Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Landon


Landon
őstag

Kezdjuk ott mit értünk csíkozódás alatt? Olyan mint Vsync hiánya vagy konkrétan valami kékz-zöld csíkok látszódnak? Reméljük nem utóbbi...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2002) Alice90 válasza Landon (#2001) üzenetére


Alice90
aktív tag

nem zöld kék hanem sima csík.

akkor lehet azért meg nem volt bekapcsolva a vysenic?

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#2003) Landon válasza Alice90 (#2002) üzenetére


Landon
őstag

Um, nem akarok captain obvious-t játszani de nem lehet, hogy egyszerűen csak nincs bekapcsolva a Vsync? :B Vagy én nem értek valamit? :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2004) Forestgreen válasza Alice90 (#2002) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

(#2002) Alice90: Szerintem is arra gondolsz, ha az nincs bekapcsolva, akkor vízszintes csíkok jelennek meg, mintha lapozna az ember...

Nem akarok maflaságot mondani, de ez akkor van, mikor magas az FPS és a monitor nem tudja követni, ezt oldja meg szoftveresen a Vsync (asszem) Visszaveszi az FPS-t a monitorod képességeihez...

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#2005) Alice90 válasza Forestgreen (#2004) üzenetére


Alice90
aktív tag

Ott a pont!

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#2006) Landon válasza Alice90 (#2005) üzenetére


Landon
őstag

Na akkor ez egy easy fix volt. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2007) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

jaa, hogy törik a kép?!
bakker... akkor az vsync :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2008) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

:W :D Ez igen.

Ehhez tudnám hasonlítani :DDD

© asszongya'hogy

(#2009) Landon válasza - = Zk = - (#2007) üzenetére


Landon
őstag

Én is kezdtem már VRAM/GPU-ra gyanakodni... csíkozódik a kép, ajaj az nem jó mondom magamban. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2010) Landon válasza #Morcosmedve (#2008) üzenetére


Landon
őstag

Hát ezen most k.. jó nagyot szakadtam... :DDD :C

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2011) Crytek


Crytek
veterán

Aki esetleg nem csak szintetikus tesztelésre vette a 100+ ezres VGA-ját és szívesen segítene kielégíteni pár ember kiváncsiságát ,kérem tesztelje már kox beállítson ezt a Crysostasis benchmarkot. (Physx minden legyen belőve)
Tudom hogy optimalizálatlan ,de érdekel mit tudnak ezek a kártyák.

Next PC Upgrade: 2022

(#2012) Alice90


Alice90
aktív tag

de úgyebár ha 120hzes monitorom lenne akkor bekapcsolom a vysenicet akkor nem lenne gond nem ? vagy az jobban terheli a kártyát?

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#2013) ÁdiBá válasza Crytek (#2011) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez egy ezer egy éves program... :U

ÁdiBá

(#2014) - = Zk = - válasza ÁdiBá (#2013) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de milyen fain kis gém...
lehet előszedem és végignyálazom.. ennyi év után :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2015) Alice90 válasza Crytek (#2011) üzenetére


Alice90
aktív tag

ekkor még nem volt gtx 970 :D

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#2016) Crytek válasza ÁdiBá (#2013) üzenetére


Crytek
veterán

És? Attól még gépigényes cucc nagyon.Ezért kiváncsi vagyok hogy fut. Ha veszek majd ilyesmi VGA-t akkor ezeket a gépzabáló cuccokat mind végigtolom ismét immáron "max" grafikán. Van ilyenből vagy 2x +game ami nagyon szarul fut.

Next PC Upgrade: 2022

(#2017) Alice90 válasza Crytek (#2016) üzenetére


Alice90
aktív tag

Watch dogs is ilyen de mindennel berezzen a kép bármilyen kártyával akár 2x gtx 980 sli

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#2018) Erdei88 válasza Alice90 (#2017) üzenetére


Erdei88
veterán

Azért 4 darab GTX 980-al (2x GTX980 SLi) csak elfutna a WD is...

(#2019) Alice90 válasza Erdei88 (#2018) üzenetére


Alice90
aktív tag

Hát nem vagyok benne biztos ,hogy nem akadna be.

mivel szarul lett megírva..

4db gtx 980 nem használná a watch dogsot....

3. , 4. 0% :D

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#2020) m0h0senator válasza Erdei88 (#2018) üzenetére


m0h0senator
őstag

azért én nagy összegben erre nem fogadnék. :B

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2021) Sage83 válasza - = Zk = - (#2014) üzenetére


Sage83
aktív tag

Bizony milyen jó kis game volt! Azért pár gyártó példát vehetne a Metro redux-ról,és kiadhatnák újra a "favorit" játékokat!
Pl: az első Half-Life részt megnézném a mostani grafikával! :)

(#2022) Alice90 válasza Sage83 (#2021) üzenetére


Alice90
aktív tag

Hát szerintem amit jól optimalizáltak az a shadow mordor...

és azért hogy olyat alkossanak ahhoz nagyon jó játék kell..

mivel ez a metro redux nagyon szar én szerintem.......

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#2023) - = Zk = - válasza Alice90 (#2022) üzenetére


- = Zk = -
félisten

feltettem a mordort és folyamatosan tekeri a vinyót, belaggol ezáltal...
feltolom SSD-re, megnézem mit művel úgy

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2024) gbors válasza #Morcosmedve (#1967) üzenetére


gbors
nagyúr

nagy volt a kísértés, de nem én voltam - inkább a 960-ban gondolkodom, de ettől még lehet egy gyenge pillanatom :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2025) Alice90 válasza - = Zk = - (#2023) üzenetére


Alice90
aktív tag

nekem szépen fut sztem ragd mediumra mivel csak 2gb-os a kártyád.

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#2026) Sage83 válasza Alice90 (#2022) üzenetére


Sage83
aktív tag

A Metro-t csak példának hoztam fel! Azért mindenkinek van pár olyan régebbi kedvenc játéka amit szívesen kipróbálna a mostani grafikai lehetőségekkel! Tesztelve ezzel az újonnan beszerzett Gtx 970-et vagy 980-at! :)
De lehet ezzel csak én vagyok így... :DD

[ Szerkesztve ]

(#2027) Crytek válasza Alice90 (#2017) üzenetére


Crytek
veterán

Lényegtelen ha valaki úgy érzi megnézné majd jelezze.Ez csak kiváncsiság ha nekem lesz majd ilyen VGA-m az biztos hogy 1 hónapig csak a game-teszteket fognak futni minden mennyiségben. Beleértve ezeket a régi optimalizálatlan cuccokat is.Számomra ezek a tesztek többet írnak mint a szintetikus benchmarkok meg a legtöbb ember játszani veszi a VGA-t nem trémárkolni.

Next PC Upgrade: 2022

(#2028) - = Zk = - válasza Alice90 (#2025) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lowon is csinálja :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2029) kona005 válasza #35434496 (#1806) üzenetére


kona005
senior tag

Az mi beteg GPU-Z :Y 2168Mhz elmegy ez a 3,14csába de tényleg :DDD

Jövő nyáron uborkaszezonban majd lecserélem a 670-em egy 970-re, remélem addigra ilyen 70k lesz vagy max 80.

(#2030) - = Zk = - válasza kona005 (#2029) üzenetére


- = Zk = -
félisten

70k?!... hidd azt :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2031) kona005 válasza - = Zk = - (#2030) üzenetére


kona005
senior tag

Én is ezt mondanám ha egy 770 lenne a gépemben, amit megvettem 85k-ért mondjuk és jövő nyáron érni fog úgy 40k-t! Sajnos ez ilyen! 80K lesz az ára biztosan amúgy, szerintem úgy fog beállni az ára hogy 80k a 970 és olyan 130k a 980, az előző szériákból kiindulva, meg az AMD is rá fog tenni egy lapáttal szerintem mert 90% hogy olcsóbb lesz mint a zöld... szvsz...

(#2032) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Ezt a "dinamyc super resolution"-t próbálta már valaki? ??

(#2033) - = Zk = - válasza kona005 (#2031) üzenetére


- = Zk = -
félisten

csak ott a bibi, hogy újonnan még mindig ~80K a 770... és nem tegnap vettem :U

de majd kiderül mi lesz... legyen igazad, én azt mondom :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2034) JoolsNOS válasza Sage83 (#2021) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Van half life felújított grafikával. Keress rá. Ingyenes.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#2035) kona005 válasza - = Zk = - (#2033) üzenetére


kona005
senior tag

Azt nem mondtam hogy nem annyi, csak annyit akartam ezzel kifejezni hogy lesz az 80k úgy ahogy a 670 és a 770 is volt...

(#2036) Sage83 válasza JoolsNOS (#2034) üzenetére


Sage83
aktív tag

Ohh köszi! Akkor majd csekkolom.... :R

(#2037) zack


zack
nagyúr

Valaki kérdezte az árakat Iponnál. Én az első eresztésből fogtam ki, és az a pár darab csak bruttó 103k volt. Szerintem 2015 Q2-ig nagy változás nem lesz az árakban. Egyrészt nem lesz vetélytárs, másrészt meg viszik mint a cukrot. Egyik sem indokolja az árak zuhanását.
Sőt. Ez csak feljebb mehet, és beállhat 120k körüli árra, főleg ha az nV azt látja, hogy a 980 nem fogy. 2 dolgot tehet. Közelebb viszi árban a 980-hoz, vagy ha nem, x idő múlva már nem fognak annyit menni mint egy alap 980, tehát a tuning potenciál oldalról próbálják a piacot helyrebillenteni.

Szerintem rá fog jönni erre az nV is. Az sem kizárt, hogy az első eresztések fognak csak ennyire jól menni, pont azért, mert ez igen vevőcsalogató.

[ Módosította: BomiBoogie ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#2038) - = Zk = - válasza kona005 (#2035) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de nem jövőre sajnos :(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2039) ÁdiBá válasza zack (#2037) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem hiszem hogy a tuning potencián módosít, inkább felemeli a kártya árát. Mellesleg a GTX980 kártyák is nagyon jól mennek tuningban. Tehát azért ne írjuk le őket.
Én szerintem az nvidia tudatában van ezeknek és csalja ide a vörös oldalról az embereket is, főleg hogy a kártya előállítási költsége alacsony így csak is nyerhetnek vele.
Mire megérkezik a nagy Maxwell és az AMD kártyája akkor fog érkezni a TITAN II tehetősebbnek.
De az megint olyan jellegű dolog lesz hogy minket árban nem hiszem hogy érint.
Nvidiának pedig esze ágába sincs addig csökkenteni az árain amíg nincs vetélytárs.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#2040) Sondi1986 válasza zack (#2037) üzenetére


Sondi1986
addikt

Itt van amiről beszélsz a giga már kisebb boost kiadást adott ki: Itt a Gigabyte második tuningolt GTX 970-es videokártyája igaz a cikk el van írva mert az első példány boost értéke 1327Mhz
Különben nem R9 290 kártyád van?

[ Szerkesztve ]

(#2041) ÁdiBá válasza Sondi1986 (#2040) üzenetére


ÁdiBá
addikt

GTX 970 van már neki, tudomásom szerint GIGA.

ÁdiBá

(#2042) Landon válasza Erdei88 (#2018) üzenetére


Landon
őstag

Tudtommal ott is memory leak van igy megzabalja a 4GB-t semmi perc alatt akkor meg lehet valakinek 16 GTX 980 is egybe...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2043) ÁdiBá válasza Landon (#2042) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nálam 2560x1440 felbontásban teljesen jól elfutott a Watch_Dogs R9 290X el, többit nem értem mire nyomod mindig hogy 8 giga kell...
Inkább választom a WQHD mint HD 16 millió éllel. :W

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#2044) Landon válasza ÁdiBá (#2039) üzenetére


Landon
őstag

Nagy Maxwell alatt mit kell erteni? DualGPU-s '990'-t vagy az allitolagos egy GPU-s szornyet 2816 CC-al es 384bit-es memory bus-al?

Szerk:

Mutass mar egy hsz-t ahol azt irtam, hogy MA 8GB KELL! :U En a SoM-tol tartottam aztan irtam is, hogy ugy fest annak se kell (bar akinek volt annyi esze hogy a letoltott HD texturak utan teszteljenek azt irjak valoban meg eszi a 6GB-t, persze tudjui miert mind1.).

Nalam a WD azonnal megeszi a 3GB-t es jon a be-be akadas.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2045) csibuka85


csibuka85
senior tag

Mikor szállíngóznak már a GTX 980as kártyák persze nem refhűtéssel ? Merlinnél már lehet kapni ahogy láttam de ot még elég húzós árban van mindegyik verzió.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#2046) ÁdiBá válasza Landon (#2044) üzenetére


ÁdiBá
addikt

GM200 would feature more than 4000 Shader processors albeit that is gossip of the highest level. Expected though is that the memory bus will be widened up towards 512-bit giving this product a heck of a lot of bandwidth. The GM200-based "GeForce GTX TITAN II" could launch in the first half of 2015, but everything in this post is could have and would have.

ÁdiBá

(#2047) akoska07 válasza JoolsNOS (#2034) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mi a helyzet nálad vga ügyben ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2048) JoolsNOS válasza akoska07 (#2047) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Sajnos hétfőn lesz csak szabadnapom, akkor tudok nekiállni tesztelni igazából. MOst töltögetem lefele steamen a játékaimat. Metro last light látványosan jobban megy. Crysis 3 alatt többet vártam a 680hoz képest. Remélem lesz itt még gyorsulás ahogy jönnek ki a driverek.
Amúgy random előjön nálam érdekes hang a venti felől. Ennek majd még utánajárok ha csend lesz a szobában.
Amúgy eddig nem rossz, bár annyi ráfizetést nem ért a 680ra szerintem. (160 font)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#2049) Forestgreen válasza ÁdiBá (#2046) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

(#2046) ÁdiBá: Nah, ott akkor elszabadul a pokol... ha lesz TITAN II, akkor kétszer erősebb lesz mint a GTX 980, dupla akkora memória sávszéllel. El sem tudom képzelni mi lesz, ha lesz Titan Z II két GPU-val...

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#2050) Landon válasza ÁdiBá (#2046) üzenetére


Landon
őstag

Az igen... Na majd meglátjuk.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.