Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) Kiratheonly válasza lovi27 (#5550) üzenetére


Kiratheonly
tag

Lehet elhamarkodottan jelentettem ki, de mivel semmilyen feladatot nem adtam neki, ezért gyanús, hogy valamilyen más problémába ütközött (próbálta magát frissíteni sikertelenül, többször is, holott erre volt lehetősége).

A teljesítményszint indokot nem tudom elfogadni, ha a proci terhelése 10%-on van a memória pedig 50% átlagosan és nincsenek kiugró peak-ek.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#5552) vadkörte válasza lovi27 (#5550) üzenetére


vadkörte
addikt

+1
Használom én is és nem veszek észre kiugró teljesítmény ingadozásokat. Pedig a kis Dell-em kétmagos Atomja minden csak nem erőgép.

Üdv. V. Körte

(#5553) lovi27 válasza Kiratheonly (#5551) üzenetére


lovi27
addikt

Nem a te gépedről írtam! Csak példa volt amikor el tudom képzelni, hogy gondot okoz.
De ha nem adtál neki semmilyen feladatot (ha egyáltalán engedélyezett volt) és mégis hibát okozott, akkor valami telepítési gubancra tippelek.

(#5554) Pete55555


Pete55555
addikt

Csak belinkelnék néhány képet... Hátha tudtok segíteni.

Egy
Kettő
Három

...Szeretem leracsniztatni...

(#5555) lovi27 válasza Pete55555 (#5554) üzenetére


lovi27
addikt

Az Egy és a Kettő ugyanaz a kép, de nem lényeges.

Úgy látom van egy 26 GB-os rendszerdiszked és egy 8 GB-os NTFS HDD? csatolva. Azon 1 GB szabad, de semmi nincs róla megosztva! Nincs megosztott mappád!

A samba beállítások majdnem az alap, csak a Felhasználói saját könyvtárak opció van pluszba engedélyezve, ami többnyire nem kell. Ez megosztja a rendszerdiszken lévő Home és a felhasználó pl. Emese nevű könyvtárakat. Tehát mégis kéne látnod kettőt a rendszerlemezről.

Ha van tűzfal ideiglenesen kapcsold ki. Pingelni próbáltad az OMV-t?

[ Szerkesztve ]

(#5556) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok! Adott egy nyugis szombat, így lépnék előre egyet a checklistán: meg szeretném oldani, hogy a nálam lévő OMV szerverről egy-két könyvtár (jellemzően családi fotók) automatikusan szinkronizálódjanak édesapám Synology-jára. Nem vagyok jártas az rsync-ben, de itt az ideje.

Első körben nyitottam egy portot a távoli routeren, ami a Syno IP-címére a 21-es portra mutat. Szépen el is érem itthonról FTP-n keresztül a célkönyvtárt. És most látom, hogy az rsync mintha teljesen más vonalon mozogna, tehát ez tök felesleges volt :U

Átnéztem egy-két anyagot a neten, illetve itt is, a fórumon, de ilyen tartalommal két évvel ezelőtt volt az rsync utoljára említve ht42 tollából, de azt még párszor el kell olvasnom, hogy megértsem... :F Nem a standard plugint használta, ahogy látom.

Tehát ha valakinek van működő módszere ilyesmire (push rsync távoli szerver felé), akkor megtenné, hogy leírja a fő lépéseket? A Syno-t szerintem be tudom állítani, az jobbára két kattintás, de pl. az ottani routert hogyan kell beállítani, hogy az OMV rsync-je meg is találja a fogadó rsync-et?

Közben majd olvasom tovább a netet is... Köszi előre!

(#5557) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Ma olvastam, hogy már nyáron kijött a stabil Debian Strech (9). Erre vajon föl lehet kalapálni az OMV3-at, vagy kizárólag az OMV4 fog majd rámenni?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#5558) lovi27 válasza Patice (#5557) üzenetére


lovi27
addikt

Egyértelműen nemet mondtak. Majd csak a v4, ami szerintük nem fog jelentősen eltérni a mostanitól, így remélhetőleg nem kell majd annyit várni rá, mint amennyit az OMV3-ra kellett. Mivel jobb a Debian 9?

(#5559) osztraksajt válasza nemurea (#5556) üzenetére


osztraksajt
őstag

Általában az rsync a 873-as portot használja, tehát azzal kezd hogy azt megnyitod a távoli routeren a syno nas felé.

Én egy távoli Qnap nas felé backupolok, alapvetően így, de gondolom a syno sem különbözik lényegesen:

Távoli nason rsync szerver aktíy, könyvtár kijelölve ahová tegye az rsyncen feltöltött adatokat. Értelemszerűen a távoli nason kell egyen egy tetszőleges rsync/blabla (vagy ami tetszik) felhasználó ami tud írni a megadott rsync könyvtárba, illetve nem árt egy megfelelő dyndns szolgáltató sem hacsak nincs fix IP-d amire tudsz hivatkozni.

Az OMV rsync job a kliensen nálam így néz ki:
Típus: Távoli
Mód: Tolás
Forrás mappa: A megosztott mappa amit fel akarsz tölteni (pl Fotók)
Célállomás szerver: rsync://rsync@xxxx.fixdns.hu:873/rsync/Pictures
Hitelesítés: Jelszó
Jelszó: blabla

(#5560) lovi27 válasza nemurea (#5556) üzenetére


lovi27
addikt

Már volt kérés. Ha megoldottad csinálj róla rövid, de használható leírást. Biztos lenne aki örülne neki.

(#5561) Patice válasza lovi27 (#5558) üzenetére


Patice
nagyúr

Hint: Debian 9-re már a 17-es Kodi. Érdekel a NAS-HTPC kombó.

Ubuntu Server a másik jelölt, de ott a NAS részt full parancssorból kellene összehoznom.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#5562) nemurea válasza osztraksajt (#5559) üzenetére


nemurea
aktív tag

OK, köszönöm, ezekre az infókra volt szükségem! Nem fog azonnal menni, mert édesapámnál Telekom router van, amit nem lehet távolról menedzselni (rákérdeztem a T-nél), de megoldom a port forward-ot.

@lovi: Ha összejött, leírom, de elvileg "csak" ezeket a fenti lépéseket kell megoldani Syno-íz szerint. A port forward részével voltam bajban, de a szintaxis is nagyon hasznos volt, hogy nem kell kinyomoznom.

(#5563) nemurea válasza Patice (#5561) üzenetére


nemurea
aktív tag

webmin ott is segít.

(#5564) Patice válasza nemurea (#5563) üzenetére


Patice
nagyúr

Amiket olvastam a biztonságosságáról: kizárt. :N

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#5565) osztraksajt válasza nemurea (#5562) üzenetére


osztraksajt
őstag

Apu a gépet bekapcsolja, join.me vagy teamviewer....

(#5566) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni openmediavault 3.0.88 alá Kodi telepítéshez.

Leírást találtam ezen a linken:

[link]

A következő lépésnél tartok:

És a következő üzenetet kapom:

A hiányzó csomagot fel tudom valahogy telepíteni?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#5567) lovi27 válasza akipapi (#5566) üzenetére


lovi27
addikt

Szia!

Itt lehet hamarabb kapsz segítséget: Kodi fórum.

(#5568) Dadan01


Dadan01
senior tag

Üdv!

Közel három hete használom az omv3-at, asrock j3455 lap, 4giga ram, 64gb ssd rendszer, 3 TB wdred adatnak. Mivel tesztüzemben nem volt semmi hiba, telepitettem a vegső helyére, ahol monitort nemnaagyon lehet kötni rá, mondanom sem kell, itt kezdődtek a gondok. Két, de legfeljebb három naponta elérhetetlen lesz a szerver. Se ping/ssh, samba, transmission semmi életljel. Kikapcs bekapcs megint megy 2-3 napig. Megnéztem hátha a var/log/messages ad vmi támpontot, és mindig a cron-apt hajnal 4-es futtatása után tűnt megállni a rendszer, vagy az rsyslogd után. Tapasztalt vki ehhez hasonlót? Érdekes, bár ki van kommentezve az /etc/cron.d/cron-apt configban a sor, akkor is fut ez az update a mai napig, restart megvolt. Lehet ez a sor nem felelős a jelenségért, most hogy nézem a test paraméterrel valszeg nem telepít semmit.

(#5569) akipapi válasza lovi27 (#5567) üzenetére


akipapi
tag

Ok, köszönöm.

(#5570) lovi27 válasza Dadan01 (#5568) üzenetére


lovi27
addikt

Szia! Ezen, a mostani végleges hardveren tesztelted?

(#5571) ptesza válasza Pete55555 (#5400) üzenetére


ptesza
senior tag

Hirens boot cd kell neked. Van valami boot manager ahol ki lehet választani az USB-t is.

Bocs. Most látom elbénáztam és egy túl régi hozzászólásra írtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5572) Dadan01


Dadan01
senior tag

Igen, csak az adat hdd volt egy kisebb 1 TB-os szintén usb 3-as.

(#5573) lovi27 válasza Dadan01 (#5572) üzenetére


lovi27
addikt

Kapásból arra gondolok, hogy túlmelegszik a hardver. De azt mindenképpen jó volna tudni, hogy újraindítás előtt írt e ki valamit és ha igen mit a képernyőre. Ha valamelyik hardverelem megemelt órajellel üzemel állítsd vissza alapra. Vagy, ha más ötlet nincs próbaképpen semmihez sem nyúlva pár napig üzemeltesd szabad helyen rádugott monitorral, hogy így előjön-e a hiba.

(#5574) Dadan01 válasza lovi27 (#5573) üzenetére


Dadan01
senior tag

Új hardver, memtest futott rajta sokat. A mostani helyén egy venti kavarja a levegőt. Egy j3455 celeron a proci, max 10watt tdp, átlag 0.1 load, nem melegedik semmit sem. 24 órán át lessem a monitort mikor adja fel? A lap vagy a tv sajátossága, hogy a karakteres módú kijelzőről hdmi-n csak egy restart után lesz kép, szóval ha meg is áll a rendszer, utólag nem tudom megnézni. :p

[ Szerkesztve ]

(#5575) footy válasza Dadan01 (#5574) üzenetére


footy
addikt

Logserver?

(#5576) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!

A következő problémára keresek megoldást:

Mikor a szerverben levő fájlokat át szeretném mozgatni, nagyon lassan megy a folyamat.
Ha ugyanazon HDD-levő fájlt szeretném mozgatni, akkor is. kb. 2,5 MB/s a sebesség. :W

Szerintem ennél jóval gyorsabban kellene mennie.

Van e valamiféle beállítás az Openmediavault-ban, amitől gyorsabb lenne?

Örök hála a segítségért ! :R

(#5578) Patice válasza szpeti40 (#5577) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyenekhez legközelebb használd a pastebin-t.

Valami bekavarhatott, folyton a csomagok azonosítási hibája miatt rinyál.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#5579) szpeti40 válasza Patice (#5578) üzenetére


szpeti40
addikt

Itt a hiba pastebin-el, az előzőből lehet törölni azt a hosszút, mert én már nemtudom :B
Bocsi mindenkitől, nem akartam 3500 sort iderakni :B :R

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5580) lovi27 válasza Dadan01 (#5574) üzenetére


lovi27
addikt

Nem, nem kell 24 órán át nézni. Félreértettél. Csak amikor "lefagy" a kommunikáció a gép még valószínűleg működik és ha van rádugva monitor lehet keresni mi történt. Egyéb funkciók működnek, internet van, router, stb.? Ezekre gondoltam. Valahol el kell indulni. Én nem az OMV-ben keresném, eddig nem adott rá okot.

(#5581) lovi27 válasza szpeti40 (#5579) üzenetére


lovi27
addikt

Azt hittem meghülyült a böngészőm. Csak tekerem, tekerem és nem ér a végére sose... ;]

(#5582) szpeti40 válasza lovi27 (#5581) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát én is meglepődtem, hirtelen azt hittem, hogy ugyan azt másoltam be sokszor :))

Meg lehet valahogy oldani? Újrarakni, nem szívesen raknám.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5583) lovi27 válasza szpeti40 (#5582) üzenetére


lovi27
addikt

A listával a mondandód is törlődött, így most nem tudom mit akartál csinálni, de a szokásosakat kipróbálhatod: autoremove, autoclean parancsok, uninstall azt a valamit, apt törlés futtatása, újraindítás, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5584) szpeti40 válasza lovi27 (#5583) üzenetére


szpeti40
addikt

Egyik nap, a 40gb-os hdd-t amin az omv lakik, az omv partícióját linux live cd-vel 8gb-ra csökkentettem, és a maradékon egy ext4-es partíciót csináltam, hogy tudtjak oda is pakolgatni.
Most egy bővítményt raktam volna fel, de ez fogadott, és frissíteni se tudok frissítéskezelőben, mert ugyan ez a hiba. :W

Újraíndítást próbáltam, az nem segített.

Szerk: se az apt-get autoremove, apt-get autoclean, apt törlés :(

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5585) Dadan01 válasza lovi27 (#5580) üzenetére


Dadan01
senior tag

Biztosan az omv a ludas. A jelenlegi hálózatban ez az új elem. Fix és dinamikus ip-vel is tudja ezt az eltűnős mutatványt.

footy
Logokban mit keressek, mert nézegettem de semmi nem szúrta ki a szemem.

(#5586) lovi27 válasza szpeti40 (#5584) üzenetére


lovi27
addikt

A swap partíciót meghagytad?

(#5587) szpeti40 válasza lovi27 (#5586) üzenetére


szpeti40
addikt

Mindent meghagytam, csak a "nagyot" csökkentettem.

Közben ezt találtam, hátha találok itt megoldást.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5588) lovi27 válasza szpeti40 (#5587) üzenetére


lovi27
addikt

Mit nem tudtál telepíteni? Parancssorban vagy a webgui-ban próbálod?

(#5589) szpeti40 válasza lovi27 (#5588) üzenetére


szpeti40
addikt

Webgui.
Egyik bővítményt és frissítést se tudom telepíteni webguiból. Mindre a fenti linkelt hiba jön ki.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5590) szpeti40 válasza szpeti40 (#5589) üzenetére


szpeti40
addikt

Parancssorban is ugyan az a hiba.

root@PetiNas:/# swapon -s
Filename Type Size Used Priority
/dev/sda5 partition 1633276 0 -1
root@PetiNas:/# free -m
total used free shared buffers cached
Mem: 2025 1870 154 0 19 1711
-/+ buffers/cache: 140 1885
Swap: 1594 0 1594

A swap használt: 0 , vele lenne a baj?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5591) lovi27 válasza szpeti40 (#5589) üzenetére


lovi27
addikt

Azt látom a hiba listádból, épp ezért kérdeztem és nem azért mert engem érdekel ki mit telepít.

Valami beragadhatott telepítéskor és először azt el kellene távolítani, hogy visszajöjjön a plugin lista. Próbáld ezt:
apt-get --purge remove ide amit próbáltál
apt-get clean

apt-get -f install
apt-get upgrade
apt-get -f install

Ha nem bántottad, nem mozgattad akkor miért lenne baj a swap-pel.

(#5592) szpeti40 válasza lovi27 (#5591) üzenetére


szpeti40
addikt

root@PetiNas:/# apt-get upgrade
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Az alábbi csomagok frissítve lesznek:
gnupg gpgv libcurl3-gnutls libgd2-noxpm libgssapi-krb5-2 libidn11 libk5crypto3 libkrb5-3 libkrb5support0 libxml2
php5-cgi php5-cli php5-common php5-fpm
14 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
Letöltendő adatmennyiség: 15,6 MB.
A művelet után 21,5 kB lemezterület szabadul fel.
Folytatni akarja [I/n]? i
Letöltés:1 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main libk5crypto3 i386 1.10.1+dfsg-5+deb7u8 [110 kB]
Letöltés:2 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main libgssapi-krb5-2 i386 1.10.1+dfsg-5+deb7u8 [151 kB]
Letöltés:3 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main libkrb5-3 i386 1.10.1+dfsg-5+deb7u8 [403 kB]
Letöltés:4 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main libkrb5support0 i386 1.10.1+dfsg-5+deb7u8 [50,5 kB]
Letöltés:5 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main libidn11 i386 1.25-2+deb7u3 [179 kB]
Letöltés:6 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main libcurl3-gnutls i386 7.26.0-1+wheezy20 [330 kB]
Letöltés:7 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main libgd2-noxpm i386 2.0.36~rc1~dfsg-6.1+deb7u9 [230 kB]
Letöltés:8 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main libxml2 i386 2.8.0+dfsg1-7+wheezy9 [895 kB]
Letöltés:9 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main php5-cli i386 5.4.45-0+deb7u11 [2.622 kB]
Letöltés:10 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main php5-fpm i386 5.4.45-0+deb7u11 [2.654 kB]
Letöltés:11 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main php5-cgi i386 5.4.45-0+deb7u11 [5.229 kB]
Letöltés:12 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main php5-common i386 5.4.45-0+deb7u11 [635 kB]
Letöltés:13 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main gpgv i386 1.4.12-7+deb7u9 [222 kB]
Letöltés:14 http://security.debian.org/ wheezy/updates/main gnupg i386 1.4.12-7+deb7u9 [1.939 kB]
Letöltve 15,6 MB 2mp alatt (7.457 kB/s)
dpkg: unrecoverable fatal error, aborting:
reading files list for package 'openmediavault-omvextrasorg': Kimeneti/bemeneti hiba
Creating index of upgradeable packages ...
Creating index of openmediavault plugins ...
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)

Ugyan ez a baj :(
Beírtam az apt-get --purge remove openmediavault-nginx
Ugye nem tudta törölni, mert nem tudtam felrakni.

De most nézem, hogy a rendszer HDD-t, amin a partíciót módosítottam, a SMART "nem látja".

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5593) footy válasza Dadan01 (#5585) üzenetére


footy
addikt

Arra gondoltam, hogy kellene kulso logserver es abban a pillanatban ranezni amikor megtortenik a "baj"

(#5594) lovi27 válasza szpeti40 (#5592) üzenetére


lovi27
addikt

Ha nem titkolod, hogy az nginx-ről van szó hozzá se fogok. Ha azzal valami mellé megy bele tud rondítani az OMV-be is. Az uninstall azt is érintheti. Most az omvextrasorg-gal (is) van baja. Megpróbálhatod az install paranccsal újratelepíteni ezt a plugint, de most már olyan ember kell neked, aki a belső állapotok alapján tud téged navigálni. Így nincs sok értelme folytatni.

(#5595) szpeti40 válasza lovi27 (#5594) üzenetére


szpeti40
addikt

Jah, nem akartam titkolni, csak nem tudtam, hogy ennek ekkora jelentősége van.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5596) lovi27 válasza szpeti40 (#5595) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem van. Akkor előre tudlak figyelmeztetni, hogy mivel járhat a CLI uninstall, esetleg inkább nem ajánlom. De akkora nincsen, mert az egyéb segítséggel nem tolongtak, a normál út már addig sem működött, valamit próbálni kellett.

(#5597) Dadan01 válasza footy (#5593) üzenetére


Dadan01
senior tag

Erős a gyanúm, hogy a rendszer ssd haldoklik. Megint elérhetetlen lett a nas, de a transmission gui még megy, hibás egypár torrent, miszerint a resume file nem. írható. Restart után initramfs ben kellett javítani az sda1-et.. és ma megint ugyanez. 3 napot bír maximum.

(#5598) lovi27 válasza Dadan01 (#5597) üzenetére


lovi27
addikt

A 'szép kezdetet' idézi, amikor még pendrive-ról futtattuk az OMV-t.
Flashmemory plugin?

(#5599) Dadan01 válasza lovi27 (#5598) üzenetére


Dadan01
senior tag

Este felrakom ezt a plugint, ezzel talán kitolhatom addig az életét, amíg megjön az ebayről az új rendszer ssd, 16 gigás :) Ha nagyon nem bírja akkor megyek pendrive-val.

(#5600) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Lesz egy OMV újrahúzásom, illetve most majd úgy szeretném én is, hogy egy Debian megy fel a gépre először, ami így egy HTPC (KODI autostart) és netezgetős gép szerepét is el fogja tudni látni. Plusz esetleg egy-két egyszerűbb játékot még szívesen látnék rajta (apróságok, retro emulátorok, semmi komoly), hogy alkalomadtán el lehessen marhulni vele a TV-n amire HDMI-n lesz rákötve.

Erre így egy 30GB-os SSD ugye bőven elég lesz? (Windows-on nevelkedtem... gyanítom, hogy igen, de olyan fura, hogy inkább rákérdezek :D )

A telepítés után ha visszadugom az adatokat tartalmazó HDD-t, azt formázás nélkül lehet utólag encryptelni? Ha igen, sacc/kb mennyire időigényes vajon? (1150-es Celeron, 2GB RAM, 3TB félig pakolva)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.