Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) ht42 válasza szpeti40 (#4250) üzenetére


ht42
senior tag

Indítsd újra a gépet

(#4252) szpeti40 válasza ht42 (#4251) üzenetére


szpeti40
addikt

:O :O nem megy :O :O

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4253) szpeti40 válasza szpeti40 (#4252) üzenetére


szpeti40
addikt

root@PetiNas:/# /etc/init.d/plexmediaserver status
It seems that Plex Media Server isn't running (no process found).

nem értem, hogy mi a probléma :O

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4254) lovi27 válasza szpeti40 (#4253) üzenetére


lovi27
addikt

Miért várod, hogy működjön, ha hiba van az engedélyezéskor. És ha most működne újra tudnád telepíteni? Meg kell keresni a valós okot. Kértem, hogy amíg nem működik ne telepíts más külső plugint, mert így nehezebb megtalálni az okot. Na, mindegy...

Kipróbáltam, feltelepítettem a PMS-t a valós NAS-omra is. Ugyanúgy minden flikk-flakk nélkül felment, mint a virtuális gépre. Nem állítottam semmit, csak plugin install, majd engedélyezés és megy.

(#4255) lovi27 válasza szpeti40 (#4250) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam a /var/lib/plexmediaserver könyvtár tulajdonosa a root, a root csoportban van, a permission 0775, de üres.

A megadott HDD-én létrejön a plexmediaserver könyvtár? Ott tulajdonosa a plex, nincs csoport és 0775.

(#4256) nemurea válasza szpeti40 (#4253) üzenetére


nemurea
aktív tag

Mit ír ki, ha kézileg elindítod?

Elvileg:

/etc/init.d/plexmediaserver start

(De már csak félve írok le parancssorokat :DD )

(#4257) Patice


Patice
nagyúr

Ebben az egész Plex-es mizériában nem az a megoldás, hogy engedélyezni kell a 'home' mappákat?

Nekem gyanús, hogy létrehoz a plex magának user-t is, meg csoportot és mintha a saját userének kellene pár dolgot a 'home' könyvtárba is írnia.

Vagy a 'plex' felhasználót hozzá kellene adni a 'users' csoporthoz?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#4258) nemurea válasza Patice (#4257) üzenetére


nemurea
aktív tag

Elvileg, ahogy lovi is írta, ennek ugye automatikusnak kellene lennie, de attól még lehet, hogy ez a szitu. Még egy dolog jutott eszembe: a logokban meg lehetne ezt nézni, tuti reklamál a plex szerver, amikor nem tud elindulni.

Nálam ugye más volt a telepítési sorrend, először Debian, utána OMV, ezért nem "standard" ebből a szempontból, de ha minden kötél szakad, meg lehetne próbálni egy ilyen telepítést, és akkor a home mappákkal sincs gond, mert alapból be vannak kapcsolva.

(#4259) zodes válasza ht42 (#4232) üzenetére


zodes
aktív tag

Ott a pont! :) A kodi sokkal használhatóbb. Nem értem ezt a plexezést.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4260) Patice válasza nemurea (#4258) üzenetére


Patice
nagyúr

Elvileg ez automatikus. Én is Debian-t raktam fel, aztán OMV, csak én a 3-assal kezdtem egyből és alapból NEM volt bekapcsolva a 'home' mappák engedélyezése.

Nem tudom, hogy ez a 2.1-es OMV esetében hogy van alapból beállítva.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#4261) lovi27 válasza zodes (#4259) üzenetére


lovi27
addikt

Én is a dedikált lejátszó híve vagyok, de nekem elég ha csak annyit tud amennyire szükségem van és azt egy vásárolt kielégíti. De most nem erről szól a történet! Van egy plugin, mindegy mi a neve, amit egyszerű telepíteni, de most valamiért nem sikerül. Nem a megkerülés a megoldás.

(#4262) lovi27 válasza Patice (#4260) üzenetére


lovi27
addikt

Úgy tudom egyik verzióban sincs alapból bekapcsolva. Nem kötelező használni.

Mint írtam nálam megy a PMS, de nem hozott létre plex usert, legalább is a felhasználók között nincs, és az engedélyezett home mappában sincs foldere. Viszont virtuálisan létezik, mert az ACL listában szerepel, mint csoport is. Bár az általa létrehozott plexmediaserver mappában sincs a plex user jogosultsága használva.

[ Szerkesztve ]

(#4263) szpeti40 válasza nemurea (#4256) üzenetére


szpeti40
addikt

root@PetiNas:/# /etc/init.d/plexmediaserver start
Starting Plex Media Server: done
root@PetiNas:/# /etc/init.d/plexmediaserver status
It seems that Plex Media Server isn't running (no process found).

:(

(#4254) lovi27 nem az engedélyezéssel van gond, hanem már magával a plex-nek az indulásával is, virtuális gépen, a plugin felrakása után a plex már azonnal futott, tárhely választás előtt is, de a nas-on, meg nem :( a hdd-n létrejön a plexmediaserver könyvtár, látom mc-vel.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4264) vadkörte válasza szpeti40 (#4263) üzenetére


vadkörte
addikt

Este, ha hazaértem melóból és lesz rá lelkierőm feldobok a Pi-re egy OMV-t és meglesem ezt a Plex-et. Most már az én fantáziám is izgatja a dolog.

Üdv. V. Körte

(#4265) szpeti40 válasza vadkörte (#4264) üzenetére


szpeti40
addikt

nagyon köszönöm :R és mindenkinek aki próbál segíteni :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4266) Flowtation válasza szpeti40 (#4265) üzenetére


Flowtation
őstag

ha vadkörte fórumtársnak nem jön össze akkor én jövök, nekem megy élesben a gép, 2.1 omv, felrakom én is, meglátjuk mi lesz. :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4267) Flowtation válasza Flowtation (#4266) üzenetére


Flowtation
őstag

No, nem birtam magammal.

A lépések:
1. omv-extrákban engedélyeztem a plex-et
2. a bővítményekben igy már elérhető volt az omv-plexmediaserver, pipa be és telepítés
3. szolgáltatások/plex engedélyezés, egy mappát beállíttatott velem az adatbázisoknak, ezután simán bekapcsoltam.

Nálam ennyi, azt nem tudom, hogy a továbbiakban mit kellene még csinálni, de ha leírjátok a parancsokat, akkor tőlem mehet. Hátha kiderül valami.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4268) szpeti40 válasza Flowtation (#4267) üzenetére


szpeti40
addikt

én is ugyan ezt csináltam, és még se megy, de virtuális gépen meg igen :(((

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4269) zodes


zodes
aktív tag

Bocsánat, hogy Én meg közbe vau-vau, de szívok a transmissionnal. (Mondjuk nem csoda) :DDD
Szóval az a kérdésem, hogy a utorrentnél és a routernél egyszerűen beállítottam az upnp-t. Így mindig aktív vagyok fix a port és nem kell a portforwarddal foglalkoznom. Ezt itt valahol be kell állítanom?

A másik érdekesség, hogy néha ledobja a transguit, illetve inkább álandóan :F

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4270) doberman válasza szpeti40 (#4263) üzenetére


doberman
senior tag

szia.
nálam: 2.2.13 (stone burner) ARMv7 Linux 3.4.104-bananian fut
az omv-extrák-ban bekapcsoltam a plex tárolót, onnan pedig telepítettem a webes felületen keresztül az openmediavault-plexmediaserver 1.0.15 -öt. telepítés közben volt 4 error:



root@openmediavault:/var/log# /etc/init.d/plexmediaserver status
Plex Media Server process running.
root@openmediavault:/var/log#

kb idáig jutottam... nálam szerintem minden rendben, szerintem most kellene beállítani a helyi tárolót, database-t, és kell(ene) egy account-ot kreálni a plex.tv-n. (na én nem akarom a mediatartalmaimat megosztani másokkal, így nem megyek tovább. ez alapján az én "csillagállásom szerint" rendben telepedett)

plex user-t létrehozott, de home nem volt neki.

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#4271) szpeti40 válasza doberman (#4270) üzenetére


szpeti40
addikt

szolgáltatásoknál a plexnél ott a zöld pötty?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4272) doberman válasza szpeti40 (#4271) üzenetére


doberman
senior tag

igen zöld pötty ott van.

8lnu

(#4273) lovi27 válasza Flowtation (#4267) üzenetére


lovi27
addikt

Ennyi, ezzel a szerver telepítve van. A PMS / Setup Info oldalon a Router Settings szerint még ki kell nyitni a routeren a megfelelő portokat és már csatlakozhatsz is a különböző (Windows, Android, iOS) Plex Apps-al a szerverhez és beállíthatod a média fájljaidhoz a hozzáférést. link

(#4274) zodes válasza szpeti40 (#4271) üzenetére


zodes
aktív tag

Csak halkan jegyzem meg, hogy elsőre nálam se sikeredett szinte semmi. Eleve 5x telepítettem az OMV-t. Jó lehet 3x elég lett volna. Most a bittorentnél a port "átállítódott" 9091-ről 9061-re, esküszöm nem nyúltam hozzá. Ezért nem volt kapcsolat :F

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4275) lovi27 válasza szpeti40 (#4271) üzenetére


lovi27
addikt

Csak próbaképp szedd már le a mini-DLNA szervert, mert ebben is van DLNA. Esetleg mind a kettőt és úgy tedd vissza a PMS-t. Csinálj app törlést!

(#4276) szpeti40 válasza lovi27 (#4275) üzenetére


szpeti40
addikt

Mini-dlna, pms-t töröltem apt-t törlést csináltam, majd plex fel megint, de nem jó :( már telepítésnél is írta, hogy

Plex Media Server is not running (no process found)...
Starting Plex Media Server: done

És a kis pötty se zöld, hanem "üres" :O

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4277) lovi27 válasza zodes (#4274) üzenetére


lovi27
addikt

Ha még gyakorlottabb leszel teljesen meg fognak szűnni az ilyen fantom dolgok...

(#4278) lovi27 válasza szpeti40 (#4276) üzenetére


lovi27
addikt

Nem a processt kértem, hogy állítsd le, hanem uninstalláld őket, törlés és csak a PMS újratelepítése.

(#4279) szpeti40 válasza lovi27 (#4278) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem is a process-t állítottam le, hanem töröltem a plugint, a plex-et, meg a minidlna-t, és utána felraktam a plex-et, csak, a kis fehér telepítő ablakban írta ezt....

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4280) lovi27 válasza szpeti40 (#4279) üzenetére


lovi27
addikt

A telepítő nem ír ilyet, legfeljebb az engedélyezés. Akkor viszont a telepítő nem futhatott le hibamentesen.

(#4281) szpeti40 válasza lovi27 (#4280) üzenetére


szpeti40
addikt

pedig írt.. :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4282) lovi27 válasza szpeti40 (#4281) üzenetére


lovi27
addikt

És az engedélyezés?

(#4283) szpeti40 válasza lovi27 (#4282) üzenetére


szpeti40
addikt

azzal is ugyan az a baj, mint eddig

az a hosszú, ami nem fért ki az ez:

exception 'OMVException' with message 'Failed to execute command 'omv-mkconf plexmediaserver 2>&1': cp: stat ”/var/lib/plexmediaserver/Library/Application Support/Plex Media Server/Codecs” sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár' in /usr/share/openmediavault/engined/module/plexmediaserver.inc:44

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4284) zodes válasza zodes (#4269) üzenetére


zodes
aktív tag

Minden megoldódott! :C :C :DD
Visszaolvastam, mindenkinek köszönöm :R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4285) nemurea válasza szpeti40 (#4283) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nekem már nincs nagyon tippem... Körülnéztem, de kb. azokat javasolják a fejlesztők is, amiken már végigmentünk, ráadásul ezek elég régi bejegyzések. Egy teljes purge-t még ki lehet próbálni, ami a plex felhasználókat is kitiszítja, pl. itt van leírva:

[link]

apt-get --purge remove openmediavault-plexmediaserver
apt-get --purge remove plexmediaserver
userdel plex

Meg ha még nincs belakva nagyon a nas, akkor 2.x helyett a 3.x OMV verziót kipróbálni. Vagy még egy: a plex szerver manuális update-je, ez a

Szolgáltatások / Plex Media Server

Setup info fülén van leírva, hogyan kell, de már az eddigiek tükrében nem is bonyolult ;]

(#4286) doberman


doberman
senior tag

van itt még valami - hátha segít:
közben kaptam 4 email riasztást a nas-tól. pont a 4 error -ra ami a plex telepítése közben volt:
...Resource limit matched Service localhost

Date: Thu, 26 Jan 2017 17:59:25
Action: alert
Host: openmediavault
Description: loadavg(5min) of 4.0 matches resource limit [loadavg(5min)>3.0]

Your faithful employee,
Monit...

tehát telepítés közben a load értékek a plafont verték... a max érték 6,8 (!!!) volt.
( a hw bananapi m1 - proc: Allwinner A20 ARM Cortex-A7 dual-core 1GHz ehhez 1 Gb DDR3 )
hw specifikus hibának tűnik nálad ez a mumus...

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#4287) szpeti40 válasza nemurea (#4285) üzenetére


szpeti40
addikt

Plex Pass kell hogy a linket elérjem, ahol a csomagok vannak, így a manuális frissítés kilőve.

(#4286) doberman: hát, akkor kénytelen leszek belenyugodni, nembaj megpróbáltuk, köszönöm mindenkinek a segítséget :R :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4288) vadkörte válasza szpeti40 (#4265) üzenetére


vadkörte
addikt

Szia!

Bocs, hogy csak most válaszolok.
Feldobtam a tartalék telefonom 8GB-os mSD-jére egy OMV-t. Majd a szűz telepítést lefrissítettem. A telepítő már alapból tartalmazza az extrákat.
Itt engedélyeztem a Plex tárolót, a Bővítményekből telepítettem, majd a Szolgáltatásoknál engedélyeztem.

Ugyanezt megtettem egy teszt céljára telepítette VirtualBox-os OMV-re, frissítés után.
Jelenleg itt áll a történet:
RPi2 + OMV 3.0.59

VirtualBox + OMV 3.0.59

A Windows Hálózatok ablaka:

Rájuk kattintva a Windows Media Player kezdő beállítóablaka jelenik meg.

A következő lépés gondolom a router portjainak nyitása lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#4289) szpeti40 válasza vadkörte (#4288) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszönöm a fáradozásod :R :R
Lehet majd megpróbálom 3.0-val

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4290) vadkörte válasza szpeti40 (#4289) üzenetére


vadkörte
addikt

Nagyon szívesen.

Tesztjelleggel felcsaptam a Pi-re egy külső 2,5"-es 160 GB-os HDD-t. (NTFS a fájlrendszere) A Plex Media Server-t elindítva szépen betöltődik a kezdőoldal. Be lehet lépni anoním módon is - igaz elég agresszíven akar rávenni, hogy regisztráljak. :)
A médiák mappáit hozzá tudom adni a webes felületen, le is tudok játszani tartalmakat. Az nem tetszik, hogy a hozzáadott összes videót tartalmazó mappát egybeömleszti. Biztos lehetne finomhangolni, de mivel próbáról volt szó, szerintem ennyi elég.

Üdv. V. Körte

(#4291) nemurea válasza szpeti40 (#4287) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ez a fő thread a plex+debian témában:

[plex-media-server-for-debian]

Az első post alapján könnyen be lehet állítani a repót.

De ahogy látom, a saját telepítőd, amit eddig futtattál, pont ugyanezt a verziót szedte le (utolsó előtti oldalon vki linkelte a verziószámokat), sőt talán a sources.list fájlban is ez a deb link szerepel, szóval ezek szerint nem nagyon lennél vele előrébb.

Habár holnap, újult erővel és tiszta fejjel, ki tudja... ;]

(#4292) lovi27


lovi27
addikt

Kíváncsiságból uninstalláltam a PMS-t. Szabályosan, ahogy kell: először letiltottam a működését, ellenőriztem a service listában, már csak szürkén, tiltottan szerepelt és a process is leállt. Majd eltávolítottam a plugint. Utána megpróbáltam újratelepíteni. Na, onnantól kezdve meghalt a dolog.

A telepítési ablak végtelen error üzenet írásba került. Le lehetett állítani. Utána megjött a szolgáltatások közé a PSM, mintha rendesen települt volna, de nem lehetett megnyitni, "Failed to execute XPath query '//services/plexmediaserver'." hibaablakot dobott. Ha a szolgáltatásokat megakartam nézni szintén csak ez az üzenet jött helyette. Hasonló, de valamivel rosszabb helyzet lett (a szolgáltatások nézet miatt), mint a kínlódó társunknak. Az ok valószínűleg a v2 és v3 közti különbség. A legdurvább az volt, amikor terminálon keresztül végre töröltem a PM szervert, de a web GUI továbbra is úgy jelezte, mintha nem történt volna semmi, mintha még mindig meglenne. :Y

Végül is 20 perc munkával sikerült helyreállítani - nem, nem az OMV újratelepítésével. :DD
Így utólag a lényeg, hogy nem távolítja el teljesen az uninstall a plugin által telepítetteket és az ott maradt szemét miatt nem lehet rendesen újratelepíteni a plugint. Persze lehet, hogy ez csak a v3-ra igaz, mivel ez még béta állapotú, de a kialakult helyzet nagyon hasonló volt.

(#4293) nemurea válasza lovi27 (#4292) üzenetére


nemurea
aktív tag

A 'purge' típusú SSH-s uninstall teljesen kipucolja ilyenkor a maradványokat?

Szerk: de azért érzitek, az egész topic megmozdult egy plex szerver telepítése érdekében, akár az éjszaka közepén is gyakorlunk a témán :C

[ Szerkesztve ]

(#4294) vadkörte válasza nemurea (#4293) üzenetére


vadkörte
addikt

"Szerk: de azért érzitek, az egész topic megmozdult egy plex szerver telepítése érdekében, akár az éjszaka közepén is gyakorlunk a témán"

Erről szól a fórum, vagy nem? A segítségnyújtásról... :R

Üdv. V. Körte

(#4295) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Helló mindenki!

egy kis segítség kéne. Volt pár gikszerem HDD-kkel, ami annyit tesz, hogy jóformán menetközben romlottak el. Most viszont van "File Systems" menüpont alatt 3drb HDD-m ami "referenced:YES" ; viszont "Missing". Hogy tudom eltávolítani őket biztonságosan (az OMV hdd-jét és a másik fő hdd-met nem akarom bántani)?

Vettem 2 új HDD-t, és szeretném őket berakni (fizikailag már ott vannak), viszont van pár megosztott könyvtár, amit szeretnék erre az új hddra áthelyezni a régi nagy HDD-ről. Gondoltam kitörlök pár "shared folder"-t majd amikor midnight commanderrel átszedtem újra megosztom. Viszont ezek közt is vannak "referenced"-ek és ezeeket nem tudom törölni? Mi lehet a megoldás? hogy lehet ezt megoldani adatvesztés nélkül?

Segítségeteket előre is köszi!

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4296) zodes válasza lovi27 (#4292) üzenetére


zodes
aktív tag

Gyakorlatilag ezért is telepítettem én is vagy 4x az OMV-t. Most bebizonyosodott.
Így, hogy most teljesen tiszta újra particionált és újra formatált HDD-re került minden, szépen ketyeg is, ahogy kell.
Úgy látszik ez a "szemét" probléma nem csak windows specifikus, csak ott jobban kijön.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4297) Chris Kiki válasza lovi27 (#4292) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Én ugyan így jártam a PMS-sel. Eltávolítás után már nem lehetett újratelepíteni, mert csak a hibaüzeneteket dobálta.
Más.
Felraktam a Deluget, kipróbáltam, ment a levesbe. Egy komolyabb torrent tartalmának ellenőrzésébe belebukik. Vicc... Marad a jó öreg Transmission.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#4298) Chris Kiki válasza sad_Vamp (#4295) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Gond, hogy ezt az egészet amit itt leírtál nem értem? Lehet egyedül vagyok vele, de nem tudnád picit érthetőbben felvázolni a helyzetet? Mi az hogy referenced? Mi az, hogy viszont missing? Minden HDD-t el lehet távolítani OMV alatt, ha nem fogja processz vagy megosztás.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#4299) lovi27 válasza nemurea (#4293) üzenetére


lovi27
addikt

Nem is néztem eddig amit találtál, amit tekkb javasolt, ő nagy plex szakértő és használója a fejlesztőknél. Lehet, hogy ez a három utasítás elég lett volna, de én ennél többet szenvedtem... :DDD
Ki fogom próbálni, hogy most elegek-e. Régebben használtam a plex szervert, de naponta felébresztette a vincsiket, ezért száműztem. Már akkor is volt ez a törlési probléma és az akkori megjegyzéseimet szedtem elő és úgy töröltem. Akkor azokat is a tekkb javasolta... :U

(#4300) sad_Vamp válasza Chris Kiki (#4298) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nálam angolul megy az OMV. De átraktam magyarra, szóval:

van 3 HDD-m a fájlrendszerek között amik majd minden statusa "n/a" kivéve az állapotot ami "hiányzó".
El szeretném távolítani ezeket. Ezeke valószínűleg a menetközben elromlott HDD-k maradékai.

a másik probléma a "referenced" magyarul úgy van hogy "ajánlott" --> "igen" szóval hogy tudom az egyes ajánlásokat leszedni a megosztott mappákról, vagy hogy tudom őket mindenestül, okosan mozgatni?

így már érthető?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.