Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) devil-k válasza lovi27 (#5098) üzenetére


devil-k
nagyúr

Apropó! Nem kellene egy összefoglalót összedobnunk? Vagy egy GYIK-et?

- mozi bolondéria -

(#5102) lovi27 válasza devil-k (#5101) üzenetére


lovi27
addikt

De, kellene. Nekem! Adós vagyok vele. ;]
Elkezdtem. Az első telepítőknek írok segítséget, hogy minél hamarabb működjön az OMV a PC-vel hálózaton összekötve. Hogy ne legyen annyira 'félelmetes' az újratelepítés.

(#5103) piglet76


piglet76
tag

Help please!

Frissíteni szerettem volna az OMV-t az utolsó 2.x-ről a már nem béta 3.x-re.
PUTTY-ban csatlakoztam a nasomhoz, bejelentkeztem ROOT-ként és kiadtam a omv-release-upgrade parancsot.
Lefutott a dolog kb. 10 perc alatt (sajnos a teljes naplót nem másoltam ki), látszólag szépen lement.
Kiadtam neki a REBOOT parancsot, és a nas újraindult.
Azóta nem érem el. :( :( :(
Se belső hálón nem látom, se dyndns-en keresztül, se PUTTY, se Transmission, semmi.

A routeremben látom, hogy elvileg ugyan azon a fix ip-n rajta van, mint eddig is (kb. 2 éve üzemeltem be a nasomat), de egyszerűen semmit nem tudok vele kezdeni.

A nast közvetlenül a tv-re kötve látom, hogy van kép, látom, hogy elindultak a processek, de ezek nagy része nekem semmit nem mond, és nem tudom, hogy hogyan tovább...
Ennyit látok most a tv-n.

*Csináltam egy backup-ot a művelet előtt, de csak a "saját" módszerével, (jobb oldalon az utolsó fül) ami csinált egy ".../omvbacup" könyvtárt, benne egy csomó alkönyvtárral.

(#5104) Oldman2 válasza piglet76 (#5103) üzenetére


Oldman2
veterán

A WEBUI-t sem éred el?

Tippem, hogy az ssh daemon nem indul(t) el alapból.

(#5105) piglet76 válasza Oldman2 (#5104) üzenetére


piglet76
tag

Semmit! :-(
(Ha azt elérném, gondolom visszaraknám a saját mentést...)

De csak annyit látok/érek el, amit a képen is csatoltam... Onnan kéne valamit kezdenem.

Közvetlenül egy újraindításnál látom a különböző boot lehetőségeket, ennyi, amit tudok tenni, hogy a listából választhatok, hogy normál kernel, backport, stb. induljon el... Aztán ide jutok.

*Annyi még, hogy van egy FING nevű app a telefonra, ami hálózatfelderítést végez. Ott is azt látom, hogy a nas rajta van a hálózaton, viszont a scan services menü alatt csak a 111-es portot mutatja a nasnak. Se 22/23/80...
Pingelni tudom a nas-t, gyors válaszok jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#5106) doberman válasza piglet76 (#5105) üzenetére


doberman
senior tag

meg kellene próbálni azt a systemctl default -ot.
ha lesz promt akkor jöhet a omv-firstaid --egy próbát megér

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#5107) piglet76 válasza doberman (#5106) üzenetére


piglet76
tag

A prompt alatt ugye azt érted, amit most is látok, mint a képen, amit csatoltam az előbb?
(Nem teljesen hülye vagyok, csak a biztonság kedvéért kérdezem, lévén a linux nekem kínai... :B )

Mert oda próbáltam bármit beírni, a beírt szöveg nem látszik. A billentyűzetre reagál, mert ha hülyeséget írok be, arra mondja,hogy pl. nem root jelszó.
És akkor próbáljam megy egyszerűen az omv-firstaid parancsot?

(#5108) szpeti40 válasza piglet76 (#5107) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem, elsőnek root jelszót adjál meg neki, és utána a systemctl default parancsot.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5109) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák egy ideje nem jól frissít az OMV-m. 2.2.14 van jelenleg, de nem nagyon jönnek repo-ból semmilyen frissítések(plex már jóideje nyivákol, hogy van frisssebb). Kiadtam a következő parancsokat:
apt-get clean
apt-get update
apt-get upgrade
omv-update

Az utolsóba ezt kapom vissza:

Azt látom, hogy a sensors-al valami baja van, elvileg purge-al leszedtem már, mégis valahol benne maradt, de a dpkg-val mi a nyűgje? Belenézhetek a --configure-ba, de nem tudom minek kéne ott szerepelnie. Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#5110) piglet76 válasza szpeti40 (#5108) üzenetére


piglet76
tag

Megpróbáltam:
Beírtam a root jelszót. Megadtam neki a systemctl default parancsot.
Kaptam egy FENNAKADÁS választ, majd visszajött a prompt, de utána más semmire nem reagált. Semmilyen billentyűre, ctrl+alt+del-re, semmire, csak kikapcsolni tudtam. :F

Kipróbáltam az omv-firstaid parancsot is az újraindítás után.
Ez szerencsére elindul, bejön a menü.
Viszont NEM menti el a beállításokat, no such file or directory hibaüzenetet kapok vissza. Ezt csinálja a Configure network interface és a Configure WebGUI menüben való beállítások után is.

MagicCommander elindul, a meghajtóimat látom, KIVÉVE a tömböt, amit mhddfs-el hoztam létre, és egész eddig így működött. Annak a "meghajtónak" a tartalma üres.

Hogyan tovább? Kinek milyen javaslata van, hogy ismét működjön a rendszerem? :R :R :R

(#5111) devil-k válasza piglet76 (#5103) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ugyanezt a hibát követtem el anno... Semmilyen megoldás nem segített rajtam. Újrahúztam a rendszert akkor. :((

- mozi bolondéria -

(#5112) piglet76 válasza devil-k (#5111) üzenetére


piglet76
tag

Oh, f*ck.... Ugye ez nem így van? :O

Az omv first aid-ben van valami rendszer helyreállítási lehetőség. Az nem tudná a frissítés elött gyártot mentésemből visszarakni azt az állapotot? Vagy az is más metódust használ?

Két éve üzemeltem be a nasomat, a konfigurálásával akkor is megszenvedtem, csak másodikra vagy harmadikra sikerült beállítanom, hogy működjön. Azóta még azt is elfelejtettem, hogy végül mit/hogy csináltam. Nem beszélve arról, hogy van benne 3db 3 terrás meghajtó, jó lenne, ha azok is épségben maradnának, nem szeretném az újratelepítésnél elveszteni az adatokat.

Lehet, hogy tényleg hasznos lenne az összefoglaló, ahogy Lovi27 is mondta (#5102), mert ez így igencsak félelmetes.

(#5113) KaiotEch válasza piglet76 (#5112) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egy része itt megvan.

(#5114) piglet76 válasza KaiotEch (#5113) üzenetére


piglet76
tag

Köszönöm! :K
(Sajnos, ez nekem inkább általános ismertetőként hat, mint telepítési segédletnek a beállításokhoz.)

Anno nekem az volt a gondom, ha jól emlékszem, hogy nem volt mindegy, hogy milyen sorrendben állítom be a dolgokat, ezért kellett többször is nekifutnom. Volt tömb, és megosztás, mégsem látta a dolgokat...
Azért csak jó lesz majd az "Így állítsd be lépésről-lépésre az OMV-t, hogy működjön is!" útmutató.

A first aid-ben lévő visszaállítással kapcsolatban nincs tapasztalat? Érdemes vele tennem egy próbát vagy csak nagyobb kárt csinál?

(#5115) ht42 válasza piglet76 (#5114) üzenetére


ht42
senior tag

Sohasem bíztam benne, hogy a 2-esről 3-asra lehet frissíteni... Eszemben sincs megpróbálni, főleg, mivel a 2-es teljesen megfelel és működik. Lehet, hogy egy szűz 2-esre felmegy az update, de amit már régóta használsz, állítgatsz, reszelgetsz...
Most a következő lehetőségeid vannak:
1. Felraksz egy szűz 2-es verziót, utána a mentésből visszamásolsz mindent. Akkor kb visszakapod, ami a 3-asra frissítés előtt volt.
2. Felraksz egy szűz 3-ast, beállítasz mindent, és a problémamentes 2-es helyett lesz egy 3-asod, (ami semmilyen előnnyel nem rendelkezik a 2-eshez képest)
3. Pendrive-ra raksz egy bootoló linuxot - pl. debian live - bebootolsz vele a NASon, aztán a rendszerlemezen nézegeted a logokat, hogy megállapítsd hol rohad le az OMV.

A továbbiakban, ha szervátültetést akarsz végrehajtani a rendszereden, előtte javaslom, hogy az egész rendszerlemezről Clonezilla-val készíts mentést, az a biztos.

(#5116) piglet76 válasza ht42 (#5115) üzenetére


piglet76
tag

Köszönöm a válaszod!

Alapvetően én sem nagyon próbálkoztam volna vele, de mivel a 2-es "kifutott" és a 3-ast véglegesnek írták az OMV blog-on, sőt az upgrade-re is ott volt a lehetőég az oldal szerint "Stoneburner (2.x) -> Erasmus (3.x)
You can use the omv-release-upgrade CLI command to upgrade your system."
gondoltam, akkor csak kell működnie! Tévedtem. :(

Azt hiszem, az első pontod lesz az, amit alkalmazni fogok. Remélem, hogy sikerül!

Sajnos én is csak miután megtörtént a baj, utána olvastam (mindenhol), hogy a Clonezilla a javasolt biztonsági mentés megoldás. Ha előre tudom, akkor nyilván én is inkább úgy készítettem volna a mentést a sima system backup helyett. (De a fene se hitte volna, hogy ennyire összeszarja magát, hogy a webgui-n keresztül nem tudom visszarakni a saját mentését...)

(#5117) nemurea válasza piglet76 (#5116) üzenetére


nemurea
aktív tag

Megtaláltam azt a wiki oldalt, amire gondolsz, és ha rákeresesek az 'update omv stoneburner erasmus' kifejezésre, akkor valóban a 'Upgrade failure from Stoneburner to Erasmus' a második találat :U Szerintem az a wiki oldal szimplán félrevezető: ha jól gondolom, a háttérben le kell cserélni a fél linuxot (Wheezy -> Jessie), a plugineknek is új verziójuk van az új kiadáshoz - szóval alapesetben sem tűnik egyszerűnek a történet. Ráadásul Nálad egy speciálisabb tömbrendszer van... Szerintem nagyon kevés olyan ember létezik, aki a rendszeredből a logok alapján megállapítja, hogy az upgrade folyamat hol akadt meg, mi kell még hozzá, hogy működjön.

De a másik két lehetőség jó lehet. Én amúgy a 2)-re szavaznék, ha már úgyis upgrade-elni akartál. Ennek van jövője. Ha a fájlrendszer összeáll, a többi már majd csak működni fog valahogy.

(#5118) lovi27 válasza piglet76 (#5116) üzenetére


lovi27
addikt

"Lehet, hogy tényleg hasznos lenne az összefoglaló... ...-mert ez így igencsak félelmetes."
Most, hogy újra kell telepítened áruld el, magyarázd el mi az igencsak félelmetes. Valószínűleg már nem tudok a kezdő fejével gondolkodni, mert most hogy írom annyira egyszerű a telepítés, alig tudok mit írni. :D

Mert veled is mi történt? Belelkesedtél az egy parancs frissítési lehetőségtől, de az előtte lévő mondatokkal, a figyelmeztetéssel már nem törődtél: "Because of various database issues in OMV2 that can not be fixed during the upgrade you might run into troubles after the system has been migrated. So please consider to reinstall your system with OMV3." Röviden: A frissítés hibákat okozhat, Fontold meg az újratelepítést! És a pluginokról akkor még nem is beszéltünk. Amúgy a CloneZilla segítség is ott található a v2-ben, ahol a system backup. De nem akarok igazságtalan lenni, biztos benne van a nem magyar nyelv is.

De ha így történt akkor szerintem is már inkább a v3-at érdemes telepíteni, munkában ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

(#5119) piglet76 válasza nemurea (#5117) üzenetére


piglet76
tag

Nemurea:

A helyzet az, hogy az Openmediavault "hivatalos" blog oldala adja be a Wiki-s linket, és ez számomra elegendő, volt, ahhoz, hogy belevágjak a frissítésbe... Ahogy írtad, valóban lehet, hogy félrevezető...

Lovi27:

Nem maga a telepítés az, ami bonyolult, arra még én is emlékszem. Az alapvetően egész gyorsan, és egyszerűen lemegy, Az utána való beállítások azok, amik szerintem nem csak nekem, hanem még sok felhasználónak is gondot okoznak. Megosztások, jogosultságok, felhasználók, stb beállítása a jól működő rendszerhez.Többek közt, hogy melyik backup lehetőség az erősen javallott. (Mert azt azért te is tudod, hogy a Clonezilla mellett még ott van kb, 5 rendszermentési lehetőség. Mi alapján döntse el a felhasználó, hogy neki mi a szimpatikus, ha eddig nem volt rá szüksége? :U )
Az összefoglalók célja a hasonló topikokban nem pont az, hogy a kezdő kapjon segítséget arra, hogy mit, hogyan érdemes csinálnia? ;) Biztos, hogy neked ez már csuklóból megy, de könnyebbé tenné többek életét. :K Ezzel nem személyeskedni akarok, komolyan kérdezem.

Mindkettőtöknek azt tudom mondani, hogy természetesen láttam a figyelmeztetést, és nem arról van szó, hogy lényegtelennek tartottam, hanem arról, hogy az ember bizalommal van egy termék iránt. Főleg, ha már használta is! Nekem a 2-es stabil volt két évig. Miután a 3 már nem béta reméltem, hogy tényleg olyan fázisban van, hogy lefut rendben az upgrade, a korábban taglalt okok miatt.

Egyelőre azért nem akarok a 3-al újratelepítést végezni, mert ott van cca. 8tb cuccom 3 meghajtón. Alapvetően tartok tőle, hogy valahogy elveszik az adat, vagy, hogy az említett más pluginek miatt mégsem tudom működőképesre beállítani, és akkor pont ott tartok, ahol most! Persze, ha én is "profi" lennék, akinek már az vérében vannak a beállítások, akkor könnyebben menne a dolog, de nekem így szenvedős, és nem akarok utána még egyszer nekifutni, immár a régi verzióval, ahhoz, hogy működjön ismét a rendszerem. :(

(#5120) devil-k válasza piglet76 (#5119) üzenetére


devil-k
nagyúr

Belső hálóról (SMB) sem éred el az anyagodat, hogy lementsd?

- mozi bolondéria -

(#5121) piglet76 válasza devil-k (#5120) üzenetére


piglet76
tag

Onnan sem.
(Tényleg sehonnan... Csak a nason Midnight commanderem van, és ennyi.)
De mindjárt nekiállok egy új telepítésnek. előtte lementem a biztonsági mentésemet egy külső meghajtóra, hogy le tudjam húzni az összes meghajtómat a telepítés idejére a rendszerét kivéve. Aztán meglátjuk, hogy mi lesz.

(#5122) devil-k válasza piglet76 (#5121) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van egy külön meghajtód amin csak a rendszer van és semmi más?

- mozi bolondéria -

(#5123) piglet76 válasza devil-k (#5122) üzenetére


piglet76
tag

Van.
(Meg még 3 másik van benne. Azokat akarom lehúzni, amíg telepítek. Fő a biztonság. :DDD )

(#5124) devil-k válasza piglet76 (#5123) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ja, persze. Akkor mit izgulsz? :D Én is így csináltam...

- mozi bolondéria -

(#5125) piglet76 válasza devil-k (#5124) üzenetére


piglet76
tag

Kösz a biztatást! :DDD :DDD :DDD
(Még mindig tartok tőle, hogy aztán visszamegy-e a mentésem.)

(#5126) lovi27 válasza piglet76 (#5123) üzenetére


lovi27
addikt

Ez a természetes! A telepítés idejére az adat diszkeket le kell húzni. Majd ha felfrissítetted a legfrissebb állapotra, telepítetted az extra plugint, teljes a plugin választék, létrehoztad a felhasználód, azaz befejezted a telepítést történjen a felcsatolás. Így semmilyen veszélyben nincsenek az adat diszkek. A mountolás és a különböző megosztások nem jelentenek veszélyt az adatokra.

A RAID használata bonyolítja a telepítést. De ha nem hiba miatt szállt el a rendszer, megfelelően leállították csak időben lesz több a telepítés, amíg a tömbök újra felépülnek.

(#5127) piglet76 válasza lovi27 (#5126) üzenetére


piglet76
tag

Köszi!

Közben csináltam egy telepítő pendrive-ot innen.
Bebootoltam róla, lement a telepítés egy pár tovább gomb nyomása után. Szépen újra is indult.
de nem érem el a WebGUI-t. :(

A nasom nevének (hostname) ugyan azt adtam meg, mint volt. A domain névnél hagytam a local-t.
Root password természetesen van, konzolban simán be is tudok jelentkezni.
Az ifconfig parancsra ugyan azt az IP-t látom, mint eddig, nem meglepően, mert a routeren fix IP-t adtam a nasnak.
(Korábban a WebGui-nak más portot adtam meg, de most figyeltem arra, hogy ne úgy üssem be az IP-t.)

Hol lehet a gond?

(#5128) nemurea válasza piglet76 (#5127) üzenetére


nemurea
aktív tag

A webgui-t hostname-mel vagy ip-vel próbáltad elérni? Egy hibalehetőséget kizár, ha közvetlen IP-t adsz meg a böngészőben. Illetve próbáld meg a laptopról pingelni.

Én most épp ezzel szí... próbálkozom, ugyanis áramszünet után minden kütyüm látja az OMV-t, de a laptop nem tud szambázni.

(#5129) piglet76 válasza nemurea (#5128) üzenetére


piglet76
tag

IP alapján próbáltam meg elérni, mindig úgy használom, azt adtam meg a böngészőben most is.

Asztali gépről és telefonról is pingeltem az IP-t, gyors, folyamatos válaszokat kapok.
(Kívülről elérni dyndns-en keresztül sem tudom, azt is próbáltam már.)

Az ugye nem lehet, hogy a local-t mondjuk workgroup-ra kellett volna átírnom, mert az az otthoni hálózatom munkacsoportja.

(#5130) ht42 válasza piglet76 (#5129) üzenetére


ht42
senior tag

Mégis miféle localról beszélsz?

(#5131) piglet76


piglet76
tag

Mire lejárt a szerkesztési idő persze rájöttem, hogy a workgroup-os dolog hülye kérdés volt. :B

(#5132) nemurea válasza piglet76 (#5129) üzenetére


nemurea
aktív tag

A domain meg a workgroup nem ugyanaz, ha jól tudom. A workgroup-nak ugyanannak kell lennie, mint ami a win-es laptopon is van - az tuti nem local.

De ha jól gondolom, ez a samba környékén lesz fontos, a böngészőben el kellene érned a 192.168.x.y címen mindettől függetlenül... :F

Hú, ez már nem is fórum, szinte chat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5133) ht42 válasza piglet76 (#5129) üzenetére


ht42
senior tag

Portot beírtad? Asszem 5000-es port az alapértelmezett.
Tehát pl.
http://192.168.2.111:5000/

(#5134) piglet76 válasza nemurea (#5132) üzenetére


piglet76
tag

De hát ezért van a topik nem? ;) :B
Igen közben rájöttem, hogy az csak a szambához kell, mint minden win-es hálózat esetén.

Nem tudom, hogy mi lehet az oka, hogy IP-n nem érem el.
Teszek egy próbát, megismétlem a telepítést. A routeren adok a nas-nak egy másik IP-t, hogy az se okozzon gondot. Más tippem nincs, ez is csak már kínomban. :F

A portot nem írtam be. De nem is láttam (én) sehol, hogy említették volna. Most éppen ezt a leírást találtam.
Az 5000-es porton sem változik a helyzet, csak hosszabb ideig gondolkozik a böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#5135) nemurea válasza piglet76 (#5134) üzenetére


nemurea
aktív tag

Az 5000-es port a Synology-é. Az OMV a normál 80-ason adja a grafikus admin felületet (ha mást nem adtál meg neki).

Nekem sincs tippem, mi lehet az oka, ha pingelni is tudod, és amúgy a rendszer rendben feláll. Ha egyébként monitorra van kötve, figyeld az üzeneteket, hátha mondanak valami okosat... Ott megadja a konkrét URL-t, amit használni kell.

(#5136) piglet76 válasza nemurea (#5135) üzenetére


piglet76
tag

Én is úgy emlékeztem, hogy port nélkül (vagy az alap 80-as porton) lehet elérni. De mivel még a kezdet kezdetén megváltoztattam egy másik portra ezért elbizonytalanodtam. Még nem is tudtam volna hol változtatni rajta, hiszen az csak a webes felületén lehet majd, ha minden igaz.

Boot közben figyeltem a képernyőt, nem láttam semmi "piros dolgokat" látszólag szépen lefut az indulás. Telepítés közben sem volt semmi figyelmeztetés, az biztos.

Most mondjam azt, hogy pont az ILYEN jelenségek miatt nem kezdtem bele eleve egy friss telepítésbe, és próbáltam meg inkább az upgrade lehetőséget? :N

(#5137) ht42 válasza piglet76 (#5136) üzenetére


ht42
senior tag

Próbáld ki a konzolon az
omv-firstaid
parancsot. Többeknek segített már.

(#5138) lovi27 válasza piglet76 (#5136) üzenetére


lovi27
addikt

Ez nem az OMV hibája, nincs köze hozzá. Nem válogat felhasználó és felhasználó között. :N

(#5139) piglet76 válasza lovi27 (#5138) üzenetére


piglet76
tag

Ha jól értelek, most simán lehülyéztél? :DDD
Hidd el, amikor azt mondom, hogy most a telepítéskor mindent jól csináltam, akkor az úgy is van. ;)
Lehet, hogy az OMV nem válogat, de itt a topikban is olvastam többször, hogy nem egy embernek valami nem jött össze az első vagy újratelepítésnél, és másodszor is neki kellett futnia. Gondolom ez nem véletlen.Lehet, hogy valamilyen folyamatok nem minig futnak le a háttérben tökéletesen és ez néha hibákat okoz a telepítésben.
Mindenesetre akkor sem lehet elérni most a webgui-t, pedig egy ip címet csukott szemmel is be tudok írni...

(#5140) piglet76 válasza ht42 (#5137) üzenetére


piglet76
tag

Tegnap azt is próbáltam a 3-as verziónál, nem igazán segített, de most majd azzal is futok még egy kört. Bár annyi idő alatt lemegy az újabb telepítés is szinte.

(#5141) ht42 válasza piglet76 (#5140) üzenetére


ht42
senior tag

Sztem domain névnek ne a local-t add meg, hanem valami mást, piglet.hu vagy akármi. Nekem ott nem local van...

(#5142) piglet76 válasza ht42 (#5141) üzenetére


piglet76
tag

Megpróbálom majd azt is. Köszi! :K

(#5143) lovi27 válasza piglet76 (#5139) üzenetére


lovi27
addikt

Nagyon rosszul érted, távol áll tőlem az ilyesmi. :K Csak tényt közöltem.
A műszaki magyarázatod téves. Ha így működik egy szoftver az nem csak telepítéskor jelentkezik, nem fut utána évekig hibátlanul. Inkább nyitott szemmel írd az IP címeket... :D

Az ifconfig parancs milyen IP címet mutat? Ne csak az OMV-ben keresd az okot. Tűzfal?

(#5144) piglet76 válasza lovi27 (#5143) üzenetére


piglet76
tag

Ok.
Az ifconfig az eddigi ip-t írja. A nas most a friss telepítéskor ugyan azt az ip-t kapja, mint eddig. Ahogy korábban is írtam, a routeremen fix ip van neki beállítva. A router felületén látom is, hogy a gép csatlakozott a hálózathoz. Ping megy, asztali gépről is, telefonról is.
Se a tűzfalamon, se semmilyen más szoftverben nem állítottam át semmit tegnap reggel óta, amikor is kiadtam azt a fránya upgrade parancsot...

(#5145) piglet76


piglet76
tag

Router konfigjában megváltoztattam a nas fix ip-jét ....144-ről (2 évig így használtam) 145-re.
A nas-t újraindítva elindult a webgui. :U

Most a Frissítéskezelőben futtatom a telepítéseket, hogy közelebb kerüljek ahhoz az állapothoz, amikor a mentést csináltam a rendszeremről. Remélem sikerülni fog a visszaállítás.

Kérdésem az lenne, mi lenne a helyes sorrend:
Ha az OMV lefrissült, rakjam rá a külső meghajtómat a biztonsági mentésemmel, állítsam vissza a backupot, majd leállítás után csatlakoztassam vissza fizikálisan a 3 meghajtómat, és indítsam el a rendszert
vagy
Frissítés után leállítás, meghajtók vissza, újraindítás és utána rakjam vissza a backupot?

Szerintetek hogyan járjak el? :R

[ Szerkesztve ]

(#5146) lovi27 válasza piglet76 (#5144) üzenetére


lovi27
addikt

Ezt mind értem, te meg azt értsd meg, hogy ugyanazt a szoftvert teszed vissza (v2) amit 2 évig hibátlanul használtál. Akkor miért az a hibás? Ilyen esetekben célravezetőbb, ha semmit nem zársz ki! De ha csak azt tudod feltételzeni, hogy az OMV a rossz, akkor ne használd.

Látom, míg válaszoltam megjavult a GUI.
Azt a biztonsági mentést soha nem használtam, nem tudom miket ment el, nem tudok benne segíteni. Én friss telepítést csináltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#5147) piglet76 válasza lovi27 (#5146) üzenetére


piglet76
tag

Lehet, hogy én nem tudom megfogalmazni, hogy mit is értek "hibás" működés alatt. Elbeszélünk egymás mellett, de ezt a részét zárjuk le, mert tényleg nincs értelme teleszemetelni a topikot...

Úgy fogalmaznám meg, hogy most megy a webgui, ezzel a címmel. Most látom, hogy még a backup-részhez is omv-extras kell, szóval most az jön.

(#5148) Chris Kiki válasza piglet76 (#5147) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Az OMV-s backup nem csinál egyebet, mint 1:1 másolatot készít a rendszermeghajtó minden egyes fájljáról. Ha gebasz van, ezeket a fájlokat egy pendrájvról elbootolt linuxos fájlkezelő segítségével visszamásolva, visszakapod az eredeti állapotot.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#5149) piglet76 válasza Chris Kiki (#5148) üzenetére


piglet76
tag

Köszönöm szépen a válaszod! :R

Most, hogy egy friss telepítésen túl vagyok (csak a "váz", minden különösebb beállítás nélkül) azt láttam, hogy ezzel a backup opcióval valószínűleg nem is érek sokat. Úgy látom, hogy csak akkor tudna visszaállítást is végezni, ha már előtte csináltam volna egy mentést, és azt a mentést raknám vissza. Szóval most megnézem mindjárt egy linuxos live os-sel, hogy úgy eredményes lesz-e a dolog. Ma is tanultam valamit!

(#5150) Chris Kiki válasza piglet76 (#5149) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ezt most nem egészen értem.
csak akkor tudna visszaállítást is végezni, ha már előtte csináltam volna egy mentést,
Máskülönben hogyan :F Ha nincs mentés, mit állítanál vissza. Egyébként visszaálítást nem tud, csak mentést. De ebből a mentésből az összes fájlt és könyvtárat visszamásolva az OMV rendszermeghajtójára, még az OMV-t sem kell telepítened előtte. Azonnal megkapod az előző OMV-det, bootolhatóan, beállításokkal együtt.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.