Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) Golyo69 válasza GeneraL_XTX (#41350) üzenetére


Golyo69
senior tag

Azert tarosan nem hiszem hogy jo a 80 fok... Nekem max 56-57 mono plussal...

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#41352) levisboy válasza GeneraL_XTX (#41350) üzenetére


levisboy
tag

Nincs már sajnos :( Az ilyent lehet javítani?

(#41353) GeneraL_XTX válasza Golyo69 (#41351) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nem lesz baja tőle. a gyári radeon 290-ek tartósan 90 fok felett mennek, és mai napig semmi bajuk. mint ahogy a nvida ref kártyák is simán 80fok körül mennek tartósan, és nincs bajuk.

(#41354) Golyo69 válasza GeneraL_XTX (#41353) üzenetére


Golyo69
senior tag

Azt tudom hogy a ref hutessel 80 korul van :) azert is lett ezen is masik huto.. Ne kartya futson mar telen :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#41355) NFree válasza levisboy (#41349) üzenetére


NFree
addikt

Szét kéne szedni meg kell nézni a wrm részt szerintem az szált el , vagy az melegszik túl és azért nem egyből dobja el magát . Nem tudom , hogy lehet e javítani . meg kell nézni előbb nincs-e itt ott kicsit megsülve . ha nem lehet megoldani a wrm hűtést akkor alulfeszelés és - vagy 150mhz gpu , úgy talán nem melegszik el rajta a wrm s megy tovább .

vga

(#41356) pengwin válasza Golyo69 (#41354) üzenetére


pengwin
addikt

Attól még ugyanannyi hőt termel a VGA-d, hogy alacsonyabb a kártya hőmérséklete.

Sőt, egy jobb hűtésű kártya kicsit gyorsabban fog felfűteni a jobb hőleadása miatt. ;]

Üdv, pengwin

(#41357) laychi válasza TTomax (#41348) üzenetére


laychi
veterán

Ami nem az overclocknak hanem egy megsértett kondenzátornak köszönhető...

Pengwin. A hűtő meg pont arra szolgál, hogy azt a hőt elvezesse a gpu-ról,

[ Szerkesztve ]

(#41358) Bib válasza laychi (#41357) üzenetére


Bib
őstag

Arra gondolt Pengwin kolléga hogy a jobb hűtő jobban fogja fűteni a szobát, mert több hőt von el a gpuról a környezetének átadva. :K

(#41359) laychi válasza Bib (#41358) üzenetére


laychi
veterán

4 évszak van, ez leginkább télen előny ;]

(#41360) TTomax


TTomax
nagyúr

Nos lecseréltem a gyári hűtőt az evga 970SSCn.... H75+G10.... az eddigi 74-77Cfokról most 40-43Cfok között mozog,ezt bizony egy léghűtő sem tudja.A max 70% tdp az senkit se tévesszen meg,mert az 230W.... a 100% nálam 330W... A gép ismét csendes, a H75ön két DS silencer van 1000rpmen...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41361) laychi válasza TTomax (#41360) üzenetére


laychi
veterán

Corsair h75+ kraken g10?
Szép eredmény. OC jobban megy?
VRM hőmérsékletet tudod mérni,hogy az csökkent e?

a h75-höz milyen rögzítőt használtál? lehet külön kapni?vagy maga a g10 ad lehetőséget a lefogatásra?

pasztát mit használtál?

[ Szerkesztve ]

(#41362) TTomax válasza laychi (#41361) üzenetére


TTomax
nagyúr

A G10 szoritja a gpura,Most már azt hiszem jobb G12öt venni,a H75öt vettem de csak az 5év gyári gari miatt,amúgy szerintem egy az egyben egy H55,csak kapsz egy +ventit meg több garit meg a burkolat picit szebb... a VRMen van gyárilag egy lap azt persze nem szedtem el,ugye mérni nem tudom sajnos.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41363) rup1u5 válasza TTomax (#41360) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szépen megy a RAM! :C
VDDC-t, hogyan toltad 1.243-ig?
Enyém így megy jelenleg:

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41364) TTomax válasza rup1u5 (#41363) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az enyémet ki lehet 1,275ig tolni,mert SSC (most csináltam egy custom biost már rakom is fel).A legjobb ha semmi nincs a GPU-Z perf cap reasonban. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41365) TTomax


TTomax
nagyúr

Úgy látom semmi értelme az én kártyámnál 1,275Vcoreig tolni,kb semmit nem hoz csak meleget....ASICQ 79%

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41366) TTomax


TTomax
nagyúr

Nahh mindegy akármit csinálok 1575ön wallos a gpu,visszaraktam szépen 1506/2000-re, 250W max tdpre 1,24Vcore igy sosem kapok semmiféle limitet,és max 44Cfokos néma csendben,ebben ennyi van,bár mondjuk ez már 980 szint,a 980 am anno max 16.000GSt csinát FFben ez meg 14600at csinál... teljesen jó. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41367) TTomax


TTomax
nagyúr

Azért ez a játék még mindig szép,és zabál is rendesen.... 250W itt éppen...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41368) rup1u5 válasza TTomax (#41364) üzenetére


rup1u5
nagyúr

PerfCap Reason tulajdonképpen micsoda és miért az üres a jó?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41369) TTomax válasza rup1u5 (#41368) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az minden olyan dolog ami limitálja a teljesítményt.

vRel = Reliability. Indicating performance is limited by voltage reliability.
VOp = Operating. Indicating performance is limited by max operating voltage(Hardware Limit).
Pwr = Power. Indicating performance is limited by total power limit.
Thrm = Thermal. Indicating performance is limited by temperature limit.
Util = Utilization. Indicating performance is limited by GPU utilization.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41370) rup1u5 válasza TTomax (#41369) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Aha!
Tehát ha jól értelmezem akkor nálam a "székely zászló" VRel, VOp arra utalhat, hogy a voltage a limitáló tényező? (ASIC 70.4%)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41371) TTomax válasza rup1u5 (#41370) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,tehát nem tud következő lépcsőt lépni mert kevés a VCore,nálam pl tudna,de én nem engedem neki. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41372) laychi válasza rup1u5 (#41370) üzenetére


laychi
veterán

Ha kell bios editor,akkor szívesen átküldöm az nvidia bios updater-rel karöltve.
Power limitek hol vannak a kfa-nál?

szerk.: közben megnéztem 200 és 250W a plafon exoc és infinity black edition-nél

Voltage table-t kellene szerkeszteni a bios editorral. 1212,5mV-ról feltolni picit,meg lehet nem ártana a Power table-t is szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#41373) rup1u5 válasza laychi (#41372) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Igen. 200, 250. Korábban már beszéltünk erről [link], [link] és végül letettem a bios buheráról. 250 fölé ha jól tudom nem lehet vele menni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41374) laychi válasza TTomax (#41369) üzenetére


laychi
veterán

vRel nekem mindig van. az mitől lehet? sok az OC?
alapon is egyszerű gpu-z tesztnél is

(#41373) rup1u5
Sorry,erre nem emlékeztem.
MSI-nél nálam így van a feszültség gyárilag:

[ Szerkesztve ]

(#41375) TTomax válasza laychi (#41374) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szinte biztos vagyok benne,hogy ha kitolod a feszt elmúlik....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41376) TTomax válasza rup1u5 (#41373) üzenetére


TTomax
nagyúr

De lehet,de nem érdemes. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41377) laychi válasza TTomax (#41375) üzenetére


laychi
veterán

Mennyire és melyiket?
letöltöttem most ssc biost,tök ugyan az a voltage table, a power table-nél is csak a max tdp-nél van eltérés
200W vs 201W
220W vs 222W

És ugye alapon is fenn áll a probléma,mármint gyári frekin.

[ Szerkesztve ]

(#41378) TTomax válasza laychi (#41377) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azért ne rakj fel uj biost,a sajátod modositsd.1.243Vcore felett eltűnik a VREL. :) A max TDP meg nyugodtan kimehet 250Wig...6pin 75W,8pin 150W,PCI-E 75W... elvileg 300Wig a boardnak birnia kellene,de egy 250W limit 24/7simán mehet... olyan 1500MHZ körül a normálisabb játékok kérni is fognak ennyit.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41379) laychi válasza TTomax (#41378) üzenetére


laychi
veterán

1500 felett szoktam járatni gond nélkül, bench még feljebb is megy,tdp-t kitoltam,ahogy nálad van 230W és 330W
a 2. sorban szereplő feszt(1175-1225mV) átállítottam 1212,5-1262,5V-ra,így a kártya 1,237V-ot eszik,továbbra is kékül.
Igazából hibát nem okoz,de érdekes,hogy van akinél van,van akinél nincs :D

Holnap folyt. köv.
Jó éjt!

szerk.:
jah, nem szoktam új biost feltenni,copy paste,aztán vagy jobb vagy nem :D
(bár 980-as biost dobtam már rá, működött,csak nem tökéletesen meg továbbra is 970-nek érzékelte :( )

[ Szerkesztve ]

(#41380) TTomax válasza laychi (#41379) üzenetére


TTomax
nagyúr

A feszt 1,243-1,243al próbáld. :)

Az a 980as bios nagyon merész volt,bár ha van bios swich baj nem lehet. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41381) laychi válasza TTomax (#41380) üzenetére


laychi
veterán

Intelem van, vissza lehet rakni, ha baj van :)
Csak igp-n kell lenni és multi gpunak engedélyezve kell lennie.
Régi bios vissza és problem solved.
De ne próbálja ki senki ! :)

(#41382) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Most hogy bent van végre 2db 120-as venti a VGA mellett elkezdtem kicsit húzgálni a ramokat is. GTA5-el tesztelgettem. GPU 1525 és MEM 3880MHz-eknél vagyok egyelőre. 1530-nál mintha láttam volna pár artifactot bevillani. Mára ennyi, később majd megyek tovább ha lesz időm de most alvás. Addig itt egy superposition bench, nevezett értékeken:

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41383) endru14


endru14
csendes tag

Sziasztok!

Strix GTX970-em van, es a vrm-ek homerseklete gyanusan nagy. Amikor a gpu 60fokos, a vrm siman belelog a 90be. Ez mennyire normalis, illetve van-e ra valami megoldas esetleg? Ha felhuzom a hutest 45% korulire, akkor szepen visszamegy olyan 70re, de viszont a gpu miatt nem indokolt, es ugye eleg jol tud suviteni.

(#41384) pengwin válasza endru14 (#41383) üzenetére


pengwin
addikt

Teljesen normális, a VRM-ek akár 100 fok fölé is felmehetnek egyes típusoknál.

Ha mégis zavar és már nincs garanciád, akkor megpróbálhatsz pár RAM-sünit rátenni a VRM-re thermal pad-ekkel.
De ha ennyit használ a hűtés akkor lehet nem is szükséges.

Szerk.: most nézem, hogy Strix-nél van borda a VRM-en, így a RAM-sünis ötlet tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41385) Bib válasza endru14 (#41383) üzenetére


Bib
őstag

Van rá megoldás egy kis moddal, olvass vissza vagy keress rá yt -on

(#41386) endru14 válasza Bib (#41385) üzenetére


endru14
csendes tag

Lattam en is megoldasokat. Valamit csinalok vele, mert szerintem az elettartaman javitana a dolog. :)

(#41387) laychi válasza TTomax (#41360) üzenetére


laychi
veterán

Rendeltem én is egy Kraken G12-t casekingről. átszámolva postával ~10500Ft (33,89EUR).
Kíváncsian várom, elvileg passszolnia kell a hűtőmmel,ahogy olvastam,bár a támogatási listában nincs benne.
CPU-ra meg mehet vissza a noctua :D
Meg majd a ventiket lehet szépen átrendezni (bekötés+beállítás)...pfff :D

(#41388) TTomax válasza laychi (#41387) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pasztád van? :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41389) laychi válasza TTomax (#41388) üzenetére


laychi
veterán

mx2 vagy thermal grizzly conductonaut áll rendelkezésre ;]

(#41390) TTomax válasza laychi (#41389) üzenetére


TTomax
nagyúr

MX2öt gpura ne. :) A folyékony fémet sem erőltetnem de elvileg az sokkal jobb,csak maszkold körbe keményen mert gyorsan kijön a kis füst ami hajtja...Én MX4et szoktam használni,van egy 30gos tubus itthon...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41391) laychi válasza TTomax (#41390) üzenetére


laychi
veterán

Mx2-mx4 ua. Minimális különbség van a 2 közt

(#41392) TTomax válasza laychi (#41391) üzenetére


TTomax
nagyúr

MX2

Thermal Conductivity
5.6 W/(mK)

MX4

Thermal Conductivity
8.5 W/(mK)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41393) laychi válasza TTomax (#41392) üzenetére


laychi
veterán

Most ez van itthon, ez kerül rá.
Majd ha legközelebb veszek, akkor mx-4-et és összehasonlítom
Több tesztben is azt hozták ki, hogy magasabb hőmérsékletnél is fél-egy fok differencia van a 2 közt.
Honnan ez a "diagram"?

(#41394) TTomax válasza laychi (#41393) üzenetére


TTomax
nagyúr

A saját oldalukról, [link],[link]én tapasztalatból mondom az MX4 jobb gpura...procinál valóban nincs nagy difi.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41395) laychi válasza TTomax (#41394) üzenetére


laychi
veterán

Az is nagyon hihető, hogy jobb a liquid ultánál az mx 4 :)

(#41396) TTomax válasza laychi (#41395) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt hol olvastad?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41397) laychi válasza TTomax (#41396) üzenetére


laychi
veterán

Az mx4-nél a saját oldalukon :)

(#41398) laychi


laychi
veterán

Most ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#41399) TTomax válasza laychi (#41397) üzenetére


TTomax
nagyúr

"PC Games, Hardware, Germany August 2010" de a cikket nem találtam meg...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41400) rup1u5 válasza rup1u5 (#41382) üzenetére


rup1u5
nagyúr

1530/4000
Azt hiszem 4000 már nem igazán stabil hosszú távon de benchek lefutnak:

Why don't you knock it off with them negative waves!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.