Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) Bib válasza Ryder62 (#41100) üzenetére


Bib
őstag

Dugd rá az alaplapi dedikáltra,próbáld meg ott. De lehet monitor is , főleg ha dsubja van csak, elég régi lehet.

(#41102) Cs1csó válasza Ryder62 (#41100) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem bízom ezekben az átalakítókban.

(#41103) MomoSinX válasza Ryder62 (#41100) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Ezt nekem is csinálta sima DVI-n átalakító nélkül is (Gainward Phoneix verzió). HDMI-re váltás megoldotta. Igaziból én sem tudom mi okozta, mert a digitális jelet nem lehetne bezavarni elvileg (na meg a HDMI is az és azzal mágikusan jó?). Az tuti, hogy nem driver hiba szerintem.

Szerk: Hát ja, kábel meg átalakítóra lehet gyanakodni, aztán ha cserével ugyanaz talán kártya gond lehet.

[ Szerkesztve ]

(#41104) pengwin válasza Ryder62 (#41100) üzenetére


pengwin
addikt

&& (#41103) MomoSinX
Ha jól értem, vagy DVI-VGA kábelen, vagy DVI-DVI kábel+passzív DVI-VGA átalakítón megy a jel a monitorhoz.
Mindkét esetben analóg jelről van szó: a 900-as GTX-eken még dual link DVI-I csatlakozó volt, ami tudott adni digitális és analóg jelet is, ezért nem kellett hozzá aktív átalakító. Akkor vinne át digitális jelet, ha DVI-D és DVI-I csatlakozók és kábelek valamilyen kombinációja lenne összedugva (D-D, D-I, I-I, I-D).

Analóg jelbe bezavarhat más elektronika is, ha nincs megfelően leárnyékolva a kábel, de lehet a monitor is hibás.
Ha van lehetőséged akkor használj digitális jelátvitelt, DVI-D, DVI-I vagy DVI-HDMI kábelek formájában.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41105) Ryder62


Ryder62
őstag

Köszönöm a válaszokat.

A monitor régi, 2010-es, és csak VGA kimenettel rendelkezik, így egy VGA-VGA kábellel működik.
Mivel a kártyán nincs ugye VGA kimenet, ezért egy VGA-DVI átalakítóval használom.

Gondolom ez okozhat problémát.

(#41106) MomoSinX válasza pengwin (#41104) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Köszi a pontosítást, ezt jól összekevertem. Akkor nekem is egyértelműen az analóg jel volt bezavarva valamivel. Szerintem a régi nagy dög erősítő meg a hangfalaim lehettek a ludasak, mivel azt használom "hangszórónak" úgymond és hát kb mellette van.

(#41107) 4264adam


4264adam
veterán

Visszatértem a klubba most Gainward Phoneix tulajdonosként. Előzőleg AMD előtt egy G1-et birtokoltam. Azon tapasztalható volt a cicergés, kicsit zavart az állandó ventillátor fordulat, de hűsebb maradt. Ez simán eléri a 80°C-ot, de gyorsan hűt is vissza csendben és nincs további cicergés.

Firestrike-ban a G1 tuningolva közel 1000 ponttal erősebb és 3FPS-el, ciripelve, hangosabban járva.

(#41108) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Gondolkodom egy használt 980 beszerzésén. (azt hittem elég az integrált, eladtam az r9 380-am... hiba volt :) )
Érdemes még ilyet venni?
Full HD-ra kellene, és nem is tervezek feljebb menni. Vagy elég lenne egy új 1060 3GB?

...csak én vagyok helikopter?

(#41109) 4264adam válasza Sethdobaloah (#41108) üzenetére


4264adam
veterán

~ 10%-al erősebb, hűvösebb. Én azért ezt választottam a 1060 3GB miatt, mert a GTAV szeret 3.5GB-ot kérni. 3-6FPS pedig nem oszt nem szoroz.

[ Szerkesztve ]

(#41110) NFree válasza Sethdobaloah (#41108) üzenetére


NFree
addikt

Szerinem inkább 1060 a gari miatt a 980 lassan már nincs gari így zságbamacska kicsit. :R

vga

(#41111) Sethdobaloah válasza NFree (#41110) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Köszi nektek, lett volna ugyan még garis 980, de inkább egy 1060 lett belőle.

...csak én vagyok helikopter?

(#41112) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
3db 24" monitort szeretnék bekötni, surroundba (ha jól tudom így hívják)
Jelenleg egy Asus Gtx 970 Strix van a masinában, van értelme SLI-be beszereznem mellé egy ilyen kis karit hogy a soroundot kitudja hajtani? Hogy történik ilyenkor a VRAM kezelés?
Tápegység elég lenne?
(Konfigom adatlapomon)

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#41113) odorgg válasza Norbika88 (#41112) üzenetére


odorgg
addikt

Vram továbbra is 4Gb marad, vagyis 3,5Gb kártyánként. Nem adódik össze.Válts inkább 1070-re, vagy 1080-ra ekkora felbontáshoz szerintem.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#41114) Cs1csó válasza Norbika88 (#41112) üzenetére


Cs1csó
félisten

SLI csak egy esetben "éri meg" ha mindenkori legerősebb kártyából veszel kettőt azaz a Titanból. Ezek alatt nem éri meg mivel az alattuk lévő kártyákból kettő is max egy ilyen kártya teljesítményét hozza.

(#41115) pengwin


pengwin
addikt

Korábban írtam, hogy az EVGA GTX 970 HYBRID-em nem bírja a memória tuningot: már +40MHz-től is kifagytak a benchmarkok (Unigine Valley, Superposition, Total Warhammer) és a játékok is.

Ez nagyon gyanús volt számomra, mert ennek a típusnak a cikkek, tesztek alapján simán lehetett volna tuningolni a memória- és a magórajelét is, szóval most driver frissítés után ismét megpróbáltam a tuningot.

S csodák csodájára... megy a memória tuning, nem is akárhogy!
Jelenleg teljesen stabil 8100MHz-es effektív órajelen! A gyári 7010MHz után úgy gondolom ez a +15,5% egy nagyon jó eredmény.
E mellé még egy 206MHz-es magórajel emelés is társul, feszültségeket nem piszkáltam.
A tuning eredményeképpen Superposition alatt 1535-1550MHz között ugrál a magórajel, Valley bench során pedig 1555-1560MHz.
Superposition 1080p High beállítások mellett teljesen általánosan +15% minimum és átlag FPS-t ér el, a kártya, a maximum kicsit kevesebbet, 14%-ot emelkedett, a kapott pontszám 4896-ról 5620 köré ment fel.
Total Warhammer dwarves vs greenskins benchmarkja alatt is szembetűnőek a változások (High-Ultra közötti egyedi beállításokkal):
A gyári órajeleken van min. 38 FPS, átlag 51 FPS és max. 60 FPS.
Tuningolva ezek az értékek 44-58-68-ra módosulnak és sokkal kiegyenlítettebb lesz a teljesítmény, vagyis többnyire az átlag FPS közelében van a görbe.

Ubuntu 16.04 alapú linux rendszer, 384.90-es nVidia driver, hardver az adatlapomon.

Szóval szerintem még mindig nagyon jól el lehet lenni ezzel a kártyával így tuningolva, még linux alatt is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41116) pengwin válasza pengwin (#41115) üzenetére


pengwin
addikt

Kicsúsztam a szerkesztési időből, de ezt még hozzátenném:
Unigine Valley alatt gyári beállításokon 1354MHz-ig boostol a kártya, tuningolva 1560MHz-ig, e felett nem stabil.

Vagyis kb. +15%-os az elért GPU tuning eredmény is (alapórajelet nem nézek, mert semmi értelme). Ez a +15,5%-os memória OC-vel együtt minden mérésemben 13-15%-ot dobott minden (min.,max.,átlag) értéken, vagyis eddig a pontig így majdnem lineáris a skálázódás, ami szerintem elképesztő.

Ja, és a GPU 45 fokos tuningolva, benchmark alatt jól meghajtva... a hőmérséklete 2 fokot emelkedett a gyári órajelhez képest.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41117) NFree válasza pengwin (#41115) üzenetére


NFree
addikt

Ez mind nagyon szép és igéretes de én arra lennék akkor kiváncsi , de lehet elsiklottam a dolog fölött mi okozta , hogy nem ment a tuning s mitől jött helyre ?? :F :R

vga

(#41118) pengwin válasza NFree (#41117) üzenetére


pengwin
addikt

Ja igen... volt egy driver frissítés, szerintem az oldotta meg a problémát.
Gyanítom a PowerMizer (az nVidia linux driver tuning része) nem megfelelően kommunikálta a VRAM-órajel emelést a kártya felé.
Más magyarázatot nem találok.

Szerk.: de írtam is, igaz nem fejtettem ki: most driver frissítés után ismét megpróbáltam a tuningot. Szóval csak elsiklottál felette. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41119) oroviczg


oroviczg
csendes tag

Sziasztok!
Olyan bajom van,hogy ha elkezdek játszani akkor felmegy a hőmérsékletem 90 fokra!Eddig nem csinálta ezt!
Valaki valami ötlettel tudna szolgálni?

(#41120) NFree válasza pengwin (#41118) üzenetére


NFree
addikt

Így már világosabb igaz nem nagyon tudom pontosan mi lehet ez de legalább tudom mihez kötni , köszönöm. :R

(#41119) oroviczg
Egyre gyakrambban olvasgatom a topikba ezeket amelegedős dolgokat , mert számomra hihetetlen , hogy ennyire elfáradjon a gyári paszta , mert sokan újrakenés után javulást tapasztaltak.
Szóval tudom ajánlani , ha a vga-n megy rendesen az összes venti , s nincs bepormacskásodva a lamella akkor pasztázás segíthet a dolgon. referenciakártyát nyűgösebb szétszedni de kustom kari általába 4 csavar fogja a hűtőt s lehet újrakenni . ha nincs gari a karin akkor neki kell fogni persze óvatosan, ha garis akkor el kell dönteni (ha matricás) hogy esetleg szervízben vagy anélkül oldja meg az ember a problémát .

[ Szerkesztve ]

vga

(#41121) pengwin válasza oroviczg (#41119) üzenetére


pengwin
addikt

Kártya pontos típusa? Mennyi idős?
Ventillátor fordulatszámot nem állítgattad?

Lehet a kártya hűtésével történt valami, pl. túl poros, vagy meghalt egy ventillátorod, esetleg nagyon kiszáradt a hővezető paszta a hűtés alatt (ez utóbbit annyira nem tartom valószínünek).

(#41120) NFree
Ne aggódj, én se értem... igazából csak tippelek, mert bármi okozhatta az összeomlást az nV driver-X.org-kwin trióból, de a legvalószinűbb ok a driverben keresendő, második helyen az X.org áll. Mindkettő frissült az utóbbi időszakban, de egy 3 éves kártyához nem hiszem, hogy kellene bármilyen javítás az X-ben, így marad a driver.

A lényeg, hogy működik! :))

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41122) Cs1csó válasza oroviczg (#41119) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ahogy a többiek is írták, alapos takarítás - a komplett PC-t érdemes lenne, minden ventilátort, csatlakozókat leellenőrizni, személy szerint a kompresszort szeretem de persze nem szabad túl nagy nyomással és akár olaj is jöhet a szelepből ezért érdemes letesztelni pl. fehér vászondarabot elé tenni és azon.
Aztán érdemes lenne megnézni pl. MSI afterburnerrel - rivatuner statistic server is legyen telepítve - hogy a játék alatt milyen hőmérséklet mellett milyen ventilátor fordulatot jelez. Saját példa: gtx 970 max 69 celsius fok max 40%-os ventilátor mellett gpu kihasználtság 100% (játék előtt a ház ventilátorokat manuálisan mindig maxra veszem kb. ők a leghangosabbak)
Amennyiben magasabb fordulaton sem tudja kb. ezt a hőmérsékletet és még tuning sincs a kártyán akkor érdemes lehet a pasztázáson elgondolkodni.
Érdemes lehet a szoftveres anomáliákat is kizárni driver reinstall végső esetben ha nem túl macerás szerintem egy win reinstall is beleférhet, persze ez nem valószínű de még mindig olcsóbb mint esetleg egy fölösleges pasztázás főleg ha még van garancia és esetleg a bolttal kell megcsinálni.

(#41123) oroviczg válasza pengwin (#41121) üzenetére


oroviczg
csendes tag

A kártyáü egy gtx 970! Nem állítgattam semmit!most raktam ujra a windowst,mert alaplapot meg örocit cseréltem!A régi gépben semmi ilyesmi gond nem volt!Az ujj lapbegy asus maximus ranger viii, a proci pedig egy 6700t!

(#41124) oroviczg válasza Cs1csó (#41122) üzenetére


oroviczg
csendes tag

Most takarítottam ki a gépet mert cseréltem hardvereket!Kaöok zsir ujj ventiket egy Asus Maximus ranger viii alaplapot és egy 6700t procit!Ujra raktam a windost is!Álligatva nem volt a kártya!A régi gépben pedig ilyet neü csinált!

(#41125) Bib válasza oroviczg (#41124) üzenetére


Bib
őstag

De ha tök más a környezet, akkor változhat a hőfok. Proci melege el van vezetve? Gondolom tök más cpu cooler van rajta. Ezek ellenére egy pasztázást megér a vga.

(#41126) oroviczg válasza Bib (#41125) üzenetére


oroviczg
csendes tag

A cpu-n vizhutés van és annak jó a homérséklete!

(#41127) rup1u5 válasza oroviczg (#41126) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Paszta a GPU-n mikor volt újra kenve? Az én tapasztalatom az, hogy évente újra kell pasztázni mert elkezd felmászni a hőmérséklet 80 fölé léghűtéssel. Pedig jobbfajta noctua pasztát használok. Az én 970-em most kapott egy vizesblokkot. :) Lassan megnézem, hogy megy vele a tuning.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41128) oroviczg válasza rup1u5 (#41127) üzenetére


oroviczg
csendes tag

Tudnál küldeni egy linket hogy honnan rendelted meg a vizezéshez a cucokkat?Meg hogy öontosan mik kellenek hozzá?Szeretném.én is vizezni!Már régota tervezem!Az a fura hogy a régi gépnél,nem volt ilyen bajom!Eggyik naprol a másikra jött elő a melegedés

(#41129) rup1u5 válasza oroviczg (#41128) üzenetére


rup1u5
nagyúr

EK univerzális blokkja került a GPU-ra. Azt itt kaptam ajándékba egy PH!-s kollégától. :) Aztán pár cuccot használtan vettem itt az aprón és a többit meg aquatuning-ról rendeltem. Ha tényleg kész vagy belevágni akkor gyere át a vizes topikba. ;)

...és töltsd ki az adatlapod, mert az sokat segít! :K VGA-d pontos típusát pl jó lenne tudni mert lehet hogy találsz hozzá olcsón FC blokkot.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41130) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Mivel érdemes mostanában stabilitást tesztelni? Heaven? Vagy Superposition?
Nagyon rég nem húztam a GPU-t de most hogy vízzel könnyedén 1500 fölé ficcant megnézném hol a vége.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41131) Bjørgersson válasza rup1u5 (#41130) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mondjuk amikkel játszol? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41132) rup1u5 válasza Bjørgersson (#41131) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Éreztem, hogy bővebben ki kellett volna fejtenem, különben ez a válasz lesz az első amit kapni fogok. :DDD
Most toltam 2 óra GTA5-öt 1509MHz-es GPU-val hiba nélkül.
Azelőtt Unigine Heaven-el teszteltem 10-15MHz-es lépcsőkben és így kerestem meg hol kezd el hibázni. Így azért jóval gyorsabb mint arra várni, hogy betöltsön a GTA.
Ráküldöm akkor a Superposition-t.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41133) Bjørgersson válasza rup1u5 (#41132) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Csak GTA-zol? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41134) rup1u5 válasza Bjørgersson (#41133) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Mostanában inkább Wildlands. GTA már hónapok óta parkolópályán volt. Hellblade S.S. van még bekészítve, hogy meglessem.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41135) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Nem tudom ez jónak számít e egy 970-től. :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41136) pengwin válasza rup1u5 (#41135) üzenetére


pengwin
addikt

Ránézhetsz online az eredményekre, ha jól emlékszem ennél 200-300 ponttal magasabb pontszámokat láttam a lista tetején.
Memóriát is érdemes tuningolni, majdnem ugyanannyit hozhat mint a GPU tuning ha 7GHz környékéről 8GHz köré fel tudod húzni a VRAM-ot.

Üdv, pengwin

(#41137) Norbika88 válasza rup1u5 (#41135) üzenetére


Norbika88
senior tag

Na ez ezt nem is ismertem, lefuttatom én is kell valamit állítani a programban?

Jah látom :B Settings.

[ Szerkesztve ]

(#41138) Norbika88


Norbika88
senior tag

(#41139) rup1u5 válasza Norbika88 (#41138) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ideje volt nálam drivert frissíteni! :DDD
GPU: 1534MHz MEM: 3758MHz

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41140) envagyok


envagyok
veterán

Játszik itt valaki a Call Of Duty WW2-vel?
Most jött, ki állítólag gyenge hardveren is jól fut.
Nálam nem.
Core I5-6600K @4.2 GHz, GTX970 Gigabyte G1 gaming
Más gamékkal nincs gond, felbontás 1920*1200, bf1 is megy ultrán 60fps-el stabilan.
Ez meg néha megy 60fps-el, néha egy egy pillanatra beakad. Proci 40-50%, vga 50-90%
Ami érdekes, minden a geforce experience szerint van belőve, próbáltam a gyári értékekkel is,

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#41141) Cs1csó válasza envagyok (#41140) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mennyi RAM-od van, ennek kell elvileg 8-nál több.

(#41142) envagyok válasza Cs1csó (#41141) üzenetére


envagyok
veterán

Hát.. 8GB

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#41143) envagyok


envagyok
veterán

Most toltam egy picit, 7GB-nál többet nem kért, viszont a vram-ból 4GB fölé ment, pedig nem extra a textúra minőség, csak high.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#41144) Dobi 562 válasza envagyok (#41143) üzenetére


Dobi 562
addikt

SSD-re telepitetted?

(#41145) Cs1csó válasza Dobi 562 (#41144) üzenetére


Cs1csó
félisten

SSD-HDD telepítés - olvasgattam utána, ha nem extrém lassú a HDD akkor nem jelent komoly előrelépést, maga a pályák betöltése, a játék indulása stb. gyorsabb de maga a játék már memóriából megy. Néztem anno teszteket 1 esetleg 2 FPS-t jelentett az SSD de sokkal gyorsabban indult a játék vagy a pályák közötti váltásra is jótékony hatást gyakorolt.

Persze remélhetőleg 5-10 év és már csak NAS-okba kell majd SSD. A HDD lassú és hangos is.

[ Szerkesztve ]

(#41146) Bib válasza envagyok (#41143) üzenetére


Bib
őstag

Azért nem kért nálad 7-nél többet,mert csak 8Gb-od van. Nálam semmi akadás 24Gb-ból 10-11-et eszik. Néha nyolc magosom is megy 80%-on. A 970 az bírja.

(#41147) envagyok válasza Bib (#41146) üzenetére


envagyok
veterán

Igazából nem folyamatosan akad, hanem néha hirtelen mozdulatkor egy tizedmásodpercre befagyott a kép.
Közben proci 50%, vga 70%- on megy, ram 7GB, vram 3-4GB
Amikor ezt nem csinálja, simán megvan a 60fps
SSD-n van

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#41148) Melorin válasza envagyok (#41147) üzenetére


Melorin
addikt

Nem a 3,5GB átlépésekor jelentkezik a hiba? Anni amikor kitudódott, hogy csak 3,5GB gyors ram van a 970-en, voltak ilyen videók, amin ezt a beakadásos dolgot produkálták.

(#41149) envagyok válasza Melorin (#41148) üzenetére


envagyok
veterán

Arra gondoltam és is, csak azt nem tudom hogyan vigyem 3.5GB alá. Mikor levettem a textúrákat extra-ról high-re, akkor lement 2.x GB-ra, de utána megint felkúszott 4GB-ig valamiért.
Azért csak nem kell medium textúrát használni :W :W

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#41150) rup1u5 válasza envagyok (#41147) üzenetére


rup1u5
nagyúr

"néha hirtelen mozdulatkor egy tizedmásodpercre befagyott a kép."
Pedig ez tipikusan rendszermemória elfogyásos jelenség. :K A minap nekem is sikerült előidéznem pont ezt! 32 füllel megnyitott Chrome mellett kezdtem el Wildlands-ezni és nem értettem miért akad meg hirtelen forduláskor a kép. Mikor kiléptem láttam hogy HWiNFO pirosban írja a virtuális memóriát, mert azt is teleírta. Akkor néztem meg task manager-ben hogy több mint 50% ramot foglalt csak a Chrome. Szóval manapság már 16GB rammal is érdemes odafigyelni mi fut a háttérben ha modern játékokról van szó.

Why don't you knock it off with them negative waves!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.