Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) pengwin válasza Toby888 (#41548) üzenetére


pengwin
addikt

Én tavaly júliusban vettem a GTX 970-emet, kb. 65 ezerért (+kb. 8 ezer HUF garancia hossazbbítás)... sokáig nem lesz iyen árkategóriában értelmes előrelépési lehetőségem erről a kártyáról, de hál' Istennek nincs is rá szükségem.

Linuxon 1440p-ben tökéletesen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41552) Cs1csó válasza mihione (#41550) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről szól most az egész piac sajnos. Nem stresszelek FHD-t nem akarom feladni nem pörögtem rá a 60hz+-ra sem és egy csomó játék van amihez még hozzá sem szagoltam úgyhogy felőlem a hajukra kenhetik. most múlt 3 éves a kártyám remélem még 2-3 évig tudom használni. Akkor már nemigen tudom majd eladni de ez egy ilyen biznisz sajnos mint minden üzlettel az jár jól megint akinek pénze van ha tehetném akkor mindig vennék egy aktuális xx70-es vagy xx80-as kártyát vag akár TI-t és amikor megjelenik az új széria azonnal adnám el és venném az újat. Sőt lehet az egész gépet cserélném cakpakk.

(#41553) Toby888 válasza mihione (#41550) üzenetére


Toby888
senior tag

azta milyen böszme nagy hűtőd van :D :Y

(#41554) Bib válasza ->Raizen<- (#41546) üzenetére


Bib
őstag

Na ez jól hangzik. Milyen felbontáson nyomod? Fps-nél nem nagy az input lag?

(#41555) mihione válasza Toby888 (#41553) üzenetére


mihione
őstag

Azota mar eladtam kompakt vizre valtas miatt,de picit megbantam mert fentre nem lehet 240-es radit tenni,igy elore tettem a hazba befujva,viszont alapba nem tud annyi levego bearamlani radin keresztul mint nelkule,hiaba raktam push-pullba ventiket.Elmeletileg nem sokat szamit hogy a "meleg" levegot fujom be,de azert eleg izmos tuningot kapott a proci,max 65 fokra melegszik vizzel,atlagba 55-60 fok,igy a gpu szerintem melegebb lett,igaz nem nyuztam annyira csak cs:go ment de ott max 75 fokra melegedett leghutessel,vizzel is nagyjabol itt all meg.Elkezdtem a witcher 3-at itt azert mar 85 fokig is feltud kuszni ami picit sok.Nem mellekesen meg kell a fordulat hogy legyen legmozgas,ugy meg nem olyan halk ugye...azon agyalok mi lenne ha megforditanam a teljes legaramlast a hazban,fentrol es hatulrol befele fujna,elol meg push pullba ki,talan tobb friss levegot kapna igy a gpu.

Fhd-ra meg mindig tok jo ez a kartya,sok jateknal meg 1440p is birja,en is csak azert cserelnem mert jo volna a kanaperol joyal nyomatni 4k felbontasban es nem lowon :D

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#41556) ->Raizen<- válasza Bib (#41554) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Versenyzeshez teljesen jo manta a markaneve samsung elektronikaval blogomban ott van a leiras rola. Fps.el is siman tolom.

(#41557) ->Raizen<- válasza mihione (#41547) üzenetére


->Raizen<-
veterán

4k tv-n megy de nem 4k-ban. Auto-n van a beállítás és 2560 1440p az alap felbontás. De mivel a grafikus motor a forzának a skálzást is állítgatja, a végső renderelt kép több is lehet ennél a felbontásnál. Nem nagyon látok recét közelről sem. 60 fps re kényszerítem a játékot hogy az stabilan legyen meg.

[ Szerkesztve ]

(#41558) mihione válasza ->Raizen<- (#41557) üzenetére


mihione
őstag

En ugy tudom a felbontas az fix,a tobbi beallitast varialja a dynamics optimization ugy hogy meglegyen a beallitott fps.
4k felbontasban high beallitasokkal 30fps ki lehet hozni belole.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#41559) ->Raizen<- válasza mihione (#41558) üzenetére


->Raizen<-
veterán

4khoz nem eleg a 970 highon. Egy ido utan ram tulcsordulas lesz es elkezd dadogni a jatek. Gyarkolatilag ha fixre allitom a dolgokat tehat 2560 es ultra.. akkor reces a kep meg aa val is 4k tvn. De ha dynamics optimization van es 2560 akkor bizony alig van rece. A rendereles is dynamics on hagyva ami a skalazast jelenti, a jatek dinamikusan allitja a felbontast is jatek alatt. Attol fugg mit tud a hw

[ Szerkesztve ]

(#41560) szulu1414


szulu1414
csendes tag

Sziasztok valaki tudna nekem segíteni fel szeretném oldani egy GTX 980 Mátrix plantinumon az ln2 módot azt tudom hogy el el húzni az ln2 kapcsolót on állásba viszont ahozz hogy az ln2 módot menjen úgy tudom be kell forasztani (ha jól tudom) az ln2 enabled alatt lévő két részt ezt hol lehetne kivitelezni és ki tudná megcsinalni ? :R :R :R helyesírásért bocsi telefonról írtam :R

szulu1414

(#41561) NFree válasza szulu1414 (#41560) üzenetére


NFree
addikt

Te ne foglalkozz az ln2 móddal a karit hagyd érintetlenül mert úgy gyári, az extreme tuningosok meg majd úgy forrasztják ahogy akarják.
Othon semmit nem fogsz tudni profitálni az ln2 móddal hacsak nem nitróval hűtöd;)

vga

(#41562) laychi


laychi
veterán

Üdv srácok.

Feltettem egy kérdést nvidia találgatós topikban is,de nem jött válasz.

Lehet kicsit hülye kérdés,de :

Adott ugyebár a dsr funkció nv kártyáknál.

Azon agyaltam, hogy 1080p monitoron ha dsr-t használok 1440p felbontáson ugye akkor értelemszerűen redukálódik az fps a felbontás "növelése miatt"
Ez ok.
De a dsr okoz további fps redukálódás vajon?

Szóval lehetséges az,hogy natív 1440p-t esetén több lenne(nyilván minimálisan) az fps,mint natív 1080p+dsr1440p esetén?

Csak mert a dsr mesterségesen a vga által előállított felbontás,ezért erőforrás igénye is lehet...ezáltal valamelyest csökkenhet a teljesítmény.
Van alapja vagy hülyeség?

(#41563) mihione válasza laychi (#41562) üzenetére


mihione
őstag

En csak annyit tudok ehhez hozzafuzni hogy az uj crash bandicootot kiprobaltam 4k tv-n dsr-el streamelve geprol (steam link appal),amig nem volt a kep tvre kilove csak az 1080p monitoron ment 60fps-el futott,meg is lepodtem rajta h igy elviszi aztan ahogy a tvn probaltam ugy szepen le is felezodott 30 fps-re.Nemtudom hogyan mukodik de bazira csodalkoztam en is :D
Szoval ebbol kiindulva elkepzelhetonek tartom hogy mas lenne az fps.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#41564) zegi_norbi


zegi_norbi
tag

Hali.

A videokártyám mostanában elkezdett hangosabban ciceregni és fogalmam sincs, mit csináljak. Töltőképernyőnél semmi hangja nincs, viszont mikor betölt a játék, egyből rákezd. Némelyiknél számomra már elviselhetetlen és furcsa mód eddig nem csinálta. Valaki esetleg tud megoldást vagy dobjam a szemétbe? :)

"Whether you think you can or think you can't, you're right" Henry Ford The Witcher 3 Bioshock Infinite Assassin's Creed Rogue Linkin Park

(#41565) Cs1csó válasza zegi_norbi (#41564) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó lenne megtudni a VRM és a GPU dióda hőmérsékletét. Erre ajánlom az AIDA64-et. A GPU kb. 70-80 celsius fok között oké, a VRM is jobb ha 80 alatt marad, terheléses teszt.

(#41566) zegi_norbi válasza Cs1csó (#41565) üzenetére


zegi_norbi
tag

Köszi, ránézek ezekre.

"Whether you think you can or think you can't, you're right" Henry Ford The Witcher 3 Bioshock Infinite Assassin's Creed Rogue Linkin Park

(#41567) zegi_norbi válasza Cs1csó (#41565) üzenetére


zegi_norbi
tag

Játék közben a GPU dióda 69-76°C, GPU VRM ~87°C volt, jelenleg nyugalmi állapotban 48-51°C körül van mindkettő.

Csináltam 3dmark programmal fire strike tesztet, abból melyik adatok szükségesek? :)

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or think you can't, you're right" Henry Ford The Witcher 3 Bioshock Infinite Assassin's Creed Rogue Linkin Park

(#41568) Cs1csó válasza zegi_norbi (#41567) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vállalható. Ha játék alatt érzékelhető a hang akkor elég azzal tesztelni. Annyi kipróbálhatnál még, hogy egy olyan játék alatt amikor hallod a cicergést kapcsold be a vertikális szinkronizációt - Vsync-et.

Egyik módja asztalon jobb egér gomb - nvidia vezérlőpult - 3D beállítások kezelése - programbeállítások és itt betallózod játékot és bekapcsolod a Vsyc-et. Ezzel fixálva lesz az FPS 60-ra ilyen beállítás mellett nem kellene már ciceregni - a cicergés a videó memória nagyobb terhelése miatt szokott lenni, de általában csak rövid időre játék indításánál pálya betöltésnél stb.

(#41569) zegi_norbi válasza Cs1csó (#41568) üzenetére


zegi_norbi
tag

Igazából mikor bele lett rakva a gépbe, ez volt az első dolgom :) Egészen mostanáig nem volt ezzel gond egyébként, most kezdődött 3-4 napja kb. Alapból is volt egy halk cicergés, de csak akkor hallottam, ha a gépház mellett volt a fülem, a székből ülve nem. Most meg a menüben kezdi, aztán mikor tölt egy hangja nincs és mikor betölti a játékot már megint rákezd csak hangosabban :(

Megnéztem sok játékot és mindegyiknél csinálja, régi vagy új az nem számít úgy tűnik. A Gwent az egyedüli kivétel, persze ez csak egy kártyajáték. A legdurvább a Vampyr, mikor elindítom nagyon hangosan visít míg elér a menüig :D

De komolyan basszus azért az NV is elmehet egy szép helyre részemről, mert nem 50 forintba került. Pláne, ha tényleg alacsony minőségű anyagot használtak ezeknél a kártyáknál.

Új vga-t nem szeretnék venni, a garanciális csere lutri, fülessel meg had ne kelljen emiatt játszanom. Szóval vagy kidobom a szemétbe vagy várok a csodára, hátha megjavul :W

"Whether you think you can or think you can't, you're right" Henry Ford The Witcher 3 Bioshock Infinite Assassin's Creed Rogue Linkin Park

(#41570) laychi válasza mihione (#41563) üzenetére


laychi
veterán

Nem igazán értem, amit írtál.

1080p-n futott dsr 4k beállításon 60 fps-el,natív 4k-n pedig 30-al csak?
Vagy még a 4k volt DSR-rel feljebb skálázva és akkor maradt 30fps?

szvsz vagy ugyanannyinak kellene lenni vagy 1080p dsr-nek kellene gyengébbnek lenni,mint natív 4k-nak,mivel dsr-nél a kártya generálja a felbontást is,vagyis a megjelenítésen kívül extra munkát is folytat.

(#41571) Cs1csó válasza zegi_norbi (#41569) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért a szemétbe ne dobd ki, ha garis akkor add be gariba és ha van IGP-d addig használd azt.

(#41572) mihione válasza laychi (#41570) üzenetére


mihione
őstag

Mivel streamelve volt tvre igy mindket esetben futott az 1080p monitoron is dsr-el,de amig csak siman a monitoron ment 60 fps-t kaptam aztan ahogy elkezdtem a tvn nyomni mar csak 30 lett,pedig mindketnesetben 4k felbontas volt beallitva.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#41573) vittgen


vittgen
aktív tag

Húúú srácok!!
Ti itt keményen nyomjátok a témát!
Sok helyen hosszan beleolvasva a topikba nem is nagyon merem elmondani,hogy egy GeForce GT 630-as karival nyomom a Serious Sam 3-at meg a CoD DE-t... :B :B
Továbbra is tisztelettel a magas fokú tudásotok felé....
vittgen

(#41574) laychi válasza mihione (#41572) üzenetére


laychi
veterán

2 megjelenítő esetén természetes, hogy lecsökken az fps. 2 felé dolgozik a vga.
Én egy megjelenítős rendszert használok és használnék a későbbiekben is.
Magára a gyakorlatra lennék kíváncsi, hogy dsr esetén kevesebb e az fps, mint natív felbontáson.

(#41575) mihione válasza laychi (#41574) üzenetére


mihione
őstag

Igazabol nem dolgozik ketfele mert a tvn levo steam app es a gepen levo steam app dolgozik,egy az egyben lemasolja a monitorra gpu altal lott kepet amit tvre szinkronizal net halozaton keresztul.Szerintem igy nem igazan lesz kevesebb az fps.De a legtutibb az a jatek ahol a skalazast tudod allitani jatekon belul pl gta 5,igy a jatek motorja utasitja a gput a nagyobb felbontasra,nem pedig az nvidia dsr megoldasa.Ezzel szerintem olyan teljesitmenyt kapsz mintha nativ felbontasba kerne ugyanazt a nagyobb felbontasu kepet.

4k-ban nem tudna 60fpsel futtatni az altalam tesztelt jatekot,azert is furcsaltam,aztan ahogy "elesben" kellett 4k-ra megjeleniteni egybol meg is kaptam a valos teljesitmenyt amire ez a karyta kepes.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#41576) Nagynozi válasza Cs1csó (#41549) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Én az MSI Aero GTX 1070 oc-met tavaly áprilisban bányaláz előtt 120 ezerért vettem Ipon-on. Szép kis nép kártya lett volna belőle, ha nincs a szénfejtés....

(#41577) Cs1csó válasza Nagynozi (#41576) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem is tudtam, hogy árulták ilyen jó áron.

(#41578) Nagynozi válasza Cs1csó (#41577) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

A blower style kártyákat 120 körül árulták. A Founders Edition kártyák drágák voltak 150-60 ezer körül, de a többventis kártyák is 140-160-ig mentek.

(#41579) stickrs


stickrs
senior tag

Hello, szerintetek melyik érné meg ár/ érték arányban a következő kártyák közül fhd-ra?
Gigabyte GTX 970 Windforce 3x 4gb cca 51000 ft
Gigabyte GTX 980 TI g1 gaming 6gb cca 96000 ft
Gigabyte nVidia GTX 1060 G1 Gaming 6GB cca 90000ft
A 1060 Uj, másik 2 használt. Megéri ekkora felár a 970-hez viszonyítva ha csak fhd-n akarom használni?

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#41580) F e Z o válasza stickrs (#41579) üzenetére


F e Z o
veterán

980Ti ezek közül. FHD-n még jó ideig elég lesz, s az 1060-at kenterbe veri.

H2O über alles!

(#41581) taknyí válasza F e Z o (#41580) üzenetére


taknyí
senior tag

AZT A 970 IS

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#41582) mihione válasza stickrs (#41579) üzenetére


mihione
őstag

Attol fugg neked meger-e majdnem dupla arat egy kis plusz teljesitmeny.Igazabol en a mai napig nem nagyon talaltam olyan jatekot amire a 970 keves lenne fhd-n es ultra-high grafikan.Ha nem 60 Hz a cel akkor nyilvan jobb valasztas a 980ti.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#41583) stickrs


stickrs
senior tag

Köszi a válaszokat, sajnos az 51k-s 970-et ma eladták, és 60-73k között találtam most csak.. amin még megakadt a szemem az a Gigabyte 1070 WindForce 8gb és Asus Srtix 1070 8gb is 96k körül vannak ugyanugy mint a 980ti (aki ma irta hogy adná 92k-ba is).. Bár valószínűleg ezeket nem használnám ki, szóval lehet várok egy jó áron levő 970-re..

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#41584) Toby888 válasza taknyí (#41581) üzenetére


Toby888
senior tag

szerintem is :K

(#41585) Toby888 válasza stickrs (#41583) üzenetére


Toby888
senior tag

nem fogol csalódni a 970-be, csak ügyelj hogy biztos helyről vedd, mert ugye van a piacon jópár "döglődő" példány

(#41586) stickrs válasza Toby888 (#41585) üzenetére


stickrs
senior tag

Döglödö példàny? Ilyen hamar? Van olyan gyàrto/ tipus ami kerülendö? Föleg msi/gigabyte vonalon gondolkodtam.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#41587) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy azonos áron, van lényegi különbség két használt Asus Strix és MSI Gaming 4G között? Húzni nem fogom őket, viszont a ventilátor zajra nagyon haklis vagyok.

# ANTAL Tuning #

(#41588) Cs1csó válasza stickrs (#41586) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen hamar? Több mint 3 éve jelentek meg előfordulhatnak problémák főleg annak függvényében hogy ki mennyire kínozta/használta a kártyát. De megijedni nem kell a ventilátorok szokta esetleg már kehesebbek lenni: sok használat, elégtelen szellőző ház, poros ház, bordák, tuning és a pech faktor.

L4D1K

Alap esetben az MSI Gaming jobb, jobb a hűtése és csendesebb is. Az ASUS-nál a VRM hűtés nem az igazi.
A GIGA - csak hogy említve legyen - pedig nem félpasszív - az MSI ASUS terhelés hiányában kikapcsolja a ventiket - és hangosabb is.

(#41589) taknyí válasza Cs1csó (#41588) üzenetére


taknyí
senior tag

a ventilátorok szokta esetleg már kehesebbek lenni
pont, mivel felpasszivak 60 C ig be se kepcsol ettol sem kell tartani pl MSI

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#41590) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Uuufff srácok, ebay-ről lőttem hihetetlenül olcsón egy HOF GTX 980-at, alig várom, hogy tesztelhessem. ;)

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#41591) NFree válasza Cirkaloo (#41590) üzenetére


NFree
addikt

Jóféle gratt :C ha meg lessz jöhet majd egy pár mérés ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#41592) Cirkaloo válasza NFree (#41591) üzenetére


Cirkaloo
tag

+50 core clock | +100 Mhz Memory clock.

Sajnos ez felett a Seasonic G-450 tápom közölte, hogy menjek a p.csába, szóval ebből új táp lesz. :)
Alap órajelen 14.5k graph score. OC eredmények később! :)

~63k forintnyi fontért szerintem ajándék volt.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#41593) taknyí válasza Cirkaloo (#41592) üzenetére


taknyí
senior tag

Nem biztos, hogy a tap keves. 500W az ajanlott de a tied 80 gold plus ami kenterbe veri a nonem 500asokat. Szerintem merj ra alapon, meg huzva hogy mennyit fogyaszt a rendszered. Vagy ez...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#41594) Cirkaloo válasza taknyí (#41593) üzenetére


Cirkaloo
tag

Kártya fogyasztása 180-450W OC-tól függően... :)

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#41595) taknyí válasza Cirkaloo (#41594) üzenetére


taknyí
senior tag

ja nitroval, a progiban beallithatod hogy a proci es videokartya mennyire van huzva egyebkent alap 165 W a kari...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#41596) taknyí válasza taknyí (#41595) üzenetére


taknyí
senior tag

Mondjuk azzal se bux ha megrendelsz egy bivaly tapot netrol, mert ha azzal se tudod tovabb huzni akkor ennyit bir a karid es visszakuldheted indoklas nelkul 14 napon belul, ha jol emlekszem az elallas esetere.... Egyebkent hogy jelezte hogy keves a tap
ui 63k ert hasznaltat se kaptal vola jofele :K

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#41597) NFree válasza Cirkaloo (#41592) üzenetére


NFree
addikt

Szép használd egészséggel ;) szeretem a ritka darabokat vigyázz rá az a baj 1500 körül lassan vége nállam a gpu-nak. whitcher 3 fekete pöyök jelenek meg, a benchek lemennek . De egyébként alapon használom az enyém .

vga

(#41598) laychi válasza Cirkaloo (#41594) üzenetére


laychi
veterán

450w érdekes lenne...

(#41599) rup1u5 válasza Cirkaloo (#41592) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Grat hozzá!
Én is KFA2-t hajtok, 970-ből, levizezve :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41600) mihione


mihione
őstag

Sziasztok!Nekem valami gebasz van a win10 1803-as buildel,forza motorsport 7 és horizon 3 egyszerűen nem fut vele rendesen.Már csináltam egy teljes win reinstallt-dduval kipucolt és telepített friss nvidia driver.i5 2500k,gtx 970 van egyik napról a másikra jelentkezett a hiba.Előtte 60 fps-el futott mindkettő,most fél perc alatt elkezd lecsökenni az fps 45-ről majd pár másodperces fagyás és beesik 7 fps-re,amit tart is,ha megnyitom a mapot ismét felugrik 60-ra de a játékban visszaesik 7-re.túlmelegés nincs,türelem se sok már...annyit már sikerült javítanom rajta hogy nem esik be 7 fps-re csak 25-30 körül mozog,kivettem és beraktam a ramokat.Amit mág megfigyeltem hogy ahogy elindul a tényleges játék egyből telehányja a vramot 4 gigával,amikor meg beesett 7 fps-re akkor leürült 3,5 gigára.Csak ez a két játék csinálja ezt,a többi jól fut.Szerintetek mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.