róla, hogy lenne ilyen lehetőség az OMV-ben, szerintem csak átsiklottál felette az előző frissítésnél.

A minidlna verziója viszont 1.1.6, ez nem frissult 1.2-re nálad?
Nem.

root@mynas:/# apt search minidlna
Sorting... Kész
Full Text Search... Kész
minidlna/jessie-backports,now 1.1.6+dfsg-1~bpo8+1 amd64 [installed,automatic]
lightweight DLNA/UPnP-AV server targeted at embedded systems

openmediavault-minidlna/jessie,now 3.3.11 all [installed]
OpenMediaVault miniDLNA (DLNA server) plugin

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5895) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Van ez a Omv remote free alkalmazás, azt hogy tudom megcsinálni omv 3.0.90 alatt, hogy a grafikonoknál lássam a ventillátorokat, meg a hőmérsékleteket?
A lm-sensors-t raktam fel, de azzal nem akar menni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5896) ztsoft válasza szpeti40 (#5895) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

A webes felület alatt működik? A Sensors plugint feltetted? Az alkalmazásnál a fő képernyőn a "lebegő i" betűre koppintva jönnek elő a grafikonok.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5897) szpeti40 válasza ztsoft (#5896) üzenetére


szpeti40
addikt

webes felületen se látom, a bővítményeknél nem találtam a Sensors-t, se a teszt plugineknél se.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5898) vadkörte válasza szpeti40 (#5897) üzenetére


vadkörte
addikt

HW tudná?

Üdv. V. Körte

(#5899) szpeti40 válasza vadkörte (#5898) üzenetére


szpeti40
addikt

Ezekkel a parancsokkal megjelent a plugin fülön is és feltudtam rakni:

rm /usr/share/openmediavault/mkconf/sensors
wget -O /usr/share/openmediavault/mkconf/sensors https://raw.githubusercontent.com/OpenMediaVault-Plugin-Developers/openmediavault-sensors/master/usr/share/openmediavault/mkconf/sensors
chmod +x /usr/share/openmediavault/mkconf/sensors
/usr/share/openmediavault/mkconf/sensors
sh -x /usr/share/openmediavault/mkconf/sensors

mostmár működik! :R

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5900) ztsoft válasza szpeti40 (#5897) üzenetére


ztsoft
őstag

Nekem ott van.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.