Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) Bib válasza fbaloo (#41450) üzenetére


Bib
őstag

Akkor már csak egy másik vga-t kellene betenni próbára. Tesztprogramok esetleg? Gpuz? Órajel skálázódásnál mit mutat? Hőfokok? Bányászvírus? Windows reinstall?

(#41452) fbaloo válasza Bib (#41451) üzenetére


fbaloo
tag

Kivettem a kártyát este, és megnéztem hogy az integrált GPU is produkálja-e a problémát, de az nem fagyott, csak lassú volt.

Ma reggel betettem a kártyát hogy megnézzem amiket írtál, és most működik. Mi lehet ez vajon? Mitől gyógyult meg egyszercsak?

(#41453) laychi válasza fbaloo (#41450) üzenetére


laychi
veterán

Játék reinstall? Esetleg valami fájl sérülhetett.
VGA is húzva van gondolom,azt is próbáltad visszábbvenni vagy alapon?

(#41454) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Mit gondoltok, egy OEM, próbagaris MSI Gaming GTX 970 megér 73K-t?

Pár hetes GTX 1050Ti-m van, ami frakó amúgy, de ha kb. +15K-ért lenne le tudnám cserélni az szerintem megérné, nem?

+ 30-50% FPS-em lenne ahogy néztem, ami azért nem jönne rosszul

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41455) 4264adam válasza Motion_Blur (#41454) üzenetére


4264adam
veterán

Jelenleg itt vannak az árak. Ha az MSI Gaming akkor nagyon is. GTX960-ról váltottam 970-re. 2.-at nyúzom volt 1 hónapos GTX470 áttérésem is. Elégedett vagyok a mai napig vele (BF1, GTAV, Assassin Creed: Origin)

(#41456) pengwin válasza Motion_Blur (#41454) üzenetére


pengwin
addikt

Ha csak a telejsítményt nézed akkor nem rossz vásár, de a jelenlegi árak mellett egy garancia nélküli videókártya szerintem túl nagy kockázat. Rosszak az árak, és ha megadja magát fél év múlva és még mindig nem lehet majd normális kártyát kapni akkor ott leszel meglőve.
Vagyis ha még sok garancia van az 1050Ti-re akkor én személy szerint nem váltanék.

Hozzáteszem nem tudom, hogy konkrétan a 970-ek és azon belül az MSI Gaming mennyire halandóak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41457) 4264adam válasza pengwin (#41456) üzenetére


4264adam
veterán

Ami elromolhat az el is romlik. 2014-ben debütált kártyák. Szép korban is jó teljesítményt szolgáltatnak.

Ha megfelelően van hűtve és nem gyártási problémás akkor sokáig működőképes dolog.

(#41458) pengwin válasza 4264adam (#41457) üzenetére


pengwin
addikt

Azért vagyok teljesen bizonytalan ezen a téren, mert romlott már el kb. 2 éves használtan vásárolt HD 7870-em (cserélték pont egy MSI Gaming 270X-re), ugyanakkor meg a tartalék grafikus kártyám egy lassan 10 éves GTS 8800 320MB (nem röhög).

Tudom, hogy minden elromlik, a kérdés csak az, hogy mikor. Viszont vannak híresen-hirhedten magas elhullási rátával rendelkező modellek (pl. a fent is említett HD 7800/7900-széria, bár ebben gyanítom az első bányászláz is igencsak közrejátszott).

Szóval én ezért nem váltanék garancia nélküli kártyára. Főleg nem így, hogy fél éve a pár, még kapható vadi új GTX 970 se került ennyibe. Vagyis még ha nem is megy tönkre, akkor is nagyot esik majd az értéke.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41459) 4264adam válasza pengwin (#41458) üzenetére


4264adam
veterán

Ha nem kell neked a 8800GTS átveszem tőled. 2007-ben a COD4 láz idején májamat adtam volna érte. Főleg ha az XFX kutyás matricás :C

(#41460) pengwin válasza 4264adam (#41459) üzenetére


pengwin
addikt

BFG Tech, és nem adom! ;]

Nincs IGP-m...

Üdv, pengwin

(#41461) mihione válasza 4264adam (#41457) üzenetére


mihione
őstag

Nekem 5850-em is volt 2014-ben es kutya baja se volt pedig ref hutos,utana lett egy 7850-em,mindket kartyat tovabbadtam,aztan ujonnan vasaroltam egy msi gtx 970-et ami 2 eve van hasznalatban kb. Igazabol eddig egy kompakt vizen es osregi chieftec tapon kivul meg sosem ment tonkre semmilyen muszaki cikkem.Benne van a pakliban persze de eleg csekely ra az esely szerintem.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#41462) pengwin válasza mihione (#41461) üzenetére


pengwin
addikt

Azért annyira nem kicsi a valószinüsége.
Érdekesség képpen Iponon pl. van "Meghibásodási arány" statisztika. Egyes tipusoknál ez 15-30% is lehetett, pl. az MSI HD 7870-em tipusának meghibásodási rátája is kb. 20% körül volt.
Nyilván közel sem reprezentatív, de többnyire egybe esik azokkal a tipusokkal, amiknek rossz a híre a közösségben.

Üdv, pengwin

(#41463) Bib


Bib
őstag

Hali!

Egy asus strix gtx 970 dc2oc-ra felmegy az Arctic Accelero Xtreme IV ?

(#41464) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok.
Létezett olyan hogy gtx 970- böl 128bit -es 4GB-os verzió?
Vagy csak át van flesselve a bios? Valami kíniai dzsunka kártya ,nincs rajta felirat és csak 1db 6 pines csati van rajta... árban baromi olcsó ,de azért hulladékot nem szeretnék venni.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41465) F e Z o válasza ricsi99 (#41464) üzenetére


F e Z o
veterán

Az valami kínai fake kártya lehet...felejtős szerintem...

H2O über alles!

(#41466) ricsi99 válasza F e Z o (#41465) üzenetére


ricsi99
addikt

Gondoltam :D De... létezhet e ilyen specifikációkkal , vagy csak sima bios mod lehet másik kártyával? (gyüjtögetem az unikumokat ,nem a teljesimény a lényeg :D )

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41467) F e Z o válasza ricsi99 (#41466) üzenetére


F e Z o
veterán

Nincs 128 bites GTX970...

H2O über alles!

(#41468) MongolZ


MongolZ
addikt

Kis segítséget szeretnék kérni olyantól, aki játszik WoT-tal.

R9 380-ról váltottam részint WoT/WoWS/WoWP (brutálisan nV párti játékok), de inkább Autodesk programok miatt.
A jelenség a kövekező: WoWP, WoWS alatt nagyon szépen megnőtt az fps, érezhetően sokkal simább lett a játék, pl. Full HD minden maxon beállítás mellett WoWP 30-40 fps helyett 60-100+ (WoWP esetén meg a grafikai glitchek is megszűntek). WoT alatt ugyanezen beállítások mellett az 380 60 fps-re fixált max beállítása mellett leesett néha 40 környékére, a 970 meg hoz 70-120-at. Viszont: Érzésre úgy fut a játék, mintha 30-40 fps lenne. Látom a számlálót, hogy néha 2x annyi, mint eddig volt, és mégis, kb. akadozik a játék. (WoWS, WoWP alatt nem jön elő) Tapasztalt valaki hasonlót? Bufferelés, V-sync letiltva, stb. Valakinek ötlet?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#41469) ricsi99 válasza MongolZ (#41468) üzenetére


ricsi99
addikt

Az adott játékot sajnos nem ismerem. Erre a problémára én az Msi afterburnert használom, képes kijelezni a képernyőn a gpu/cpu aktuális terhelését is. Javaslom bekapcsolt vsync mellett nézd meg a "frametime" értéket. Ha az magas, legalábbis ha nekem felmegy 30 felé akkor akármennyi fps-em van ,darabosnak érzékelem a játékot.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41470) MongolZ válasza ricsi99 (#41469) üzenetére


MongolZ
addikt

Köszi a tippet, meg fogom lesni.

(#41471) pengwin válasza ricsi99 (#41466) üzenetére


pengwin
addikt

Az valami régi (GTX 200-400-500-as sorozatú) VGA, ami GTX 970-nek hazudja magát a gép felé.
Ha működik is, akkor is csak egy GTX 970 teljesítményének a töredékét fogja leadni.

Ha leszeded róla a hűtőt, akkor meg is tudod, milyen chip is van benne valójában.

Vigyázzál, mert az ilyen kártyákat nem tudod itt aprón sem eladni, kitiltás jár értük. Akkor is, ha konkrétan leírod a hirdetésben, hogy igazából egy GF108 ami GTX 970-nek hazudja magát.

Üdv, pengwin

(#41472) ricsi99 válasza pengwin (#41471) üzenetére


ricsi99
addikt

Ph-n nem fog megjelenni. Kicsit messze is vagyok ehhez + nem szokásom. (nem is ma regisztráltam... ,ph szabályzatát is olvastam :D )
E-bay on rendelném ,gyűjtögetem az ilyesmiket :D Nem a teljesitmény a lényeg.
Bios moddolt kártyát nem szeretnék venni ,ezért lennék kiváncsi hogy technikailag megoldható e ,esetleg beleszaladt már valaki ilyesmibe.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41473) Cs1csó válasza ricsi99 (#41472) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még a legelső kommentedre mikor panaszkodtál, hogy nem fut megfelelően egy játék a gépeden azt mondtam volna, hogy érdemes kipróbálni a GEFORCE EXPERIENCE automatikus játékoptimalizálóját, sokan lehurrogják de ha valaki nem akar szöszölni a beállításokkal vagy nem is tudja mihez nyúljon annak jó alternatíva lehet egyfajta kiindulási alapnak is jó mivel mutatja hogy milyen volt az alap beállítás és hogy mire változtatta. Ha a jövőben lesz valami értelmes kártyád akkor majd kipróbálhatod.

(#41474) MongolZ válasza ricsi99 (#41472) üzenetére


MongolZ
addikt

Van valami link a kártyához? Engem lehe, hogy érdekelne.

(#41475) ricsi99


ricsi99
addikt

MongolZ .Pm ment , ne szemeteljük a topicot
csicso82 Ezt nekem irtad?....amugy az emlitett software-t nem csipem mert nálam a 30-40fps re lötte be a játékokat,ami részemröl nem elfogadható mivel 100%Gpu terhelésnél elég erős megröccenéseket okozhat itt-ott a megterhelöbb részeknél, én jobbal preferálom a 60fps-t bekapcsolt vsync-el és olyan beálitásokkal hogy átlag 80% gpu terhelés legyen...az "értelmes kártyád" meg felszivtam magam, válaszom erre ,ha akarnám akkor vehetnék 2* gyorsabbat mint neked anyuka vesz,ott meg mindent maxra feltolsz és kész, de nem teszem mert már csak a régebbi game-kal játszom, engem csak technikai szinten érdekelnek a karik hogy mit tudnak,ez a hobbim.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41476) pengwin válasza ricsi99 (#41472) üzenetére


pengwin
addikt

Bios moddolt kártyát nem szeretnék venni ,ezért lennék kiváncsi hogy technikailag megoldható e ,esetleg beleszaladt már valaki ilyesmibe.

Akkor mégegyszer: ezek BIOS moddolt ősrégi GeForce-ok, amiket a kínaiak viszonylag modern kártyák nevein árulnak. A BIOS mod kimerül abban, hogy más hardvernek hazudja magát.
Többnyire még a tranzisztorszámait és a shader elemek számát is pontosan jelzi, amiből már lehet találgatni, hogy igazából mit is kaptál.
Ezeknek a kártyáknak semmi közük a GTX 970-hez: régi Tesla vagy Fermi alapú OEM kártyát fogsz kapni, amire raktak egy másik hűtőt.

Semmi különleges nincs ezekben a kártyákban.
Pusztán átverés, mert a tényleges áruknak a többszörösén árulják őket.
Gondolom nem fizetnél 20-25 ezret egy mezei GTS 8800-ért, GTX 280-ért vagy valami hasonló kártyáért, amiket ráadásul meg is buheráltak (valami gagyi kínai hűtő lesz rajtuk és moddolt a BIOS-uk).

Üdv, pengwin

(#41477) Cs1csó válasza ricsi99 (#41475) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem szándékoztalak megbántani csak a hozzászólások közepén volt róla szó hogy ez valami "fake" kártya vagy hogy is nevezték tehát nem 970-es hanem csak annak látszik. Ezért csak úgy általánosságban említettem, hogy a későbbiekben hasznos lehet, AKÁR kipróbálásra. Persze ehhez valós teljesítményadatokkal rendelkező kártya kell. Nekem is 970-es van és teljesen jól fut minden, ezért mertem ajánlani az expereincet.

(#41478) rup1u5 válasza ricsi99 (#41472) üzenetére


rup1u5
nagyúr

A GTX 970 for only $30! - Ebay Scams Part 2

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41479) ricsi99 válasza rup1u5 (#41478) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszönöm :R :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41480) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok!
Melyik márkát gyártót ajánlanátok?
Van amelyik esetleg jobb mint a többi?!
Köszönöm!

WoT:jimmbo

(#41481) Cs1csó válasza jimmy74 (#41480) üzenetére


Cs1csó
félisten

MSI, ASUS, GIGA itt hazánkban kb. ez a sorrend, érdemes a KONKRÉT kártyáról teszteket nézni mert van ahol egy adott kártyához jobb hűtést csinált az egyik gyártó mint a másik.

(#41482) Bjørgersson válasza jimmy74 (#41480) üzenetére


Bjørgersson
félisten

MSI Gaming

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41483) Remington válasza jimmy74 (#41480) üzenetére


Remington
őstag

Giga G1 bios moddal hogy ne legyen hangos idle :)

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#41484) jimmy74


jimmy74
őstag

thx all! :R

WoT:jimmbo

(#41485) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

A napokban frissítettem az nV drivert a legutolsóra, illetve hosszú idő után frissítettem az MSI Sfterburnert is. A shadowplay be van kapcsolva.

-Találkozott valaki újabban random újraindulásokkal az MSI AB miatt?

-Ha esetleg az Afterburner a ludas, akkor mivel érdemes enyhén tuningolni a kártyát? (feszezés nélkül)

Jimmy74:
Nekem MSI970 GAMING van, nagyon jó kártya, masszív és nagyon halk.

[ Szerkesztve ]

(#41486) Cs1csó válasza joysefke (#41485) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az MSI Afterburner a legjobb a célra (nálad még esztétikailag is harmonizál hiszen MSI Gaminged van) Kapásból bármi lehet én a helyedben DDU-val gyalulnám a VGA drivert majd az MSI afterburner-t egy gép restart és telepítsd újra mindkettőt.

Amennyiben tuningolva használod az sem lenne rossz ötlet ha úgy próbálnád ki hogy mindent visszaveszel alapra hátha ezzel függ össze bár nem hiszem.

(Nagyon sokszor szoktam ajánlani - bármilyen program esetén - az újratelepítést mert lehet agyalni meg állítgatni de ha nem jön a várt javulás és az idő csak megy akkor egy újratelepítés még mindig kisebb macera és nagyon sok hibalehetőséget nulláz le.)

(#41487) Stonerice válasza laychi (#41324) üzenetére


Stonerice
őstag

Mai nap raktam fel az új Arctic Twin Turbo II -t.
Szerelésnél az anyagminőséggel minden rendben volt.
Vrm és a ramok kaptak sünt a gpu oldalon. Vrm mellé egy csík ragasztószalagot raktam.
Gigabyte twinturbo gtx 970 esről van szó egyébként. Mókuskerekes venti volt rajta. 68-76 fokos volt a vga évszaktól függően.
Most levett gépházoldallal 1300-1400rpm mellett 26 fokos szobában 50 fokra állt be a gpu.
2000 rpm mellett 46 fok.
Nagyon csendes és én 60 fokot vártam tőle terhelés alatt. Ezt felül múlta. Szerintem megéri az árát.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#41488) Bib válasza Stonerice (#41487) üzenetére


Bib
őstag

Ez jó hír. vajon strixre is jó?

(#41489) Stonerice válasza Stonerice (#41487) üzenetére


Stonerice
őstag

Játszottam még pár órát felrakott gépházoldallal. Így 55-56 fok és 1600 as RPM mellett tette a dolgát a Twin Turbo II -es

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#41490) Bib válasza Stonerice (#41489) üzenetére


Bib
őstag

Képek nincsenek a szerelésről? Hogy-hogy nem a 3-ast vetted?

(#41491) Cs1csó válasza Bib (#41490) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem a 3 ventis az túlzás max egy 1080Ti-re az alatt fölösleges.

(#41492) Bib válasza Cs1csó (#41491) üzenetére


Bib
őstag

Nem is arra gondoltam,mert a Twin Turbo III az is két ventis, csak van backplate felől is borda. Csak az accelero xtreme-ből van 3 ventis, abban van a 3 és 4-es széria.
Amúgy 250 wattig ajánlott, de egy húzott 970 fölé megy simán.

(#41493) Cs1csó válasza Bib (#41492) üzenetére


Cs1csó
félisten

Blackplate felől borda? Abetyárját!

(#41494) Bib válasza Cs1csó (#41493) üzenetére


Bib
őstag

Nem black :DD hanem back már amelyiken van. Nyák felől, hővezető lapkákra ül fel egy borda.

[ Szerkesztve ]

(#41495) laychi válasza Stonerice (#41487) üzenetére


laychi
veterán

Én az arctic liquid freezer 240-et tettem rá kábelkötegelővel 2db akasa apache ventivel, amit anno vettem még.
Ezenkívül kapott a vrm egy 8 cm-es hűtést.
Házi tákolmány, de ez állt rendelkezésre :)
Nekem is hasonló, 50 fok körüli zárt házban tetőtérben.
Azt hiszem 1000-1200 rpm körül mennek a ventik. A hűtő a gépház elejébe van felhelyezve.

(#41496) Cs1csó válasza Bib (#41494) üzenetére


Cs1csó
félisten

igaz bocs :DD

(#41497) Toby888


Toby888
senior tag

üdv,szabad a gtx 970-re metal liquid-et kenni ?? vagy inkáb mx4 ?? mit javasoltok ?? mert igencsak belenyaldos a 78-80 fokba...

(#41498) taknyí válasza Toby888 (#41497) üzenetére


taknyí
senior tag

Annyi, hogy Alu hűtőhöz nem használható. Elég agresszív anyag, tartok tőle. Én ilyet tervezek rá.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#41499) Toby888 válasza taknyí (#41498) üzenetére


Toby888
senior tag

köszi az infót :R :R

(#41500) F e Z o válasza Toby888 (#41497) üzenetére


F e Z o
veterán

Az se mindegy melyik gtx 970-ről van szó, mert kenhetsz rá akármit, ha a hűtő ratyi rajta.

H2O über alles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.